Corstiaan de Vries I K Cyprus Zijsprongetje van een duizendpoot AEG ETHER TIPS INTRODUCTIE KORTING MET GARANTIE Paus Pauluseerste encycliek over de weg van de R.K. kerk PORTUGEES MINISTER: Vrijwel geen strijd meer in ANGOLA KONGOLEZEN PLUNDEREN AMBASSADE B0ER0ENDI FANTASIERIJKE JONGEN RUST UIT IN NAMEN LETDSCH DAGBLAD DINSDAG II AUGUSTUS 1964 LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. iVanavond op de televisie (Van onze r.t.v.-medewerker) De titel van het cabaretprogramma, dat de AVRO vanavond van half acht tot acht uur uitzendt, is nogal misleidend. ,,In Laren woont een schilder", doet onwillekeurig denken aan olijke uit spattingen van een door de jaren getekend baardig kunstschilder, die het palet even heeft neergelegd om den volke te vermaken. Die verwachtingen zijn volkomen ongegrond. De man. die van avond als de Larense schilder over het scherm stapt, is een 28- jarige jongeling met een net gezicht en een sprankelende fanta sie. En dankzij zijn fantasie kan hij vanavond even een zijspron getje maken naar het podium van de lichte muze. Corstiaan de Vries is schilder en hy woont in Laren. Dat wel. Maar daarmee zijn we nog niet over hem uitgepraat. Hij woont in het meer dan riante landhuis aan Larens ver rukkelijke rand. Hij heeft zich om ringd met fraaie eisen, sculptures en schetsen van meester-tijdgenoten en hier en daar een eigen werkje ter aanvulling. Zijn apartementen zijn met verfijnde smaak en zeer door dacht ingericht en verraden het oog. van de sfeerschepper. En dat is dan ook zijn hoofdbezig heid in de maatschappij: Hij ont werpt decors voor toneelstukken (bü het Rotterdamsch Toneelgezelschap) en sedert kort ook voor televisie. Het decor van het programma, dat hij vanavond op het scherm brengt, heeft hij bij wijze van proef opdracht van de NTS zelf ontworpen, maar eigen lijk gaat die aankleding hem meer aan het hart dan de liedjes die hy Aardigheid „Cabaret doe ik alleen voor de aar digheid", zegt hy. „Omdat ik het leuk vindt. Maar ik weet heel goed dat de mensheid er niet op zit te wachten. Eigenlyk gaat het me in de eerste plaats om de decortjes en de tekeningen, die ik ervoor gemaakt heb". Intussen heeft Corstiaan de Vries ook op het terrein van het cabaret zijn sporen verdiend. Enkele jaren geleden zat hij achter de vleugel bij het Lurelei-cabaret, waarvoor hij destijds ook alle liedjes componeerde. En daarvoor zat hij in Rotterdam (zijn geboortestad) al avond aan avond cabaret-chantant te plegen in een knus gelegenheidje. Zijn aanloop tot dit alles was en kele jaren pianostudie aan het con servatorium („dat ik niet afgemaakt heb") en de Academie voor Beelden de Kunst („waarvan ik het diploma heb al zou ik niet weten waar. Eigen lijk hoor je zo'n ding ingelijst aan je muur te hebben, maar daar ben ik nooit toe gekomen"), De omschrijving van al zijn bezig heden is niet met één woord te van gen. Corstiaan de Vries schildert, ontwerpt decors, schrijft liedjes, com poneert muziek, illustreert kinder boeken, maakt ontwerpen voor alle mogelijke annonceringen (geboorte, verhuizing, jubilea), speelt pianomu ziek en maakt balletten. Advertentie AUTOMATIC TOASTER f69.50 Bevoorrecht Maar. hij doet uitsluitend din gen die hem plezieren, „Ik houd te veel van mezelf om me bezig te hou den met zaken, waar ik met tegenzin aan moet werken", bekent hij rond uit. Op dat punt geniet hy de be voorrechte positie van iemand, die zoveel kwaliteiten heeft, dat hij altijd wel een bezigheid by de hand heeft om een andere te laten schieten. Angst voor de onmiskenbare na delen van versnippering heeft hy niet, al tracht hy er wel voortdurend de ogen wyd geopend voor te houden. „Maar het is zo gesteld", zegt hy niet zonder y delheid, „dat ik er zelf weinig aan kan doen. Ik had nog nooit een kinderboek geïllustreerd en toen ik het de eerste keer deed, bleek het een succes. Ik moest er wel mee doorgaan want ik kreeg meer op drachten. Daar kan ik toch niets aan doen". Om kort te gaan: Corstiaan de Vries is zonder twyfel een gelukskind onder de duizendpoten. Maar hij weet zelf nog niet helemaal nauw keurig waar zijn sprongen hem kun nen brengen. Vér dachten wij. Kykt u vanavond maar eens naar dat ene zysprongetje van hem. NEDERLAND DOOR KINDEROGEN BEZIEN Het kind met zyn plaats in onze samenleving werd centraal gesteld in het script van een nieuwe film over Nederland. De Amerikaanse film- ma atschappy Paramount zal deze film in ruim 26.000 theaters over de gehele wereld in roulatie brengen. Naar schatting zeventig miljoen men sen zullen deze toeristische rolprent over Nederland zien. De looptijd van deze vyftien minuten durende kleu renfilm in Cinemascope wordt op vyf jaar geschat. De produktiegroep Mattco uit de Verenigde Staten heeft de film in Nederland gemaakt, in samenwer king met de A.N.V.V., het Ryk, dat tevens uitgebreide technische facili teiten by voorbereiding en opnamen gaf ,en talrijke maatschappyen. Het totaal der Nederlandse bydragen wordt op ongeveer anderhalve ton geschat. Nu de laatste opnamen in ons land zijn gemaakt, zal de film in de Ver. Staten gemonteerd en verder voor vertoning gereed gemaakt worden. De naam van dit nieuwe produkt staat nog niet vast. Gemert mag geen rijks goedkeuring meer afgeven Minister Bogaers heeft het college van B. en W. van Gemert de be voegdheid ontnomen, tot het verlenen van ryksgoedkeuringen. Naar het oordeel van de minister heeft het college ernstig gefaald in het hand haven van de bepalingen van de wederopbouwwet. De minister deelt dit mee in ant woord op schriftelyke vragen van het tweede-kamerlid Scheps (PvdA), naar aanleiding van de bouw van een woning in de gemeente Gemert, zonder rijksgoedkeuring en boven dien in stryd met het uitbreidings plan voor deze gemeente. B. en W. hadden wel verscheidene malen te gen het uitvoeren van dit bouwwerk gewaarschuwd, maar deze waar schuwingen hebben geen effect ge sorteerd en van gemeentewege zyn toen verdere maatregelen achterwege gebleven. RADIO EN TV VANAVOND De AVRO begint haar televisiepro gramma vanavond om 19.30 uur met „In Laren woont een schilder", een cabaretprogramma van Maryke Mor- ley en Corstiaan de Vries, dat is op gebouwd rond de schilder-cabaretier tekenaar- decorontwerper en muziek- schryver Corstiaan de Vries. Om 20.20 uur volgt een optreden van de ver maarde Franse vocale groep „Les Swingle Singers" onder leiding van de in Alabama geboren tenor Ward Swingle. Deze groep legt zich toe op het brengen van o.a. muziek van Bach op een geheel eigen manier, waarby ze ritmisch begeleid worden door Pierre Michelot en André Arpino. Na een programma rond de Engelse ko miek Monty Landis (20.55 uur) zingt Genie Pace om 21.15 uur. Zy zal worden begeleid door een combo o.l.v. Mat Matthews. De AVRO-uitzending Hoop op een positief gesprek met de atheïstische wereld Woensdag gaat het eerste televisiebeeld van het REM-eiland de ether in. Buiten de radio-uren zal op kanaal 11 een testbeeld ivorden uitgezonden, dat in de eerste plaats bestemd is voor eigen gebruik, maar ook nuttig is voor mensen, die hun antenne willen afstellen. Shirley ,&nokke" Zwerus is de enige Nederlandse vertegenwoordigster op het song festival in Sopot in west-Polen. De zender Brussel-Vlaams ver zorgt woensdag om half acht een uitzending van dit drie dagen du rende festival. „Adelbrieven van de sport" is de titel van een reeks van tien in de komende weken door de AVRO uit te zenden radiopro gramma's over de sport in het oude Hellas. In deze serie anekdo tische uitzendingen, die vandaag om 21.15 uur wordt geopend met een programma over „De man Milo", zal worden verhaald over wat sportlieden in de oudheid presteerden en over de wijze, waarop hun prestaties bekend zijn geworden. Naar aanleiding van de ver schijnende advertenties, waarin jonge Nederlanders „een pracht- positie" bij de Rijkspolitie in uit zicht wordt gesteld, presenteert de AVRO-televisie de kijkers op woensdag 19 augustus een docu mentaire, waarin men zal kunnen vernemen, hoe die „prachtpositie" moet worden bereikt, wat men er voor moet leren en onder welke omstandigheden dit gebeurt Samenicerking met anderen Gisteren is de eerste ency cliek van Paus Paulus VI gepu bliceerd. De titel luidt (naar de eerste woorden in het Latijn): „Ecclesiam tuam". De inhoud behandelt de drie wegen, welke de r.-k. kerk volgens de Paus moet volgen om in deze tijd haar zending te kunnen vervullen. De Paus veroordeelt uitdruk kelijk het atheïstische commu nisme, biedt hij zich aan als be middelaar bij internationale ge schillen, verklaart zich bereid tot alle mogelijke samenwerking met de niet-christelijke gods diensten en legt de nadruk op zijn bedoeling om het oecume nische gesprek binnen de chris tenheid verder te voeren. Een gesprek van de kerk met de atheïstische wereld is volgens de Paus moeilijk, zo niet onmogelijk. De theoretische beginselen van de gods- loochening, die in 't menselyk leven, in plaats van een oplossing, een blind dogma stelt, zyn volgens hem in wezen verkeerd. Daarom zal de kerk met alle kracht het opdringen van het atheïsme tegengaan. Deson danks wordt geen enkele aanhanger van een dergelyk systeem by voor baat van een gesprek met de kerk uitgesloten, zolang men niet uit is op een dialectisch misbruik van woorden. De kerk moet naar de psycholo gische achtergrond der dwalingen zoeken. De Paus geeft de hoop niet op, dat het eens toch tot een positief gesprek tussen de, atheïstische wereld en de kerk zal komen. De bereidheid van de kerk het ge sprek met de moderne wereld in haar natuurlyke veelzydigheid te voeren, kan de zaak van de vrede dienen, aldus meent de Paus. De grote niet-christeiyke godsdien sten, zoals het jodendom en de is lam, biedt de Paus samenwerking aan wat betreft de gemeenschappe- ïyke welvaart en staatsordening. Wel is de R.K. kerk tegen elke vorm van onverschilligheid maar zy heeft eer bied voor de geestelyke en zedelyke waarden van die andere godsdien sten. Het reeds begonnen oecumenische gesprek tussen de R.K. kerk en de niet-katholieke christenen wil Paus Paulus op hartelyke wyze verder voeren. Hy is bereid, aan de ge rechtvaardigde wensen van de ai- gescheiden broeders wat betreft tra ditie, vormen van devotie, kerkelyk recht en cultus zoveel mogelyk tege moet te komen. Primaat van Rome De Paus verzoekt de afgescheiden broeders, het primaatschap van de Paus van Rome niet als een belem mering voor hereniging te beschou wen, maar in hem een primaat van dienstbaarheid, hulp en liefde te zien en te bedenken, dat zonder het op perste en beslissende herdersambt van Petrus, de eenheid der kerk in scherven zou vallen. Hy spreekt op nieuw zyn vreugde uit over zyn ont moeting met patriarch Athenagoras in Jeruzalem en begroet de niet- rooms- katholieke waarnemers op het concilie. De onderlinge betrekkingen van de leden der R.K. kerk zelf moeten volgens de Paus de geest van een gesprek tussen leden van één ge meenschap aannemen, waarvan het wezenlyke element de liefde is. Dat ontheft de gelovigen echter niet van hun plicht van gehoorzaamheid te genover het kerkelyke gezag, want een geest van verzet en kritiek stemt niet overeen met de liefde en kan gemakkelyk leiden tot meningsver schillen. Liefde en armoede Als vrucht van de nieuwe zelfbe zinning van de kerk verwacht de Paus allereerst „de hernieuwde ont dekking van haar levende betrek kingen met Christus". Het streven naar inneriyke vernieuwing moet echter noch op de wezenlyke begin selen. noch op de fundamenten van de structuur der R.K. kerk betrek king hebben. De sedert eeuwen over geleverde levensvormen van de kerk zyn wel niet onveranderlyk, en men moet niet elke aanpassing aan aanvaardbare levensvormen van de huidige tyd afwijzen, maar een ver nieuwing van de kerk voltrekt zich eerder door een inneriyke houding van gehoorzaamheid tegenover Christus en naleving van de kerke lyke voorschriften, dan voor veran dering van de uiterlyke wetten. Als byzondere voorwaarden voor een vernieuwing, zoals die door het concilie wordt beoogd, noemt de Paus een geest van liefde en van armoe- Wat dit laatste betreft vraagt hy de bisschoppen, hem aanwyzin gen te geven, hoe die geest van ar moede het best in de praktyk zal kunnen worden gebracht. De Paus wil hierby niet aan de betekenis van economische waarden voorbyzien, maar wel een gezonde geestelyke houding tegenover de materiële goe deren zien aangenomen. De geest van armoede, zegt de Paus, is veeleer een innerlyk vrij worden van het stoffelyke. Genève gereserveerd In protestantse kringen in Geneve, waar de Wereldraad van Kerken ge vestigd is, heeft men de eerste en cycliek van Paus Paulus VI met een zekere reserve ontvangen. Men wees op de plaats, die de Paus in het deel van zyn encycliek, dat handelt over de „afgescheiden broeders", heeft ge reserveerd voor de voorrang van zyn rechten. de eenheid in de leiding van de kerk als zijnde synoniem voor de eenheid van de kerk zelf, schynt de toena dering tussen de R.K. kerk en de andere christelyke kerken niet be paald te vergemakkelyken. Wat de opmerking van Paus Paulus be treft, dat de R.K. kerk het initiatief heeft genomen voor het herstel van de ene schaapstal van Christus, her innerde men er in Genève aan, dat het de Wereldraad van Kerken is geweest die als eerste, nu 54 jaar geleden, het initiatief heeft genomen voor de toenadering tussen de chris telyke kerken. Sommigen beweerden zelfs dat de niet-christebjke kerken er in de en cycliek betrekkelijk beter af zyn ge komen. Toch blijft men in Genève, mede gezien „het geduld" dat de Paus heeft beloofd te oefenen In de dia loog met de niet-rooms-katholieke christelyke kerken, hopen op een be slissend gesprek. Deze kritische geluiden uit Genève komen alle uit particuliere bron. De wereldraad van Kerken (protestan ten, Anglicanen en Orthodoxen) onthoudt zich nog van elk officieel commentaar. In een exclusief interview met de New York Times heeft de Portugese minister van Buitenlandse Zaken Alberto Franco Nogueira, gistermid dag gezegd, dat er in Angola vrywel niet meer wordt gevochten. De si tuatie was er volgens hem zeer ver beterd uit militair en psychologisch oogpunt. Minister Nogueira zei. dat de westerse wereld heel gauw dankbaar zou zyn voor de handhaving van Portugals strategische posities in Afrika. In grote delen van Afrika was er volgens hem nauwehjks een haven of vliegveld te vinden waar schepen of vliegtuigen van de Noord-Atlantische Verdragsorgani satie konden afmeren en landen „zonder beledigd te worden". De Portugese bewindsman, die wel wordt gezien als „kroonprins" van Portugals sterke man premier An tonio Salazar, stelde dat het voor Europa even belangrijk was een sta biel en veilig Afrika naast zich te hebben, dan het voor de Verenigde Staten belangrijk was, dat stabili- MET EEN ENKEL WOORD Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Meteren en Est L. G. Zwanenberg te Stavenisse. GEREF. KERKEN' Beroepen te Rotterdam-Zuid (6e pred.pl.) J. v. d. Schaft, voorheen vry- gem. pred. te Murmerwoude te Grootegast (vac. ds. B, Smllde) W. P. H Pouwels te Nunspeet. Aangenomen naar Echten (Pr.) J. Kroeze, kand. te Kampen, die bedankte voor Arum. Geesteren-Gelselaar. Nederhorst den Berg en voor Zoutkamp. Bedankt voor Marum A. Wlerslnga te Winschoten. Bedankt voor Wassenaar K. A. Flret te Assen. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Eemdijk G. Bouw. kand. te Nunspeet, die bedankte voor Heerde. Maassluis. Schiedam. Tholen Oud-Vossemeer, Urk. Vlaardingen, Wer kendam en voor Zaamslag. BINNENLAND imiddelen gestolen In het af gelopen weekeinde ls in een school voor gebrekkige kinderen ln Rijswijk Ingebroken. Ontvreemd werden een fllmprojector, een radiotoestel en een pickup. De apparaten, die door burgers aan de school ten geschenke waren ge geven, werden gebruikt bij het geven n onderwijs aan de kinderen. Jongetje verdronken In het Nieuwe Kanaal ln Leeuwarden is gis teren de driejarige Oscar Hovlnga ver dronken. Zijn ouders lagen met hun schip bij de elektriciteitscentrale in Leeuwarden. Het Jongetje speelde op de il en ls van de loopplank gevallen, e i hij aan boord wilde gaan. Militair rechteriyke macht Tot lid .un het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag ls benoemd P. G. A. Coop- mans. brigade-generaal der Infanterie, territoriaal bevelhebber-zuid. Kleuter onder tankwagen De 4-ja- rlge Boukje de Groot uit Oosternijkerk ls gisteren ln haar woonplaats bij eer erkeersongeluk om het leven gekO' nen. Het meisje liep onverwacht de Dorpsstraat over. Zij werd aangereden door een tankwagen en was vrijwel op slag dood. Duitse onderscheiding De ambas sadeur van de Duitse Bondsrepubliek in Nederland, dr. H. Berger heeft aan het lid van de Raad van State, de heer J J. Fens het grote kruis van verdien ste van de Orde van Verdienste van d( Duitse Bondsrepubliek uitgereikt. N.V.S.H. De Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming (NVSH) heeft nu 200.000 leden. Het ledental, dat ln 1946 17.000 bedroeg, vertoonde de volgende ontwikkeling: 1950: 50.000; 1955: 100.000; 1960: 150.000. In 1963 was 34 procent van de leden hervormd, 12 procent rooms-katholiek. 4 procent gereformeerd. De nauw met de NVSH verbonden stichting consultatiebureaus voor huwelijks- en geslachtsleven telt thans 38 consultatiebureaus. 9 Vervolg van pag. 1 (Van onze correspondent in Londen) In Londen heerst koortsachtige di plomatieke activiteit. Sir Alec Dou glas-Home ziet de mogelijkheid voor een diplomatiek initiatief indien de wapenstilstand houdbaar blykt. Zyn denkbeeld schynt te zyn de vrede op Cyprus te herstellen door presi dent Makarios te isoleren. Indien verdere uitbarstingen kunnen worden voorkomen is de Britse premier van plan in samenwerking met Wash ington en Parys een conferentie van ministers van Buitenlandse Za ken en van regeringshoofden van Griekenland, Turkije, Engeland en de V.S. voor te stellen. De regering van Cyprus zou niet worden uitge nodigd. Van de weinige sympathie voor Makarios die Engeland jaren lang heeft bevochten en misleid, is in Londen weinig over, nu hy tot aan de rand van de afgrond is ge gaan. Maar door Makarios' extremisme is er tevens een kans op een breuk tussen de Griekse regering en hem, zo denkt men in Londen. ic e 2! P lOl 20. i ror, -J inV a i A BUITENLAND Krediet Indonesië heeft een over eenkomst gesloten met Italië waarbij dit land aan Indonesië een krediet ■erleent van ruim tweehonderdmiljoen gulden voor de bouw van een kunst mestfabrlek. De fabriek zal 195.000 ton kunstmest per Jaar produceren. Terug naar „het leven" Meer dan honderd publieke vrouwen ln Saigon zijn gisteren losgelaten uit een cen trum voor heropvoeding nadat zij, on gekleed, tegen hun opsluiting hadden geprotesteerd, hun verblijven in brand hadden gestoken en slag met de politie hadden geleverd. De vrouwen deelde de Zuidvletnamese minister van So ciale Zaken mee. dat zij genoeg had den van heropvoeding en weer te rug in „het leven" wilden. De minis ter besloot hen te laten gaan. Oplichting Vijf zakenlieden in Jo hannesburg worden ervan beschuldigd ongeveer 250.000 personen, veelal Afri kanen en bijna allen behorende tot de mindervermogende klasse, voor een be drag van ongeveer 75 miljoen gulden te hebben opgelicht. ZIJ wisten hen te bewegen in te schrijven op een spaar systeem. Van het verkregen geld werd meer dan 30 miljoen gulden besteed aan kosten voor salaris, provisie, bo nussen en reizen. Voorts werd 30 mil joen ln handelsfirma's en speculatieve mijnaandelen belegd. Saigon boos Zuid-Vletnam heeft gisteren zijn consulaat-generaal ln Djakarta gesloten en de onmiddellijke terugroeping geëist van de Indonesi sche missie ln Saigon. Het Zuidviet- namese ministerie van Buitenlandse Zaken noemt als reden voor deze stap het feit. dat Indonesië zijn consulaat ln Hanoi, de hoofdstad van het com munistische Noord-Vietnam, de status van ambassade heeft gegeven. Roken De Amerikaanse regering heeft gisteravond bekendgemaakt, dat zij 260.000 dollar zal gaan besteden aan de voorlichting van het publiek over de gevaren van het roken. Minister Mogueira merkte op, dat zyn regering vastbesloten was niet te bezwyken onder Afrikaanse pres sies. Hy ontkende berichten over een aanval op het garnizoen van Loean- da. de hoofdstad van Angola. Sprekende over Mozambique, zei minister Nogueira, dat de Portuge zen zich bewust waren van het be staan van terroristenopleidingskam pen in het aangrenzende Tangan- jika, en dat ze klaar waren om op elk tydstip een aanval te pareren. De Times schreef, dat de supe- riure vuurkracht van de Portugezen en gemobiliseerde patrouilles langs de noordelyke grens, de kracht van overvallen door opstandelingen op Angola sterk hebben teruggebracht. In december, aldus de Times, heeft de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met 10 tegen 0 stemmen by 1 onthouding, een re solutie aangenomen, waarin werd gevraagd om verhoogde druk op Lissebon om „de VN-interpretatie van zelfbeschikking" voor door Por tugal bestuurde gebieden, uit te oefenen. De Portugese regering heeft die druk weerstaan en het standpunt ingenomen, dat zelfbeschikking voor Angola vryheid om integraal deel van Portugal te blyven betekent. Rond 250 jonge Kongolezen hebben gisteren de ambassade van Boeroendi in Leopoldstad geplunderd en de auto van de zaakgelastigde i*1 brand ge stoken. Niemand werd gewond. Vol gens ooggetuigen deed de Kongolese politie, die van de aanval getuige ras, geen poging om tussenbeide te komen. Na de plundering van de ambas sade trok de groep naar de ambts woning van president Tsjombe van Kongo, De betogers schreeuwden „lang leve Tsjombe", en „weg met het communisme". Zondag heeft Tsjombe verklaard, dat de Chinezen de rebellen in Kongo helpen via de ambassade van communistisch-China in Boeroendi. De betrekkingen tussen Kongo en Boeroendi zyn al enige tyd gespannen. De Verenigde Staten en België zUn overeengekomen, hun economische en militaire hulp aan de Kongolese re gering uit te breiden, zo is gister avond van officiële Amerikaanse zy- de vernomen. Dit is het voornaamste resultaat van het bezoek dat de Ame rikaanse onderminister van Buiten landse Zaken voor politieke aange legenheden, Averell Harriman, verle- Een 18-jarige Haarlemse jongen heeft de politie van het Belgische Namen handen vol speurwerk ge geven, doordat hij een fantastisch verhaal had opgedist over een door hem gepleegde moord in West- Duitsland. De jongen werd om een kleinigheid aangehouden in het plaatsje As- sesse. Hy vertelde Oostduitser te zyn en in West-Duitsland een meisje te hebben vermoord. Hij gaf daar by zoveel gruwelyke details, dat de politie hem rechtstreeks doorzond naar het parket in Na men. Toen men hem daar nader aan de tand voelde, kwam men al gauw tot de conclusie dat hy onmogelyk een Duitser kon zyn. Daarvoor was zyn Duits te „Hollands". Ofschoon de politie ook twyfelde aan de betrouwbaarheid van het gruwelyke moordverhaal, won men toch inlichtingen in via Interpol. Toen kwam uit dat de fantasie rijke jongen nooit een voet in Duitsland had gezet. En dat hij het moordverhaal had verzonnen, omdat hy bang was naar huis te worden gestuurd. De jongen schynt het overigens in het Namense Huis van Bewaring best naar zyn zin te hebben. Hy wil eigenlyk helemaal niet weg. alleen maar een poosje uitrusten van zyn omzwervingen. Zyn wens schynt nu wel in vervul ling te gaan, omdat hy zal worden vervolgd wegens belediging van een ambtenaar in functie, wie hij een zeer druk weekeinde heeft bezorgd. wordt besloten met een An documentaire van CBS over tegic Air Command, een A luohtcommando, dat dag i bommenwerpers in de luc voor een constante bewal" ïze veiligheid. In AVRO's radiorubriek tochten door operaland" ka: I 20.05 uur over Hilversum 1 naar onder meer fragmente matische werken van Wolfgi deus Mozart. Deze zullen wf" gevoerd door solisten en lL van de Weense StaatsoperaN dré Rieu. Om 21.30 uur spe]|_ Legrand's Big Band en de Amerikaanse pianist Oscar muziek van Rodgers. Het 11 tionaal Orkest besluit de al. werk van Villa Lobos en 1^( Het KRO-radioprogram Hilversum 2 begint om 19.21 een uitzending van het or.« Bruno Marelli en het kooy Rheinische Volksmusik, dir Duitse melodieën ten gehoi brengen. Daarna speelt het Radio Kameror Paul Hupperts werken vanI tini en Haydn. Om 21.30 uu J mezzo-sopraan Cora Can" liederen van de componist* Honneger en De Falla. Aan,- gel: George van Renesse. JË VOOR WOENSDAG 12 At Hilversum I, 402 m. C VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ocïei 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Llc 8.00 Nws. en soc. strijdlied, te gram. 8.40 V. d. kind. 8.50 0] gym. v. d. vrouw. 9.00 Ko 9.05 Klass. gram. 9.20 Klass. fill Waterst. VPRO: 9.40 Twee bt boodschap, lezing VARA: 10ulJ ram. 11.00 Nws. 11.02 Vrij «n< jaret (herh. van 8 maart Musettè-ork. 11.45 Vocaal ei 1* i. 12.05: Licht ork., llfcc zangsollsten. 12.30 Me land- en tulnb. 12.33 Voor lw land. 12.38 Licht lnstr. kwir. Nws. 13.15 Licht ork. 13.45 F naderd door zijn buren, lezP' 14.00 Grepen uit de muziek? 5 nis, muz. lezing. 14.50 Zijn ed anders?, toespraak. 15.00 3Soi zoekprogr. v. d. Jeugd. (Om 1^ 16.30 V. d. zieken. 17.00 w. tips voor vakantie- en snip afgewisseld met gram. 17.50 1 ultz.: Geven en nemen. Tlpi in weggebruikers. C VARA: 18.00 Nws. 1.15 Da zangsollsten: 18.50 Lichte git V. d. kind. 19.1 Artistieke Srt 19.40 Licht lnstr. trio. 20.0^ 20.05 De zeis ln het zonlicht.^ 21.20 Lichte gram. 21.45 Hol'5 tlval 1964: Strijkkwartet: moae ziek. 22.20 Sport halverwege, 'oi 22.40 Balans: act. kron. 22.5^t nisch orgelspel. 23.10 Jazz,. 23.55-24.00 Nws. u] Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Da,: 7.20 Lichte gram. 7.45 Radiolc Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.30 w rlkaanse klanken. 8.40 Vot*1 volksliederen. 9.00 V. d. zltal Lichte gram. 9.40 V. d. vroil Moderne gram. 10.30 Mor^ 11.00 Klass. gram. 11.15 LlcL 12.00 Licht instr. trio. 12.3 t.b.v. land- en tulnb. 12.33 en zangsoliste. 12.53 Gram., er 13.00 Nws. 13.15 Licht lnstr^r 13.35 Transistor, licht progr. derne gram. 15.25 Strijkkwar derne gram. 15.23 strljkkwa)< derne muz. 15.50 BijbelvertelC de jeugd. .16.00 V. d. jeugd, l'o vocaal ens. 17.15 Jazz Perspeck Licht ens. A NCR Spectrum, lezing gram. 19.00 Nws. en weerprai Muziek van het Leger des H Radiokrant. 19.50 Licht ork. 2 burger Festspiele 1964: Bei harm, ork.: klass. muz. 22.1k liederen. 22.20 De weg, de wa het leven, impressies van de£ Baptistenconferentie. 22.30 N1 herh. SOS-ber. 22.40 Dagslult Moderne planomuz. 23.10 Is alleen maar literatuur?, lez^ Gitaarspel. 23.35 Lichte gra*. 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROo DRAADOMROEP h (Over de 4e iyn van 18-2i Ouverture „Lelchte Kli (Suppé), Londens Philharmo kest o.l.v. Georg Solti; A( walzer (Strauss), Weens St Ork. o.l.v. Anton Paulik. Fre' Leben 1st lebenswert - Meld sie klissen so helsz - Ich holt Hlmmel das blau - Wolgalif bummeln durchs Leben - mein ganzes Herz - Vilja - llebt dich so wie lch - Ja das. der Weiber. Sari Barabas, Kui schltz, Hansen Koor. Beiers orkest o.l.v. Carl Michalski; t ,Les Saltimbanques" (Ganne o.l.v. Jules Gressler; You are star (Brown), Orkest Nelsoi My truly, truly fair (Merr Mitchell; A guy is a guy (Br ris Day; You and the night music (Schwarz). Ork. Nelso. That's amore (Warren). Deai Botch-a-me (Stanley), Rosem ney; Get happy (Koehler), Oi son Riddle; Jarabe tapatio. Or Villa; Mil punaladas (Sllvei Centauros; Las altenitas( 1 Orkest Pepe Villa; Clelo t (Perez), id.; El cha cha cha (Garcia), Los Centauros; Sole Madera (Jessel), Orkest Pe Heebie jeebles (Atkins), Ed don 1A11 Stars; My Mon (Hines), id.; You brought a of love to me (Kahal). Vic Septet: I got it bad and 1 good (Ellington). Urbie Gree: Band; Med's tune (Flor)y, ic get started (Duke), Buck Wfc'HR 1 APr ORTEN (Van hedenmorgen t our) Amsterdam regenbul Den Helder zwaar bew Ypenburg regen Vlissingeu zwaar bew Eelde licht bew. De Bilt zwaar bew Twenthe mist Eindhoven half bew. iuid-Limb zwaar bew Helsinki zwaar bew Kopenhagen zwaar bew Aberdeen geh. bew Londen half bew. Brussel zwaar bew Luxemburg regen zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. ;eh bew half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt cht bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. 12 0.3 15 0.1 13 23 21 14 1 21 10 0 16 11 5 21 14 0 17 10 4 28 13 18 30 18 0 TELEVISIEPROGRAM! NTS: 17.00 De VerrebUker tionaal jeugdjourn. KRO: V. d. kind. 19.30 Van onze s| teur. NTS: 20.00 Journ. en KRO: 20.20 Brandpunt 20.4 wedstrijd. 20 55 In de Romnn spel. 22.00 Ik ben met U..., taire (dl. 2). NTS: 22.30-22 Televisieprogramma op hi Kind beet zich aan ledikai (Van onze Venlose corre Het enige kind van d> Verspaandonk uit het plaatsje Meerveldhoven is soort verstikking om het le men. Het kind, een meisje een jaar, had nogal lasl tandjes. Uit het onderzoek, dat politie instelde, is komen staan, dat het meisje ovei van het ledikantje is gaa en zich toen heeft vastgebi houten rand van het bed dat de toevoer van bloed hoofd stopte, aldus de R is hel kind bewusteloos g vervolgens overleden. Een tevoren had de moeder haar kind gekeken.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2