BRUGFEEST IN LEIDERDORP |Vuil storten in Roomburgerput in strijd met volksgezondheid Mr. J. Klaasesz verricht opening brug van nieuwe Gunstige ontwikkeling Leidse Werkplaats Raad vijf minuten zonder beraad Geen hoop voor vijf kompels OPRUIMING BEURS VAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Donderdag S augustus 1964 Tweede blad no. 31331 sndj J I Verontruste bewoners protesteren bij raad van Leiden en Zoeterwoude fyj Bewoners van de Roomburgerweg, zowel uit Leiden als Zoe- i. i terwoude, die zich bedreigd voelen door het voornemen van de w. i Sleutelstad om huisvuil in de z.g. Roomburgerput te storten, kwa- gjj men ten huize van de heer Van Dijk bijeen om daar hun grieven A'c tegen dit voornemen kenbaar te maken. Als „waarnemer" woonde rtJJ een bestuurslid van het in deze omgeving in aanbouw zijnde r.-k. 101,1 bejaardencentrum deze bijeenkomst bij. ONGEDIERTE EN STANK Hoewel men er begrip voor heeft, dat Leiden zijn huisvuil kwijt moert, ~r<x was men algemeen van gevoelen, dat dit niet onder de rook van Leiden dJ dient te geschieden, met op nog geen iké, tweeehonderd meter afstand van eei t. c dichtbevolkte wijk (Burgemeesters VA wijk met Torenflat). Bij iedere wind- Ol richting van zuid en oost komen deze Ij"-2 bewoners, zo oordeelde men, „in de gfl stank te zitten", var Bovendien, zo meent 1 1 aantrekken van ongedierte (o.a. rat- ten) niet bevorderlijk voor de volks- gezondheid van ie direct omwonen den, w.o. vele woonschepenbewoners, temeer daar men nog steeds verstoten is van een waterleiding en men daar- door in voorkomende gevallen gr „spoelt" in de Nieuwe Vaart, s. Bijzonder teleurgesteld is men h r. y deze kring over het feit, dat mei von eerst uit een publikatie in de dagbla in? den moest vernemen van het verzoek lbo van Leiden aan Zoeterwoude om ir eT! de Rooburgerput vuil t' mogen stor- j i. ten. Slechts de grondeigenaren zijn, Ki! op grond van de Hinderwet, van dit lzfli voornemen op d© hoogte gesteld. Op •a, deze wijze werd de bewoners een mo- pia gelijkeid tot protest ontnomen. En i] protesten, dit bleek o.a. deze avond), leven er tooh wel onder die vooral „1 direot-l ACTIE-COMITÉ kli deze avond een actie-comité gevormd, vsj waarvan het secretariaat in handen 0 t, is van de heer H. Bots, Thorbecke- kei straat. Voorzitter is de heer A. J. or« Tienen, rzai BEZWAARSCHRIFT J AAN GEMEENTEN f Ondanks het feit, dat achteraf p, bleken is, dat de gemeentebesturen ret, van Leiden en Zoeterwoude niet in ipl deze zaak worden gekend de be slissing behoort tot de competentie 1 van B en W heeft dit actie-comité V zich met het volgende bezwaarschrift l» I tot de resp. gemeentebesturen wend; „Tot onze grote verontrusting lazen s t vrij dezer dagen in de pers, dat men tel bezig is op luttele honderden meters 1 t afstand van onze woningen, idd aan de Roomburgerweg, een stort- plaats voor stadsvuil in te richten, (E Deze stortplaats zou voor een tijd- vak van tenminste twee jaar beschik- en baar zijn voor de gemeente Leiden en daarna voor de -emeente Zoeter- c woude en eventueel voor andere ge- leit gadigden. f Als wij allen begrip hebben voor de »eE moeilijkheden waarin de gemeente Leiden zich, alles volgens de persbe- richten, in Noordwij k ziet geplaatst, vragen wy ons toch af waarom hier \Vi een weg wordt ingeslagen die, zelfs /T voor noodsituaties, nog voor sterk af- 20. keurenswaardig moet worden gehou- den, een weg waarvan bovendien het einde niet in zicht is. Een stortplaats voor stadsvuil di rect onder de neus van een aantal „De Natuurvriend" gaat op excursie derd twee keer op excursie, kwart voor acht dinsdagavond is het verzamelen geblazen in het Petrus zaaltje aan de Lammenschansweg. Het uitstapje voert deze avond langs de aquaria van eigen leden. Ook I wordt een bezoek gebracht aan het Oudeliedenhuis, waar een prachtig aqurium staat. Twee weken later, op dinsdag- r* avond 25 augustus, is er, op ver- zoek van vele leden, een excursie naar de bekende kwekerij Vastra in Voorschoten. De deelnemers moeten uiterlijk om acht uur aanwezig zijn ij by het raadhuis in Voorschoten, a i Met arm in punt i van schoolhek x Een zevenjarige jongen, wonende c aan de Zuidsingel, is gistermiddag omstreeks kwart voor drie bij het spelen op het hek van de school aan deze singel gevallen. De knaap kwam met zijn linkerarm in een van de punten van het hek. Hij kreeg een grote vleeswond en moest door de EHD naar het Academisch Zieken- j huis worden' overgebracht. I Na aanrijding doorgereden j Op de wegkruising Turfmarktbrug - Nieuwe Beestenmarkt - Oude Sin- gel had gistermiddag omstreeks drie j uur een aanrijding plaats tussen een 57-jarige wielrijdster uit Leiden en een personenauto. De wielrijdster reed van de Turfmarktbrug in de richting van de Nieuwe Beesten- ontstond, doordat de automobilist geen voorrang verleende aan de wiel rijdster. Deze viel en kreeg bloeden de wonden aan het gelaat. De EHD zorgde voor vervoer naar het Aca demisch Ziekenhuis. De bestuurder van de auto is na de aanrijding doorgereden. Het autonummer is echter bij de politie bekend, Victoria Regia wederom in bloei De Victoria Regia in de Hortus staat heden- en morgenavond weder om in bloei. Beide avonden is de Hortus van 9 tot 11 uur geopend. omwonenden ook maar enigszins offi cieel te belichten, laat staan naar hun opinie te vragen. Zoiets is toch in ons tijdperk ondenkbaar. Met grote nadiruk maar ook vol vertrouwen verzoeken wij dan ook, Uw College pogingen in het werk te stellen het Leids stadsvuil tot het ge reedkomen van de verbrandingsin stallaties, alsnog elders te mogen de poneren en in geen geval aan de ge meente Zoeterwoude of anderen con cessie te verlenen tot vuil storten op d-e bewuste plaats aan de Roombur gerweg". NOG PLAATS IN NEUWKOOP? ners van de Torenflat-aan de Nieuwe Tijdens deze bijeenkomst werd nog Vaart en niet te vergeten het binnen- de mededeling gedaan, dat van inge kort in gebruik te nemen bejaarden- i wjjden was vernomen, dat Nieuwkoop, centrum in de rivierenbuurt, met alle 1 naar welke gemeente eertyds het bijkomende narigheden van, insec- I Leidse stadsvuil werd afgevoerd, ook ten, ratten, meeuwen, wegwaaiend j nu nog plaats voor dit vuil zou papier, brandgevaar e.d., zonder die i hebben. Voetgangers moeten links lopen op buitenwegen Ofschoon mag worden veronder steld, dat vrijwel iedere voetganger weet, dat hy op wegen buiten de be bouwde kom zonder voet- of fietspad links moet lopen, vooral in het don ker, laat de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers in een brief aan alle gemeentebesturen nog maals een ernstige waarschuwing horen. In 1962 werden op buitenwegen 17 rechtslopende voetgangers gedood en 5 voetgangers die links liepen, op één na allen bij duisternis. Uit deze cijfers blijkt, volgens de vereniging, dat links lopen vele ma len veiliger is, dan rechts lopen. Maar ook links lopen biedt geen vei ligheid voor 100 procent. Ook d&ar moet de voetganger op zijn qui-vive zijn. Hij moet uitwijken voor het te- houden met minder ervaren achter opkomende chauffeurs die inhalen. Van 16 tot en met 19 september Leiderdorp gaat in september vier dagen feest vieren! De ope ning van de nieuwe brug over de Oude Rijn biedt daartoe alle aanleiding. Deze plechtigheid zal vrijdag 18 september 's mid dags 3 uur, verricht worden door de commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz, in tegen woordigheid van vele genodig den. De feestelijkheden beginnen woens dag 16 september, 's middags om drie uur. Dan zal burgemeester mr. R. M. OEGSTGEEST Ds M. E. v. d. Veen zondag 70 jaar Ds. M. E. van der Veen te Oegst- geest, emeritus predikant van de Ne derlandse Hervormde Kerk, hoopt zondag 9 augustus a.s. de leeftijd van de sterken te bereiken, Ds. Van der Veen word op 9 augus tus 1894 uit een predikantsgezin te Rotterdam geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium in Leiden, waar hij verder ook nog aan de Rijks Universiteit theologie studeerde. Na dat de heer Van der Veen in 1921 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 29 okto ber van het daaropvolgend jaar (1922) door zijn oudere broer, ds. O. W. C. van Willigen van der Veen, diende de jubilaris verder hervormde gemeente van Lahgeraar in de classis Heerenveen 1926 tot 1930; Heemse in de classis Zwolle 1930 tot 1934; Steenwykerwold 1934 tot 1946; Oldeboorn in de classis Heerenveeni 1946 tot 1950 en tenslotte tot 1 no- 1958, toen hem op vieren- jarige leeftijd om gezondheids ei vervroegd emeritaat werd verleend, nog ruim acht jaar die van Lith, Alem, Kessel en Oyen in de Na zijn Ds. Van der Veen heeft im de loop der jaren vele bestuursfuncties ver vuld en zitting gehad in tal van col leges en commissies. Zo was hij o.a. tijdens zijn ongeveer twaalf jarige ^bediening als predikant van de ormde gemeente van Steenwij kerwold: lid en assessor van het clas- bestuur van Kampen; en vele jaren praetor van de ring Vollenho- ve. Te Oldeboorn was hy lid van het classicaal bestuur van Heerenveen; van de plaatselijke af let Nederlands Bybelge- Ds. Van der Veen had bijzondere belangstelling voor het jeugdwerk en heeft dat in al zijn gemeenten gesti muleerd. In Steenwykerwold gaf hy mede de stoot tot de oprichting van een afdeling van „De Jonge Kerk". Verder heeft hy ook zeer geijverd het christelijk onderwijs. Te se, Steenwykerwold en te Ol- i was hy voorzitter van het van tie christelijke school. In zijn eerste gemeente Opende in de classis Groningen werd mede op zijn initiatief een jeugd- en verenigings gebouw gesticht en te Steenwijker wold een fonds voor de restauratie en vernieuwing van het interieur van de kerk. In zijn laatste gemeente Lith -Brabant, welke in deropbouw van de Op deze dag begint ook de kermis op een terrein achter de Van der Valk Boumanweg. Het Brugfeestencomité heeft eea uitvoerig feestprogramma samenge steld, waaraan zowel door ouderen als jongeren kan worden deelgenomen. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 18 september klassen 4, 5 en 6 i len. de i de lagere scho- ndngen, welke door het n verwoest of zwaar beschadigd, wrak is onbekend. 15 uur: Opening brug door Klaasesz In tegenwoordigheid va en W, raadsleden en genodigden muzikale medewerking van de derdorpse Harmonie Kapel. Op het moment van de openingshandeling zullen postduiven worden opgelaten door leden van de Leiderdorpse Post duivenvereniging. Direct na de ope ning zullen de leerlingen van de le 2e en 3e klassen van de lagere scho len ballonnen oplaten. Hieraan is een wedstrijd verbonden. 16 uur: Balletdemonstratie op het Burg. Brugplein door leerlingen van de Leiderdorpse Balletschool onder leiding van mevrouw Jacobs. 19.30 uur: Verenigingsdefilé met medewerking van de Leiderdorpse Harmonie Kapel, het muziekkorps van de NZHVM en het Leidse Jeugd- muziekgezelschap en drumband „De Burcht" met défilé voor het college van B en W. Verenigingen worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven voor deelneming by de heer J. Dorland, Koningstraat 33. De route is: Fred. Hendriklaan, Hoofdstraat, oude brug, nieuwe brug, Berkenkade, défilé bij raadhuis, Hoofdstraat, Hoogmadeseweg, Burg. Brugplein. Zaterdag 19 september 8—10 uur: Hengel wedstrijd in de Oude Rijn voor hengelaars van 14 jaar en ouder. Opgeven bij de heer P. Vervark, Doeswerf 1. 9—10 uur: Spuitbalwedstryd op het terrein naast RCL-veld op de Hoog- Dr.< oi Hoofdstraat. De organisatie berust bij' de LeidSe wielrenvereniging „Swift" 13 uur: Fietstocht door de prach tige omstreken van Leiderdorp voor ïrsonen van 12 jaar en ouder. 13.30 uur: Nationale auto-puzzel van tijdige 18 uur Oude Rijn. Opgeven voor bij de heer M. van Groeningen, Does laan 16—18. 21 uur: Vuurwerk op een terrein achter de Berkenkade. Algemeen De middenstandstentoon-Jtelling wordt gehouden in het Dorpshuis van woensdag 16 september, 's middags 3 uur, tot vrijdag 18 september. Op een terrein achter de Van der Valk Bouwmanweg wordt van woensdag 16 september tot en met zaterdag 19 sep tember een grote kermis gehouden. Voorts is er een tekenwedstrijd met als onderwerp de oude of de nieuwe brug. De tekeningen moeten worden gemaakt op tekenpapier van het for- Oude auto in brand gestoken Een veertienjarige jongen heeft gistermiddag omstreeks kwart over twee op een braakliggend stuk grond was, in brand gestoken. De brandweer heeft het vuur ge blust maar de auto is niettemin uit gebrand. De eigenaar van het auto maat 22 x 25 cm. Er zijn vier groepen 8 t/m 10 jaar, 11 t/m 12 jaar, 13 t/m 14 jaar en voor 15 jaar en ouder. aan een fotowedstrijd met het onder werp de oude of tie nieuwe brug of de feestelijkheden, onder leiding van de Leiderdorpse amateurfotografenclub „Daguerre". De foto's moeten worden afgedrukt op het formaat 13 x 18 om. Voor zover niet nader vermeld kan men zioh voor deelneming opgeven bij het secretariaat Liethorps Boeck- huys, Hoogmadeseweg, tijdens de openingsuren van de zaak. De opga ven voor de kinderspelen en de bal- lonwedSitrijd gaat via de scholen. Geschenk burgerij de burgerij uitdrukking zal geven aan haar dankbaarheid aan burgemeester en wethouders voor het vele dat in de gemeente tot stand is gekomen. Men denke hierbij aan het Sportpark, het prachtige zwembad en de ijsbaan, alsmede aan de fraaie Oranjewyk en nu weer de opening van de nieuwe brug. Voor dit doel zal in de week van 1722 augustus a.s. een huis-aan- huis-collecte met bussen worden ge houden. Jaarverslag over 1963 Op ons bureau lag vanochtend het jaarverslag van de Gemeentelijke Werkplaats in Leiden. Daaruit bleek, dat het in het verslagjaar 1963 mo gelijk is geweest de werkvoorziening op peil te houden. Het werd zelfs noodzakelijk geacht enkele kleinere (minder rendabele) objecten te la ten vervallen. De oorzaak hiervan moet in de eerste plaats worden ge zocht in de sterke vermindering van het aantal geplaatsten. In de twee de plaats konden aantrekkelijker ob jecten worden uitgebreid. Maakte de opbrengst van de loonopdrachten dit percentage tot bjji De sterke vermindering van het aantal geplaatsten is mede en vooral het gevolg van de mogelijkheid een uitkering te ontvangen krachtens de Interimwet Invaliditeitsrentetrek- kers. Opvallend is volgens het jaar verslag, dat in vergelijking met werkplaatsen in andere gemeen ten in Leiden het aantal tewerkge- stelden aan wie een dergelijke uit kering wordt verleend, zeer groot moet worden genoemd. Bestond het aantal geplaatsten op 1 januari 1963 uit 180 mannen en 15 vrouwen, een jaar later waren er 145 mannen en 20 vrouwen. Een vermindering dus van 29 personen. VOORSCHOTEN Nederlands jongste belastingconsulent De heer P. van Ommen (23) slaagde dezer dagen voor het examen belastingconsulent en is daarmee de jongste belastingcon sulent van Nederland. Na het beha len van het diploma HBS-A zette hy zich tot de studie voor accountant, een studie die hy op 19-jarige leef tijd moest onderbreken om zijn dienstplicht te gaan vervullen, Hy kwam daarbij de administra tie en zwaaide na ruim twee jaar als korpsadministrateur in de rang van tweede luitenant af. Met de be doeling eerst een afgeronde studie te beëindigen volgde hy de lessen voor belastingconsulent. Studeren deed hij in zijn vrye tijd (die daaraan vrij wel geheel op ging) want overdag werkte hy, evenals nu nog, bij een Katwijks accountantskantoor. In plaats van drie deed hij er twee jaar over. Zonder de uitslag van het exa men af te wachten ging hij met va kantie. Bij zijn terugkomst was het heugelijke feit juist bekend gewor- reiken met de studie i tant. Maar dat zal nog wel ee jaartjes aanlopen, denkt hij. (Van onze Arnhemse correspondent). Het ten zuiden van Arn hem gelegen Overbetuwse plaatsje Huissen, dat onder meer door de verkiezingsfrau de landelijke bekendheid kreeg, is opnieuw het toneel geweest van een vreemde stunt. Vijf raadsleden, beho rend tot de meerderheid, die permanent in de oppositie is tegen B. en W., hebben de burgemeester gedwongen de raad bijeen te roepen, terwijl ze wisten dat er niets te be spreken viel. Gisteravond is de raad vijf minuten bijeen geweest. Een agenda zoas er niet. Het col lege van B. en W. had niets te zeggen. En enkele raadsle den herhaalden wat zij reeds in vorige vergaderingen had den verklaard. Toen een plaatselijke hotelhouder met de koffie kwam aandragen, stonden de raadsleden al weer op de stoep De oppositionele raads- meerderheid verdenkt B. en W. ervan de zogenaamde kwestie-Maters op de lange baan te willen schuiven. Huissen is bij gerechtelijke uitspraak gedwongen een weg aan te leggen om de zware vrachtauto's van het transportbedrijf gebrs. Ma ters in de gelegenheid te stel len de garage te bereiken. B. en W. van Huissen hadden deze weg jaren geleden toe gezegd, maar de vorige raad trok zich niets van deze be lofte aan en torpedeerde de voorstéllen. Via de rechter heeft de fir ma Maters gelijk gekregen. Een weg heeft echter geen zin, als er geen „lus" in zit, die de vrachtauto's de gele genheid geeft te draaien. Om deze „lus" gaat het nu. Door de raadsmeerderheid wordt beweerd, dat de burgemees ter het stuk grond, waarop deze lus zou moeten worden aangelegd, aan een kennis ivïl verkopen. Zij verdenken B. en W. er van, de kwestie op de lange baan te willen schuiven en hebben een reeds door vijf leden ondertekend verzoek ingediend voor een nieuwe raadsvergadering over veer tien dagen. Zij willen met deze korte vergaderingen doorgaan tot B. en W. spoed achter de afhandeling zetten. Dat is overigens wel nodig. De weg (175 meter lang) gaat de gemeente Huissen onge veer f 150.000 kosten aan pro ceskosten, schadevergoeding en aanlegkosten en is waar schijnlijk de duurste weg die ooit in Nederland is aange legd. De raadsleden streken na afloop van de vijf-minuten- vergadering ieder zestien gul den presentiegeld op. Ook dat wordt voor de gemeente een duur grapje, als er nog meer van dergelijke stunt-vergade ringen komen Er werden in 1963 nen en 6 vrouwen e 1 vrouw. afgevoerd 61 Hoewel het aantal doorstromings- gevallen niet bijzonder groot is te noemen, kan, aldus het jaarverslag, toch met voldoening worden gecon stateerd, dat wederom enkele perso nen, na kortere of langere tijd in de Gemeentelijke Werkplaats werk zaam te zijn geweest, hun plaats in het vrije bedryf in loondienst, hetzij in zelfstandig beroep, weer konden Naast de in eigen beheer gehand haafde produktie van borstels, mat ten en mandwerk, werden onder staande loonopdrachten uitgevoerd: Montage van diverse radio- en te levisie-onderdelen, het boren van schrijfmachine-onderdelen, het stik ken en verzendklaar maken van panlappen, het vervaardigen van houten haspelborden, het monteren van fiets-achterlichten e.d., montage van schrijfmachine-frames, montage (Van onze Paryse correspondent) Thans weet iedereen in Champag- nole, dat het lot der vtff vermiste mynwerkers bezegeld is en dat zij er niet meer levend uit zullen komen. In een toespraak tot de bevolking heeft de burgemeester van Cham- pagnole vanochtend met gebroken stem gezegd: „De toestand wordt hoe langer hoe moeilijker". En na enkele ogenblikken naar zyn woorden te hebben gezocht, vervolgde hij: „Per soonlijk is mijn hoop nihil geworden. Mijn laatste communiqué zal ik u vanavond geven". Om kwart voor vier vanochtend moest de horizontale boring worden gestaakt omdat het werk door in stortingen te veel gevaar opleverde voor de reddingsploegen zelf. Het zelfde gold voor het zoeken naar de vermiste chauffeur in de cabine van zijn vrachtwagen. Men durft niet langer zoeken uit vrees op een voor raad dynamietpatronen te zullen stuiten. De laatste woorden van de burgemeester waren: „De veiligheid van de redders moet boven alles gaan. Wy hebben niet het recht de ene ramp bovenop de andere te sta pelen. Advertentie Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER BEURSO VERZICHT MARKT IN HERSTEL Amsterdam, 6 augustus. Op de min of meer flauwe tenden tie van gisteren heeft het Damrak vanmiddag geantwoord met een goed koersherstel voor vrijwel alle inter nationale waarden. De verliezen van de voorgaande dag konden echter niet volledig worden ingelopen. De betere stemming voor de hoofdfond sen ging geheel van Wall Street uit. Na aanvankelijk flauw te zyn ge opend, waarby de tikker een kwartier achter bleef met het doorgeven van de koersen, heeft Wall Street zich gisteren later zeer goed hersteld. Aan het slot bleek dat de eerder op de dag geleden forse koersverliezen, in ver band met de militaire spanning in Vietnam, geheel waren teniet gedaan. Dit was vandaag voor het Damrak een stimulans. Het publiek waagde zich met kooporders in de markt, ter wijl tevens dekkingsaankopen, plaats vonden. Toch bleef de handel kalm. Kon. Olie liep in een vrij levendige markt op van f 166.10 tot f 166.60. De slotkoers van gisteren was f 165.80. Philips en Unilever verbeterden leder circa een halve gulden tot resp. f 149.90 en f 144.90. Aku gaf een avance te zien van vier punten tot 461, terwijl Hoogovens twee punten hoger werden geadviseerd op 595. Te gen het slot liep de prijs voor Phi lips en Unilever een weinig terug. De Amerikaanse Senaat heeft het wetsontwerp op de rente-egalisatie belasting aanvaard. Dit houdt in dat de Amerikanen met terugwerkende kracht tot 19 juli 1963 15% moeten betalen voor het aankopen van effec ten in het buitenland. De einddatum deze wet is voorlopig vastgesteld op 31 december 1965. Zoals bekend heeft het indienen van deze wet grote schade toegebracht ten opzichte van de omvang van de affaire in de in ternationale waarden tussen Neder- en Amerika. Een verbetering van het zakenvolume voor de hoofd- fondsen met Amerika was dus vóór eind 1965 niet worden verwacht. In de Scheepvaartsector ging nog wel het een en ander om. De Indische lijnen waren vast. Zij gaven verbe teringen te zien van 2 tot 4 punten, itemming voor de leidende cultu. vas verdeeld. Ook de staatsfond- senhoek gaf eerder een lichte koers- f&T' lom. f 30 min. 20-jarige obligaties Investeringsbank tot 97%. De beurs is van ze lening erin zal gaan, hoewel men er niet erg enthousiast over is. Van invloed was de aankon diging van deze lening voor da Staatsfondsen niet. WISSELKOERSEN Londen 10.07%—10.07%New York 3.61 Vs—3.61%; Montreal 3.34^.-3.34A Parijs 73.70%73.75% Brussel 7.26%, —7.27%Frankfort 90.83%—90.88% Stockholm 70.32%70.37%; Zürich 83.61—83.66; Milaan 57.79%—57.84Vi 1 Kopenhagen 52.2152.26; Oslo 50.45 50.50; Wenen 14.00—14.01j Lissabon 12.55%—12.56%. Donderdag, 6 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.- Twee Alphenaren gedood bij botsing Bij een verkeersongeval in de flauwe bocht in de weg tussen Rijn- saterwoude en Leimuiden zijn van nacht twee leden van een gezin uit Alphen a. d. Rijn om het leven ge komen en drie gewond. De slacht offers zyn de 45-jarige heer J. E. Nis- ters, werkmeester bij de motorenfa- Pim. De heer Ulsters kwam met zijn motor met zijspan, vermoedelijk door dat hij in deze bocht de macht over het stuur kwijtraakte, in botsing met een auto. Hy werd gedood, ziin zoon tje werd uit de zijspan in een sloot geslingerd en is verdronken. Mevrouw Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK lië) woonachtig te Den Haag. Bedankt voor Nieuw-Buinen B. Albada Nisters en de twee andere kinderen, alsmede de bestuurder van de auto werden gewond. Van de gewonden verkeert niemand in levensgevaar. De motor met zijspan werd ver nield, de auto, die na de botsing in een sloot terecht kwam, liep schade vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 93% 93% Ned. '59 4% 92% 92A Ned '60-1 4% 92% 92% Ned. '60-n 4% 91% 92 Ned. '59 4% 91 iV 91A Ned. '60 4% 89% 89% Ned. '61 4% 89% 89% Ned. '63 4% 89% 89A Ned. '53 3% 84 84% Ned. Gb. obi. 3% 70% Ned. '47 3% 80 80 Ned. *51 3% 91 91% Ned. '53 I-n 3% 87% 87% Ned. '56 3% 85% 85% Ned. '48 3% 78% 79% Ned. bel. cert. 3% 78% Ned '50 I-II 3% 78% 79 Ned. '54 I-II 3% 80% 80 Ned. *55 I 3% 80% 80 Ned. '55 II 3% 84% 84 Ned. *37 3 85% 85 Ned Gb. ob. '46 3 85% 85 Ned dol In. '47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 95% 96% Indie '37 3 96% Indië '37 A 3 90% 90% Ned. wonbl '57 6 101 iV 101A N. won.bl. '58-'59 91% 91% 92 Ned. wonbl. '60 4% 91% 595 149.60 145 764% 166.40 107% 150 63 149 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 109% H Ver. HVA-mij. 145% i- AJC.U. 457 46 Deli Mij eert. 126.is> Hoogovens eert. 593 Philips gem. bez. 149.3( Unilever cert. 144.51 Dordtse petr. 760 Kon P (50 f 20) 165.9( Holl. Amer. Lyn 107% Java China Pak. 147 KBJM. 63- Kon Ned. St.boot 145 Kon. Paket My. 148 Stoomv Mij Ned. 132 Niev Goudr eert. 104% v. Ommeren eert. 236 Kon. Rott. Lloyd 142 N. Scheepv Unie 130% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en GemJeningen A'dam '47 3% 91 A'dam '48 3% 90% 89% R'dam '52-1 4% 90 idem '37 I-m3% 90x 88 Bankwezen Bank N. G. 85'5% 98% 98% idem '58 5 94% 947/8 idem '64 5 94% 95% d. N WB '52 4% 91% 91% BVG Rspbr '52 158% 159% BVG Rspbr f500 139 139% Industr. Obligaties Philips Dol '51 87% VERKLARING DER TEKENS Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam '56 12% A'dam '56 n 2% A'dam '56 m2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '5212% Idem H 2% R'dam '52 12% Idem H 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl '59 2% 86% 81% 85% 91% 85% 96% 85% 87 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50203 203 Nefo f50.— 109 109 Robeco 233 233 Unitas f 50 500 500 Ver Bez v.94 f50 135 135 Amst Bank 375 375 Cultuurbank Holl Bank U eert. Ned Handelmïj. Ned Mid.bank 210 Rott Bank 334 Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Hejjn 608 Berkei's Pat. 219 Borsuml).-Wehry 244% 23% 334% Calvé Delft eert. K Pap v. Gelder K. Ned Grofsm. De Gruyter pref b Holl Constructie Ing.bur v Bmjjv. Internatio v. Kemp en Beg. Kon Zout Ketjen Leidse Wolsprjj Mtlller en Co. NB Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd Mij Ver Mach.fabr. Ver Touwfabr. Vihamy Walvisvaart Wernink's Bet jny Zaalberg Mijnbouw i 149 974% 148% 974 189% 134% 109b Kon Petr (f20) Amer fondsen Canad Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Ua States Steel 83% 44% 49%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3