Weer twee van Houten specialité s VAN HOUTEN 5INNENK0RT PROEFPROCES „SATURNE" Plateel Gouda had te veel schuld Reorganisatie in Chinese CP? LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 binnenkort zal er een proef- aanhangig: worden gemaakt de exploitant van het Zand- Badhotel, omdat deze het .digheidsspel „Satume" in zijn exploitatie heeft genomen, officier van Justitie van de jlemse arrondissementsrechtbank L. H. Feitsma, bereidt thans een g es voor. Wanneer dit proces zal 9 en kon de officier van Justitie 9 zeggen. „Het zal wel zeer bin- Tiori zijn, omdat er in deze zaak mgehandeld moet worden. Wij ffften echter eerst de nodige gege- verzamelen!" ©I eigenaar en licentiehouder voor ferland van het spel, de heer M. ^">nsa heeft zich op het proces bereid. „In Engeland zijn in drie fprocessen tegen het Satume- drie vrijspraken geconcludeerd", ■fclde de heer Caransa. lit Satume-spel in het Badhotel t veel belangstelling. Vóór de Dr. Martin Luther King spreekt in Amsterdam Van 12 t/m. 16 augustus wordt in het RAI-gebouw te Amsterdam een Europese Baptisten-conferentie ge wordt een massale kerkdienst gehou den waarin dr. Martin Luther King jr zal voorgaan. Ook tijdens de slot vergadering 's middags om 2.30 uur. zal dr King een toespraak houden. Met het oog op de te verwachten be langstelling moeten voor beide sa menkomsten kaarten worden aange vraagd Herdenkingskerk, Postjes weg 152 te Amsterdam). gustus, waren vrijdag reeds meer dan 500 aanvragen binnen. De Ca sinozaal van het Badhotel ls zater dagavond tot diep in de nacht druk bezet geweest. Ook zondag- en maan dagavond was de belangstelling groot. De Zandvoortse politie registreert de reacties van het publiek en de gedragingen ervan in het Casino nauwkeurig. De algemene publieke opinie is toch wel, dat Satume meer gokspelletje is dan een behen digheidsspel. VS verlenen Chinese diplomaat asiel De Verenigde Staten hebben een 24-jarige communistisch-Chinese di plomaat, die zich eind mei by de Amerikaanse ambassade ra Boeroen- di meldde, asiel verleend, zo deelde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren mee. De betrokkene, Toeng Tsji-ping, zou nog gisteren per vliegtuig in New York aankomen. Volgens het State Department verzocht Toeng, die plaatsvervangend cultureel atta ché op de ambassade van Peking in Boejomeboera, de hoofdstad van Boeroendi, was, op 26 mei voor de eerste maal om politiek asiel. Na overleg tussen de Verenigde Staten en de regering van Boeroendi had de Chinees de Amerikaanse ambas sade de vorige week plotseling uit eigen vrije wil verlaten. Hij was toen naar Rome vertrokken, had daar maandag contact opgenomen In eerste halfjaar 42.111 ivoningen Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek wer den in de maand juni van dit jaar 8518 nieuwe woningen voltooid. Dit is een hoger cijfer dan ooit in de maand juni werd bereikt. In juni 1963 kwamen 8151 woningen gereed. In de jaren 1958 tot en met 1962 kwamen in de maand juni gemid deld 7149 woningen gereed. In het eerste halfjaar van 1964 werden 42.111 nieuwe woningen op geleverd, tegen 30.066 in het eerste halfjaar van 1963. Van de in juni voltooide woningen werden er 839 uitgevoerd in systeembouw. In het eerste halfjaar van 1964 kwamen 5342 systemwoningen gereed (le half jaar 1963: 2692). Sediert juni 1945 zijn nu in totaal 1.135.738 nieuwe wonin gen gebouwd, waarvan er 118.125 wer den uitgevoerd in systeembouw. In juni 1964 werd een aanvang gemaakt met de bouw van 11.686 woningen (in juni 1963 met 10.188 woningen). De financiële positie van de Kon. Plateelbakkerij Gouda was zo slecht, dat het niet verantwoord was verdere kredieten te verlenen. Minis ter Andriessen (Economische Zaken) deelt dit mede in antwoord op schrif telijke vragen van het tweede-ka merlid Nederhorst (P.v.d.A) over een kredietaanvraag van dit bedrjjf. De bewindsman zegt hierover o.a. dat een krediet van enige honderd duizenden guldens direct nodig was om aan de lopende verplichtingen te kunnen voldoen en dat de krediet- behoefte per ultimo 1964 nog eens met een zeer aanzienlek bedrag zou sty gen. Gelet ook op de omvang der reeds aan dit bedrijf van verschillende zij den verleende kredieten, is de Ned. Middenstandsbank tot de conclusie gekomen, dat een kredietverhoging die tot een sluitende financiering zou leiden, niet verantwoord was. Volgens politieke waarnemers in Peking is er kennelyk onder de ze ventien miljoen leden van de Chi nese communistische party een cam pagne gaande die ten doel zou heb ben de oudere partyfunctionarissen door jongere te vervangen. Men leidt dit af uit een door alle Chinese bladen overgenomen hoofd artikel in het voornaamste partij- orgaan, het „Volksdagblad", waar in gepleit wordt voor een „herop voeding van functionarissen en een herziening van de revolutionaire ge lederen". In het artikel, getiteld „Kweekt en leidt miljoenen opvol gers op die de zaak van de proleta rische revolutie verder zullen die nen", wordt gesproken over verster king van de „leiderskernen op alle „Voor het slagen van onze gehele revolutionaire zaak is het van be slissend belang, dat de leldersker- nen van onze partij en de staat op alle niveaus bestaan uit werkeiyke proletarische revolutionairen", aldus het Volksdagblad. De Heer P. L. Stal, die bij K.B. benoemd is tot directeur- generaal van de Volksgezond heid als opvolger van prof. dr. P. Muntendam. Br. bur. van dit blad onder 7895k. Zelfstandige werkster gevr. <r 2 ochtenden p. w. Loon f2.— per uur. Rijnzichtweg 59 (bij Viaduct). Tel. tijdelijke werkzaamheden wakken. Goede ver- aanmelden 's avonds Franchlmontlaan 29 Leiden. Rechter zoekt voor zijn dochter, aankomend studente, kamer, (zonder pension). Liefst niet te ver van centrum. Br. bur. v. d. blad no. 16125 k. nbezorgers gevraagd. andje. Brieven bur. Inlichtingen bur. van dit blad ■nder no. 7902 k. Met sept, of okt. hebben alaats voor meisje In func- Hostess-Receptionist en AANGEBODEN Hoflaan 1 (Na 7 uur). Pfaff elektr. zig-zag machine, compl. volle garantie, f 195 Tegelaar, Kr 2de hands Enige Oudhollandse doe- i en enig ander antiek, d. Hoeven, Fred. Hendrik- n 2, Oegstgeest. Tel. 53774. prijs. H. Tegelaar, Kersenstraat 25, Lelden. Tel. 01710 - 24008. Biedt, zich aan gehuwde werksters schoonhouden van angehoden Heinkcl g .st. Km.-stand onderz. toegestaan. Prijs 5r overeen te komen, iwe Rijn 46 A. 2 x bellen. Te huur aangeboden ge- Brieven bur. wijk. Winkel, Fagelstraat 60 tent, gewicht 310 kg. (Slechts 3 maal gebr.) Prijs f750,-. Garage Auto- ier is smakelijk smulnieuws voor crimereep enthousiasten! Van Houten's knapste conflseurs maakten zes nieuwe, kostelijke smaakcomposities. De hand van de meester combineerde uitgelezen ingrediënten tot zachtsmeltende, romige vullingen, gevat in edele van Houten chocolades. Repen waar U niet af kunt blijven (en die U, dankzij da nieuwe partjes-vorm, op een bonbonschaaltje ook aan Uw meest verwende gasten kunt presenteren). „VAN HOUTEN voor heerlijke hele hazelnootrepen" zeggen de kenners. Inderdaad! Want van Houten maakt nu de knappigste, happigste hazelnootreep die er ooit was. Proef die pittige smaak van verse, Turkse hazelnoten, gevat in de fijnste chocolade. Of U puur kiest of melk, 't gaat „knap" bij elke hap! Cherry Brandy Orange LiqueurCaramel •Vanille Advocaat Mocha Rum Alle emaken f 0,25 boot, winkel oF kan- grootste sortering. De muren. Verfhandel De Peli kaan, Pelikaanstraat 27, telef 25813. wy hebben steeds voor delige aanbiedingen ln de beursbrug. Attentie. Naaimachines. Vanaf heden een Elner zlg-zag naaimachine voor slechts f 295.-, met 3 Jaar garantie en gratis les. Dit biedt U Van 3teyn, Nieuwe Rijn 46 b. Tel 14809. „Rosine" geeft de hoogste Steenstraat 16. Nieuwe auto's zonder scbaur- feur, Taunus 17 M. Consul, Opel Rekord, Volkswagen, Ang- 11a, VW-busjes r--x clerlng mogelijk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt, hoek steeg. Telef. 26574. Wij halen school. Frans Goddljn, Leede- Mercedes, Opel, Taunus, V.W., Autoverhuur Tip-Top, St.-Aag- 3, telef. 23300. Verbon den met diverse ziekenfond sen. Geldige kwitanties. Let wel 23300. Een nieuw bed ,een kwes tie van vertrouwen. De groot ste sortering tegen de laagste prys bij: De Kleine Winst. rijtuigen. Aanvragen tn één droogrekken, medicijnkastjes enz. Vraagt prijs. Voordijk's Houthandel. Lange Mare 106. Telef. 22107, Leiden. Nieuwe auto's zonder chauf feur. Opel Rekord. Opel Kadett Volkswagen en V W. Samba- busje. Rijschool en verhuurbe drijf Remmerswaal, Lelden, Utr. Jaagpad 16 a, tel. 21966. Voor korter. Met garantie. f 25.95 p. maand, zonder van Vliet voor het onderhoud van kantoren, Bcholen en ge bouwen en glazenwassen. Pr. Wllhelmlnastraat 24. tel. 21685 en Mecklenburgerstraat 7, Lel- Drukwerksen lemmerstraat 64. Tel. 24185. Echt. doublé, 17 st. Anker onbr. veer, schokvrij, dames polshorloges hebben w|j al vooi 1 29.75. Van de Water, Haarl - straat 207. De vakzaak met garantie. Con- By Drog. Boerhaave. houd 13 kg. 9.60 (thuisbe zorgd). Oudshoorn. Haarlem- 160. Tel. 25799 Dr. Scholl's voetsandalen, tig in dragen. Prima pasv< Alle maten voorradig, r Boerhaave. Haarlemmerstr. ook ln gedeelten aan ue acnaffen, vanaf f490.— compl. Financiering mogeiyk. Firma Dusoswa, Turfmarkt 2-3, Leiden. Tel. 24409. Brommers? De nieuwste yslnk met nieuwe patenten. Typhoon vanaf f696.- Burgers met Pluvier f750.-. Simplex Kievit f 598,- Jawa 2 versnel lingen f475.-. Puch. Solex enz. Dan naar Firma Dusoswa, Turfmarkt 2-3, Leiden. Geen flnlalen. Tel. 24409. Glas - geslepen. Glas-li held van degelijk vakwerk. G. N. Jilleba. Oude Rijn 104- 106, Leiden. Tel. 24292. H Voor al uw verf, glas, be hang. kwasten enz. naar Verf handel De Pelikaan, Pelikaan plafond aanbrengen. Verfhan del De Pelikaan. Pelikaanstraat 27. tel. 25813. Heeft U nog kleine ruitjes Verfhandel De Pelikaan. Pell- keuken. Laat door ons een raamventllator plaat sen, 1 Jaar garantie. Verfhan del De Pelikaan, Pelikaanstr. 27, tel 25813. Grammofotonplaten, popu lair, klassiek, top-hlts. pleet. Van zyp. "aarlemm straat 295, Korevaarstraat Lelden. Koelkasten: Bauknecht, 279, Lelden. Gebruikte bromfietsen radlg. Door Inruil verkregen. Van Zijp, Haarlemmer- 295 - 309. DIVERSEN onder no. 7947k. RWle wil groot apart, boven- als. 5 kamers, kelder, grote keuken, tollet, grote zolder en vliering. Herenstraat, rullen voor kleinere woning, liefst 3 a 4 kamers met tuin. Br. bur. v. d. blad onder no. 7712k. Aangeb. voor 5 personen Brug Aalmarkt. Maandagmo#1- Dag en nacht geopend. Taxi centrale „Noordelnde". M. J. Schutte, Noordelnde 52, Lel- Keurige alleenstaande we duwe. 63 Jaar, wil zelfstandig hulshouding verzorgen by net te alleenstaande heer. Goed milieu. Brieven bur. van dit blad onder no. 7864 k. A. Spreen psychometrlst helderziende geeft *6 augustus band de Tegen beloning terug Nic. Beetsstraat 16 A, Lelden. Te huur klapstoelen en ta fels. S Mandl. Oude Vest 141, Lelden Tel. 54212. Moderne hygiëne. Gummi- specialiteiten Wolters. Vismarkt 1. Lelden. Tel. 24862. Bootreis op Ryn en Moezel, 10 dagen. Vertrek 5/9, 12/9, 19/9, 26/9; 8 dagen bus- langs de Ryn f 115.50. 6 Parijs f144. Wolters, Vismarkt 1, Lelden. Tel. 24862. Lezers. Goede en nieuwste boeken moet D by Van Leeu wen zoeken. 20 cent per deel. Knlpkaart 10 delen r 1.70 Geen lnleggeld Van Leeuwen's bi bliotheken. Lokhorststraat 27, (t/o Pieterskerkgracht). Lombokstraat 22 (Kool). beldaks trekkerstenten, lucht bedden .slaapzakken enz. enz. R. Breedeveld. Haven 11, Lel den. Tel. 31340. wy verhuren klapstoelen en klaptafels, stoelen, licht ln ge wicht en gemakkeiyk opsta- pelbaar R Breedeveld. Haven 11. Tel. 31340. Jarige opleiding. Inl. v.af 17 aug. Vraag onze inlichtln- genbrlefl Handelsopleldlng Ak kerman, Witte Singel 57 a, Lelden. Tel. 34057. iet ""TEt-TJES" een woord noogstens 12 let ters). Bewijsnummer f 0.15 extra toezending oummer- brieven f0.30 meer .Sleuteltjes' worden Gehou dens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9