r ADAM'S GEHEIMTAAL STAARTJES KLOPT ROLF v. d. BAUMEN ■■hi KRANTENBEZORGERS Holleman schakelt Duitser Abel uit Bang Poloploeg voor Tokio LEIDSOH DAGBLAD WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 (AN ivalide zwemt ier het Kanaal gedeeltelyk verlamde jrikaan, die zonder stok (velyks kan lopen, heeft dag het Kanaal bedwongen, ^is de 39-jarige John Star- |Hü legde de 22 mijl van Franse naar de Britse kust h 12 uur 45 minuten en Ide op een verlaten strand je omgeving van Dover. )it is de mooiste dag van I leven", riep hy de verslag- !rs toe, toen hy naar de e wal waadde. „De eerste Ijl, dat ik er over dacht het te lang dat mUn vrienden me ien uitlachen. Maar ik werd I duizenden mensen aange- idigd en vandaag wist ik dat poor me duimden, terwyl ik m. Ik hoop dat myn succes stimulans is voor allen, die amelyk gehandicapt zijn", evraagd naar zijn plannen r de toekomst, zei de [aalbedwinger: „Eerst een feje slapen en dan morgen stukje zwemmenom de ren los te maken". In Hajer eerste tennisranglijst Tom Okker, maar titelhou- an Hajer is eerste geplaatst de nationale tenniskampioen pen, die van 10 t.m. 16 augus- ,s. op de Scheveningse Mets- zullen worden gehouden. Er l twee redenen om Hajer de S plaats toe te kennen: Hij ïdlgt de titel (het vorig jaar erd in de finale tegen Evert \ider) en heeft een heel jaar piet van een landgenoot ver- Tom Okker neemt de tweede I in, gevolgd door Evert Schnei- de dames is eveneens de kam- e 1963 (Jenny Ridderhof) geplaatst, gevolgd door de .tennismeisjes" in de rangorde Groenman, Betty Stöve, Anja [tre en Elly Krocke. plaatsingen zijn als volgt: en enkelspel: 1. Jan Hajer louder2. Tom Okker; 3. Schneider: 4. Ron van Gelder; t van Eysden; 6. Willem Maris; t Karamoy; 8. Eddy Knoei, nes enkelspel: 1. Jenny Rid- f (titelhoudster)2. Trudy iman; 3. Bety Stöve; 4. Ania itre: 5. Elly Krocke; 6. Els t; 7. Patricia van der Heuvel; osje de Jongh. [ampioenschappen OUDERE JEUGD ty Stöve is de grote favoriete Nederlandse tenniskampioen pen oudere jeugd, die momen- n Deventer worden gehouden, kwartfinales van de strijd om iea Bouwman-Vaas zegevierde 5t 6—1 6—3 over Gerrie West uitslagen: sjes: Betty Stöve—Gerrie loff 6—1 6—3; Ada Bakker- Zwaan 6—3 6—3; Ria Houps— Jansen Venneboer 63 62; l SuurbeekHetty Baas 61 Nick FleuryRien van 6—2 6—8 6—0; Richard Kasten i de Vos 4—6 6—2 6—3; Bert Slooten—Winny MacDonald 6—3Peter Soeters—Carel ÏCHKARTING ÏIDSCHENDAM gemeester H. A. C. Bannink leidschendam heeft, na overleg de organisatoren, alsnog toe- ling gegeven om de Europese ioenschappen karting op het ïgdrome in zijn gemeente te ien. Echter alleen-op zondag- ig, 16 augustus na 1 uur. ivankelijk had het in de be- ig van de organisatoren gele- m op 15 en 16 augustus wed- ;n te houden, op twee dagen naar daarvoor geeft de burge er beslist geen toestemming. bestuur van de stichting Prijs van Nederland kwam nkelijk in moeilijkheden door bepaling alles op één middag oeten organiseren, maar heeft oor nu een oplossing gevon- veel te blij als het is dat deze ioenschappen alsnog doorgang ïn vinden. gens: JOEGOSLAVEN s™e LIJDEN HONGER.... De vreemdste commando's klonken dinsdag over de Bosbaan. „Romeins 2V en even later „Neen, neen, 26" en meer van die voor buitenstaanders onbegrijpelijke combinaties werden door de beroemde Duitse roeicoach Karl Adam vanaf de kant naar de niet minder beroemde Acht van Ratzeburg, favoriet voor cfe Europese titel en het Olympisch goud in Tokio, geschreeuwd. Maar wat voor de nieuwsgierige toeschouwers een volslagen abacadabra was, werd feilloos door de bemanning van de Duitse acht vertaald in nuttige aanwijzingen, bedoeld om de mogelijk aanwezige „braampjes" polijsten. Want sinds enige maanden is er concurrentie komen opdagen voor de Duitsers, die de laatste jaren onver slaanbaar waren. Een Russische acht uit Wilna won de Grand Challenge in Heniley, waar Ratzeburg niet was gestart en alle pogingen van de West duitsers om het daarna tot een tref fen met de Russen te brengen heb ben tot nu toe gefaald. Zelfs bij de grote regatta in Moskou liet Wilna deze perfecte roeimachine weg te bleef de oud-bokskampioen Adam niets anders over dan zijn roeima chine nog meer te vervolmaken en omdat daarvoor nog geen computer is uitgevonden heeft Adam nog wat onbegrijpelijke kreten aan zijn ge heimtaal toegevoegd. verstek gaan, zodat de Duitsers het ongewisse zijn gebleven kracht van deze tegenstander, die Amsterdam is verschenen. Er WIELRENNEN Ronde van Canada De Belg André Dhaene heeft dinsdag de elfde etappe van de Ron de van Canada op zijn naam ge bracht. Hij finishte als eerste van een kopgroep van twaalf man, waarbij zich als enige Nederlander de Brabander Jos van der Vleuten had aangesloten. De in deze wed strijd sterk rijdende Van der Vleu ten kwam als vijfde binnen. De overige Nederlanders zaten allen in een peloton van ongeveer twintig man, dat een achterstand op de winnaar had van nog geen drie minuten. Door de overwinning van Dhaene hebben de Belgen nu vrijwel alle sleutelposities in handen. Dhaene staat eerste in het algemeen klassement, zijn landgenoten De Locht en Seghers zijn respectievelijk derde en vijfde. In het algemeen ploegenklassement is België even eens eerste. De uitslag van de elfde etappe, van Joliette naar Trois Rivières over 160 km: 1. Dhaene (België) 3.43.34; 2. For- nalczyk (Polen) 3.44,15; 3. Kulibine (Rusland) 3.44,35; 4. De Locht (Bel gië) z.t.; 5. Van der Vleuten (Ned.) z.t.; 22. Ad van Kemenade (Ned.) 3.47,31; 29. Jan Boog (Ned.); 30. Eddy Beugels (Ned.) beiden z.t. Het algemeen klassement: 1. Dhaene (België) 45.10,04; 2. Palka (Polen) 45.11,02; 3. De Locht (Belgie) 45.11J34; 4. Kulibine (Rusland) 45.13.43; 5. Seghers (België) 45.14.31; 7. Beugels (Ned.) 45.14.20; 10. Van der Vleuten (Ned.) 45.17,25; 20. Van Kemenade (Ned.) 45.29,36; 40. Boog (Ned) 46.35,40. Ronde Joego-Slavië door de Fransman Pamard. Deze legde de 202 km van Nova Gradiska naar Karlovic af in 5 uur 4 min. De Nederlander Van Segge- len werd in dezelfde tijd tweede. Evers werd achtste in 5.06,29. Alle overige Nederlandse renners kwa men in het grote veld van 80 ren ners over de eindstreep, dat ex aequo als vijftiende werd geplaatst in 5.08.38. 11 1. Valencic (Joego-Slavië) 33.11,37, 2. Ilijev (Buig.) 33.13,41, 17. Doek (Ned.) 33.32.24; 21. Evers (Ned.) 33.35,37, 22. Tummers (Ned.) 33.35,37, 26. Drummen 33.41.10, 52. Schepers 34.11.26, 57. Van Seggelen 34.15,59. gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. melden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Ien. Op fiets De verschijning op het water van de legendarische Duitse acht trok alle belangstelling. Wie er in ge slaagd was een fiets op de kop te tikken haastte zich in het gevolg van Adam, die zelf op een geleend oud dameskarretje zyn ploeg op de kant slechts ternauwernood bijhield. De Duitsers legden hun kaarten echter niet geheel open, want toen de ploeg nog 250 meter van de finish was en iedereen een machtige eindspurt ver, wachtte, maakte een nieuwe code- roep van Adam een eind aam de acti viteiten van de acht. Heel anders gedroeg zich de Zwit serse acht. die zowel in de ochtend uren als later op de dag bijna niet van de baan was weg te slaan. Ter wijl de meeste ploegen het veelal nog. al kalmaan doen, trokken de Helve ten keer op keer zo hard aan de rie men, dat het wel leek alsof er voor Nol Kloosterman vooraan in Polen De Leidenaar heeft zich in (Ketrzyn—Elblag, 164 km) Ronde van Polen uitstekend ge weerd. Hij was met de Polen Magie- ra en Koslowski, bekend uit Olym piad Toer van dit jaar, ontsnapt en dit drietal verkreeg een vrij grote voorsprong op het uit elkaar gerukte peloton. In de sprint moest Kloosterman, die in de algemene rangschikking nu zesde staat, Ma- giera voor laten gaan. Koslowski is drager van de leiderstrui met een totaal tijd van 14.13,37, vóór Zie- linsky (Polen i op 9 seconden en Magiera op 33 seconden. Klooster man heeft een achterstand van 1.39.-. reedis een Europese titel te verdienen was. De verklaring voor deze inspannende activiteit is echter simpel. Het Zwitserse Olympische Amsterdam de finale wordt be reikt en daar hebben de roeiers heel wat voor over. De kansen van de Zwitsers om dit doel te bereiken zijn overigens groot, want er zijn zes fi naleplaatsen en slechts zeven deel nemende ploegen De beroemde Acht van Ratze burg op het botenplatform van de Bosbaan, v.l.n.r. Klaas Aeffke (slag), Bittner, Gr odd eek, Wal- brecht, Behrens, Schroder, Fla- germann Meierborg en Ahrens (stuurman Oranje De vele belangstellenden, die in een heerlijk zonnetje vanaf het terras de oohtendtraining gadesloegen, wisten niet wat ze zagen toen er plots drie skiffeurs in oranje baadje langs trok. ken. Nog groter werd de verbazing, toen het drietal wat later vlak voor de hoofdtribune een fikse spurt sloeg. Rob Groen, Neerlands troef in het skiffnummer, had geen concurrentie gekregen. De twee anderen waren namelijk Alwin en Bots, die zioh wel meer 's ochtends apart in het scullen oefenen om later als ploeg in de dub- bel-twee te gaan trainen. Uiteraard voegden zich ook de andere Neder landse ploegen bij de vele tientallen boten, die het instellen van één rich tingsverkeer op de Bosbaan noodza kelijk maakten. Een opvallende ploeg was de on gestuurde vier van Ierland, gekleed in vaalgroene baadjes. Niet, dat de Ieren door hun techniek of snelheid zo opmerkelijk waren. Maar de ken ners zagen 't direct: als enigen roei den de Ieren met de Oxfortriemen met lange smalle bladen, een type, dat al lang uit de mode is. Honger Op het nippertje volgens de re glementen dienden zy de namen te laat in is ook de Joego-Slavische afvaardiging tot het Europese toer nooi toegelaten. De Joegoslavische roeiers beschikken over een smalle beurs, te smal om de naar hun oor deel hoge prijzen in de Casa Acade mica te betalen en als enigen hebben zy elders onderdak gevonden. Maar zy weten nu ook, dat goedkoop mees tal duurkoop is. Dinsdag beklaagden de Joegoslaven zich by de Neder landse officials er over, dat zy te weinig te eten krygen. Uiteraard kunnen die officials daar weinig aan doen en met de raad „om meer eten te vragen" moesten de Joegoslaviërs het doen. De nieuwe eredivisieclub Sit- tardia heeft dinsdag in Aken een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Duitse club Alemannia Aken met 40 verloren. De stand bij de rust was 2—0. Badgastentoernooi Noordwijk Een van de meest verrassende resultaten in het tennistoernooi te Noordwijk aan Zee boekte gisteren ongetwijfeld Jan Holle man, die de sterke en als een der favorieten getipte Duitser Abel aan de kant speelde, 62, 6—4. Laatstgenoemde zag geen kans het bekende vaste spel van Holleman afdoende te ontrege len en wilde toen teneinde raad de winst forceren. Met die tactiek groef hij zijn graf, want Juist op dat type spel is Holle man afgesteld. Overigens mag de oud-voetbalinternational een pluim op de hoed niet worden onthouden, want Abel komt naar we hebben ver nomen, in Duitsland uit in de Son- dern-klasse, d.i. zoveel als de Hoofd klasse A in Nederland. Een betreu renswaardig einde had het duel Mo- nod de FroidevilleUhl (Duitsland). Na een gelijkopgaande strijd moest de Duitser de eerste set prijsgeven tegen een onvervaard aanvallende Monod de Froideville, 46. Toen be gon voor de Roomburger de misère, want Uhl startte een moppercampag ne tegen de arbiter, tegen iedereen die ook maar even de indruk maakte de „party" te volgen, maakte vrese- ïyk misbaar wanneer Monod de Froideville een „let" vroeg als rally bemoeiiykt werd door een de belendende banen overrollende bal, etc. De Roomburger raakte he lemaal van de kook, ging zich ge- leidelyk aan meer ergeren aan het gedrag van Uhl en staakte tenslotte de strijd na de tweede set met 16 te hebben verloren. Er kwam nog een Roomburg-i derlaag, maar die had geen kwabjke achtergrond, mej. Pino vond eenvou dig een sterkere speelster tegenover zich, nl. mej. Kettner. Het was voor al de backhand van laatstgenoemde die triomfeerde, 64, 6—2. De bui tenlanders hebben gisteren nog wat geoefend op het Casino. De favoriete Ulla Sandulf, no. 3 op de Zweedse rangiyst, bewonderaarster van Tom Okker, deed het kalmpjes aan. Van Noordwyk gaat zy naar het Midden- Oosten, Beiroet en Isianboel. De vroeger zo bekende slogan: „Ga naar de Marine en zie de wereld" luidt voor de tennissers van enige pretentie: „Grijp je racket en reis de wereld rond". Je hoeft er echt niet voor tot de top te behoren, aldus Ulla. Nieuwe figuren in A.R.-fraetie (Van onze parlementaire redactie) Twee nieuwe figuren zullen in sep tember hun intrede doen in de Twee de Kamer voor de Anti- Revolutio naire Party. Het zyn drs. J. Boers- ma, economisch adviseur van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Utrecht en de heer M. Schakel, bur gemeester van Noordeloos. taire jaar zal gaan leiden. Aangeno men wordt dat hiervoor de heer J. Smallenbroek, tot dusver waarne mend fractieleider, zal worden geko- Met drs. Boersma zal de A.R.- fractie in de Tweede Kamer weer de beschikking krygen over een ge schoold econoom, die de fractie lang heeft moeten ontberen. Hij volgt de heer J. van Eiber gen op, die in ver band met zyn benoeming tot voor zitter van het C.N.V. voor het ka merlidmaatschap heeft bedankt. De christelyke-sociale beweging houdt dus een representant in de fractie. De heer Schakel wordt de opvol ger van de onlangs overleden frac tievoorzitter, de heer J. van Eysden. Hy behoort tot de groep conserva tieve anti-revolutionairen, die inder- tyd hun verontrusting te kennen ga ven over de koers van de partij in een aantal delicate kwesties, zoals het bouwbeleid en de Nieuw-Guinea- kwestie. Rassenstrijd in VS Vermiste betogers zijn vermoord In de omgeving van Philadelphia, Mississippi, zijn drie lyken gevon den, vermoedelijk van de drie beto gers voor gelyke burgerrechten, naar wie men sinds 21 juni heeft gezocht. Zy waren in een gebost terrein be graven, niet ver van de plaats waar zy voor het laatst waren gezien. De hjken zyn naar Jackson ver voerd voor de identificatie en het vaststellen van de doodsoorzaak. Men neemt aan, dat zy zyn vermoord. Op verzoek van president Johnson hebben ook tweehonderd militairen verscheidene dagen naar de vermis ten gezocht. Het waren drie studen ten, onder wie een neger. Het 17-jarige bemanningslid van de Nederlandse kunstnaarder „Mangen" uit Amsterdam, dat zondagmiddag in het Skagerrak aan boord van het schip werd vermist en na zeven uur weer door de „mannen" zou zijn opge pikt, blijkt in het geheel niet overboord te zijn geweest. Naar de Amsterdamse rederij gisteren aan het Deense reddings wezen heeft meegedeeld, was de jongen, die zijn eerste reis maak te, zo bang geworden voor de woeste zee, dat hij zich in een kast onder een stapel dekens ver borgen hield. Toen zijn collega's hem niet konden vinden, meldden zij dat hij overboord was gesla gen. Daarop werden vier schepen en een vliegtuig uitgezonden om de zee af te zoeken. Vier uur zoe ken leverde geen enkel resultaat op, zodat werd aangenomen dat de jongen was verdronken. WEER RUST IN JERSEY CITY In Jersey City, waar het zondag en maandagavond tot relletjes tus sen negers en blanken was gekomen, was het gisteren betrekkelyk rustig. Volgens burgemeester Thomas Whe- lan is het ergste voorby. Sindsdien werden nog twee Molotow-cocktails (benzinebommen) gegooid. Besprekingen tussen de bur gemeester en negerleiders om te ko men tot een akkoord over de wyze waarop verder incidenten zouden kunnen worden voorkomen, hebben tot dusver nog geen resultaat opge leverd. By de relletjes zyn in totaal 44 mensen gewond, onder wie twee negers die schotwonden hebben. Voorts zyn er twintig arrestaties verricht. In de Canadese plaats Windsor, in de provincie Ontario, zyn gisteroch tend vroeg 36 Canadese en Ame rikaanse jongelui aangehouden naar aanleiding van een vechtpartij op een groot dansfeest waaraan vier duizend blanken en negers deelna men. De plaatselyke politie kreeg assitentie van vyftien politieman nen uit de naburige Amerikaanse stad Detroit. Aan de arrestanten is onwettig wapenbezit, waaronder messen, onordeiyk gedrag en dron kenschap ten laste gelegd. Spanning op laatste dag Hollandweek I (Van u'lmedewerker) Het ging er op de laatste dag van de Hollandweek wel zeer enerverend aan toe, getuige het feit, dat niet minder dan drie klassen, de Valken, de Vrij- heidjes en de Flying Juniors valse starts te zien gaven. Dat tekende inderdaad de laatste wedstrijden, waarvan misschien slechts voor enkele zeilers een eerste of een tweede prijs af hing, maar het leek wel of die spanning op alle andere deel nemers oversloeg. De stryd in de Valkenklasse werd tenslotte gewonnen door G. Staartjes. Die stryd is allerminst gemakkelijk geweest. Rolf v. d. Baumen nam spoedig de leiding en ging ook als eerste over de eindstreep. Staartjes verging het niet zo vlot. By de derde boei lag hy nog op de negende plaats Geleideiyk aan slaagde hy erin zich naar voren te werken en toch nog als derde te finishen, een plaats die hy ook nodig had om winnaar te worden, nu Rolf v. d. Baumen als eerste over de eindstreep kwam. Slechts 16 pun ten was het verschil tussen beide cracks. In de Flying Juniors zegevierde, zoals verwacht, A. Schimmer. Hy won de laatste race en daarmee de hoofd prijs. In de Vrijheidsklasse kwam lei der E. D.' Bleeker er ditmaal niet aan te pas. Hy kwam zelfs niet eens in de kopgroep over de finish, maar slechts op de elfde plaats. Het was C. de Haas jr, die zich voor zyn uitsluiting van de vorige dag wilde revancheren en het ook deed. Niettemin, Bleeker had punten genoeg om toch de eind overwinning in de wacht te slepen. Niet gelukt H. van Eist heeft inderdaad alle pogingen in het werk gesteld om Hans Slees-wijk in de Finnjollenklasse de eerste plaats en de eindoverwin ning af te dwingen, maar het is hem niet gelukt. Weliswaar won hyzelf de laatste race, maar Sleeswyk eindigde op de tweede plaats en had daardoor punten genoeg (700 meer dan Van Eist), om de hoofdprys te veroveren. E.K. 1965 OP WEDAUBAAN Tydens het congres van de FISA (Internationale Roeifederatie)dat dinsdag in Amsterdam werd gehou den, zyn de Europese kampioen schappen 1965 voor dames en heren aan West-Duitsland toegewezen. De wedstryden zullen in de tweede helft van augustus op de Wedaubaan in Duisburg, waar ook de Europese kampioenschappen 1957 plaats von den, worden gehouden De Europese kampioenschappen 1967 voor dames en heren zullen in Vichy worden verwerkt. Reeds vorig jaar werd bepaald, dat Joego-Slavië de tweede wereld kampioenschappen voor heren in 1966 zal organiseren. De titels zullen in Bied worden betwist. Voor de Europese titelstrijd (da mes) 1966 heeft zich nog geen kandi daat gemeld. Het is mogeiyk dat deze ook in Bied zal plaats vinden. Vanzelfsprekend bevestigde J. in der Maur zyn superioriteit in de 12m2 klasse door ook de laatste wedstryd op zyn naam te brengen, waardoor zyn voorsprong op K. van Muyden (nummer twee), 2000 punten bedroeg. E. Cancrinus deed hetzelfde in de Sternklasse. Met zyn vierde over winning torent hy glorieus aan de kop van de eindstand met 1400 pun ten voorsprong op F. Bartels en na tuur hjk nog veel meer op P. M. de Bruijn, die de derde plaats in het eindklassement verwierf. In de Schakels sleepte R. H. Roosen de eindoverwinning in de wacht, hoe wel men pogingen in het werk stelde hem via een protest wegens het niet in orde hebben van zyn boot, te doen uitsluiten. Het wedstrijd comité waag de zich echter niet aan een uitspraak en zal het geschil aan het Verbonds- bestuur voorleggen. In de Olympiajollen ging de eind zege naar P. L. van Wamel, die I. K. Corts op de tweede plaats liet, in de Vauriens zegevierde H. Halle door ook zyn laatste wedstryd te winnen, ter wijl de Soloklasse F. H. A. Beek als winnaar in de eindstand zag komen, P. Kramer de Jeugdklasse won en M. Muntinga overwinnaar werd in de 12 Voetsjollenklass» Uitslagen ter; 4. J. Kouwen; 5. B. Kraan. Eind stand: 1. H. C. Blok; 2. J. Bark; 3. F. Laagwater; 4. B. Kraan; 5. C. F. A. Gimpel; 6. J. Bol. Hornet klasse: 1. P. Nagtegaal; 2. G. Lammel; 3. M. Ma- loteux4. B. Ketelaar; 5. F. Moes. Eindstand: 1. F. Moes; 2 P Nagte gaal; 3. G. Lammel; 4 B. ketelaar. Valkenklasse: 1. E. Rolf v. d. Bau men; 2. R. van Dyk; 3. G. Staartjes; 4. D. M. Hofmeester; 5. D. C. Groot. Eindstand: 1. G. Staartjes; 2. E. Rolf v. d. Baumen; 3. D. C. Groot; 4. J. de Wilde: 5. A. Sikking. 12m2 klasse: 1. J. In der Maur; 2. K. van Muyden; 3. J. Dickhout; 4. R. Casander; 5. R. Paardenkooper. Eindstand: 1. J. in der Maur; 2- K. v. Muyden; 3. R. Ca sander; 4. A. v. Veen; 5. J. Dickhout. Vryheidsklasse: 1. C. de Haas jr; 2. F. G. Römer; 3. G. Westdorp; 4. J. Hellemans jr; 5. R. S. Alberda. Eind stand: 1. E. D. Bleeker; 2. C. de Haas jr; 3. R. S. Alberda; 4. L. van Tien hoven; 5. F. G. Römer. Finnjollen klasse: 1. H. van Eist, 2. H. Sleeswyk; 3. R. v. d. Bosch; 4, C. de Waal; 5. Ch. van Swol. Eindstand: 1. H. Sleeswyk; 2. H. van Eist; 3. Ch. van Swol; 4. A. J. M, Otto; 5. R. D. Hubregtse. Flying Juniors; 1. A. Schimmer; 2. mej. A. Vunderink; 3. L. W. van Hellemond; 4. G. Lamsveld; 5. H. Schipper. Eind stand: 1. A. Schimmel; 2. J. R. Sie- mons: 3. J. v. Hellemond; 4. H. Ozin- ga; 5. L. W. v. Hellemond. 16m2 Streepklasse1. J. Bissohop; 2. Z de Leeuw; 3. J. de Ruyter; 4. L. F. Wil- lemsen; 5. R. Siebrand. Eindstand: 1. J. Visser; 2 H. F. Resink; 3. J. Bis schop; 4. A. W. Endstra; 5. R. Sie brand. Schakelklasse: 1. M. de Ruy ter; 2. mej. E. van Maanen; 3. R. H. Roosen: 4. E, R. de la Rie; 5. F. F. Jorritsma. Eindstand: 1. R. H. Roo sen; 2. M. de Ruyter; 3. E. R. de la Rie; 4. T. Wolters; 5. C. Smid. Pam- pusklasse: 1. A. P. Besseling; 2. D. Heineke; 3. J. H. Bronkhorst; 4. M. Blok; 5. H. v. Essen. Eindstand: 1. O. P Besseling; 2. M. Blok; 3. H. v. Es sen; 4. E. van Essen; 5. J. H. Bronk horst. Sternklasse; 1. E. Cancrinus; 2. F. Bartels; 3. P. Brinkgreve; 4. F. Marree5. J. Berkhout. Eindstand: 1. E. Cancrinus; 2. F. Bartels: 3. P. M. de Bruyn; 4. P. Brinkgreve; 5. J. Berkhout. Olympiajollen: 1. J. van der Pijl; 2. J. Saltzherr; 3. T. Molen- wyk; 4. P. L. van Wamel; 5. F. Was- terval. Eindstand: 1. P L. v. Wamel; 2.1. K. Corts; 3. J. v. d. pyi; 4. T. Mo- lenwyk; 5. F. Wasterval. Vaurien- klasse: 1. H. Halle; 2. D. de Groot; 3. R. Buwalda; 4. M. Bertheux- 5. H. Schaap. Eindstand: 1. H. Halle; 2. D. de Groot; 3. M. Bertheux; 4. H. Schaap; 5. R. Buwalda. Soloklasse- 1 R. Meijer; 2. F. Beek; 3. R. Kühne; 4. mej. F. Pot; 5. Fr. Brinkman. Eind stand: 1. F. H A. Beek; 2 D L Seret; 3. R. W. F. Meyer; 4. R. dé Blieck; 5. W. Klomp jr. Jeugdklasse- 1. B. de Wilde; 2. P. Kramer; 3. D. O Heineke; 4. A. Koning; 5. P. Moes! Eindstand: 1. P. Kramer; 2. B de Wilde; 3. D. O. Heineke. 12 Voetsjol- lenklasse; 1. M. Muntinga; 2 W de Vlaming; 3. O. F. Kroon; 4. B. Carts- 5. mevr. E. Bakker-van Geenhuizen. Eindstand: 1. M. Muntinga; 2. G F Kroon; 3. W. de Vlaming. Het bestuur van het N.O.C. heeft de volgende elf waterpolospelers aangewezen voor het Olympisch toernooi in Tokio; Henk Hermsen (Robben), Ben Kniets (Neptunus Arnhem), Wim van Spingelen (HZPC, ?arry Vriend (IJPng$£5 Vriend (IJ), Fred v. Dorp (AZPC), Gerrit Wormgoor (UZSC), Bram Leenards (DZV), Nic van der Voet (ZIAN), Hans Muller (AZPC) en Jan Bultman ((Gooi). Als coach zal optreden Rudi van Feggelen, als ploegleider Frits Smol. Sportsplinters De Russische tennisploeg heeft dinsdag te Vlchy beslag gelegd op de Galeabeker door TsJ.-Slowakye m j 2 te verslaan- In de strijd om de derde plaats won Hongarye, dat na het dubbelspel nog met 1—2 achterstond:, met 32 van West- Duitsland. Het Nederlands honkbalnegen tal heeft In Haarlem met 9—0 ver loren van de Aree Knickerbockers. Onze landgenoten waren kansloos tegen het werpen van de Amerikaan Don Bell, die met 12 maal drie slag. 3 maal vier wyd en 4 honkslagen tegen, de winnende pitcher werd. De Gaulle Amerikaans „admiraal" President De Gaulle mag zich, on danks zyn politieke meningsverschil len met de Amerikaanse regering, admiraal van de Amerikaanse vloot noemen. Deze rang is hem door de gouverneur van de staat Louisiana. McKeithen, verleend. De bijbehoren de oorkonde, die gisteren door een afvaardiging in Parijs werd aan geboden, is doorgezonden naar Co- lombey-les-deux-Eglises. waar het Franse staatshoofd zyn vakantie doorbrengt. Louisiana, dat eens een Franse ko lonie was, wil met de benoeming de betrekkingen met Frankrijk onder strepen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7