Al naar huis RENTE TOT 4% Top is af van huizenprijzen kunst kaleiöoscoQp Grammofoonplaten die baby's stilhouden VOX JUBILANS" WADDINXVEEN IN KATWIJKS NIEUWE KERK Negert geredde mijnwerkers maken het nu uitstekend Bij de IXhwiB 's het goed sparen „Grootse" vinding „HARTELIJK EN INTERESSANT" GESPREK MET SWARAN SINGH Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 5 augustus 1964 Derde blad no. 31330 j Uren onder de grond j worden uitbetaald als overwerk (Van onze correspondent in Parijs) De negen geredde mijnwer- kers van Champagnole maken het uitstekend. Zij hebben voor het eerst sedert een week tus sen schone lakens geslapen na gisteravond onder handen te zijn geweest van een kapper, wat wel nodig was. Hun eerste warme maaltijd bestond uit een tomatensla, vlees, aardappelen en vooral veel groenten. De be handelende geneesheren zijn over hun gezondheid, die weinig heeft geleden, uitstekend tevre den. Alle negen mochten van daag naar huis terugkeren. Een probleem is nog waar zij hun vakantie zullen doorbren gen, want van alle kanten ko men uitnodigingen voor een of twee weken gratis verlof. Onder meer uit België, Menton, Zwit serland, Duitsland en Noord- Frankrijk. De directie van de mijn heeft besloten de tweehonderd uur onder de grond als overwerk uit te betalen, terwijl de sociale verzekering ruimschoots scha devergoeding zal uitkeren, daar het ongeluk als een arbeidson geval zal worden beschouwd. Eén kreet Om kwart over vyf gistermiddag waren op het plateau van de kalk- myn aller ogen gericht op een plek, waaruit elk ogenblik de liftkoker met de eerste geredde te voorschijn kon komen. Men hoorde een minuut la ter maar één kreet: „Le voila!" (daar is hij). De eerste geredde was Michel Jacques, getrouwd, vader van een kind. Voor hem was de nachtmerrie ten einde. Een nachtmerrie, die wel geteld 197 lange uren heeft geduurd. 197 uur tachtig meter onder de grond, slechts door een dunne draad en een microfoon verbonden met het land der levenden. Michel had de ogen beschermd te gen het felle zonlicht en droeg bo vendien nog een zwarte bril. Bij zijn aankomst in de bewoonde wereld hief hij zijn arm op zoals een bokser dat doet na zijn overwinning in de ring. Ondersteund door twee verplegers liet hij zich neer leggen op een bran- oard. Een minuut later vertrok de ambulance in de richting van het zie. kenhuis van Champagnole met een snelheid van vijf kilometer per uur om elke onnodige schok te vermijden. Het leed van Michel Jacques was ten Vrij vlug De redding van de overige slacht offers is daarbij vlug gegaan verge leken met de acht eindeloze dagen onder de grond. Om 17.31 uur kwam de tweede geredde aan de oppervlak te. Om 17.41 uur de derde. Daarna zag men elke tien minuten een an dere mijnwerker uit de diepte ver rijzen en dat duurde tot 18.42 uur. De laatste geredde was ploegbaas Martinet, die zich van allen het moe. digst heeft gedragen en die er tot het laatste ogenblik bij de anderen de moed heeft weten in te houden. Hij werd met gejuich en handgeklap be groet. Intussen is de vreugde in Cham pagnole slechts gedeeltelijk. Want toen de laatste geredde naar het zie kenhuis reed, zag men op de berg de witte rook en wolken stof van de an dere boormachines, die bleven wer ken om te zoeken naar de vijf ver misten. Tot dusver heeft dat zoeken geen enkel resultaat opgeleverd. De kans dat men hen nog leveüd vindt, is klein, zeer klein geworden. Het verloop Het verloop van de laatste fase van de reddingsactie was als volgt. 12.55 uur. De boor is er door. Van de groep van journalisten, die op een afstand zijn gehouden, zien wij een collega op ons afstormen, die van ver met de armen zwaait en de duim van zijn rechterhand opsteekt ten te ken dat de boor door het plafond van het hol der negen mijnwerkers heen is. Wij vragen hem naar bijzonder heden, maai- hij is niet in staat te antwoorden. Wij vallen elkaar om de hals. Iedereen schreeuwt: „C'est gagné". Zodra de eerste ontroering voorbij is, zijn wij in staat onderling gegevens, uit te wisselen. Alle jour nalisten stormen naar boven, want thans is de weg vrij voor alle verslag gevers. Bovenop het plateau verne men wij, dat de laatste meter nog moeilijkheden heeft opgeleverd. De boor stuitte een meter boven het hoofd van de groep van negen op eei massa modder, dat men eerst heeft moeten wegpompen om de mar beneden onaangenaamheden te sparen. Raket 13.50 uur. De boor, die geen dienst meer hoeft te deen, is over de volle lengte binnengehaald. Wij kijken met verbazing naar de weddings- bom", die een ware raket is gewor den. Hij is meer dan tien meter lang en heeft een diameter van 48 centi meter. Men kan zien dat hij in groti haast is gemaakt, want het soldeer sel is nog ruw en niet bijgevijld. Men ziet de klinknagels er aan de buiten kant overal uitsteken. Aan de onderzijde is de raket open. In die ruimte moeten zo dadelijk de mijnwerkers een voor een plaats men. Ook de binnenkant is ruw afge werkt. Men ziet zware zwarte riemen, waarmee de mijnwerkers bij het op stijgen zijn vastgebonden. De raket is zo haastig in elkaar gezet, dat hij bij het vastmaken aan de kabels op verschillende plaatsen scheurt. Elf arbeiders schieten met Engelse sleu tels toe om de schade te hei-stellen. De „reddingsboni" is daarom zo lang, omdat de onderste vier meter van de put niet afgedekt zijn met buizen. Bovendien heeft men het onderstuk verzwaard met rubber om eventuele stoten tegen de bodem te kunnen op vangen. Oponthoud 15.05 uur. Men hoort de stem van ploegbaas Martinet: Alles klaar? Kunnen we beginnen?" 15.10 uur. Men is nog altijd bezig met het repareren van de „reddings- bom". 15.20 uur. Beneden hoort men via luidsprekers de negen mijnwerkers zingen. Zij hebben om uitleg van het oponthoud gevraagd, maar omdat zij geen antwoord krijgen, geven zij er de voorkeur aan te zingen. Enkele ogen blikken later hoort men opnieuw: „Wat is er boven aan de hand? Wij hebben het koud. Waar is het wach ten nog op?" Een andere mijnwerker roept: „Stuur die „reddingsbom" toch beneden. Boven moet de zon schijnen. Hier heeft zo juist een van is een zenuwtoeval gekregen". 15.40 uur. Martinet: „Gebeurt er eigenlijk wat?" 15.45 uur. Martinet dringt er op aan rode wijn, lucifers en sigaretten ee te brengen. 15.55 uur. De raket hangt thans zonder verdere moeilijkheden op zijn plaats. De eerste afdaling is slechts proef,1 want de koker is gevuld met zand. Bovenop het plateau hoort men de mannen beneden juichen en „hoera" roepen. Op het plateau van nog geen vijftig meter breed, staan zeker tweehonderd binnen- en bui tenlandse journalisten, radioverslag- rs en mannen van de televisie, iedereen staat met het zweet op zijn gezicht, want de hitte is niet uit te houden. Als anecdote kan worden ver teld dat de eerste rode kruisauto al vertrokken was met aan boord een Saarlandse -journalist, die door dit hitte ivas flauw gevallen. Proefdaling 16.02 uur. De raket begint langzaam te dalen, maar stokt na enkele secon den. Hy zit ergens vast. Men haalt hem weer naar boven en dan, einde lijk, begint de afdaling. 16.20 uur. De raket is beneden. Men hoort de negen mijnwerkers ander maal „hoera" roepen. 16.25 uur. De raket is weer boven. 16.45 uur. De chef-ingenieur van Champagnole's mijn stapt in de ko- De riemen worden om zijn lichaam vastgemaakt. Men ziet hem alleen maar op de rug, want zijn ge zicht is naar de binnenkant van de raket gekeerd. Langzaam verdwijnt hij in de diepte, de negen overleven den tegemoet. Luid gejuich 17.15 uur. Temidden van luid ge juich verschijnt de eerste geredde aan de oppervlakte. Het is Michel Jacques. Ondersteund door twee ver plegers. Aanvankelijk was het de bedoeling de mijnwerkers in volgorde van leef tijd naar boven te brengen. De benja. min van de negen, Pierre Conus, 22 jaar en ongehuwd, zou het eerst naar boven komen. Maar daar heeft men op het laatste ogenblik van afgezien. eerst gehaald. Nauwelijks is Michel van zijn riemen bevrijd, of een dokter komt op hem af en geeft hem een eerste injectie. Voorzichtig legt men hem op een brancard en daarna wordt hij in de ambulance getild. doek bedekt. 17.25 uur. De tweede mijnwerker is naar boven gehaald. Het is de 47-ja rige Charles Peyronel, vader van twee kinderen. 18.00 uur. De „bom" zakt en daalt thans met de regelmaat van de klok. Reeds is de vijfde mijnwerker naar boven gebracht. De geredden maken de indruk zeer vermoeid te zijn, want allen worden op weg naar de bran cards ondersteund. De Rode-Kruis- ambulances rijden op weg naar het ziekenhuis bijzonder langzaam, want de weg is slecht. 18.42 uur. De laatste van de negen is boven. Het is ploeg baas André Martinet. Het pla teau stroomt langzaam leeg. Achter blijven de reddingsploe gen die naar de vijf vermisten zoeken Een van de geredden van Champagnole wordt op een brancard van de voet van de boortoren naar een ziekenauto gedragen. Ondanks het feit, dat hij een donkere bril draagt, moet een van de helpers hem nog wat extra schaduw geven door een helm voor zijn gezicht te hou den. Later werden de geredden zo snel mogelijk zwaar geblind doekt. De Muze in de Haagse Paleistuin De binnenplaats grenzend aan de tuin van 't vroegere Koninklijke Pa leis Noordeinde in Den Haag zal zeven avonden in augustus het ter rein van de muze zijn. Het Alge meen Haags Comité organiseert er dan muziek-, toneel-, en dansuitvoe- ringen in de openlucht. Donderdag 13 augustus concer teert het Residentie-Orkest, dinsdag 18 en woensdag 19 augustus speelt „De nieuwe Komedie" Carlo Goldo- ni's „De knecht van twee meesters", bet Z.H. Orkest verzorgt er vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus concer ten, dinsdag 25 augustus brengt „De Nieuwe Komedie" er „Het spel der vergissingen" van Shakespeare en woensdag 26 augustus voert het dans theater „Internationaal" er volksdan sen uit. Directeur Academie in Maastricht vraagt ontslag Prof. dr. J. J. M. Timmers, hoog leraar-directeur van de Jan van Ejjck Academie in Maastricht, heeft aan 't bestuur van de St.-Bernulphus. Stichting, die deze academie beheert, ontslag gevraagd. Hy zal de direc tie blyven waarnemen totdat in de ze functie is voorzien Voorts heeft prof. Timmers zich bereid verklaard als hoogleraar in de iconografie en kunstgeschiedenis aan de academie verbonden te blij- Prof. Timmers is hoogleraar-direc teur sinds 1954, toen hij Bernard Verhoeven opvolgde. Zoineruitvoeringen te Arnhem Vakantiegangers in en om Arn hem zullen deze zomer goedkope uit voeringen van toneelgroep „Thea ter" en van het Gelders Orkest kun nen bijwonen. Het experiment waarmee „Thea ter" vorig jaar een begin maakte heeft een dusdanig succes opgeleverd dat dit jaar ook het Gelders Orkest een bijdrage levert. Op 19 en 20 au gustus geeft het een populair pro gramma. „Theater" brengt de beide kasstuk ken „O hé, de lucht valt naar benee" van 8 tot en met 14 augustus en „Terug naar Warschau" van 15 tot en met 23 augustus. De bedoeling is dat in de toekomst dit experiment uitgroeit tot een „Kunstweek Arn hem". NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Slaapverwekkend Laat ons een ode aanheffen op de nieuwste ontdekking van deze eeuw: nl. de grammofoon plaat. li zegt, nou ja een grammo foonplaat, die is toch al oud. Nee, deze ontdekking is .nieuw' het gaat hier nl. om een plaat, die door zijn hypnotiserende kracht de baby stil houdt. De plaat vult de kinderkamer met de geluiden, die wij in de huizen van tegenwoordig nog zelden kunnen vernemen. Men hoort het getik-tak van grootvaders klok, het waarlijk verkwikkende gekras en ge kraak van een echte schommel stoel. En verder nog een hele boel andere écht huiselijke ge luiden! De hele opzet heeft een weten schappelijk tintje. De producer van de maatschappij is er bij het ver vaardigen van deze platen nl. van uitgegaan, dat baby's sterk ontvan kelijk zijn voor geluiden. Het resultaat is dat er nu drie platen op de markt zijn verschenen. De eerste bevat de lieflijke gelui den, die baby's tot zes maanden kunnen bekoren. De tweede met klanken, die een enigszins sussend en troostend ka rakter dragen en bijzonder geschikt Voor gehoor van duizend: „Vox Jubilans" uit Waddinxveen kan op een gehoor van nabij duizend rekenen, als het in de Katwijkse Nieuwe Kerk komt zingen. Dat was ook nu weer het geval. Het concentreert zijn zang voornamelijk op het koraal of wat in de koraalsfeer ligt. Men dient een uitvoering als deze dan ook bewust te scheiden van het begrip „concert". Een avond als deze komt tegemoet aan smaak en voorliefde van een categorie kerkgangers en bewijst, welk een doordringende plaats de koraalsfeer in hun leven in neemt. Bij de bedoelde luisteraars heeft speciaal Feike Asma een wit voetje. Hij was het dan ook, die alles begeleidde en een aantal solo- orgelstukken voor eigen rekening nam. Marius Egberts, de dirigent van „Vox Jubilans", bereikt weldra de 85- jarige leeftijd. Binnen die tijdsspanne valt een 55-jarig toonkunstenaar- schap en naar aanleiding van dit lustrum componeerde hij een „Te Deum", omvattend een Sanctus, Te Deum en Gloria. In melodisch opzioht mag onge twijfeld van geslaagde momenten gesproken worden, om te beginnen al het opkomen zelf van het gezang. Voorts noemen we enige fases in het laatste deel van het Gloria, waarin (weldadig) de vrouwen gelegenheid geboden wordt om zich a cappella te laten horeneen extra kans om op het voorhanden zijn van veel goed materiaal attent te maken. De koor- opbouw is in dit Te Deum sprekender dan in de zes voorafgegane geeste lijke zangen, die of door Egberts wa ren bewerkt of gecomponeerd, steeds van drie of vier verzen voorzien. Tot een oorspronkelijke visie op de teks ten komt het bij hem niet. De leeftijden in het vrij grote koor zyn goed gemengd. Dit veroorlooft een frisse glans op de totaalstem. Zuiverheid en mildheid nemen de overhand. Een keurige, welgeordende samenzang bepaalt de doorgaans fraaie klankkwaliteit. In he1 algemeen ging het hier om homofoon gericht zingen. Minister Luns in India Minister Luns heeft gisteren in Nieuw Delhi een onderhoud van ruim een uur gehad met zijn Indiase ambtgenoot, Swa- ran Singh. Hij noemde het ge sprek „hartelijk en interessant", er aan toevoegend dat er geen „brandende problemen" tussen de twee landen bestaan. Met name was van gedachten ge wisseld over internationale ver houdingen, het effect van het be staan van de Europese gemeen schappelijke markt voor India en de mogelijke uitbreiding van de Ne derlandse deelneming aan het con sortium voor hulp aan India. Op een lunchbijeenkomst in de In diase persclub verklaarde mr. Luns, dat Nederland bereid is zijn technis- sche en economische samenwerking met India uit te breiden. Zijn huidige bezoek aan India was echter niet bedoeld, om op dit gebied initiatieven te nemen. In de ochtend had de minister bezoeken gebracht aan de plaatsen waar de Indiasche leiders Gandhi en Nehroe zijn verast. De Neder- In een polyfoon Bach-koraal kon echter niet van een duidelijk uitge wogen aflijning van de vier register - stemmen gesproken worden. Daarvoor had de bovenstem teveel overwicht. Ook is de weg naar de kunst-sten. (in deze concertserie te beluisteren ge weest bij Admiraal's koren) niet afge- Geen verbouwing Haarlemse schouwburg B. en W. van Haarlem zijn ge noodzaakt de verbouwing van de Stadsschouwburg om financiële re denen de begroting 1965 vertoont een tekort van f. 3.350.000 uit te stelen. In de komende maanden zul len slechts kleine verbeteringen aan het toneel worden aangebracht. VERDACHTE BLIJFT ONTKENNEN De verdachte in de moordï IJsclub-dwarsstraat in Rottere een 23-jarige bouwkundig tekenaar uit Rotterdam, blijft nog steeds ont kennen de 26-jarige mevrouw E. Hagers-Segov in de nacht van woensdag 22 op donderdag 23 juli in haar woning met een broodmes om het leven te hebben gebracht. De officier van Justitie, mr. J. D. de Jong. die de zaak thans be handelt, verklaarde dat het gerech telijk vooronderzoek onder leiding van rechter-commissaris mr. C. J. van Zeben, nog steeds voortduurt. Mr. De Jong voegde er aan toe, dat in een groot aantal details, die ten nauwste met de zaak verband hou den, nog steeds geen klaarheid is gekomen. landse bewindsman legde op beide plaatsen een krans. Minister Luns verklaarde voorts op een persconferentie, dat Neder land hoopt dat het geschil tussen Indonesië en Maleisië op vreedza me wijze zal worden opgelost. Ne derland wilde zich niet in het con flict mengen. De betrekkingen met Maleisië waren hartelijk en tussen beide landen bestonden sterke za kelijke banden. Volgens de Neder landse minister was de kwestie-Ma- leisië by zijn recente bezoek blijv Een weinig apart stond Gounod's „Prés du fleure étranger", dat het koor uitstekend lag. Het deels par- lando-karakter en het direct-expres- sieve van het te zingen woord bevor deren dit. De opera-man Gounod ver loochent zich niet ondanks de bijbel woorden. Asma deed steeds het mogelijke om de zang nauwgezet te dekken, maar een orgel op afstand van een te bege leiden koor is zelden ideaal. Drie van zijn vier solo's had hij aangepast aan vermoedelijke verlangens van ziin luisterschaar: Handel's Concerto in Bes, Bach's voorspel „Erbarm' dich meiner" en Widor's Toccata, veelvul dig door ons besproken lijfstukken van de concertgever. Dankbaar zijn we Asma voor de toevoeging van een zeer suggestief „Intermezzo" van Hendrik Andries- sen, een broze zang boven een zuch tend kruisstap-ostinato, niet realis tisch, maar uit de verte als in een vi sioen gezien. Heel mooi vertolkt. In Randstad Holland de Randstad Holland. In steden als Den Haag, Rotterdam, Amster dam, Leiden, Haarlem en Utrecht is in zekere zin weer sprake van een huizenmarkt, nu de vraagprys de uiteindelijke koopsom met 10 tot 20 procent gaat overtreffen. Huizen, waarvoor tot voor kort f. 120.000 werd gevraagd en gekregen, bren gen nu f. 95.000 op. Een en ander is voor een groot deel te wyten aan de reeds gesig naleerde moeilijkheid om voldoende hypotheek te krijgen, wat weer een gevolg is van de optredende ka- pitaalschaarste. Makelaars in Den Haag en omstreken rekenen, dat men een aangeboden huis nu ge middeld aan tachtig moet laten zien voordat het is kocht. Een jaar geleden waren dat er 40. Lastig Het is voor de hypotheekbanken bij het huidige renteniveau heel las tig ora aan geld te komen. In lan den als Italië en Frankrijk liggen de hypotheekrenten aanzienlijk ho ger dan in ons land, vaak tussen de 8 en 12 procent. En terwijl men hier schuchter aan een hypotheekrente van 6 procent gaat denken, is dat zelfde niveau in Spanje schering en inslag. Maar als krijgen als 1 Djakarta niet ter sprake gebracht, zou dat ook betekenen, dat de prijs voor het wonen te hoog zou worden voor velen, die nu denken aan een eigen huis. Men moet bij de rente namelijk nog eens drie procent op tellen voor aflossing van de hypo theek, zonder dat er nog sprake is van het onderhoud. Voor het eerst sinds vele jaren overtreft in het westen het aanbod van koophuizen de vraag. Het is moeilijker geworden om een huis te slyten. Eigenaren, die huizen bezit ten uit beleggingsoogpunt, houden de hoop, dat de prijzen nog verder zullen stijgen. Rustig Bij de makelaars is het over het algemeen rustig, ook als men in aanmerking neemt dat het nu va- kantietijd is. De handelaars, die in huizen speculeren, gaan op het ogen blik zeer omzichtig te werk. Men vermoedt in makelaarskringen dat, den. Het oplossing zou betekenen woningprobleem in het overvol ra kende westen, zo merkt een grote makelaar op. Het zou er wel eens op kunnen uitdraaien, dat aspirant- woningbezitters een steeds groter deel van hun inkomen aan het wo nen moeten gaan besteden, op een huizenmarkt die tot stabilisatie lijkt te komen, met een trend naar iets lagere prijzen dan een half jaar ge leden ib. het westen werden bereikt. tot 12 zyn voor kinderen maanden. En de derde en laatste plaat is beslist aan te bevelen voor die we zentjes, die de aanvallige leeftijd van 12 tot 18 maanden hebben be reikt. Het zijn alle langspeelplaten. En by het beluisteren van deze zwarte schijven worden de baby's geacht hun gekrys ogenblikkelijk te staken. Bij de ouders zien we het effect van een zware hypnose. Een van de platen herhaalt bij voorbeeld heel langzaam en mono toon de geluiden, die men pleegt te horen, als een persoon met box handschoenen een schrijfmachine tracht te bewerken. Het geheel heeft een enigszins dof en slepend effect. Ongeveer als volgt: klik lange pauze, klik lange pauze, klik lange pauze. En dit harmonieuze samenvloeien van geluiden en respectievelijke pau zes valt ongeveer één uur te beluiste ren. waarlijkeen „grootse" vinding! Een ander produkt van deze „sus sende klanken van baby's bevat bui ten de tik- ook nog tok-geluiden. Perspectieven Deze introdutie van de z.g. „slaapverwekkende plaat" opent nieuwe perspectieven voor onze pla tenmaatschappijen. Men zou byv. een plaat kunnen vervaardigen voor „de secretaresse met pensioen". Deze plaat zou dan natuurlijk al die geluiden moeten bevatten, die deel uitmaken van haar vroegere wereld. Het neerploffen van de lift, het gerinkel van kopjes en schoteltjes op de theewagen, het geratel van schrijfmachines en andere geluiden zouden duidelijk te horen moeten zijn. Of een plaat voor de onderwij zer, die ogenschijnlijk geniet van een rustige „oude dag", maar toch diep in zyn hart terugverlangt naar zijn rumoerig bestaan van vroeger... Hij zou het geluid van piepende krijtjes op het bord moeten horen, de bel, die het einde van het lesuur aankondigt, het geluid van lachen de kinderen en het slijpen van pot loden. Ook hij zal zich dan terugwanen in de „goude oude tijd" Ook zou er een plaat kunnen uit komen voor hen, die naar vrede en rust verlangen. Een „stille" plaat, net zolang tot het gesnurk van de man of vrouw in bed, haar doelma tigheid bewyst STIPENDIA AAN LETTERKUNDIGEN De O. K. W. heeft overeenkomstig het voor stel van de Raad voor de Kunst aan de schrij fsters mevrouw Joseph a Mendels te Parijs en mevrouw Helma WolfCatz te Amsterdam een stipendium toegekend. Eerder is reeds mededeling ge daan van de toekenning van stipen dia aan de schrijvers H. Andreus, J. Bernlef, G. Kouwenaar, A. Morrien, S. Polet, G. K. van het Reve, p! Rodenko en B. Schierbeek, zodat thans voor 1964 tien schrijverssti pendia zijn toegekend. Ned. Organistenver. naar C.N.V. Tussen het Christelijk Nationaal Vakverbond, de Ned. Organisten de reeds by het CNV bond van christelijke Vereniging aangesloten kunstenaars zyn besprekingen ge voerd, welke resulteerden CC1I verzoek van de organistenvereniging om toelating tot het lidmaatschap van het CNV. De verbondsraad van het CNV heeft dit verzoek ingewil ligd. De aansluiting zal Ingaan op 1 september. De Ned. Organisten Vereniging die ongeveer 700 leden telt, zal nauw samenwerken met de Bond van christelijke kunstenaars. Het is de bedoeling, dat beide organisaties uiteindelijk tot één organisatie zul len samensmelten. Schrijfster Flannery O'Connor overleden De Amerikaanse schryfster Flan nery O'Connor is in Milledgeville in de staat Georgia overleden. Zy was 39 jaar oud. Flannery O'Connor, die al jaren lang was gehandicapt door een beenderziekte waardoor zij op kruk ken moest lopen, debuteerde in 1952 met de roman Wise blood. Drie jaar later volgde een bundel korte ver halen. „A good man is hard to find" en in 1960 verscheen haar tweede roman „The violent bear it away".

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5