GOUDEN BRUILOFT IN VOORSCHOTEN ELF JONGENS ONTSTAKEN IN DE NACHT VREUGDEVUUR Stammen alle vissen van de haring af? iwjj Koninklijk zilver Qvoor Th. Driessen BRAAK IN EEN ülIWELIERSZAAK li! KELNER OVERLEDEN HEMBRUG VOOR SCHEEPVAART GESLOTEN GEEN TERUGGAVE NEDERLANDSE ONDERNEMINGEN Oervissers geen goede zwemmers Bloemenhandel in vakantiestemming D. Kant (72) wandelt graag „STUUR KOKER SNEL NAAR BENEDEN" een sigaar Kopstoot voor BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 4 AUGUSTUS 19«4 Rotogravure Maatschappij, eiftigd met de zilveren eremedaille |rbonden aan de Orde van Oranje De heer Driessen kreeg deze Iderscheiding omdat hij veertig jaar f dienst van dit bedrijf is. De bur In de nacht van zaterdag op zon- is ingebroken in de juweliers ak van de heer Bruggeman aan ,ordJ Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee. gelae dieven sloegen een gat in de eta- geruit en roofden enige gouden sie ger. uit de vitrine. iTwee voorbijgangers ontdekten moreens vroeg de diefstal. Terwijl hen de etalage bewaakte, LErst nadat de agenten met veel Eite de woning waren binnenge- en, slaagden zij er in het huwe- iechtpaar, dat tot laat in de nacht iad gewerkt, te wekken. Uit de etale- m e bleek voor enkele honderden gul- ?ns te zijn ontvreemd. De heer ■uggeman is tegen deze inbraak LEgt verzekerd. Daags te voren sloegen inbrekers |n slag in de winkel van het tech- IW £ch bureau De Ruiter. ,s Morgens lw ji ongeveer vier uur, werd de zoon in de eigenaar wakker door de sla- ters.p 0p de etalageruit. Hij wekte zijn Q Elder, waarna bleek, dat er een gat de ruit was geslagen. Een draag- ïnsfjar radiotoestel werd vermist. Om- menden hebben enkele personen m weglopen. De recherche stelde |Abi onderzoek in. VOORSCHOTEN - na ongeval - etr^r uit Voorschoten overleden, lags daarvoor aan de Wassenaarse onder invloed van sterke drank whs aangetroffen met een 20-jarige •30 fcgenaar. gemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, speldde hem hedenochtend het ere-metaal op de revers. Van de directie mocht de jubilaris een enveloppe met inhoud in ont vangst nemen. De heer J. C. Stafleu, die dit geschenk onder couvert aan bood, zei, dat de jubilaris niet alleen als werknemer, maar ook als secre taris van de ondernemingsraad veel voor het bedrijf heeft gedaan. Na mens de Ned. Maatschappij voor Nij verheid en Handel overhandigde mr. S. C. H. Coebergh, eveneens direc teur van de NRM, de penning voor veertig jaar trouwe dienst alsmede een oorkonde aan de jubilerende Leidenaar. Namens het personeel hield de heer D. Streef land een op rijm gestelde toespraak. Hij bood daarna een gesloten enveloppe aan. De foto laat zien hoe de burgemees ter het ere-metaal opspeldt. (Foto LD/Holvast) Sinds vanmorgen tien uur kan de Hembrug in Amsterdam niet meer mechanisch worden geopend. Heb mechanisme, waarmee de brug wordt geopend en gesloten, is defect ge raakt. Eeenmaal is de brug met handkracht bediend, waardoor het scheepvaart-, noch het spoorweg verkeer vanmorgen enige noemens waardige vertraging heeft onder vonden. kanaal en terug gedraaid. Nu de brug dus helemaal niet meer ge opend kan worden, ondervinden de schepen wel vertraging. Drie vracht schepen lagen omstreeks een uur op Wanneer het mechanisme aan de brug zal zijn hersteld, is niet bekend, doorvaart te wachten. „Goei-ouwe-tijd was ook niet alles De heer en mevrouw Kruiff—Van Veen staan deze dagen in het mid delpunt van de belangstelling. Vijf tig jaar geleden besloten zij verder samen door het leven te gaan, de ook nu nog van werklust bruisen de Cornells Kruiff uit het Brabantse Sprang en de bescheiden Hendrika van Veen uit Ooltengensplaat. In Rotterdam leerden zij elkaar kennen. De heer Kruiff was daar tijdelijk werkzaam (bouwvakken) en zijn huidige echtgenote had een „dienstje" in die plaats. De heer Kruiff heeft zich snel tot uitvoerder weten op te werken en kan over de ontwikkeling in de bouwvakken veel vertellen. Hij doet dat ook graag en zowel hij als zijn vrouw, resp. 79 en 76 jaar oud, leggen daarbij een geheugen aan de dag dat opvallend is. Of hij Indonesische minister onthult: De Indonesische minister voor Plantages Seda, heeft gisteren in Djakarta verklaard dat Indonesië de Nederlandse onderne mingen, die het verscheidene jaren geleden in beslag heeft geno men, niet zal teruggeven, terwijl het evenmin schadevergoeding voor het inbeslagnemen zal betalen, aldus een bericht van het Indonesische persbureau Antara. Minister Seda zei verder dat de 115 Britse plantages, waarop Indonesië enige tijd geleden beslag heeft gelegd, „thans tot hun maximale vermogen zijn ingeschakeld, bij het streven om de Indonesische voortbrenging, in het kader van de „verpletter Maleisië-politiek", een hoogtepunt te doen be reiken. Seda meende dat Indonesië, na uitvoering van de voorgenomen herbe planting, 's werelds voornaamste rubberproducent zal worden. Hij zei dat de herbeplanting in de komende tien jaar op 180.000 van de 500.000 hectare voor de rubbercultuur bestemde grond zal worden uitgevoerd. Tijdens oud en nieuw in Hoogmade Officier van justitie: Het moet nu afgelopen zijn! 175L scooter op de weg naar assenaarse Slag. De Hagenaar, die I scooter bestuurde en licht onder f\li'loed van sterke drank verkeerde, Ifhs niet in het bezit van een rij wijs. Hij kreeg een proces-verbaal, ïgepe Voorschotense kelner, die meer "vam Bacchus had geofferd, werd ter 10 jtnuchtering naar het politie- ireau overgebracht. g^Toen hjj na enige uren geslapen hebben nog weinig tekenen van ren gaf en zijn polsslag erg zwak ™iek, werd een arts gewaarschuwd, ize kon echter geen uitwendige te- Inen van enig letsel ontdekken. liet de Voorschotenaar overbren- n naar de St. Ursula-kliniek, tar is hij zondag overleden. Sectie heeft aan het licht gebracht, A de kelner ernstig inwendig let- I aan het hoofd had opgelopen, ïrmoedelijk veroorzaakt door een ©jivige botsing tegen een boom of pi. •««ZUn metgezel heeft verklaard ge- 1 oPPt te z^n toen hij merkte, dat Voorschotenaar van de duo dreig- tci af te glijden. Het onderzoek wordt jor de politie voortgezet. WARMOND Voor het Rode Kruis De ten bate van het Roode Kruis ehouden collecte heeft in Warmond Pgebracht f 417.50, waaronder een •drag van f 113.59 bijeengebracht ^or de tijdelijke bewoners van de "agerplassen. Bejaardensociëteit De bejaardensociëteit, die gehou- |en wordt in 't Trefpunt is wegens jikantie van de verzorgsters gesloten i H 9 september. Men kan echter ge wende deze vakantieperiode ge- tuik maken van de koepel in het eerustpark en wel op dinsdag van tot 12 uur 's morgens. preekuur burgemeester "urgtsmeeüi/er is up c verhinderd zijn Preekuur te houden. Het eerst vol- djend spreekuur zal plaa-ts vinden op jpnderdag 27 augustus a.s. 's mor ons van 10 tot 12 uur. Volgens de verdediger van een jongeman, die zich maan dagmiddag voor de Haagse politierechter had te verant woorden, is het in Hoogmade een folkloristisch gebeuren, dat met behulp van hooi en stro nachtelijk vuur wordt ontstoken: de boeren staan er die ingre diënten zelfs voor af. En daar om zou niet van „wederrechte lijk toeëigenen" daarvan ge sproken kunnen worden. Doch de officier van Justitie tapte uit een heel ander vaatje. „En nu is het afgelopen daar in Hoog made, anders zal de justitie jul lie eens wat anders leren", waarschuwde hij. Elf jongelieden in de leeftijd van 1924 jaar stonden terecht, omdat zij in nacht van oud- en nieuwjaar in de Kerkstraat een vuur hadden ontstoken met hooi en stro bjj enkele boeren weggehaald. Ook hadden zij vernielingen aangebracht in een abri, stookt, zodat alle ramen waren ge sprongen. Diefstal van hooi en stro; vuur sto ken met brandgevaar voor een aan grenzend pakhuis, het met stenen vernielen van ruiten der abri was de elf tenlaste gelegd. Ze stonden in twee groepjes wat zenuwachtig en branie-achtig voor de rechter, „Het Gewoonterecht De meeste boeren hadden geen schadevergoeding voor gestolen hooi en stro willen hebben. „Geen wonder dat durven ze niet", stelde de offi cier van Justitie. Het is zo'n beetje een gewoonterecht, daar in Hoog made, dat oudejaarsnacht de jeugd de boel beheerst. Men bljjft dan maar liever goede vrienden met hen; anders kan het weieens kwadere ge volgen hebben," zo constateerde hij. De politie één man kan tegen dat alles weinig uitrichten en laat het dan meestal maar gaan. Doch toen de officier vernam wat er ge beurd was, had hij ditmaal de be sliste opdracht gegeven tegen be trokkenen procesverbaal op te ma ken. „En denk erom, als er weei eens iets dergelijks gebeurd, dan zal het jullie berouwen. Deze week zijn er oranjefeesten in Hoogmade, maai we hebben onze maatregelen geno men en houden jullie in de gaten. De bevolking van Hoogmade geeft weinig medewerking en wil kenne lijk zelf haar boontjes doppen. Maar dat zullen we niet toelaten. Dat ter roriseren in Hoogmade moet afge lopen zijn. Jullie denken zeker dat je het daar voor het zeggen hebt,' zei de officier tot de verdachten, die nu wel dat bedremmeld stonden te kijken. De raadsman van één van de dachten betoogde, dat gezien „folkloristische" inslag van het ge beurde, er eigenlijk niet van weder- stro kan worden gesproken en voor de rest vroeg hij een geringe boete, want de jongelui waren wel wat te- ver gegaan met hun brandje stich ten. Straffen De eis tegen alle verdachten luidde boeten van totaal f80. En daar zal dan de schadevergoeding bij komen. „De gemeente probeert zoveel moge lijk van ons te halen; ze hebben wel een kilometer weg verbeterd en het bord was al oud", verweerden ver dachten. De politierechter legde de verdach ten boeten op, variërend van f30 tot f 75. MARKTBERICHTEN tros 100-250, Ornithogalum 25-1 nog vaak terugdenkt aan „die goeie ouwe tijd"? „Och, zegt de heer Kruiff, „niet alles was even goed in die tijd. Denkt U maar eens aan de sociale Voorzieningen zoals ik die gekend heb. Alleen een ongevallen wet en verder niets. Ook deze tijd heeft prettige en minder prettige kanten". De heer en mevrouw Kruiff zijn 42 jaar geleden naar Voorschoten gekomen toen eerstgenoemde werd belast met de aanleg van de tram baan. Zij namen toen hun intrek in het huisje waar zij nu nog wonen, Schoolstraat 37. Of zij zich kunnen aanpassen aan het zich sterk ver anderende Voorschoten? Uitstekend! Of de heer Kruiff nu „stilleeft"? Welnee, zijn advies wordt nog me nigmaal gevraagd en maar al te graag trekt hij er dan weer op uit. Het huwelijksjubileum leverde onder andere een televisietoestel op, een geschenk van de enige dochter en haar man en van de vier kleinkin deren. 30500 30500 30500 Wij verzoeken oase aboa- mm in Leiden, dia een kaar da krant mat ontrangon, ▼óór 7 nar urn. (satardaga tuaaan 4 an 6 trar) no. 30500 ta bellen. waarna ona blad alsnog wordt basorgd. Voor da buitangamt tnlan wordt voorzover da agent schappen telefonisch bereik baar rijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onse in dé telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. crofoon wat mei hoorde, de rechter. Een publicatie-rechtelijk wegnemen van hooi Is de haring de stamvader van alle ssen? Deze vraag stellen de ge leerden zich en prof. dr. Meyer- Waarden van het Duitse onderzoe kingsinstituut voor de visserij voegt daaraan toe, dat de haringachtigen als uitgangsvorm van alle gewervelde ;n zijn te beschouwen. De haringachtigen gevariëerde en grote groep. Ze ont stond in het tertiair en omvat behal ve haring, sprot, sardien, ansjovis en elft ook de ondergroep der zalm- achtigen. De zalmachtigen waren oorspronkelijk zuiver zoetwaterdieren Later hebben zij hun gebied ook uit gebreid tot de zee. Uit het Krijttijdperk dateren de grote groep der kaperachtigen en de gevariëerde groep der baarzen, waar- o.a. makreel, tonijn, snoekbaars zeewolf gerekend worden. Ook de paling en de platvis is van die tijd. En uit het tertiair stammen de schel visachtigen, zoals kabeljauw, snoek, koolvis, de snoekachtigen en of de vis afkomstig is uit de zoute zee danwel in oorsprong in het zoete water thuishoort. Tot nu toe heeft men hierop geen definitief antwoord kunnen geven en men vermoedt, dat dit altyd wel een onmogelijkheid zal blijven. Wel staat vast, dat de oer- vissen niet of slechts een klein beet je konden zwemmen en daarom in de moerassige oevergebleden van zee ën, lagunen en rivierdelta's leefden. Pas later, bij het optreden van o.a. de straalvinnen, ontwikkelden zich deze dieren en hun nakomelin gen tot uitgesproken zeevissen en zoetwatervissen. Daarbij wordt als vaststaand aangenomen, dat vissen van dezelfde soort meer dan eens tussen de zee en het zoete water „paaltje verwisseld" hebben, voordat zij zich definitief ofwel in het ene, danwel in het andere gebied gingen vestigen. Farah Dibah 29-37, Tangerina 17-24, Geh. Duisberg 12-24, Baccarat 23- markt. Aanvoer 96 partijen Goudse Prijzen: le kwai. 2.75—2, 2.64 2.74, extra kwal. tot Roselandia 80-45, l 163, Vlerlanden 50-30, Mad. Olman 30, Sweetheart 110- 38, Nymph 170-95, Else Poulsen 45- 20, Marlon 120, Valeta Liatris 40-26, Viburnum - Groenteveiling: waspeen per kist Al spinazie 14-15, 1 prinsessenbonen 10-24, andijvie 27-30, 16, rabarber 4, groenekool kool 7-12, snijbonen 1 79-106, per 100 bos 6, peterselie per 100 bos 2, krulpeterselie per 100 bos 5-7. Aan- waspeen 23.000 kg; bloemkool De prijzen zijn 1 vraag hoe het sel- 11.50 10.45, Couleur Cardinal 20.40 17.65, Gen. De Wet 12.55 12.20, Grand Due 19.10 18.20, Ibis 14.30 12.25, Joffre King of the Reds 8.50 7.30, Olaf 7.65 6.75, Olga 12.75 10.25, Orange Wonder 11.25 9.85, Van der Eerden 55 7.10, White Virgin 7.55 7.10. ROELOFARENDSVEEN, Bloemenveiling: Ornithogalum 10- aug. Q 10-59, Zinnia 12-28, Colvilleis 10-45, Liatris 24-52, Dahlia's 23-55, Montbretla 27-30, Asters 18-48, Anemonen 10-18, Eiken blad 29-34, Troschrysanten 30-72 per Op zaterdagavond 18 juli heeft het tuinbouwcentrum Roelofarendsveen nog weer eens kennis gemaakt met de kracht van de natuur-elementen. Vooral de bloemisten hebben weer eens aan den lijve ondervonden, dat met de kracht van de natuur niet valt te spotten. Enkele kwekers gen hun kassen vernield worden als of zij met luciferhoutjes waren gebouwd in plaats van met ijzeren spanten. Wij hebben destijds reeds melding gemaakt van de aangerichte woesting, maar wij hebben dit ook thans als inleiding willen gebruiken, omdat ook aan de te velde staande gewassen behoorlijke schade is gebracht. Schade die de afgelopen 14 dagen ook op de aangevoerde chrysanthen, ornithogalum, colvilleis en gladiolen etc. behoorlijk merk baar was. Beschadiging aan bloemen door hagelvlekjes en wind bracht de kwaliteit op een aanzienlijk lager gehalte. Mede door de warmteperiode, die hierop de eerste dagen nog volgde, ;n de prijzen voor de bloemen de lage kant. Er kwam zelfs doordraai voor van am. anjers. Ech ter ook de vakantie mag mede als invloed gelden op deze lusteloze markt in de bloemenhandel, temeer daar ook vele bloemenhandelaren juist In deze periode hun vakantie Gisteren was er echter weer behoorlijke opleving in de bloemen handel. Veel vraag voor export deed vooral de prijs van de am. anjers oplopen. Er is thans veel verschei denheid. Orchid Beauty, Dark Purp le, Tangerine etc. noteerden rond 20 tot 23 ct. per stuk. Rose Sim tot 17 en Rood tot 20 ct. per stuk. Velen in Hazerswoude zullen de heer D. Kant al vele malen door het dorp hebben zien marcheren, doch dat deze 72-jarige op wandelge bied zulke goede prestaties weet te boeken, zal velen niet bekend zjjn. De heer Kant, die sinds enkele jaren inwoner is van onze gemeente, woont aan de Burg. Warnaarkade 16. In zijn vroegere levensjaren dreef de heer Kant een klein boerderijtje in de gemeente Uitwijk in de omge ving van Almkerk. HU beoefende dus een beroep, dat men noopte dagelijks vroeg uit de veren te zijn. Toch heeft hem dit gezien zijn gezondheid geen kwaad gedaan. Velen op deze leeftijd denken rust, maar deze bejaarde kan elke dag nog vroeg uit de veren den. Gezond als hij is heeft hij op zijn leeftijd een goede en gezon de hobby gevonden in de wandel sport Op 70-jarige leeftijd is hij hiermee begonnen. Ook diu seizoen waren zijn presta ties weer buitengewoon. In Rhenen liep hü een 12 km mars mee, in Leer- sum 15 KM. Sassenheim 15 km. Gouda 72 km. en in Waddinxveen 12 km. Last but not least volgde de vierdaagse in Nijmegen waar hij de 30 km. vier dagen achtereen heeft ge lopen. Het totaal aantal km. be draagt dit seizoen dus al 256 km, voorwaar een goede prestatie. Nog wekelijks brengt de heer Kant in uitgebreide gemeente folders en dere reclamebladen rond, wat bete kent dat er weken zijn dat er 50 tot 60 km. wordt gelopen in eigen ge meente. Van een vervoermiddel wil de heer Kant beslist niets weten. bos, Chrysanten gepl. Mlgoli 10-18, De- llghtfull 7-14, Serento 12-14, Regalia 7- 11, White Hope 12-16, Breitner 10-20. Plnksmoor 11-16, Am. Anjers: Sim roze 7-17. rood 7-20, wit 5-10, Carry Sim 12-19, Kokomo Sim 12-15, Crowley Sim 8-13, Arthur Sim 8-12, G.J. Sim 8-11, Fanfare 10-12, Tangerine 21-22, Dark Purper 22-23, Orchid Beauty 20-21, Rozen 4-28 p. kg, kropsla 4-18, bloemool 12-19, komkommers 13-17, aardappelen 12, andijvie 11-13, kassnljbonen 78-97, na- RIJNSBURG, 3 aug. Delightfull groot 14-16, Breitner groot 23. Delight tros 58-65, Colvillei 260-280, Lilian Hoek 75-80, Charm 230, Asters gem. 300, wit 190-220, Div. grote Dahlia' TER AAR, 3 aug. snijbonen 55-74, id .B 33-53, kassnljbonen 64-80, Idem stek 30, stamprinsessenbonen 45-63, ld. B 34-40, stokprinsessenbonen 45-51, witte pronkbonen 20-29, andijvie 8-12, waspeen 13-16, postelein 4-15, rodekool 5-10, kroten 5-8, spitskool 15. uien 8- 15, 6pekbonen 42, aardappelen 11 al les per kg, sla 1 16-23, ld. 2 11-12, bloemkool 12-35, komkommers 11-30 alles per stuk, stoofsla 1.50 per kist, zwarte bessen 90 per kg. Exportvelllng: komkommers 13-38 p. st., komkommers krom 36 per kg, tomaten 1.65-2.05 per bakje van zes kg. Appels: Yellow sparent 12-25, Beauthy of Bath Early Victoria 14, Peren: Krui deniers 30, Suikerperen 12 alles per 30500 30500 30500 BEURSOVERZICHT Prijshoudend AMSTERDAM, 4 augustus. prijshoudend geweest. Het zaken- volume was echter minimaal. Het bedrijfsnieuws is ven de meeste, Nederlandse maatschappijen gun stig, terwijl men in zakenkringen niet pessimistisch is gestemd ten aanzien van de resultaten over ge heel 1964. Toch doet het publiek weinig. De kooporders zijn schaars, terwijl men voor het afstoten van materiaal niets voelt. Dit in ver band met de inflatiegedachte. Van Amerikaanse zijde ging geen enkele stimulans uit, doordat het slotnlveau in Wall Street gisteren iets lagere koersen te zien gaf. Van de Neder landse hoofdfondsen lag KLM er vast, waardoor deze aandelen van middag op het Damrak een weinig hoger werden geadviseerd. Kon. Olie, Philips en Unilever gingen vanmid dag bij de opening elk een paar dubbeltjes boven het voorgaande slotnlveau in andere handen over. Aku was aan de vaste kant op 464 3/4 (462%). De koersstijging van 18 punten voor Hoogovens op vrij dag is blijkbaar wat te geforceerd geweest. Immers gisteren daalde dit fonds vijf punten tot 605, vandaag werd de koers geadviseerd op 602. Later daalden de koersen fractio- neel voor alle hoofdfondsen. Na een wat aarzelend begin trok ken de koersen van de scheepvaart- aandelen aan waardoor deze boven het slotnlveau van gisteren uitkwa men. Aandelen Kon. Boot boekten wederom de grootste koerswinst. De leidende cultures lagen iets zwakker. Het merendeel van de staatsfondsen as goed prijshoudend tot vast. Aandelen Amsterdamsche Bank ©n Rotterdamsche Bank lagen hoger op de gunstige winstcijfers over het eer ste halfjaar van 1964. Ook Billlton kreeg een hogere advlesikoers op de (Van onze Parijse correspondent) Om 1.45 uur vanmiddag is de bo ring van de laatste meters gelukt: met de negen man bestond op dat ogenblik een direct contact via mi- luidspreker. Het eerste i de luidspreker boven een ontzaglijk gejuich, i zeer duidelijk kon ver staan: „Stuur de liftkoker zo gauw mogelijk naar beneden". Boven werd de boor langzaam in gehaald, de smalle liftkoker werd aan een kabel van honderd meter lengte bevestigd en langzaam neer gelaten. Tussen redders en mijnwer kers beneden werd voortdurend heen en weer gepraat. Voor de paar toegelaten journalisten stonden de luidsprekers echter zo slecht opge steld, dat men de woorden half ver stond. Men hoorde alleen maar met grote aandrang roepen: „Stuur lu cifers en sigaretten naar beneden". Een voor een zullen de mijnwerkers met ambulances naar het zieken huis worden vervoerd. De familie was bij de laatste werkzaamheden niet aanwezig. Zij wacht in het zie kenhuis zelf. Volgens een luitenant-vlieger van vliegveld Valkenburg, zat er niets onvriendelijks in zRn aanbod aan een medebezoeker van een dans zaal in Noordwijk hem een sigaar sigaret gevraagd, die de luitenant sigaret gevraags, die de luitenant echter niet had. Wel een sigaar. Maar de vriendelijkheid werd niet beloond. „Stank voor dank", noemde de Haagse politierechter het Want de mede-bezoeker wilde met de lui tenant gaan vechten. Deze voelde daar niets voor. Uiteindelijk kwam hij om te dansen en niet om te vechten. Doch toen hij zich met zijn colle ga naar buiten begaf en in een auto stapte, volgde de man van de versmade sigaar hem en begon beide luitenant door het geopende por tierraampje te slaan, terwijl ook aan de auto werd gerukt en getrokken, zodat deze beschadigd werd. De aanvaller liet bij de politie rechter verstek gaan, dat wil zeggen, hij kwam te laat. De officier wilde wel aannemen, dat de drank by het gebeurde een rol had gespeeld en eiste daarom f. 100 boete plus toe wijzing van een deel der civiele vor dering. De rechter veroordeelde con form die eis. grotere verscheping van bauxiet uit Suriname gedurende de eerste helft van 1964, ten opzichte van 1963. De produktie van Billiton over geheel 1964 wordt op 1.35 miljoen ton ge schat tegen 1,2 miljoen ton in 1963. Het beleggingsfonds Uiterwaarden komt naar de beurs. De aandelen worden thans op de incourante markt ter beurze verhandeld. De koers is circa 136. De stukken zyn groot nom. f1000 en f100. In ver band met een verdere ontspanning op de geldmarkt is het tarief voor daggeld, ingaande heden, wederom verlaagd en wel met een half pro cent tot 21/4. Dit door het terug vloeien van bankbiljetten. Dinsdag, 4 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 93 94 Ned. '59 4% 92% 93% Ned. '60-1 4% 92% 93% Ned. '60-11 4% 91% 91% Ned. '59 4% 90% 90% Ned. '60 4% 89% 89% Ned. '61 4% 89 89% Ned. '63 4% 88» 88% Ned. '53 3% 84% 84% Ned. Gb. obi. 3% 80%§ 71x Ned. '47 3% 80 A 80^ Ned. '51 3% 90% 91% Ned. '53 I-II 3% 86%* 87% Ned. '56 3% 85 85% Ned. '48 3% 78% 78% Ned bel. cert. 3% 78% Ned '50 I-II 3% 78% 78% Ned. '54 I-II 3% 80% 80% Ned. '55 13%.. 80 80% Ned. '55 II 3% 83% 84 Ned. '37 3 84% 85% Ned. Gb. ob. '46 3 85 85% Ned. dol In. '47 3 89% 89% 8 Ned. Inv. cert. 3 95%* 95% Indië *37 3 95% 96% Indië '37 A 3 89% 90b Ned. wonbl. *57 6 101 IOItV N. won.bl. '58-'59 91% 91t\ Ned. wonbl. '60 4% 91% 91% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 113? Ver. HVA-my. 148% 149 AK.U. 462% 463% Deli My. cert. 127 126.80 Hoogovens cert. 605 600% Philips gem. bez. 151.20 150.75 Unilever cert. 145.10 145.35 Dordtse petr. 768% 770% Kon. P (50 k 120) 167.50* 167.80 Holl. Amer. Lyn 107% 108 Java China Pak. 149% 149% KliJii. 64.50 64.90 Kon. Ned. St.boot 146% 148% Kon. Paket My. 148* 147 Stoomv. My Ned. 133% 133 Niev. Goudr cert. 103% 104% v. Ommeren cert. 239% 239 Kon. Rott. Lloyd 143? 142% N. Scheepv Unle 134% 132% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.lenlngen A'dam '47 3% 91 A'dam '48 3% 89% R'dam '52-1 4% 90 88% idem '37 I-m?% 90x 91% 158% 138% 99 94% 95% 91% 158% 138% idem '64 5 d. NWB. '52 4% BVG Rspbr. '52 BVG Rspbr f500 Industr. Obligaties Philips Dol *51 87% 87% VERKLARING DER TEKENS Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam *56 II 2% A'dam '56 HI2% A'dam *59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '521 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem *57 2% Utrecht *52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-HoU. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50204 204 Nefo f50.— 109 105.5 Robeco 235 235 Unitas f50 500 495 Ver. Bez. v. 94 f 50 13550 135.5 Amst. Bank 375 375 Cultuurbank 21% Holl Bank U eert. 244% Ned. Handelmy. 80% 86% 90% 81% 80 77% 84% 244% Ned. Mid.bank 210 Rott. Bank 336 Twentsche Bank 306 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 605b Berkel's Pat. 220 Borsumij.-Wehry 72 Bronsw149% Calvé Delft eert. 980 K, Pap v. Gelder 172 K. Ned. Grofsm. 124 De Gruyter pref b 137b Holl. Constructie 486 Ing.bur. v Bmyv. 155 Internatio 295 v. Kemp. en Beg. 136% Kon. Zout Ketjen 836 Leidse Wolsprij 460 Müller en Co. NB 290 Ned. Kabelfabr. 343 Philips pref. 5050 Rott. Droogd. My 282 Ver. Mach.fabr. 187 Ver Touwfabr. 383 Vlhamy Walvisvaart Wernink's Betmy Wilton Fyenoord v. wyk - Heringa Zaalberg 210 334% 1593/4 64% 210b 190 137 108 46% Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de f.439% Kon. Petr (f20) 167.1C Amer. fondsen Canad Paclfio R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 44» 37% 73% 94% 84% 44% 49% 44% 37fJ 72% 94% 84% 45% 49%

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9