GUNSTIGE LOTING VOOR ROEIPLOEG 9 Sporttoto Davis-Cup ZWEMTITELSTRIJD TEVENS SELECTIE VOOR TOKIO KRANTENBEZORGERS Badgastentoernooi te Noordwijk goed bezet Hollandweek I IN DER MAUR AL ZEKER VAN ZEGE ZANDVOORT HEEFT CASINO LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 4 AUGUSTUS 1964 IN LONDEN "nnj Snelle 100 meter van Frans Luitjes FRANS LUITJES Hj knappe zege eind ïk j De Pool Witold Baran verbeterde 'r [maandag tijdens internationale atle- itiekwedstryden in het White City- nj'stadion van Londen het Europese t 25 record op de myl met een tyd -]3 min 56 sec. Hij bleef met deze prestatie 6611 halve seconde onder oude record, dat sedert 28 mei 6(1959 op naam stond van de Oost- duitser Siegfried Valentin. I*°".1 Was de verbetering van het Euro- 90 pees record op de mijl het onbe- ^te hoogtepunt, voor Nederland be\Tas het zeker 20 belangrijk, dat de mmPaa£se sprinter Frans Luitjes een rwerfhaPPe overwinning behaalde op de 100 meter. Hij deed dit door in een ■kt iPakkend duel op de laatste meters de ,N Brit Ron Jones nog juist achter zich te houden. Voor beiden werd een an ltijd van 10,5 sec opgenomen. va' op de 200 meter moest Luitjes zich ^wievreden stellen met een vierde 'plaats, zij het dat zijn achterstand pp de winnaar, de Britse 400 meter- oei Robbie Brightwell, slechts 0,2 'sec. bedroeg. De tyden waren resp. em21,4 en 21,6 sec. 11 De nationale recordhouder op de 400 meter, Fred van Herpen, moest deze afstand vier concurrenten 3ht llaten voorgaan. De Brit Tim Gra- ijk (ham won in 47,6 sec, Fred werd ld, Ivijfde in 48,6 sec. Tienkamper Eef Kamerbeek pro- achbeerde voor de verandering eens a ®"zyn geluk by het discuswerpen. Een begroot succes werd het uiteraard niet. 3 dDe Eindhovenaar bleef byna tien achter by de winnaar, de Brit „De Hollingworth. Deze kwam tot 56,17 Kamerbeek tot 46.31 meter. Europese roeikampioenschcippen lieren „Laat ik zeggen, zei een voorzichtige dokter A. J. H. Dokkum, chef d'equipe van de Nederlandse heren-roeiers heel aarzelend, „dat ik de loting voor Nederland in het algemeen gunstig vind. Maar sport blijft sport, alles is mogelijk'', liet de Amsterdamse arts, nadat maandagmiddag in de ruime sociëteit van de Amstel het laatste lot van de series der Europese kampioenschappen ge trokken was er bijna in één adem op volgen. „Sport blijft sport" „Neem Rob Groen by voorbeeld. Ik vind het gunstig, dat hy wereld kampioen Viatscheslav Ivanov niet ontmoet in de serie, maar Alexandre Aposteanu heeft hem echter op de Bosbaan al eens verslagen". De Nederlandse chef d'equipe, die vorig jaar in Kopenhagen een groot aandeel had in de Nederlandse roei-triomf mocht dan begrijpe- lijk erg voorzichtig zyn, toen even later op de rustige Bosbaan de resultaten van de loting bekend werden, was de Nederlandse kolonie het er byna unaniem over eens, dat de vaderlandse kanshebbers voor medailles tevreden mogen zyn. Rob Groen by voorbeeld ontmoet tegen standers, die hy allen kent. Dokter Pavel Schmidt, de Olympische kam pioen in de dubbeltwee, en de Roe concurrenten. De Tsjech heeft hy dit jaar al enkele malen overtuigend achter zich gelaten en de Groninger kent voorts de gevaarlijke eindsprint van Aposteanu. Favorieten als Kubiak en Ivanov ingedeeld In een zelfde serie zal hy in de voorwedstryden niet ontmoeten. Volgens de grauwe theorie moet de Groninger, tweede tijdens de Europese kampioenschap pen in Kopenhagen, zich donderdag direct in de finales die zondag wor den gehouden, kunnen plaatsen. Mild Voor de nieuwe Nereus/Willem 3 combinatie, gevormd door Wartena, Castelein, Boelen en Enters, had het Voor ae tweede maal in 1964 heeft i ba bet bestuur van de Nederlandse agt Sportfederatie gelden uit de sport- Pucjtoto beschikbaar gesteld voor sport- ng accomodaties. Het is een bedrag van eetsf. 1.204.500 gevoegd by de f. 2.952.500 van de eerste keer, maakt een to en taal van f. 4.157.000. kte' De mogelykheid is niet uitgesloten 2)dat dit jaar nog een kleine uitkering voor sportaccomodaties zal volgen. WIELRENNEN GRONDE JOEGO-SLAVIË uil,1 it p' Opnieuw stonden maandag in de IJe, Ronde van Joego-Slavië 2 ritten op ,ar4het programma. De 88 km lange ne- f51? gende etappe Jajce-Banjaluka lever- ,en I de een zege op voor die Oostduitse oud-wereldkampioen Bernard Eck- 4e jstein, die een tijd maakte van 2 uu$ en 5 minuten en in de spurt de (AaFransman Taillier en onze landge- ge?noot Schepers in deze volgorde ach- ter zich liet. De overige Nederlandiers dl' arriveerden met éen achterstand, va- van 41 seeconden tot twee en een halve minuut. De tiende etappe, .f van Banjaluka naar Nova Gradiska "■"lover 77 km, werd gewonnen door de Zuidslaviër Pavlik in 1 uur en 51 mi- nuten. Frans Evers was met een vier lij de plaats in 1.51.31 de beste Neder- OQ( lander. Hij klasseerde zich als tweede ur in de spurt van het peloton, waarin zich al zyn ploeggenoten bevonden, F>e Zuidslaviër Rudi Valencic bleef in,[eerste in het algemeen klassement ^eldl' met een tijd van 28 uur, 2 minuten en 0 58 seconden. Jan Doek is als bestge- k plaatste Nederlander zestiende op 21 minuten. Verbluffende tijden De Venezolaan Enrique Herrera eft tydens een sportfeest in Cara cas verbluffende tyden gemaakt op de sprint. Hy zegevierde op de 106 meter in 10.1 sec en op de 200 meter ln 20.5 sec. RONDE VAN POLEN De Pool Blawdzin heeft maandag de derde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. Hy legde de 212 km van Bialystok naar Ketrzyn af in 6 uur 1 minuut en 38 seconden, zyn landgenoten Kaczmarczyk en Zielin- ski werden respectievelyk tweede ei derde. Onze landgenoot Van Breugel finishte als 11de in 6.02.58. In het algemeen klassement leidit Zielinski voor Blawdzin. Breeuwer is de beste Nederlander. Hy bezet de tiende plaats met een achterstand van ruim drie minuten. lot ook al heel wat minder mild kunnen zyn. In de tweede serie de ongestuurde vieren, waarin de uit tweeën geformeerde equipe is dergebracht, bevindt zich slechts één ploeg, die in Kopenhagen finale haalde: de Oostenrijkse vier, die in de Deense hoofdstad vierde werd. Hetzelfde geldt voor Alwin Bots, de nationale kampioenen i dubbeltwee. Slechts Roemenië vijfde in Kopenhagen plaatste zich in 1963 in de eindstrijd. Afge wacht zal echter moeten worden var welke klasse de Nieuwzeelandse dub- belscull is. Blaisse en Venemans zijn al evenmin bij voorbaat kansloos. „Het maakt weinig uit", constateer de chef d'equipe dr. Dokkum, „beide series zijn vrywel geiykwaardig" Grootmachten als Italië, Europees kampioen 1963, en Rusland verwees het lot naar de andere serie. Rouwe en Hartsuiker, vorige maand in Essen verrassend overwin naars van de inmiddels uit elkaar gegane wereldkampioensploeg Neuss/ Jordan, zullen na de loting van maandag ook wel iets optimistischer de komende titelstrijd tegemoet zien. De jeugdige gestuurde Triton-twee maakt ondanks de geringe ervaring zeker kansen op een goede klasse ring, al zullen Denemarken en Rus land wel eens heel gevaarlijke tegen standers kunnen zyn. Moeilijk Ronde St.-Laurent De Belg Etienne Cotman woi sprint van een kopgroep van zes i die halverwege reeds een voorsprong van acht minuten op het peloton had, en daarmee de tiende etappe van de Ronde van St.-Laurent. Hy legde de afstand van 237 km van Montreal naar Jollette af ln 5 uur 46 min e sec. Van de Nederlanders reed Eddy Beugels de beste koers. Hy eindigde op die vierde plaats in dezelfde tijd als Jos van der Vleuten lef de 10de plaats, Ad van werd lld-e en Jan Boog 19de. De Pool Palka, die na de negen de rit de leiding in het algemeen klassement aan de Belg Delocht had moeten afstaan, staat nu weer eerste Dheane. Met ruim 6 minuten achter stand is Van der Vleuten de best -ge plaatste Nederlander. Nederlaagtoernooi jubilerend T.O.G. Ter gelegenheid van het achtste lustrum van de biljartvereniging T.O.G.dat in maart 1965 zal worden gevierd, is een nederlaagtoernooi ge organiseerd. De 24 verenigingen, die hiervoor inschreven, zyn ingedeeld twee afdelingen. De eerste afdeling speelt op maa dagavond, de tweede op dinsda avond. De eerste wedstrijd in dit toernooi begint maandag 24 augustus voor de eerste afdeling en dinsdag 25 augustus voor de tweede afdeling, in het clublokaal aan de Nieuwe Beestenmarkt. ;es teams uit Haarlem, de zeven tien teams uit Leiden en omgeving en het team uit Heemstede zijn als volgt ingedeeld: lste afdeling: T.O.P., 't Oosten (Haarlem), De Carambole, D.E.S. (Heemstede), 't Scheepje (Hazers- woude), 't Zuid, De Morspoort, U.V.S. en D.O.S. 2e afdeling: De Waag 1, U.V.S. 2, T.O.P. 2, De Carambole 2, De Waag 2, De Carambole 3, 't Oosten 2 (Haarlem), De Carambole4, 't Zuid2, De Kapei-vest (Haarlem), Landzicht (Voorschoten), 't Centrum (N.-We- tering), D.E.S. 2 (Heemstede), 't Scheepje 2 (Hazerswoude) en A.D.O. (Haarlem). gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. B' Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden. Moeilijk, te moeilijk waarschynlyk zal de vier met stuurman van Laga het krygen. De Berliner Ruderclub, wereldkampioen 1962 en Europees titelhouder zij het in een iets ge- wyzigde samenstelling vorig seizoen is één van de tegenstanders van de Delftenaren. De constante vorm waarin de Beriyners dit seizoen verkeren, maakt een verrassing eigenlyk al bij voorbaat onmogelyk. De Nereus-Acht zal evenzeer moe ten hopen, dat de herkansingen van vrydag alsnog finale-plaatsen gaan opleveren. In de eerste heat ont moeten de Amsterdamse studenten de Russische super-acht uit Wilna, Loting De loting had het volgende resul taat: Skiff, eerste serie: 1. Nederland (Rob Groen), 2. Noorwegen (Kraa- keness), 3. Tsj.-Slowakye (Schmidt), 4. Zwitserland (Kottmann) 5. Frankrijk (Jean Jacques Faux), 6. Roemenië (Aposteanu Tweede serie: 1. Verenigde Staten (Don Spero), 2. Duitsland (Achim Hill), 3. Joego-Slavië (naam nog niet bekend), 4. Groot Brittannië (Bill Baruy), 5. Finland (Kartelai- nen). Derde serie: 1. Italië (Dambrosi), 2. Rusland (Ivanov), 3. Israël (Eli Avlzov), 4. Nieuw-Zeeland (Wat/kin - son), 5. Polen (Kubiak). Vier met stuurman, eerste serie: 1. Nederland (Laga), 2. Finland, 3. Duitsland, 4. Noorwegen, 5. Zwitser land. Tweede serie: 1. Hongarye, 2. Joe go-Slavië, 3 Polen, 4. Rusland, 5. Frankryk. Derde serie: 1. Italië, 2. Denemar ken, 3. Roemenië, 4. Groot-Brittan- nië, 5. Oostenrijk. Twee zonder stuurman, eerste serie: 1. Verenigde Staten, 2. Groot- Brittannië, 3. Nederland (Nereus), 4. Roemenië, 5. Duitsland, 6. Hon garye. 6. Zwitserland. Twee met stuurman, eerste serie: 1. Finland, 2. Verenigde Staten, 3. Joego-Slavië, 4. Duitsland, 5. België. Tweede serie: 1. Roemenië, 2. Italië, 3. Bulgarye, 4. Zwitserland, 5. Oostenrijk. Derde serie: 1. Nederland (Tri ton), 2. Denemarken, 3. Rusland, 4. Polen, 5. Griekenland. Dubbeltwee, eerste serie: 1. Groot Brittannië, 2. Roemenië, 3. Zwitser land, 4. Nieuw Zeel-and, 5. België, 6. Nederland (Willem 3) Tweede serie: 1. Duitsland, 2. Italië, 3. Rusland, 4. Denemarken, 5. Oostenrijk, 6. Bulgarije. Vier zonder stuurman, eerste rie: 1. Frankryk, 2. Groot Brittan- 3. België, 4. Zwitserland, 5. Hon garye, 6. Duitsland. Tweede serie: 1. Oostenrijk, 2. Nederland (Nereus/Willem 3), 3. Verenigde Staten, 4. Finland, 5. Polen. Derde serie: 1. Denemarken, 2. Rusland, 3. Italië, 4. Ierland, 5. Roemenië. Achten, eerste serie: 1. Zwitser land, 2. Polen, 3. Rusland, 4. Neder land (Nereus). Tweede serie: 1. Italië, 2. Duits land, 3. Joego-Slavië. Zweden is winnaar geworden van de Europese zone van het toernooi om de Davis Cup door maandag in de fi nale tegen Frankrijk, welke werd ge speeld te Baastad, een beslissende voorsprong van 31 te nemen. Jan- Erik Lundquist versloeg Pierre Dar- mon in het voor-laatste enkelspel met 3—6, 7—5 64, 6—1. Het is de zesde keer na de tweede wereldoorlog, dat Zweden winnaar is geworden van de Europese zone. De eindstand van de ontmoeting werd 41 in het voordeel van Zwe den, aangezien Ulf Schmidt in het laatste, van geen enkel belang meer zynde enkelspel met 62, 64, 68, 6—2 zegevierde over Pierre Barthes. Australië versloeg in Mexico City Mexico met 41. Holle versloeg Pala- fox met 63, 63. 64 en Emerson klopte Osuna met 63, 64, 119. Het iverd 13-0 De Nederlandse dames- tennisploeg heeft ook de vier resterende partyen in de land'enontmoeting tegen Zwit serland te Olten gewonnen, waardoor de einduitslag 130 is geworden in het voordeel van onze landgenoten. De gedetailleerde resultaten Trudi Groenman (Ned) versl. Alice Wavre en Ruth Kaufmann (Zwits) 60, 63: Elly Krocke en Betty WATERPOLO RESERVES ZIJL KAMPIOEN Het reserve mag een gooi plaatsje in de De Leidenaars Poelmeer de beslissingswedstryd tegen het Heemsteedse HPC 2 met 21. Door deze zege heeft De zyi 2 het kampioenschap van de reserve dterde klasse F in de wacht gesleept. „Kost en inwoning" De tennistoernooien in ons land raken voor de tennis toeristen ontslo ten gebied. Na de internationale kampioenschappen van Nederland zwermen de spelers en speelsters, die nog niet tot de top zyn doorgedron gen uit naar die toernooien waar mer naast „Kost en inwoning' ook nog eei bescheiden zakgeld offreert. Zo zul len in het bekende internationale badgastentoernooi te Noordwijk Zee, georganiseerd door de Noord- wijkse Sportver. een groter aantal buitentanders acte de présence geven dan vorige Jaren het geval was. By de heren zijn dat de Zuidafrika nen Saul en Sylvester, de Australiërs Larkman en Prymrose en de Ameri kaan Meng, en by de dames Zweedse Ulla Sandulf, Pegel en Bön- Ström. „De Zweedse dames waren' aldus de wedstrijdleiding op het Ca sino, aanvankelyk niet zo gemakkelijk te vangen. Een van de voorwaarden was dat zy Knackebröd voorgezet zouden krijgen. Het is tenslotte door gegaan op verse eieren by het ont bijt. Je staat er soms voor op wat vooi kleinigheden een afspraak kan af springen.' In de A-klasse by de heren zal nog een oude bekende op het gravel schynen, nl. L. Krijt, by de dames zyn mevr. Baars en mej. van Rijn sterkste Nederlandse deelneemsters, De bovenstaande namen waarborgen ln ieder -geval een serie interessante partyen. De A-partyen komen eerst a.s. donderdag op de baan. In B zyn de Duitsers Abel en Pavlik kanshebbers voor de eerste plaats in het H.E. Als hun grootste bedreigers kunnen worden aangemerkt hun acht wedstrijden veertien punten hadden veroverd, scoorde Leo Stock huizen kort voor de rust de gelykma- ker <11) en bezorgde Hans Snel de Zyl-ploeg de zege en het kampioen- Reispakket? DROSTE pastilles altijd welkom! (Van onze zeilmedewerker) Als dit verslag onder uw ogen komt, is de Hollandweek I al' weer ten einde. Op de voorlaat ste dag viel slechts één beslis sing. In de 12 m2 klasse, waar J. in der Maur zijn derde over winning in successie boekte, waardoor zijn voorsprong op mogelijke concurrenten zo groot werd, dat zij hem niet meer kon den benaderen. In der Maur had van start af de leiding. in de FD-klasse van D. Dudok van Heel tegen Kraan. Aangezien deze even- wachten. Glorieuze winnaar werd gisteren Heike Blok, die onmiddellyk de leiding nam om tenslotte met niet minder dan ruim 4V£ minuut voor sprong over de eindstreep te gaan. Hy kwam daardoor in punten niet weinig naar boven, maar wordt toch nog voorafgegaan door J. Bark, die gisteren tweede werd en voorts twee maal derde is geëindigd. De spanning blyft er dus tot de laatste wedstrijd in. Die spanning bleef ook ln de Val kenklasse, waai- Rolf v. d. Baumen de tweede overwinning zorgde, maar B. Staartjes werd derde en heeft ook in de laatste wedstryd slechts een der eerste drie plaatsen nodig om de eindoverwinning te be- wint wéér, is de eindzege Protest Carlile verwacht hetere prestaties (Van een onzer redacteuren) Met het gerinkel van de in Amerika in scherven gevallen wereld records nog in de oren, beginnen onze zwemsters en zwemmers morgen in het Haagse Zuiderparkbad de strijd om de Nederlandse kampioenschappen. Een treffen, dat tevens van doorslaggevende betekenis is voor de samenstelling van de ploeg, die ons land in Tokio zal vertegenwoordigen. Officieel heet het, dat niet alleen de strijd in Den Haag invloed heeft op de samenstelling van de Olympische ploeg, maar dat is nauwelijks meer dan een formele verklaring. Direct na afloop van de kampioenschappen (zondag) wijst de KNZB namelijk al de Tokio-kandidaten aan die aan het NOC worden voorgedragen voor uitzending. Het is deze wetenschap, die de kampioenschappen van 1964 zo bijzonder belangwekkend maakt. Met het houden van één enkele selectiewedstrijd heeft de KNZB de overtuiging prijsgegeven die vroeger onwrikbaar was: dat een veelvoud selecties nodig was om tot een e keuze te komen. Dat scheen mooi en eerlijk, maar dat was het lang niet altyd. Het aanwyzen van een Olympische zwemmer of zwem ster heeft juist door die wirwar van selecties wel eens geleken op het op lossen van een wiskundige puzzel. Het nu te volgen systeem, dat de Amerikanen al sinds jaar en dag aan hangen, is stellig beter. Men kan er op tegen hebben dat het bikkelhard is omdat één enkele wedstrijd tot beslissing moet leiden. Maar kan een Olympische finale dan wel twee of drie keer Over het algemeen genomen zul len de prestaties van de Nederlandse zwemsters en zwemmers by de Ne derlandse kampioenschappen hoger liggen dan een paar weken geleden in Groningen tydens de interland NederlandGroot Brittanië. Dat wil niet zeggen dat iedere zwemster of zwemmer beter is dan in Groningen, maar wel dat in de breedte op vooruitgang mag worden gerekend. Dat is, kort weergegeven, de hoop en verwachting van coach Forbes Carlile. Vertrouwd geraakt met het grillige humeur, dat ons klimaat er op na pleegt te houden, heeft de zwemcoach er direct aan toegevoegd, dat het weer dan natuuriyk wel moet meewerken De eerste dagen worden voorna- melyk besteed aan de jeugdkam pioenschappen (12- 14- 16-jarigen), die voor het eerst een onderdeel vor men van de grote titelstrijd. De hoogtepunten komen pas za terdag en zondag als de cracks de finales gaan uitvechten. In totaal inclusief de jeugd hebben 550 deelnemers en deelneemsters voor de kampioenschappen ingeschreven. Met speciale belangstelling zal men uitkyken naar de prestaties van de 17-jarige Bon Kammeier, die uit Californië is overgekomen om hier een plaats in de Nederlandse Olym pische ploeg te verwerven. Kam meier zou goed zyn voor 56.8 op de 100 m vrije slag. Het Zuiderparkbad zal tydens de kampioenschappen plaats kunnen bieden aan 2000 toeschouwers. De organisatoren hebben de medewer king gekregen van de genie voor de constructie van een grote tribune (600 toeschouwers), welke in het on diepe bad achter de finish is ge plaatst en, primitief gezegd, op bo ten rust. Het bad is voorzien van een golfbrekersinstallatie, van elec- tronische aantikplaten, die het aan wyzen van de winnaar vergemak- kelyken en van een verwarmings installatie, welke de temperatuur van het water zo nodig drie graden omhoog kan brengen. In de Vrijheidsklasse slaagde C. de Haas Jr. er eindeiyk in een overwin ning te behalen na 2 tweede plaat sen, maar het mocht hem niet baten. Hy werd eruit geprotesteerd, omdat hy by een der boeien de vlag geraakt zou hebben. De Zaankanter E. D.; Bleeker werd nu tweede achter F. Weller, waarmee hy zyn leidende positie verstevigde. De zege in de Finnjollen was maal voor Ch. van Swol, terwijl Hans Sleeswyk op de derde plaats eindigde. Hoewel de Loosdrechtenaar Slees wyk met grote voorsprong de leiding heeft, zal de laatste wedstrijd toch ook hier de beslissing moeten bren gen. In de Hornetklasse werd F. Moes voor de derde maal winnaar, r zyn naaste concurrent P. Nagtegaal werd driemaal tweede, zodat ook hier pas in de laatste race de beslis' sing kan vallen. In de FJ-klasse boekte A. Schimmer zyn tweede c winning, doch een hangend protest maakt wijziging nog mogehjk. Ook in de 16 m2 Streepklasse werd de winnaar, J. de Ruyter, na een protest gewipt, zodat A. Endstra als eerste op de ïyst kwam en J. Visser, die de leiding behield in het klassement, als derde. Ook ln de Pampusklasse moet nog stevig gestreden worden voo eindoverwinning. E. van Essen H. van Essen werd tweede, M. Blok tiende, maar met gering verschil staan zy als eersten in het klasse ment.; In de Schakelklasse moest de twee voudige winnaar R. H. Roosen zich ditmaal met de zesde plaats tevreden stellen. E. R. de la Rie werd winnaar met de Ruyter als tweede en C. Smid op de derde plaats. Uitslagen Fdying Dutchmanklasse 1. H. C. Blok," 2 °J. Bark, 3. Ir. Woortman, 4. B. Kraan, 5. F. Laagwater. Hornetklasse: 1. F. Moes, 2. P. Nagtegaal, 3. B. van Dehn, 4. M. Ma- loteux, 5. H. Lammel. Valkenklasse: 1. E. Rolf v. d. Bau men, 2. J. de Wilde, 3. B. Staartjes, 4. D. M. Hofmeester, 5. R. van Dyk. 12 M2 klasse: 1. J. in der Maur, 2. A. van Veen, 3. K. van Muyden, 4. R. Casander, 5. J. Dickhou. Vrijheidsklasse: 1. F. Weller, 2. E. D. Bleeker, 3. J. Hellemans Jr., 4. L. van Tienhoven, 5. E. W. L. Jansen. Finnjollen: 1. C-h. J. Z. van Swol, 2. R. D. Hubregtse Jr., 3. H. Sleeswyk, H. van Eist, 5. P. H. Boot. Flying Juniors: 1. A. F. T. Schim- er, 2. J. van Hellemond, 3. R. M. Mets, 4. J. R. Siemens, 5. J. Kers- fa ergen. 16 M2 Streepklasse: 1. H. F. Resink, 2. A. W. Endstra, 3. J. Visser, 4. J. Bisschop, 5. A. Bi-auen. Schakelklasse: 1. E. R. de la Rie, 2. M. B. G. M. de Ruyter, 3. C. Smid, Sj. Algera, 5. W. Goedegebuuren. Pampusklasse1. E. van Essen, 2. van Essen, 3. O. P. Besseling, 4. E. A. Labouchère, 5. J. Sijtema. Olympiajollen: 1. J. van der Pijl, 2. K. Corts, 3. P. L. van Wamel, 4. F. Wasterval, 5. T. Molenwyk. Vaurienklasse: 1. D. de Groot, 2. F. Montanus, 3. R. Buwalda, 4. A. van Ham. Soloklasse: 1. F. H. A. Beek, 2. R. W. Meyer, 3. D. L. Seret, 4. P. L. de Zwart, 5. W. Klomp Jr. Jeugdklasse1. Almar Koning, 2. B. de Wilde, 3. P. Moes, 4. P. Kramer, D. Brouwer. 12 Voetsjollemklasse: 1. M. Muntin- ga, 2. G. F. Kroon, 3. W. de Vlaming, I 4. Ir. H. Starke. Roomburgers Monod de Froideville, de bekende oud-voetbalinternationals Pellikaan en Holleman en mogeiyk Kruyt, die gisteren van start ging met een aan duideiykheid niets te wensen latende 6—2, 6—1 zege op Peters. Kooreman van de Munnik rekende eveneens in snel tempo af met zyn tegenstander Beyen, 64, 61. Verrassend was de nederlaag van de Leidse jeugdkampioene, Josien van der Koogh tegen mej. Freese, 26, 46, en dan nog wel op eigen ter rein. Teveel toernooien achtereen..? UVSOEFENT Het oefenprogramma voor UVS ziet er als volgt uit: Zondag. 16 augustus: UVSDEM (Beverwijk) Aanvang 14.30 uur) Zaterdag 22 augustus: GoudaUVS Aanvang 16.30 uur. Deze wedstryd wordt te Waddinxveen gespeeld ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds. Zondag 30 augustus: „Dirk Groen- toernooi' in Aalsmeer. Aanvang 12.00 uur. Deelnemende verenigingen zyn; Aalsmeer, Schoten, OSV en UVS. Zondag 6 september: UVSNeptu- nus. Aanvang 14.30 uur. EDO contracteert Wim van Kampen Naar wij vernemen heeft onze stadgenoot, de oud-LFC en UVS-spe_ Ier wim van Kampen, die de laatste jaren voor Telstar uitkwam een con tract getekend met EDO. Zandvoort is sinds zaterdag een klein Casino rijker: in het nieuwe badhotel is een complete speelzaal ingericht, waar gedurende de eerste drie maanden het „behendigheids spel" Saturne kan worden gespeeld. Voor die tyd namelyk heeft burge meester H. M. Fenema na overleg met de officier van Justitie in Haar lem toestemming gegeven dit spel te exploiteren. Het is waarschjjniyk dat er gedurende deze termijn een proefproces komt, Saturne is een uit België geïmpor teerd behendigheidsspel geen ha zardspel, zoals de hoteleigenaar M. Varansa meent. Of de Nederlandse rechtspleging er ook zo over denkt, zal de tyd moeten leren. De speel tafels zyn indentiek aan die in de grote Casino's in Knokke, Wiesbaden en Monte Carlo. Als het spel in Nederland als be hendigheidsspel wordt erkend (in Engeland zyn in drie proefproces sen drie vrijspraken geconcludeerd) zal de heer Car ansa volgend jaar ook in Scheveningen en Noordwyk het Saturnespel, waarvoor hy de licentierechten voor Nederland ver wierf, introduceren. Saturne gehjkt op het roulette spel, maar volgens de heer Caransa kan de speler enigszins bepalen, waar het balletje ongeveer terecht komt. Het hangt van het reactie vermogen van de speler af Goed inkomen als bedelares (Van onze correspondent in Venlo). Een 64-jarige vrouw in het Westduitse plaatsje Odenthal is door de politierechter voor de 31ste maal gestrajt wegens bede larij. De vrouw, die in een riant huis woont, liet zich enkele ma len per week naar Keulen bren gen. Zij droeg dan speciale kle ding en had voorts een bijzondere make-up, waarmee zij medelijden wist op te wekken. Er waren da gen dat zij 160 mark bij elkaar bedelde. Zij opereerde uitsluitend in de hoofdstraten en voerde daar haar inkomen op tot gemiddeld meer dan 300 mark per week. 't IS EEN JONGEN Het Nederlandse vrachtschip .Lauriersgracht" zond gisteren een noodsein uit, waarin dringend om een vroedvrouw werd ver zocht. Korte tijd later volgde een nieuw bericht: het is een jon gen!" De vroedvrouw was door een boot van de Zweedse douane op het Nederlandse schip afgezet. Zij was juist op tijd om bij de be valling te assisteren. Moeder en kind maken het goed. Zij zijn in Trelleborg aan land gezet. Alle radiostations en schepen in de omgeving van de ,A,auriers- gracht" zonden gelukwensen uit. BRIEF WAS VAN ZOON KONRAD Een verleden week in de ..Frank furter Allgemeine" gepubliceerde ondertekend met „Konrad was niet van de ex- brief, Adenauer'. Bondskanselier maar van zyn oud ste zoon van dezelfde naam, zo werd gisteren bekend. In de brief werd de mate van zelfstandigheid waarmee Bondskanselier Erhard de Westduit- politiek bepaalt, in het geding gebracht. Leden van de regerings partij moeten kritiek op deze poli tiek kunnen leveren „zonder ge brandmerkt te worden als ontevre denen of samenzweerders", zo stond in de brief.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7