Veel aanvragen voor antennes Noordzee-tv WEER VALSE BANKBILJETTEN IN SLUIS MINISTER LUNS IN INDIA Zes miljoen gulden voor overbodige kinderbedden ISOLATIE-SCHUIM BLEYS - LEIDEN Grote uitbreiding van de Deense visuitvoer REBELLEN IN KATANGA RUKKEN OP ?Ai Keulse burgerwacht tracht misdaadgolf te beteugelen.... Sluis Noorwegen bouwt vissersvloot voor Koeweit MET EEN ENKEL WOORD WEER REL IN JERSEY CITY Chefarlite.4 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 4 AUGUSTUS 1964 (Van onze parlementaire redactie) Hoewei nog allerminst vast staat wanneer en voor hoelang de Noordzee-televisie in het beeld zal komen, hebben de drie grootste fabrikanten van tv-antennes, verenigd in een Centrum voor Antenne-Research (CAR), al een groot aantal orders geboekt voor de levering van huisantennes, die speciaal zijn gefabriceerd voor de ontvangst van de REM-programma's over kanaal 11, band 3. De detailhandel, die de antennes zal moeten installeren, ziet zich de komende weken voor 'n grote drukte geplaatst. De verklaring van minis ter Scholten, 1 juni in de Tweede Kamer afgelegd, dat zeker tegen de REM zal worden opgetreden, wordt kennelijk weinig serieus genomen. Of het moet zijn, dat vele televisiebezit- ters graag een fors bedrag over heb ben voor de ontvangst van een paar maanden Noordzee-televisie. Aan schaf en installatie van de speciale leerd. De politie heeft tot nu toe zes valse biljetten in beslag genomen. Deze blijken identiek te zijn met het valse bankpapier dat omstreeks kerstmis 1963 bij verschillende keiiers in Sluis in de kassa's werd gevonden. Voor de politie staat dat de valse biljetten gedrukt zijn in België en verspreid worden door een Belg van wie men een vaag signalement bezit. De valse biljetten zijn, wanneer men ze vergelijkt met de echte Belgische francsbiljetten, gemakkelijk te herkennen. Het bank papier heeft een zeer glad opper vlak, de kleur van de druk is fletser terwijl het nummer steeds 6764 M 822 is. In West-Capelle in België is tot nu toe één vals bankbiljet gesigna- Miss Holland (3) naar Amerika termiddag de uit Den Haag afkom stige Renske van de Berg. die bij de laatste Miss Hollandverkiezingen als derde werd gekozen, van Schip- de acht schoonheden uit de diverse landen van Europa op Schiphol bij elkaai gekomen om gezamenlijk nal. Zij zullen daar ongeveer 70 k 80 mededingsters naar de schoon- heidskroon tegenover zich vinden De Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H, Luns. heeft gisteren bjj zijn komst in India zijn bezoek aan Indonesië zeer succesvol genoemd uit het oogpunt van „goodwill". Wat zijn bezoek aan India betreft, deelde minister Luns mee, dat bij de komende besprekingen wellicht het consortium voor hulpverlening aan India waarvan Nederland lid is ter sprake zal komen. De Nederland se bewindsman herinnerde er verder aan, dat Nederland met India „op de beste voet" staat. Met de Indische leiders zou hij overleg plegen over diverse kwesties, waaronder de Euro pese eenwording en de E.E.G. Op de vraag of er nog speciale kwesties waren die hij in Nieuw-Delhi zou willen bespreken antwoordde de mi nister: „Gelukkig niet". Bejaard echtpaar verongelukt In de buurtschap Radewij k bij Hardenberg is gisteren een verkeers ongeluk gebeurd, dat aan het echt paar Geertjes uit Hardenberg het leven heeft gekost. De heer Geertjes (65) en mevrouw Z Geertjes—Richterink (61) reden op ZEEHAVEN VOOR DEN HELDER? Mogelijk krijgt Den Helder in de toekomst een zeehaven met indus trieterrein erbij. De mogelijkheden daartoe zullen worden onderzocht door de z.g. „Commissie Balgzand", die 30 september in het Provincie huis in Haarlem zal worden ge ïnstalleerd. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de com missie in het leven geroepen in ver band met de mogelijkheid van in poldering. Jonkheren tegen aardgashuizen op hun terrein Twee jonkheren in Putten verzet ten zich tegen het leggen van aard- gasbuizen op hun terrein door de Nederlandse Gasunie. Zij willen dat de buizen om hun landgoederen heen worden gelegd. De Gasunie heeft de grond van de jonkheren Schimmelpenninck en Haarsma de With voorlopig gelaten voorwat hij is en is gewoon een eindje verder doorgegaan met aanleggen. Naar alle waarschijnlijkheid zul len de beide jonkheren toch de bulzen op hun grondgebied moeten toelaten. Op 11 augustus komt de gemeenteraad van Putten bijeen om te proberen over deze kwestie overeenstemming te bereiken. Lukt dit niet, dan kan de rechter aan beide grondbezitters gedogings- plicht opleggen op basis van de belemmeringenwet privaatrecht. antenne komt tenminste op f 60 tot f 70, maar dat bedrag kan, al naar gelang de omstandigheden, nog op lopen tot f 150. De detailhandel, die tot vanmor gen nog in het onzekere verkeerde over de eisen, die aan toestel en an tenne moeten worden gesteld om de Noordzee-tv goed in 't beeld te krij gen, is inmiddels door het CAR in gelicht over de samenstelling van de antennes en de wijze waarop zij moe ten worden geïnstalleerd. Volgens het CAR zal de Noordzee-tv niet of nauwelijks met de bestaande antenne voor het tweede net te ontvangen zijn, of men moet in de omgeving van Noordwijk wonen. Wel komt er een kamer-antenne in de handel, waarmee men de REM-uitzendingen provisorisch zal kunnen ontvangen. SCHOT UIT MITRAILLEUR NOG RAADSEL De dienstplichtige soldaat H. T. van Woudenberg uit Bussum, die donderdag bij een patrouillegang op de vliegbasis Soesterberg door een schot ernstig werd maakt het redelijk goed. gisteren voor de eerste keer hoord. De militair werd door een kogel uit de pistoolmi trailleur van een korporaal. Het is nog steeds niet duidelijk geworden, hoe de mitrailleur heeft kunnen afgaan. De korporaal kon eerst geen uitleg geven, omdat hij een shock had. Hij is gisteren ook verhoord. De KRO televisie presenteert donderdagavond in samenwer king met de toneelgroei Theater' het spel Als het je tijd is" („On borrowed time") van Paul Osborne naar de roman van Lawrence E. Wat kin. Op de [oto een scene met Hans Tiemeyer als „Opa Julian Northurp" en Hans Tiemeyer jr. als Pud (Van onze Haagse correspondent) Het Haagse ziekenhuiswezen is bezig een harde noot te kraken. Vijf, zes miljoen gulden zal opgaan in een totaal overbodige zaak. Kern daarvan: vergroting van het aantal ziekenhuisbedden voor kinderen, terwijl dat aantal al sinds enkele jaren ruim voldoende is. Sterker nog: er is altijd plaats bij (spoed)opname van een kind. En tóch zal er in het nieuwe Diaconessenhuis in Voorburg een kinderafdeling met vijftig bedden komen. En tóch zal er in de nieuwe Betlehemkliniek in Bouwlust een kinderafdeling met veer tig bedden komen. Negentig bedden meer, die stuk voor stuk ze ventigduizend gulden kosten en beslist niet nodig zijn. Over deze gang van zaken heeft dr. W. van Zeben, geneesheer-direc teur van het Julianakinderzieken- huis, zijn verontrusting uitgespro ken in het zojuist verschenen jaar verslag. In het verslag wordt de vrees uitgesproken, dat de op han den zynde uitbreiding van het aan tal kinderbedden in de nabije toe komst een onverantwoorde overca paciteit tot gevolg zal hebben. Dr. Van Zeben gaat vooral met betrekking tot het kinderziekenhuis een gelukkige ontwikkeling na. Hij stelt, dat de sterke afneming van vele besmettelijke ziekten (dif terie, kinderverlamming en tubercu lose) de behoefte aan bedden voor zieke kinderen eerder kleiner dan groter maakt. De toeneming van het aantal verkeersongelukken, het meer slikken van gevaarlijke stoffen door kinderen maken weliswaar het aan tal opnemen groter, maar niet het aantal verpleegdagen. Met betrekking tot het Juliana- kinderziekenhuis stelt dr. Van Ze ben dat er de laatste jaren geen volledige bezetting is geweest (ne gentig procent), terwijl de bezetting in andere ziekenhuizen tussen de 80 en 90% schommelt. „Nog nooit", zegt dr. Van Zeben, „na 1945, is de opname van een kind geweigerd om dat er geen plaats was. Integendeel wachtlijsten komen niet meer voor". Deze teruggang komt vooral door het feit, dat een thuisbehandeling de laatste jaren veel eerder kan gebeu ren door de medicamenten, die de huisartsen ten dienste staan. Hoe precies de vergunning afge geven kon worden voor een kinder afdeling in twee nieuwe ziekenhui zen is een vaag punt. De coördina tiecommissie Haagse ziekenhuiswe zen is eensgezind geweest in haar advies dit niet te laten doorgaan om dat er pertinent geen behoefte aan is. Maar de bouwvergunning kwam er. Dr Van Zeben weet hier geen verklaring voor. Hij beperkt zich tot dit „Het is niet nodig. Het geld kan beter besteed worden aan de bouw van bijvoorbeeld bejaarden tehuizen, die immers al volgeboekt zijn voordat de eerste steen gelegd is". Advertentie tegen kou en tocht betaalt zichzelf De Deense visuitvoer heeft voor het eerste kwartaal 1964 een waarde bereikt van 155 miljoen Deense kronen, tegenover 138 miljoen D.Kr. in het overeenkomstige kwartaal van 1963. Dit betekent een stijging van 17 miljoen kronen. Deze geweldige stijging van de visexport dient in de eerste plaats aan de verse en de diepbevroren visprodukten te worden toegeschre ven. Anderzijds dient evenwel een teruggang in de haringuitvoer te worden geconstateerd, die daalde van 31 tot 20 miljoen kronen. Van de landen van de Vrijhan delszone was Groot-Brittannië de beste afnemer met 23.5 miljoen kronen (le kw. 1963 13 miljoen), gevolgt door Zweden met 21 miljoen kronen (v.j. 14 miljoen), Zwitser land 10,7 miljoen kronen (v.j. 8.9 miljoen). Andere afnemers in deze zone waren Noorwegen, Oostenrijk en Finland. In totaal 60.6 miljoen kronen (v.j. 42.1 miljoen). Van de E.E.. was West-Duitsland de beste klant. Dit land nam af van een waarde van 47.2 miljoen kronen (v.j. 40.7 miljoen). In totaal ging voor 71.6 miljoen (v.j. 61.1 miljoen) naar E.E.G. landen. De uitvoer naar de U.S.A. is ge daald van 11 miljoen kronen op 6,8 miljoen, maar deze daling is zowel toe te schrijven aan de verminderde aanvoeren van kabeljauw als de geringe toezending van forellen, markten. grote vraag op de andere De opstandelingen van Gaston Soumialot hebben in noord-Katan- ga het plaatsje Kiambi, zeventig ki lometer ten noordoosten van Ma- nono, bezet. Zij zijn de rivier de Luvua overgestoken met de hulp van plaatselijke bewoners en ruk ken nu op naar Manono. Daar wachtten gistermiddag twintig vrou wen en zeventien kinderen op een DC-4 van de Kongolese luchtvaart maatschappij, die hen naar Elisa- bethstad zal brengen. Het garnizoen van Manono is betrouwbaar en de rebellen zullen vermoedelijk op he vig verzet stuiten. Ook in de gebieden van Stanley- stad en Boekavoe rukken de rebel len op. In Boekavoe veroorzaakte het bericht van de nadering van de opstandelingen een begin van pa niek onder de Europeanen. De pro vinciale regering van Kivoe heeft alle burgers, ook buitenlanders, toe stemming gegeven zich te bewape nen. Zij heeft een beroep gedaan op de inwoners van Boekavoe, zich aaneen te sluiten voor de verdedi ging van de stad in geval van een aanval. De rebellen zouden zich op minder dan 130 kilometer van de stad bevinden. Volgens onbevestigde berichten zijn in de door opstandelingen be zette stad Kalima. een mijncentrum in de provincie Maniema, vier Euro peanen vermoord. De reeeringstroe- en boekten in het noordwesten van Kongo een succes. Zij versloegen daar de resten van een legertje van ongeveer negentig rebellen, dat tien dagen geleden het gebied van het Leopoldmeer was binnengetrokken. RADIO EN TV VANAVOND Het is zaak de ogen goed de kost te geven in het KRO televisie-pro gramma van vanavond. Om 20.40 uur wordt namelijk een filmpje uitgezon den van een denkbeeldig eiland, er gens in ons land. In werkelijkheid werd deze film samengesteld, uit op namen, die gemaakt werden op vier verschillende eilanden. Welke eilan den dit zijn moeten de kijkers na af loop uitmaken. Er volgen nog drie van dergelijke puzzelprogramma's. Daarna volgt het tweedie programma in een serie van drie met de titel „Zo- mercaroussel". Deze aflevering wordt gepresenteerd door de RTB. In het programma, dat om 20.50 begint treedt onder meer het bekende zan geresje Melen Shapiro op. Na 'n uur met Hitchcock (deel 7, „De logé", 21.40 uur) volgt een NTS-programma met de titel „Musycke". (22.30 uur). Muziek uit de zeventiende eeuw wordt uitgevoerd in het museum Amstel- kring „O. L. Heer op Solder" in Am sterdam. Ook op het tweede net. is er vanavond een uitzending. Om 20.40 begint een filmpje over vliegtuigen en om 20.50 een langere film met de titel „Als de kat van huis is", een (humoristische) Engelse familiefilm. In „Hello, here's Harris" besteed de AVRO via Hilversum 1 om 19.30 uur aandacht aan de Australische komiek en entertainer Rolf Harris. Koor en orkest van de Opera uit Rome bren gen om 20.45 uur fragmenten uit Madame Butterfly van Puccini ten gehore. Hilversum 1 besluit met een programma van werken van Benja min Britten om 23.00 uur, die worden uitigeivcerd door o.a. het Loodense Symfonie-orkest o.l.v. de componist, selectie uit Porgy and ma „Fis met boventonen", stige komedie door Günther Eich. (Hilversum 2, KRO) Werken van o.a. Sweelinck worden om 22.05 uur uit gevoerd door het Klein Radiokoor, waarna de avond besloten wordt met een medolieën-cascade van Johnny Ombaeh. Advertentie Geef uw lievelingsvogel het beste: P 3lüi$ verpakte vogelvoeders! (Van onze correspondent in Bonn) Eind vorige week is in Keulen een veel omstreden experiment begonnen: de pas opgerichte, zo genaamde vrijwillige burger wacht, rukte uit om de politie te gaan helpen bij 't opsporen van misdaden als moord, roof en verkrachting, waarvan er in het afgelopen jaar rond de eerbied waardige Keulse dom 48.313 voorkwamen! Van deze misda den werd niet meer dan 35,7 Geef uw lievelingsvogel het beste: verpakte vogelvoeders! Als gevolg van het contract, dat tussen Koeweit en de Noorse scheepswerf Ankerlokkeri Verft A/S werd ondertekend, zal Noorwegen overgaan tot de bouw van 8 treilers en één fabriekschip. De leverings datum van deze schepen is vastge steld op april 1965. Deze 9 schepen zullen worden uit gerust met- moderne navigatie- en opsporingsinstrumenten. Verder zul len ze allen worden voorzien van een koelinstallatie. Aangezien de verdronken. .Omstreeks i het kind drijvend ln het Ka naal. Vermoedelijk ls het spelenderwijs water geraakt. Militair omgekomen De 19-Jarlge dienstplichtige soldaat P. van Santen ls gisteren, terwijl hij aan de linker kant van de weg liep. In Bourges (Frankrijk) door een i* en zo ernstig gewond, tijd later ls geschept dat hij korte JIHH - - De Jongen be hoorde tot het 462 pontonniers batal jon. Hij woonde ln Vlaardingen. Verkeersongeluk Op de Noorder en Zeedijk tussen Zaandam en Amsterdam-Noord ls gisteren een ver keersongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de negenjarige Rudi Goudrlaan uit Zaandam. Zijn vader l auto tijdens het pas- andere wagen ln fron tale botsing met een termligger. gewond het gemeentelijk ziekenhuis gen overleed BINNENLAND Mutaties by Marine Met Ingang in 31 juli J""~ Dapperen, tot heer Goudrlaan werd "elljk zijn zoontje. De Jon- commandant plaatsvervangend chef marinestaf als opvolger van commandeur jonkheer W. C. M. de Jonge van Ellemeet. Laatst genoemde zal op 25 augustus het bevel schout-bij-nacht zeemacht in het bevel over de Karei Doorman" Kandidaat E.E.G.-comité - Voor de vervulling van de tussentijdse va cature ln het economisch en sociaal comité van de Europese Economische Gemeenschap zal de regering als het tweede kamerlid Van den Heu vel (K.V.P.). Mislukte boring De N.V. Neder landse Aardolie Maatschappij deelt mee. dat haar exploratie-boring bij Langedijk (Noord-Holland) gei gisterochtend vroeg verschuiving drie woningen ln Carle- tonvllle, op 60 km. van Johannesburg, onder het aardoppervlak deed verdwlj- De slachtoffers zijn nog niet niemand aanwezig. tot uitbarsting gekomen. Ongeveer Nog duizend anderen De Australiër Allan post die sinds de oprichting ui inspectie. Wereldrecord nrinasters hebb gevestigd bij nauwkeurigheids- grond aangegeven punt. Het vorige record bjj sprongen i dezelfde hoog- Ontslagen Bijna honderd boot werkers zijn gisteren in de haven van Sydney ontslagen. steurgarnaalvisserij de voornaamste activiteit zal zijn, is het onontbeer lijk, dat de vangsten onmiddellijk na het aan boord brengen kunnen worden ingevroren. Het fabriekschip zal 45 meter lang worden bij een breedte van 10.20 meter. De diepgang zal 3.50 meter bedragen. Verder zal het schip uit gerust zijn met 2 Deutz Dieselmoto ren van 500 P.K. elk. De treflers zijn allen van het zelfde type, lang 27.20 meter, breed 6.70 meter en diepgang 3.55 meter. De voortstuwing bestaat uit eén Deutz motor van 350 P.K. Koeweit is momenteel een moder ne vissersvloot aan het opbouwen en naar alle waarschijnlijkheid is deze bestelling slechts een begin van een intensief en rationeel door gevoerd ontwikkelingsplan. In het kader van deze ontwikkeling zal er speciale aandacht geschonken wor den aan de steurgarnaal, welke in grote hoeveelheden te vinden is ln de Perzische Golf. In Amerikaanse stad Jersey City is het gisteravond opnieuw tot on lusten gekomen. Groepen jonge ne gers vielen blanke automobilisten en de politie aan. Een neger werd door een kogel gewond. Een politieman is met v.nstige brandwonden, veroor zaakt door een z.g. „Molotow-cock- tail", in een ziekenhuis opgenomen. In totaal liepen veertien negers ver wondingen op. Vanochtend vroeg be gonnen de relletjes opnieuw. In ver scheidene delen van de stad werden vernielingen aangericht. Acht Amerikaanse geestelijken, on der wie negers en blanken, zijn giste ren begonnen een gevangenisstraf van 60 dagen uit te zitten waartoe zij door een rechtbank in Tallahassee waren veroordeeld omdat zjj in 1961 in het restaurant van de luchthaven in deze stad hadden meegedaan aan een zitdemonstratie uit protest tegen het daar toegepaste rassenonder scheid. De acht mannen, onder wie tw$e rabbies en een protestantse af gevaardigde naar het oecumenisch concilie, prefereerden de cel boven betaling van 500 dollar de man. De verdedigers gingen de afgelopen drie jaar herhaaldelijk bij hogere rechts colleges in beroep, doch deze ver klaarden zich op technische gronden niet bevoegd. procent opgehelderd. Na Frank fort staat Keulen bovenaan de lijst van steden met de meeste misdaden. Zij heeft daarmede ,,misdadigerscentra" Bremen, Dusseldorf, Neurenberg, Ham burg en Berlijn voorbij ge streefd Het initiatief tot het oprichten van deze burgerwacht is uitgegaan van de 29-jarige koopman Hans Franzen. Met vijf en twintig medestanders trekt hij nu 's avonds donker Keu len binnen, gewapend met gummi knuppel en draagbare telefoon, om de politie onmiddellijk te waarschuwen als hij onraad ziet. Het is niet de bedoeling van de burgerwacht ge wapenderhand in te grijpen. Dit mag zij natuurlijk ook niet, al heeft de politiepresident er een zwaar hoofd in dat dit toch op een gegeven ogen blik zal gebeuren. De politie staat zeer afkerig tegenover het experi ment. Wanhopig zwaait zij in haar on- begTip voor een dergelijkin haar be staan ingrijpend initiatief naar de rechtsregels en het argument dat de burgerwacht geen „officiële papie ren" bezit. Het is wel duidelijk waarom de politiemannen zich verontwaardigd en verstoord betonen: dank zij de conclusies rond het burgerwacht-idee en de ontevredenheid van de bevol king over het gebrek aan bescher ming, die de politie haar biedt, heeft de minister van Justitie van Rhein- land-Westfalen enige ingrijpende be slissingen genomen. Hij liet een diep gaand onderzoek instellen naar de werkwijze van het politie-apparaat. Het bleek toen dat meteen al ruim 500 politie-agenten achter hun veili ge bureaus konden worden wegge haald, waar ze zich gezapig hadden verschanst onder het mom van ge wichtige werkzaamheden. Zij zullen nu door burgerpersoneel worden ver vangen, dat door dit eenvoudige schrijfwerk geen politie-opleiding nonig heeft Andere plannen zijn nog In staat van wording. Zo wil dezelfde minis ter van Justitie gepensioneerde agen ten de kans geven zich nogmaals in het oude vertrouwde uniform te ste ken voor 't doen van bv. bewakings diensten bij voetbalwedstrijden. Ook wil hij het korps aanvullen met bur gers, die in staat zijn flink van zich af te slaan. Tenslotte worden po gingen gedaan de vrouwelijke politie agent in de bondsrepubliek ingang to doen vinden, maar het is duide lijk hoe weinig enthousiast de poli tiemannen in Keulen, in Nord Rhein- land-Westfalen en in de gehele bondsrepubliek tegenover deze plan nen staan. Op het ogenblik zijn in de bondsrepubliek 1300 van 28.800 posities binnen het poli tieapparaat niet bezet, een situatie die in de vakbond van palitieman- nen in zijn hart natuurlijk toejuicht, des te hoger zijn de eisen die kan stellen. De plannen van burgerwacht-v man Franzen hebben dan ook v lopig alleen maar tot botsingen met de politie, niet met de onderwereld, geleid. De politiepresident weigerde Franzen of een van de leden van hel bestuur te ontvangen met het argu ment: „de heer Franzen is voor on: om verschillende redenen geen on derhandelingspartner". De president doelde daarmee op Franzens rol in de (rechts-radicale) Duitse Vrijheids partij, waarvan Franzen districtlei der is. Men verdenkt hem er in dit verband van dat hij met zijn burger wacht een verkiezings-truc wil uit halen. De Duitse Vrijheidspartij wil namelijk bij de algemene verkiezin gen volgend jaar aan de stembus strijd gaan meedoen. VOOR WOENSDAG 5 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgy 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gra D.00 Kookpraat 9"05 Klass. gram. 9.35 Waterst. VPR 9.40 Twee boeken, één boodschap, l zing (IK). VARA: 10.00 71 •1.00 Nws 11.02 Vrij u 11.40 Sopraan en plano. Licht ork. 12.30 Meded. t.b.v. lana- j tuinbouw. 12.33 Voor het plattelair 12.38 Licht orgelspel. 13.00 Nws. 13V Politiekapel. 13.45 Peking benade* Straatsburg, toj spraak. 15.00 Verzoekprogr. v. d. jeuj, 17.00 Wegwijzt< weggebruikers. gram. 18.55 Verslag van het 49e Wj reld Esperanto-Congres te Den Ha? 19.00 V. d. kind. 19.10 Artlstlei Staalkaart. 19.40 Licht lnstr. trio ra. zangsollste: Jazzmuz. 20.00 Nws. 20,'; Lichte gram. 20.55 Natafelen: 11c)- progr. 21.25 Operettemuz. 22.20 Spc halverwege 22.30 Nws. 22.40 Act. kro 22.55 Holland Festival 1964: klass. u moderne kamermuz. 23.55-24.00 Nws., Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopenln r.20 Lichte gram. 7.45 Radiokrant. 8i Gewijde muz. 8.30 Lich Vocaal ens.: moderne 11 deren. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Lich gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 File ngsoliste. 12.30 Meded. t.b! land- en tuinbouw. 12.33 Koorzan; volksliederen. 12.53 Gram., event. a< 13.00 Nws. 13.15 Licht ork. 13.35 Trai sistor: licht progr. 15.00 Klass. grai 15 35 Klass. kamermuz. 15.50 Bijbe vertelling v. d. Jeugd. 16.00 Voor t Jeugd. 17.00 Country en Western mu 17.15 Lichte muz. 174.5 Licht ork. weerpraatj het Leger des Heil 19.50 Lichte grati slag van de Confei Wereldbond te Fr 21.20 Lichte gram. "ïwilde >r. 22.4 Is literatuur alleen i literatuur?, lezing (I). 23.25 Klaa gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOOXPLATENPROGRAMM DRAADOMROEP (Over de 4e Hjn van 18-20 uur) Hejre Katl (Hubay), Helmut Zachi rias; Hela! - Czardas - Machen wit glbt i ich - Weiber geht iC '1asarf Wehofschttz, Hansen Koor. Orkei Beierse Omroep o.l.v. Carl Michalak Takt (Lehar), Orkei wedding polk Caempfert; Mo! ld.; Louella (McHugh Horst Wende; Toreo flno (Lucchesl ld.; LI per 11 (Viezzoll), Vlco Torrlan Die Teenagers von Tampico (Halletz ld.; Guadeloupe (Gaze), Orkest Vlkt Reschke; Manhattan spiritual (M£ ted), ld.; Banana boat song (ArKin Woiski; Cheeck Satchmo's lullaby (Halletz), Lou away John (Guard), ld.; Joe (Morris), id.; Strange meadowla; (Brubeck), ld.; Plain song (Brubeck The Dave Brubeck Quartet; Curta time (Brubeck), ld.; Home at la (Brubeck), ld.; Sounds of the lex (Brubeck), ld. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 De Verrekijker, lnterru toneelstuk. NTS: 22.25-22.30 Journa: (Advertentie) Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Irijdlng i pijn «n grit De vier geneesmiddelen van Che farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, ei millioenen mensen in de gehel wereld baat gebracht, vaak oo wanneer andere middelen faalder Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag nic van streek raakt. w. iMmi-wimmiMij jfoJEiljSSjHQQuïïlljlS WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen uur) Amsterdam licht Vlissingen onbewolkt Suld-Llmb zwaar bew Helsinki onbewolkt Stockholm zwaar bew. Oslo onbewolkt Kopenhagen regen Aberdeen zwaar bew. Londen onbewolkt Brussel zwaar bew. Luxemburg zwaar bew Parijs onbewolkt Bordeaux onbewolkt Grenoble onbewolkt Nice zwaar bew. Berlijn geh. bew. Frankfort zwaar bew. Munchen ?eh. bew. Wenen Innsbruck Belgrado onbewolkt onbewolkt licht bew.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2