FIGURATIE - DEFIGURATIE IN RIJKE AFWISSELING HARINGVISSERS BOEKEN SUCCES l BOEIENDE EXPOSITIE TE GENT Menselijke figuur sedert Picasso Veertig jaar in dienst van gemeente W. Valkenburg met pensioen BRONZEN MEDAILLE VOOR TROUWE LEIDSE BEZORGER Robbertje vechten om een barkruk Bromfietser onder auto BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 (Van onze Brusselse correspondent) Zelden zal men in het Museum voor Schone Kunsten boeiender tentoonstelling hebben geziendan die welke zomer wordt gehouden. Praktisch alle zalen zijn ervoor ontruimd en ongeveer 300 schilderijen en sculpturen zijn ervoor in de plaats gekomen. Opzet van de Gentse tweejaarlijkse is te laten zien hoe het figuurstuk en het portret zich sedert de laatste halve eeuw heb ben ontwikkeld. Met andere woorden: de tentoonstelling wil wij citeren een toelichting in de catalogus, die een machtig geïllustreerd boekwerk is geworden ..de figuratieve kunst van heden tonen ir haar actieve kernen en aldus bijdragen tot het geven van ophelde ring over een nieuwe toestand". Gent deze De inrichters, de directeur van het museum, Paul Eeckhout, en de Gent se geestelijke vader van de forum tentoonstellingen, Karei Geirlandt, hebben daartoe van heinde en verre schilderijen naar het museum ge haald. „De vraag is", zo zegt Geirlandt", of de moderne voorstelling van de menselijke figuur voor een belang rijk deel al dan niet een aftakelen is van de klassieke, vertrouwde men selijke voorstelling. Of haar „andere figuratie" niet een agressieve ver vorming is van een vroegere voor stellingswijze of de doorbraak bete kent van een visie, die specifiek eigen is aan niet-Latijnse landen". Hij erkent verder ook dat de ab stractie de menselijke figuur had verbannen en dat de moderne figu ratie ze meestal heeft verminkt en ontheiligd. Dat is een uitspraak, waarmee men niet geheel behoeft in te stemmen om er toch een grond van waarheid in te erkennen even als men het in het algemeen eens kan zijn met zijn overtuiging dat de terugkeer naar de menselijke figuur méér is dan een plastisch gebeuren omdat zich in de schilderkunst ons menselijk avontuur weerspiegelt. Wie kent hun werk? Uit die 300 werken treedt één ling heel erg duidelijk naar voren: vanueer men een redelijke keuze doet, wat hebben de laatste tiental len Jaren ons toch met enkele uit zonderingen, belangrijke, boeiende schilderijen opgeleverd. Wie heeft er, om bij een Neder- .ands voorbeeld te blijven, de laatste jaren eigenlijk ooit werk van Wil ling van Pijke Koch, van Charley Toorop met Europees werk van de zelfde tijd kunnen vergelijken? Wel nu, men kan het thans te Gent. Ik wil constateren dat er natuurlijk be tere schilderijen van Charley Toorop te vinden zijn dan haar „boerenge zin" uit het Amsterdams Stedelijk Museum, dat ik, moest ik Willink doen vertegenwoordigen op een ten toonstelling als de onderhavige, een ander schilderij zou kiezen dan het, op zichzelf overigens boeiende „Evenwicht der krachten", dat hij dit jaar heeft geschilderd. Enz. Men kan ook met werken van bui tenlandse schilders zo doorgaan. Maar men moet daarbij toch ook wel bedenken dat er de Biennale van Venetië is, de Dokumenta in Kassei, retrospectieven van Van Dongen. Beckmann, Derain, Kokoschka. de overzichten van het werk der zoge heten „nieuwe realisten", van het expressionisme en van het nog steeds springlevende surrealisme. Vele facetten muntend vertegenwoordigd evenals Bal thus, wiens eigenlijke naam Bal- thasar Klossowky is en die door Mal- raux tot directeur van de Villa Me dici werd benoemd. Men heeft er geen facet vergeten en ook bij de kleinere goden naar toppunten ge zocht. Dat men geen top Segal kan vinden (Segal is de man van de „pop art" die slechte gipsafgietsels op „echte" bankjes en stoeltjes zet), is aan niemand anders dan aan Segal te wijten en datzelfde geldt voor Rauschenberg, voor Pistoletto (figu ren op een spiegel geschilderd) voor Roy Lichtenstein, voor James Ro- senquist, voor Yves Klein (die geen talent is geweest en die, naar men thans kan vernemen, zelf ook nooit daaraan heeft geloofd), voor Ber nard Dufour enz. Daar staat tegenover dat van ve len het talent, figuratie of defigu- ratie is daarbij nauwelijks van be lang zo overrompelend duidelijk welke Bernard Buffet Voordoek voor het ballet Parade (1917). terecht de grote figuur is ge worden. Zo in het zelfportret van Max Beckmann (kil van eenzaamheid maar 'bloedwarm van de beheersing en veredeling van de materie), in het dubbelportret van Kokoschka, in Giacometti's Annette, in het werk van Mark Tobey, in de Arme Dode. een koperen plastiek van Roel d'Hae- het is toch wel leuk om een werk, -over zoveel is geschreven en dat vrijwel in alle boeken over de schil der wordt genoemd, nu eens te kun- bekijken. De jaren zijn er in dan een opzicht niet ongemerkt voorbijgegaan. WASSENAAR Trekpleister gemaakt. Men bracht enige belang wekkende werken van hem samen, o.a. een grote pastel van een zitten de vrouw uit 1921 en een geestig schilderij uit 1942: „De leeftijden Op 31 juli was het 40 jaar gele- den. dat de heer P. C. de Zwart, voorman bij het gemeentelijk elek triciteitsbedrijf bij de gemeente Wassenaar in dienst trad. Of liever gezegd niet bij de gemeente, maar bij de NV Elektriciteitsmij Wasse naar, een in 1912 gestichte parti culiere onderneming, waarvan alle aandelen eigendom van de gemeente Wassenaar waren. Als leerling-monteur heer De Zwart bij het bedrijf. In 1928 werd hij aangesteld als lampe nist. In 1933 werd de NV gelikwl- deerd en omgezet in een gemeente bedrijf. De heer De Zwart bleef het bedrijf trouw. In een samenkomst met het per soneel van de gemeentebedrijven en de centrale boekhouding op de ju bileumdag werd de jubilaris harte lijk gehuldigd. De directeur van de bedrijven, ir. F. Bleiohrodt herin nerde in een toespraak aan het nog kleine en in vele opzichten ietwat achtergebleven Wassenaar in het be gin der twintiger jaren. In 1923 was de tramverbinding met Den Haag tot stand gekomen en deze ophef fing van het isolement zou een sterke groei van het bevolkingsaan tal tot gevolg hebben, in enkele ja- tijds tot 12.000. leverde 1 ngeveer i 1964 zal vermoedelijk een totaal van 25 miljoen worden be reikt! Het aantal aansluitingen steeg in diezelfde periode van 900 tot rond 7000. De heer Blechrodt prees de wijze, waarop de heer de Zwart geduren de een zo lange reeks van jaren zijn werk heeft verricht. Hy bood hem namens het gemeentebestuur de gebruikelijke gratificatie aan en bo vendien nog een geschenk onder couvert. Namens de personeelsver eniging overhandigde de heer Schmal een geschenk onder couvert. daarna gelegenheid de ju bilaris en zijn echtgenote persoon lijk geluk te wensen. Nieuwe koster in het Op 1 september a.s. zal de heer W. Valkenburg, hoofd van de chris telijke uloschool aan de Heerenweg, rechtigde leeftijd. De heer Valken burg zal dan 35 jaar aan deze school verbonden zijn, namelijk van 1929 tot 1940 als onderwijzer en van af 1 maart 1940, toen de heer H. J. te Winkel, hoofd der school, was overleden als hoofd. Op maandagavond 31 augustus zal het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs de scheidende hoofdon derwijzer een afscheidsavond aan bieden in de gereformeerde kerk aan de Zijllaan, aanvang half 8. Perso neel en leerlingen, ouders en oud- leerlingen en belangstellenden kun- en dan afscheid van hem nemen. De heer Valkenburg is in de Was- maarse gemeenschap ook buiten de uloschool een bekende figuur. Hy is oprichter en directeur van de Wassenaarse Handelsavondschool, die binnenkort 25 jaar bestaat. Ver der is hij voorzitter van de Wasse naarse schietvereniging Juliana en vervulde hij functies in het be stuur van de Schietkring Rijnland en maakt hy al vele jaren deel uit van het bestuur van de Wasse naarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelm ina". De heer Valkenburg werd in Maassluis geboren. Daar was hij korte tijd onderwijzer, toen hy in de eerste wereldoorlog voor militaire dienst werd opgeroepen. Na zijn de mobilisatie werd hij onderwijzer te Tinte bij Oostvoome, daarna weer in Maassluis en op 1 november 1929 kwam hij naar Wassenaar als on derwijzer aan de in omvang nog Actie nieuwe hervormde kerk Ds. J. A. G. van Zanten „bouw- pastor" van de hervormde wykge- meente Den Deyl heeft in het Was senaars kerkblad medegedeeld, dat op het ogenblik op het bureau architect ir. baron Van Asbeck hard gewerkt wordt aan bestek en werk tekeningen voor de nieuwe hervorm de kerk, die in het uitbreidingsplan Zylwatering en wel op een fraai ge legen terrein aan de (verlengde) Zyliaan zal worden gebouwd. Zoals bekend heeft de gemeente raad van Wassenaar enkele weken geleden de verkoop van de benodig de bouwgrond goedgekeurd en is medegedeeld, dat de Rijksgoedkeu ring in de loop van dit jaar kan worden verwacht. Toen verleden jaar november de kerkebouwactie startte werd berekend, dat een drag van f 145.000 door bijdragen uit de gemeente gedekt moest 1 den om de verwezenlijking var bouwplannen op redelijke termijn mogelijk te maken. Tot nu toe heeft deze actie een voorspoedig verloop gehad. Volgens de laatste verantwoording werd tot nu toe aan bijdragen ontvangen een bedrag van f. 97.448.09, terwijl voor een bedrag van f. 35.000 aan bijdra gen werd toegezegd. Dat betekent dat nog f. 12.551.91 bijeen zal moe ten komen. Het gehele kerkebouwproject in clusief grond en inrichting zal f. 900.000 kosten. Beschikt wordt over een eigen kapitaal van f. 230.000 terwijl gerekend mag worden op een Rijksbijdrage van f. 225.000 krach tens de Wet Premieregeling Kerke- bouw. Het ligt in de bedoeling een ïer bescheiden christelijke uloschool ^djfagi7^000 ^e°^n° ïet^oeénblik In november 1954 Is met veel luis- I Sïlï ter het zilveren jubileum heer Valkenburg school gevierd. I door de Bouwactie wordt bijeenge- 'Cdê" rhr"iilo bracht is de financiering van het de chr ulo- kerkgebouw dan rond. PICASSO: Zelfportret 1930 (detail). De 63-jarige Leidenaar G. van den Bogaard is begiftigd met de bronzen ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Van den Bogaard kreeg deze onderscheiding vanmorgen in de koffiekamer van het Stadhuis naar zich manifesteert. Zo bijv. in het fi- king komen Nog twee records in Los Albos Op de laatste dag van de Ame rikaanse zwemkampioenschappen zijn nog twee wereldrecords aan de reeks van zeven toegevoegd. De Australiër Murray Rose, die reeds in 1956 wereldrecords verbeterde, bracht het 1500 meter-record met 3.7 sec. omlaag. Hij bracht het op 17 min. 1.8 sec. Sharon Stouder, een 15-jarig schoolmeisje, zwom de 200 meter vlinderslag in 2.26.4 en bleef daar mee 1.7 sec. onder haar record van 12 juli. Murray Rose, die in 1956 en 1960 Olympisch goud won op de 400 meter vrije slag, zal niet in Tokio zwem men. De Australische Zwembond staat op het standpunt, dat zwem mers als Rose, die niet aan de Australische selectiewedstrijden van februari hebben deelgenomen, niet de Olympisch ploeg aanleiding van het feit, dat hij tig jaar als bezorger bij die Fa. Kluit, banketbakkerij aan de Breestraat. in dienst is. Nadat de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, enkele woor den van waardering tot de jubilaris had gesproken, speldde hij hem de medaille op de revers. De jubilaris ontving van zijn werkgever, de heer A. Dupuis, een enveloppe met inhoud. WARMOND P.V. „Warmond" St.-Ghislain. Afstand 201 km. In concours 241 duiven. Gelost 8 met zwakke oostenwind. Aankomst eerste duif 11.03.12 uur, laatste 11.26.15 uur. Snelheid eerste duif 1098.76, laatste 971.66 meter per minuut. Uitslagen luiden: J. Dunne 1. 7, 8, 9; C. v. d. Zwart 2; Jac. Kortekaas 3, 6; Jac. Roest 4 H. Koekoek 5; dr. J. Venker 10. Jeugdige knapen waren vrijdag op de Zandslootkade in Sassenheim aan het schieten met een luchtbuks. Een wandelaar werd door een kogel tje aan het gelaat gewond. De politie werd gewaarschuwd, nam het schiet tuig in beslag en maakte van het ge val proces-verbaal op. Deylerhuis Per 1 september a.s. zal de heer D. Kinkel jr., die vele jaren koster geweest is in de hervormde wykge- meente Den Deyl (Deylerhuis) deze functie neerleggen. Hij zal worden opgevolgd door de heer M. G. van Buuren te Wassenaar. Het bezit van een barkruk is za terdagavond rond half elf inzet geworden van een massale vechtpartij waar ongeveer 350 mensen aan hebben deelgeno men in een café aan de Groest in Hilversum. Het publiek werd gewild of ongewild bij het handgemeen betrokken. Een hoofdrol van zeer twijfelach tige allure speelde een zestal jonge Utrechtse vechtersbazen, dat een avondje uit afrondde in een café. Een schilder (19) ge droeg zich het onstichtelijkst. Hij betwistte een bezoeker diens zitplaats op een barkruk. Met sarren en stompen trachtte h\j die plaats te veroveren. Toen de man aan de bar zich om draaide om nu toch eens te zien wie hem daar in het gedrang achter zijn rug zo lastig viel, had hij onmiddellijk een recht se directe in het gelaat te pak- pen. In snel tempo ontwikkelde zich toen een massale knokpar- De treilers hadden de afgelopen ka, volle haring 14.945 ka, steur- week redelijke vangsten, vooral de treilers, die om de Zuid naby Shields visten, hadden een zeer goede visse rij. Er waren er by, die 13 tot 15 last per dag vingen, vooral woensdag en vrRdag waren goede dagen. De vleetloggers hadden in het begin van de week ook goede vangsten, de ge lukkigsten zelfs boven de 100 kantjes leidelijk aan komen er meer volle haring in voor. De prijs van de ge zouten haring bedroeg f 58 tot f 150 voor de kleine haimg en f 56 tot f 61 voor de grote haring. Er was een redelijk aanboA van verse haring, waarvan de prys af wisselde van f 24 tot f 11 per kist. Makreel werd verkocht voor f20 tot f 9 per kist. Volgens de gegevens van de Dienst van de Nederlands Haringcontrole bedroeg de aanvoer van gezouten haring in de week van 19 tot en met 25 juli 1964 te Scheveningen 10.209 ka, Katwijk 3860 ka, Vlaardingen 2214 ka. en te IJmuiden 668 ka. Totaal 16.951 a. In de overeenkomstige periode van 1963 was deze aanmerkelijk hoger en wel 21.274 kantjes. Vanaf begin teelt tot en met 25 juli 1964 bedroeg de aanvoer te Scheveningen 51.347 ka (v.j. 78.559 ka), Katwijk 25.754 ka (v. j. 40.804 ka), Vlaardingen 15.535 ka (v. j. 25.640 ka) en te IJmuiden 3408 ka (v. j. 5581 ka). In totaal 96.044 ka. (v. j. 150.564 ka). Deze 96.044 ka waren per soort als volgt verdeeld: maatjesharing 78.695 30500 30500 30500 ROELOPARENDSVEEN Een 40-jarige bromfietser uit Roe- lofsarendsveen is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 3 uur op het Zuideinde door een perso nenauto, bestuurd door een 23-WW jarige tuinder eveneens uit Roelofs- arendsveen, aangereden. De brom fietser bekwam daarbij een zeer zware hersenschudding en is in ern stige toestand naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Het ongeluk gebeurde, doordat de bestuurder van de auto plotseling moest uitwijken voor op de rijweg lopende voetgangers. Bromfiets en auto werden zwaar beschadigd. haring 2397 ka en ijle haring 7 ka Er vindt regelmatig export plaats van zowel gezouten als verse haring naar België en West-Duitsland. Jongen gewond bij verkeersongeluk Op het gevaarlijke kruispunt Gla- diolenstraat—Kanaalstraat wilde een motorrijder uit Alkemade met zijn zoontje achterop, linksaf de Kanaal straat inrijden, richting Haarlem mermeer. Hij zou echter geen voor rang hebben verleend aan een uit de richting Leiden komende personen auto bestuurd door een inwoner van Heemstede. Het gevolg was dat de motorrijder tegen de personenauto botste, waardoor zün 9-jarig zoontje dermate gewond werd, dat bij naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd moest worden. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 tij. Het kluwen vechtenden werd steeds groter. Toen de Utrechters op het hoog tepunt van de strijd met de noorderzon wilden vertrekken, zagen zij hun weg versperd door een Edense kornet, die aan de ingang van het café met ware soldatenmoed het zestal belette naar buiten te gaan. Hij moest dit militair heldenvertoon be kopen met een ernstige trap te gen zijn buik. De gealarmeerde politie werd de afwikkeling van het gevecht niet al te moeilijk gemaakt, want het publiek dat zich ge heel tegen de vechtersbazen keerde, vormde een erehaag voor de agenten, die de als lam metjes zo mak geworden Utrechters afvoerden. De eigenaar van het café zit met vele honderden gulden glas schade. BEURSO VERZICHT Vaste stemming Amsterdam, 3 augustus, nieuwe beursweek, i maand ingezet met een vaste stem ming. Dit niet alleen voor het meren deel van de hoofdfondsen, doch te vens voor de Scheepvaartwaarden, terwijl daarnaast ook HVA en Am sterdam Rubber gevraagd lagen. Van de internationale fondsen ging de meeste belangstelling uit naar de aandelen Kon. Olie. Na een kalme opening op f 167 steeg de koers, als gevolg van lokale- en Zwitserse vraag tot f 167,80. De sIotprRs van vrijdag was f 166. De stukken verlieten de markt een weinig beneden de hoogste koers van vandaag. Kon. Olie ontving een goede sti mulans uit Wall Street, waar dit fonds vrijdag, evenals Hoogovens, vast in de markt lag. Philips ging een halve gulden hoger van de hand op f 151,50, na een opening op f 151,30. Unilever lag op f 145,70 een halve gulden boven het voorgaande slotniveau. Beide fondsen moesten tegen het slot iets van de behaalde koerswinst prijsgeven. Aku lag een punt hoger in de markt op 461%, ter wijl Hoogovens werden geadviseerd op 610. Bedacht moet worden dat D Hoogovens vrijdag zeer vast lagen de met een koerswinst van 18 punten. hpri De handel in de hoofdfondsen was. vier behoudens voor aandelen Kon. Olie, IXz gedurende de gehele beursduur mini- tL- maal. Van Wall Street ging een sti- 1Qo, mulans uit. doordat de Staatsfond- i?* sen daar vrydag vast sloten. Dit op de gepubliceerde gunstige winstcij- WOI fers van enkele grote Amerikaanse r staalconcerns, alsmede op de ver- VftT, wachting, dat de toekomst hogere t staal prijzen zal brengen. Londen bleef g vandaag wegens Bankholiday geslo- rr ten. Bel De berichten over een door Neder- Da land te verlenen kredietgarantie voor 1 Indonesië over 1965 van 100 miljoen rot gulden was voor de maatschappijen I die vroeger belangen hadden in In- (O lonesië 'n hausse-factor. Dit bleek it de vraag voor de scheepvaart- ma aandelen en voor enkele andere in- A cidentele aandelen. De scheepvaart- der waarden boekten koerswinsten van 1 1 tot 4 punten in een tamelijk actieve Dl< tarkt. Voor de leidende cultures wer- >n hogere pryzen betaald. De Staatsfondsenmarkt gaf geen veranderingen van enige betekenis te zien. De handel in aandelen Centrale Suikermaatschappij was uiterst ge- trfl ring. Gedaan werd dalend van 412 tot gp 406. De stukken verlieten de markt op la, circa 408 (408). Aandelen Ver. Machinefabrieken werden hoger geadviseerd op de mil- rf>. joenenorder uit Perzië in verband met het leveren van twee bedrijfs- klare bietsuikerfabriekinetallaties. Claims Du Croo en Brauns verlie- ten vandaag de markt. Voor de 6% pandbrieven van drie grote hypo- >M theekbanken bestaat van lokale zijde rfe grote belangstelling. De institutionele hebben voor genoemde cjT pandbrieven weinig of geen belang- stelling. m WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 augustus. a< Londen 10.07y4—10.07%: New Nark tu 3.61%—3.61%; Montreal 3.34%-3.34% H - 73.72%73.77%; Brussel 7.26% d< Frankfort 90.86%—90.91%d< Stockholm 70,27—70.32; Zürich 83.56 bi —83.61; Milaan 57.81%—57.86%; Ko- w penhagen 52.21%—52.26%Oslo 50.46 w —50.51; Wenen 14.00%—14.01%Lis- Si sabon 12.55%—12.57. Maandag, 3 augustus 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000.- vorige slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 93 93 Ned. '59 4% 93% 92% Ned '60-1 4% 92% 92% Ned. '60-11 4% 91% 91 Ned. '59 4% 90% 90% Ned. *60 4% 89% 89% Ned. '61 4% 89% 89 Ned. '63 4% 8812 88 iï Ned. '53 3% 84% 84% Ned. Gb. obi. 3% 80%§ 80ft Ned. '47 3% 80ft Ned. '51 3% 90% 90% Ned. '53 Ï-II 3% 87 86%* Ned. '56 3% 85% 85 Ned. '48 3% 78 78% Ned. bel. cert. 3% 78% Ned *50 I-II 3% 78% Ned. '54 I-JI 3% 80% Ned '55 I 3% 80 80 Ned. '55 II 3% 84 83% Ned. '37 3 84% 84% Ned Gb. ob. '46 3 84jt 85 Ned. dol In. '47 3 89% 5 89% Ned. Inv. cert. 3 95%* Indië '37 3 96% 95% Indië VI A 3 89% 89% Ned. wonbl. '57 6 101% 101 N. won.bl. *58-'59 91% 91% Ned. wonbl. '60 4% 91% 91% 111%5 1138 147% 148% 460% 462% 126,— 127 610 605 151.05 151.20 145.25 145.10 761 768% 166.- 167.50* 106% 107% 147 149% 62.05 64.50 144% 146% 145% 148* 132 133% 102% 103% 239 239% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-mlj. AK.U. Dell My. eert. Hoogovens eert. Holl. Amer. Lyn Kon. Paket My. 3toomv My Ned Niev. Goudr eert - T - -«-"«JU ito -8 itos N. Scheepv. Unie 130% 134% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en GemJeningen A'dam '47 3% 91 91 A'dam '48 3% 90% 89% R'dam '52-1 4% 90 idem '37 I-m?% 90 90x Bankwezen Bank N.G. 85' 5% Idem '58 5 idem '64 5 d. N W.B. '52 4% BVG Rspbr. *52 91% 158% 138% BVG Rspbr f500 138% Industr. Obligaties Philips Dol '51 87% 87% VERKLARING DER TEKENS vorige slotkoer* koers v. hede 79 79 105% b 84 85 80% 80% 91% 86% 92% 90% 81% 81% 80% 80 79% 77% 79% 78 77 76 87% 87 88% 89% 87% 87% 84% 83 84% 83% 84% 84% Premieleningen Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 m2% A'dam '59 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '521 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50 Nefo f50.— Robeco Unitas f 50 Ver. Bez. v.94 f50 Amst. Bank Cultuurbank Holl Bank Ucert. Ned Handelmy. Ned. Mid.bank Rott. Bank Twentsche Bank Industrie Onderner Albert Heyn Berkel's Pat. Borsumy.-Wehry Bronsw Calvé Delft eert. K. Pap v. Gelder K. Ned Grofsm. Bjiyv. Ing.bur. Internatio v. Kemp en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wolspj-y Mllller en Co. NB Ned. Kabelfabr Philips pref. Rott Droogd. My Ver. Mach.fabr. Ver Touwfabr. Vihamy Walvisvaart Wernink's Betjny 202 204 108.50 109 234 235 500.— 500 135 135.50 372 375 22% 21% 244 244% 305 210 210 306 336 lingen 600 605b 216 220 71% 72 151% 149% 976% 980 162 172 125 124 137b 486 486 152 155 291 295 136 136% 839% 460 836 284% 290 340 343 50.50 50.30 281 282 187 159% z 64% 207 210b 188 190 135 137 108 108 MUnbouw en petroleum Bill ton 2de r. Kon Petr (f20) Amer. fondsen Canad Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific ün. States Steel 431 439% 165.— 167.10 46% 46% 83% 83', 44M 441J 36% 37% 72% 73% 94% 94% 84 84% 44% 44% 49% 49% 57% 58

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4