BUSCHAUFFEUR „In de rommelpot" leek nergens op een heerl dagje naar... Franse neo-nazi's gearresteerd VEZENO David Rockefeller bij Chroesjtsjow LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1964 ZUID-VIETNAM blijft het zorgen kind van de Amerikaanse rege ring, een zorgenkind evenwel met alle vervelende karaktertrekken van een puber. Want niet alleen de uitbrei dende communistische rebellie in dat land, maar evenzeer de houding van de leidende Zuidvietnamezen is de oorzaak van een groeiend onbehagen in Washington. En er was meer dan onbehagen, toen deze week de ge ruchten over een nieuwe regerings crisis in Saigon steeds sterker werden. Washington vreest namelijk, dat als premier generaal Khan van het poli tieke toneel mocht verdwijnen, reac tionaire en agressieve krachten in Saigon de overhand zullen krijgen. En daarmee zou dan een bijzonder riskant avontuur zijn begonnen. De positie van generaal Ngoejen Khan, die in januari een bloedeloze staatsgreep leidde, is nooit bijzonder sterk geweest. Hij schijnt tot dusver vooral in het zadel te zijn gehouden door de steun van Washington, die wel bepaalde verwachtingen van deze gematigde en nuchtere figuur had, en door de verdeeldheid onder zijn tegenstanders. De laatste maanden is de oppositie echter sterker en hechter geworden. Khan heeft tienduizenden land eigenaren tegen zich in het harnas gejaagd door het op gang brengen van een landhervorming, die heel wat ingrijpender is dan de herverdeling van het land die wijlen president DJem beoogde. Onder Djem mochten de grootgrondbezitters honderd hec tare land behouden, nu zijn dat slechts tien. Onder Djem moesten de kleine boeren hun nieuw verkregen land binnen zes jaar afbetalen, ni binnen twaalf jaar. Wat Khan hier mee voor heeft, is duidelijk: hij wil de steun van de plattelandsbevolking terugwinnen, die Saigon ten tijde Djem heeft verspeeld. Niettemin blijven vele boeren van mening, dat zij ook onder communistisch bewind meer land zullen krijgen. Heeft Khan zich op deze manier dus weinig vrienden gemaakt, veel vijanden (de grootgrondbezitters) heeft hij er wel bij gekregen. Een sterkere bedreiging van Khans positie vormt de groeiende ontevredenheid onder de legerleiders, die zijn verbitterd door het uitblijven van militaire successen, terwijl de kracht van de Vietcong alsmaar toe neemt. Deze week werden cijfers ge publiceerd, waaruit blijkt dat de Viet cong op circa honderdduizend man kan rekenen: tussen de 28.000 en 34.000 man geregelde troepen en tus sen de zestig- en tachtigduizend man ongeregelde eenheden (burgers en guerrilla-strijders). De laatste maan den is ook herhaaldelijk gewag ge maakt van hinderlagen en overval len, waarvan de regeringstroepen de dupe waren. Het is te begrijpen, dat de meeste legerleiders dit de communisten be taald willen zetten. Maar de enige manier waarop dit volgens hen effec tief kan gebeuren, is uitbreiding van de strijd tot in Noord-Vietnam. Vo rige week sprak commodore Ky, de bevelhebber van de Zuidvietnamese luchtmacht, zijn mond voorbij, toen hij meedeelde dat „droppings in N. Vietnam op grotere schaal worden voorbereid. Opvallend was, dat zowel Saigon als Washington zich van deze aanvalsplannen distantieerde. Men kan gevoeglijk aannemen, deze plannen wel bestaan. Maar lang Khan aan het bewind is, zal hij proberen de uitvoering ervan tegen te houden of zoveel mogelijk af te remmen. Khan ziet niet veel heil in een uitbreiding van de strijd, omdat een aanval op Noord-Vietnam middellijk een (waarschijnlijk mili taire) reactie van China zou uitlok ken. Khan wil ook onder geen beding de steun van de regering-Johnson verspelen en deze wenst juist in dit verkiezingsjaar geen extra moeilijk heden in Zuidoost-Azië. Onderminis ter Ball heeft trouwens deze week omwonden verklaard, dat de oorlog in Zuid-Vietnam dient te worden ge wonnen in Zuid-Vietnam zelf en de VS er niet op uit zijn het strijd toneel uit te breiden. De druk die door legerleiders anderen op Khan wordt uitgeoefend, schijnt echter steeds sterker te den. Het is de vraag, hoe lang hij daaraan weerstand zal kunnen bie den. Voor hem zal dat ook een kwes tie worden van „to be or not to be". Mocht Khan standvastig blijven, dan zo willen de steeds sterker worden de geruchten het bezegelt hij daar mee zijn eigen lot. Een nieuwe sta greep van de gebundelde oppositie zal dan reactionaire en agresf krachten aan de macht brengen. En dat zou dan hoogstwaarschijnlijk tekenen, dat ten lange leste de lont in het kruitvat wordt geworpen. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. We hebben bepaald medelijden met de acteurs van de hoorspel kern, die nu eens de kans leken te krijgen voor de televisie-camera te laten zien, dat ook hoorspelacteurs acteurs zijn, maar die deze kans niet kunnen grijpen omdat de serie, waarin men hen laat op treden, eenvoudig nergens op lijkt. We bedoelen de serie „In de rommelpot" waarvan gisteren door de KRO een tweede aflevering werd uitgezonden. Het was een aaneenrijging van zeldzaam zouteloze „grapjes". Het type van „domme boerenmeisje" zou misschien toeschouwers in het eind van de vorige eeuw nog net hebben kunnen amuseren, maar daar moet men de kijkers van nu toch echt niet mee lastig vallen. De hoorspelacteurs wisten nauwelijks raad met al de schematische onechte figuren, die op het scherm werden gevoerd en geen mens kan him dat kwalijk ne- De „Brandpunf'-redactie was aan vankelijk erg kwaad op de Franse te levisie, omdat de tot standgekomen Eurovisie-verbinding tussen Frits van der Poel in Champagnole en de studio in Bussum ondanks alle toe zeggingen weer werd verbroken. La ter bleek zulks op bevel van de poli tie te zijn gebeurd, omdat de t.v.- reportagewagens zoveel trillingen veroorzaakten, dat instorting van de kalkgroeve, waar de mijnwerkers za ten opgesloten, niet denkbeeldig was. De reportages waren, op een van Duitse makelij over afluistermoge- lijkheden na, niet bijster boeiend. En die over Anchorage in Alaska was zelfs uitgesproken slecht. De eerste documentaire van de NBC over de concilies in de geschiedenis van de katholieke kerk was meer een illustreerd betoog, dan een voor zich zelf sprekend beeldverhaal. Die illus traties waren overigens goed gefilmd. derdduizend schoolkind september het bedrijfsleven zullen ingaan. Het was zowel filmisch als symbo lisch gezien een oorspronkelijke ge dachte om verschillende jongelui in een rijdende trein te interviewen. In „Bonanza" tenslotte zegevierde opnieuw het recht. Het is altyd een beetje komisch de slome reactie te zien van de oprechte pa en zijn zoons als ze iemand hebben moeten dood schieten, maar het ongecompliceerde knokken blijft zelfs voor de meest welopgevoede kijker een onderhou dende geschiedenis. VAKANTIE recreatiecentrum Cyprus breidt territoriale wateren uit De Cyprische regering heeft giste- •en besloten de grens van de territo riale wateren van drie naar twaalf mijl te verleggen. Het besluit zal ter goedkeuring aan het parlement wor den voorgelegd. Een regeringswoord voerder deelde mee dat het besluit „op ernstige gronde" is genomen, omdat Cyprus „met een invasie wordt bedreigd". De uitbreiding van de ter ritoriale wateren biedt volgens de Griekse regering meer mogelijkheden voor het afslaan van een invasie. Turkse vlooteenheden zijn gister morgen voor de kust van zuidoost- Turkije, tussen Iskenderun en Mer- sin, manoeuvres begonnen. Aan de oefening nemen ook straaljagers deel, terwijl in het gebied-van Iskenderun ook een oefening van infanterie-een- heden gaande is. De vlootmanoeuvres duren tot 6 augustus. De Griekse minister van Defensie, Garoefalias, heeft de dienstplichtigen van de lichting 1965 vervroegd opge roepen. Aanvankelijk zouden zij in oktober onder de wapenen komen, maar nu moeten zij zich op 11 en 12 augustus melden. Donderdagavond heeft zich in het gebied van Limassol een incident voorgedaan tussen een Britse VN-pa- trouille en soldaten der Cyprische nationale garde. De uit een sergeant en twee manschappen bestaande ge motoriseerde patrouille reed in de richting van een boot, die de haven van Limassol met gedoofde lie' binnenliep. Plotseling dook Grieks-Cyprische politieman op, die de Britten begon uit te schelden. De patrouille besloot toen maar rechts omkeert te maken, doch de Grieks- Cyprioot poogde nu het portier van het motorvoertuig der patrouille te openen. Hierbij schoten hem twaalf Cyprische gardisten te hulp. Doch kort daarop kwamen andere VN- mi litairen ter plaatse aan, die de Brit ten uit hun benarde positie wisten te verlossen. Vijftig tenten in rook op Voor ruim vijftig gezinnen, die et kampeertenit hebben gehuurd bij de koopman C. J. M. van Dam in Utrecht, is de vakantie niet vreugde vol begonnen. Ze zullen het zonder de tent moeten doen, want de verhuur- inrichting van kampeerartikelen van de heer Van Dam aan de Zon straat is gisteravond helemaal uitge brand. Van de ruim vijftig tenten, die voor afhalen gereed stonden, restte slechts een troosteloze zwarte stapel verkoold linnen, toen de brand tegen tien uur het sein brand ir ter gaf. Over maand reclame via „Noordzee" te zenden vanaf het REM-eiland. Hiertoe is besloten nu vele aanvra- om reservering van zendtijd, zo wel uit de reclamewereld als van de zijde van het bedrijfsleven, zijn ont vangen. Radio „Noordzee" heeft na twee dagen uitzenden ruim vijfduizend enthousiaste reacties van luisteraars uit alle delen van Nederland en uit Duitsland binnen gekregen, aldus de REM. Rusland wijst Israëlische toeristen uit Naar in Te! Aviv is vernomen, zijn onlangs drie toeristen uit Israël in Moskou aangehouden en na een week hechtenis uit de Sowjet-Unie gewe zen. Volgens de Russische autori teiten zouden zij „onder Russische lische toeristen naar de Sowjet-Unie. De autoriteiten zouden met lede ogen aanzien dat deze toeristen con tact hebben met geloofsgenoten. (Van onze correspondent In Parijs) Er zijn, hoe wonderlijk dat ook klinkt, nog altijd figuren die aanbidding op de knieën lig gen voor de dictator Hitler, die de tweede wereldoorlog op zijn geweten heeft. Een paar van deze leeghoofden zijn in Frank rijk door de politie gearresteerd en achter slot en grendel gezet. Tot hen behoort een zekere Clau de Cadier, 31 jaar en werkzaam in taalfabriek bij Reims, die via tionaal-socialistische beweging be stond. Zes maanden geleden schreef hij aan de Engelse Führer en kreeg antwoord. Men vroeg hem zich in verbinding te willen stellen met de leider van de beweging in Frankrijk, n zekere Jeanne, wonende in Puy- .-Velay (Haute-Loire)hetgeen hij deed. Op briefpapier met het haken kruis moest hij de eed van trouw af leggen, waarna hij als lid werd in geschreven onder nummer V.H.0101. Korte tijd later werd Cadier opge zocht door een jongen uit Reims, contact had gezoch met Examen voor jagers? Minister Biesheuvel (Landbouw Visserij) en staatssecretaris Van de Laar (O.K. en W.) zien de betekenis in van een verplicht examen vooi allen, die voor een jachtacte in aan merking wensen te komen. Zij wil len echter gaarne de voorstellen af wachten van de jachtraad omtrent dit vraagstuk, dat door dit college op het ogenblik wordt bestudeerd, alvo rens antwoord te geven op de vraag van het Kamerlid Bruggeman (PSP) of de tijd nog niet rijp is een verplicht in te stellen. ALM neemt KLM- lijnennet tussen Antillen over vandaag de exploitatie van het KLM lijnennet tussen de eilanden van de Nederlandse Antillen over. Voorts zal de nieuwe luchtvaartmaatschappij ook de dienst naar Maracaibo, Vene zuela, Barrenquilla in Colombia en naar het eiland St. Kitts gaan onder- Londen. Nog meer minderjarige Jon- zich bij de beweging o.a. een knaap wiens der moedig in de illegaliteit had ge werkt en die zelfs naar nazi-kampen as gedeporteerd. Cadier gaf hoog op over zijn be weging en maakte er zoveel propa ganda voor, dat een van zijn leden lem de vraag stelde „wanneer men ïu eindelijk op straat in uniform gaan defileren". In afwachting toe de Engelse national-Socialist te verspreiden, waarvan thuis bij Ca dier verscheiden exemplaren werden ;evonden. Eveneens vond de politie >ij huiszoeking standbeelden en portretten van Hitier, hakenkruisen, geschriften van Göbbels en Himmler niet te vergeten „Mein Kampf" in Hitier. Mevrouw Cadier verdedigde haar an door te zeggen, dat weliswaar in haar huis nazi-vlaggen waren gehangen, maar dat haar man echt niet verder wilde gaan. Over de ge vonden wapens heeft zij geen verkla ring kunnen geven. De eveneens ge arresteerd Janne in Puy is 45 jaar en vader van drie kinderen. Hi" werkte bij een elektriciteitsfabriel en maakte een onschuldige indruk. Hij werd al veel eerder gezocht, maar wist zich geruime tijd schuil te houden in Algerije. VERZEKERT ZIEKENHUISKOSTEN Kaasconflict beslecht De permanente vertegenwoordigers van de zes EEG-landen hebben overeenstemming bereikt over het vraagstuk van de invoer van Til- sit-kaas uit Denemarken in West- Duitsland. Dit punt had tot dusver de goedkeuring door Bonn van de in Brussel getroffen regeling voor ge meenschappelijke voorschriften ten aanzien van zuivelprodukten in de weg gestaan. Het thans gesloten compromis houdt in, dat de Deense Tilsit-kaas in een andere categorie zal worden ondergebracht dan oorspronkelijk door de ministers van Landbouw der EEG-landen was afgesproken. De in voerrechten op deze kaas zullen thans iets lager worden. Hiermede is thans de weg geëffend voor het in werking treden op 1 sep tember van een gemeenschappelijke regeling voor rijst en op 1 voor zuivelprodukten. RADIO EN TV VANAVOND Top Cat, leider van een troep straatkatten krijgt vanavond ruzie met een andere branie-kat, „Jazz" geheten. Deze jongste aanwinst op tekenfilmgebied verschijnt in een AVRO-programma om 19.30 op het scherm. Om 20.50 een nieuwe afleve ring van de Dick van Dyke-show. De zorgeloze tekstschrijver Rob Petrie en zijn gezin zorgen weer voor de no dige verwikkelingen. Een programma rond vier grote Franse sterren draagt de titel. „Het hart van Parijs". Die sterren zijn dan Maurice Chevalier, Marcel Marceau, Zizi Jeanmaire en Roland Petit en het programma be gint om 21.15. De tien grammofoonplaten, die di rigent Benedict Silberman mee zou nemen naar en onbewoond eiland, ban men vanavond beluisteren in het VARA-radioprogramma over Hilver sum 1. Hij vertelt welke platen dit zijn, om 21.15 uur aan Bert Garthoff. Margriet de Groot zingt om 22.15 uur liedjes van Anne Sylvester. Een licht platenprogramma om 23.30 uur be sluit de VARA-uitzending van deze avond. Om half acht kunt U in de serie populaire klassieken luisteren naar het Berlijns Filharmonisch orkest o.l.v. Joseph Keilberth. (KRO, Hil versum 2)Daarna om 20.30 uur volgt het programma „Raaien maar". Vanavond een uitzending uit de jeugdherberg de Trekschuit in de Kaag. Een aflevering in een serie do cumentaire programma's over de eer ste Wereldoorlog begint om 22.15. Werken van Frans Schubert worden om 22.55 uur gespeeld door het Om roeporkest o.l.v. Henk Spruit, waarna HEBT U EEN RIJBEWIJS Dan hebben wij voor U een goede baan! In het werk van een KOM EB EENS OVER PRATEN OP ONZE KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DINSDAG 4 AUGUSTUS VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR. U bent vcm harte welkom in ons haltekantoor STATIONSPLEIN. LEIDEN. Noord - Zuid - Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Premier Chroesjtsjow van de Sow jet-Unie heeft gisteren een gesprek gehad van twee uur en een kwartier met de Amerikaanse financier David Rockefeller, president van de Chase Manhattan Bank. De Russische leider gaf de wens te kennen, dat de handel tussen de Sowjet-Unie en de VS zich zal uitbreiden. Rockefeller zei - afloop gesprek op een persconferentie, dat hy met Chroesjtsjow over vele za ken had gesproken, die de belangen MET EEN ENKEL WOORD maar ingewijden achten een dergelijke maatregel voor de nieuwe parlements verkiezingen onwaarschijnlijk. Krach tens de grondwet moeten deze ver- oxopeus In het _r _ieedijk in Oostma- horn, waar hij sinds enkele Jaren werkt, heeft de KNZHRM gisteravond afscheid genomen van Klaas Toxopeus, schipper van de reddingboot „Insulln- de", die na een loopbaan van 38 Jaar bij het reddingswezen met pensioen is gegaan. Er waren veel vrienden en fa milieleden van Klaas Toxopeus, on der wie oud-schipper Mees Toxopeus, naar Oostmahorn gekomen om de man, die meegewerkt heeft aan de redding van 315 schipbreukelingen, uit te luiden. BUITENLAND Slachting de^onlusten in Noord-Rhodésië, die door volgelingen van de „profetes" Allee Lensjina zijn veroorzaakt, in een zijn gekomen, onder wie drie polltiè- ïen. Honderdvijftig mensen heb- verwondingen opgelopen en 169 165 Jongelieden en twintig zijn in hechtenis genomen. Staking De vliegers van de Ita liaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia zijn gistermiddag staking gegaan ilndingen van de maatschappij z«n oor de staking getroffen. Afgetreden President Ben Bella an Algerije heeft het ontslag aan- zo is gisteren In Algleri maakt. De bekendmaking speculaties over een mogelijke kabi netsreorganisatie op korte termijn, kiezingen in september worden gehou- burgers, die instellen n; van de Jongste ongeregeldheden negerwijken van New York zou ben begaan. De politie zou vai commissie geen deel mogen uitr De negerleiders hadden deze e steld als een der voorwaarden l de goede verstandhouding geklemde g herstel tussen de blanke schappen in Nev Gefopt In Ar les, in het zuiden van Frankrijk, wilden gisteren twee gewapende bandieten een kantoorbe diende beroven van 30.000 franken (ongeveer 22.000 gulden), doch zij moesten zich tevreden stellen met een paar worstjes en een thermosfles. In plaats van de tas waar het geld ln zat, gaf het slachtoffer de tijdig in de gaten had, twaalfuurtje erin. Onder water Tien duikers Amerikaanse marine hebben t: gen doorgebracht die hij s met zijn diepte rens zal worden gebrach' ongeveer oppervlakte zij eerste nog 24 uur in een ontdruk- kingskamer moeten doorbrengen, om geleidelijk aan de normale atmosfeer de V.S. en de Sowjet-Unie ken. Het gesprek was heel vriend- Ik maar ook buitengewoon geweest, woont in Leningrad y van Air Russische intellectuelen. Rockefeller heeft Chroesjtsjow ge zegd, dat er vooruitzichten waren op verruiming van de handel. Maar daartegenover stonden moeilijkhe den van politieke aard, het feit, dat de onderhandelingen over kwesties voortvloeiend uit Amerikaans-Rus sische leen- en pachtovereenkomsten nog niet waren voltooid standigheid, dat de Amerikaanse fa- Kunstenaar bleek kunstemaker Sedert hij vijf jaar geleden uit de gevangenis kwam, gaf hij zich uit als kunstenaar. De ervaringen had den hem geleerd, dat als hij mensen voor kleine bedragen oplichtte, dit niet zo snel bij de politie zou den aangegeven. Hij zit thans achter slot en g del op het Haagse politiebureau, dat hij kunstminnenden in Den Haag en naaste omgeving tenminste f20.000 lichter moet hebben maakt. De politie zou een 54-jarige koop man uit Den Haag nog niet hebben gegrepen, als ze niet een paar maan den geleden een 56-jarige kok had gepakt, die goedgelovigen f140.000 oplichtte. De kok gaf de koopman zijn adres sen door. De koopman verscheen er als kunstenaar, om voor een paar later terug met het verhaal, dat zijn financiële omstandigheden zo be roerd waren, dat hij wel dertig tot veertig gulden wilde lenen. Had dit succes, dah zag men de kunstenaar een tekeningetje werd gekocht er een tekeningtej werd gekocht en de kopers hem niet meer zagen als zij hadden betaald en de koopman het kunstwerk nog even hield oi een lijstje om te zetten brikanten niet voldoende wettelijke bescherming hadden. De Russische leider had Rocke feller meegedeeld, dat de Sowjet- Unie bereid was de kwesties voort vloeiend uit de leen- en pachtover eenkomst te regelen Indien bevredi- ;nde regelingen voor krediet op nge termijn getrokken zouden kun- m worden. Rockefeller zei tenslotte, dat ook ge sproken was over de politieke situatie ln het algemeen. W oningwetbouw niet ver aebter 't aantal gunning gunstiger geweest dan voor gaande jaren. Voor 1964 bedraagt dit aantal (in de periode van 1 januari t. m. 30 juni) 19.379 tegenover 14, diezelfde periode in 1963 en 15.835 in 1962. Op grond hiervan is het niet juist te stellen dat de woningwetbouw ver bij het programma ten achter blijft. Dit zegt de minister van Volkshuis vesting en bouwnijverheid, drs. P. C, W. M. Bogaers, in antwoord op schrif telijke vragen van het tweede kamer lid, de heer Bommer (Pvd.A) betref fende de uitvoering van het woning bouwprogramma 1964, Het aan de Staten-Generaal over gelegde woningbouwprogramma 1964 luidt: 45.000 woningwetwoningen. 25.000 premiewoningen en 20.000 a 25.000 ongesubsidieerde woningen. Daarnaast heeft de minister, n overleg met zijn ambtegenoot v Financiën, de mogelijkheid geopend Erliard voor betere betrekkingen met de Sowjet-Unie De Westduitse Bondskanselier Ludwig Erhard, die dinsdag klaard heeft, dat hij bereid is samenkomst te hebben met de Rus sische premier, Chroesjtsjow, heeft gisteren krachtig gepleit voor betere betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en West-Duitsland. In het officiële regeringsbulletin schrijft Erhard, dat de oorzaken van de spanning tussen Oost en West weggenomen moeten worden en een werkelijke veilige vrede in de wereld verzekerd moet worden. Rusk bevestigt geruchten De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft gisteren op een persconferentie in Washington verklaard, dat er in de komende maanden nog „verscheidene duizenden" Amerikanen naar Zuid- Vietnam gezonden zullen worden. Zuid-Vietnam, dat rond 16.000 telt, met vijf- zesduizend man ver sterkt zal worden. Rusk wilde echter niet nader ingaan op deze cijfers, die betekenis in de buit poltiek van de VS. Hij merkte in dit verband op, dat de Amerikaanse re gering, sinds het kernstopakkoord in Moskou tot stand kwam, bij het over- 1 "a-acht had an- ..j waarop voor uitgang kon worden geboekt, maar deze pogingen hadden nu niet be paald veel succes opgeleverd. Tot slot zei Rusk dat het geschil tussen Rusland eh China steeds ern stiger vormen aannam, maar dat men hieruit toch nog niet kan conclude ren dat de breuk tussen beide landen definitief was. VOOR ZONDAG 2 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 8.00 Nws., sportmeded., pos xlvenber. en soc. strijdlied. 8.18 Vo het platteland. 8.30 Weer of geen wei gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, to spraak. 10.00 Instr. ens.: oude muzle jesprek. 11.05 Operamu daarna event. Adam en Eva, cabaretprogr. (herh. van 8 maart J.I.). 13.50 Boekbespr. 14.00 Lichte gram. 14.30 Radio Kamerork. en zangsolistemoderne en klass. muz. 15.20 Tour d'Europe, toeristisch progr. 16.00 Licht ens. met zangsolisten. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuz. voor tieners. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl., sportjour naal en rep. van de Europese roeikam- n voor dames te Amster- 18.30 Na jaren van schel ing over Indonesische litera- .45 Zomaartijd, .35 Licht 21.50* Voordr. 22.10 Lichte Ita liaanse gram. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 22.55 Moderne kamermuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 i KRO: 8.00 Nws. -.25 Inl. hoogmis. 8 Klass. gram. 9.45 Nws. Convent 12.50 Buitenlands i. 13.00 Nws. 13.10 Lichte gram. Euro-Rallye 1964, rep. van de samenkomst i Zondagmiddagklanken lchte gram., sportreportages Udam. 16.30 Religieuze IKOR: 17.00 Herv. kerkdienst. 18.00 Oecume nisch nieuws. 18.10 Gemeente zang avond: geestelijke liederen. 18.30 Ds. Martin Luther King, klankbeeld. 18.45 Gram. 18.45 De kerk aan het werk: act. van het kerkelijk erf. 19.00 De Open Deur. NCRV: 19.30 Verzoekpro- gramma van gewijde r Reflex: samenleven. KROÏ 20.15 Operette programma met toelichting, f" wekelijkse 15 Reis- gedroomde en werkelijk© werelden. 21.35 Klassieke oogst: zwerftochten lijke wereldei 22.25 Boekbespr. 22.30 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 N. Kruyswljk: - - - 26 Juli 1964: 4 i TELEVISIEPROGRAMMA RKK: 10.30-11.30 H. Mis. NTS: 16.00- 17.10 Rep. van de Europese kampioen schappen 19.30 Wet 20.00 Sport Mr. Magoo, draalt om moeder, TV-film. 21.00 1 parab NTS: 2.45 Journaal. VOOR MAANDAG 3 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. strijdlied. 7.23 m soc. strljdlie< 8.50 Ochtendgym. Moderne gram. 9.35 Waterstanden. O: 9.40 Door dubbele focus, over- :ing. VARA: 10.00 Lichte gram. 11.02 Voordr. 11.20 m land- ilatteland. 12.38 Licht woond: interview 4 juli j dedelin; 12.33 Insi.r 3.00 Nws. 13.15 V. d. aatlfi. 13.20 Pianotrio: nieuw cultuur middenstand, klass. muz. 1 centrum, lezing. 14.00 ierne strijkk' |ke mening, hoorspel (herh. 1961). 16.00 minuten 16.02 boven Oude liedjes. 17.15 Beierse volksmuz. 17.25 Dansork. met zangsolisten. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Licht instr. trio. 18.35 Hawaiian ens. 18.55 Verslag van het 49e Wereld Esperanto-Congres te Den Haag. 19.00 Licht ens. met zangsolisten. 19.25 Ritmisch strijkork. 19.50 De verkiezingsstrijd ln de V.S. lezing. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festi val 1964: Ned. kamerork., Ned. kamer koor en solisten: klass. en moderne muz. 21.35 Ik zou wel 'es...: kleine wensen van bescheiden mensen. 22.05 Licht ork., licht vocaal ens. en zang- soliste. 22.30 Nws. 22.40 Act. kron. en beschouwing van de Europese roel- kampioenschappen voor heren te Am sterdam. 22.55 Weerklank: muzlekre- v 23.30 Amus.muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 20 Lichte gram. 7.45 Radiokrant. 8.00 Lichte „Expositie" van huisraad op straat (Van onze Bossche correspondent) De bewoners van het Brabantse dorp Drunen hebben de afgelopen dagen verwonderd het complete meubilair van het gezin Knipmeijer op straat kunnen bekijken. De heer Knipmeijer was uit zyn ning gezet, omdat hy weigerde deze te verlaten na een gerechtelyke uit spraak. Terwyi zyn vrouw naar bekende bestemming is vertrokken en zyn dochtertje by kennissen derdak genoot, posteerde de heer Knipmeyer zich by zyn meubilair, dat hy doodleuk op straat zette. Eèn noodwoning, die hem als tijdelyk on derdak was aangeboden, weigerde hy. Buurtbewoners vinden deze exposi tie niet zo leuk, want de talrijke ky- kers vernielen nogal wat in de voor tuintjes. De gemeente heeft de eige naar nu gedreigd het huiswaar te zullen laten ophalen als hy er niet spoedig voor zorgt, dat dit vai straat verdwynt. Maar volgens Erhard kunnen de voorwaarden voor een werkelyke vrede niet geschapen worden vc dat het recht op zelfbeschikking gemeen erkend zou zyn een i wyzing naar de Duitse kwestie we omtrent de meningen van Moskou en Bonn hemelsbreed verschillen. gram. 7.45 Radl Gewijde muz. l Rondom het Woord: theol. plano- theol. jrleergang. 11.05 Lichte muz. 12.00 Touring-Club: toeristische tips over Nederland. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. Orgelspel: klass. muziek. 12.53 Klass. plant Accordeonre- j muz. 17.00 V. d. kleu- 7.15 Kleuterliedjes. 17.30 Lichte 17.50 Regerlngsultz.: Schoolty pen het lager onderwijs in Suriname, [lG?XK. Lub. .00 Militair ork. 18.20 Klas sieke gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Licht ens.: Engelse volksliedjes. 19.50 Meteorei sn uit de Ster het afgelopen s door Promenade ork.: lichte Berlijnse i Herv. Wereldbond te Frankfort a/d Main. 22.55 Boek- 1 bespr. 23.05 Orkesten-Gala. 23.40 Het Christelijk Esperanto Congres te Lun- teren, terugblik en perspectief. 23.55- 24.00 Nws. dante molto tranqulllo. Vivace. P&li Lukacs, altviool; Staats Concert-Orkest i o.l.v. Jènos Ferencsik. TELEVISIEPROGRAMMA CVK/IKOR/RKK19.30 Rieal heeft; hpop, documentair progr. great stars, film. 22.45-22.55 Journaal, i

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2