Visvakantie! IVANHOE STREED IN KIKKERPOLDER PROTESTEN TEGEN VUILSTORTPLAATS OPRUIMING De moord op Hans Frijling AUPING REPRISESenPROLONGATIES Films van deze weele in Leiden Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 31 juli 1964 Tweede blad no. 31326 Leidse jeugd laaiend enthousiast Dat Ivanhoe ook bij de Leidse jeugd een bijzonder populaire fi guur is, is gistermiddag in het openluchttheater in de Kikkerpolder duidelijk gebleken. Luid aangemoedigd door ongeveer 1250 jongens en meisjes verrichtte het geesteskind van de Engelse auteur Sir Walter Scott weer zijn heldendaden. En, zoals gebrui kelijk, met succes. Gekrijs „Ivanhoe en het verdwenen do cument" was de titel van dit toneel stuk. Het Haagse toneelgezelschap „Harlekino" zorgde voor een ge slaagde opvoering. Dit gezelschap legt zich speciaal toe op het kinder toneel. De acht spelers en speelsters doen dit nog niet zo lang en ze zijn er zelf dol enthousiast over. Nog enthousiaster was het jeug dige publiek. Iedere heldendaad en iedere vechtpartij van Ivanhoe ging gepaard met een oorverdovend ge krijs van de zich kostelijk amuse rende jongens en meisjes. Ook het weer liet zich van zijn beste zijde zien: een stralende zon overgoot het theater. „De jeugd is heel fijn pu bliek en zij is veel kritischer dan volwassenen" vertelde een van de leden van het gezelschap, dat onder leiding staat van Hans Bolland. Speeltuinwerk Deze middag was georganiseerd in het kader van de Jeugd vakantie- bezigheden. De commissie, die zich hier mee belast heeft wil de kinde ren van 6 tot 14 jaar een plezierige vakantie bezorgen en organiseert daartoe in de zomermaanden tal van evenementen. De jongelui komen voornamelijk georganiseerd naar deze gebeurtenissen toe. Dat is het werk van de speeltuinverenigingen. De commissie Jeugdvakantiebezig- heden is trouwens samengesteld uit mensen uit de besturen van speel tuinverenigingen. De r.-k. jongens en meisjes komen voornamelijk in parochie-verband. Maar ook kinde ren, die buiten elk verenigingsver band staan zijn steeds van harte welkom. Het verhaal, dat zich op het met bloemen omgeven toneeltje afspeel de, was erg spannend. Ivanhoe weet na talloze moeilijkheden te hebben overwonnen, een boosaardige hertog zijn wil op te leggen. Het recht Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. neemt zijn loop tot grote vreugde van de kinderen en iedereen kon weer gerustgesteld naar huis gaan. Ivanhoe (Hans de Jong) is tegen zijn gewoonte in zwaar gewond en wordt door de her bergierster Alice (Wil Duran) verzorgd. Door een list weet zij hem voor zijn vervolgers verbor gen te houden. (Foto L.D./Holvast) In verband met het voornemen van het gemeentebestuur van Zoeterwoude om Leiden toestemming te geven het stadsvuil tot aan het gereedkomen van de vuilverbrandingsinrichting te storten in de „Roomburgerput", heeft de heer B. van Vliet, wiens teelt- bedrijf en boerderij aan de Roomburgerweg 2, op circa 50 meter van deze put liggen, zich in een bezwaarschrift tot het gemeente bestuur van Zoeterwoude gewend, waarin ernstig wordt gepro testeerd tegen dit voornemen. Onhygiënische toestanden In zijn schrijven wijst de heer Van Vliet op de onhygiënische toestan den, welke bij verwezenlijking van deze plannen zullen ontstaan, t.w. het aantrekken van ongedierte, het opleveren van brandgevaar en de stank; welk^ de wind in een groot deel van deze omgeving zal versprei- Naast dit officiële protest, dat on getwijfeld ter sprake zal komen in de raadsvergadering van Zoeterwoude, waarin beslist zal worden over het verzoek van Leiden, ontvingen wij een door een groot aantal bewoners van de Roomburgerweg ondertekend schrijven van de volgende inhoud: „Het krantenbericht van gister avond heeft ons, bewoners van de Roomburgerweg, opgeschrikt door de mededeling, dat de voormalige zand- put een vuilnisstortplaats wordt. De gemeente wil eerst de Hinder wetvergunning afwachten alvorens vergunning te verlenen. Tot nu toe heeft geen der bewoners van de Roomburgerweg een officieel stuk van de gemeente Zoeterwoude gezien of ontvangen, daar er op de toekom stige stortplaats niets aangaande de Hinderwet of indienen van bezwaren etc. te vinden is. Zijn de bewoners van de Roombur gerweg eigenlijk nog wel mensen of zijn zij dit alleen voor de fiscus, die wel de officiële post stuurt? Zij ont vangen geen bericht, maar zijn straks wel goed genoeg om de geuren 4711 op te snuiven die Leidens afvalhoop Vele vragen nog onbeantwoord Tengevolge van de even trage als summiere voorlichting van de zijde der Spaanse poütie-autoriteiten blijft het uitermate moeilijk zich een beeld te vormen van de omstandigheden, waaronder onze 17-jarige stadgenoot, Hans Frijling nabij de Noordspaanse stad Tolosa om het leven is gekomen. Er schijnt zelfs nog niet eens volstrekte zekerheid te bestaan omtrent de identiteit van het slachtoffer, al schijnt de mogelijkheid, dat de vermoorde jongeman iemand anders zou zijn, minimaal klein. Eed hoofdinspecteur van de Leidse politie, aan wie wij de vraag voorleg den hoe de gang van zaken zou zijn geweest indien een Spaanse jongen onder dergelijke omstandigheden in Nederland om het leven zou zijn ge komen, antwoordde dat in een zoda nige situatie door de politie van des betreffende gemeente onmiddellijk contact zou zijn opgenomen met de Spaanse ambassade en/of het Spaan se consulaat. Dit schijnt in het onderhavige ge val ook wel te zijn geschied, doch pas in een, naar Nederlandse begrip pen. onbegrijpelijk laat stadium. Volgens de thans langzaam bin nenkomende gegevens blijkt de met bloed bevlekte kofier van het slacht dier reeds op 20 juli in de rivier Oria te zijn gevonden, dus slechts drie dagen nadat de knaap uit de ouderlijke woning was vertrokken. De Nederlandse ambassade te Madrid werd eerst op 28 juli. dus ruim een week later, op de hoogte gesteld van de leiten. De Spaanse politie heelt gisteren volgens het persbureau Agence France Presse weer enkele bij zonderheden bekend gemaakt Zij is in de eerste plaats tot de con clusie gekomen, dat de jongeman ta Frankrijk een lilt naar Spanje heelt gekregen en dat hij bij de passen- controle in San Sebastian niet uit de wagen is geweest, waarin hij mee reed. Men beschikt ook over vinger afdrukken van de vermoedelijke da der, namelijk op de met bloed be vlekte geldstukken, die zijn gevonden in het koffertje, dat aan het slacht offer heeft toebehoord. De bloedvlek ken op het geld zyn niet van Frijling en blijkbaar van de moordenaar, waaruit men afleidt dat aan de moord een worsteling vooraf is gegaan. Er blijven evenwel nog tal van vra gen onbeantwoord. In de eerste plaats: waar vond de moord plaats en was het slachtoffer reeds overle den voor de auto, waarin hU mee reed, de Frans-Spaanse grens pas seerde? Voorts: welke motieven had de moordenaar voor zyn lugubere daad? En zo zijn er nog tal van vaag heden en onzekerheden, waaromtrent alleen nadere gegevens opheldering kunnen verschaffen. De „Volkskrant" van hedenmorgen weet nog te melden dat de Neder landse ambassadeur in Madrid, jhr. Van Panhuys, zich momenteel in San Sebastian bevindt en overleg pleegt met de Nederlandse consul aldaar, Munoa Carresson, in voor- en tegenspoed ons biedt. Dan zijn de bewoners van de Roombur gerweg wel zwaar de dupe van Lei dens reinheidszin die zij van hun lijf en kleren mogen wassen met het water van de Nieuwe Vaart, waar met grote letters staat aangegeven dat men hier niet moet baden of zwemmen daar er infectiegevaar dreigt. Waterleiding is namelijk liier niet aanwezig. Wij hopen dat onze torenflat, de bungalows en het sport park aan de Nieuwe Vaart en de be woners van de Roomburgerweg ge spaard mogen worden van dit ver schrikkelijke gevaar van stank en on gedierte. Advertentie Textielhandel en Woninginr. w. J. ZIRKZEE Universitaire benoemingen By onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd of herbenoemd: drs. J. T. W. Clemens, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de conflictpsychologie; drs. J. L. Dub beldam, hoofdassistent bij de zoölogie, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; drs. T. F. Krans, tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de geologie; ds. G. P. van Rees, wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de farmacologie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A; de heer H. P. Schreinemachers, arts, hoofdassistent bij de oogheelkunde, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; mej. dr. L. D. F. Lamoijer, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de werkgroep neerziekten; mej. A. Rot, arts, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde; L. van Dam, arts, tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde; J. Hrouda, arts, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Johannes Jacobus, Henrlëtte, dr D. C. Vletter: M. S. V. Thijssen; Monique ONDERTROUWD Wolters: C. Trojan en G. S. Waast; S. Visser en J. D. Allart; A. F. Hensen Verbaten en C. Dlersman? H. J. Bosman en W. F. Moonen; B. Honsbeek en J. C. Haarland; H. W. van Wijk en C. J. Karreman. GETROUWD A. P. M. Koenen en M. M. van De venter; W. G. Verkade en V. Bol- terauer; J. P. Tijssen i J Platteel woerd den Bezemer; A. van Iperen en T. Zeilstra; W. N. Vlootman en H. C. H. Juffermans; J. A. Barton en M. E. I. Gordijn; A. C. van der Helm en M. A. U. van Latum; C. B. van Tol en C. W. C. van Veggel; W. Hoogstraten en M. Boom; J. A. van Vliet en W. M. Jansen; L .A. TalapessiJ en M. C. Boe- zaard. OVERLEDEN G. Molenaar, 76 Jr, w.v. C. Heus. „Zr/na" breekt het naoorlogse record TRIANON Billy Wilders „Irma la douce" (met in de titelrol kostelijke Shirley MacLaine) heeft het naoorlogse record in Leiden ge broken. Deze verfilmde musical is de vijftiende week in de Sleutelstad In gegaan en heeft daarmede een toningsduur bereikt, waarop geen enkele film na de oorlog kan bogen. „The West Side Story" kwam nog het verste, maar verdween vorig jaar na veertien weken uit stad. Derde op de ranglijst is nu „De kanonnen van Navarone" geworden, die pas na twaalf weken van Leidse tapijt verdween. Twee films hebben de tien weken gehaald: de sentimentele „Zoon niemand" in 1953 en „Gejaagd door duur. Twee films ook bleven ken draaien: „De beste jaren ons leven" in 1948 en ,Du Welt für mich" (over het leven van Richard Tauber) in 1954. Kassuccessen als „Song of Berna- dette", „Bathing Beauty", Louise Lotte" en „Anna" kwamen in Lei den niet verder dan vijf weken. De fraaie bloemenpracht in de Burgerzaal van het Stadhuis trekt, zoals te verwachten was, gro te belangstelling waaronder vele toeristen. Eén dag na de opening kon de voorzitter van de Stichting „Rijnsburgs Bloemencorso", de heer C. Leeuwenburgde 2000ste bezoekster reeds begroeten. Dit geschiedde gisteravond om kwart voor tien. Het was mej. Thea van Dijk, die met haar verloofde, de heer S. Marcellis een bezoek aan deze bloemenshow bracht. Zij werd verrast met een prachtig boeket rozen. Ook was de belangstelling weer groot. (Foto L.D./Holvast) Love in Las Vegas Vrolijke boel REX Elvis Presley blijkt het nog steeds goed te doen. Met de regel- K-eizmm maat van de klok verschijnen er nieuwe films in de bioscopen met de lange, gebruinde zanger in de hoofd rol. „Love in Las Vegas" is er weer zo één. Elvis slaat zich met zijn brillantene-kuif wapperend in de luchtstroom van de windmachine glimlachend en zingend door nauwe lijks een milimeter diepe problemen heen. In „Love in Las Vegas" (filmsong: „Viva Las Vegas") in Presley een verarmde autocoureur, die allerlei bijbaantjes heeft om geld voor een motor voor een racewagen te verdie nen. Dat is niet zijn enige zorg, want hij moet bovendien nog trachten de gunsten te winnen van een zwemin- structrice. Dat valt niet mee, maar op een gegeven moment wordt zij enthousiast voor de autosport en dan gaat alles verder vanzelf. In de film komt een spectaculair gefotografeerde autorace voor. Elvis zingt er veel liedjes in en er wordt veel gedanst. Soms op zo'n wonder lijke manier, dat het zonder meer een lachertje is. Rio Bravo Sfeervolle western LID O Reprises van westerns zijn zeldzaam .Ze moeten wel iets meer te bieden hebben dan het ge routineerde schiet- en achtervoi- gingswerk, willen ze voor herver- 55 dagen in Peking CAMERA Een film, die zich af speelt tegen de achtergrond van de beruchte Boxers-opstand in China aan het begin van deze eeuw. In Peking dreigen de buitenlandse am bassadeurs en hun kleine militaire contingenten vernietigd te worden door de wilde Boxers, die in het ge heim steun ondervinden van de China. De bijeengedromde legaties en hun troepen verschansen zich in een pri mitieve vesting en houden daar dap per stand ofschoon het water de kleine kolonie meermalen tot aan de lippen komt. Een film, waarin David Niven en Charlton ieder in hun genre weer volop hun talenten tonen. In de middaguren wordt voor de jeugd „De zoon van Lassie" nog wel In kleuren vertoond. De fantast STUDIO handhaaft dit vermake lijke filmpje nog een week. Vittorio Gassman leert ons daarin hoe men op gewetenloze manier door middel van 'n serie vindingrijke trucs de men sen bij de neus kan nemen. De regie is in handen van Dino Rossi. In de ochtenduren daarin elke dag behalve zondag de avonturen van Pietje Bell. Officiële publikatie UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt openbare kennis, dat met insane 3 augustus ter openbare van 3 augusti der gemeentesecretarie, afd. Openbare Werken, kamer 111, Stadhuis, vooreen „Rio Bravo" heeft dat .jets meer" leder t€L lnza8e zal liggen een plan in ruime mate De film i<? vnnrql 1 van uitbreiding met betrekking tot sfeervol: zelfs in scènes waarin fei- S^nSSrdwS vïn de' ^in^tln^ Lelijk niets gebeurt, zit spanning, die j ten van de grens met de 'gemeente af en toe met een juiste dosis hu- J Oegstgeest en ten zuiden van het mor wordt gekruid De hoofdrollen i voormalig Pesthuis (partieel uitbrei- worden gespeeld door Angie Dickin- dinSsplan Lelden-Morskwartier")met son, John Wayne, Ricky Nelson en r®".,^ho!!"debebouwingsvoor- Dean Martin. Vooral de laatste dit voor hem nieuwe milieu uit stekend op zijn plaats. „Rio Bravo" is een film waar een wildwest-lief hebber ook voor de tweede keer met genoegen naar kijkt. schriften, t de gemeenteraad 1 27 Juli 1964. ring LEIDEN, 30 Juli 1964. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3