De Rolling Stones SP Brandkastkraker bouw) bungalow in Brabant STOFZUIGERS Een plezierige avond behoeft niet bedorven te worden door hoofdpijn j Neem direct Rheumin „Naar liet U lijkt" onvervalst toneel Wijziging R.E.M.-wèt waarschijnlijk geacht WAS AUTOMATEN Kodak Jong paar verdreven uit zelfgebouwd buis Actie „Zwarte Zes vindt veel weerklank LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 31 JULI 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Oerlelijk en bruut Brits beat-kivintet voert verpaupering als handelsmerk WEL IN ONS LANDMAAR NIET OP T.V. (Van onze rtv-medewerker) Op dit moment wijst nog niets er op, dat de Nederlandse televi siekijkers nog maar net beko men van het veel besproken beatle-optreden ook de nieuw ste Engelse ragegroep, de Rolling Stones te zien krijgen. Deze „rol lende stenen" komen zaterdag 8 augustus wel naar ons land voor een optreden in de Scheveningse Kurzaal, maar zoals de zaken er thans voorstaan zullen er geen t.v.-camera's toegelaten worden. Moeten de kijkers dat jammer vinden? Het antwoord op deze vraag hangt samen met het antwoord op de vraag: wie en wat zijn de Rol ling Stones? Ze worden veel en graag vergele ken met de Beatles, maar eigenlijk hebben ze daar maar één ding mee gemeen: de lengte van hun haar. Want ook de 5 Rolling Stones dragen lange beat-haren, die ver over hun boorden bungelen. Anders Maar waar de Beatles hun succes danken aan geciviliseerd schreeuwen, onmuzikaal en ongeschoold musiceren en een fabelachtige publiciteit, zijn de vijf Rolling Stones op al deze terreinen hun tegenpolen. Zij heb ben (bewust) het woord „beschaafd" uit hun vocabulaire geschrapt. Ze voelen zich in de eerste plaats mu sici. brengers van een nieuwe klank, pioniers van de 1964-beat, en zjj doen alles, wat de beproefde leer der publiciteit als hoofdzonden be schouwd. Om kort te gaan: de Rolling Stones zijn anders. Hun succes is van zeer recente datum. Een half jaar geleden kenden alleen hun ouders, vrienden en een handjevol bewonderaars hun denkbeelden. Maar vandaag staan ze boven aan de lijst van de duursten in de showbusiness. Ze verdienen f 10.000 per maand per man. Hun platen worden grif verkocht. En als we nog even ver der zijn, praat niemand meer over de Beatles en iedereen over de Rol ling Stones. Voortbestemd om de wetenschap te dienen stonden Charlie Watts, Bill Wyman, Keith Richard, Mick Jagger en Brian Jones een paar jaar gele den nog ingeschreven als student. Maar zij gaven de voorkeur aan het artiestenleven, lieten de studie va ren en begonnen compleet met te lange haren aan een vernieuwing van de bestaande topmuziek. Doelbewust, serieus en dus zonder één cent op zak. Af en toe verdien den ze een kleinigheid met een op treden in een jazz-kelder of bar, maar het was niet om over naar huis te schrijven. En dat deden ze dan ook liever niet, want de ouders Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 68 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! het vijftal waren stuk voor stuk ep teleurgesteld in de activiteiten tn hun toekomstdroombeelden. De armoede van hun begintod werd hun verkoopartikel van nu. Een grammofoonplaten- grootmogendheid tg en hoorde de Rolling Stones. Hij ig er onmiddellijk brood in. De vijf ex-studenten waren echter handig genoeg om te beseffen, waar hij dat wel zag. Ongewassen Dus bleven de Rolling Stones ar- oedig gekleed, ongewassen en met n hongerige blik optreden. Ook toen het geld begon te rinkelen. Ze bleven nors en onvriendelijk tegen hun be wonderaars (vorige week trapte een van hen een aanstormende bewonde raarster zonder pardon van het po dium!, weigerden tegen fotografen te glimlachen en streken intussen met smoezelige hand de baten van hun verpaupering op. Want dat kan men begrijpen de rolling Stones zijn niet zulke smeerpoetsen als ze lijken ze doen maar alsof. Waarschijnlijk lopen ze thuis heel fris gewassen rond, al kan niemand dat met zekerheid zeggen. Dat hoort namelijk ook tot hun re cept: geen woord over hun privéleven. Zoals gezegd: volgende week zater dag kan men ze in Scheveningen ontmoeten. U zult er misschien van schrikken, want ze zijn niet alleen onaantrekkelijk uitgedost, maar ook oerlelijk. Alle vijf. Misschien loopt VAN LEEUWEN Boslaan 279. Katwijk, tel. 4336 Shakespeare op beeldbuis: Opnieuw is in dit drukke Shakespeare-jaar een stuk van de be faamde Engelsman op de beeldbuis gebracht. Evenals enkele maanden geleden met de Hamlet het geval was, betrof het ook gis teren een produktie van de B.B.C.-televisie. "As you like it", dat gisteren werd gespeeld, had weliswaar niet die enorme opzet van de jongste T.V.-Hamlet, maar verschafte toch wel onvervalst Shakespeareaans toneel, inclusief de simpele, toneelmatige decor stukken. trekjes gespeeld door Vanessa Red grave, die in Patrick Allen als Or lando een voortreffelijke tegenpartij had gekregen. De regisseurs hadden het spel met opzet het toneelkarakter laten behouden, maar de bijzonder beweeglijke camera-regie had er toch een eigen demensie aan toegevoegd. Evenals bij de Hamlet-t.v.-versie werd ook nu dankbaar gebruik ge maakt van de close-up, die de goed uitgebeelde emoties van de hoofd rolspelers dichter bij de kijker brach ten dan ooit in de schouwburg moge lijk is. De Nederlandse ondertitels waren kennelijk gebaseerd op de vertaling van Burgersdijk. De zinconstructies zijn anders dan de moderne Neder lander gewend is. Overziet men zo'n zin in een boek in zijn geheel, dan is de tekst vrij gemakkelijk te volgen. In stukken gehakt en verbonden met elkaar door puntjes, zoals in onder titelingen nu eenmaal noodzakelijk is, verliezen zulke zinnen hun sa menhang en wordt de tekst vaak on begrijpelijk. Voor het probleem wat men bij zulke litteraire werken voor Oe Thant voor Russische tv Secretaris-generaal Oe Thant van de VN heeft gisteravond de Sowjet- Unie dringend om hulp gevraagd om de volkerenorganisatie te behoeden voor „een zeer ernstige financiële Oe Thant hield voor de Russische televisie een pleidooi voor de vol kerenorganisatie, nadat hij op een persconferentie in Moskou had ver klaard dat Chroesjtsjow nog steeds geen bijdrage wilde leveren voor de operaties van de VN in Kongo en het Midden-Oosten. „Ik ben erv Oe Thant voor Russische volk dat de Verenigde Naties zich ont wikkelen tot een werkelijk doeltref fend instrument voor het handha ven van de vrede en het voorkomen an overtuigd", zo zei de televisie, „dat het i zijn leiders willen, Commissie-EranQois gereed (Van >nze parlementaire redactie) De commissie van deskundi gen onder leiding van prof. mr. J. P. A. Francois, die door de regering om advies is gevraagd over de volkenrechtelijke aspec ten van het R.E.M.-wetje. heeft haar besprekingen afgerond. Minister Scholten bestudeert op het ogenblik het rapport van de com missie. Hoewel de aanbevelingen van de commissie nog zorgvuldig geheim worden gehouden, moet worden aan genomen, dat de bewindsman van justitie er voldoende aanleiding in zal zien om tot wijziging van zijn wetsontwerp te besluiten. Het voornaamste bezwaar van het wetsontwerp in zijn huidige vorm is nog altijd, dat aan de juridische waterdichtheid twijfel bestaat. Ook in regeringskringen is men bang, dat de rechter bij toetsing van de wet aan internationale verdragen juridi sche hiaten zal ontdekken, waardoor het optreden tegen de R.E.M. on rechtmatig wordt. In parlementaire kringen verwacht men, dat het rapport van de com missie Francois tegelijkertijd met een memorie van antwoord op het in juni door de Kamer uitgebrachte voorlo pig verslag, zal worden gepubliceerd. wordt half augustus het i de De tegemoet gezien, kamervoorzitter is te besluiten of het zomerreces voor de openbare behan deling van het wetsontwerp moet worden onderbroken, of dat tot sep tember kan worden gewacht. Erg urgent lijkt een onderbreking het R.E.M. toch op korte termijn met zijn Noordzee-televisie start en te gen de tijd, dat kan worden inge grepen, waarschijnlijk al wel een vertrouwd beeld in de huiskamers zal hebben geschapen, hoeveel spoed ondertitels moet gebruiken, zal wel nooit dè oplossing worden gevonden. De beeldkwaliteit was niet hon derd procent en het geluid had te lijden onder een hinderlijke storing, alsof iemand in de studio zjjn scheer- apparaat had laten aanstaan. Klei nigheden overigens, die slechts wei nig afbreuk deden aan deze voortref felijke t.v.-opvoering van „Naar het u lijkt". Demonstratie dagelijks ƒ995.- (Advertentie) KENNERS KOPEN FILMS Raak Men bleek raak te hebben ge schoten. Uit langdurige verhoren van de beide mannen bleek, dat de Duit ser ook de inbraak in de bank in Hengelo op zijn geweten had en dat beide mannen samen tevens betrok ken waren bij inbraken in enkele benzinestations in Hengelo, een jaar tevoren. Zes gewonden bij ernstige autobotsing Zes personen werden vanochtend zwaar gewond bij een ernstig auto ongeluk op de Rijksweg Den Haag Arnhem in de gemeente Driebergen. Twee der gewonden, die zijn opgeno men in een ziekenhuis in Utrecht, verkeren in levensgevaar. Op de rij baan UtrechtArnhem werden twee auto's, die geparkeerd hadden ge staan en juist bezig waren met op trekken, aangereden door een ach terop komende trekker met oplegger. Een van de auto's werd in de mid denberm gedrukt, de andere werd door de trekker volkomen vermor zeld. Van de zes inzittenden werden er twee uitgeslingerd. De vier overigen werden door de te hulp geroepen brandweer uit de wrakstukken be vrijd. De inzittenden waren de fa milie Pannemans uit Utrecht, be staande uit vijf personen alsmede een 14-jarig jongetje. Van hen wer den de moeder en een dochtertje zeer ernstig gewond. Voor hun leven wordt gevreesd. De overigen werden min of meer ernstig gewond. De chauffeur van de trekker, uit Rot terdam, kreeg een shock. Op de rij baan ontstond een geweldige ravage, mede doordat de lading van de auto's, die voornamelijk uit kis- ten bestond, op de weg terechtkwam, ming schuldig maakt. Hengelose inbraak f83.000opgelost DE ARRESTATIE van een 35-jarige Duitser, onlangs door de Haagse politie op verzoek van de Rijkspolitie in Laag-Keppel, heeft geleid tot opheldering van de in september gepleegde brandkast- kraak in de Boerenleenbank in Hengelo, waarbij f 83.000 verdween. Aanleiding tot de arrestatie was een poging tot inbraak bü de Boeren leenbank in Laag Keppel. Uit het onderzoek, dat de Rijkspolitie daar instelde, kwam het nummer van een huurauto tevoorschijn, die deze Duit ser had gehuurd. Toen bleek, dat de inbraak in Laag Keppel overeen komst vertoonde met de vorig jaar september gepleegde kraak in de Boe renleenbank in Hengelo, ging de Hen gelose politie meteen over tot de arrestatie van een Hengeloër van wie men wist, dat hij een goede vriend van de Duitser was. Graan sneller naar India De Verenigde Staten versnellen de verscheping van graan naar India, op dringend verzoek van de Indiase regering in verband met toenemen de schaarste en snel stijgende prij zen. Dit heeft de Amerikaanse am bassadeur in India, Chester Bowles, In het volgende half jaar zal vier miljoen ton graan verscheept wor den en Amerikaanse deskundigen zullen behulpzaam zijn bij de distri butie van het graan. In de Indiase hoofdstad, Nieuw- Delhi, onderzoekt de politie of de handel zich aan illegale voorraadvor- Asten (N.B.) gaf geen vergunning Tot grond toe afgebroken (Van onze Venlose correspondent). Een pas getrouwd paartje in het peelpl-aatsje Asten is al zijn spaar centen kwijt. Het dacht een eigen woning te hebben, doch heeft nu niets meer. De 28-jarige metselaar L. Haazen was de jongste van een gezin met negen kinderen. Zijn bejaarde va der zei enige tijd geleden tegen hem: „Nog twee maanden kun je hier blijven, maar dan zet ik Je op straat. Je bent oud genoeg om op eigen benen te staan". De heer Haazen jr. bouwde toen met enige collega's op de fundering van een kippenhok een zeer fraaie bun galow, trouwde en trok er met zijn in. Het paar had helemaal gemeente om de bungalow te ver laten en af te breken, legde het paar zonder meer naast zich neer. Totdiat de politie verscheen. Maar twee flinke agenten bleken niet opgewassen tegen het echtpaar, dat alle dromen in rook op zag gaan en zich met hand en tand verzette. Er moesten nog vier politiemannen aan te pas komen om de woedende metselaar in bedwang te houden. Tenslotte moest hij in de boeien worden geslagen en zo worden weg- bungalow te bouwen, laat staan om te betrekken. Men had ook geen vergunning aangevraagd. De bun galow stond bovendien op een ter rein, waar ^innenkort ^begonnen de aanleg van de E3-weg en voorts in een ruilverkavelingsgebied. In de boeien Het paar had alle spaarcenten be steed aan de bouw van de bunga low. Enkele aanmaningen van de MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Mr. N. De in de Nederland se Antirïen is voor enige weken in Nederland. Hij wil zich over bepaalde zaken, waarbij ook de Nederlandse re gering is betrokken, oriënteren over de opvattingen van de ministers in Ne- ;rland. Bijvoorbeeld over de algemene .andeelhouderi defensie, het kabinet Isselt benoemd tot heer van Dam van Isselt zal P. A. Zoetmulder opvolgen i.v.r benoeming per dezelfde datum tiëntjes van het Goois Kinderzieken huis in Huizen zullen een miniatuur- draaiorgel ten geschenke krijgen, dat tal zaterdagen hebben draaiorgels Het Gooi en andere gemeenten on< de Goolse gemeenten Vecht doel. Historisch 1 historisch huwelijk en in Paramaribo vol- oor de eerste maal in geschiedenis een vol de Tap an ahony rivier Kruis een geschikt orgaan onderzoek in te stellen. Voorlichting De naat heeft gisteren len kunnen ambtenaren >en wetsontwerp verslaggevers bij i aanklacht zul tegen regerings- het achterhouden van het Huis van Afgevaardigden. Kanaaltunnel De Kanaaltunnel- studiegroep heeft gisteren bekendge maakt, dat aan een Franse en twee Britse firma's opdrachten zijn gege ven voor een geologisch onderzoek van verzonken tunnel, ter lengte 56 kilometer. Het onderzoek, dat ook een geofysisch gedeelte omvat waar voor nog geen opdracht is gegeven, zal ongeveer een Jaar in beslag nemen. Spoorwegongeluk Volgens het hoofdbureau der spoorwegen T" hannesburg zijn bij 1 spoorwegonge- drie kinderena Bovendien gewond, erjaard De 54-Jarige malige sergeant-majoor bij de SS Hein- rich Strahle is gisteren door een re-1"'" bank in Bonn schuldig bevonden Intussen was ook de heer Haazen sr. (77) ter plaatse verschenen. HU manipuleerde dreigend met een riek. Met enig geweld moest hij tot andere gedachten worden gebracht en van het terrein worden verwij derd. Hij voelde er namelijk niets voor om weer opgescheept te wor den met zijn zoon. Processen-verbaal Op kosten van de eigenaar werd de zeer fraaie bungalow („het deed ons werkelijk pijn", zo deelde de politie ons mede) door gemeente arbeiders tot de grond toe afgebro ken. Het paar heeft thans tijdelijk onderdak gevonden bij de heer Haazen sr., aangezien de politie noch de gemeente voor onderdak kon zorgen. De weerspannige metselaar is nu al zijn geld en zijn bungalow kwijt. In de plaats daarvan kreeg hij enkele processen-verbaal, onder andere wegens het bouwen zonder vergun ning en verzet plegen tegen de po litie. De heer Haazen sr., die zijn derom thuis gekregen, doch ook nog een schoondoohter De Duitser wordt reeds geruime tijd gezocht door de politie van zijn land, die hem verdenkt van tientallen in braken. Enkele daarvan pleegde hij vermoedelijk samen met de Hengeloër bij wie hij onderdak zocht, toen vo rig jaar in zijn land de grond hem te heet onder de voeten werd. Sinds dien leefde de Duitser in Nederland. Hij kocht onder meer in brabant een stuk grond, waaróp hij een bun galow liet bouwen, die naderhand weer moest worden afgebroken, om dat de vereiste vergunningen ont braken. Veel meer De Duitser maakte van de kennu van de Hengeloër gebruik om it Nederland verscheidene inbraken voor te bereiden, die hij dan na. derhand ook pleegde. De politie li Hengelo verwacht, dat verdere verho ren door ander politiekorpsen nq heel wat aan het licht zullen bren- gen. De Duitser en de Hengeloër wa ren bij hun arrestatie in het bez> van vuurwapens. De Hengeloër j voorlopig weer op vrije voeten gestel? Via interpol had de Duitse politi reeds vorig voorjaar naar Nederlai een verzoek laten uitgaan tot ar re tatie van de Duitser. Hij bevint zich op het ogenblik in het hu van bewaring in Zutphen. RADIO EN TV VANAVOND De tweede aflevering van de serie familie-anekdotes met de titel „In de rommelpot" heet „Van goede getuigen voorzien" en wordt vanavond om 20.50 uur door de KRO op het scherm gebracht. Om 21.20 is het weer tijd voor romantiek en avontuur uit het wilde westen. Onder de titel „De in dringer" wordt dan een aflevering in de serie Bonanza vertoond. De KRO gaat een serie documentaires bren gen over de concilies in de geschie- TIEN MILLE VERPULVERD In het gloednieuwe Zaandamse composteringsbedrijf is f 10.000, volkomen verpulverd. Het geld zat in een enveloppe, die door de 67- jarige Zaandamse mevrouw Theu- nissen-Van Brederode in de vuil nisbak was gegooid. De man van mevrouw Theunis- sen, een sergeant-majoor, kwam in 1940 om het leven in de Java- zee. Zij bewaarde het geld dat zij van zijn pensioen overhield sinds dien in een enveloppe, die zij weer in een krant bewaarde. Lang is dit goedgegaan, maar maandag gooide zij de krant zonder naden ken in de vuilnisbak. Daar in Zaandam de volle vuil niswagens sedert kort recht streeks naar het composteringsbe drijf rijden, waar al het vuil vol ledig wordt verpulverd, is er geen kans dat iets van het geld zal worden teruggevonden. Ontevredenheids betuiging majoor Spier ingetrokken De ontevredenheidsbetuiging, die die commandant van de militaire rij school in Venlo, majoor Spier, na perspublikaties over de militaire rij school in Venlo van zijn commandant heeft gekregen, is ingetrokken, aan gezien deze ontevredenheidsbetuiging onbevoegd is gegeven. Dit zegt de staatssecretaris van Defensie, tie heer J. C. E. Haex, in antwoord op schriftelijke vragen van het tweede kamerlid Wierda (PvdA) over het vraaggesprek, dat een ver slaggever met majoor T. E. Spier heeft gehad over de rij-opleiding van toekomstige chauffeurs. Aanvankelijk, aldus de staatssecre taris, had majoor Spier van zijn com mandant een ontevredenheidsbetui ging gekregen, omdat deze de indruk had gekregen, dat majoor Spier te genover een verslaggever kritiek had uitgeoefend op maatregelen, die van hogerhand waren gekomen. Ambte lijk contact met de pers was majoor Spier niet verboden, zo zegt tie heer Haex in zijn antwoord. Hij bevestigt dat bij het onderhoud een vertegen woordiger van de legervoorlichtings- dienst aanwezig was. De invloed van de op 14 mei door het Verbond voor Veilig Verkeer en de Rijkspolitie begonnen actie zwarte zes is in het hele land duidelijk merkbaar. Majoor F. M. C. Offermans, hoofd van het bureau verkeerszaken van de Rijkspolitie, heeft zelfs de stel lige indruk, dat dankzjj de actie, waarbij de aandacht wordt gevestigd op de zes meest voorkomende ver- keersfouten (oorzaak van 90 procent van de verkeersongelukken), het aantal ongelukken is verminderd. Hij schat dat niet langer 90 procent, maar 70 a 80 procent van de ver keersongelukken te wijten is aan de zes verkeersfouten. In de gistermiddag in Hilversum gehouden verbondsraadsvergaderlng van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft majoor Offermans de voorlo pige balans van de actie Zwarte Zes denis van de Katholieke Kerk. eerste aflevering van deze NBC-serit heet „De allereerste tijden" en om 22.10 uur. De VPRO brengt een hoorspel va; André Kuyten, dat om 20.05 i Hilversum I begint. De titel is „Ni de overwinning". In een seri< gramma's over de Olympische Spelen rdt vanavond om 21.30 uur aan- cht besteed aan de Spelen van 190 Londen en die van 1912 in Stock holm. Daarna om 22.00 uur speelt het Weens Filharmonisch or kest o.a. werk van Offenbach. In eer stereo-uitzending brengt de KRO 20.25 uur de derde acte van de open Richard Strauss „Die Fr au ohm Schatten". Van deze opera, die wordi uitgezonden in het kader van de her denking van de geboortedag chard Strauss, honderd jaar geleden werden de eerste twee acten dinsdap j.l. uitgezonden. In samenwerking met AVRO, VARA en Wereldomroep volgt om 22.20 uur een verslag voorwedstrijden van de Europese roei- kampioenschappen voor dames op di Bosbaan in Amsterdam. Het Suis& Romande Orkest o.l.v. Ernest Anser- met en het Londens Symfonie Orkest Antal Dorati spelen tot besluit om 22.40 uur werken van Rus componisten. snipperdagen, afgewlssek) gram. 8.40 Kinderstrip. 8.50 Llchtó gram. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Me; oog op de bijbel, lezing. 9.55 Bej 10.00 Bultenl. 1.00 Nws.). 12.3 Meded. t.b.v. lan tuinbouw en postduivenber. 12. Sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-var Tazzclub. 13.50 Voor .25 Lichte gram. de Europese Roeikampioen voor dames, te Amsterdam 18.00 Nws. en lichte gramj 18.20 Ramblersrevue: dansmuz. 18." hte gram. 18.55 Verslag van h Wereld Esperanto-Congres te D ig. 19.00 V. d. teenagers. 20.00 Nwi Nws. 22.40 Balans: 23.55-24.00 Hilversum II, 298 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed 15 Klass. gram. 7.45 Gewijde muziek 7.55 De kerk zijt Gij, lezing. 8.00 Nw 8.15 Djinn, gevar. progr. 12.00 Angt lus. 12.04 Kath. nieuws. 12.10 Llchti met meded. t.b.v. land- 12.50 Regeringsuitz.: 12 miljoet Samenstelling: Wil Muilemei» 13.00 Nws. 13.15 boeren en tuinders. 13 dilettantenoperakoor. i Musicerend! 13.45 Dwari hel, lezing. 14.00 V. est moderni muziek. 16.05 V. d. jeugd. 16.20 Dj Springplank: jonge artiesten. 17.K "Ilass. gram. 17.30 Boekbespr. 17.4! Iperamuz. KRO: 18.00 Popul. gram. 18.30 Zang- ecital. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.01 fws. 19.10 Act. 19.25 Het Congres Kerl i Nood, te Köningsteln, beschouwing 9.30 Klass. gram. 20.30 Raaien mar' iuz. spelletje. 21.30 Lichte gram. 21. i draaien documental 22.30 Nws. 22.40 Het schip 22.15 Wereldoorlog de helling: balans 2e Vaticaans Concilie. 22.55 Omroep orkestklass. muz. 23.45 Klass. strijk- kwartet. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00-plm. 16.30 Europe» Roelkamploenschapen te Amsterdam AVRO: 17.00-17.45 V. d TV-film. NTS: levizier 20.5 AVRO: 20.20 1 TV-film (dl. 20). W&'ERRAPFOHTEN (Van hedenmorgen aur) IS |fl ,Onze patrouilles op de rijkswegen constateren, dat het invoegen thans veel bewuster geschiedt en de meeste automobilisten realiseren zich, wat fout is", zei majoor Offermans, die veel lof had voor de spontane mede werking, die het Verbond en de Rijkspolitie overal heeft ondervon den. De televisie werkt gedurende de zes maanden van de actie mee door het uitzenden van 40 korte films gewijd aan de zes fouten. De meeste motels en wegrestaurants hebben nu een miljoen servetjes in voorraad waarop „De Zwarte Zes" zijn aangegeven. Bij 100 benzine stations hangen affiches en worden voorlichtende folders uitgegeven. Leden van de Rijkspolitie hebben al deze motels en benzinestations be werkt en voor medewerking gewon- Dankbaar is men ook voor de me dewerking van de ANWB, de auto bladen, de radio, de pers, de over- heids- en militaire instanties en dergelijke. Iedereen vraagt folders en affiches aan. Zelfs de Belgische Rijkswacht heeft al belangstelling voor de actie getoond en voorlich- Majoor Offermans had nog één wens. „Eigenlijk zou de hele Neder landse politie moeten meedoen". Sommige politiekorpsen hebben al op de Zwarte Zes ingehaakt, maar nog meer medewerking is welkom, vooral, omdat majoor Offermans er van overtuigd is, dat het publiek ge voelig is voor visuele, gemakkelijk te begrijpen verkeerspropaganda. Elke dode in het verkeer minder is dan Amsterdam licht bew. Den Helder zwaar bew Ypenburg zwaar bew. Twenthe licht bew. Zuid-Limb. zwaar 1 Helsinki licht t Stockholm regen Aberdeen licht bew. nbewolkt 29 isbruck onbewolkt 29 10 ne onbewolkt 33 17 ccio onbewolkt 28 17 3rid onbewolkt 32 18

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2