©HAlfZWARE SHAG Bus rijdt van brug: 19 doden OPSTAND IN GEVANGENIS Brandpunt was weer een hoogtepunt Ongebruikelijk gegeven in „De verdedigers" aan de orde HAARLEMSE PYROMAAN GEVONDEN Speelzaal Zandvoort Rochester Concern van Verolme wordt later stichting LUNS in Indonesië Hoffa schuldig aan bedrog Lerares verkocht examenopgaven MET EEN ENKEL WOORD Eenheidspartij in Kenia LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 27 JULI 1964 ALS Europese waarnemer kan men moeilijk de OAS-besluiten anders dan hoogst bedenkelijk noemen. De sancties tegen Cuba zijn immers niets anders dan een napo leontisch continentaal stelsel, met dit verschil dat dit in volle vredestijd wordt stopgezet. Men moet zich af vragen of een dergelijke houding tegen een staat, die een zijn buren onwelgevallig politiek systeem bezit, niet een vorm van agressie is. Men moet zich ook afvragen of het de beste weg is om tot een vreedzame overeenstemming met Cuba te komen en het leven van de Cubanen te ver beteren. Het is evenwel kenmerkend, dat Washington zich zulke vragen niet stelt als het landen in Latijns- Amerika betreft. Men wil helemaal niet proberen overeenstemming te bereiken me4 progressieve regimes op het Westelijk halfrond, temeer daar velen er meestal op uit zijn het Amerikaanse economische kolo niale juk af te werpen. Het is en blijft daarom Washingtons politiek dergelijke regimes door omwentelin gen of regelrechte militaire actie te verwijderen. Waar dit in het verle den is gelukt, de geschiedenis van o.a. Guatemala bewijst het, werd een restauratieve politiek gevoerd, wer den de Amerikaanse financiële be langen in ere hersteld en werd, vaak met ondemocratische middelen, ge zorgd dat al te vooruitstrevende po litici werden uitgeschakeld. Een korte tijd, namely k in het laatste jaar van Kennedy's presi dentschap, leek een verandering van deze politiek in de lucht te hangen. Nu de OAS-conferentie bewijst het strekt men echter weer kei hard de oude lijn door, die overigens in schrille tegenstelling staat tot de coëxistentie-prediking en de anti kolonialistische kruistocht van d< Amerikanen in de rest van de we reld. Washington lijkt het Westelijk halfrond als zijn privé-bloementuin te beschouwen, waarin Cuba de brandnetel is. En de enige reden dat men de brandnetel niet met geweld uitrukt, maar probeert hem te ver delgen door uithongering en verstik king is, dat de VS tijdens de Cu baanse crisis in de herfst van 1962 Moskou, in ruil voor terugtrekking van de Russische raketten, hebben gegarandeerd, het regime van Castro niet met militair geweld omver te zullen werpen. In een gevangenis in Cusco (Pe ru) zijn zondag 700 gevangenen in opstand gekomen, nadat de directeur van de gevangenis hun verzoek af gewezen had, de 26ste juli 1953, toen de Cubaanse opstand onder leiding van dr. Fidel Castro begon, te mogen vieren. De gevangenen maakten gebruik van stokken, messen en andere wa pens. Bij het onderdrukken van de opstand werden een gevangene ge dood en tien gewond. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Diepenveen (toez.) R. J. Mooi te Zuidwolde (Dr.). Aangeno men naar Nieuw-Vennep/Abbenes (wijkgem. 2) JL L. Keijzer te_ Berg- haren-Druten - - (6e pred.pl.) ontheven prèd. te Haamstede (toez.) T. GEREF. KERKEN CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Emmen, Mussel, HS1- legom en voor Rotterdam-Charlois J. Plantinga, kand. te Hoogeveen. „GEEN BEZWAAR TEGEN TOPLOOS IN DE KERK" Een 57-jarige Engelse -predi kant heeft volgens berichten in Londense kranten te kennen ge geven, dat hij er geen bezwaar te gen zou hebben, wanneer vrouwen in „toploze" kleren kerkdiensten in zijn gemeente zouden bijwo nen. Deze kennelijk ruim van opvat tingen zijnde geestelijke, dominee Douglas White, is predikant in het dorpje Mudford in West-En- geland. Hij heeft naar verluidt ver klaard: „Ik zou vrouwen in top loze kleren even hartelijk in mijn kerk verwelkomen als iedereen in de gebruikelijke kledij. Het men selijk lichaam is iets goeds en wonderschoons, zoals alle gaven van God". „Sommige mensen doen het bij na voorkomen, alsof bepaalde ge deelten van het menselijk lichaam slecht zijn. God gaf ons de zon om ervan te genieten, en dat kan men niet als men van top tot teen in de kleren gestoken is. Ik juich vrijheid van kleding toe. Ik weet zeker, hoe de gemeente zou rea geren op iemand in toploze kle ding Ik kan er beslist geen kwaad in zien. Ik veronderstel dat een vrouw in een toploze japon som mige mannen zou afleiden, maar ik geloof dat ze er wel aan zou den wennen". Het standpunt van de predi kant zou gedeeld worden door zijn twee kerkvoogden. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. De KRO heeft de hand weten te leggen op een nieuwe omroep- ster of liever Els Beers stewardess op de intercontinentale lijnen van van de KLM heeft de hand weten te leggen op een blijkens de tele- visiepost zeer gezocht baantje. Ze spreekt goed Nederlands met een wat donkere stem, heeft persoonlijkheid maar toen ze aan het aankondigen sloeg hielden we ons hart vast. Ze stelde namelijk een schat van een Franse markies in het vooruitzicht en we waren even bang dat er ook nog een Spanjaard met gelijke pretenties zou komen opdagen. De toegesproken jongens en meis jes zullen zich wel snel van de T.V. hebben afgewend want voor hen leek na de stoere Christobal het ge heimzinnige Laza en Winnetou's voorproefje de operatie Zandvoort een nogal pijnlijke om nog maar te zwijgen over het op zichzelf nuttige binnenhuisprogramma. Waarmee we maar zeggen willen dat hinken op twee gedachten noch het richten op twee doelen ons aanbevelenswaardig lijkt. De kans op missers kwadra teert zich immers daarbij. Ivanhoe haalde in de vooravond zijn laatste stoere overwinning binnen en draaf de zonder hartzeer het scherm af. Brandpunt werd weer het hoogte punt van de avond. Het leek ons een verstandige zet om niet meer tijd dan strikt noodzakelijk was aan Zandvoort te verdoen, al gaf men dan ook slechts een elegant technisch excuus. Van Malta wisten we veel te weinig en daarin werd voorzien. We betreurden het alleen dat niet onbewimpeld afkeuring werd uitge sproken over het overwicht van een zeer krappe katholieke meerderheid op dat strategisch eiland in politieke golfstroom. De Amsterdamse contro verse paleis stadhuis bleek in ver schillende politieke groeperingen een (Van onze Haarlemse correspondent) De Haarlemse politie is er na ijve rig speuren eindelijk van overtuigd dat een 32-jarige timmerman in de afgelopen drie jaar betrokken is ge weest bij een achttal brandstichtin. gen in en in de omgeving van de Jansstraat in Haarlem. Het begon in februari 1961, toen een motor staande achter een koffie teut aan de Nieuwe Gracht in brand raakte. Kort daarop brandde de kof- fietent gedeeltelijk uit. Het ergste was de brand in de woning, waar de verdachte pensiongast was. Met moeite slaagde de brandweer er 's nachts in drie kinderen van zes, vijf en twee jaar uit het brandende huis te redden. De huisvrouw was toen door rook bedwelmd geraakt-. Een keer meldde de verdachte zelf een brand, die naar later bleek door hemzelf moet zijn gesticht. De brandstichtingen zijn steeds Vlakbij de woning van de timmerman geschied. Hij is reeds verscheidene malen door de politie gehoord, maar de bewijzen waren steeds onvoldoen de. Zeer binnenkort (Van onze Haarlemse correspondent) In het Zandvoortse Badhotel wordt waarschijnlijk binnenkort (streefda tum 1 augustus) een speelzaal inge richt, waar het publiek een gokje kan wagen aan het spel „Saturne". Rou lette (kansspel) is in Nederland ver boden. „Saturne" pretendeert dan ook géén kansspel te zijn, maar een behendigheidsspel. Het wordt gespeeld door een aan tal mensen om een tafel, die geld kunnen inzetten op de bewegingen van een elektrisch bewogen balle tje, dat tenslotte stil komt te liggen op één van een reeks cijfers. De eigenaar van het badhotel, de onroerend-goed-magnaat M. Caran- sa uit Amsterdam, heeft de licentie van het spel verkregen uit België, waar Saturne op diverse plaatsen wordt gespeeld. Met de burgemeester wacht mag worden binnenkort zal worden verleend. Ook de officier van justitie in Haarlem is bij dit over leg betrokken geweest. Ook als de (tijdelijke) vergunning is verleend en de speelzaal in bedrijf zal zijn, bestaat de mogelijkheid, dat de rechter na een proces-verbaal zal gaan uitmaken of de invloed, die de spelers door him „behendigheid' 'op het spel kunnen uitoefenen, zodanig is dat duidelijk Dam-accent te hebben ver overd. Na het succes van een vroege samenvatting van een onopgehel derd crimineel geval werd het avon tuurlijk spoor van Rietje Afink voor r te reconstrueren op de voet gevolgd. In een stille tocht ten slotte _s de massagraven waaronder de loopgraven werd de slag om Yperen bijna 50 jaar sober in de her innering teruggeroepen. Ten slotte bleek er weinig verschil te bestaan of we nu door de Zandvoortse kater of door de hond in Knok- ke werden gebeten. Het was één pot nat. En wat de rommelpot werd ge noemd bleek een uitzonderlijke proef neming met de leden van de hoor spelkern op het scherm. De zondagavond begon met een roei-tractatie, die niet alleen Aad van Leeuwen in vuur en vlam zette. Pierre Jansen en Leen Timp hadden tijdelijk woon gekozen'in Drente, op de vlakte naast en in een hunebed. De lange Pierre had even tijd nodig zich door algemene informatie heen te -werken maar kwam daarna toch trefzeker op stoot. Het zal misschien niet iedereen geboeid hebben leek ons een voorbeeld van goed volksuniversiteitswerk „Gouden Oogst" leek op het eerste gehoor terd. Maar hoe ander viel uit. Deze oogst droeg een geheel eigen karakter en was op eigen aandoenlijk. Met zeer duidelijke hoogtepunten die modern aandeden niet alleen, maar alleszins pasten in het hedendaagse beeld. Een goed idee deze doublure en goed op het scherm gebracht. Over dit vleugje blijvend applaus zullen we niet in details tre den en derhalve geen namen men. Niet alleen dat hier een soonlijke smaak en herinnering te overheersende rol zouden spelen. Wij willen de geestdrift en de moed van alleen gelijkelijk prijzen. In „De Verdedigers" werd e ongebruikelijk gegeven maar wel ty pisch Amerikaans aan de orde ge steld. Een proces dat grond vindt in het vermoeden dat de doodsoorzaak van 'n patiënt te wijten kan zijn onbekwaamheid of onachtzaam heid van de behandelende genees heer. Tegen de daaruit voortvloeien de schade pleegt een Amerikaanse medicus zich te verzekeren waaruit wel blijkt dat weer beeld van ons wezensvreemde folklo re werd voorgeschotel. Overigens niets dan goeds over constructie uitvoering. Loimeke Hoogland gaat trouwen (Van onze Hilversumse correspondent) AVRO's t-elevisieomroepster Lon- neke Hoogland (21) gaat volgende maand in het huwelijk treden met mr. J. F. A. de Soet, die hoofd is van de afdeling verkoop-ontwikke ling van de KLM. Lonneke Hoog land presenteert sinds enkele jaren de jeugduitzending „Rooster". De laatste maanden kwam ze meermalen in het beeld als omroep- ster bij de AVRO-programma's, daar Elisabeth Mooij enige maanden niet het scherm kon komen wegens haar stem, die zij kwijt was en daar Ageeth Scherphuis enige tijd niet aankondigt omdat zij een baby verwacht. Anneke Grönloh tronivt 29 aug. (Van onze R.T.V.-medewerker) Zangeres Anneke Grönloh treedt 29 augustus aanstaande in het huwe lijk met Veronica's medewerker W. der Laan. Anneke Grönloh is niet van plan hiermee haar carrière als zangeres te beëindigen. Ook na haar huwelijk zal zij nog geregeld blijven optreden. 0 Vervolg van pag. 1 Afgezien van alle verschillen is er echter ook een opmerkelijke over eenkomst tussen de ongeregeldheden in Harlem en het honderden kilo meters verder weggelegen Rochester. In beide gevallen bleken namelijk de negerorganisaties die voor volle dige gelijkstelling van de negers strijden, geen enkele invloed op de oproerkraaiers te hebben. De NAACP en het CORE, die allebei Rochester en Harlem hoofdkwar tieren hebben, waren machteloos. De rellen gingen geheel buiten hen om en als hun leiders pogingen deden de massa's te kalmeren, werden zij uitgejouwd. De negers, naar wie geluisterd werd, bleken radicalen te zijn, anti- blanke mohammedanen of com munisten. Niet het pleidooi voor be heerst en tactisch strijden voor vol ledige aanvaarding van de neger door de omringende blanke maat schappij oogstte applaus in Harlem en Rochester, maar de fanatieke op roep de blanken mores te leren. Dit is ongetwijfeld het meest onthutsen de aan de relletjes van de afgelopen weken en het baart zorgen bij al diegenen, die een rechtvaardige op lossing van het rassenvraagstuk voorstaan. Zij beseffen namelijk wel dat de radicalisering van de stem ming onder de negers het gevolg is van het veel te lange voortduren van rassendiscriminatie en onmen selijke behandeling van de neger. En zij beseffen ook dat de recente samenbundeling van blanke krach ten, die tegen negerintegratie zijn, rondom de reactionaire Republikein se kandidaat voor het president schap, Goldwater, de neger extra bit ter heeft gemaakt. Maar aan de andere kant vrezen Amerika's progressievere krachten met recht, dat radicalisering van de negerbeweging steeds meer blan ken in het kamp van Goldwater zul len brengen en steeds minder blan- einde te maken aan de sociale en economische achteruitstelling de Amerikaanse neger. (Van onze Rotterdamse correspondent) Scheepsbouwer Cornell's Verolme (63) heeft vorm gegeven aan zijn in het begin van zijn carrière afgelegde belofte: als Verolme zijn werkkracht niet meer aan zijn concern kan geven, zullen alle binnen- en buitenlandse bedrijven worden ondergebracht in een stichting. In de akte zal worden bepaald, dat een groot deel van de vruchten van het concern zal toekomen aan alle werknemers die aan de bedrijven verbonden zijn. De erfgenamen van de heer Ver olme zullen op speciale certificaten kleine, jaarlijkse vergoedingen krijgen. 0 Vervolg van pag1 (Van onze speciale verslaggever) Minister Luns is de tweede dag van zijn bezoek aan Indonesië begonnen met kransleggingen op het Indone sisch- en Nederlands ereveld hier. Om half tien vanochtend bezocht mr. Luns, begeleid door de Neder landse delegatie en enkele Indone sische autoriteiten, de Taman Pah- lawan (heldenbegraafplaats) aan de rand van Djakarta. Hij legde daar op het graf van de onbekende sol daat een krans met de Nederlandse driekleur. Op de Nederlandse begraafplaats Menteng Poeloe legde mr. Luns een gelijksoortige krans aan de voet van een met de Nederlandse vlag ge tooide mast. De Nederlandse be windsman maakte een korte rond gang langs de urnengalerij en gra ven, stond enkele minuten stil voor graf nummer 46 van generaal S. H. Spoor, eens commandant van ons leger in Indonesië. Op het keurig verzorgde Menteng Poeloe liggen 50.000 in Indonesië gevallen Neder landers begraven. Ook de slachtof- van de Japanse bezetting ziin hier bijgezet. Menteng Poeloe is één de acht Nederlandse begraaf plaatsen op Java. Later in de morgen bracht mr. Luns korte beleefdheidsbezoeken aan de vice-premiers dr. J. Leimena en Chairul Saleh. Vanmiddag zou de Nederlandse delgatie vertrekken naar Djokjakarta, waar voor van avond een Ramayan ballet op het programma staat. Een federale arrondissementsrecht bank heeft de voorzitter van de Amerikaanse bond van vrachtrijders, James Hoffa, schuldig bevonden aan fraude. Hoffa en zes medeverdachten, die ook schuldig zijn bevonden, was ten laste gelegd zich meer dan een mil joen dollar van het pensioenfonds van de bond te hebben toegeëigend. De 51-jarige Hoffa is op 4 maart in Chattanooga schuldig bevonden aan een poging een jury om te kopen en veroordeeld tot acht jaar gevan genisstraf. Hij heeft tegen dit von nis beroep laten aantekenen. RADIO EN TV VANAVOND Dat ook New York zijn verkeers problemen kent, kan men vanavond om 20.20 uur zien in het filmpro gramma van de NTS. „Dat kan al leen in Manhattan" is de titel van deze film, die laat zien hoe de politie de verkeersmoeilijkheden tracht op te lossen. In de hoofdfilm „De heer des huizes" komt het dienstboden- probleem aan de orde. In het gezin Lazic is dit probleem zo moeilijk op bode inneemt. Tot welke verwikke lingen dit allemaal leidt, kan men zien om 20.40. Daarna om 21.55 volgt een documentaire over het le ven van de Inca's in het Andesge- bergte. De A.V.R.O. brengt over Hilversum I om 21.00 uur „Het versteende woud", naai- het gelijknamige toneel stuk van Robert E. Sherwood. Om 23.00 uur worden werken van Fer- ruccio Busoni gespeeld door het Ber- lijns Radio Symphonie Orkest. Mu ziek bij drama's van Shakespeare wordt om 23.40 uur gespeeld door het Philharmonia Orkest onder leiding van de componist van deze muziek, Sir William Walton. Indiscrete in grepen uit het leven van de heer Wil kinson worden om 20.30 door de NCR.V. over Hilversum 2 uitgezon den. De titel van deze aflevering is „De morgenstond heeft goud in de mond". Daarna om 21.00 uur speelt het Radio Kamer Orkest werken van Bach. Aan Berlijnse c ponisten van de lichte muze wordt aandacht geschonken in een pro gramma. dat om 23.05 begint. Bene dict Silberman dirigeert in dit pro gramma het Promenade Orkest. Om 23.40 speelt mr. Acker Bilk met de Leon Young String Chorale. VOOR DINSDAG 28 JULI Nws., 7.10 Ochtendgym, r.muz., VPRO: 7.50 Dag- ~5Ö"Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken, 12.00 Licht en semble met zangsoliste. 12.20 Rege ringsuitzending, Uitzending foonmuz, 13.25 Beursberichten, 13 Licht ensemble met zangsol., 14.00 Voor de kinderen, 15.00 Stereof. uitz. Al tien jaar geleden heeft de heer Verolme gezegd zodanige maatrege len te zullen treffen, dat iedereen die bij hem werkt daadwerkelijk be lang in het bedrijf krijgt. De moei lijkheid is altijd geweest in welke vorm dit aandeel zou worden gego ten. Intussen kreeg het gehele per soneel, dat bij binnen- en buiten landse vestigingen thans 10.000 man groot is, jaarlijks een winstuitke ring van 9 procent. Op welke wijze de werknemers later deel in de be drijven zullen hebben is nog niet openbaar gemaakt. Ook openbare instellingen van algemeen nut, zo als universiteiten, zullen van de stichting profiteren. Tot die winsten zullen bijv. ook de baten behoren van Verolme's aandeel in het REM- project. Voorts heeft de Rotterdamse scheepsbouwer de Stichting Cornells Verolme opgericht, die de ontwik keling van scheeps- en machinebouw dient te bevorderen. Via fondsen zullen jonge begaafde technici ver der kunnen studeren. Verolme heeft BINNENLAND :ic» Amsterdamse ld Lissenburg is zaterdag ternau- lood aan de verdrinkingsdood ont snapt Het meisje werd schijnbaar le venloos op de bodem van het Jan van Galenzwembad aangetroffen. Nadat de badmeester haar uit het water had ge haald, paste de 44-Jarlge badjuffrouw Lvdia Hogervorst mond-op-mond-be ademing toe. Het kind vertoonde na vijf minuten reeds enige tekenen van leven en kon vervolgens met de zuur- stofapparatuur van de G.G. en G.D. verder bij kennis worden gebracht. Het meisje Is ter observatie in het Binnen gasthuis BUITENLAND Ollevondst De prospectledli veld ontdekt ln het sultanaat Oman, een Brits protectoraat. Hieruit zouden per Jaar miljoenen tonnen olie gewon- kunnen worden. Deze vondst zou, aldus het blad. de aanspraken van Saoedi-Arablë op bepaalde gedeelten van Oman kunnen doen herleven. In Arabië en aanhangers van president Proefproces In Londen zijn twee vrouwen, die in „monokinl" rondliepen op het drukke Piccadilly, voor de rechtbank gedaagd. Het wordt een proefproces over de vraag of het ln het openbaar dragen van monokinl's ge oorloofd ls of niet. Gevechten Zondag zijn bij een gevecht in de Columblaanse provincie Marquetalla tussen regeringssoldaten en rebellen van de communistenleider Manuel Marulanda (bijgenaamd Tiro- fijo) drie soldaten gedood en twee ge wond, zo is van offiocle zijde meege deeld. Tijdens de militaire operaties thans scheepswerven in Roozenburg, Alblasserdam en Heusden, een ma chinefabriek op IJsselmonde, een elektrotechnisch installatiebedrijf in Maassluis en werven in Ierland, Noorwegen, Brazilië en binnenkort ook in Mexico. Voorts heeft hij nog textlelmetaleringsbedrijven in Duits land en Amerika. (Van onze correspondent in Parijs) Men herinnert zich wel dat in be gin juli op grote schaal geknoeid werd met de eindexamenopgaven voor de gymnasia in Frankrijk. Het schandaal ontstond in Marseille, waar in jeugdcafe's de opgaven, spe ciaal voor filosofie en natuurlijke his torie, verhandeld werden voor 1500 franc. Naarmate de dag van het exa men naderde, zakte de prijs. Per telefoon gaven leerlingen van Mar seille examenopgaven door aan vrien den elders in Frankrijk, ook in Parijs. De minister van Onderwijs stelde een onderzoek ln, dat de afgelopen zaterdag en zondag tot belangrijke resultaten heeft geleid. Zaterdag werd een militair gear resteerd, die bekende examenopga ven te hebben gekregen van zijn broer, de student Eric Verjus.zoon van een gepensioneerde commissaris van politie. Eric woonde in Marseille, waar hij het onderzoek van de poli tie naar de fraude volgde in de plaatselijk kranten. Hij was er zo van onder de Indruk gekomen, dat hij besloot raad te vragen bij zijn vader in Algiers. De 19-jarige Eric was blijkbaar op zijn arrestatie voorbe reid. Gewillig volgde hij de agenten, (Van onze correspondent in Parijs) Op vijf kilometer van Vittel, in het dorp Hareville-sous- Montfort, is vannacht een auto bus van een brug op een spoor lijn gestort, een diepte van 12 meter. Vanmorgen telde men negentien doden en acht gewon den. Op de plaats van het ongeluk maakt de weg een scherpe bocht, zo dat men aanneemt dat de chauffeur te Iaat heeft geremd. De bus reed met grote snelheid tegen de brugleu ning, die over een lengte van vijftien meter werd opengescheurd, bleef en kele seconden in evenwicht hangen en stortte daarna omlaag, met de mo torkap op de rails. Alle passagiers werden naar voren geslingerd. De rneesten van hen waren op slag dood. Een meisje dat achterin zat, bleef vrijwel ongedeerd. Zij wist uit de wa gen te klimmen en waarschuwde voorbijkomende automobilisten. De berging van de slachtoffers is uitermate moeilijk, want de bus is één puinhoop van verwrongen ijzer en staal. Met behulp van snijbran ders moesten de slachtoffers één voor één worden bevrijd. De gendarmes die het eerst op de plaats van de ramp waren, verklaar den dat zij de aanblik nooit zullen vergeten. Het gegil der gewonden en stervenden was niet om aan te horen. De ramp gebeurde vanochtend om 1 uur. De bus vervoerde een volks dansgroep uit Perpignan, op tournee door Frankrijk. Tot de doden behoort ook de chauffeur. De eerste doden en gewonden wer den vanmorgen naar het ziekenhuis van Vittel overgebracht, waar met de identificatie werd begonnen. Het spoorweegverkeer werd onderbroken. Kranen waren onderweg uit Nancy om de baan vrij te maken. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Marinus Gezienus Theodoor, zn. v. BuismanBoele, Heerde. Overleden: Dr. J. de Vries, 74 jr., Utrecht; A. Harmsen, 74 jr., Am sterdam; ir. C. v. Loon, 72 jr., Den W. Bakker, 79 jr., Am- AVRO tueel actueel. 18.20 Planoduo: liet muziek, 18.30 R.V.U.: Hedendaat beeldende kunst: W. Hussem. dc George Lampe, 19.00 Parle vous George Lampe, 19.00 Paris vous is troef (e.o.), 20.00 Nieuws. Klass. orkestmuziek. 21.00 De bewog Instrumentaal semble. (opn.) 22.3 Hilversum II 298 KRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Morgèti bed. 7.15 Lichte grammofoonmuzl 7.55 Overweging, 8.00 Nieuws, Lichte gr.muz., praatje voor de toeristische tips en progr. voi kinderen. 10.05 Lichtbaken, (herhaling), 10.15 Klassieke en gr .muziek, 11.15 Operamuziek, U vooruit, lezing, 12.00 gr.muziek, tuinbouw, 12 Voor de boeren, 12.45 Lichte gr.m 12.55 Katholiek nieuws, 13.00 Nlei 13.15 Lichte gr.muz., 14.00 Voor plattelandsvrouwen, 14.10 Ras maar!, muzikaal spelletje, 15.10 K diensten op de Nederlandse Antli; Frau ohne 5-24.00 Nieuws. 19.00 Nws., 19.10 19.25 Dansmuz., 20.00 die hem zondagmiddag op het vlieg veld Marignan bij Marseille op wachtten en hem naar het bureau brachten. Daar legde hij een volle dige bekentenis af. Eind mei vertoefde hij in Nice, waar hij zich op zijn komende eind examen slecht had voorbereid. Hij ontmoette daar een vrouw, die voor stelde hem examenopgaven te verko pen. Zij vertelde lerares in filosofie te zijn in Parijs en vroeg voor de op gaven een bedrag van tienduizend franc, Eric ging op het aanbod in en telefoneerde zijn vader in Algiers hem het bedrag te willen overma ken. Vervolgens begon hij om een deel van het geld terug te krijgen, met de verkoop van de opgaven in het groot. Tijdens zijn verhoor heeft hij de politie de naam genoemd van de Parijse lerares. In de Franse hoofd stad wordt een verder onderzoek in gesteld. De politie in Marseille neemt aan, dat Eric de waarheid heeft ge zegd. De arrestatie van de lerares werd vanmorgen dan ook nog maar een kwestie van enkele uren ge noemd. vsgarlng Dora en Meivin, tv-film, NTS: 2( Journaal. VARA: 20.20 Achter nieuws. 20.45 Hollywood, het e van een droom, documentaire 11 21.40 Dick Powell - Kellv, de onoi winnelijke, tv-film. NTS: 22.30-21 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA' Engeland, BBC Home Service 330 12.00 Klass. en mod. muz., 12 Weerber. en progr.nws., 13.00 Ni 13.10 Gev. muz. progr., 13.40 Qi programma. 14.10 Liedjes van de Er eilanden, 14.40 Spaanse gltaarmuz 15.00 Hoorspel. 15.30 Populaire m 16.15 Vragenbeantwoordlng voor luisteraars, 16.45 Progr. voor de oud lusteraars, 17.25 Klankbeeld. 1' Weerber. en progr.nws., 18.00 Nleu 18.10 Regionaal programma, Beursberichten, 18.35 Am.muzlek, lf Twintig vragen, 19.30 Henry Promenade Concert: Moderne en sleke muziek. In de pauze van 20.57 Lezing, 22.00 Nieuws en b ten. 22.30 Brlevenbeantwoordlng, Parlementsoverzlcht, 22.59 We 23.00 Nieuws, 23.02 Voordracht, 23 23.45 Klavecimbelrecital. Engeland, BBC Light Progra 1500 en 247 m 12.00 Populaire gr.muziek, Voor de arbeiders, 13.00 Volksmuz (Om. 13.30 Nieuws en om Cricketuitslagen). 13.45 Voor de deren, 14.00 Voor de vrouw, 15.00 termezzo, 15.05 Reportage, 15.20 Llc muziek, 15.31 Muziek bij het w 16.15 Dagboek, 16.31 Uitslagen r en cricket, 16.35 Grammofoonmu voor de jeugd., 17.00 Gevarieerde n en berichten, 18.33 Sportoverzlcht uitslagen races, 18.45 Hoorspel, 1 Nieuws en journaal, 19.25 Sport) gramma met crlcketultslagen, 1 Gevarieerde muziek, 20.00 Gevarli programma, 20.30 Nieuws. 20.40 B' reportage, 22.00 Gev. muz.. 23.55 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 80! 12.00 Nws., 12.15 Am.muz., II Nws.. 13.15 Am.muz., 14.50 Operafj menten, 16.00 Nieuws, 16.05 Plani cltal, 17.00 Nieuws. 17.30 AmJD 19.00 Nieuws. 19.25 Dansmuziek, 21 Am .programma met veel dansmuu 21.30 Nieuws. 22.45 Lichte muz., I Moderne muziek. 24.00 Nieuws. I Frankrijk 3. 280 en 2 12.00 Gev. muziek, 12.42 Klassieke en m 13.37 Gev. muziek, Kindje verdronken in teil met water Het tweejarig zoontje van de fa milie Veurooy uit Hoensbroek is gis termiddag verdronken in een teil met water, die de ouders achter de wo ning hadden neergezet, opdat de kin deren zich konden verfrissen. Op een onverwacht moment is de kleuter erin gevallen. Zjjn oudere broertje ontdekte wat er was gebeurd. Een arts en de gemeentepolitie van Hoensbroek pasten nog kunstmatige ademhaling toe, doch zonder resul taat. Man komt om door gasverstikking De 69-jarige Amsterdammer W. P. Termij telen is zaterdag door zijn verzorgster dood in een stoel aange troffen. Het bleek dat de man door gasverstikking om het leven was ge komen. Een rubberslang, die 't gas komfoor met de toevoerleiding ver bond, was door ondeugdelijke beves tiging losgeraakt. Daar de hoofd kraan openstond, kon het gas vrij uit de leiding stromen. Premier Kenjatta van Kenia heeft bekendgemaakt, dat Kenia het stelsel van de eenheidspartij zal aanvaar den. Dit is volgens hem het enige stelsel, dat vooruitgang kan waar borgen, in het bijzonder in Afrika. Beursberichten en programma* 13.00 Nieuws, 13.20 Kamermuz., Nieuws, 14.03 Operettemuziek IÉ 16.00 Nieuws, 15.00 Nieuws), Beursberichten, 16.09 Kamermu 16.35 Liederen. 17.00 Nieuws 17.15 Noordzeefestival, 17.45 Volks eert, 18.00 Nieuws 18.03 Voor de daten, 18.28 Paardesportbericl 18.30 Showprogramma, 19.00 N' en radiokroniek, 19.40 Gr.muz., Syndicale kroniek, 20.00 Casino! 21.30 Vocale muziek, 22.00 Nw Zuldamerikaanse volksmuziek, De zeven kunsten. 22.50 Grammo! muziek, 23.00 Nieuws, 23.05 12.00 Nieuws, 12.03 Gev. mu: actualiteiten, 14.00 Nieuws, 14. deren van de zomer, 15.45 muziek, 16.00 Nieuws, 16.08 muziek, 17.00 Nieuws, 17.45 muz., 18.00 Nws., 18.02 Voor de daten, 18.30 Lichte muziek. Nieuwe gr.muz., 20.30 Liederen, WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen t uur) Amsterdam ?eh. bew. Den Helder zwaar bew. Ypenburg mist Vlissingen zwaar bew. Eelde regen De Bilt half bew. Twenthe ?eh. bew. Eindhoven onbewolkt Zuid-Limb. mist Helsinki ?eh. bew. Stockholm licht bew. Oslo licht bew. Kopenhagen zwaar bew. Aberdeen zwaar bew. Londen ;eh. bew. Brussel licht bew. Luxemburg onbewolkt Frankfort half bew. Munchen onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2