r Saigon spreekt Ky's beweringen tegen Hoop op afwending Britse poststaking Strijd tegen armoe in eerste fase gewonnen Moeder van vijftien Lesje LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 24 JULI 1954 et Zuidvietnamese ministerie van jnsie heeft zich gisteren gedis- tieerd van een verklaring van de jrbevelhebber van de luchtmacht, rin deze had gezegd dat zün men oefenen voor een mogelijke ral op Noord-Vietnam. Het mi- trie ging niet in op de medede- van de generaal dat Zuidviet- _>se commandotroepen boven fd-Vietnam waren neergelaten Iiabotage-opdrachten ui te voe- ejei con WO! Noc ni wei 'dst opperbevelhebber, ejen Ky, had woensdag "op een conferentie gezegd, dat zijnmen- worden geoefend voor een aanval Noord-Vietnam en dat zij met nieuwe Amerikaanse jachtbom- [Werpers de Noordvietnamese tfstad Hanoi met de grond gelijk den maken. „We zijn gereed om aan. We zouden nog vanmiddag jen vertrekken", zp had de ge- al gezegd. Én generaal kan mogelijk een laring hebben afgelegd dat het, een eind te maken aan de agres- uorlog door de communisten, zakelijk is zich gereed te maken militaire maatregelen binnen het 5d van de vijand. Het ministerie Defensie verduidelijkt dat bo- enoemde verklaring slechts het lonlijk standpunt van de mili- bevelhebber is en niet de poli van het ministerie van Defensie geeft", zo wordt gezegd in een laring van het ministerie. in de Engelse taal verschjj blad Saigon Post meldt in iels, dat Zuidvietnamese com- do's sedert 10 juli in Noord-Viet industrie- en havendoelen heb opgeblazen. Op 14 juli is in d< m van Haipong een draaibrug blazen, waarbij een pakhuis en een Chinees vrachtschip werden be schadigd en honderd mensen werden gedood of gewond, zo schrijft het blad. Voorts zouden op 17 juli zeven tien Noordvietnamezen zijn omgeko men bjj een explosie in een staats- pakhuis in Hanoi. Inmiddels werd gisteren bij het op leidingscentrum voor commando troepen te Troeng Lap (30 km ten westen van Saigon) gevochten. Vol gens officiële berichten was een ge pantserd voertuig voor troepenver voer van het Zuidvietnamese leger vernietigd en waren er vijf bescha digd. Zeventien regeringsmilitairen werden gedood en 34 gewond. De Vietcong-rebellen, die werden be schoten door vliegtuigen, zouden zes tig doden hebben. Volgens een officiële mededeling is een Amerikaans transportvliegtuig bij de landing verongelukt. Zes Ame rikanen en vier Vietnamese militai ren werden gewond. De Britse regering heeft Zuid- Vietnam een gift van een half mil joen gulden aangeboden voor uit rusting voor de wegenbouw in de Me kong-delta. Weer „wonder- gymnasiast" De 18-jarige Nico Francken uit Scheveningen heeft zich ook al in de rij van „wondergymnasiasten" ge schaard. Hij is geslaagd voor het staatsexamen Gymnasium Alpha, of schoon hij eigenlijk nog een jaar naar het Jac. P. Thijsse Lyceum in Overveen zou behoren te gaan. Nico, zoon van een huisarts, was in de vierde klas blijven zitten. Dit jaar had hij op zijn paasrapport nog vijf onvoldoendes, maar hij werd zonder onvoldoende naar de zesde klas bevorderd. Hij werkte daarna aan het plan vervroegd examen te doen, omdat hij wilde studeren en dan niet in militaire dienst zou be hoeven te gaan. Zijn plan slaagde Nico is van plan dit najaar in Lei den internationaal recht te gaan studeren. Overigens is gebleken, dat het toch niet zo uitzonderlijk is, na het vijfde gymnasiale jaar staatsexamen te doen en te slagen. Het komt vrij Onze stadgenoot, de heer R. J. G. Pommee slaagde aan de Haagse Academie voor lichamelijke opvoe ding voor het examen sportleraar M.O. OEGSTGEEST Burgerlijke stand boren: Hendrika W. M., d. v. Rijn en M. E. Engerlngh. Gei M., d. v. T. van Schalk en ielj. Katherinia, d. v. J. L. A. M. C. Degrève. Jean-Pierre r. A. C. Overdevest en L. P. ostma. Petrus., z. v. C. J. A. Op- en J. A. M. de Ruijter. Elisabeth I C. J. A. Opdam en J. A. M. de Ier. Johannes A. H., z. v. W. A. J Ier Voort en M. M. E. van Schle Joh., d. v. A. Vletter en G. W. der Gugten. Evert, z. v. J. J. diet en A, P. van der Melj. Thea v. H. J. van Woudenberg er Ier Bent. iertrouwd: G. van Dijk en nd. trouwd: J. Wassing en H. E. nan. J. van Orden en A. J. Vis. Meill en M. Ultenhout. J. van en C. M. Boekkooi. J. C. Harte- m N. Glasbergen. O. van Egmond M. Vlanen. P. Warnaar en P. S. euburg. rieden: K. J. Brouwer. J. W. van VOORSCHOTEN [scheid kapelaan /an Duivesteijn irschoten nam gisteravond af- I van een kapelaan van de St.- ntius, kapelaan J. A. Duive- in verband met zijn benoeming tterdam, in priester van deze tijd", noern- stoor M. M. Out zijn soheiden- .pelaan, „een veelzijdig werker, oecumenisch ingesteld en zeer 7'. Na gewezen te hebben op de je onderlinge samenwerking in storie vervolgde pastoor Out: liaan Duivesteijn kon zo ver- ckelijk veel tegelijk doen, hij lavermoeibaar en soms zelfs on- M Jeibaar vermoeiend voor zijn werkers". Onder couvert werd Duivesteijn daarna een aangeboden, resultaat le gehouden kerkcolleote. itoor J. A. Blonk dankte voor eik verricht in de Moeder Gods- de heer La Rondelle sprak de scholen, rector J. Hamers Huize Bijdorp als collega, de he- I. J. v. Aken en J. v. Gent na- het jeugdwerk. Nadat kapelaan esteijn allen had bedankt voor dervcnden vriendschap en hulp, sn de mensen, die tot ver buiten iondsgebouw stonden te wachten enheid tot persoonlijk afscheid, i uur lang duurde het voordat de te hand gedrukt was en kape- Duivestijn na vijf jaar Voor ten naar Rotterdam vertrok. WASSENAAR Aanrander aangehouden ie Haagse duinen nabij de Jstationsweg is gisteren een 40- C( e Haagse fabrieksarbeider aan- aden. De man wordt ervan ver- tin Den Haag en Wassenaar se aanrandingen te hebben ge wordt thans door de politie in enaar verhoord, daarna zal de se politie hem aan de tand voe- zfDiverse vrouwen en meisjes, die een man waren lastig gevallen, Jen de politie zijn signalement Syekt ,aan de hand waarvan hij is aangehouden. ZÓETERWOUDE Raadsagenda «raad komt op woensdag 29 juli g uur nam. in vergadering bijeen, gj de agenda staan de volgende l vermeld. stel tot goedkeuring van het rvrot onteigening van gronden ten 1 eve van de rioolwaterzuiverings- latie. Als voren tot vaststelling een plan tot wijziging van het ildingsplan Zuidbuurt (west). Voren tot het toekennen van chadevergoeding in verband met /rbetering van de Zuidbuurtse- Alsvoren tot aankoop van grond ihet sportterrein Hoge Rijndijk. Ten tot het verlenen van een let voor architectenhonorarium j|| een niet uitgevoerd plan voor Agwetbouw. Alsvoren tot het nen van een krediet voor de van 2 goedkope woningen, ivoren tot het verpachten van lil pachtrecht. Alsvoren tot wijzi- van de legesverordening; Als- -f tot het treffen van compensa- V tótregelen voor het gemeente- 'lJ >neel in verband met de huur ling per 1 juli 1964. (Van onze correspondent in Londen) In de city van Londen worden geen brievenbussen meer gelicht. On der de druk van de dreigende, za terdagnacht te beginnen nationale poststaking begint het ijs in het Engelse postconflict te breken .Het kabinet vergaderde over de situatie LUCHT AANVAL IN LAOS Twaalf T-28 jachtbommenwerpers van de koninklijke Laotiaanse lucht macht hebben gisteren communisti sche artilleriestellingen in het Phoe Koet-gebied, ten noorden van de Vlakte der Kruiken, aangevallen, zo is van neutralistische militaire zijde vernomen. De aanval had tot doel de druk op de neutralistische strijdkrachten, die van twee kanten worden bescho ten, te verminderen. Ook werd gezegd, dat drie batal jons Pathet-Lao strijdkrachten ten noordoosten van Phoe Koet stellin gen betrokken. Prins Soevanna Phoema, de neu tralistische premier, is naar de hoofd stad Loeang Prabang gevlogen om koning Savng Vathana. voorgestelde kabinetswijzigingen voor te leg gen. Waarnemers menen dat hier door de invloed van de rechtse vice- premier, generaal Phoemi Nosavan, zal afnemen en de invloed van an dere rechtse elementen zal worden versterkt. PINGUÏNS BIJ BUSHALTE Grote ogen zette een agent op, die by zijn nachtelijke ronde in de plaats Colwyn Bay in Noord-Wales bij een bushalte twee pinguins zag staan. Hij liep naar de dichtstbijzijnde telefooncel en waarschuwde de op passers van de nabijgelegen dieren tuin. Maar toen de agent bij de halte was teruggekeerd, waren de beide statige dieren verdwenen. La ter bleek, dat een vrachtrijder ze meegenomen had „omdat er geen bus meer reed" en de plechtige vogels op een fabrieksterrein bij de dieren tuin had „afgezet". De beide uitbrekers maakten deel uit van een groep van achttien pin guins uit Zuid-Afrika en waren by het vervoer naar een Londens stati on hun oppassers reeds drie keer „ontglipt". met het gevolg dat het verbroken contact tussen de betrokkenen on middellijk werd hersteld, met de kans dat vandaag de eigenlijke onderhan delingen zouden worden hervat. Dit kon alleen door de belofte van de regering om de hand over het hart te strijken en van de vakbond om de stakingsdreiging in te trekken. Er is thans sprake van, dat de postmannen een onmiddellijke ver hoging met terugwerkende kracht tot 1 januari van 5% procent is aan geboden. in plaats van voorlopig vier procent, waaraan de regering totdus- ver had vastgesproken. Een bedrag dat min of meer in overeenstem ming is met de algemene richtlijn voor een vrijwillige loonbeheersing. Hiervan wordt echter zeker in de particuliere industrie voortdurend afgeweken, waar de gemiddelde ver hogingen vijf procent bedragen. De postmannen eisen een ogenblikkelij ke verhoging van 10% procent, omdat hun lonen zover achter liggen. De regering gaf enkele maanden gele den de hogere ambtenaren een ver hoging van 16 procent. Na alle vreemde manieren waarop de Beatles zijn gefoto grafeerd, komen de „vliege Beatles" weer eens als een nieuwtje. Op deze ongewone wijze zullen zij te zien zijn tij dens een liefdadigheids-show in Londen. Medische diensten Wassenaar Dokter R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en dok ter W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tej. 2402. Leiderdorp dokter Hennink, tel. 33686. Zr. Hoogvliet. Kom v. Aaiweg 7, tel. 24909, b.g.g. 31297. Oegstgeest dokter Meissner, tel. Voorschoten dokter Kostense, Voorstraat 23. tel. 2493. Tandarts Van Wijk. Kon. Julianalaan 32, 9.30 uur. Apotheek Allart, Doezastr. 31. Lei den, tel. 21313. Warmond dokter Bots, Voor hout, tel. 02532-7393. Zr. Mtihlhaus. Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, telefoon 02532-8122. De Amerikaanse Senaat heeft gis teravond met 62 tegen 33 stemmen het door president Johnson ingedien de wetsvoorstel betreffende bestrij ding van de armoede in de Verenigde Staten aanvaard. Het wetsontwerp voorziet ln her scholing .onderwijs, leningen en an dere hulp aan werklozen of mensen met een laag inkomen. Het voorstel, dat een doorn in het oog van senator Goldwater is, wordt nu door het Huis van Afgevaardig den in behandeling genomen. Gold water noemde het ontwerp „waarde loos en misleidend" in zijn benade ring van het armoedevraagstuk. Zijn verzet was neergelegd in een rapport dat hij als lid van de Senaatscom missie voor arbeidsaangelegenheden had helpen opstellen. Goldwater, die niet aan het debat deelnam, stemde tegen. Twee amendementen, die op het laatste ogenblik werden aangebracht, maakten het de Democratische afge vaardigden uit het zuiden gemakke lijker hun stem aan het wetsontwerp te geven. President Johnson had Een bijna vijfjarige verbaster de hazewindhond (dochter van een hazewindmoeder en een Ier se setter als vader) heeft maan dag en dinsdag in totaal vijftien jongen geworpen. De hond, „Asta", is eigendom van de fa- m i milie Schuurink in de Heeren straat in Voorhout. In 1961 wierp het dier 12 jon gen en in 1962 11. Van de vijf tien jongen, die deze week zijn geboren, zijn er nu nog slechts vijf in leven. (Foto LD/Holvast) 962,5 miljard dollar gevraagd. Door een amendement van de Democra tische senator Lausch uit Ohio werd dit bedrag met 15 miljoen dollar te ruggebracht tot 947,5 miljoen dollar. Tegen het voorstel stemden 22 Re publikeinen en elf Democraten. Tweeënvijftig Democraten en tien Republikeinen stemden voor. Onderzoek naar „Rolls Razor" De Britse minister van Handel, Edward Heath, heeft besloten een onderzoek in te laten stellen naar de zaken van Rolls Razor ltd. Hij zal hiertoe inspecteurs benoemen uit hoofde van de maatschappij wet van 1948. In het Britse Lagerhuis werd gisteren de minister gevraagd of hij er zeker van is over voldoende vol machten te beschikken, en ze ook te willen gebruiken, om inzage te kun nen krijgen in alle boeken en docu menten nu de maatschappij vrijwil lig in liquidatie is gegaan. Minister Heath antwoordde hier op: „Ik ben bereid de volmachten die de maatschappijwet van 1948 mij geeft uit te oefenen". Gewelddaden Brits Guyana Een aantal negers heeft woensdag avond in het nabij de hoofdstad van Brits-Guyana, Georgetown, gelegen dorp Golden Grove een Indiër dood geslagen. Acht van hen zijn door de politie gearresteerd. Een negerin, die woensdag met acht anderen gewond werd bij een aanslag, is gisteren in een ziekenhuis van de stad New Amsterdam over leden. De overleden negerin zat met 59 andere mannelijke en vrouwelijke arbeiders in een autobus, die over staven dynamiet reed, welke op de Corentyne-weg, in de omgeving van Georgetown waren gelegd. Een bom, die in de winkel van een Indiër is Georgetown werd gegooid, veroorzaakte drie doden en vier zwaar gewonden. De politie dreef een menigte met traangas uiteen. Ruim vijfduizend Indiërs hebben die Britse gouverneur, Sir Richard Luyt, een memorandum gezonden, waarin zij pleiten voor een verdeling van Brits-Guyana. Een afschrift van het memorandum zal worden toege zonden aan de Britse minister voor Koloniën, Ducan Sandys. Er wordt gewerkt aan de opstelling van een tweede memorandum, met nog meer handtekeningen Bekend is, dat de Indische premier Jagan en de leider der hoofdzakelijk door negers gesteunde oppositie, Burnham, gekant zijn tegen een ver deling van Brits-Guyana. Doch de neger King, die enkele jaren geleden deel heeft uitgemaakt van een der door Jagan gevormde kabinetten en 'die reeds in 1961 een lans brak voor een verdeling vai Brits-Guyana tus sen negers en Indiërs indien Jagan en Burnham geen politieke overeen komst konden bereiken, heeft hier thans opnieuw voor gepleit. Leider van internationale smokkelbende gepakt Een negentienjarige Leide- 1 naar meldde zich gisteren bij de politie met de mededeling, dat uit zijn wagen, 's mor gens omstreeks kwart over elf op de Oude Rijn neerge zet, een colbertjasje, waarin een portefeuille met autopa pieren en een portefeuille met foto's geborgen was, een fototoestel en twee transis torradio's waren ontvreemd. Hij had de auto niet slotvast gesloten. Toen de politie op onderzoek uitging, bleek al gauw, dat er van diefstal geen sprake was. De (zorg zame) vader van de jonge man had zich namelijk over de goederen ontfermd met de bedoeling zijn zoon eens een lesje te geven, omdat deze er zo slordig mee omsprong. De politie in Nice heeft Gilbert Coscia in de kraag gevat, die door het Amerikaanse bureau voor de be strijding van de handel in verdo vende middelen de leider van een internationale smokkelaarsbende wordt genoemd. Rechercheurs van deze dienst joegen sinds februari achter Coscia aan toen zjj drie man- BEURSOVERZICHT Licht verdeeld Amsterdam, 24 juli. De laatste dag van deze beursweek heeft bij de opening een licht ver deelde stemming voor de hoofdfond*- sen te zien gegeven ten opzichte van het slotniveau van donderdag. Mede in verband met het naderende week einde bleven de omzetten in de hoofdtfondsen aan de magere kant, Van Wall Street werd praktisch geen steun ondervonden, omdat het slot daar gisteren lichte koersdalingen aangaf. De Nederlandse hoofdfond sen kwamen op de Newyorkse beurs nauwelijks uit de verf. De achteruit gang van de Nederlandse betalings balans werd door de beurs goed ver werkt. De gepubliceerde tweede kwartaalcijfers 1964 van het Hoog- ovenconcern kwamen in een min of meer ongunstige markt. De winst vóór winstverdeling bedraagt f21,9 min. tegen f 19,1 min. in het eerste kwartaal 1964 en f 27,5 min. in het tweede kwartaal 1963. De beurs was over de cijfers niet ontevreden doch daar is dan ook alles mee gezegd. Hoogovens reageerde gedurende de niet-officiële ochtendhandel, toen genoemde cijfers bekend werden ge maakt, met een koersdaling van 13 punten tot 580. Dit was hoofdzakelijk het werk van de beroepshandel, die de stukken afgaf. De officiële beurs verstrekte een advieskoers van 590 (593). Kon. Olie kon zich goed hand haven op f 165,20. De Amerikaanse werkmaatschappij van de Kon./Shell groep de Shelloil heeft over het eer ste halfjaar 1964 een 5% hogere winst behaald. Zwitserland toonde wederom belangstelling voor de olie- aandelen. Unilever was een paar dubbeltjes lager op f 144.10. Philips vrijwel on veranderd op f 149. Aku gaf zelfs een herstel te zien van circa 3 punten tot 452. Later kwam er niet veel ver andering meer in genoemde koersen. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde Aku deze beurs week circa 8, Hoogovens circa 20 pun ten. Philips moest ruim 2, Unilever bijna 3 gulden prijsgeven. Kon. Olie zakte een halve gulden in. De reis van minister Luns naar Indonesië was mede ooi-zaak dat de leidende cultuurwaarden goed gedis poneerd lagen. Ook de Scheepvaart sector ontmoette eerder wat vraag. De Staatsfondsenmarkt echter was over vrijwel de gehele linie aan de flauwe kant. Aandelen Centrale Sui ker Maatschappij werden oplopend verhandeld van 376 tot 382 (380). Vele lokale waarden, waaronder ook de aandelen van de bouw- en ona-oerend-goed maatschappijen, heb ben deze week zware klappen moe ten incasseren. Vandaag zag het er naar uit dat de meeste fondsen een licht herstel te zien zouden geven. Voor de introductie van certificaten Litton Industries Inc. (V.S.) bestond bevredigende belangstelling. De koers werd vastgesteld op ca. 68% dollar of f 1233 per certificaat van vijf aan delen. WISSELKOERSEN Amstex-dam, 24 juli. Londen 10.07%—10.08; New York 3.61ft3.617aMontreal 3.34ft-3.34ft; Parijs 73.22—73.77; Brussel 7.26%— 7.26%Frankfort 90.90—90.95; Stock holm 70.33%70.38% Ziirich 83.53 83.581 '2 Milaan 57.82 57.87%; Kopenhagen 52.21%52.26%; Oslo 50.4750.52; Wenen 14.00y4— 14.01%; Lissabon 12.5612.57%. WASSENAAR Uitgaansdag bejaarden Het Comité Autotocht Ouden van Dagen organiseert op woensdag 12 augustus a.s. het jaarlijkse uitgaans dag je voor ongeveer 300 Wassenaarse bejaarden. Dit jaar gaat de tocht met autobussen en particuliere auto's naar de omgeving van Oosterbeek. Zoals ieder jaar doet het comité sn beroep op de ingezetenen van Wassenaar om door het storten van een bijdrage deze uitgaansdag moge lijk te helpen maken. Bijdragen kun nen worden gestort op giro 33.45.30 van de Rotterdamse Bank N.V. te Wassenaar, met vermelding „Auto tocht Ouden van Dagen". Automobilisten die de tocht wen sen mee te maken kunnen zich op geven aan het secretariaat van het comité, Burmanlaan 110, Wassenaar. nen, onder wie de vroegere Mexi caanse ambassadeur in Bolivia, Sal vador Pardo-Bolland, en een grote partij heroine te pakken hadden ge kregen. De ex-diplomaat werd gis teren in New York tot achttien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Coscia, een 57-jarige Corsicaan, kan alvast beginnen vijf jaar ge vangenisstraf uit te zitten voor een ander geval van smokkel van ver dovende middelen waarvoor hij bij verstek was veroordeeld. Hy werd gearresteerd toen hy met zijn vrouw in Nice, waar het echtpaar onder een valse naam een textielwinkel dreef, liep te wandelen. In New York zijn gisteren zes le den van de 'Amerikaanse „Maf fia" gearresteerd op beschuldiging van handel in grote hoeveelheden heroine, afkomstig uit Frankrijk. De organisatie had haar hoofdkwartier in Marseille en maakte al sinds 1949 van de diensten van de zes Ameri kanen gebruik. Een van hen werkte samen met de vroegere ambassadeur van Guatemala in Nederland en België, Rosal, die inmiddels in een strafinrichting in Atlanta een straf van vijftien jaar uitzit. WARMOND Bejaarden kaartten De uitslagen van de door de Oran je-commissie georganiseerde kaart - wedstrijden voor bejaarden luiden: 1. H. Weijers, 2. H. van Nierop, 3. D. van Staveren. De uitslag van een we gens regen uitgestelde wedstrijd voor jongens van 15 tot 17 Jaar „naar de trein" luidt: 1. Th. Beugelsdijk, 2. B. Beugelsdijk, 3. R. Driesten. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 24 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 17 partijen Goudse kaaa en 3 partijen Leidse kaas. Noteringen Goudse kaas, extra kwal. f 2.85-12.82. Leidse kaas extra kwal. tot f 2.94. Handel kalm. LEIDEN, 24 Juli. per 100 kg Appelen 12-53, Pruimen 140-210, Aardappelen 10-18, Andijvie 8-15, Snijbonen 40-88, stambonen 36-70, tuinbonen 9-11, kro ten 6-12. kroten, gekookt 45, postelein 8-17, komkommers 10-11, tomaten 25- 3<2, Uien Picklers 12-18, ZUverulen 25- 40. Per 100 stuks: Meloenen 60-162, Per ziken 8-30. Bloemkool 12-38, komkom mers 10-26. sla 6-26. Per 100 bos bospeen 18-49. LEIDEN, 24 Juli. Veemarkt. Melk koeien 60, prijs f 1000 tot f 1500 per stuk. handel willig. Vette koelen 210, f 340-f 440 kg sch. gew., redelijk. Vare koeien 40. f 775-f 1300 per stuk, vrij goed. Vette kalveren 124 f 2.40-f 3.10. kg lev. gew. slepend. Vette schapen 325, f 90-f 130 per stuk, traag. Fok schapen 90. f 107-f 155 per st, rustig. Varkens 26 f 350-f 450 per stuk, sle pend. Schrammen 132 f 90-f 110, per stuk. redelijk. Biggen 542, r55-f70 per stuk, redelijk. Zuig- en weidelam- meren 975 f 100-f 120 per stuk, traag. Totale aanvoer 2540 stuks vee. AALSMEER, 23 Juli. Bloemenveiling. Anjers: Tangerine 14-20, rood 12-17, roze 12-16, wit 13-18, Orchid Beauty 25-32, gemengd 14-17 per stuk. Rozen: Roselandla 7-11, Geh. Duls- berg 18-33, Towny Gold 9-12, Baccarat 30-45, Newyorker 10-18, Carol 8-11, Pink Sensation 19-26. Super Star 20- 32, Garnette 7-11, Carla 25-40, Nvmph 20-35 per stuk. RIJNSBURG, 23 Juli. Bloemenvei ling Flora. Diverse anjers 400-1000 Diverse Gladiolen 400-800, Gerbera 17- 20. Super Star I 20, Chrysant Dellght- full 13-15, Ornlthogalum 300-360, Age- panthus 25-35. Colvlllel 400-680. Charm 350, Amanda 520, Capanula's 500-800, Zinnia 200-250. Llatrls 320- 400. Auratum 20, Comeet 650, Koebel - see 400-440, Asters gemengd 300-340. Rubrum Max 45 per tak. Tigrinum 18 per tak. Static© 35-50, Ridderspoor 45- 50, Leeuwenbek 38-46, Segetum 10-25, Flox 30-32. Rocheldistel 80190, Eike blad 20-24. By het ringsteken op de fiets tydens de feestweek de derde prijs niet behaald door J. Boon. zo als gisteren vermeld, maar door P. van Noort. BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag, 24 juli 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000. - Ned. '58 4% Ned *59 4% Ned '60-1 4% Ned *60-13 4% Ned '59 4% Ned *60 4% Ned *61 4% Ned '63 4% Ned '53 3% Ned Gb obi 3% Ned '47 3% Ned '51 3% Ned '53 T-TI nVi Ned '56 3% Ned '48 3% Ned bel eert 3% Ned '50 T-TT Ned '54 I-n 3% Ned '55 I 3% Ned '55 n 3% Ned *37 3 Ned Gb ob '46 3 Ned dol ln '47 3 Ned Inv cert 3 Tndië ^7 3 Tndië *37 A 3 Ned wonbl '57 6 ST. won.b.l. '58-'59 Ned wonbl '60 4% ACTIEVE AANDFXEN vorige slotkoers koers v heden 92% 92% 92% 92% 92% 92% 91% 91ft 91% 89% 91 89% 89,V 84% 89' 84% 74% 80% 80* 90 87% 89% 87%X 85% 85 78% 78 78% 78 80 3/4 80% 80% 80% 85% 84% 843% 843/4 84% 89% 95% 84% 89% 8 95% 96% 89% 101 89% 101% 90% 90% 90% 91ft Amst Rubber 106% 108%* Ver HVA-miJ 143% 144% A.KU 449 451% Dell Mjj cert. 121* 123* Hoogovens eert. 593* 589% Philipo gem bez 149.10 148.80 rtnllever eert 144.40 143.80 nordtse Detr 7581 657% Kon P (50 f 20) 165.20 165.10 Holl Amer Lijn 102% 102% Java China Pak 143 143% KLM 63 AO 63 Kon Ned St boot 139 3; 140 Kon Paket Mil 138 137 Stoomv Mil Ned 129 129 Nlev Goudr cert 100 101 v Ommeren cert 231 236 Kon Rott Llovd 132 135% N Scheepv Un1© 126% 127"i NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 3% 88 88% A'dam '48 3% 88 88% R'dam '52-1 4% 88% Idem *37 I-ITT3H 88 88 Bankwezen Bank N G 85' 5% 98% 98% Idem '58 6 93 92% Idem '64 5 93% 93% Id N WBAa 4% 91% 90% BVG Rspbr '52 158%b 159 BVG Rspbr f500 139% 139% irdustr Obligaties Philips Ool -51 87% 87% Alkmaar '56 2% 79 109 A'dam '51 I 2% 85% A'dam '56 I 2% 80% 80% A'dam "56 2% 92% 92% A'dam *56 m 2% 92% 92'4 A'dam '59 2% 80 79% 3reda '64 2% 80% 80% Dordrecht '56 2% 80x Eindhoven *54 80% 78% Enschede '54 2% 76% Den Haag *52 I 2% 89% 76 rd"m T7 2% 87% R'dam '52 I 2% 89% Idem U 2% 86x 85% Idem '57 2% 83% 83% Utrecht '52 2% 98% 99 Z.-Holl 1957 2% 843/4 83% Zuid-Holl *59 2% 843/4 84% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50 204 203.50 Nefo f 50— 109.50 108.50 Robeco 233 233 nnitas f50 509 507 Ver Bez v 94 f 50 135.50 134.50 Amst Bank 371 370 Cultuurbank 23 22 Holl Bank U cert 244% 24334 Ned HandelmU 327 316 Ned Mid bank 211 210 Rott Bank 330 330 Twentschr Bank 302 296 Industrie Ondernemingen Albert Hetln Berkel's Patent Borsumtl -Wehry Bronsw Calvé Delft eert K Pap v Gelder K Ned Grofsm De Oruvter pref b Holl Constructie Ine bur v b nllv interna tlo r Kemp en Beg Kon Zont Ket1»n 78 Leidse Wolsprtj 42 Mflller en Co NB 27 Ned Kabelfabr 32 Philips pref 5 "■tott, Droopd M11 27 Ver Maehfatrr Ver Touwfabr 38 Vih&mv Walvisvaart 5 Wernlnk's Bet.mil J9 Wilton Filenoord 18 v. Wt1k - Heringa J,1 Zaalberg 11 Mijnbouw en petroleorr Binton 2de r. 41 Kon Petr ff20) 16 Amer fondsen Canad Pacific R 4 Intern Nickel 8 Anaconda 4 Bethlehem Steel 3 Cities Service 7 General Motors 9 Kennecott 8 Repobllr Steel 4 Shell Oil ..5 Union Pacific 4 Un States Steel 5 147% 280% 136x 71% 149% 975% 46% 85 44% 36% 73% 94% 82% 44% 50A 47^ 57% VERKLARING DEB TEKENS j Bieden p Ex dividend d Exclaim TT.e Laten

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9