Maarrr.... dokter": heerlijke komedie Films van deze j week in Leiden De fantast: Gassman als Vittorio oplichter f5895,- Man zit straf voor de tweede maal uit OPRUIMING Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 24 juli 1964 Tweede blad no. 31320 L 1l LIDO De serie „dokter-films", waarin acteurs als Dirk Bogarde en James Robertson Justice zich thuis- voelen als vissen in het water, heeft een heerlijk vervolg gekregen in „Maarrr dokter". Het is een film, waarin op badinerende wijze wordt gesproken over medici en enkele me dische zaken, maar de spot heeft voortdurend een lichte, milde toets. De paar ernstiger zaken, die hier worden afgehandeld, misstaan in dit geheel beslist niet. Justice neemt de rol op zich van Sir Lancelot, een dokter, die er maar alles uitflapt, tot groot ongenoegen van zijn patiënten in het ziekenhuis. Hij wordt enigs zins in het gareel gehouden door zijn leerling, dr. Sparrow (Bogarde), die op zijn beurt een uitvoerige belang stelling voor vrouwelijk schoon aan de dag legt. Lancelot vindt dat ont zettend, maar nog erger vindt hij wanneer hij tot de ontdekking komt dat hijzelf verüefd is op 'n masseuse. Dat is het begin van zeer vermake lijke verwikkelingen, want Lancelot is zelfs bereid naar een vermage ringsinstituut teg aan en zich in kor set te rijgen. „Stad op stelten" Dolkomisch LUXOR een pretentieloos va kantiefilmpje draait deze week in Luxor. Stan Laurel en Oliver Hardy zorgen voor dolkomische scènes in de film: „Stad op stelten". Zij moeten een meisje, dat als dienster in een frivole bar werkt, een akte overhandigen, waaruit blijkt, dat zij eigenares is geworden van een goudmijn. De vrouw van de eigenaar Scène uit MaarrrrDokter" Advertentie ,£l Cid" Groot spektakel CAMERA „El Cid" de heer) is een 3% uur durend spektakelstuk in kleuren, dat een paar jaar geleden al filmfurore in Leiden heeft ge maakt. Het is de wat vertekende his torie van een integere en dappere Spaanse held, voor wie de Moorse le gerscharen diep ontzag hebben. De rol van deze heroische figuur komt voor rekening van de robuuste Charl ton Heston, die sinds „De Tien Ge boden" uit dit genre niet meer is weg te slaan. Hij krijgt de tedere steun van Sophia Loren, die de vrouwe lijke hoofdrol opfleurt. Het is een film met veel massa-scènes en vecht partijen, waarvan de laatste de in drukwekkendste en de meest drama tische is. Voor de Jeugd is er elke middag, ook zondag, de film Niels Holgers- sons Wonderbare Reis naar het boek van Selma Lagerlöf. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllilllllllllllllllllllllll JiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiTaiiiiniiiiiïiiiimmniiiiiiiiiiiiiiiniiiii uit het Hardy de ak te aan de verkeerde overhandigen. Later ontdekken zij hun fout en moe ten dan verscheidene inbraakpogin gen doen om deze te herstellen. Na heel wat wonderlijke en verwarde si tuaties slagen zij hier eindelijk in. In het voorprogramma kan men kijken naar een grappig filmpje met in de hoofdrol de komiek Buster Vermakelijke bedriegerijen aan de lopende band STUDIO Als iemand zich tot „oplichten" aangetrokken voelt, kan hij goed bij Vittorio Gassman terecht in de Italiaanse film „De fantast" (II mattatore). Hoe hij op een gewetenloze ma nier en door middel van een serie vindingrijke trucs de mens bij de neus neemt, leert deze vermakelijke film met vaart tot finesses. Nu is 't zo, dat de wereld graag bedrogen wil zijn, maar iemand moet toch wel geen enkel schuldgevoel hebben, om telkens en telkens weer zoveel bedriegerijen te verzinnen als de hoofdpersoon Gerardo dat doet, in samenwerking met zijn vriend Chi- notto, die ook al voor niets staat. Aan deze kwalijke praktijken komt een eind, als Gerardo eindelijk trouwt en zijn vrouw van hem eist, dat hij er ophoudt. HIJ wordt dan t of Ge- „Irma" evenaar It West Side Story door Billy Wilder heeft het naoorlogse record geëvenaard, dat in Leiden werd gehouden door West Side Story. Na veertien weken werd de vertoning van deze verfilmde mu sical in de Sleutelstad gestaakt. Merkwaardigerwijs is het nu weer een film gemaakt naar een musical, die hem naar de kroon steekt. Irma is nu haar veertiende week in Leiden ingegaan. DKWF11 Snelle, comfortabele en goedkope ruim Felle n averbru 5 per ming en defrosters. Tochtruitjes, ronneklei Gesynchi isbak. wegligging.' «AAK 'H ONTDEKKÏNGSRJT BIJ: Alr-condittoning, verwar- 1 defrosters. Tochtruitjes, zonneklep en vela andere snufjes. Gesynchroniseerde 4-versnel lingsbak. Stuurschakellng. Sublie- Automobielbedrij f GEBR. HUISMAN Levendaal 80, Tel. 22962—34000. LEIDEN. 0 Officiële publikatie Het gemeentebestuur van Leiden J vestigt er nadrukkelijk de aandacht 01 van belanghebbenden op, dat het o, kopen van een huis zonder meer geen ni recht geeft op zelfbewoning door de o koper of op het aanwijzen van een <1 huurder. ,ij Krachtens de hlei en slechts verleend worden, Indien legenheid behoevende is In aanmerking hebbenden hen, o «en nuls te kopen met het doel dit o zelf te gaan bewonen, hetzij hiervoor 0 zelf een huurder aan te wijzen, drin- o gend aangeraden zich vooraf om lm 7 lichtingen te wenden tot het Gemeen telijk Bureau voor Huisvesting, Hooi 0 gracht 79. Als Gerardo zelf de dupe van een oplichter dreigt te worden (maar daar niet intippelt) vertelt hij zijn ex-col lega zijn ganse levensgeschiedenis. verbazing in de andere, 2 lichtvaardig de mensheid zich voor c gek laat houden en hoeveel een ra: oplichter, die zijn zaakjes kent en over een geweldige dosis fantasie be schikt, aan dat alles kan verdienen. Enfin: het is niet te hopen dat U in de handy valt van iemand als deze Gerardo, want U bent dan kaal ge plukt voor U t weet. Het slot is ver rassend: de man, die een oplichter leek te zijn en aan wie Gerardo al z'n verhalen vertelt, is een inspecteur van politie, die hem arresteert. Of is hierbij de waarheid ook niet in het spel? Wie zal dat zeggen U moet het zelf maar eens bekij ken: het loopt tóch anders af, dan U dacht. Een beweeglijke Vittorio Gassman, beheerst in tal van vermommingen deze grappige en origineel uitgedach te film, waarbij de regie van Dino Rossi een handje helpt om er een allervermakeiykst geheel van te maken! Drie wekenvakantievreugd voor LEIDSE jeugd Film voorstellingen, show, circus en een brandweerdemonstratie Voor de Leidse schooljeugd in de leeftijd van zes t.e.m. veertien jaar, beginnen maandag drie weken van afwisselende vakantie- vreugd. Het is ook nu weer de Leidse Commissie voor Jeugdvakan- tiebezigheden, daartoe in staat gesteld door een gemeentelijke sub sidie, welke een gevarieerde programma van filmvoorstellingen, show, circus en een brandweerdemonstratie, voor de komende drie weken wist samen te stellen. weken eveneens in actie komen speeltuinjeugd mede laten profiteren van bovengenoemde attracties, kun nen ook kinderen bulten verenigings verband, zij 't tegen een geringe ver goeding, aan deze ontspanningsda- gen van de Commissie van Jeugdva- kantiebezigheden deelnemen. Een half uur voor iedere voorstelling kunnen zij zich van een toegangsbijwijs voor zien. Het vaJkantiefeest begint as. maan dagochtend om tien uur in het Lu- xortheater met de vertoning van de film „Het geheim van de grot". Dinsdag en woensdag volgt dan een reprise van deze film. Voor donder dagochtend tien uur staat een grote brandweerdemonstratie op het Sühut- op het programma, 's Mid- om half drie trekt de jeugd het openluchttheater in de Kik- Middenstands examens In Leiden slaagden voor het Mid denstandsexamen: J. Plasmeyer, Oud- Ade; A. v. d. PloegPostma, Lisse; L. Pluimgraaf f, Katwijk aan Zee; L. v. d. Poel, Oud-Ade; P. v. d. Poel, Oud-Ade; H. Poesiat, Wassenaar; C. Pronk, Katwijk aan Zee; J. de Raad, Wassenaar; C. Raaphorst, Leiden; M. Ratelband, Leiden; A. Remmelzwaan, Leidschendam; P. Rol, Voorschoten; J. Romp, Nieuwkoop; M. Romp Neuteboom, Nieuwkoop; J. Roos, Al phen a. d. Rijn; H. Rooyakkers, Oegstgeest; P. de Ruiter—Brink. Al phen a. d. Rijn; A. Rijkaart, Hazers- woude; D. van Rijn, Alphen a. d. Rijn; Th. van Rijn, Oude Wetering; P. Rijnsburger, Voorschoten; A. Sa- bie, Wassenaar; Th. Sanders, Leiden; H. v. Santen, Woubrugge; K. Schel- tens, Voorschoten; H. van Schie, Warmond; L. van Schie, Warmond; F. Schmal, Leiden; B. Schouten, Lei den; P. Schouten, Leiden; P. Sloos, Leiden; G. Sluyts, Leiden; L. Smits, Zwammerdam; N. Bode, Alphen a. d. Rijn; J. Springer, Leiden; D. M. Spruitenburg, Benthuizen; M. Spruit, kerpolder, waar de Harlekino-toneel- groep een opvoering verzorgt van het spel „Ivanhoe en het verdwenen do cument. De tweede week zijn er maandag-, dinsdag- en woensdagochtend weder om filmvoorstellingen in het Luxor- theater. „Het mysterieuze huis" zal dan de aandacht van de jeugd ge spannen houden. Donderdagmiddag om halfdrie vindt men elkaar terug in het openluchttheater voor een grote variété-show, waarvoor o.a. een paar muzikale dwazen naar Leiden komen. Ook voor de derde week van 10 t.em. 13 augustus heeft de com missie op een spannende film: de duivelsrace, beslag weten te leggen. Ook nu van maandag t.em. woens dagochtend in het theater aan de Stationsweg. Donderdagmiddag (13 augustus) komen de kinderen voor het laatst in het openluchttheater bijeen. Nu om opgenomen te worden in de circussfeer van het Circus Pe- pino. Vor het geval in verband met slechte weersomstandigheden één der openluchtvoorstelling niet door kan gaan, heeft de commissie de beschik king over een hal van de Leidse Groenteveiling aan de Zoeterwoudse- weg. Leiden: M. Stigter, Alphen Rijn; C. Stolze, Leiden; F. v. Straa- ten, Leiden; W. Streelder, Leiden; J. Stuifzand. Leiden; J. Teunissen, Voorschoten; A. Toussaint, Leiden; J. Tukker, Sassenheim; N. Tijster man, Nieuwkoop; J. Veerman, Lei den; W. Verhagen, Stompwijk; Joh. Verhoog. Voorschoten; A. Verkaik, Warmond; A. Verlaan, Oud-Ade; A. Vermeer, Leiden; A. Versteeg, Leider dorp; P. Verver, Leiden; H. Vink, Lisse; P. Vink, Nieuwkoop; scher, Leiden; H. van Vliet, Wou brugge; J. van Vliet, Sassenheim; W. van Vliet, Woubrugge; J. v. d. Vlugt, Lisse; E. Volgering, Langeraar; Vonk, Koudekerk a. d. Rijn; P. Voort, Leiderdorp; J. Vooys, Katwijk aan Zee; H. Vos, AJphen a. d. Rijn. Dertig jaar vrolijkheid REX Men kan het beschouwen als een heerlijk vakantiefilmpje voor de kinderen, maar zó is „Dertig jaar vrolijkheid" niet in de eerste plaats bedoeld. Veeleer is het een historisch document en tevens een hommage aan de filmkomieken van het eerste uur. De eerste dertig jaar van de (toen nog stomme) film hebben on vergetelijke resultaten voortgebracht, waarbij vooral de namen van Charlie Chaplin en Buster Keaton in het oog springen. Met name Keaton is hier uitstekend vertegenwoordigd met en kele schier surrealistische scènes. Maar „Dertig jaar vrolijkheid" toont ons ook de nog Stan Laurel en Oliver Hardy (toen nog geen vast duo), Chaplins broer Syd, de tragi komische Harry Langdon, de rond borstige Billy Bevan en vele anderen. Doordat men scènes en geen filmp jes heeft gekozen, is het geheel nogal fragmentarisch, maar niettemin bij- ler interessant. Zeg het met bloemen en... bestel lijdigi KOM MET UW GEZIN NAAR DIERENPARK WASSENAAR BIJ HITTE KOEL BIJ WIND BESCHUT BIJ REGEN DROOG LOUISEHAL en PARADIJSHAL, leeuwen, tijgers, olifanten, DE ENIGE ZEE-OLIFANT TER WERELD, giraffen, zebra's, bisons, zeeleeuwen, beren, rendieren, roofvogels, TRO PISCH AQUARIUM, gorilla's, oran oetangs, chimpansees, 40 apesoorten. CAFE-RESTAURANT GROTE SPEELTUIN Groot parkeerterrein Geopend van 820 uur. DIEFSTAL IS DIEFSTAL „Het was maar een kleine diefstal" zo verweerde een 41-jarige huisvrouw uit Leiden de diefstal van een potje jam, blikje melk en blikje vruchten in een zelfbedieningszaak gepleegd. „Klein of groot, een diefstal is en blijft het", onderwees de officier van Justitie en daar viel geen speld tus sen te krijgen. Zelfs verdachte moest instemmend knikken. „Ik zal het nooit meer doen", luid de de enige belofte. Omdat het althans volgens ver maakte, eiste de Officier f 75 boete of 15 dagen hechtenis en een week ge vangenisstraf (voorwaardelijk) waar toe de Haagse politierechter veroor- (Advertentie) zijn „bij" en „in", jannen ViCREM. Most modern hairdressing dat man nenhaar de hele dag in model houdt zonder „plakken", zonder glimmen. Per pot 2.15. Per tube 1.50. Vraag Uw drogist of kapper ViCREM. Lezers schrijven Maximum-snelheid (II) snelheidsmeter op enige kilometers nauwkeurig kunnen schatten hoe hard ze rijden. Iedereen wèèt, dat er bepaalde maximumsnelheden zijn. Sommigen houden zich er niet aan, hoewel ze de regels van het spel kennen; ze gok ken dan, dat de politie niet overal tegelijk kan controleren. Als men dus te snel rijdt, weet men voortdurend wat men riskeert; als men in de ver te een politieagent ziet, mindert men dan ook snelheid. Waarde heer E„ ook u wist, dat u te hard reed. Ook U gokte. Maar toon u dan nu een sportief verliezer en be taal de boete met een glimlach: ik heb gewaagd hoe vaak al? Nu heb ik verloren. Het klagen over het verdekt opstellen van het meetappa raat is zielig! Die hoge boete moet nog hoger worden, omdat vrijwel iedereen die te hard rijdt dit volkomen bewust doet. Hoogachtend, R. J. van der Reyden Berkenkade 14, Leiderdorp. Leidse markten in 1963 In het vandaag verschenen jaarverslag over 1963 van de Leidse Markt en Havendienst wordt met name stil gestaan bij de verplaatsing van de zaterdagse en woensdagse markt. De directeur, de heer M. Weima zegt daarover, dat deze warenmarkten in de eerste drie maanden van het jaar veel nadeel van de strenge winter ondervonden. Vragen aan minister HET LIBERALE tweede-kamer lid mr. dr. Berkhouwer heeft schriftelijk aan minister Scholten van Justitie om gratie verzocht voor een 60-jarige tot Nederlan der genaturaliseerde Duitser, die thans in de Scheveningse gevan genis een straf voor de tweede maal zou uitzitten. De man was indertijd directeur van een tapijtfabriek in Huizen (N.-H.). Nadat hij wegens ruzie met zijn mede-aandeelhouders was ont slagen, leende hij geld en kocht daarmee de meerderheid van de aan delen, zodat hij opnieuw directeur kon worden. Voor het geleende geld leverde hij tapijten. Als gevolg van deze manipulaties is het bedrijf (350 werknemers) failliet gegaan en ble ven de 350 krediteuren met een ver lies van anderhalf miljoen gulden zitten. Wegens verduistering van ta pijten ter waarde van ongeveer f 170.000 werd de man in 1956 tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Executie Volgens mr. dr. Berkhouwer zou eind vorige maand met de executie van dit vonnis zijn begonnen. En dat, nadat de betrokkene van 30 april 1963 tot 21 april van dit jaar in ver zekerde bewaring heeft gezeten in Milaan, hangende een tegen hem aanhangig gemaakte uitleveringspro cedure in Italië. Een door hem tij dens deze detentie ingediend gratie verzoek zou zijn afgewezen, hoewel n-ljjk- 1 ..„jlead viseerd. De verplaatsing va markt in verband ring van één-richtingverkeer had deze markt ernstiger gevolgen dan voor de woensdagmarkt. Bij marktkooplieden stuitte dit op ern stige weerstand. mige afdelingen en kooplieden, schrijft de directeur, zijn wel op de oude omzetten gebleven, anderen daarentegen, met name de afdeling vis, zijn nog niet op het oude peil terug. Voortdurend worden nog plan nen beraamd om de kwade kanten zo mogelijk te verwijderen. Als een pleister op de wonde constateert de kleine markten in de onmiddellijke omgeving van Leiden, zowel 's woens dags als zaterdags de markt be zoeken. Over de veemarkten wordt in dit verslag o.m. opgemerkt, dat de afde ling rundvee zich in 1963 heeft ge handhaafd. Tegenover een klein ver lies op de gebruiksvee-afdeling stond een even grotere stijging op de slacht vee-afdeling, zodat er een kleine vooruitgang valt waar te nemen. De vette-kalverenmarkt gaf een kleinere aanvoer te zien, zoals dit ook op alle Nederlandse veemarkten het geval was. Er zijn veel minder kalveren ge mest. Het landelijk percentage van achteruitgang was 18.55% Barne- veld 17.22% Leiden 11.12%. Op de varkensmarkt waren de aan voeren groter, hoofdzakelijk naar aanleiding van het feit, dat de slui ting van de varkensmarkten in 1963 korter is geweest dan in 1962. De kleinere aanvoer van slachtvarkens geeft reden tot enige zorg. De aantal len lichte varkens en biggen herstel den zich matig. De varkensstapel was over 1963 aanmerkelijk ingekrompen. De schapenmarkt bracht met name in het tweede halfjaar van 1963 een zeer grote aanvoer, vooral in de de zaterdag- maanden augustus en september. De de invoe- positie van Leiden als eerste scha penmarkt van Nederland werd ver stevigd; aangevoerd werden stuks. De markt die na Leiden komt is Purmerend met een aanvoer van 67.888 stuks (Purmerend had in 1963 één marktdag meer). Cirea 25% van alle ter markt aangevoerde schapen in Nederland passeerden de Leidse veemarkt. De handel wa gemeen buitengi zen liepen regelmatig op en meerdere malen waren verschillende diersoor ten reeds vroeg verkocht en geruimd. Naar wolvee was er praktisch het gehele jaar door een goede vraag i.v.m. de export naar Frankrijk. Vette kalveren werden uitgevoerd naar Ita lië. De prijzen van de vette kalve ren liepen op van f2,- per kg levend gewicht in januari tot f4,- in de cember. Ook het slachtvee werd duur ver kocht. Naast het krappe aanbod van vleesvarkens, was er veel vraag voor de export, zodat het binnenland soms niet aan bod kwam. De kerstbomenmarkt, welke in 1963 voor de tweede maal op het Schut tersveld werd gehouden, boekte thans een beter resultaat. De handel was goed, alhoewel de aanvoer iets te groot was. Naar schatting werden in Leiden 15.000 bomen aangevoerd en bleven slechts ongeveer 500 700 bomen onverkocht. Advertentie Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. Gevluchte psychopaat aangehouden in Eindhoven aangehouden. De man die door de recht bank in Arnhem wegens poging tot doodslag op een vriend ter beschik king van de regering was gesteld, ontvluchtte tijdens zijn overbrenging van het huis van bewaring in Arn hem naar Eindhoven. Hij verbleef sinds woensdag in een hotel in Amers foort. Toen de politie zich bij het hotel vervoegde, bleek de gezochte er niet te zijn. Enkele rechercheurs wachtten daarop tot hij terugkeerde. De Hagenaar heeft zich sinds zijn vlucht o.a. in de Achterhoek opge houden. Hij heeft bekend enkele fiet sen en zilver te hebben gestolen.. Vandaag is h(J op transport gesteld naar Eindhoven. Goedkeuring voor aankoop Barentsz nog niet zeker De Japanse regering heeft nog geen definitieve beslissing genomen over de aankoop door een Japanse visserijmaatschappij van Nederlands enige walvisvaarder, de Willem Ba rentsz. Er zijn thans besprekingen gaande over de mogelijke gevolgen van de aankoop van het fabrieksschip en van het Nederlandse vangstquotum van zes procent, dat met het schip is verbonden. Gevreesd wordt dat de invloed van de walvisvangende landen in de zeventien landen tel lende walvisconventie, zou kunnen worden verzwakt, als Nederland uit het walvisbedrijf stapt. Bovendien zou de overdracht van het vangst quotum een klacht van de Sowjet- Unie kunnen uitlokken. Het zou voor een ongeremde concurrentie bij de walvisvangst in de zuidelijke IJszee kunnen ontketenen, aldus het direc toraat voor de visserij van de Japan se regering. Gezien deze politieke consequenties is de Japanse goedkeu ring nog beslist geen vanzelfspre kendheid. Volgens Japanse persberichten zou met de aankoop van de Willem Ba rentsz en het vangstquotum 1.5 mil joen pond sterling (ruim 15 mil joen gulden) zijn gemoeid. Maar volgens de directie van de Ned. Mij voor de Walvisvangst heeft dit be drag echter geen enkele waarde, om dat hierin de prijs van het schip is begrepen, dat over twee jaar weer voor hetzelfde bedrag wordt terugge kocht. Alleen de som die voor de vangst- rechten wordt neergesteld, is voor de maatschappij en voor haar aan deelhouders van belang. Deze som zou ongeveer tegen de 4 miljoen gulden bedragen. Zodra de Japanse goedkeuring af komt, zal de directie nadere mede delingen doen. Mr. Berkhouwer wil weten of het waar is, dat de man hoewel hij omstreeks de jaarwisseling zijn ver zet tegen uitlevering had opgegeven nog geruime tijd in verzekerde be waring heeft vertoefd voor hij werd vrijgelaten. Deze vrijlating zou zijn dat niet langer op de uitlevering i de man werd prijs gesteld. Van Ita liaanse zijde was men althans van oordeel, dat de betrokkene gacht kon worden zijn straf te hebben uitge zeten. wederom is gearresteerd gin is gemaakt met de formele ex-ecutie van zijn eenjarige gevange nisstraf opnieuw een giUtieverzoek Ere-expositie J. C. W. Cossaar Ter gelegenheid van de 90ste ver jaardag van de Haagse schilder J. C. W. Cossaar op 8 augustus zal zater dagmiddag 1 augustus om vier uur door de declamator Albert Vogel Kunstzaal Heu" opend worden. Bonn wil wijziging zuivelakkoord De Westduitse regering is niet be reid de voorstellen van de Europese commissie voor de regeling van de markten voor rijst, rundvlees en zui vel in de EEG ongewijzigd te aan vaarden, zo heeft de persdienst van de Westduitse regering gisteren be kendgemaakt. Voor Tilsi terkaas wordt een afwijking van de voorge stelde regeling verlangd, waardoor de hogere heffing bij de invoer van deze kaassoort wordt vermeden. Zij wil een hoge ambtenaar naar de vice-president van de Europese commissie dr. S. L. Mansholt sturen om van deze gedaan te krijgen dat de EEG-commissie voor de bijeen komst van de ministerraad op 29 juli een gewijzigd voorstel indient Als commissie en ministerraad op het Duitse voorstel ingaan, kan de Duitse delegatie instemmen met de dienovereenkomstig gewijzigde marktregeling. In het andere geval zal het Westduitse kabinet zich vol gende week opnieuw over de kwestie beraden, zo wordt in de verklaring van de persdienst gezegd. Fiat M il geen pr ijskar tel Het Italiaanse autoconcern Fiat heeft geen poging gedaan om samen met Renault en met de Volkswagen fabriek een Europees prijskarte! ta vormen, om de Amerikaanse concur rentie beter het hoofd te kunnen bieden. Veeleer heeft Fiat een samenwer ken voor ogen als in de vorm van de EGKS in Europa reed.-- lang plaatsvindt verklaarde r Fiat, dr. Giovanni Agnelli, vraaggesprek met het Hamburgse tijdschrift „Wirtschafts-Correspon- gen der Duitse auto-industrie be streed. Dr. Agnelli voorspelde, dat talrijke Europese auto-ondernemingen in de komende jaren hun produktie zou den moeten staken, omdat zij niet meer opgewassen zijn tegen de har de concurrentie. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN' Adrianus, z. v. A. Minke en J. Boom. Claudine Maria, d. v. F. W. van Oerle en B. I. C. E. Schelvis. Wytske, d v. T. A. Feddema en U. E Kleine. Albert GETROUWD C. Oomen en C. van van Egmond en J. S. Slngerllng i Schujka en A. N. de Wolf. OVERLEDEN N. B. Mimpen, 2 Jaar, z- M. MelJer._65_ Jaar. echtgei C. Tavenier. C. Ruitenbeek, 75 Jaar. H. Langezaal,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3