Huizinga zegeviert over een onsportieve Diepraam ijl Regenboogteam loopt verder uit op Friezen LZC eersteklasser na triomf op UZSC (3-2) KRANTENBEZORGERS Russen ontbinden hun waterpoloteam Willemse wint in 10 uur f18.000 f)pgericht 1 maart I860 Woensdag 22 juli 1964 Derde blad no. 31318 SPORT^ VAN TENNISKAMPIOENSCHAPPEN IN HILVERSUM Kruiver wil meer geld (Van onze correspondent). piet Kruiver, de midvoor van Fejjen- oord moet volgend seizoen r met voetbal kunnen verdienen ders stopt hij ermee. Dit vertelde zyn vrouw door de telefoon, want Kruiver zelf is in Oostenrijk op de forellenjacht. „Ik ben thuis gebleven, zegt m Kruiver, om de klap op te vangen." Van een conflict met Feijenoord is geen sprake, Kruiver wil m< dienen. Feijenoord wil hier ingaan en heeft hem daaror transferlijst geplaatst. Gisteravond had mevrouw Kruiver haar man aan de telefoon en deze machtigde haar tegen ons te zeg gen: een beter contract bij Feijen oord of ergens anders, of stoppen, „Wij hebben een grossierdery", vertelde mevrouw Kruiver. „Mijn man heeft het erg druk. Soms moet hij de zaak in de steek laten het voetbal, hij wil daarvoor compensatie". Zo staan dus de Er Is een gerede kans, zei vanmorgen de heer Klein veld, de secretaris 1 Sparta, dat Bela Bodnar naar andere Nederlandse club gaat een speler van die club naar Spar ta. Verder wilde de heer Kleinveld nog niet gaan. Namen werdén nog verzwegen. Dit is het enige posi tieve nieuws van de Rotterdamse transfermarkt. Alle overige berich ten van ruil Henk GrootBennie Muller, van ruil Piet de Vries Bouwmeester, worden ter bevoegde plaatse tegengesproken. De kans dat Bosveld van Sportclub Ensche de naar Sparta komt is ook al uiterst miniem te beschouwen, Sparta's reservedoelman Van der Velde gaat naar SVV, dat ook CVV's midvoor Torque heeft aan getrokken. Zes kandidaten voor functie van bondscoach Het is onwaarschijnlijk dat in de vacature-Elek Schwartz op korte ter mijn door het bondsbestuur van de KNVB een beslissing kan worden ge nomen. Zes trainers twee Honga ren, twee Britten, een Joegoslaaf en een Nederlander hebben zich by de KNVB kandidaat gesteld voor de functie van bondscoach. Het is echter zeer de vraag of het bondsbestuur zal besluiten een van deze zes oefenmeesters als bonds coach te engageren. Indien de KNVB er niet in mocht slagen op korte ter mijn 'n opvolger voor Elek Schwartz te contracteren, is het zeer waar schijnlijk dat een beroep wordt ge daan op een Nederlandse club zijn oefenmeester tijdelijk enkele uren per week af te staan aan de bond. Een aantal buitenlandse bonden maakt van een dergelijke regeling al lange tijd gebruik. Als de KNVB zou be sluiten een Nederlandse clubtrainer te lenen, zal dat slechts voor ten hoogste één seizoen het geval zijn. Door het late moment waarop Elek Schwartz verzocht van zijn contrac tuele verplichtingen te worden ont heven, was de KNVB voor het ko mende seizoen sterk beperkt in zijn keuze, aangezien de meeste trainers reeds gecontracteerd waren. Vierdaagse Aan dn Vierdaagss, die volgende week in Nijmegen wordt gehouden rullen dit jaar meer buitenlandse dan Nederlandse militairen deelne men. Ruim 3000 militairen van elf verschillende nationaliteiten zullen in Nijmegen acte de presence geven. De Engelsen en Amerikanen leveren met resp. 1.353 en 680 deelnemers de grootste contingenten. Evenals de voorgaande jaren zullen ook nu weer Israëliërs van de partij zyn. Nederland zal vertegenwoordigd zijn met 2305 militairen, een aantal, dat lager is dan vorig jaar. In totaal zal Nijmegen tijdens de Vierdaagse zo n 7000 militairen, verzorgers en bands inbegrepen, moeten huisvesten. De'eerste dag van de Apeldoornse Vierdaagse kenmerkte zich door ideaal wandelweer. Desondanks had de EHBO nogal wat werk, want ge heel volgens de traditie waren er op deze eerste dag veel deelnemers, die last hadden van stijve spieren en er vielen wat blaren te behandelen. De eerste deelnemers vertrokken om zes uur by het startgebouw, de Eurohal, en voor acht waren de 1320 wandelaars op pad. Vandaag leidt het parcours langs Assel-Kootwijk-Nieuw Millingen en Hoog Soeren. (Van onze tennismedewerker. mr. F. Bonte) De bekende Zuid-Afrikaan Keith Diepraam werd gisteren tij dens de internationale tenniskampioenschappen van Nederland in Hilversum uitgeschakeld door de volslagen onbekende 25-jarige Nederlander Siebe Huizinga: 1-6, 4-6. Was het nu maar zo, dat Diepraam, overwinnaar van de Duitser Kuhnke en bedreiger van de halve finaliset te Wimbledon, Bungert, werkelijk het stuk niet heeft kunnen redden, dan had men er vrede mee kunnen hebben. Maar Diepraam geloofde het wel. Hij liet nog geen vijftig procent van zijn kunnen zien, deed maar wat en zonder iets af te willen doen aan de prestaties van de Amsterdamse student moest men toch concluderen, dat Huizinga de zege gewoon toegeworpen kreeg. Pijnlijk Na afloop van deze voor de wed strijdleiding en vooral voor toernooi- organisator Mulder pynlyke gebeur tenis de Nederlandse zege ten spijt gaf Diepraam het volgende commentaar: „Ik had er niet veel zin in en myn tegenstander diens naam was hy kennelijk al kwjjt inspireerde me niet. Hy was ook zo slordig gekleed". Achteraf schijnt de om zijn hu meurige buien beruchte Diepraam toch wel spijt te hebben gehad van die ergerlijke vertoning. Hy heeft zich later zeer beijverd om de toernooilei- ding in Hilversum duidelyk te maken dat hem dit een volgende keer be slist niet zal overkomen. Of voorzit ter Mulder van de H.L.T.C. de Zuid- Afrikaanse spijtbetuigingen zal ac cepteren, is hoogst twyfelachtig. „Het is niet de eerste keer, dat we last hebben van die meneer Diep raam", aldus de heer Mulder. „Twee jaar geleden misdroeg hij zich door in een wat moeilijk staand enkelspel een paar ballen over de hekken te slaan. Dat hebben we hem vlug af geleerd door de kosten van de ballen van zijn onkosten-vergoeding af te trekken. Toch heb ik liever dat hij zulke dingen uithaalt, dan wat hij me vanmiddag heeft geleverd. Ik denk ik er voorlopig ook niet over om hem nog eens naar Hilversum te halen. Wij zijn hier geen liefdadig heidsinstelling". Men kan het niet anders dan met de heer Mulder eens zijn. Voor een vergoeding van 400 dollars (1400 gulden) mag men toch wel enige inspanning verwachten, dachten wij zo. Schneider Zweed verworven reputatie niet te grabbel wilde gooien door meteen de dag daarop een kansloze nederlaag tegen Lex Karamoy. Lesley Turner, buiten de baan een vriendelijke natuur, steeds bereid tot een gesprek is in het spel een „koele killer". De arme Yoce Sluyter moest dat tot haar schade 61, 61 voor de Australische, wier verrichtingen nauwlettend werden gadegeslagen door „poker-face" Mar garet Smith. Tenslotte willen we niet onvermeld laten het leuke succesje van het duo Van de WegNyeboer in het herendubbel tegen Maud (Z- A> en Axsater: 6—2, 6—4. Tezelfder tijd boekte op het centrecourt de for matie Schneider—Ha j er een 62, 7—5 triomf op Van Eysden—Bey. Uitslagen Heren enkelspel 2e ronde: Arends (N) w.o. wegens niet opkomen van Stolle (Austr); Guzman (Equad)— Brebnor (Z-A) 6—2, 3—6, 8—6; Hajer (N)—Maud (Z.A) 6—4, 6—8, 6—3; Huizinga (N)Diepraam (Z-A) 6—1. 64; Drysbale (Z-A)Fales (VS) 6—1, 6—2; Philipps (Z-A)—Tobin (Austr.) 36, 75, 86; Pimentel (Ven)Summers (Z-A) 6—2, 63; Barnes (Braz.) —Schneider (N) 1—6, 64, 75; Bey (Rhod)Hernandez (Phil) 61, 63; Bresson (Fr.) v. Broek (N) 6—2, 6—4, Rayn <Z- A) versl. Moe (Nrw.) 75, 6—2. 6—0, 6—3; mevr. Ridderhof (N) mej. Berner (Can) 63, 6—1; An ja Lepoutre (N)—mej. Nfjdus (Zwe) 61, 62; mej. Ebbern (Austr.) wint van mej. v. d. Heuvel (N) 63, 75; mej. Baylon (Arg) wint van mej. Baars (VS) 61, 62; mej. Gunderson (Zwe) wint van Freddy Marinkelle (Ni 6—2, 6—0; mevr. Fa- lesFloyd (VS) wint van mej. Van Rijn (N) 62, 60; mej. Turner (Austr) wint van mej. Sluyter (N) 61, 61; mej. Van Zyl (Z-A) wint van Joyce Marinkelle (N) 62, 63. Heren enkelspel tweede ronde: Koch (Braz) wint van Neely (VS) 64, 119; Hewitt (Austr)wint van Van Dillen (VS) 6—0, 6—1; Karamoy (N) wint van Stradmeyer (N) 64 teruggetrokken; Werksman (VS) wint 1 Larkham (Austr) 64, 61. Vaurien-zeilers vergaten een baan Dat alle tennistoeristen dezelfde opvattingen koesteren over hun ver plichtingen bewezen o.a. de Brazi lianen Barnes en Koch, de Zuid afrikanen Drysdale en Phillips en de Amerikaan Neeley. Barnes had het heel zwaar tegen Evert Schnei der, van wie wy gisteren al schreven, dat hy in uitstekende vorm verkeert. Overdonderend ging de Leimonias- speler van start. De service werkte voortreffelijk en bleef dat de hele partij doen, de volleys waren af en mocht hij in de eerste set «nog eens in het achter veld worden gedrongen dan schoten zowel van de backhand als de fore hand passings van zijn racket, die de toch waarlijk snel reagerende Bra ziliaan kansloos lieten. Met liefst 61 was de eerste klap in dit duel voor Schneider. Toen toonde Barnes dat hij een ervaren en geharde wed strijd-speler is. Hij schroefde zyn aanval met een ruk omhoog en daar voor moest Schneider wijken, zij het na sterk, taai verzet, 4—6, 5—7 een zichtbaar verheugde Barnes. De „topper" was gisteren in Hilversum zonder enige twyfel het duel tussen de tweede Braziliaan Koch en de Amerikaan Neeley. Een klassieke strijd, waarin de punten nu eens niet met „ram-bam" tennis werden ge scoord, maar waarbij de positie het net werd voorbereid met dege lijke groundstrokes. Opvallend was dat bij beide spelers de backhand niet met underspin werd geslagen, doch met topspin, zelfs op hoge ballen op nagenoeg schouderhoogte. Koch met 6—4. 11—9. Op matchpunt de Braziliaan suisde een backhand Neeley, volkomen onbereikbaar Het Hollandse Regenboogteam heeft gisteren op de voorlaatste dag van de 44ste Kaagweek in de wedstrijd tegen Friesland duide lijk afstand genomen van zijn Friese tegenstanders. Wie had ge hooptdat de strijd zich na de kleine overwinning van de Friezen op maandag verder toe zou spitsen, kwam bedrogen uit. Integendeel, door een nieuwe zege slaagden de Hollanders erin hun voorsprong aanmerkelijk te vergroten (92.3-73) Ook in de nationale wedstrijden is de strijd bijzonder levendig geweest. De strijd om de hoofdprijzen in de verschillende klassen is in alle hevigheid ontbrand. Zo hevig zelfs dat in de Vaurien-klasse de deelnemers een baan te weinig zeilden en zodoende allen buiten de prijzen vielen. Grondleggers Ir. G. Bakker, Bouw van Wijk en H. v. d. Velde waren de grond- ggers voor de overwinning van gis teren in de HollandFriesland Re genboog-teamwedstrijd. Zij bezetten de eerste drie plaatsen. Aanvankelijk lag Van der Velde in vierde positie, doch in het tweede van de twee gro te kruisrakken slaagde hij er in Jac. de Wilde van de derde plaats te ver drijven. De Hollanders hebben in de strijd in gisteren wel grote risico's geno- en. Met grote slagen werd naar de boei aan de Dieperpoel opgezeild. Slagen, die ernstige gevolgen had den kunnen hebben voor de uitslag, maar het geluk zat de Hollanders niet tegen en elke manoeuvre, die zij ondernamen slaagde. hem, ternauwernood breedte over de achterlijn. Drysdale, die eergisteren, op de dag va~ komst, druk stond te oefenei Ryan en Phillips, klopte in record tempo, 35 minuten, de Amerikaan Fales, echtgenoot van Donna Fales— Flloyd, 6—1, 6—2. schepen sloot, veroverde hij toch de zesde plaats. De Friezen H. de Vries en Rofekamp eindigden op de vierde en vijfde plaats. Pampusklasse De Kaagzeilers in de Pampusklas- zyn er eindelijk in geslaagd een oerwinning te behalen in de team wedstrijd tegen Curasao. G. Biesot zeilde een zeer sterke race. Hij nam bij de start de leiding en stond deze niet meer af. Lemson, die lange tijd in tweede positie lag, werd op het laatst door de Curacaoër Bielderman naar de derde plaats verdrongen. Mej. Strietman, die met een zesde plaats genoegen moest nemen, kwam Zwaarder Zijn landgenoot Dave Phillips had het heel wat zwaarder tegen de Australiër Brian Tobin, 3—6, 7—5, 8—6 Een rotsvast zelfvertrouwen een 'sterke backhand besliste het ge vecht in het voordeel van de Zuid- Afrikaan. Lex Karamoy gaf de Am sterdammer Stradmeyer (D.D.V.). trotse overwinnaar van de geduchte, doch sterk aan stemmingen onder hevige Zweed Axsater, snel te ver staan dat wat tegen Axsater wel lukte tegen hem nauwelijks resultaat heeft, n.l. vertragend spel met ze nu en dan een uitschieter. Dat is nu juist het type spel dat Karamoy beheerst als geen ander in ons land. Resultaat 6—4 voor Kara moy in de eerste set, zonder dat deze de indruk maakte zich al te zeer te hebben ingespannen. Op deze stand Stradmeyer op, naar zijn zeggen van wege een honkbal-blessure aan zijn schouder, maar naar onze stenige overtuiging omdat hij de net tegen de gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Leiden. ste plaats en heeft hierdoor fraaie kans op de hoofdprijs. Lex Tienhoven werd winnaar in de Vrij heids-klasse. De nationale kampioen, Willemsen, eindigde in deze klasse op de vierde plaats. De stryd om de hoofdprijs In de Solo-klasse zal waarschijnlijk Engelse aangelegenheid worden. De papieren van Stone staan het hoogst genoteerd. Mr. D. van Eek behaalde zijn ste zege in de Pampus-klasse, n hij bleef in het puntenklassement oh achter bij H. de Ruyter, die op vijfde plaats eindigde. In de 16m2 streepklasse zorgde F, Jansma voor een verrassing door als eerste binnen te komen. Reputatie Uitslagen Finnjollenklasse1. H. F. v. d. Rest H. W. van Berkel; 3. R. J. Roëll; 4. J. N. Bodegraven; 5. H. de Jong. Olympiajollenklasse: 1 .J. O. vi der Pijl; 2. K. F. Jansen; 3. L. Dorden; 4. C. A. A. Visser; 5. T. Wes ten. Tienho- J. Wes- mej. M, Bjj de nationale wedstrijden Bouw van Wyk aardig op weg om de Regenboogklasse een geduchte putatie te vestigen. Mocht er na zyn overwinning van maandag hierover nog twijfel bestaan, gisteren deze weg door met grote voorsprong op de rest van het veld als eerste te eindigen. Reeds bij de eerste Zeilandboei ..am hij de leiding in handen. Toen echter in de tweede ronde de gerou tineerde Rotterdammers Hofland, die intussen Bakker van de tweede plaats had verdrongen, een aanval op de leiderpositie van Van Wijk in zette, verdedigde hij deze uitstekend maakte zelfs by matige wind winst. Van Wyk is op het ogenblik de grote kanshebber voor de hoofd prijs in de Regenboogklasse, al blijft Hofland een ernstige concurrent. Grote klasse Heike Blok won op duidelijke wijze In de FD-klasse. op de tweede plaats gevolgd door Fred lm hof f. Heike I Blok, die hiermee zijn tweede over- i winning in deze klasse boekte, staat' voor de strijd om de hoofdprijs vrij stevig op de eerste plaats. Rolf van der Baumen bewees in de Valken-klasse nogeens zijn grote klasse. Onbedreigd finishte hij als eerste. De hoofdprijs zal dit jaar echter zijn neus wel voorbij gaan, want de gebr. Klazinga, die gisteren op de tweede plaats eindigden, leid den met ma j| x A J plaatsen hoofdprijs. Vrijheidsklasse: 1. L. ven; 2. J. Hellemans jr. dorp; 4. B. Willemsen; Warmenhoven. Flying Juniorklasse: 1. J. R. Sie- mons; 2. mej. A. Vunderink; 3. B. J. Lodewijks; 4. A. F. T. Schimmer; 5. H. Ozinga. Schakelklasse: 1. M. van Pelt; 2. M. B. J. M. de Ruyter; 3. P. R. Sibie; 4. M. C. van Sabben; 5. E. R. de la Rie. Soloklasse AI: 1. B. C. Fock; 2. H, Wilton; 3. F. H. A. Beek; 4. A. A, Francois; 5. R. W. F. Meijer. Soloklasse All: 1. Alec Stone (Eng.); 2. R. Ingerman; 3. P. L. de Zwart; 4. Alan Swift (Eng.); 5, Benschop. 12 Voetsjollenklasse: 1. P. J. M. Bulters; 2. W. Stoutenbeek; 3. L. Hommels; 4. A. W. Reyers; 5. J. W. van Weezenbeek. Flitsklasse: 1. J. G. Lelieveld; 2. D. Kok; 3. K. J. Brouwer; 4. P. H. Hee- rema; 5. A. D. van der Wall Bake. Flying Dutchmanklasse: 1. H. C. Blok; 2. F. H. Imhoff; 3. J. J. Bark; 4. J. J. Verwey; 5. P. C. L. Docter. Valkenklasse: 1. E. Rolff v. d. Bau men; 2. S. Klazinga; 3. A. J. Klein; 4. A. du Prie; 5. J. M. Snijders. Spankerklasse: 1. P. C. Kroes; 2. A. Visser; 3. F. Rijsdijk; 4. T. Broekhuizen; 5. J. B. Boer. Regenboogklasse: 1. B. van Wijk; J. Hofland; 3. Ir. G. A. Bakker; 4. H. de Vries; 5. A. Bakker. 16 M2 Streepklasse: 1. F. Jansma;. 2. J. de Ruijter; 3. W. van der Horst; 4. G. C. Vegter; 5. J. van der Kooy; Pampusklases1. mr. D. van Eek; 2. R. van Asten; 3. G. K. Pauli; 4. L. J. de Wit; 5. H. J. de Ruyter. 'Te veel smokkelaars De Sowjet-Unie heejt haar Olympische waterpoloploeg ontbonden, omdat tien van de elf spelers zich hebben schul dig gemaakt aan het binnensmokkelen van buitenlandse goe deren, aldus wordt uit Moskou vernomen. Het blad Komsomolskaya Prawda zei dat de spelers waren betrapt toen zij onlangs van een buitenlands tournee terug kwamen. „Toen zij bij de douane werden verzocht hun kof fers open te maken, verbleekten zij. Hun koffers waren ge vuld met buitenlandse goederen. Wie heeft zoveel kleren nodig? De waterpolospelers zeiden dat zij deze voor arme familieleden hadden gekocht. Doch dat was een leugen. Zij waren gekocht niet voor cadeautjes maar voor de zwarte markt", aldus het blad. „Er tvas slechts één sportman die zijn waardigheid niet had verruild voor buitenlandse lompen", zei Komsomolskaya Prawda. Het blad zei „de ploeg is ontbonden zoegens morele degra datie, wegens het verliezen van de eer van de Russische sportman". Een nieuwe ploeg zal worden samengesteld „voor de vier-jarige weg naar de Olympische Spelen", aldus het blad, waarmee het scheen aan te geven dat Rusland dit jaar in Japan niet aan het nummer waterpolo zal deelnemen. Herman Willemse, de 30-jarige on derwijzer uit Utrecht, is er voor de v(jfde maal in successie in geslaagd de marathon zwemwedstrijd over 26 rnyl (41.8 km.) voor de kust van Atlantic City te winnen. Een ecla tant succes voor de Nederlander die tevens zyn record, dat met 10 uur 30 min. en 5 sec. op zijn naam stond met een tijd van 10 uur 8 min. en 15 sec. aanmerkelijk scherper stelde. Herman Willemse toonde zijn uit stekende vorm door van start tot finish naar een onbedreigde zege te Hij legde daarmee beslag op de eerste prijs van 5000 dollar, ongeveer 18.000 gulden, na de ruim 10 urn- durende strijd tegen de elementen. Toen hij bij Atlantic City aan de Sternklasse: 1. J. Metzelaar; 2. P. M. de Bruyn; 3. M. Blietz; 4. R. M. Steensma; 5. J. Berkhout. Jeugdklasse: 1. P. Dekker; 2. G. J. Krediet; 3. P. Kramer; 4. O. A. Zweep. hand als een oude bekende beschou wen, de Nederlander toe. Een dramatisch duel ontspon zich voor de ogen van het publiek tussen de Egyptenaar Abdel Latif Abou Heif, een 37-jarige officier en de Canadees John la Coursiere. De ma rathonrace tussen beiden, met de tweede plaats als inzet, werd met slechts eentiende seconde verschil gewonnen door de Egyptenaar. Tij den respectievelijk 10 uur 31 min. 23 s 10 i 31 i 23.1 Abou Heif won ongeveer f7000 en La Coursiere f3500. Greta Andersen, de Deense Olym pische kampioene, die in Amerika woont en maar liefst zeven maal de officieuse wereldtitel die aan deze race verbonden is won, werd nu ver slagen door de 21-jarige Amerikaanse Marty Sinn uit Ann Arbor. Zij kwam als eerste vrouw, zevende in de race, binnen in de recordtijd van 10 uur 37 min. en 15 sec. en verdiende in die tjjd f3600. Waterpolocompetitie „'t Is nu gebeurd.Met een lach je rond de mond, waarin de welhaast onafscheidelijke sigaar bungelde, vertelde coach-voorzitter v. d. Rey- den van de LZC het gisteravond in Woerden, toen Ad Mooihuizen de stand in de laatste periode op 30 bracht. Een ruime en meer dan ver diende voorsprong in het promotie duel voor een plaats in de eerste klasse tegen het Utrechtse UZSC. Niets kon de LZC nu eigenlijk nog gebeuren, maar het was weer LZC. Zonder dat er een aanleiding toe was, verslapten de Lei denaars. Er werden wat foutjes gemaakt en van het team, dat ruim drie perioden lang een gedegen party had gespeeld, was opeens niet zoveel meer over. UZSC voelde dat hier de kans lag. Fel gingen de Utrechters in de aan val. De achterstand werd terugge bracht tot 31. Even later werd het zelfs 32, maar het had allemaal juist iets te lang geduurd. De reste rende paar seconden hield LZC het hoofd koel en was de promotie feit. Drie jaar geleden hadden de Leide naars ook geprobeerd het 27 jaar ge leden verloren gegane terrein te her winnen. Toen liep het (eveneens ii Woerden met UZSC als tegenstan der) minder goed af. Gisteravond ren de rollen omgedraaid. De Utrech ters hebben in die drie jaar nagenoeg geen veranderingen in speelsterkte ondergaan, terwijl het bij LZC steeds beter ging. LZC speelde rustiger, bouwde beter op dan UZSC. Doelman Koolscheün van de Utrechters stak echter in uitstekende vorm en wist met de niet altijd even felle schoten Onverwacht zwembad „De Vliet". Verrassend schoot uit het midden hard op doel Cees Schoof, in fel gevecht met Van Majurik, slaagde er juist in de baJl van richting te veranderen. Jan Heck deed in het Leidse doel goed en de eerste rust kwam met een 10 Leidse voorsprong. Een stand die ook in de tweede periode geen wijzi ging onderging. „Geen risicoDat was de op dracht waarmee de Leidenaars aan hun derde gedeelte begonnen met Dick Timmermans in plaats van Ro land Koedoder in de ploeg. De Utrechtse middenvoor Maaswinkel miste de kans op de gelijkmaker, waarna Cor van der Akker uit het water werd gestuurd. Het was toen LZC niet moeilijk (met een man mee) te scoren. Simon Ouwerkerk plaatste de bal op Ad Moolhuizen wat 20 betekende. Vreugde bij het grote contingent Leidenaars, onder wie wethouder Sannes, op de gezellige tribune. Een vreugde, die in feeststemming uit barstte toen Ad Moolhuizen in de laatste speeltijd opnieuw een nume rieke meerderheid uitbuitte (Tapper man was uit het water gestuurd dioor de goed leidende arbiter Brokke). Het was'afsof na dit doelpunt er iets in de Leidse machine ging hape ren. Maaswinkel strafte een kleine defensief out onmiddellijk af en toen ook Hans Slooter uit het water werd gestuurd en het na wat geharrewar 32 werd door Van Maurik zag het Een verrassend goed voor de dag komend Zyl-team heeft gisteravond in Alkmaar een even verrassende als verdiende 26 overwinning geboekt op kampioenskandidaat DAW, dat door deze nederlaag de titel van de tweede klasse A naar Amsterdam (DJK) zag gaan. De eerste, sterke periode van De Zijl was eigenlijk van beslissende be tekenis. De Leidse ploeg, die zich na de zwakke competitiestart uitstekend heeft hersteld, trok er direct flink en voordat DAW het goed besef te hadden de Leidenaars een 03 voorsprong genomen door doelpunten Leo Stockhuizen, Gé Rol en Loek Kampen. fVW was aangeslagen. Zelfs met speler meer (Henny Hensing was uit het water gestuurd) zagen de Alkmaarders voorlopig geen kans de stugge Zyl-defensie met doelman Joop Bodt aan het hoofd te passeren. Toch zouden de DA W-spelers even terugkomen. Witte en Van Bekkum brachten de spanning weliswaar te rug, maar De Zijl was gewoon niet van de wijs te brengen. Wim Berg man had nog in dezelfde speeltijd het antwoord klaar (24) en de Kooi- bewoners speelden een gewonnen wedstrijd. Iets dat nog eens duidelijk werd uitgedrukt door de doelpunten van Gé Rol en Henny Hensing, die de ontredderde DAW-ploeg geen enkele kans meer gaven. Het reserve team van AZC, dat reeds tien wedstrijden in successie heeft gewonnen, is nog steeds geen kampioen. De Alpheinaren hebben hier winstpunten in mindering ge kregen omdat men een niet gerech tigde speler had laten meespelen. Maar ook die vier winstpunten min- len wedstrijd tegen De Pinguin6 heeft AZC 2 aan een gelijkspel ge noeg. AZC bereikte dit dankzij een 2—5 overwinning in Den Haag op Swift 2. LZC speelt donderdagavond in het zwembad De Vliet een ere-wedstryd (ter gelegenheid van de promotie naar de eerste klasse) tegen het ster ke Spaanse team Sabadell, dat onder leiding staat van de Nederlander Kees Oudegeest. De Spanjaarden, die op het ogenblik in Nederland toeren, hebben op waterpologebied nog niet zo gevestigde reputatie als b.v, Bar celona, maar moeten tot zeer sterk spel in staat zyn. De wedstryd in De Vliet begint om kwart voor acht. Het kampioensteam van LZC: achterste rij v.l.n.r. Parrel. Ou werkerk. Slooter. Koedoder: voorste rij: Moolhuizen. Schoof, coach v. d. Reyden. Timmer mans en Heek. (Foto Leidsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 5