ópstaat I Adjudant Veltman verlaat Schiphol is alleen als er Marjolin bezorgd over gevolgen loonstijging OPRUIMING Exclusieve bazaar van en voor vrouwen Tliant en De Gaulle werden het niet eens Afrikaanse boycot van Zuid-Afrika Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 22 juli 1964 Tweede blad no. rxw&sma&iVLisrz^T^erzm^rrkj Dertien jaar bij de mooiste brigade van ons land (Van onze Haagse correspondent) Kijk er de foto's van elk koninklijk bezoek aan Schiphol maar op na: óf Hare Majesteit nu zelf op reis gaat. óf dat zij de Prins of één van haar dochters uitgeleide doet. dan wel dat zij naar de luchthaven is gereisd om een hoge gast te verwelkomen, steeds staat een martiale figuur in het blauwe uniform met de witte nestels van de Koninklijke Marechaussee in haar onmiddellijke nabijheid. Eén meter negentig lang en robuust als een eik is adjudant Velt man precies de figuur, die men zich voorstelt als men denkt aan de bescherming van de persoonlijke veiligheid van onze Koningin. Na 1 augustus echter zal by op die foto's niet meer voorkomen. Met veer tig voorbeeldig doorgebrachte dienst jaren op zyn conduitestaat gaat ad judant Veltman met pensioen. „Ik heb altyd schik in mijn werk gehad en ik mag 't nóg graag doen, maar ik ben van mening, dat je er eens een punt achter moet zetten. Veertig jaren, waarvan dertien op Schiphol 't is nou welletjes ge weest", zegt de adjudant. Op de vuist Buiten de ring van de Haarlem- mermeerdijk heeft de adjudant faam verworven toen hij, nu 2% jaar ge leden, op de vuist ging met de Rus sische ambassadeur in ons land. Dat was toen in oktober 1961 de schei kundige ingenieur Alexej Goloeb asiel in ons land vroeg en er op het vliegveld een onaangename rel ont- neel om haar heen verklaarde „vrij willig" naar de Sowjet-Unie terug te willen. Adjudant Veltman meende, dat on- ider zoveel diplomatieke druk het - recht geen loop kon hebben en greep in. Tegenover zich vond hij niemand minder dan ambassadeur Ponoma- renko, maar de adjudant het zich niet afschrikken, zelfs niet toen er klappen vielen. Hij wist hoever hij m deze uiterst ongewone situatie kon gaan en hij is later dan ook volledig in het gelijk gesteld. Nu wil hij er liever niet meer over praten. Niet over dit onaangename incident, maar ook met over zyn veel plezieriger taak in de nabyheid van de Koningin, „dat was mijn werk, daarover behoor je toch geen sterke verhalen te gaan ophangen", is zyn mening. Hij volstaat met te verwijzen naar zijn afscheidsfeest, dat op de 29ste van deze maand in de briga dekazerne in Badhoevedorp zal wor den gevierd. ambtsvoorganger van de adjudant had hem gewaarschuwd dat het moeilijk zou worden op Schiphol: „Je zult het er geen jaar uithouden", zei de een. „Het is een hondebaan", had een ander gezegd. „Nou ben ik geen wegloper", vindt de adjudant. geweest. Dertien jaar. Moeilijk? Die vent, die dat zei van die hondebaan, kletste, 't Is de mooiste brigade van het hele land!". Baby stierf: Ouders vrijgesproken (Van onze Haagse correspondent) De Haagse rechtbank heeft een 31-jarige havenarbeider uit Den Haag en diens 23-jarige echtgenote vrij gesproken. Zij waren ervan beschul digd hun jongste kind, een jongetje van zeven maanden, zodanig ver waarloosd te hebben dat het in april van dit jaar stierf. Twee weken ge leden hoorden de ouders wegens „dood door schuld" gevangenisstraf fen van zes maanden met aftrek van het voorarrest tegen zich eisen. De ouders verklaarden er geen flauw vermoeden van te hebben ge had dat de baby, die stierf door on voldoende en verkeerde voeding, er zo slecht aan toe was. Medische des kundigen verklaarden dat leken in derdaad niet konden zien, dat het met 't kind zo slecht ging. Bovendien verklaarde een van hen dat het con sultatiebureau in gebreke is geble ven: dat had aan huisbezoek moeten doen. Blijkens de vrijsprekende vonnissen heeft de rechtbank de voor het ten- lastegelegde vereiste „grove schuld" niet bewezen geacht. Nederland in de E.E.G. Dankbaar Schiphol verwerkt op het ogenblik ruim anderhalf miljoen reizigers per jaar. Achtduizend daarvan hebben reden de adjudant en zyn medewer- Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. kers bijzonder dankbaar te zyn, om dat hun reis zonder de hulp van d< Schiphol-brigade niet ongestoord zoi zyn verlopen. „Je staat er versteld van, hoe on- Meer hulp minder bewapening In een bijeenkomst van de Zwitser se Protestantse Federatie in Neucha- tel was een Calvijnkenner uit Genè- ve, André Biéler, uitgenodigd te spre ken in verband met de vierhonderd ste sterfdag van Calvijn over 't ont werp: „Calvijn als de profeet van het industriële tijdperk". Hij greep deze gelegenheid aan om een nieuw voorstel te lanceren voor de hulp verlening aan onderontwikkelde lan den. Het voorstel was uiteraard ge richt tot de Zwitserse kerken, doch heeft een veel wijder strekking. Met het oog op 'de steeds groter wordende kloof tussen de rijke en arme lan den en met het oog op de consequen ties hiervan voor alle volken, stelde dr. Biéler voor dat de ryke landen 3% van hun nationaal inkomen beschik baar zouden stellen om armere lan den te helpen. Deze 3% zou dan moe ten worden afgenomen van de 7% van de nationale inkomens, die nu voor bewapening besteed worden. Het zou goed zjjn als de kerken hiertoe het initiatief namen. Daarom stelde dr. Biéler voor, dat de Zwitserse ker ken aan de Wereldraad van Kerken en aan het Vaticaan zouden vra gen gezamenlyk voorstellen te doen om in 1965 dit plan ten uitvoer te leggen, omdat dat jaar reeds tot een .jaar van internationale samenwer king" werd geproclameerd in ver band met het 20-jarig bestaan van de Verenigde Naties. Ook al is dit voorstel misschien in sommige op zichten enigszins utopistisch van aard. toch meende dr. Biéler dat het uiteindelijk zeer realistisch was om dat het beschikte over fondsen, die toch uitgegeven zouden worden door de rijke landen. In Zwitserland heeft dit voorstel weerklank gevonden en ook elders de wereld is men er opmerkzaam luchtreis beginnen. Waarschynlyk denken ze dat het vliegticket het enige belangrijke is en als wy ze dan moeten aanhouden omdat hun pa pieren niet in orde zyn, staan ze hoogst verbaasd te kyken. Gelukkig zyn onze voorschriften zo, dat we de meesten van hen kunnen helpen en dat vind ik fyn. Neem byvoorbeeld de mensen die met een verlopen pas poort naar Engeland willen. Ze heb ben gehoord dat je voor sommige landen geen geldig paspoort meer nodig hebt, maar ze weten met dat "it voor Engeland niet opgaat. De luchtvaartmaatschappy die met zulke heden ginds aankomt loopt kant op een boete von duizend gulden en de onfortuiniyke passagier gaat onherroepelyk terug Is het dan met heeriyk, dat Je zulke mensen een toeristenkaart kan verkopen? Daar heb ik schik in". De Vice-voorzitter R. E. Marjolin van de EEG-commissie heeft na de be sprekingen van de EEG-ministers van Financien in Amsterdam zich bezorgd getoond over de gevolgen van de loonstijgingen in Nederland. Hij legde hierbij de nadruk op het belangrijke betalingsbalanstekort en de spanningen in de consumptieve sfeer door vergroting van de koop- krachtstroom, die uit de verhogingen resulteren. Dit heeft de minister van Financiën, prof. dr. H. J. Witteveen, na afloop van de besprekingen ver klaard tegenover de pers. Prof. Wit teveen heeft op de bedenkingen van Marjolin geantwoord door te wijzen op het feit, dat deze moeilijkheden door de Nederlandse regering reeds lang waren voorzien. Toch heeft zij deze stap willen nemen, omdat een aanpassing aan het loonpeil van de overige EEG-landen werd beoogd. De weg naar herstel van het evenwicht in ons land is, zo meent de minister, overigens reeds ingeslagen. Van es- sentiëel belang voor evenwichtsher- „Zwarte Adelaar" in Leopoldstad .Kolonel" Hubert F. Julian „d< Zwarte Adelaar" is gisteren ir Leopoldstad aangekomen met, naar hii zei, een aanbod voor kredieten ten bedrage van handerdmUjoen dollar voor de Kongolese regering. Hij zei dat de kredieten afkomstig waren van Zwitserse banken. De 67-jarige Julian, een in Tnmi- dad geboren neger die het Ameri kaanse staatsburgerschap heeft, ver wierf de bijnaam Zwarte Adelaar toen hij in 1930 het bevel had over de uit drie vliegtuigen bestaande luchtmacht van keizer Haile Selassie van Ethiopië. Julian werd in 1962 vier maanden door de Verenigde Naties gevangen gehouden, omdat hij wapens aan het toen afgescheiden Katangaanse leger van Tsjombe zou hebben verkocht. Hij noemde zich toen Tsjombes „rei zende ambassadeur". „Tesselscliade-Arbeid Adelt" „Tesselschade-Arbeid Adelt" hield gisteren In hotel .Huis ter Duin te Noordwijk haar traditionele ba zaar. Deze jaarlijkse verkoopdag is in de loop der jaren een gebeurtenis van belang in de bloemenbadplaats geworden. Altijd heeft deze bazaar iels aparts. Men ziet er ook steeds iets nieuws. Boven alles is er een ter de sfeer van liefde en zorg, waar mede al dit handwerk is gemaakt. Dit past zo volkomen bij het ver heven doel van de vereniging, het sSen mn on- en mmvermogende Nederlandse vrouwen van alle ge zindton uit beschaafd milieu bil de opleiding tot een vrouwelyk beroep of bij net ontwikkelen van haar ta- 16 Het waren de afdelingen Helt Gooi. Haarlem en Botterdam, die een ge dfielte van de conversatiezaal van hS Kuis ter Duin" hadden omge bouwd tot een warenhuisje voi SSïïkvolle en exclusieve goederen opgiet gebied van handwerken en huisvlijt. Al deze goederen lagen tm- r^dstorw^'deeaUfdgelK op de meest vriendschMipdh^ wijze wedijverden om in kwaliteit en ve scheidenheid zo goed mogelijk voor als"!,tuinstad" had de da- miTÏIndéze afdeling kennelijk ge ïnspireerd. Opvallend OT» h«t beschilderde glaswerk, praktische ken voor de tuin en tal van voor werpen met bloemen en vruchten decoraties. Het Gooi deed niets voor haar zusterafdeling onder. Haar stand muntte eveneens uit in een ryke ver scheidenheid van artikelen. Stuk voor stuk juweeltjes van huisvlyt. Handwerk en kunstig versierd» huis houdelijke zaken domineerden by Haarlem en Het Gooi. Smokjurkjes en babykleding wa ren wederom de specialiteiten van de dames uit de Maasstad. Wist u dat de Amerikanen dol zyn op deze prachtig bewerkte kinderkleding? Ook presenteerde Rotterdam aller liefste speelgoeddieren ook Haar lem was hierin goed gesorteerd. Zij stalen op slag het hart van de jeug dige bazaarbezoekertjes. Heerste er reeds 's morgens veel drukte aan de stands, in de middag uren, toen het begon te regenen, kwamen de bezoeksters zelfs in massa binnen. Met een voorbeeldige yver trachtten de dames al het moois aan de vrouw te brengen. Ongetwyfeld zyn zy erin ge slaagd een flinke som voor het werk stel acht prof. Witteveen het, dat in het najaar van 1964 en in het voor jaar van 1965 slechts zeer beperkte loonstijgingen worden toegestaan. Dit zou ook volledig in overeenstemming zyn met de aanbevelingen van de EEG inzake herstel van de interne economische stabiliteit in de lid-sta- ten. Dat de Nederlandse regering het tydstip van belastingverlaging laat afhangen van een ontspanning in de conjunctuur had de volledige instem ming van de heer Marjolin. Prof. Witteveen heeft tijdens de besprekin gen uiteengezet dat de verlaging ge zien moet worden als een element in de structurele politiek van de rege ring. Hoewel de totale belastingdruk vrijwel gelyk zal blijven, meent de minister dat een te sterke daling van de reële koopkracht door de belas tingmaatregelen kan worden voor komen, nu slechts een geringe loons verhoging kan plaats hebben. Lunch in Ely see (Van onze correspondent in Parijs) De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Oe Thant, heeft giste ren eindelijk de lunch met gene raal De Gaulle gebruikt, waarvoor hij in april al was uitgenodigd. Een Invitatie, die toen wegens, de opera tie van het Franse staatshoofd toen moest worden uitgesteld. Thant is vanuit Genève even naar Parys heen en weer gevlogen waar hy behalve de president ook de ministers van Buitenlandse Zaken en van Cultuur, Couve de Murville cn Malraux, ont moette. Na zyn bezoek aan het Elysée verklaarde de VN-secretaris-generaal dat hy met De Gaulle alle belang rijke wereldproblemen had besproken en dat hun gesprek vruchtbaar was geweest. Met betrekking tot Afrika kon Thant zyn gastheer verslag uit brengen van de conferentie der Afri kaanse staatshoofden in Cairo die hy juist had by gewoond. En ten aanzien van Zuidoost-Azië, een ander voornaam onderwerp van gesprek, moeten de beide staatslie den hun overeenstemming hebben kunnen constateren inzake de wen selijkheid van een neutralisatie en hereniging der beide Vietnamese- staten. Daarentegen moeten, zoals ook al uit de toaste bleek die tijdens de lunch gewisseld werden, op ande re punten de inzichten nogal ver uiteen zijn gelopen. Wanneer het waar is dat generaal De Gaulle se dert het einde van de Algerijnse oorlog iets minder sceptisch tegenover de volkerenorganisatie is komen te staan, dan blijft hy niettemin een fel tegenstander van alle acties der Verenigde Naties die niet nauwkeu rig met de oorspronkelijke opzet van het handvest in harmonie zijn te brengen. Net als de Sowjet-Unie wenst ook Frankryk niet dat de VN met ini tiatieven als gewapende politie-ac- ties buiten hun boekje gaan en zo heeft Parys, altyd geweigerd zyn aandeel in de kosten van de Kongo expeditie bij te dragen. Die onbe taalde regeling zal de secretaris-ge neraal ook gisteren wel weer hebben gepresenteerd of tenminste ter spra ke gebracht, zonder dat uit enige aanwijzing echter gebleken is dat De Gaulle die schuld, die hy dus niet erkent, nu zou willen vereffenen. Trots die weigering gelooft men in Parijs niettemin dat de generaal toch wel enig water in zijn wyn zal moeten doen gezien het belang dat vooral door de jonge Afrikaanse landen aan de volkeren-organisatie wordt gehecht, landen welke Frank- De leiders van de Afrikaanse lan den die in Cairo in Conferentie zyn, willen een speciaal orgaan in het leven roepen ter coördibering van de boycotmaatregelen tegen Zuid- Afrika en Portugal. Het orgaan zou ook hulp moeten verlenen bij de uit voering van deze maatregelen. De leiders, die tot hardere econo mische maatregelen tegen Zuid-Afri- Kritiek in de Eerste Kamer op Goldwater stopverdrag is kritiek uitgeoefend op de kandidatuur van senator Barry Goldwater voor het presidentschap de Verenigde Staten. Minister Luns «Buitenlandse Zaken) wilde op deze kritiek niet ingaan en ook het verzoek om het Nederlandse rege ringsstandpunt over deze kandida tuur bekend te maken willigde hy niet in. „De regering betaamt extra soberheid", aldus de bewindsman, die deze kandidatuur een interne aange legenheid van een ander land noem de. Kritiek op Goldwaters kandida tuur kwam van de afgevaardigden Diepenhorst (AR), mevrouw Van Ommeren-Averink (CPN) en Van der Spek (PSP). Deze laatste stelde, dat alleen al deze kandidatuur van Goldwater de Amerikaanse oorlogs zucht groter zal maken. Hy zei het niet ondenkbaar te achten, dat de z.i. verse hrikkelyke" Goldwater de presidentsverkiezingen zal win nen. Mevrouw Van Ommeren noem de Goldwater een „extremist" en ze het hoogst bedenkelyk te vinden, dat deze kandidatuurstelling moge- landen verzoeken hun olieleveranties Zuid-Afrika en de Portugese ge biedsdelen in Afrika onmiddellyk stop te zetten. De officiële woordvoer - de conferentie deelde mee, ook maatregelen heeft vastgesteld om Z.-Rhodesië te tref fen. Deze maatregelen zullen worden uitgevoerd als de blanke minderheids regering van Zuid-Rhodesië eenzij dig tot uitroeping van de onafhanke lijkheid mocht overgaan. De woord voerder ging niet nader in op de aard van deze maatregelen. Men keurde op de conferentie voorts een verklaring van president Nkroemah van Ghana om één gering voor geheel Afrika te Nasser zegt in zyn verklaring dat de- eenheid van Afrika in etappes bereikt moet worden en moet wor den voorafgegaan door een verster king van de samenwerking en de economische banden tussen de Afri kaanse landen. Nasser legde er de nadruk op, dat de handel tussen de Afrikaanse landen onderling nog geen 10 procent bedraagt van de totale handel der Afrikaanse landen. De leiders van de Afrikaanse lan den besloten ook meer steun te ver lenen aan de bevrijdingsbewegingen Tot secretaris-generaal var Organisatie voor de Eenheid Afrika (OAU) werd gekozen Diallo Telli, die permanent vertegenwoordi ger van Guinea by de Ver. Naties is. Zyn verkiezing wordt beschouwd als een overwinning voor de extremis tische vleugel van de OAU. Zijn kan didatuur werd gesteund door Algerije, de VAR en Kenia. ïyk de zy hield minister Luns koers van Goldwater af te wijzen.; „De regering dient duideiyk te ma ken dat zy met deze politiek niets te maken wil hebben", aldus deze afgevaardigde. Prof. dr. I. A. Die penhorst tenslotte sprak over bange zorg en over „wolken, die de horizon zyn komen opzetten op een ogenblik, dat men dit niet zou verwachten". De afgevaardigden uitten hun vol doening de inhoud Vermeld dient nog te worden, dat de directie van het „Huis ter Duin" r_ wederom geheel belangeloos haar kernstopverdrag, dat door de Senaat conversatiezaal voor dit doel beschik- i tenslotte zonder hoofdelyke stem- baar stelde. 1 mtng werd aanvaard. Conferentie over satellieten voor communicatie In het Amerikaanse ministerie va Buitenlandse Zaken is gisteren ee internationale conferentie geopend om de laatste regelingen te treffen voor een wereldomvattend stelsel va' commerciële verbindingssatellieten. Er nemen achttien landen aan d conferentie deel. Het is de bedoeling dat het systeem na voltooiing van proefnemingen met verschillende typen satellieten tegen half of eind 1967 voUedig In werking zal worden gesteld. Op de conferentie zullen twee dragen worden getekend, waa een tussen de regeringen betreffende de organisatiebeginselen voor het systeem. Het andere waartoe tele- internationale organisatie zonder machtsmiddelen en dus zonder een politieleger niet zo heel veel uit kan richten. Voor het moment probeert Parys door zich met nadruk op zyn lid maatschap van de Veiligheidsraad te beroepen, die evolutie in de richting van een democratisering en een ver hoging der doelmatigheid der VN- organisatie echter eerder af te rem men. En zelfs Oe Thant zou gene raal De Gaulle gisteren nog niet hebben kunnen bewegen zyn voet in plaats van op de rem nu eens op het gaspedaal te plaatsen. Gift voor „Nieuw Leven" Uit het Anjerfonds heeft de Arbeidersmuziekvereniging „Nieuw - Leven" een gift van f 800.ontvan- Nieuwe grondwet voor Malta De Britse regering heeft gisteren bekendgemaakt dat overeenstemming bereikt over een nieuwe grondwet or Malta, die van kracht zal wor den als het eiland volledig onafhan kelijk zal worden. Malta zou aanvankelyk op 31 mei jl onafhankelyk rijn geworden, maar de politieke partyen konden het toen niet eens worden over de grondwet. Er werd gisteren geen nieuwe datum de onafhankelykheid genoemd gezaghebbende kringen zeiden dat dit waarschynlyk in september iu zyn. De Britse minister voor Gemene bestzaken. Duncan Sandys, deed gis teren een beroep op de oppositie (Labour) om het mogelyk maken de wet morgen snel het parlement te doen passeren. Hy zei dat Groot- Brittannië en Malta een defensiever drag hadden geparafeerd, waardoor Britse strijdkrachten tien jaar op Malta blijven. Engeland zal Malta in die periode economische hulp ten bedrage van 500 miljoen gld ver lenen. vraag over de status van de Rooms-Katholieke Kerk op Mal ta zei Sandys, dat de grondwet voor zieningen bevat voor de rechten van i, waaronder ee n clausule be treffende non-discriminatie. De tegenstelling tussen de rege ringsparty van dr. Borg Olivier en de Labourparty van dr. Dom Mintoff de positie van de Rooms-Kat- holieke Kerk was een van de voor naamste hinderpalen voor een over eenkomst. Onder de nieuwe grondwet zal Malta een onafhankelijk lid van het Gemenebest zyn met een gouverneur generaal als vertegenwoordiger van Koningin Elizabeth. Het Huis van Afgevaardigden zal vyftig leden tel- het kabinet zal verantwoor ding aan het parlement verschuldigd zyn. De verkiezingen zullen op het principe van evenredige vertegen- oordiging rijn gebaseerd. Brandkast op straat gezet Twee beruchte brandkastkrakers uit Den Haag hebben de Zeister po litie voor een raadsel geplaatst door loodzware brandkast gevuld met bedrag van rond achtduizend gulden en een grote hoeveelheid reis biljetten uit het kantoor van het reisbureau Lissone Lindeman aan de Slotlaan in Zeist te slepen, deze in een volkswagenbusje te plaatsen en haar enkele honderden meters ver der op het trottoir langs de Utrecht- seweg te deponeren. De politie ontdekte het tweetal tJJ- dens een nachtebjke surveillancerit, toen het de brandkast op het trot toir had gedeponeerd, in het Volks wagenbusje stapte en zonder verlich ting in de richting Utrecht wegreed. Het busje werd klemgereden,waar op de 24-jarige bestuurder, zyn ver ontschuldiging aanbood voor het rij den zonder licht, en uit eigen bewe ging zyn rijbewijs en de papieren Gorilla exposeert De gorilla Sophia uit de diergaarde Blijdorp zal mor- g gen voor het voetlicht treden met een zevental tekeningen, U non-figuratief wel te ver- g staan. n Deze expositie zal worden j ingericht in het Luxortheater j g in Rotterdam ter gelegenheid n van het vertonen van de film o „Te rijk om los te lopen" in welke film de chimpansee n Frieda een belangrijke rol O speelt en eveneens de beel- i dende kunsten beoefent. het bureau te gaan, werd door een 38-jarige koopman uit Den Haag, ingewilligd, maar de bestuur der zag kans de benen te nemen. Hy verdween in de bosjes langs de Utrechtseweg en zelfs een speurhond kon hem niet meer terugvinden. De aangehouden koopman ontkende hardnekkig iets van de brandkast af te weten. In het volkswagenbusje werden twee kokosmatten aangetrof fen, die eveneens waren ontvreemd uit het kantoor van het reisbureau. De op het trottoir geplaatste brand kast die in ongeschonden staat ver keerde. werd naar het bureau over gebracht Huisvrouw valt door lichtraam Een 27-jarige Leidse huisvrouw is gistermorgen omstreeks half tien ty- dens het ophangen van de was op het plat van haar woning aan de Hogewoerd door een lichtraam ge vallen. Zij belandde op de drie meter lager gelegen vloer van de bykeuken. De vrouw, die door glasscherven werd gewond en ook inwendige kneu zingen had. is door de E.HD. naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. TENNIS „Leidse Hout" Frans Engelenburg, een van de kanshebbers in het herenenkel B. van het toernooi van de Leidse Hout kwam gisteren tegen Ufkes in grote moeilykheden na verlies van de eer ste set: 5—7. Het lukte de no 1 van de Munnik helemaal niet in de eer ste fase van de strycL Dat werd er in de tweede set niet veel beter op. Wel Engelenburg (7—5), maar de wyze waarop hy tot de winst kwam deed bepaald geen hoopvolle ver wachtingen ontstaan voor het ver loop van de laatste set. Ineens ech ter vond Engelenburg het aanvallen de ritme, dat hem zo sterk kan doen spelen. Een volkomen verraste Ur- kes was verslagen eer hy het zich realiseerde, 61 voor Engelenburg. In het DEB kreeg Evelien Kengen, goed op dreef in de Leidse jeugd kampioenschappen, geen voet aan de grond tegen een weer eens in een ongenaakbare vorm stekende mevr. Van Berge-Henegouwen. Links en rechts Joeg deze haar fore- en back hands langs een wanhopig rennende Evelien Kengen. Nagenoeg elke bal zat tegen de lijnen aan: 61, 61 voor mevr. Van Berge-Henegouwen. Dat kan tegen Joly Overdykink nog een pittige finale worden, al geloven wy niet dat de Roomburgse no 1, die de laatste weken uitzonderiyk goed op dreef is, zich zal laten verrassen. Geraldlne Vos en Els Heymans plaatsten zich reeds voor de halve finale in het DEB via resp. Agnes Reef, 6—1. 6—4 en E Slotboom, 6—1, 6—0. Middenstands examens In Leiden zyn voor het midden standsexamen geslaagd: van Duyn Katwijk aan Zee; J. Duyn Katwyk aan Zee; Joh. van Duyn Katwyk aan Zee; N. Ebb ink - Leget Leiden; C. van Ee Alphen aan den Ryn; A. van Egmond Valken burg; A. van Egmond Leiden; S. Fousert Aarlanderveen; L. van Gaa ien Hazerswoude; C. van der Geer Alphen aan den Ryn; L. van der Geest Warmond; W. v. d. Geest Voorschoten: J. de Gelder Hazers woude; M. George Voorschoten; W. Gessel Leiderdorp; M. Gompel- Leiden; H. Grimbergen Ryns- burg; H. v. d. Haak Noordwijk aan Zee; J. ter Haar Leiden; A. Haasnoot Katwyk aan Zee; C. Haasnoot Kat wyk; P. Hogen Leidschendam; P. J. d. Ham Voorschoten, R. van der Ham Wassenaar; H. Hardebal—Fla- Leiden; H. Harmsen Leiden; J. Harten Zoe termeerH. Harst- veld Rynsaterwoude; C. Hazenoot Noordwyk; C. van der Meer Voor schoten; J. Heemskerk Rynsburg: M. Hekert Leiden; G. Hekkema Alphen aan den Ryn; A. van Berge-Hene gouwen Leiden: S. den Heyer Ryns burg; D. WahbanHilal Leiderdorp; C. v. d. Hoek Hazerswoude; C. Ho- gervorst Sassenheim; P. Hoogenboom Roelof arendsveen; J. Hoogervorst Oegstgeest; W. Hoogervorst Nieuw - veen; A. Hooymans Leidschendam; H. Hooymans Valkenburg; T. v. d. Horst Alphen aan den Ryn; L. van Houten Leiden; D. Houwaard Kat wyk aan Zee; F. van der Hulst Voor hout; H. Huysdens Lisse; W. van Iterson Oegstgeest; A. Jansen-Bakker Noordwyk; W. Jelsma Waddinxveen; I. de Jong Leiden; Jac. de Jong Zoe- terwoude; Joh. de Jong Alphen aan den RUn; Johannes de Jong Wasse- N. de Jong, T. de Jong Alphen den Ryn; W. de Jong Zoeter - woude; Z. de Jong Sassenheim; T. Jonkers Leiden; J. Juffermans Lei den; G. Kaak Leiden; J. Kaizer Lei den; J. Kelder Ter Aar; W. Kemper man Zoetermeer; N. Kempkens Was senaar; C. Kettenis Lelden; C. v. d. Klaauw Leiden. mende landen kunnen toetreden, heeft betrekking op financiële en technische aangelegenheden. Voorts zullen de 122 leden van de Internationale Telecommunicatie Unie, waarvan ook de Sowjet-Unie BURGERLIJKE STAND VAN LEinEN J. F. Snel. Jeffrey Yvens. S. Douwes. Mirjam Renske Kate, a. v. D. C. Melissant en E. de Boer. Janlne Petra, d. v. R. Strlkwer- da en R. A. M. van Eek. Jolanda. d. v. J. H. Kuiper en J. A. van den Berg. Jacqueline Maria, d. v. H. C. M. de Koning en G M. Koot. Marlon, d. v. G. van Walbeek en P. Schalkers. Jacqueline, d. v. G. van Groenlneen en G. W. M. Sesslnk. Rigje Janna Klaske. graafmaatschappyen van de deelne- lid is, kunnen toetreden. E. J. Hasenbosch. 56 Jr. echtgen. M. Bakker. H. van Loef. 98 Jaar, ma J. C. Moellker, 58 Jaar, man.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3