Opruiming I" 't is weer tijd voor Bouw van zusterhuis bij het bejaardencentrum Groenhoven' Cipsericlif 1 maart I860 Dinsdag 21 juli 1964 Tweede blad no. 31317 3 Uitbreiding opname capaciteit Teneinde de opnamecapaciteit van het aantal jaren geleden geopende bejaardencentrum „Groenhoven" aan de Witte Rozenstraat te vergroten, beeft de Geref. Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Bejaarden toe- [j stemming ontvangen voor de bouw van een zusterhuis. Ryksgoedkeuring en bouwvergunning zijn inmiddels afgekomen. De salariskosten, alsmede de ver dere uitgaven voor de twee parkeer wachters zullen, voor zover betreft het jaar 1964, naar raming rond f 10.000,- vergen. B. en W. vragen thans tot dit bedrag een krediet bij Kosten 4 ton H Indertijd, zijn bij de bouw van het Q rusthuisdat momenteel verzorging en verpleging biedt aan bijna 100 J bejaarden, 8 personeélskamers voor a inwonend personeel opgenomen bij 1 een noodzakelijke personeelsbezet ting van 20 personen. Gebleken dat de verzorgsters overivegend tem" wensen te werken, zodat moest worden voorzien in de huis- vesting van nog 12, oorspronkelijk ils „extern" gedachte personeels- t leden. Hierdoor moesten ruimten jan hun eigenlijke functie worden it, wttrokken, hetgeen het bestuur als 1 eer ongewenste noodmaatregelen ei )eschouwt. Het bestuur meent de oplossing te iebben gevonden in de bouw van ten afzonderlijk zusterhuis op het aj terrein aan de Witte Rozenstraat, u ilaats biedend aan 22 personeels- 'e eden. ll' Hierdoor kunnen de aan hun be- temming onttrokken ruimten hun orspronkelijke bestemming terug rijgen en kunnen de vrijgekomen 1 ersoneelskamers worden benut voor li litbreiding van de opnamecapaciteit, l' De stichtingskosten van het. zuster- uis worden geraamd op f 400.000,-, raarvoor de Stichting zelf f 100.000.- v eschikbaar heeft, zodat nog moet t*V orden voorzien in de financiering 1 an f 300.000,-. Op grond van de door en e gemeente aan andere bejaarden- I ïstellingen verleende medewerking J erzoekt het bestuur aan de gemeen- 5 hiervoor een geldlening onder hy pothecair verband te verstrekken. In [erband met de huidige rentestand rente van 5% te worden erekend en zullen de op het sluiten geldlening van f 300.000,- kllende kosten, zomede een even- jieel disagio, aan de gemeente moe- worden terugbetaald. De lening worden afgelost in overeenstem- met het afschrijvingsplan doch ten hoogste 40 jaren. B. en W. (ellen de raad voor om deze geld- ïing te verstrekken. Parkeerwachters i-H Sinds november 1963 heeft de po- etie controle uitgeoefend op de na- Jving van het parkeren (middels de ^brkeerschijf) in het centrum van de 2*ad. Met het oog op de onderbezet- jng van de politiekorpsen en tevens elet op het niveau van de controle- mjerkzaamheden heeft de minister van iinnenlandse Zaken te kennen ge- j'fcven, dat deze controle niet dient te ^Ischieden door politieambtenaren, leAch door gemeentelijke parkeer wachters, aan wie voor dit doel op- ioringsbevoegdheid zal moeten wor sen toegekend. *§De politie heeft bij de controle van f parkeerschijven inmiddels vol- 1 2>ende ervaring opgedaan om niet- tbli tieambtenar e n te kunnen in- ^Naar de mening van B. en W. zal linnen worden volstaan met het gojmstellen van een tweetal parkeer wachters. aniDaar op de gemeentebegroting 1964 i «en gelden voor dit doel beschikbaar |n, dienen de kosten alsnog te wor- .ua i Tientallen werkelyke koopjes •loges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN T. Dirkse. Yvonne, d. v. P. H. imtfoort en G. M. Goetzee. Johanna itronella, d. v. H. Stouten en J. P. itenburg. Marieke Maria, d. v. K. M. is. Peter, z. v. D. C. Mol en L. van ~"as. Pleter, z. v. P. J. van Delft Glasbergen. Cornells Florentlus is, z. v. A. C. de Haas en E. M. eijer. Gijsbert Bastiaan, z. v. M. Baldee en M. Hordijk. Helena Mar- mard, z. v. J. J. Holsboer ta der Grijspaarde. Suzanne Martlne. R. Besancon en M. J. van Buren. Qgenent. Albf A. Duindam de raad f Verbetering van gymnastieklokaal Het gymnastieklokaal van de open bare söhool voor v.g.l.o., Albert Schweitzerschool, aan de Oude Vest 35 voldoet niet aan redelijk daaraan te stellen eisen. In verband hiermee is een plan opgesteld voor het aan brengen van een aantal noodzakelijke verbeteringen, waaronder het maken van een toestellenberging, van een akoestisch plafond, van een nieuwe- verlichting, en het inrichten van een derhoudswerk en het maken wasgelegen en van een kleedlokaal, douchecel in de conciërgewoning De totale kosten van het plan worden het Stedelijk Gymnasium, geraamd op f30.000,-. Tenslotte zijn er in de onden Teneinde het onderwijs in de licha- sector voorstellen melijke oefening in dit gymnastiek lokaal beter tot zijn recht te doen komen, is het voorts nodig dat enige gymnastiektoestellen worden aange schaft. Hiermee is naar raming een bedrag van f 6.200,-. gemoeid. B. en W. stellen de raad voor, om dit be drag te voteren. Voorzieningen bij het onderwijs Ook in de zitting van maandag komt weer een groot aantal voorzie ningen t.b.v. het onderwijs aan de orde. Zo stellen B. en W. voor om aan het bestuur van de Ver. voor Christelijk Onderwijs ten behoeve van de schpol voor g.l.o. aan de Van Vol- lenhovenkade 19 medewerking te ver lenen voor de aanschaffing van 100 leerlingensets en 8 klassebureaus: id. aan dit bestuur voor de aanschaffing van leermiddelen voor het onderwijs in natuurkunde en de vernieuwing van 13 closetpotten en het aanbren gen van 9 gootstenen ten behoeve van de school voor gewoon lager onder wijs aan de Pasteurstraat 2; idem aan het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera voor de aanschaffing van leermiddelen voor het vak wis kunde ten behoeve van het vierde leerjaar van de school voor u.l.o. aan het Levendaal 54. Een krediet van fll.2( B. en W. beschikbaar te stellen het installeren van een centrale warmingsinstallatie met een op gestookte ketel, het uitvoeren var Bouw van 60 flatwoningen In de raadsvergadering van a.s. maandagmiddag komt verder een voorstel aan de orde om aan de N.V. Grootstad XII te Nootdorp voor f 240.000 te verkopen een perceel bouwterrein, groot circa 3200 m2, ge legen in het uitbreidingsplan Noord aan de Zijl in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan, ten behoeve in het leven wordt geroepen, van de bouw van zestig flatwoningen. zandbak by de openbare kleuterscholen aan de Valeriusstraat en de Jacob van Campenlaan en by de gemeentelijke hulpschool voor het kozijnen van het Rembrandt-Lyceum. Niet roken in de bioscoop Hoewel in de huidige verordening een bepaling is opgenomen, dat bio scoopexploitanten er op hebben toe wordt geroakt, komt het gewenst voor, dat, willen exploitan ten aan deze voorwaarde redelijker wijs de hand kunnen houden, het noodzakelijk is, dat er een regelrechte strafbaarstelling tegen de rokers zelf In de overeenkomst is bepaald, dat deze verkoopprijs zal worden ver hoogd met f4.000 voor elke te bou wen woning boven het aantal van zestig. Op grond hiervan achten B. en W. het gewenst, dat het volgende artikel in de verordening wordt opgenomen: 1. Het is verboden te roken of zich met 'n brandende sigaar, sigaret of pijp te bevinden in de bioscoopzaal en de overige ruimten ,"i~ Eén stad XII" houdt in de ingebruikgeving door de I die delen van het gebouw, welke'door gemeente aan Esso Nederland N.V. te b. en W. blijkens schriftelijke Rotterdam, ten behoeve van de op-mededeling aan de betreffende bio- richting en instandhouding van een I scoopexploitant van het verbod dubbelzijdig benzinestation, van stro- zijn uitgezonderd. 3. De exploitanten ken grond, gelegen aan weerszijden van bedoelde gebouwen zijn verplicht van de Willem de Zwijgerlaan ten er voor zorg te dragen, dat het in oosten van de Sumatrastraat,, welkehet eerste lid omschreven verbod ingebruikgeving dient te geschieden nauwkeurig wordt nageleefd en dat periode van 20 jaar, gere kend van de dag, waarop het betrok ken gedeelte van de Willem de Zwij ger laan voor het openbaar verkeer wordt opengesteld, zulks tegen een vergoeding van f 12.000,- per jaar, met dien verstande, dat de meerdere kosten van aanleg en onderhoud van de weg, voorzover deze het gevolg zijn van de oprichting en instand houding van bedoeld benzinestation, voor rekening v. Esso Nederland N.V. komen. Hiertegenover zullen van de 60 te bouwen flatwoningen 20 voor de tien jaar aan door de ge meente aan te wijzen personen be schikbaar worden gesteld tegen een huurprijs van f 148,- per maand, al leen te verhogen met de wettelijk toe gestane huurverhogingen. In de akte koop en verkoop zal worden vast- jd, welk 20-tal van het totaal aantal van 60 flatwoningen hiervoor aanmerking komt. Tegen deze transacties heeft het College van B. W. geen bezwaar. dit verbod, ten genoegen W. aan het publiek op duidelijk lees bare wijze wordt kenbaar gemaakt. WATERPOLO Enorme zege van Sleutelstad-dames Hoewel het damesteam van I Sleutelstad vrijdagavond reeds h kampioenschap van de derde-klasse in de wacht had gesleept, hebben de Leidse dames het gisteravond in Delft nog eens dunnetjes onder streept. DVZ, dat de laatst overgeble ven medegegadigde voor de titel was, heeft tegen De Sleutelstad geen been aan de grond gekregen. Met niet minder dan 19 won de Leidse ploeg, nadat de rust met 1—5 was ingegaan. vaststellen van een partiëel uitbrei dingsplan Leiden, Morskwartier, het brengen van een wijziging in de Ver ordening voor het oud- Archief, idem in die tot aanpassing van de pen sioenen aangewezen wethouders en idem in die, welke het beroep op schadevergoeding regelt, te verkopen Voorts stellen B. aan de Leidse Universiteit een ge deelte van de Poelwetering, ter op pervlakte van ongeveer 2775 m3, voor de prijs van f.0.10 per m2„ idem aan de heer A. E. van der Voet een ge deelte van de Trekvliet, groot pl.m. 120 m2, voor de prijs van f.0.20 per m2„ aan de Ver. voor Chr. Middel baar- en Voorbereidend Hoger On derwijs te Leiden, ten behoeve van de stichting van een voorlopig twee de schoolgebouw voor het Chr. Ly ceum, te verhuren een perceel grond derwijzer aan de Da Costaschool. groot pl.m. 5400 m2, gelegen Schubertlaan tegen een huurprijs van f.2.per m2 per jaar voor duur van 5 jaren; aan te kopen het belang van de volkshuisvesting de percelen grond en water, tezamen groot 5207 m2, gelegen in de Waard, voor een bedrag van rond f 24. idem van het huis met erf in Hof de Blauwe Klok 5; het huis met erf aan de Oranjegracht 117 en het huis met erf aan de Waardgracht 160, voor de totale som van f. 10.500 en tenslotte het brengen van een wijziging in de verordeningen be treffende het verriohten van dien sten door de gemeentelijke Reini- gings- en Ontsmettingsdienst en in de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1964. Benoemingen en ontslag Aan het begin van deze zitting, waarin ook het aangehouden voorstel tot het vaststellen van een algemenp bijstandsverordening opnieuw in be handeling komt, komen allereerst en kele benoemingen aan de orde. Zo stellen B. en W. voor te benoemen aan het Gymnasium met ingang van 1 september 1964: a. mej. A. L. Bou- ma, tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde; b. mevr. drs. A. M. Chr. KosterVan den Bovenkamp tot tijdelijk lerares in de Nederlandse taal en letterkunde; c. mej. J. C. Visser 't Hooft, tot tijdelijk lerares in de Nederlandse taal en letterkunde; d. mevr. E. J. A. Middelbeek—Van Heelsbergen, tot tydelyk lerares in de Nederlandse taal en letterkunde; e. mevr. drs. A. SchattenkerkVan Nassau, tot tijdelijk lerares in de En gelse taal en letterkunde; idem te be noemen aan het Rembrandt-lyceum a. de heer Th. H. Keilerhuis, tot tij delijk leraar in de Duitse taal en let terkunde; b. de heer P. Kruit, tot tij delijk leraar in de Duitse taal en let terkunde; c. mevr. drs. A. M. Jacobs- Schepers, tot tijdelijk lerares in de plant- en dierkunde; d. drs. H. P. Nooteboom. tot tijdelijk leraar in de plant- en dierkunde; e. mej. W. Teijn tot tijdelijk lerares in de lichamelijke oefening; idem te benoemen aan de Louise de Coligny-h.b.s.: a. mej. drs. M. Aalders, tot lerares in niet-volle dige betrekking in de geschiedenis en b. mevr. drs. F. M. TjanEvenblij, tot lerares in volledige betrekking in de Engelses taal en letterkunde; idem de heer C. J. Geilvoet, tot onderwijzer aan de Prof. Van der Leeuwschool. In een drietal vacatures in het on derwijzend personeel van de Thor- beckeschool (school voor ulo aan de Berlagestraat)de Pestalozzischool (school voor gJ.o. aan de Kernstraat) en de Marnix van St.-Aldegonde- school (school voor gJ.o. aan de Ma- resingel) zouden B. en W. willen voorzien door overplaatsing van mej. C. C. de Hertogh, onderwijzeres aan de Wethouder Verweijschool (school voor u.l.o. aan de Sumatrastraat), de heer M. Dubbeldeman, onderwijzer aan de Marnix van St.-Aldegonde- school en de heer J. H. van Leeuwen, onderwijzer aan de school voor ge woon lager onderwijs „De Graankor rels". raad voor eervol ontslag te verlenen aan mej. H. van Laar -uit haar betrekking van lerares in de Engelse taal en let terkunde in volledige betrekking aan de Louise de Coligny-h.b.s.; aan me vrouw Fr. "E. de Groot-Zigtema uit haar betrekking van onderwijzeres aan de Lucas van Leydenschoolaan mevr. J. L. van Sijll-Meyer uit haar betrekking van onderwijzeres aan de Du Rieuschool en aan de heer W. P. Mizee uit zijn betrekking Opgeruimd staat netjes. „Dat dacht de schoon maakster van een bijzonder, niet-confessionele school in het Noordeinde en zij veegde alle volge- kalkte schoolschriften mitsgaders de resultaten van het tekenonderricht van alle klassen gedu rende een geheel jaar bij elkaar en deponeerde de rommel op het trottoir. Vanzelfsprekend waren de beschikbare vuilnisemmers niet voldoende om deze papierlawine te verwerken, zodat de rest er maar naast gebezemd werd. Niet in de vorm van een papierbaai, netjes met touw omwonden, maar zo maar losjes, zodat de wind er heerlijk mee kon spelen en een eigen distributiesysteem toepaste. De Gem. Reinigingsdienst, inmiddels door voor bijgangers gewaarschuiod, maakte een eind aan dit spelletje, maar niet nadat onze fotograaf het bovenstaande plaatje had gemaakt van hetgeen er toen nog van de papierhoop over ivas. De po litie maakte van het geval procesverbaal op en meende dat er wel een boete uit zou voortvloeien. Niet helemaal ten onrechte, dachten we zo (Foto L.D./Holvast) Universitaire benoemingen Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zijn benoemd of herbenoemd; dr. C. Al- tona, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de organsche chemie, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar; drs. H. L. W. Angenent, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst by de psychologie; M. J. van Balgooy, tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Rijksherbarium; drs. F. A. Berends, assistent bij de theoretische natuurkunde, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; mevr. drs. R. W. Boes j es - Hommesweten schappelijk ambtenaar bij de socio logie, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse; drs. H. W. Capel, assistent in tijdelijke dienst bij de theoretische natuurkunde, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; drs. J. L. P. A. Gerold, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de parasitologiedr. M. S. H. G. Heerma van Voss, hoofdassis tent bij de faculteit der letteren, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst; mr. A. Henalda, weten schappelijke ambtenaar le klasse; drs. J. Th. Hoogeveen, hoofdassistent bij de medische chemie, tot weten schappelijk ambtenaar le klasse; dr. G. J. M. Hooghwinkel, wetenschap pelijk hoofdambtenaar bij de me dische chemie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A; dr. H. S. Jansz, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij de fysiologische scheikunde drs. H. J. de Jongh, wetenschappelijk ambtenaar bij de algemene zoölogie, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse; dr. M. A. Kaashoek, weten schappelijk ambtenaar bij de wis kunde, tot wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst; dr. O. Makstenieks, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de microbiologie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A; dr. D. Metselaar, tot wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de microbiologie; J. D. Mulder, arts, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de radiologie, tot wetenschappel. hoofd ambtenaar in vaste dienst; dr. M. van der Ploeg, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de pathologie, tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst; J. H. Ruys, arts, tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst by de kindergenees kunde; H. P. Schreinemachers, arts, hoofdassistent by de oogheelkunde, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; dr. Y. Ta- naka, tot wetenschappelyk hoofdamb tenaar A in tydelyke dienst by de werkgroep kosmische straling: dr. J. L. Terpstra. wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst by de heelkunde, tot wetenschapp. hoofd ambtenaar A in vaste dienst; dr. H. A. Valkenburg, wetenschapp. hoofd ambtenaar in tydelijke dienst by de inwendige geneeskunde, tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; dr. J. Versteeg, weten schappelyk hoofdambtenaar by de microbiologie, tot wetenschappelyk hoofdambtenaar A; drs. C. E. Ver voort, wetenschappelyk ambtenaar le klasse bij de sociologie, tot weten schappelijk hoofdambtenaar; dr. J. Voorhoeve, tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst by de faculteit der letteren; dr. G. Wielenga, wetenschappelyk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst by de pathologie, tot wetenschappelyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst; dr. J. B. Wilterdink, wetenschappe lijk hoofdambtenaar by de micrologie, tot wetenschappelyk hoofdambtenaar Middenstands examens Voor het in Leiden afgenomen middenstandsexamen zyn geslaagd: L. A. v. d. Laan, Nieuwkoop; C. Vis- ser-Hogedoom, Voorschoten; K. G. Westerbeek, Leiden: C. W. Aanhaner, Katwyk; L. J. M. Abcouwer, Noord wyk; A. Admiraal, Noordwyk aan Zee; N. Ammerlaan, Zoeterwoude; H. van Amsterdam, Leiden; H. Bakker, Roelof arendsveen; A. v. d. Ouwelen, Leiden; G. Balk, Alphen a. d. Ryn; Advertentie J- M. link.' Johannes Petrus Jozef. J. Meijer Yvonne Adriana Gerarda, F. Sluimer. M. C. Deelen. T. L. OVERLEDEN P. L. Cornelissen, 64 jaar, r der Linden, 68 Jaar, •oere. A. M Hillenaar, ïweij, 63 jaar. echtgen. J. D. Schuller, 82 Jaar, Luister naar Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica- za. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u, J. Baasch-Knöps, Voorschoten; J. v. Beek. Rynsaterwoude; A. Beereboom, Zoeterwoude: J. v. Beesten, Wasse naar; H. Beket, J. Beljaars. E. Bel len-God'dyn, Leiden; PI. van Benten. P. Berg, Zoeterwoude; A. v. d. Berg, Leiderdorp; E. Bergsma, Katwyk aan Zee; M. Beuk, Alphen aan den Rym; J. Beutener, J. Biegstraten, Leiden; W. van Biezen, Sassenheim; Th. Bis- schops, BrieleH. Blakenburg. Al phen a. d. Rijn; J. Blanksma, Alphen den Ryn; A. van Blitterswyk, Lisse; R. Blokhuisen, Leiderdorp; A. den Boef, Voorschoten; C. Boeken- steyn, E. Boekensteyn. Ter Aar: D. ter Borg. Voorschoten; J. Ossel, Zoe terwoude; N. Bouwmeester, Abbenes; H. Brands, Leiden; L. Bras. Abbenes; A. Breedijk, Sassenheim; N. Broek- huysen, J. Brouwer, A. v. d. Burg, Leiden; A. Burger, Oegstgeest; A. Burgmeyer, Leiden; F. v. Burk-Nie- wenfhuyzen, Warmond; W. Byleveld, Alphen a. d. Ryn; A. Cuvelier, H. van Dam, Leidien; W. v. Delft, Rynsburg; G. van Deyl, Noordwijk aan Zee; J. Deyn, Leiden; C. van Dicmen, Oegst geest; T. Diepenhorst, Katwyk aan Zee; T. ten Donkebar, Rynsburg; A. van Dorp. HazerswoudeT. Dorre- paal, Koudekerk a. d. Ryn; E. Duin dam, Noordwyk en T. den Duik, Katwyk aan Zee. Gratis toegang tot „De Lakenhal" Van de Stichting Culturele Raad van Zuid-Holland hebben B. en W. een verzoek ontvangen om aan hou ders van een door deze stichting in te stellen cultureel jeugdpaspoort gratis toegang tot het museum te verlenen. Verschillende musea hebben reeds toegezegd aan de wens van de stich ting te zullen voldoen, terwyl ook wordt getroffen. Van de vereniging De Museumdag werd een soortgelijk verzoek ontvangen om gratis toegang te verlenen aan houders van een jeugdm use umk aart. Gezien het streven van de overheid om met name de jeugd meer ver trouwd te maken met het museum- bezoek, verdient het naar het oordeel van B. en W. aanbeveling om de hou ders van de hierbovengenoemde kaar ten gratis toegang tot de Lakenhal te verlenen. Hierdoor zal het nodig zyn het aantal vrij stellingsbepalingen in bestaande verordening uit te brei den. Van deze gelegenheid kan tevens gebruik worden gemaakt om nog een andere vry stollingsbepaling in de verordening op te nemen, namelyk voor hen, die ingeschreven hebben op de radio- en/of tolevisiecursus Openbaar Kunstbezit en aan wie reeds voorlopig vrijstelling werd ver leend Ingevolge het laatste lid van art. 2 van de verordening. Aangezien verwacht mag worden, dat deze cur sussen een permanent karakter zul len krijgen, zyn B. en W. van mening dat hiervoor thans een vrUstollings- bepaling in de verordening dient te worden opgenomen. B. en W. ver wachten, dat de hieruit voor de ge meente voortvloeiende vermindering van de opbrengst van de toegangs gelden tengevolge van de uitbreiding van het aantal vrystellingsbepalin- gen, slechts gering zal zyn. In verband met het bovenstaande stollen B. en W. de raad voor de ver ordening in bovenstaande geest to wyzigen. Sehenking van ƒ25.000 Zoals bekend, werd in de raadsver gadering van 10 februari jj. besloten uit de collectie van Limburg Stir urn twee panelen van Cornelis Enge- brechtsz aan te kopen voor een prys van f200.000,-, vermeerderd met een bedrag van flO.000,-. zynde de helft van het commissieloon. Van de vereniging „Rembrandt" hebben B. en W. thans bericht ont vangen, dat het bestuur van deze ver eniging bereid is een bydrage van f 25.000,- in de aankoopkosten to ver strekken. Uit deze financiële medewerking, welke B. en W. op hoge prijs stellen, biykt, dat de vereniging „Rem brandt" het van groot belang acht, dat de beide aangekochte panelen deel bUjven uitmaken van het Neder landse openbare kunstbezit. B. en W. stellen de raad voor deze schenking in dank te aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3