Hebt u een hoedenhoofd? Eenzame thuisblijver „TOPLOOS"! ~Moëdërïïjkê "j (GEKUISTE VERSIE) Zoals de kabouters Zaterdag 18 juli 1964 Pagina 3 Als U een echt .hoedenhoofd" hebt, zult U wel geïnteresseerd zijn in deze flatteuze modellen, ontworpen voor de komende herfst en winter. En ook als U meteen roept: hoeden staan me niet. zijn deze creaties het bekijken waard. Links: een tulband van zwart astrakan uit Zuid west-Afrika, gecombineerd met biljartgroene jersey. Het ontwerp is van Paulette. Linksboven: een grote hoed van bleek grijs-beige marter, gegarneerd met een vilten strik in dezelfde kleur. Boven: een baret van blauw marter, achter op het hoofd gedragen (Paulette). Rechts: een sportieve pet met bijpassende sjaal van zwart astrakan. Deze combinatie is van Jean-Charles Brosseau. ll!lll!lllllll!lllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.i gin den, daarna kw trasjes, die met lucht werden n gevuld. Maar daar heeft men een pomp of een zeer lange adem bij nodig. Ook zijn deze overigens heel prezierige din- g gen nogal kwetsbaar: ze zijn spoedig lek. Vei-volgens ver- n scheen de schuimrubber-ma- n tras, opvouwbaar, maar toch nogal volumineus. Nu wordt een matras in de handel ge- bracht voorlopig nog al- leen in Duitsland die kan worden opgerold en als een n tas (met handvaten) kan n worden gedragen. De boven- zijde is van kleurechte stof waaronder zich een verende laag schuimplastic bevindt, die aan de onderzijde wordit beschermd door een stevige plastic afdekking. Deze ma- tras garandeert u niet alleen een gemakkelijk vervoer, maar de isolerende werking van het plastic behoedt u zo- i wel tegen te grote warmte Ik heb altijd gedacht dat kampeven een speciale jon gensaangelegenheid was. Meisjes voelen niet zo veel voor dat zich behelpenze grie zelen van de vieze beestjes" die door het gras kruipen, ze zijn bang hun kleren vuil te maken op de bosgrond nou ja. dat dacht ik allemaal. Maar de nieuwe generatie schijnt toch bijzonder veel af te wijken van de vorige. Want bij ons is het juist andepsom. Er bestaat ter wereld geen enthou siaster kampeerder dan Marian. Nauwelijks is in februari of maart de zon een keertje door gebroken of ze begint al te zeuren en allerlei voorwerpen apart te leg gen die zij bij het eerstvolgende kampeerweekeinde beslist wil mee- lijk, zijn minachting, onzeker heid, opstandigheid? Toen we zondagsavonds thuis kwamen vonden we daar Henk, die ons een beetje verlegen be groette en zijn broer uitboorde over het kampeerterrein, de voetbalmogelijkheden aldaar en zijn verdere ervaringen. Blijk baar had hij Adriaan toch wel gemist. Wat mij als huisvrouw het meest interesseerde waren Henks stoffe lijke belangen. „Je hebt niet veel gegeten", zei ik, na een blik in de broodtrommel. „O, jawel". ant woordde Henk kort. „Heb je nog iets warms gekocht bij het kraampje, patat i een paar 1 „Eh. Dit is dan de „toploze" avond- ;urk Eindelijk zién we dan eens *&ar iedereen over praat. Maar erg topless is de jurk nu alle (Franse en Amerikaanse) ver halen over een rok met twee schou derbandjes-en-verder-niets valt dit wel een beetje mee (of tegen?). Maar 't is wel dapper van Maut. Want plaatjes kijken is leuk, maar zelf dragen is heel wat anders. nemen. En is het eindelijk zover, in mei of juni, dan kent haar vreugde geen grenzen. Nauwelijks staat de tent overeind, of ze juicht: „Eindelijk thuis!" En barst zon dagsavonds prompt in tranen uit wanneer we weer huiswaarts moe ten keren. De zoons zijn minder geestdrif tig. Slechts een zwembad in de naaste omgeving, of een geweldig woeste bergpartij kan hen verzoe nen met onze kampeermanie. Een kantine op het terrein, liefst voorzien van televisie, juke box en ijsbar wil ook nog wel eens helpen. Ze speuren het bos af, op zoek naar een geschikt voetbaltarreintje en zijn ont stemd wanneer ze alleen bomen ontmoeten. Ze beklagen zich om dat ze genoodzaakt zijn zich uit gebreid met koud water te was sen en weipen afgunstige blik ken op de saaie luxe-hotels langs de weg. De kreet: terug naar de natuur, slaat bij hen niet aan. Ze vinden een voetbalwedstrijd of een motor-cross sportiever. Vooral Henk is een huismus. Weliswaar is hij nooit thuis en komt hij alleen op zijn kamer om te slapen, maar „uitgaan" is hem een kwelling. Het liefst zou hij van el ke kampeeractiviteit worden uitge sloten, alleen thuisblijven, voor- zichzelf zorgen, zijn vrije dag in delen zoals hem goeddunkt: een beetje hardlooptraining, 's Mid dags langs het lijntje staan en zijn favoriete club toejuichen, laat naar bed gaan of met vriendjes over muziek praten. Nou ja, muziek Omdat zijn protesten mij tenslot te gingen vervelen, zei ik op een warme zaterdag: „Goed, dan ga je maar niet mee. Zie dan maar dat je het weekeinde door komt, in j zalige eentje. Wij blijven niet thuis met dit weer, wij gaan fijn op de Veluwe kamperen." Innig gelukkig wuifde Henk ons na. Vader gromde achter het stuur: „Wat moet die jongen nou eten?" „O, er ligt brood genoeg in de trommel", zei ik geruststellend. „En ik heb hem een gulden extra ge geven om patat en een bal gehakt te gaan halen, zodat hij ook een soort warme maaltijd heeft. Voor de rest zoekt hij het zelf maar uit. Als hij te kort komt is dat zijn eigen schuld, dan had-ie maar mee moeten gaan". Overigens is dat verlangen van een vijftienjarige om alleen te zijn, zichzelf bezig te houden, zich te onttrekken aan de ge zinsvoogdij heel begrijpelijk. Wat hebben wij zo'n knaap te zeggen? Wat begrijpen wij van zijn overhoop gehaalde inner Waarom niet?" „Wel eh ik zou Juist gaan, ik had er echt trek in, en toen hoorde ik dat de patatkraam 's morgens was afgebrand." Gunst, dacht ik verbijsterd, je moet maar pech hebben! „Dus je hebt het hele weekeinde geen hapje warm eten gehad?" vroeg ik medelijdend en ging hem klaarmaken? „Jawel. De buurvrouw heeft me een paar spiegeleieren ge bracht. Ze vond het zo zielig dat jullie mij alleen hadden achter gelaten." Alsjeblieft, zo verlies Je je re putatie als gewetensvol opvoe der! „Heb je dan niet gezegd dat dit je eigen wens wat?" Henk haalde de schouders op. ,Dat gaat toch niemand wat aan", bromde hij, plotseling weer helemaal puber. Vader lachte demonisch. Ik liet het verder maar zo. Alleenals Henk deze zomer ooit over de schreef gaat, ergens een ruit breekt of een hekje sloopt, o boy, dan zal er wat zwaaien. Dan zegt iedereen in de buurt onmiddellijk: „Zie je wel, die mensen trekken zich hun kinderen nooit iets aan. Zelf gaan ze een heel weekeinde uit en dat joch laten ze maar aan zijn lot over. Wat moet er dan van terecht komen?" 't Valt toch niet Advertentie opvoeden. THEA BECKMAN. (W)ETENS WAARD Wanneer U de vakantie gaat doorbrengen in de buurt van bossen hebt U volop gelegenheid voor het verzamelen van bramen en bosbessen. Het is er nu de tijd voor. Naast het plezier van het samen zoeken kunt U van deze zomerse vruchten nog speciale gerechten maken ter ver hoging van de vakantievreugde. Derby sneetje Roer 50 gram boter zacht, meng plaats van bosbessen- een frisse bosbessen- u het recept Bosbessendrank Voeg suiker naar smaak toe. Sla '/8 liter slagroom stijf met suiker. Klop van een ei het eiwit stijf, meng dit met de room voorzichtig door Venetiaanse leverschotel Zout vier plakken lever en snijd ze in stukjes, bak ze aan weers zijden in bruine boter. Vermeng 1 eierdooier met 1 eetlepel bloem, het sap van 2 sinaasappelen en de rasp van 1 sinaasappel. Giet dit mengsel over de lever en laat het even mee- Kook spaghetti in ruim water met zout gaar, giet ze af en spoel de spaghetti na met koud water. Leg ze vervolgens op een schotel en voeg hierbij de gebakken lever. Be dek het geheel met de saus en strooi hierover geraspte kaas. Gar neer de schotel met partjes sinaas appel. hier 50 gram fijngesneden ham door met 50 gram geraspte oude kaas, 1 eierdooier en gehakte peterselie. Verdeel deze massa over 4 sneetjes geroosterd brood. Garneer dit alles met halve walnoten. Parijse stoof sla Kook hele kropjes schoonge maakte stoofsla gaar. Laat ze goed uitlekken en rol om elk kropje een plak ham. Schik de sla in een vuur vaste schotel en bedek het geheel met een dikke kaassaus. Alvorens de schotel in de oven te plaatsen wordt het gerecht met wat geraspte kaas bestrooid, waardoor een bruin korstje ontstaat. Bij de grote aanvoer van vers fruit, welke we in de maanden juli en augustus kun nen verwachten, treffen we ook wel eens verse abrikozen aan. Van deze bijzonder fijne vrucht kunnen allerhande sma kelijke gerechten worden be reid. Een dergelijke haardracht fis een grapje, dat ziet u zo.a J's Is trouwens geen haar-j dracht, maar een pruik van) raffia. Het is het nieuwste f van 't nieuwste en 't komt) J uit Italië. Daar zegt men l heel ernstig dat deze pruik f twee voordelen heeft: hij geeft u een ander gezicht en i beschermt bovendien uw f haar tegen de blekende in-) vloed van de zon. Misschien) is het iets voor onze tieners, jmaar voor ons zelf zal het) wel een grapje blijven. De sproeten. hier zo kwistig aangebracht, zijn niet bij de) prijs inbegrepen. f ZOETE KUS Een Amerikaanse fabrikant van lippenstift heeft binnen één week zijn hele voorraad van een miljoen stuks uitverkocht en de aanmaak kan de vraag nauwelijks bijhouden Zijn lippenstiften hebben namelijk suikerwerkgeurtjes, zoals caramel, sinaasappel, kersen en pepermunt. De meisjes gebruiken het als lok middel, zegt de maatschappij. Maak de abrikozen schoon door de groef rondom de pit in te snijden. De pit wordt ver wijderd, nadat de vrucht in tweeën is gedeeld en van het velletje is ontdaan. De beide helften worden nu met slag room gevuld, waarna ze weer op elkaar worden gelegd.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9