Zwembad De Vliet open Daviscup Harteloh verrassend geklopt door Hoeke KRANTENBEZORGERS Damesteam van Sleutelstad na zeer spannend duel kampioen Kleinste school dicht LEIDSCH DABLAD TATERDAG 18 JULI 1964 SPORTn VAf WIELRENNEN Oudkerk ook in Zürich eerste De Nederlandse amateur-stayer Jaap Oudkerk, die woensdag opper machtig was te Bielefeld, kwam gis teravond zegevierend uit het strijd perk op de Oerlikon-baan te Zürich, waar slechts 1000 mensen de in een drukkende hitte gehouden internatio nale amateurwedstrijden bijwoonden. In het totaalklassement over de twee manches bezette Oudkerk de eerste plaats met 3 punten, gevolgd door de Zwitser Üli Luginbühl met 4 punten en de Duitser Karl Heinz Matthes met 5 punten. Luginbühl won de e eiste serie over 25 km in 21 min 31.4 sec, op de tweede plaats gevolgd door Oudkerk, die in de tweede manche revanche nam in een tijd van 21.14.2. Matthes finishte als tweede, terwijl Luginbühl met een ronde achterstand op de derde plaats eindigde. ZEILEN Mulderije wint tweede race De strijd om het Europees kam pioenschap in de Sharpie-klasse, welke in de Engelse plaats Brancas- ter wordt verzeild, heeft donderdag in de tweede race een overwinning opgeleverd voor onze landgenoot, D. Mulderije. In de derde wedstrijd toonde de Duitser Sohns zich de sterkste. De Engelsman Banham, die de eerste race op zijn naam bracht, behield de leiding in het algemeen klassement. Groot-Britttannië heeft op de tweede dag van de wedstrijd tegen Frankrijk te Bristol voor de halve i 21 genomen door ning in het dubbelspel. Mike Samg- ster en Bobby Wilson versloegen hun Franse tegenstanders, Jean Noel Grinda en Francois Jauffret met 64, 6—8, 10—8, 6-4. De eerste dag van de andere halve finale, waarin West-Duitsland en Zweden te Baastad tegen elkaar uit komen, is afgesloten met een gelijke stand: 11. In het eerste enkelspel versloeg de Duitser Wilhelm Bungert de Zweed Ulf Schmidt met 64, 61, 61. Jan Erik Lundquisit nam re vanche voor de duidelijke nederlaag van zijn landgenoot door in drie sets Christian Kuhnke te verslaan: 64. 64, 63, waarmee de stand op 11 was gekomen. Cricketprogramma Eerste klasse A: ACCRood en Wit (18/7); ACC—HCC; Quick Hg.— VOC; Rood en Wit—Haarlem. Eerste klasse B: ExcelsiorHer- mes/DVS; Quick N.—HCC II; RW II—Sparta; PW—SCHC. 2de klasse B: VOC IIAjax L. 2de klasse E: UD IILCC. 3de klasse E: Ajax IIVCC II. 8de klasse F: Quick VAjax III. Kleuterbadinstructiebad, hoofdbad Capaciteit3000 bezoekers per dag (Van een onzer redacteuren) Eindelijk, eindelijk is Leiden een open zwem bad rijker! Temidden van een groot aantal ge nodigden uit gemeente- en sportkringen is gister avond het fonkelnieuwe, prachtige bad aan de Voorschoterweg („De Vliet") feestelijk in ge bruik genomen. Op een schril fluitstootje van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot bega ven zich tientallen jeugdige leden van Leidse zwemverenigingen te water. Van het hoofdgebouw wapperden naast de Leidse twee rood-wit-blauwe vlaggen een wat overvloedig eerbewijs aan de staat der Neder landen, die jarenlang met zulke stijfhoofdige verbetenheid Leiden de rijksgoedkeuring voor dit zo hoogst noodzakelijke bad heeft onthouden. Voor de Leidse sportgemeenschap was het een historische avond; de intense vreugde van nu overspoelde de vele zwartgallige ervaringen uit het verleden. Immers, kort na de oorlog al had wethouder Van Schaik de hoop uitgesproken dat het bad er „binnen enkele jaren" zou komen Afwerking Onder leiding van de bare opzichter van gemeentewerken, de heer F. J. D. Heesbeen, is de laat ste weken een enorme hoeveelheid werk aan het bad verricht. Met de afwerking en de groenvoorziening zal nog wel enige tijd gemoeid zyn, doch wat het „waterwerk" betreft, is het bad klaar. Op werkdagen is De Vliet geopend van 7-20.00 uur, op za terdag van 7-18.00 uur en op zondag „De Vliet" heeft de beschikking over drie afzonderlijke baden: a) een cirkelvormig kleuterbad met een diameter van 17 m en een diepte van 10 tot 30 cm; b) een instructiebad van 20 bij 30 meter, in diepte oplo pend van 40 cm tot 1.20m en c) een hoofdbad van 21 bij 50 m met een diepte van 1.50 tot 2.00 en sprinplan- ken op resp. 1 en 3 m hoogte. Er zijn van elkaar gescheiden da- mes- en herenkleedgelegenheden met wisselcabines en daarnaast grote ruimten, waarin in groepsverband kan worden verkleed. In het hoofd gebouw is een kantine, een kantoor en een EHBO-kamer; er vóór is een groot terras aangelegd. De baden zullen worden omgeven door een heesterhaag, waarachter zich de gro te zonneweide bevindt. Mediterranée Als eerste spreker kreeg gister avond ir. Koch van gemeentewerken het woord. Hij gaf een overzicht van de werkzaamheden, die vorig jaar op 20 augustus aanvang namen. De heer Koch wees op de grote vertraging, die de bouw heeft ondervonden als gevolg van het slechte weer in de daaropvolgende periode. Zijn toespraak besloot hij met te zeggen: „U zult zich hier wanen aan de Meditarranée". Maar dan moet het weer natuurlijk wel een beetje meewerken Het woord was daarna a.an drs. J. P. v.d. Reyden, de voorzitter van de Sportstichting, welke de exploitatie zal voeren. Hij bracht de gemeente Leidse jeugdtitels tennis Hoe gevaarlijk het is prognoses te geven, ook bij tenniswedstrijden, is gisteren weer eens gebleken bij de Leidse jeugdkampioenschappen. Max Harteloh, die als nr. 1 was geplaatst in het jongensenkelspel I en tot dus ver al zijn partijen met het nodige machtsvertoon heeft gewonnen, werd in de halve finale gewipt door Bram Hoeke: 4—6, 6—3, 4—6. net niet voldoende setverlies te voorkomen (46). Dat setverlies was beslissend, want Har teloh mocht dan de tweede set op zijn naam brengen, in de beslissende derde miste hij het zelfvertrouwen, dat hem over de brug had kunnen helpen. In de finale zal Hoeke zijn dubbel- partner Doorenbos tegenover zich door en door. Dat kan dus een zwie rige finale worden óf een extra-ver krampte. In het meisjesenkelspel I moet Eve lien Kengen proberen, Josien van der Hoogh van een tweede kampioen schap af te houden vorig jaar ver sloeg deze op verrassende wijze Mar jan Wieriks. Een zware, wellicht te zware opgave voor Evelien Kengen, die overigens met recht trots kan zijn op haar finaleplaats. Zij kwam zover door een keurige zege op Marjan Galestin. De overige eindstrijden gaan tussen: D.D., Jeugd I: Josien van der Hoogh Marjan Galestin Annelies Heymans/Gerrie de Vos. J.E., Jeugd II: Loek Sanders Peter Kwestro. M.D., Jeugd II: Lydi Remmerswaal /Maya Mulder—Elly Wils/Marjan van Sisseren. J.D., Jeugd II: Loek Sanders/Evert Jan van RÖssel—Eduard Haasebroek/ Mark André Braakman. „Oud-Wassenaar" herenenkelspel B worden betwist door twee broers, t.w. M. en R. Hazewinkel. M. Hazewinkel had zich al voor de halve finale geplaatst en R. Haze winkel bereikte die gisteren door een 6_2, 5—7, 8—6 zege op J. Bröring (Noordw. Sport Ver.) In het damesenkel B moest mej, Reidt 'n set afstaan aan mej. Steenis. In verband met de duisternis moest deze partij op een set-gelijk worden afgebroken. R. Weise plaatste zich in de halve finale van het herenenkel C. via 86, 61 op Jacobs. Tenslotte mag niet onvermeld blij ven de hevige strijd die mej. Steenis/ mej. H. Bakker in de halve finale van het damesdubbel B leverden tegen mej. G. Kreischmar/mej. S. Bakker. Het eerstgenoemde duo won met 6—2, 5—7, 6-4. ik voor het feit, dat Leiden nog e zomer van het bad kan profite- Ook was hij zeer ingenomen met het vlak voor het zwembad aange legde zebrapad-met-verkeerslicht, dat de jeugd bij het oversteken eni germate zal beschermen. Aan burge meester Van Kinschot overhandigde drs. v.d. Reyden een fluitje met als inscriptie „17-7-1964" en verzocht hem hiermee het bad open te blazen. W er kpr ogram Burgemeester Van Kinschot „blaast" jeugdige leden van Leidse zwemclubs voor de eerste maal in het water van het nieuwe zwembad. (Foto L.D./Holvast) innering, dat De Vliet een onderdeel is van een werkprogramma voor de totstandkoming van een aantal zwembaden. Dit programma is in 1959 door de gemeenteraad vastge steld en behelst o.a. een nieuwe „De Zijl", een aantal instructiebaden en open en overdekte bassins in de Pest huispolder. De burgemeester toonde zich zeer verheugd over de goede sa menwerking tussen de gemeentelijke overheid en de zwemwereld, welke ertoe heeft geleid dat De Vliet aan alle internationale (FINA) eisen vol doet. „Naar schatting kan het bad door 3000 personen per dag worden be zocht", aldus de heer Van Kinschot „Bij openstelling gedurende 20 we ken per jaar wordt het bezoekers aantal op 150.000 geschat". Het is de bedoelong, dat in de toekomst aan grenzend aan het bad nog een aan tal sportvelden wordt gelegd, alsmede een jeugddorp, waarvoor de plannen al vergevorderd zijn. De gehele strook tussen Voorschoterweg en De Vliet zal dus ten dienste van de re creatie komen. De burgemeester bracht tenslotte dank aan allen, die aan* de bouw van het zwembad hebben meegewerkt. Nadat hy zijn toespraak had be ëindigd, blies de heer Van Kinschot op de hem overhandigde fluit. Tien tallen zwemstertjes en zwemmers hadden daarop al ongeduldig staan wachten. Op hetzelfde ogenblik do ken zy in het heldere, zo op het oog lichtblauwe water. De „historie' 'van De Vliet was begonnen gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Leiden. Jubileumtoernooi van de Metselaars Het jubileumtoernooi van de Haag- e tennisvereniging de Metselaars is voortgezet met de partijen van die tweede ronde van het dames- en he renenkelspel. Damesenkel: mevr. Baars versl. mej. Burgemeestre 7 -5, 63; mej. Jansen versl. mej. Overdijkink 46, 62, 62; mej. Sluyter versl. mej. Noordhoek—Hecht 6-4, 2—6. 6-4. Herenenkel: Schneider versl. Hol leman 60, 62; Veentjer versl. Sor ters 46, 64, 6—3; Scholz versl. Fleury 26, 6—2, 6—4; v. Dalsum versl. Kostense 62, 62; Maris versl. Geurts 63, 62; Knol versl. Kasten 63, 61; Karamoy versl. Tulp 63, 60; Wittekamp versl. Danckaert 63, 63. Kwartfinales: Maris versl. Knol 62, 62; Karamoy versl. Wittekamp 6—2, 6—4. Nieuwe drainage voor Lugdunum Niet alle bouwvakkers zijn dii weekeinde op vakantie getogen. Een aantal dapperen is vanoch tend om 7 uur begonnen om hel veld van Lugdunum van een ver beterde drainage te voorzien, op dat de nieuwbakken Leidse twee deklasser nog het komende sei zoen van zijn hoofdveld gebruik kan maken. Voor Lugdunum, dat het afge lopen seizoen herhaaldelijk op he ij tweede veld speelde, is deze in greep van de Leidse Sportstich ting uiteraard zeer verheugend. Duitse officieren ontheven van functie na dood recruut Een compagniecommandant, twee uit f sectiecommandanten en een groeps commandant van het Westduitse le ger zijn gisteren van hun functie Deze soldaat, Anton Deigl is gis ternacht in een ziekenhuis overleden nadat hij donderdag tijdens een mars als gevolg van de grote hitte in elkaar was gezakt. De groep waar toe hij behoorde, had na een veld- oefening het bevel gekregen in loop pas een afstand van 900 meter af te leggen, op de terugweg naar het kamp Esslingen. De divlsiecomman- dmt heeft een gei"echtelijk onderzoek gelast. Voorts is in de nacht van donder dag op vrijdag in de buurt van Ko blenz een Westduitse soldaat in mys terieuze omstandigheden om het le ven gekomen. Hij was door een kogel Waterpolocompetitie Het dameszevental van De Sleutelstad heeft gisteravond in De Zijl het kampioenschap van de derde klasser D veroverd, maar voordat het zover was De Leidse aanhang heeft vooral in het tweede gedeelte van de strijd veel gevaarlijke situaties moeten doorstaan met een Overveense strafworp als „hoogtepunt". Ook deze bijzonder hachelijke zaak overleefde de Leidse ploeg zonder kleerscheuren en na twee maal zes minuten zuivere speeltijd was de stand nog steeds dezelfde als waarmee werd begonnen: 0-0. Voor de Leidse dames juist voldoende om onbereikbaar te wor den voor de overige teams in de derde klasse D. C-pcü fiitnrc doken tegen het Hüversumse HZC. rorse tllTCia De Leidenaars hadden in de eerste LZC, dat reeds een week eerder de titel had veroverd, maakte zich in Poelmeer niet al te druk tegen eei zich heftig verwerend Hilversums HZC en was met een kleine 3—2 overwinning tevreden. Forsere cijfers kwamen er bij LWV tegen Dockyard en De Sleutelstad 2 tegen UZSC 2 uit de strijd. De Watervrienden wonnen met 9—1 en de Sleutelstad-reserves vonden het eerst na 13—2 genoeg. Het zenuwachtige spelletje, dat de damesploegen van De Sleutelstad en NVA uit Overveen de toeschouwers voor schotelden, heeft geen doelpun ten opgeleverd. Beide zeventallen wa ren wel vaak dicht bij een doelpunt, maar in beide teams ontbrak een speelster, die een goede aanval doel treffend kon afronden. Zelfs een strafworp was voor de Overveense ploeg een te moeilijke opgave. Doel- vrouwe Thea Werter stopte de te slap ingeschoten bal. Aan het punt loze gelijkspel had De Sleutelstad, zoals gezegd genoeg. „Rustig aan" „Rustig aanDat was de op dracht waarmee de heren van de LZC gisteravond in Poelmeer in het water De Leidenaars ontmoeting met de Hüversummers een nogal fel gevecht moeten leveren om de punten binnen te halen en met het promotieduel in zicht, na men de Leidenaars die keer geen enkel risico. De 3—2 overwinning, die tenslotte uit het water kwam, was echter verdiend. In de eerste periode bezorgde Cees Schoof de Leidenaars een 10 voor sprong, die Van der Water nog voor de eerste wisseling teniet deed door Jan Heek met een boogballetje te verschalken. Toch kwam LZC op nieuw en nu voorgoed voor te staan. In de tweede periode schoot Hans Panel na een combinatie met Dick Timmermans raak en in het derde gedeelte bracht Cimon Ouwerkerk de stand zelfs op 31. Dat Bouwhuis in dezelfde periode de stand uit een strafworp nog op 32 bracht, deed de spanning wel terugkeren, maar in de vierde en laatste speeltijd kwam er in deze stand geen verandering meer. De Leidse Watervrienden hebben zich weer iets verder uit de bedreigde hoek gewerkt. De Leidenaars bleven voor de tweede maal de meerderen van Dockyard. Na de 13 zege in de uitwedstrijd, werd nu met niet min- Het kampioensteam van de Sleutelstad-dames, achterste rij v.l.n.r. de dames Lambooy, Wer ter—'Caspers. HakkaartDuf fels en Eradesvoorste rij: T. Werter, G. van Es, Bredeveld en S. van Es. (Foto L.D./KolvMt) der dan 91 gewonnen. Piet Pijn- acker was met vier doelpunten de beste schutter in de Leidse ploeg, terwijl ook Jan Nieuwen burg (2), Kerkvliet (2) en De Hoed erin slaag den de Dockyard-verdediging te pas- De Sleutelstad-reserves hebben met het bijzonder zwakke UZSC 2 geen enkele moeite gehad en wonnen na een 61 ruststand met 132. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Piet Eradus (7), Jan Dool (3), Cook van der Wilk en Bert van Hooi donk. LZC—UZSC promotiewedstrijd vo In de eerste klasse De plaats KNVB waterpolocompetitie, maandagavond tussen LZC en de kampioen van de tweede klasse D, UZSC zou worden gehouden, is op verzoek van de Utrechtse vereniging uitgesteld tot dinsdagavond. De Utrechters missen maandag name- lyk enige spelers en zyn er op ge brand om met een volledig team hun kans op de promotie te verdedigen. Dinsdagavond begint de wedstrijd, die in het gemeentelijk zwembad in Woerden wordt gehouden, om half acht. Wanneer de ontmoeting in een gelijkspel zou eindigen, wordt er twee maal drie minuten (zuivere speeltijd) verlengd. i klein kaliber ge troffen. Het schot zou zijn afge vuurd door een burger die door de politie wordt gezocht. Ambtstermijn van Branco verlengd Het Braziliaanse Congres heeft gis teren tijdens een gemeenschappelijke bijeenkomst van beide Huizen na stormachtige debatten met een meer derheid van tweederde besloten de ambtstermijn van president Humber- to Castello Branco met een jaar te verlengen, tot maart 1967. Voorts is in het vervolg by presidentsverkie zingen een absolute meerderheid ver- Deze en andere veranderingen in de grondwet, waarover in de afgelo pen drie dagen is gestemd, moeten op een tweede gemeenschappelijke bij eenkomst, donderdag dus, nog defi nitief worden goedgekeurd, maar dit wordt als een formaliteit 'beschouwd. President Branco heeft verschei dene malen verklaard dat hij op 31 januari 1966 zijn functie aan zijn gekozen opvolger zal overdragen. Hij liet donderdag echter weten dat hy bereid is langer dan zijn officiële ambtstermijn aan te blijven indien het Congres hiertoe zou besluiten. De verlenging betekent dat de ver kiezingen voor 't presidentschap en het Congres zullen samenvallen. In dien er bij de presidentsverkiezing geen absolute meerderheid wordt be reikt, zal het Congres, eveneens met absolute meerderheid, de kandidaat die de meeste stemmen krijgt, moe ten goedkeuren. Indien het daarin niet slaagt zal het volk in tweede in stantie moeten beslissen tussen de twee kandidaten die de meeste stem men verkregen. Dertig boten omgeslagen Op de rivier de Calabar bi Nigerië zjjn in een storm ongeveer dertig vissersboten omgeslagen. Gevreesd wordt dat ongeveer honderd mensen omgekomen zjjn. De Nigeriaanse ra dio heeft gemeld, dat tot dusver 25 lyken zjjn geborgen. KUNSTRIJDEN Kilius-Baumler in Wiener Eisrevue De tweevoudige wereldkampioenen in het paarrijden, de Duitsers Marika Kilius en Hans-Jürgen Baumler, heb ben in Wenen een contract voor een jaar afgesloten met de Wiener Eis revue. Het contract gaat in septem ber in. Na een jaar Wiener Eisrevue zullen Marika Kilius en Hans-Jürgen Baumler zich verbinden aan het Amerkiaanse gezelschap „Holiday on Ice", waartoe ook Sjoukje Dijkstra behoort. Duivensport LPV „De Rjjnklievers" Wed vlucht vanaf Duffel, afstand 120 km. In concours 442 jonge duiven. Uit slag: 1 N. v. d. Linden; 2, 10 Lolkes de Beer; 3, 9 A v. d. Dop; 4 Chr. v. d. Pluym; 5 M. Jongeleen; 6 n! Hoogervorst; 7 gebr. Kok; 8 J. Bra- banter. Wedvlucht vanaf Ruffec, afstand 750 km. In concours 71 duiven. Uit slag: 1 H. B. Bonneur; 2 H. Vecht; 3 gebr. Kok; 4 A. Dubbelaar; 5 J. v. d. Wal; 6 D. Zwaan; 7 Lolkes de Beer; 8 H. v. Berge; 9 J. v. Lierop; 10 D. de Ridder. Ontmoeting Luns en Soebandrio m Parijs' (Van onze correspondent) Hardnekkige geruchten deden gis teren in Den Haag de ronde dat mi nister Luns, die gistermiddag uit Pa rijs terug kwam, deze week dr. Soe bandrio heeft ontmoet. De Indonesi sche minister van Buitenlandse Za ken, die eveneals de ministers Saleh, Malik en Ruslan Abdulgani deel uit maakt van het kernkabinet, schijnt er bijzzonder veel aangelegen te zijn ck bijzonder onaangename indruk, die de mededeling van minister Abdulgad heeft gemaakt, weg te nemen, nog vóór minister Luns naar Indonesië gaat. Interessant is wel, dat dinsdag de Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, drs. Moh. Sjarif, naar Parijs is ontboden en dat woensdag de In donesische persattaché de heer Wyarto zich bij hem voegde. Op het ministerie van Buitenland se Zaken in Den Haag werd ons mee gedeeld, dat van een ontmoeting tus sen minister Luns en dr. Soebandrio niets bekend was. Ruby 6 aug. voor jury Jack Ruby, de moordenaar van Le«i Harvey Oswald die op zijn beurt* wordt beschouwd als de moordenaar van president Kennedy, zal op 6 augustus voor een jury moeten ver schijnen, die zich zal moeten uitspre-/ ken over de beweringen van Ruby'sv verdedigers, dat hun cliënt „niet toe rekenbaar is en aan geestelijke be-r kortkomingen lijdt". C Als de jury deze beweringen ge-aj grond verklaart, zal later moeten^ worden vastgesteld of een curator'e voor de behartiging van Ruby's be-oc zittingen moet worden aangewezen. De uitslag van deze procedure isr niet van rechtstreeks belang voorji; het beroep dat tegen de terdoodver- oordeling van Ruby is aangetekend, doch men acht het wel mogelijk datoi hij invloed zal hebben op de jury, di« zich in hoger beroep over de moord op Oswald zal moeten uitspreken, B.B .'ers beboet In het paleis van Justitie in Am sterdam hielden zich gisteren een 20-tal plicht-noodwachters van d« Bescherming Burgerbevolking op. De BB-ers, allen Hilversummers, v één of meerdere malen niet op plichte BB-cursussen verschenen. Hei merendeel der verdachten voerde de oproep te zijn vergeten. Anderen hadden een jarige zuster, een zieke vrouw of een lekke hand, In het algemeen verzekerden dfl BB'ers plechtig altijd trouw te opgekomen en dat ook altijd in de toekomst te zullen blijven doen. Ne gentien verdachten kregen dezelfde straf: f 40,(subsidiair 8 dage® hechtenis), waarvan f 25,(subsi diair 5 dag"en hechtenis) voorwaarde lijk. Een 30-jarige reclame-assistent kreeg f. 60,waarvan f 35,voor waardelijk, omdat hij niet geregeld op BB-privé-lessen was gekomen. nuewwgu op ae piaats waar ae 15-Jarige negerjongen James Powell donderdagmiddag door een politie agent werd gedood, die hij met een mes had aangevallen. Met wit krijt was de plaats aangegeven, waar hef lijk van de Jongen had gelegen. De politie, die het oog hield op de oro- testmars, hoefde niet ln actie men. De betogers eisten c mlng tegen Gistermiddag om vier uur is de deur van Nederlands kleinste schooltje in het Walcherse dorp Kleverskerke voorgoed dichtgevallen achter de vijf leerlingen en hun meester I. J. de Bert. Hiermee heeft Kleverskerke, waarvan de nauwelijks 100 inwoners reeds lang tot de naburige gemeente Amemuiden behoren, zijn laatste zelfstandige dorpsinstituut verloren. Nederlands kleinste school heeft met gemiddeld 8 a 10 leerlingen jaren lang het naderende einde opgeschort. Roddelpraatjes in eigen kring heb ben echter het zwaard van Damocles laten neervallen op het schooltje, Het gerucht ging namelijk dat de meester tijdens de schooluren meer zat te dammen met zijn leerlingen, dan dat ze aardrijkskunde en rekenen leerden. Twee schoolbesturusleden namen hun kinderen na diverse ruzies van school. En dat betekende de genadeslag voor het schooltje. Het leer lingenaantal werd meteen gehalveerd. Met vijf leerlingetjes heeft het nog een jaar voortbestaan, terwijl de raad van Arnemuiden inmiddels tot op- heffing besloot. Gisteravond was er in het kerkje van Kleverskerke een afscheidsbijeenkomst.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 4