Coopvaett Beperking van investeringen en kredieten noodzakalijk Lusteloosheid op beurs houdt aan TWEEHUYSENS KUNST IN MUSEUM DE Kerkdiensten Leiden en omgeving ERVAREN VERKOPER Vlieland - Nieuwe Rijn 50 jl LEIDSCH DABLAD ZATERDAG 18 JULI 1964 '■Y staat, als gezegd, tegenover "Jle bedryven geld blijven vra- ejn de centrale overheid, om van njere organen maar niet te spre- dp.m. voor woningbouw en we- juw vele honderden miljoenen Sheeft- ;j#een aangename tl t situatie j! B situatie is zeker niet aange- maar wel zal moeten worden 1( it dat onder de huidige om- gheden, met name met het oog nog altijd toenemende perso- g chaarste, 'n oververhitting van ï0 ajunctuur tenslotte voorname- 'ix oet worden bestreden door een nAing van de investeringen, wel- die oververhitting de 1ste oor- jj ijn. Zowel de vorige als de hui- en minister van financiën heeft ls 1st gezien. Hoe verdrietig het Hioge zyn dat een verdere uit- van ons produktie-apparaat, Hen hopen tijdelijk, aan ban- di oet worden gelegd. i, Nederlandse regering poogt zelf rstel van een evenwicht op de ie'al en arbeidsmarkt by te i door de styging van de ge Uitgaven te beperken tot een (dat 2% lager ligt dan de toe- g van het nationaal inkomen. eI ook uitgaven die op de buiten- e dienst drukken en waarvoor •ei nag lenen, worden beperkt. 5 betekent o.m. dat ook 'de Ryks- euring op nieuwe bouwwerken d trengere normen wordt gebon- n zelfs de woningbouw, welke e, literaard wil doen prevaleren, d worden beperkt. Zo blykt dat 66 voor f. 2,7 miljard bouwplan- 'orden opgehouden wegens het t erkrijgen van de Ryksgoedkeu- >ol ''0. die van de woningbouw van ;r. miljoen op 1 april 1963 tot 11 miljoen op 1 april 1964 dat is 41% zyn gestegen. Hi lurlyk valt dit uit een sociaal la it diep te betreuren, evenals iu mmer is dat de hypotheekban- I het tweede kwartaal aanmer- 111 minder pandbrieven en onder - i leningen hebben kunnen in dan in het eerste trimester. 0 uiteraard op het verstrek- a ui hypotheek-gelden van na- Invloed is. t 5 echter geen reden om hier- 1 zwaar pessimisme te verval st een en ander is noodzake- lsj I» te voorkomen dat geld- en almarkt nog krapper en het i. tm van de personeelsschaarste de verderfelyke gevolgen er Dog groter worden. Tenslotte wal het schip moeten keren. ?e rente welke thans van het j S worden verkregen, is uiter- prikkel tot sparen en tot be- l. in het binnenland, waar an- .1 misschien aan buitenlandse n de voorkeur zou worden ge- fei Bij de spaarbanken nemen de sinds de laatste tyd geluk- Wr toe en voor zover de ban- d e!den aantrekken, hebben ze oo" br een groot deel op de spaar- 'S betrekking, waar men de II neeft dat bij een verdere sty- Van de rentestand, ook de snte mee omhoog gaat. I Dit alles drukt uiteraard de aan delenmarkt die van week tot week een lusteloos verloop heeft, vooral wat de lokale? markt betreft, waarin heel weinig omgaat en ook geringe verkooporders soms tot vrij scherpe koersverlagingen leiden. De over het algemeen nog gunstige gang van zaken bij de bedrijven en de doorgaans vaste marktstemming in New York en op de Duitse beurzen missen daardoor hun invloed. Hier- zen. Toch zouden aandeelhouders wel (Van onze financiële medewerker) Gebrek aan geld is een lelijk ding. Vandaar dat by de beoordeling van lernemingen en hun aandelen ook altijd naar de liquiditeit wordt ge in. Het zou niet de eerste maal zijn als een bedryf, dat nog goed ren- t en goede vooruitzichten heeft, zou moeten inkrimpen of sluiten om men geen bedrijfskapitaal meer heeft. Doorgaans hangt de verkry- u van nieuw bedrijfskapitaal voornamelijk af van de positie waarin de iEnootschap verkeert. Men kan dan of tydelyk bij de bank lenen, by l|titutionele lichamen onderhandse leningen plaatsen, obligaties uitgeven, wel door uitgifte van nieuwe aandelen het eigen kapitaal vergroten, is doet zich echter het verschijnsel voor dat ondernemingen, wat hun itie en vooruitzichten betreft, zonder bezwaar nieuw geld kunnen op- ien, maar dat de geld- en kapitaalmarkt daarvoor geen of nauwelijks ite biedt. (og slechts tegoed ('van 400 miljoen leze week heeft de weekstaat van -tied. Bank doen zien dat het Ryk je banken samen by onze centra Jjjank nog slechts een tegoed heb- tgi van ruim f 400 miljoen. Terwyl 'efctgenoemden op grond van de be- fcgen van de Centrale Bank in toeriode 15 juli tot 14 augustus jJz.g. strafdeposito van f 165 mil- :ej moeten aanhouden. Dit, omdat 7 kredietenexpansie de laatste aden volgens de Ned. Bank te Jt is geweest. Uit. 1963 was in de ,ke sector door de banken tot abedrag van ruim 7 miljard kre- 1 verleend, uit. mei jl. was dit ®kg met rond f 750 miljoen geste- Jen daar de regering de investe- etn wil beperken, beperkt zy ook dkredieten, welke daarvoor nodig Hierdoor komen de banken 91 grote moeilykheden te staan, I alleen omdat ze aan 'cliënten geen nieuwe kredieten »n verlenen maar ook omdat toegestane maar nog niet ten uitbetaalde kredieten, thans opgevraagd en men deze c kan weigeren. Daar komt ,t de banken tot een zeker be- ,1 schatkistpapier van het Ryk ,J3m aanhouden en deze laatste krap by kas is. Vandaar dat ige maand 4-maands schatkist- werd geplaatst tegen een dis van 4 En deze week een van f 200 miljoen is uitgege- êïjhet een rentevoet van 5 1/4 een koers van 99 Het is by .ken, ook bij de landbouwkre- zo, dat de styging van deposi- taargelden en saldi van credi- gedurende de eerste vyf :en van 1964 door de styging debiteurensaldi is overtroffen, ;n er reeds toe heeft geleid dat nken hun vorderingen op het yland met ca f 300 miljoen heb- sAerminderd. kan daarom niet verwonderen daggeld (per dag belegd kas- nadat het op 10 juli jl. van ;sfot 3.5 was verhoogd, deze iop 4 is gebracht. Dat is nog hoger dan de recordstand van door ziet men koersen ontstaan die op positie en vooruitzichten van de ondernemingen niet kloppen en die na verloop van tyd wel weer kopers zullen trekken. Centrale Suiker Natuurlyk zyn er altyd uitlopers, zoals de laatste weken de aandelen Centrale Suiker, die by een balans- waarde van ca 200% medio 1963 nog 235% noteerden, op 30 juni jl 328, maar deze week tot 400%. Opliepen. Blijkbaar was men hier en daar op de hoogte van een aabod tot overname, men zegt op de beurs tegen 500%, dat echter door de directie is gewei gerd omdat ze het niet in het belang van het bedrijf acht. Men is hierover op de beurs minder goed te spreken, omdat aandeelhouders, die tenslotte altijd nog eigenaar van de vennoot schap zyn, niet om een oordeel is Het bestuur van de Centrale Suiker is nooit scheutig geweest met het verstrekken van gegevens en inlich- tigen die de beoordeling van positie en vooruitzichten der vennootschap vergemakkelijken en zo was ook het aanmerkelyk beter resultaat van het afgelopen boekjaar voor de beurs een verrassing. Anderzyds zal men moe ten aannemen dat de directie deug- delyke motieven heeft om een inder daad dezer dagen door derden ge daan bod op de aandelen af te wij iets meer willen weten. Overigens valt het op dat het koereindexcyfer voor de internationals waarvan smds het eind van 1963 nog van 548 tot 582 is gestegen, maar dat van de industriële aandelen en de myen on geveer aan dat van uit. december ge- lyk is. Vergelyken we indexcy- vers van half januari, toen de aan delenmarkt haar hoogtepunt bereikte met die van thans, dan blykt dat het cyfer voor internationals slechts met 2, dat van de lokale aandelen met ca 4 is teruggegaan. Weerstand Nu zyn deze indexcijfers geen juiste maatstaf voor de koersloop van de aandelen, omdat ze slechts op een dertigtal leidende fondsen betrekking hebben. Duidelijker spreken de in dexcyfers van het CBS van de beurs waarde van alle ter beurze officieel genoteerde aandelen, die voor 1963 een gemiddelde van 337.8 aangeven, voor januari 1964 een van 387.1 en voor juni 1964 een van 390.7 Ook deze cyfers zeggen echter niet alles, omdat vele aandelenkapitalen in de loop van het eerste halfjaar zyn vergroot en nieuwe fondsen in de prijscourant zijn opgenomen. Waar blyft, dat de Internationale fondsen en met name Kon. en Uni lever tot dusver aan de malaise op de aandelenmarkt de sterkste weer stand hebben geboden. 9? Aan de hand van de prachtig verzorgde catalogus, met fraaie foto's van Chris Stapels verlucht, kan men van gisteravond af, toen de opening in het museum de ..Lakenhal" onder grote be langstelling plaats vond, kennis nemen van het dezer dagen reeds door ons besproken, veelzijdige werk van de schilder, typograaf en ontwerper Will H. Tweehuysen, dat aan de wanden gehangen is op een wijze, welke alle lof verdient. De directeur, de heer J. N. van Wessem. sprak een inleidend woord, waarin hij verklaarde gegrepen te zijn door de nieuwe ontwikkeling van Tweehuysens kunst en vergelijkingen trof met die van Graham Sutherland. Hij gewaagde van Tweehuysens tref fende vormtaal, beheerste muzikali teit, intelligentie en technisch mees terschap, waarmee hij een nieuw ge voel voor de werkelijkheid openbaart. De Neerlandicus, de heer Th. Go- vaart zeide, nooit iets van de beel dende kunst begrepen te hebben en in dit opzicht slecht opgevoed te zyn. Nochtans hield hy een uitvoerige be schouwing, waarvan de inhoud ech ter slechts voor een minuscuul deel in verband met Tweehuysen stond. De wethouder van Onderwys, de heer Sannes, verrichtte hierna de opening, waarbij opmerkend, dat Tweehuysen steeds een betrouwbare steun is voor de gemeente in zyn ad viezen en dat zyn voorganger noch hij ooit vergeefs een beroep op hem hebben gedaan. Spr. memoreerde Tweehuysens groot aandeel in de ten toonstelling „Leiden bekeken", zijn inspirerend creatief vermogen en het feit, dat Tweehuysen steeds op de bres staat voor de Leidse kunstenaars. Hierop kon men kennis nemen van de vele in vakken opgebouwde schil derijen oppassen dat deze vondst niet tot een „manier" verwordt! zijn beslist superieure tekeningen DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak Tweehuysen: Avila (o.a. impressies uit Spanje) en aqua rellen, zijn kleurige, fijnzinnige mo zaïeken en vindingrijke voorbeelden van toegepaste grafiek o.a. affiches, boekomslagen en hoezen voor gram mofoonplaten waarin deze originele kunstenaar zich uitleeft. De tekenin gen staan in scherp contrast tot de bewust naïef aandoende olieverven van deze kunstenaar, wiens monu mentale ontwerpen meer en mee aandacht gaan trekken. Zijn voor name kunst is in hoge mate persoon lijk en getuigt van een grote fantasie. Men kan er tot 1 september mee kennis maken. H. Advertentie KOM MET UW GEZIN NAAR DIERENPARK WASSENAAR BIJ HITTE KOEL BIJ WIND BESCHUT BIJ REGEN DROOG LOUISEHAL en PARADIJSHAL. leeuwen, tijgers, olifanten, DE ENIGE ZEE-OLIFANT TER WERELD, giraffen, zebra's, bisons, zeeleeuwen, beren, rendieren, roofvogels, TRO PISCH AQUARIUM, gorilla's, oran oetangs, chimpansees, 40 apesoorten. CAFE-RESTAURANT GROTE SPEELTUIN Groot parkeerterrein Geopend van 820 uur. Zondag 19 juli Romantiek in zusterhuis (Van onze Vlissingse correspondent). Het "bestuur van de stichting verpleeg- en rusthuizen in Mid den-Zeeland heeft alle balkon deuren laten dichtspijkeren van het gebouw waarin de zusters van de verpleeginrichting ter poorte bij het dorp Koudekerke ("Walche ren) de nacht doorbrengen. Het zusterhuis staat een hon derd meter van de inrichting ver wijderd en middenin het zoge naamde Moesbos. Iedere verpleeg ster heeft daarin een eigen ka mertje, waarvan de ene deur uit komt op de centrale gang en de andere leidt naar een balkonnet je. Het is gebleken dat minstens tien zustertjes 's nachts vrijwillig mannelijke bezoekers ontvingen, die zich via een klimpartij naar het balkon een snelle toegang verschafte tot de slaapkamers van de verpleegsters. Deze Ro meo en Julia-escapades gingen nacht in nacht uit vrolijk door, totdat de directrice lucht kreeg van de romantiek die in het zus terhuis werd bedreven. Directrice en bestuur wensen niet mee te delen hoelang deze si tuatie heeft bestaan. Het gevolg is nu dat alle verpleegsters, ook de ouderen onder haar, thans hun kamers alleen nog kunnen luch ten via een klein bovenraam en met een onwrikbaar vastgespij kerde balkondeur zitten. Vijf verpleegsters hebben zich met hand en tand tegen deze kloeke bestuursmaatregel verzet en namen hun ontslag. Het ove rige aantal zusters heeft zich ge deeltelijk bij de situatie neerge legd, of loopt nu mokkend rond. De tien zusters waar het om gaat zijn niet ontslagen. I.elden Herv. Gem., Pieterskerk.: 10.30 u ds. A. J. Lamping (jeugd dienst); 7 u ds. H. Peraok te Oegst- geest voor dr. Oppenhelmer. Hooglandse Kerk: 8.30 u ds. J. M. D. van den Berg; 10.30 u ds. D. J. Vossers. Marekerk: 10.30 u ds. H. Perdok te Oegstgeest voor dr. Oppenhelmer. Oosterkerk: 10 u ds. H. J. van Ach terberg; 5 u ds. A. den Hartogh te Bodegraven. Bethlehemkerk: 10 uur dr. P. L. Schoonhelm. Maranathakerk: 10.30 uur ds J. A. Eekhof. Bevrijdingskerk: 9 u dhr. J. Kooy. Konlngskerk: 10 u ds. J. M. D. van den Berg. Herv. Ulo-school. Asserstraat: 10 uur ds. Joh. Poort. Ver. Vryz. Herv. (Leidse Volkshuls): 10.30 u ds. H. W. Bloemhoff te Helloo. Egllse Wallonne: 10.30 u ds. Franc le Cornu te Utrecht. Acad. Ziekenhuis: 10 u ds. J. Maas- Diaconessenhuis10.30 u ds. A. Key- zer te Utrecht. Geref. Kerk, Zulderkerk: 10 u ds. D. J. Couvée te Bennekom; 5 u dr. Wes- Petrakerk: 10 u ds. G. Vesseur te Boskoop; 5 u dr. Dronkert. Kerk Oude Vest: 10 uur ds. J. Hart kamp te Den Helder; 5 u ds. G. Ves- Maranathakerk9 u dr. Westerink; 5 u ds. D. J. Couvée. Bevrijdingskerk: 10 30 u dr. Weste rink; 5 u ds. J. Hartkamp. Groenhoven: 10 u dr. Dronkert. Zulderkerk: 3 u Dienst voor doven. Jeugdhaven: 10 u „De Mirt" dhr. Looman (Oudcrendienst) Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u prof. B. J. Oosterhof te Apeldoorn. Rem. Gem.: 10.30 u mevr. dr. J. W. Vinke-Herfst. Doopsgez. Gem.: 10 u ds. H. v. Bil- derbeek. Evang. Chr. Ciemeenschap (Middel stegracht 310 en 5 u dhr. Dikkes. Evang. Luth. Kerk: 10.15 u kand. Chr. Mondt. Oud Kath. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis (woensdag 9.30 uur H. Mis). Christian Science (Steenschuur 6) 10.30 uur dienst. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19) 10.30 uur gezongen H. Mis. Nieuwe Apost. Kerk (Hoge Rijndijk 29): 9.45 en 4 uur dienst (donderdag 7.45 uur dienst). Geref. Kerk (vrijgem.): 10 en 5 uur kand. Heemskerk. Baptlstengem.: 10 uur H. Schouten Jr; 5.30 u dhr. Roos (vrijdag 8 uur bid stond kerk). Leger des Hells- 10 uur helliglngs- dlenst; 6.45 uur straatprediking Gan getje; 7.30 uur verlossingssamenkomst l.v. brigadier en mevr. Drentje. Geref. Gem.: 9 30 uur ds. H. Rijk- n te Gouda; 5 u leesdienst (dinsdag 7.30 u ds. Van Gllstj. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 u dhr. A. J. Dekker te Alphen a, d Rijn; 6.30 u ds. W. A. B. Hagen te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u ds. W. J. van Hoek. Chr. Gerei. Kerk: 9.30 uur Dienst des Woords; 2.30 u ds. J. C. van Ravenswaav te Scheveningen. Alphen aan den K(jn Herv. Gem., AdventskeYk. Julianastr.: 9.30 u ds. J G. Panhuise te Voorburg; 6.30 u ds Kok te Zegveld. Aula Immanuelschool. A. v. Burenlaan: 9.30 u ds. P. A. Le- feber; 6.30 u dr. J. Zandee te Utrecht. Gebouw Jonathan, Hoorn: 9.30 u ds. Joh. Stehouwer. Kruiskerk Gouwsluls: 6.30 uur ds. Joh. Stehouwer. Kapel Hooftstr.: 9.30 uur ds. H, Koudstaal. Oudshoornseweg10 u ds. G. Cadée; 6.30 u ds. H. Koudstaal. Martha-Stlch- ting: geen dienst wegens vakantie. Ge ref. Kerk, Maranathakerk, Raadhuis straat: 9 u ds. Westerveld; 5 u ds. J. H. Kappers te Oegstgeest. Salvatori- kerk, W. de Zwijgerlaan: 10.30 u ds. G. A. Westerveld; 7 u ds. J. H. de Boer te Lelden. Alphen-Noord. Hooft- straat: 10.30 en 6.30 u ds. J. H. Kap pers. Geref. Kerk (vrijgem.): 9.30 en 6.30 u ds. H. Scholte. Chr. Geref. Kerk. Jeruzalem kerk, Grljpenstelnstr.9.30 en 5 u ds. R. Kok. Oud Geref. Gem., Van Mandersloostr.: 9.30 en 4 u Leesdienst. Rem. Geref. Gem., Van Mandersloo- straat: geen dienst. Baptlstengem., IJs- clubgebouw: 10 u Eredienst; 6 u dhr. Schouten te Leiden. Leger des Hells: 10 en 7.30 uur dienst. Bodegraven Herv. Gem.: 9.45 en 6.30 u ds. Den Hartogh (HA en dank zegging). Nieuwerbrug: 9.30 u ds. W. Rijnsburger te Amersfoort; 6.30 u dhr. d. Hoek te Leiderdorp. Geref. Kerk: 10 en 5 u drs. E. P. Bosma te Abcoude. Nieuwerbrug: 9.30 en 6.30 u drs. R. v. d. Berg. Geref. Kerk vrij - lemaakt)9.30 u leesdienst; 4.30 u ds. I. Scholte. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst (dinsdag 7.30 u stud. Chr. Poel te Rotterdam). Ev. Luth. Kerk: 10.30 u ds. P. Swagerman te Den Haag. Evangelisatiekring; 10 uur ere dienst; 6.45 u Jb. Klein Haneveld. Boskoop Herv. Gem.: 9.30 u ds. W. L. Heijmans; 6.30 u ds. W. Kalk te Willige Langerak. Geref. Kerk: 9.30 en 5 u ds. W. Wijma te Alphen Rijn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 u dhr. J. den Butter te Apel doorn. Geref. Gem.: 9.30 en 6 u lees dienst. Ver. Vrijz. Herv.: 10 u ds. A. Kalis. (HA en dankz.). Geref. Kerk: J. D. A. de Zwart te Bennebroek; 5 u ds. H. W. Wlerda te Haarlem-N. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 u prof. J. van Gendereti te Apeldoorn. Ned. Prot. Bond: ds. S. M. A. Daalder te Haar lem. Pnlèl Beinsdorp: Ned. Herv. Kerk: 1 Ou dhr. D. Eveleens te Epe (Gld Hooginade Herv. Gem.: 10 u ds. Fred. J. Broeyer. Kat\v(|k aan den Rijn Herv. Gem., Dorpskerk: 9.30 u ds. W. A. B. Hagen te Katwijk aan Zee; 5.45 ds. J. P. Honnef te Leiderdorp (Jeugddienst). Kapel Nwe Duinweg: 10 u ds. F. van Nieuwpoort te Voorhout; 6.30 u ds. A. Baas. Gym.lokaal school Narclsstr.: 10.30 u ds. F. Slump te Oegstgeest. Ge- f. Kerk: 9.30 en 5 u ds. A. C. van ;ek. Katwijk aan Zee Herv. Gem Nwe Kerk; 8.30 u Baddienst ds. J. van Dok te Noordwijk; 10 u ds. Tukker; 6 u d.s C. B. Roos te Kaag (HD). Oude Kerk: 8 u ds. Wambach te Stuttgart; 10 u ds. Vink; 6 u ds. A. Romein te Noor deloos (HD). Kapel: 10 u ds. J. van Dok. Groen v. Pr.school: 10 u ds. A. Romein. Aula Overduin: 10 u ds. C. A. van Harten te Delft. Kantine Hoor- nes: 5 uur ds. Tukker. Zeehospitium: 6 u ds. Vink. Geref. Kerk, Voorstraat: 9.30 u ds. Bakker; 5 u ds. De Vries. P.et Heiulaan: 9.30 u ds. De Vries; o u ds. Bakker. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. D. Gelijnse te Hilversum. Geref. Kerk (vrijgem.): 8.30 en 7 u ds. J. Bos te Lelden; 10.30 en 5 u ds. Breen. Ge ref. Gem.: 10 en 5 u Leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 u leesdienst. Koudekerk Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. Koerselman. Geref. Kerk: 10 en 7 u ds. Makklnga. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 u dhr. J. v. d. Hoek; 6.30 u ds. Joh. Poort te Leiden. Kerkzaal Zijlkwartier: 9 uur ds. J. A. Eekhof te Lelden. Geref. Kerk: 9 u ds. Kappers te Oegstgeest; 6.30 u ds. Van Drie. Kerkzaal Zijlkwartier: 10.30 u ds. Van Drie; 5 u ds. Makklnga te Koudekerk a/d Rijn. Leimuiden Herv. Gem.: 10.45 u dhr. J. F. G. Slerat te Lelden. Geref. Kerk: 9.30 prof. dr. J. v. d. Berg te Amstelveen; 7 u ds. Z. C. Versluys te Hoofddorp. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 u ds. S. Koolstra; 7 u ds. J. M. D. van den Berg te Lelden (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10.30 en 5 u ds. Moolhulzen te Leiden. Ohr. Geref. Kerk: 9 en 7 u ds. D. H. Blesma. Geref. Gem.: 10 en 4 u leesdienst. Geref. Kerk (vrijgem.): 10 uur leesdienst; 4.30 u ds. Bos. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 u Leesdienst (dinsdag 7.30 uur ds. B. Toes te Kin derdijk). Ned. Prot. Bond: geen dienst. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 u ds. D. Ollemans (HA en dankz Geref. Kerk: 9.30 u ds. Hlensch; 6.30 u ds. J. Boer te Woerden. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u Dienst des Woords; 2 u kand. P. den Butter te Apeldoorn. Rem. Geref. Gem.: 10 u ds. P. Luca te Amsterdam. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 u de heer J. Goedhart te Wllnis 6.30 u ds. J. W. Koppenol te Haaf ten. Ger. Kerk: 9.30 en 6.30 u ds. J. van Oostrum te De Meern. Noordw(|k aan Zee Herv. Gem.: 10 u ds. W. Hoekstra 7 u ds. D. Keuning. Geref. Kerk: 9 en 10.30 u ds. J. Wil schut te Dordrecht. Herv. Ger. Evang., VGLO-school, Schoolstr. 2: 10 en 5 u ds. G. H. van Kooten te Huizen (N.-H.) Noordwljk-Binnen Herv. Gem.: 10 u ds. A. J. v. d. Ham te Ryswljk; 7 u ds. S. Knottnerus te Dordrecht. Geref. Kerk: 9.30 u ds. B. Bouma te Noord- wijk aan Zee; 5 u ds. A. Vos te Wasse naar. Van den Berghstlchtlng: 11 u ds. B. Bouma te Noordwijk aan Zee. Ned. Prot. Bond: 10.30 u ds. P. van der Laarse te Den Haag. Oegstgeest Herv. Gem.. Groene- of Willibrordkerk: 10.30 u ds. G. F. Callenbacht (HD). Pauluskerk: 10 u ds. J. Irik; 7 u ds. W. E. Verdonk (HA). Ver. v. Vryz. Herv., W. de Zwy- gerkerk: 1020 u ds. W. J. H. Hubeek. Geref. Kerk, Maurltslaan: 10 en 7 u ds. Meijer. Geref. Kerk (vrijgemaakt) W. de Zwijgerkerk: 8.30 u ds. Brands; 3 u ds. N. 't Hart te Steenwyk. Oude Wetering Herv. Gem.: 9.30 u ds. M. H. Boogert te Aarlanderveen (HA); 7 u ds. J. C. J. Bronsgeest te Lelden (HA en dankz.). Geref. Kerk: 930 en 6.30 u ds. C. A. Verhoog. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. R(jnsaterwoude Herv. Gem.: 10 en 7 u dhr. K. B. A. Klelder te Amers foort. Chr. Geref. Kerk: 930 en 2.15 u Dienst des Woords. Rynsburg Herv. Gem., Grote Kerk: 9.30 u ds. J. J. Bontlng te Zutphen; 5 u ds. H. v. Go6llga. Bethelkerk: 930 u ds. H. v. Gosllga; 5 u ds. J. J. Bon tlng te Zutphen. Petrakerk: 930 u ds. W. Bos te Zaandam; 5 u ds. Byieveld. Rapenburgkerk: 930 u ds. J. v. d. Klaauw te 's-Gravenzande; 5 u ds. W. Bos. Maranathakerk: 9.30 u ds. Byie veld; 5 u ds. J. v. d. Klaauw. Geref. Kerk (vrygem.): 10 en 5 u ds. 't Hart te SteenwlJk. Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 u ds. J. Kampman. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 u ds. Van Amstel te Neerlangbroek. Geref. Kerk: 930 en 630 u ds. Krabbe te Hlllegom. Voorhout Herv. Gem.: 10 u de. J. W. de Jong te Vlaardlngen. Geref. Kerk (ln herv. kerk): 7 u dienst. Voorschoten Herv. Gem,, Dorps kerk: 10 en 7 u ds. Saraber. Rijndijk: 10 u ds. Meljerlng. Hulp en Heil: 10 u vic. Feenstra. Geref. Kerk: 9, 10.30 en 5 u ds. Smit. Geref. Kerk (vrijgem.); 10 en 5 u ds. J. Waagmeesters te Has selt. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 u ds. J. R. Cuperus; 630 u ds. L. Roet- man te Gouda. Wykgebouw: 10 u dhr. Hensen te Lelden; 6.30 u ds. Bles broek. Bethel: 10 u ds. W. Vroeglnde- welj te Katwyk; 5 u ds. J. R. Cuperu» (HD). Ver. Wet en Evangelie: 9.30 en 7 u ds. E. H. Kalkman. Geref. Kerk: 930 en 6.30 u ds. J. Snoey. Chr. Af- gesch. Gem.: 9.30 en 5 u ds. A. P. Ver loop. Rem. Kerk: 10 u mej. ds. M. A. Klomp te Hilversum. Warmond Herv. Gem.: 10 u (HD) en 7 u ds. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem., Dorpskerk: 10 u ds. C, M. ten Kate te Den Haag; 7 u ds. J. R. Wolfensbergen te Am sterdam. Klevletkerk: 10 u dr. E. Em- men. Deylerhuls: 10.15 u ds. J. A. G. van aZnten. Geref. Kerk, Bloemcamp- laan: 10 en 5 u ds. J. Verkuyl te Am sterdam. Zy liaan: 10 u ds. A. Vos; 7 u dr. H. J. Westerink te Lelden (HA). Ned. Prot. Bond. Lange Kerkdam: 10.30 u prof. dr. P. A. H. de Boer. Johanna- huls: geen dienst. Herv. Geref. Evang., Dorpshuis: 10 en 5 u dhr. Van Scher- penzeel te Nleuwveen. Camping Duln- rell: Gez. prot. kerken 8.30 u ds. A. Vos. Zevenh-ren Herv. Gem.: 930 u d6. F. de Jonge. Geref. Kerk: 9.30 en 7 u ds. Meinders (HA). Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 u ds. C. L. v. d. Broeck (HA en dankz.). Geref. Kerk: 10 en 630 u de. J. Wagenaar. Rem. Geref. Gem.: 7 u ds H. Cramer te Epe. Gift van 100.000 voor jubilerende kardinaal Kardinaal Alfcink tijdens het opdragen van de mis. Vele geestelijke en wereldlijke gezagsdragers hebben kardinaal Al- frink gistermiddag tjjdens een re ceptie voor genodigden in het aarts bisschoppelijk museum te Utrecht hulde gebracht bij de herden king van zjjn veertigjarig priester feest en zyn twaalfenhalfjarig bis schopsjubileum. Tot diegenen behoorden vele le den van de regering, de vice-voorzit- ter van de Raad van State, dr. L. J. M. Beel, de voorzitter van de Twee- de Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel, de gezamenlijke bisschoppen van Ne derland, de pauselijke internuntius Guiseppe Beltrami, mgr. dr. A. Rin kel. oud-katholiek aartsbisschop van Utrecht, de dekens van het aartsbis dom, de pastoors van de stad Utrecht en nog talrijke andere hoogwaardig heidsbekleders. Mgr. J. A. Geerdinck, vicaris-gene raal van de aartsbisschop, bood kar dinaal Alfrink het eerste exemplaar aan van het boek „Contour van kar dinaal Alfrinks kerkprovincie". In zyn dankwoord toonde kardi naal Alfrink zich byzonder verheugd over de gedachte van het kapittel om in dit werk niet zyn persoon te be handelen, maar vooral de periode, waarin hy heeft mogen leven en werken. Prof. dr. R. R. Post bood een feestbundel met wetenschappely- ke bydragen aan, samengesteld door een aantal r.-katholieke hoogleraren. De jubilerende kardinaal heeft 's avonds in Tivoli een heilige mis opgedragen, die werd bygewoond door gelovigen afkomstig uit het ge hele aartsbisdom Utrecht. Tjjdens deze heilige mi* werd het geschenk van de r.-katholieken uit het aartsbisdom symbolisch aan de kardinaal aangeboden: een bedrag van 90 a 100 duizend gulden. Kardinaal Alfrink heeft beslist, dat dit geld zal worden gebruikt om steun te geven aan lekenactiviteiten in de missie. De juiste omvang van het bedrag is nog niet bekend, omdat nog niet alle bydragen der parochies binnen zyn. In zyn predikatie ging de kardi naal vooral in op de betekenis van het ambt van priester en bisschop. Wij hebben een winkel in dierenvoeders, tuinartikclen enz. Daarvoor zoeken wij een 3ij voorkeur een VLOTTE JONGEMAN die zich in een teeds groeiende zaak een goede toekomst wil opbouwen. Hebt U interesse? Komt U eens praten. Met vakantieafspraken wordt rekening gehouden. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljllllllllllllllllljlllllllllllllllllllllllllllllllltllllllljlllllllllllllllllllllllljIljlllUjlljUllljlllllllljlll

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13