borrels" werden melkslijter noodlottig: 200.— boete OPRUIMING MEERPOELS Strijd jeugdtitels tennis begonnen Opstandelingen in Kongo in opmars JJpgericht 1 maart 1860 Dinsdag 14 Juli 1964 Tweede blad no. 31311 Voor de Leidse kantonrechter Kantonrechter: Bij snelverkeer geen j jeneverdoch melk drinken,, Mulo-examens Geslaagd voor diploma A: De dames: D. A. Linschoten te Voerden; C. Rijkaart te Zwammer- lam; A. A. Schakel te Bodegraven; D. Heemskerk te Rijnsburg; M. J. t d. Horst te Katwijk; H. Fuchs te leiden*; J. Gerth te Leiden*; H. lagendijk te Leiden*; C. Verver 'te leiden*; A. Huisman te Hazers- JroudeM. M. Jansen te Hazers- vjfoude*; J. Bruin te Katwijk; H. L. Gesink te Katwijk. Behaalde tevens het midden standsdiploma. De heren: D. Visser te Leiden; T. jU. Bolhuis te Oegstgeest; J. Slappen - l del te Bodegraven; B. Eradus te Lei- j den; C. J. Gans te Leiden*; J. Te- n ;elaar te Leiden*; J. M. van Dijke Hazerswoude. Afgewezen 8 kandidaten. Voorts zijn geslaagd voor diploma 5f;A, de dames: N. W. Kruik. Bodegra- ■t ven; M. D. v. Leeuwen, Bodegraven; J. M. Los, Noordwijk; M. Slotboom, Noordwijk; B. M. I. Streek, Noord- M wijk; W. Wielinga*, Leiden; E. C. Korpelshoek Katwijk; D. J. van der Plas Katwijk; W. de Ruiter Leidschendam; C. J. C. Segaar Voorschoten; C. J. J. Timmerman, Voorschoten; A. Moses, Voorschoten. De heren: H. van der Bent, Kat- ijk; E. J. Bosch, Katwijk; C. de imfJong, Katwijk; J. F. van Exter, Noordwijk; J. Kuijt, Katwijk; H. Ouwehand, Katwijk; E. van der Plas, Katwijk; J. Schoneveld, Valkenburg J. Miedema, Noordwijk; A. iZuijdèrduijn Katwijk; M. J. van ylLeeuwen Voorschoten; G. Mos i£ Voorschoten; L. Noort Voorscho ten; L. Noort Voorschoten; D. J. van der Gouw Voorschoten; G. J. Hameetman Voorschoten. Tevens geslaagd voor Midden- «tandsdiploma. Verbouwings-uilverkoop Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. <L WATER Haarlemmerstraat 2D7. Crematie B. W. Menkhorst Omgeven door dezelfde eenvoud, welke zijn persoon en gehele leven heeft gekenmerkt, is gistermiddag onder grote belangstelling in Wes- terveld het stoffelijk overschot ver ast van de heer B. W. Menkhorst, die gedurende het tijdvak 1919— 1954 aan de redactie van dit Blad herbonden was, waarvan de laatste 14 jaar als hoofdredacteur. Behalve de directeur, de heer E. A. E. van Dishoeck en de tegen woordige hoofdredacteur, waren vele vroegere collega's aanwezig om de ontslapene de laatste eer te be wij- zen benevens een groot aantal voor malige medewerkers uit ons bedrijf, zowel uit de redactionele en admi nistratieve als uit de technische afdelingen. Voorts ook vele vrienden ®n kennissen uit de brede relatie kring van de heer Menkhorst, o.a. vertegenwoordigers van de Ver. „Ons prunnegerlaand", waarvan de over ledene in vroegere jaren een enthou siast lid was. Nadat de ldst met het stoffelijk overschot onder orgelspel was neer gelaten. voerde, op verzoek van de thans ontslapene, als enige spreker het woord een neef, ds. P. W. B. Haseloop, hervormd predikant te Tolbert (Gr.), die het „Onze Vader-" en namens de famile dankte voor de grote deelneming en be langstelling. Vermoeidheid geen excuus Het aantal borreltjes, dat een 41-jarige melkslijter uit Sassenheim op lej 19 december van het vorig jaar al vrij vroeg in de ochtend in een café te ■5-. Katwijk had gedronken alvorens achter het stuur van zijn auto te kruipen, misten hun uitwerking niet. In een bocht van de Achterweg raakte hy de macht over het stuur kwijt en slipte tegen een geparkeerde auto op. De melkslijter ontkende ten stel ligstedat die paar borrels" hem ■parten hadden gespeeld. „Ik kon nog best sturen, maar door de glad heid van de weg raakte mijn auto in een slip en toen was er geen houen zo verklaarde hij de re den van zijn zeer schadelijke slip partij. Volgens de getuigen slingerde u ...jal over de weg en nam u boven dien die bocht n\et een veel te hoge snelheid", las plv. kantonrechter mr. H. R. Goudsmit, in het procesver- „Ik slingerde vanwege de glad- en reed niet hard" zo verzeker de verdachte. Gezien de getuigen verklaringen trek de plv. kantom-ech ter verdachtes lezing zeer in twijfel en merkte terloops nog op: „Bij snel verkeer kunt u beter melk dan jene- er drinken". De officier, mr. N. J. Out, was van mening, dat het gebruik van alcohol hier wel degelijk een voorna me rol had gespeeld en dus als een A atrafbezwarende omstandigheid kon worden gezien. Dat verdachte na de botsing zelf de politie had gewaar- ischuwd, wilde hij echter wel in diens voordeel laten spreken en eiste daar om naast een geldboete van f100 subs 20 dagen slechts de onvoorwaar delijke ontzegging van diens rijbe voegdheid voor de tijd van 6 maan- V den. i Verdachte benutte zijn laatste y-: woord om er nogmaals op te wijzen, dat hij niet onbekwaam achter het stuur zat. Voorts pleitte hij voor een 'e, voorwaardelijke ontzegging van zijn j rijbevoegdheid en wel in verband met 5-i rijn beroep. Na overleg met de officier stelde de plv. kantonrechter de ontzegging voorwaardelijk met een proeftijd van 'aar, doch verhoogde daarentegen geldboete tot f200 subs 40 dagen. „Ik was nogal wat nachtrust te kort gekomen en ben daardoor heel even weg geweest", was het enige, dat een 53-jarige vertegenwoordiger uit Heer Hugowaard tot zijn excuus kon aanvoeren. Het feit, dat hij even was „weggeweest" of wel in slaap was gevallen, terwijl hjj met zijn auto de brug van het Haagse Schouw opreed, bleef niet zonder gevolgen. De stuurloze auto schoot het lin kervoetpad op waar twee meisjes door snel opzij te springen zich in veiligheid konden stellen om ver volgens de weg overstekende in bot sing te komen met een aldaar pas serende auto. „Ik heb die meisjes nog zien weg springen en werd even later wakker van de klap", aldus wilde verdachte blijkbaar bewijzen, dat hij slechts „heel even" door de slaap overmand was geweest. „Lang genoeg om een dodelijk ongeval te veroorzaken", re pliceerde de plv. kantom-echter, die er voorts nog op wees, dat genoemde meisjes bijna het slachtoffer van verdachtes gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel waren geworden. „Vermoeidheid kan nimmer als ex cuus gelden" wees hij verdachte nog scherp terecht. Naast een geldboete van f 100,subs 20 dagen, bracht de officier verdachtes rijbevoegdheid in zoverre in 't geding, dat hij de in trekking hiervan ditmaal nog voor waardelijk wilde stellen en wel voor de tijd van 3 maanden met 'n proef tijd van 2 jaar. ,Naar mijn mening ging ik toch volkomen fit van huis", merkte ver dachte tijdens zijn laatste woord slechts op. „Het bewijs, dat uw me ning volkomen verkeerd was, is over duidelijk geleverd", vond de plv kan tonrechter, waarna hij conform de vonnis wees. In pedaal vergist „Voor het eerst in vijftig jaar heb ik mij in de juiste pedaal vergist en hierdoor heel wat kosten op m'n hals gehaald," zo verzekerde een 75 jarige automobilist uit Haarlem de plv. kantonrechter. De man stond terecht, omdat hij op een kruispunt van de Herenweg te Warmond geen voorrang had verleend aan een van rechts komende autobus, hetgeen een nogal schadelijke aanrijding tot gevolg had. Hij gaf volmondig toe dat hij in plaats van op het „ho-ijzer" op de gaspedaal had getrapt, welke „vergissing" uiteraard een averechtse uitwerking opleverde en de klap des te harder deed aankomen. „Een helaas nog maar al te vaak voorkomende vergissing, die al heel wat ongelukkige gevolgen heeft op geleverd", verzuchtte de plv. kanton rechter. De officier eist f 40,boete subs 8 dagen. In verband met zijn eigen schadepost pleitte verdachte voor de nodige clementie. De plv kantonrechter vond echter, dat die f40,boete verdachte volle- vonniste derhalve Bouwen zoiuler vergunning Een 28-jarige fabrieksarbeider uit Valkenburg stond terecht, omdat hij zonder vergunning en dus in strijd met de woningwet een schuur naast zijn woonwagen had gebouwd. „Ik mag daar met mijn wagen staan en waarom mocht ik dan niet een schuurtje ernaast bouwen", vroeg de doe-het-zelf-man zich af. Het geheel was bovendien uitneem- baar gebouwd en z.L dus geen „vast bouwobject", „U bouwde zonder ver gunning en dat is nu eenmaal niet toegestaan", aldus de plv. kanton rechter. „Het was toch maar een kolenschuurtje" bleef verdachte zich verzetten. „De afmetingen waren 2.15 x 2.3 x 2 meter en dat noemt u een „kolenschuurtje". Dezelfde ruim moet heden tendage zeer velen als woonruimte dienen", reageerde de plv kantonrechter hierop. Conform de eis werd de clandestie ne „schuurbouwer" veroordeeld tot f20,boete subs 4 dagen. Ongeoorloofde schoolverzuim „De jongen wilde graag naar zee en werd daarom op school herhaal delijk ziek", aldus verklaarde een 54-jarige fabrieksarbeider het feit, dat zijn destijds nog 14-jarige zoon in totaal ruim 2 maanden de school had verzuimd. De jongen was inmiddels niet meer leerplichtig, voer nu inderdaad op zee en was, aldus de vader, vanaf die tijd geen dag meer ziek geweest. „U heeft geen attest van de dokter overgelegd', ontdekte de plv. kanton rechter in het proces-verbaal. „Dat geven die dokters toch niet af", weerlegde verdachte dit verzuim. Hij vond overigens, dat hij de leer plichtwet altijd trouw na was geko men. „Ik heb 7 kinderen en heb nog nooit moeilijkheden met de wet gehad", verzekerde hij met nadruk. Na een snelle raadpleging van het dossier repliceerde de officier met evenveel nadruk:" „U werd al vijf maal wegens ongeoorloofd school verzuim van een uwer kinderen tot een geldboete veroordeeld en dat bent u toch ongetwijfeld niet ver geten'. „Dat waren allemaal onrecht vaardige veroordelingen" herinnerde verdachte zich plotseling. In verbond met de vroegere veroor delingen eiste de officier nu f30. boete subs 6 dagen en zegde ver dachte reeds bij voorbaat toe, dat hij 'n volgende maal ongetwijfeld op een eis tot hechtenisstraf kon reke nen. Het vonnis luidde conform, in clusief vermelde toezegging. Hervormde Kerk. kort herdenkings- baar van dr. K. J. Brouwer, emeritus-predikant van de N.-H. kerk, die in het crema torium „Westerveld" gecremeerd zou worden. Dr. Brouwer, die vorige week vrij onverwacht overleed, was oud- zendingsdirector en bibliothecaris de Zendingshogeschool te Oegst geest. Randwijck, die zijn rede opende met het voorlezen van de Advertentie Diverse lichtbeschadigde, overjarige en inruilmachines NAAIMACHINEBEDRIJF BREESTRAAT 171 TEL. 24815 DR. R. P. KRAMERS WORDT HOOGLERAAR IN ZURICH Dr. R. P. Kramers, eertijds wonende te Oegstgeest. zoon van ie bekende Leidse hoogleraar in het Arabisch, wijlen prof. dr. J. H. Kramers, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in het Chi nees aan de Universiteit van Zürich in Zwitserland. Dr. Kramers, die sinds 1953 in Hong Kong werkzaam is als wetenschappelijk adviseur van het Nederlands Bijbel Genootschap, zal zijn taak op 1 oktober a.s, aanvaarden. Jarenlange arbeid in Hong Kong Prof. Kramers werd op 24 januari 1920 in Constantinopel geboren. Hij doorliep het gymnasium te Leiden en ving in 1938 een studie in het Chinees aan bij de beroemde Leidse sinoloog prof. dr. J. J. L. Duyvendak. In 1945 legde hij het doctoraal exa men af, waarna hij zijn studie in de jaren 1946 en 1947 voortzette in Amerika aan de Harvard University in de Verenigde Staten. Na zijn terugkeer promoveerde hij in decem ber 1949 bij prof. Duyvendak cum laude tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift ge titeld „K'ung tzu chia yö, the school sayings of Confucius". Dr. Kramers trad daarop in dienst in het Nederlands Bijbels Genoot schap, dat hem als vertalingsadvi seur voor het Chinees in 1950 uit zond naar Djakarta. Hij was daar tevens wetenschappelijk adviseur voor zaken, de buiten China verblij vende Chinezen betreffende. Boven dien bekleedde hij de jaren in Dja karta een lectoraat aan de Universi teit aldaar voob het klassiek Chinees. In 1953 werd hij, oorspronkelijk voor een jaar, uitgezonden naar Hong Kong voor verdere studie. Het bleek echter door de veranderende politieke verhouding tussen Neder land en Indonesië niet doenlijk, na dit jaar naar Djakarta terug te keren zodat hij sindsdien te Hong Kong werkzaam bleef. Een reeks jaren werkte hij daar bovendien voor het Studiecentrum voor Chinese Gods diensten, waarin hij zijn weten schappelijke belangstelling voor de Chinese taal en cultuur van heden en verleden in hoge mate kon uitle ven. Hij verzorgde de vertaalde uit gave van tal van artikelen over Chi nese denkwijzen en publiceerde ook in ons land artikelen op het gebied van het Confucionisme. De laatste twee jaar hield hij zich in nauw contact met internationale bijbelgenootschappen hoofdzakelijk bezig met voorbereidingen voor een nieuwe Chinese bijbelvertaling. Prof. Kramers volgt in Zürich de in 1960 overleden sinoloog Ed. Horst von Tscharner op. Hij krijgt de mo gelijkheid, een thans klein instituut nieuw te oriënteren en uit te brei den. Geslaagd voor het PBNA-exa- menTekenaar constructeur de heren: H. Braggaar, H. de Boer, N. S. H. Uljé, Leiden; Machineconstruc- teur: L. A. J. Grimbergen, Leiden; J. Willemsen, Katwijk aan Zee; U kunt n Amerikaan roken U kunt ook Maar u kunt ook 'n Virginia rokende onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl In Zendingshogeschool: Herdenkingsbijeenkomst voor wijlen di*. K. J. Brouwer „Dr. Brouwer was iemand, die een bijzonder grote belangstelling voor de individuele mens paarde aan een brede belangstelling voor de wereld" ri jhr. mr. S. C. Graaf van Rand wijck op een vanmorgen gehouden herdenkingsbijeenkomst in het ge bouw van de Zendingshogeschool de Ned. Herv. Kerk aan de Leidsestraatweg in Oegstgeest. Er bestond voor deze bijeenkomst bijzonder veel belangstelling, vooral de zijde van zendingsarbeiders oud-zendingsarbeiders. Onder de aanwezigen waren dr. E. Emmen, al gemeen secretaris van de Synode en prof. dr. H. Kraemer. „Dorpspredikant" de de Raad Nederlands Hij sprak een woord bij Graaf van Rand- lesn secretaris van de Zending van tekst van Psalm 121, noemde de thans overledene „de meest onzelf zuchtige mens die er bestond". Hij schetste zijn lerensloop van dorps predikant m Lemelen in Overijssel tot zendingsdlrector in „Oegstgeest" Zijn tweeledige belangstelling bleek ook al uit de keuze van het onder werp van zijn proefschrift, „De Be schouwing van het zedelijk leven bij Marx". Deze belangstelling kwam hem vooral van pas op zijn reizen door Indonesië. Na de oorlog was hij dan ook een van de weinigen die inzag dat Indonesië zelfstandig moest worden en die de gevoelens van de Indonesische nationalist kon begrij pen. Dienstbaar „Niet alleen was Dr. Brouwer zeer onzelfzuchtig en dienstbaar i te allen tijde bereid tot helpen maar ook was hij steeds bereid zijn mening te toetsen aan de nieuwe in zichten, vooral van de jongeren" al dus mr. van Randwijck, die zijn rede besloot met het voorgaan in gebed. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van Gezang 122, waarna men zich gereed maakte voor het vertrek naar „Westerveld", waar tij dens een sobere plechtigheid het Evangelie van de Opstanding werd verkondigd. Advertentie Gee£ uw lievelingsvogel het teste: Sluis verpakte vogelvoederel In tennispark De Munnik In het tennispark „De Munnik in Leiderdorp zün gisteren de eerste ronden gespeeld van de Leidse jeugd kampioenschappen. Van de liefst 90 deelnemers aan dit toernooi dat ver deeld is in twee afdelingen (jeugd I tot en met 19 jaar en jeugd II tot en met 15 jaar) zijn als de voornaamste kanshebbers voor de titel te beschou wen: jeugd I jongensenkelspel: M. Harteloh en L. Sanders; meisjesen kelspel: Josien v. d. Koogh en Eve lien Kengen; jeugd II jongens: L. Sanders en E. J. v. Rijssel; meisjes; M. Mulder en M. v. Sisteren. De favorieten bleven in de eerste ronde, voor zover zij in actie kwa men, gemakkelijk overeind. Bij de jongens I versloeg Harteloh (Leid- sche Hout) R. Lunsjes met 61, 62. Rivaal Sanders (Unicum) deed het tegen W. Berger nog iets overtuigen- gemakkelijk der: 60, 60( als de score lijkt werd de zege toch niet behaald. De cijfers waren beslist geflatteerd. Bij de meisjes I behoef den de geplaatsten nog niet in actie te komen. De meest op de voorgrond tredende partij was die tussen mej. G. Kreukniet en mej. E. Vi-ielink. Na ruim 2% uur spelen won Vrielink met 6—8, 63, 6—3. Voor de ge plaatsten in de afdeling meisjes II. mej. M. Mulder en mej. M. van Sis teren, ging het in de eerste ronde ook van een leiën dakje. Mej. Mul der beheerste de groundstrokes veel beter dan haar wel goed lopende en vinnig vechtende tegenstandster mej. E. Sanders (63, 63). Mej. Van Sisteren had het na een vlot gewon nen eerste set (62) in de tweede set tegen mej. K. Braakman even moeilijk, maar de winst kwam ten slotte toch nog vrij onbedreigd 64 Toernooi In het herenenkelspel B van het toernooi van „Oud-Wasse>naar" wer den M. Hazewinkel en J. Camineier alls nr 1 en 2 geplaatst. In het da- mesenkelspei B vielen deze plaatsen ten deel aan mej. M. Bakker en mej. E. Reidt. De favorieten in de hoofd nummers kwamen gisteren nog niet aan bod. Overigens werd er bij de he ren B al een hevig omstreden partij gespeeld, n.l. tussen De Groot en Noordman. Beiden moesten het hebben van manoeuvreren, beiden zijn specialist op het spel van de achterlijn. Met 63 won Noordman Advertentie OPRUIMING BANKSTELLEN van 985,voor 798,— van 1290,— voor 998. EETHOEK (Palissander) van 880,voor 698,— BERGMEUBEL (Palissander) van 540,voor 439,— Diverse meubelen 10% korting BULTHUIS BOTERMARKT 23 de eerste set om daarna door de be tere conditie van De Groot, die bo vendien ingespeeld raakte: 6—1, 6—3. De clubgenoot van De Groot, Burki, kwam ook een ronde verder. Hij bleef H. Meijer met 63, 63 Üe baas. Zo wel De Groot als Burki zullen nog wel verder van zich doen spreken. Een lange strijd vochten Bröring en Berkhout in de C-afdeling uit. Berk hout won met 11—9, 26, 6—2. In het herenenkel D werd de als nr. 1 ge plaatste Masselink in twee sets uit geschakeld door De Jong van Elle- meet: 36, 26. Tijdelijke maatregel Geen muziek in De Ruif De Leidse politie heeft van een jeugdhotel in de Jan Vossensteeg de muziekvergunning, voorlopig tot 15 oktober a.s., ingehouden. Deze maatregel is genomen nadat reeds herhaaldelijk klachten wa in binnengekomen van omwonen den. Er werd in het jeugdhotel geregeld jazzmuziek ten gehore gebracht, de laatste tijd ook door Amerikaanse studenten, die hier met vakantie zijn. Scholier steelt en sloopt bromfiets Een surveillerende agent heeft het afgelopen weekeinde een zestienja rige scholier aangehouden, die aan de Maredijk bezig was een bromfiets te slopen. Uit het ingestelde politieonderzoek bleek, dat de knaap de bromfiets vrij dag jl. uit het Terweepark had ont vreemd. Bij de politie is echter nog geen aangifte van vermissing van een bromfiets gedaan. De eigenaar van de gestolen bromfiets wordt verzocht zich te melden aan het bureau Zon neveldstraat, afdeling kinderpolitie. Geef uw lievelingsvogel het beste: pS|yjs verpakte vogelvoeders! De Kongolese opstandelingen in noord-Katanga en zuid-Kivoe hebben in het weekeinde belang rijke vorderingen tegen de strijd krachten van de centrale rege ring gemaakt, zo wordt gemeld Familieleden mogen bij militairen kamperen (Van onze Haagse correspondent) Een groep Nederlandse militairen die gelegerd is in Duitsland, is nabij hun kazerne in Seedorf bezig met het aanleggen van een kampeerter rein. Familieleden van de in Duits land dienstdoende militairen mogen daarop met tent of caravan kam peren. Volgens de legervoorlichtingsdient is hier sprake van een eenvoudige ac commodatie. maar voldoende om ge rieflijk te kunnen kamperen. Bij het terrein is ook een afzon derlijke parkeerplaats voor auto's ingericht, zodat de auto's niet bij de caravan of de tent geplaatst behoe ven te worden. De kamperende familieleden van de militairen mogen op beperkte schaal gebruikmaken van de facilitei ten van de kazerne. Dit omvat bijv. het gebruik van toiletten en kantine. Eerste encycliek van Paus Paulus Nog deze maand wordt de publi- katie verwacht van de eerste en cycliek van Paus Paulus, die begint met de woorden „In Nomine Do- mini" en zal handelen over de kerk in de moderne wereld. De woorden In Nomine Domini vormen ook de wapenspreuk van de Paus. Het ontwerp van de encycliek is al ver gevorderd. Men is in het Vaticaan reeds met de vertaling van enkele delen ervan begonnen. Het schijnt, dat de nieuwe encycliek voortbouwt op de twee grote en cyclieken Mater et Magistra en Pacem in Terris van Paus Johannes. Ofschoon wel wordt verwacht, dat ook de geboorteregeling aan de orde zal komen, is niet te verwachten, dat dit het voornaamste onderwerp van de nieuwe encycliek zal zijn. De encycliek zou niet lang wor den. Men spreekt in het Vaticaan van ongeveer 20 pagina's. Invaliden maken boottocht Stralend zomerweer en een liefde rijke verzorging omringen vandaag de circa 150 invaliden, die dank zij de goede zorgen van het district Rijn land van het Ned. Roode Kruis een boottocht maakten over de Kager- en Braassemermeren. Nagewuifd door vele familieleden, bekenden en de voorzitter van de afdeling Leiden en omstreken van het Ned. Roode Kruis, prof. dr. P. J. Gaillard, ver trok „De Prinseplaat" vanochtend om 9 uur van de Havenkade. Nog voor het passeren van de „Zijlpoort" heerste er aan boord reeds een op gewekte stemming. Een dagtrip, waarover men nog lang zal napraten, was begonnenVanavond om acht uur hoopt men weer in Leiden terug te zijn. Jeugdroiideii Dit jaar wordt opnieuw de „Tour der Verenigde Naties" voor jongens van 14 tot 17 jaar en de „Tour de Frats" voor jongens van 9 tot 14 jaar verreden. De deelname aan deze „Tours" van Ome Joop is gratis. Er wordt op ge wone fietsen gereden. De winr van de klassementen krijgen racefiets. De negende „Tour der Verenigde Naties" gaat op 27 juli in Amsterdam van start. De etappe-plaatsen zijn Driebergen, Amsterdam, Rotterdam, Dongen, 's Hertog en bosch en Heeze, waar op 1 augustus de rit zal ein digen. De veertiende „Tour de Frats" start op 10 augustus in Arnhem en doet de volgende etappe-plaatsen aan: 'sHeerenberg via Emmerich naar Ulft-Laren (Gld.), Elburg en Eist. Op 15 augustus komt de kara vaan weer in Arnhem aan. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heer C. Lindenhoff, Rijnsbur- gerweg 97, Leiden. Volksmilitie in Algerije President Ben Bella van Algerije heeft de vorming bekendgemaakt van een volksmüitie ter verdediging van „de socialistische revolutie" tegen alle vijanden in binnen- buitenland. De militie zal tot taak hebben het volk en de strijdmach ten te helpen bij het ontmaskeren en onschadelijk maken van „dr agenten van de tegen-revolutie". Ben Bella heeft ook bekendge maakt, dat de minister van Binnen landse Zaken, Achmed Medeghri, op 3 juli is afgetreden, maar lid blijft van het politieke bureau van d» regeringspartij FLN. De bevoegd heden van Medeghri zijn door Ben Bella overgenomen. oma's land- en tuinbouwschool Bij de lagere land- en tuinbouw school te Leiden ontvingen het diplo marichting landbouw: A. Bostel aar, 's-Gravenhage; J. G. Darrepaal, Zoe terwoude; J. v. Egmond, Oegstgeest; J. C. de Graaf, Leiderdorp; T. O. de Graaf, Rijpwetering; J. Hasekamp, Wassenaar; D. Nell, Wassenaar; H. v. Rijn. Hoogmade; G. de Winkel. Am sterdam. Diploma richting tuinbouw: A. Heemskerk, Valkenburg; H. Sliggers, Leiden; J. van Werkhoven, Leiden. Diploma handmelken: J. C. de Graaf. Leiderdorp (177 p.)F. C. de Graaf, Rijpwetering (177% p.)J. Hasekamp, Wassenaar (172 p.; D. Nell, Wassneaar (193 p.); H. v. Rijn, Hoogmade (181% p.). Dipl in betrouwbare berichten die in Boeroendi zijn ontvangen. Volgens radioberichten, waarin agenten van handelsondernemingen worden geciteerd, is Kabalo, 320 km ten westen van het door opstande lingen bezette Albertstad, vrjjdag ge vallen, evenals Wazama, 50 km ten oosten van Kasongo. De regeringstroepen zouden 28 ,an hebben verloren toen de op standelingen Kabalo innamen. Ver scheidene mensen zijn verdronken bij paniek op een boot met mensen uit Kongolo. Deze plaats is door de rege ringstroepen verlaten. Kasongo is ook ontruimd en zal wel spoedig door de opstandelingen worden bezet. K.V.P. propageert medezeggenschap in de onderneming Het partijbestuur van de KVP heeft zich opnieuw beraden over medezeg genschap in de onderneming. Het partijbestuur herinnert er daarbij aan, dat de staatscommissie-Verdam de mogelijkheden bestudeert tot her ziening van het ondernemingsrecht. De KVP vertrouwt er op, dat deze herziening nog in deze kabinetsperio de ter hand kan worden genomen. In afwachting van de conclusies van de staatscommissie-Verdam en daarop gebaseerde voorstellen tot herziening van het ondernemings recht is het partijbestuur van de KVP van oordeel, dat intussen alle be staande middelen moeten worden aangegrepen om de medezeggenschap rekening houdend met aard en grootte van de onderneming, al zo veel mogelijk te verwezenlijken. Om te komen tot een verdergaande ntwikkeling en verwezenlijking van deze gedachte moet een beroep wor den gedaan op alle organisaties en instanties, die in onderlinge samen werking hieraan een bijdrage kunnen leveren. Ook verder overleg op hét sociale vlak, over punten waarover nu nog verschil van mening bestaat, is noodzakelijk om tot een wezenlijke vernieuwing van de ondernemings structuur te komen, die in de naaste toekomst volledig recht doet aan de gelijkwaardigheid van de arbeid. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Elisabeth Maria, dr van G. Bergman en O Kranenburg: Yvonne Cornelia, - - - c. A. Maagde- Hofkes; Louisa K. M. J. HU1- J. G. M. Lorsé; Arthur Robert, H. Rozler; Wilhelmlna Jo- M. Verbaan: Harriet, dr van P. J. Bru- né en A. de Moed: Floris Johannea Theodorus, zn van J. T. A. Lafeber en M. C. I. Wamellnk; Helma Johanna Hilda Maria, dr van H. van de Water van den Hoonaard: Marcel, zn van H. Leer en E. E. de Bruyn: Helena Wil helmlna Linda, dr van G. den Haan en H. W. Teljeur; Jeroen Casper, zn van A. C. A. Jansen en A. A. M. van de Kamp; Maria Henrlca Johanna, dr van B. F. J. Stroot en A. W. M. Voor- GETROimr» W. Oudshoorn en J. MariJnissen; P. Warnaar en P. S. Knljnenburg: Lonis en G. P. M. Burgmeljer; W. S. Ramak en I. Barten; D. Dijkstra gn A. W. M. Helling: W. Gijsman en M. Schreuder: K. van Mourik en M. A. Oudshoorn: J. P. Smit en T. Oktem; L. W. J. Qulst en E. van Maanen. OVERLEDEN M. van der Voet, 77 Jr. man; B van Le< uwen, 72 Jr. e.v. W. Punt; C. L. Zwanenberg. 2 dagen, dochter; B T. Niekerk, 12 Jr, zoon; C. KÜ(Jt,

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3