GOLDWATER ZIET Z N AANHANG GROEIEN A Wolff Mounty's dragen het circus-Rudi Carrell Conventie in greep van de reactie implex /dfe fiets Vaandel uitgereikt aan onderzeedienst se Op LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 14 JULI 1964 MSTERDAM AN DE LIJN L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. (Van onze A'damse correspondent) worden geroepen gadering dus waar van gedachter kan worden gewisseld over het ont werp van het nieuwe stadhuis aar de AmsteL De reden is duidelijk: ei ls zoveel kritiek op het ontwerp var het architectenpaar Berghoef- Veg- ter, dat B. en W. de raadsleden de gelegenheid willen geven binnens kamers hun hart te luchten, opdat er binnenkort een voorstel op tafel kan komen het stadhuisplan te ac cepteren of te verwerpen. Die laat ste mogelijkheid schijnt steeds reëler te worden, ondanks de morele plichtlngen, die Amsterdam heeft ten aanzien van de beide architec ten, die In 1937 de stadhuisprijsvraag wonnen, maar die door velen, onder wie vooraanstaande collega's, niet In staat worden geacht van het be langrijkste gebouw van de eerste stad des lands een ware schepping te maken. Een van de grote tegen standers van het ontwerp is archi tect J. J. Vriend, die dezer dagen in de „Groene Amsterdammer" een pleidooi hield, om het paleis op de Dam weer als representatief stad huis bruikbaar te maken, dat wil zeggen als receptiegebouw. Hij schrijft: „Zou het dan werkelijk ver nederend en onwaardig zijn voor ons vorstenhuis om, enkele dagen per jaar, geen hoofdbewoners te zijn, maar inwonend? Zou het geen me winst betekenen voor Amsterdam als geheel, wanneer het oude raad huis door haar bevolking w< kelijk als trefpunt begrepen voeld werd?. Zou het voor velen niet een toppunt van zaligheid zijn, oi te kunnen trouwen in het paleis?" de Nederlandse Spoorwegen over 1963 dat vorige week is verschenen, een kaartje is opgenomen dat laat zien hoe de spoorlijn Den Haag- Schip hol- Amsterdam de hoofdstad bin nenkomt en dat Amsterdam in de toekomst zeven spoorwegstations zal tellen. Niet dat dit helemaal nieuw is, maar het is prettig omdat de spoor wegdirectie blijkt geeft nog steeds grote aandacht te besteden aan de Schiphollijn en de zogenaamde ring- 6poorweg. Er wordt nog steeds rekening ge houden met een station op het Mu seumplein achter het Rijksmuseum, waar het eindpunt van de deels on dergrondse Schipholspoorweg is ge projecteerd. Voorts staat op de kaart opnieuw het station-Minervalaan aangegeven, waarmee stedenbouwer Berlage reeds een halve eeuw gele den in zijn ontwerp van de stadion- buurt rekening heeft gehouden. De rlngspoorbaan, die wordt bestemd voor goederen- en personenvervoer, zal voor dit doel wel verbreed moe ten worden. Tussen de Rijksweg naar Den Haag en die naar Utrecht zal de dijk bovendien nog dienen als ringweg voor het autoverkeer. Het verbreden van dit dijkgedeelte, waar aan hard wordt gewerkt, is dan ook in de eerste plaats bestemd om bin nen enkele jaren die autoringweg gereed te hebben. De Amsterdamse politie is niet ge lukkig met de parkeersc hij venproef, die op één van de grachten wordt gehouden. Burgemeester Van Hall heeft Een bezwaar is namelijk, dat het niet mogelijk is overtreders op snel le wijze te berechten. Over de par- keermeters is men beter te spreken. De bezettingsgraad is zelfs zodanig, dat wordt overwogen het aantal meters uit te breiden. Bij de meeste Amsterdamse meters mag men slechts één uur staan. Dat is zo wei nig, dat de meeste automobilisten er niets aan hebben. Maar voor de genen. die maar heel kort willen parkeren, is er altijd wel een plaats. Meters met een parkeertijd van 2 uur zijn er te weinig, maar dat zal in de toekomst wel veranderen. De burgemeester meent, dat er eveneens grote behoefte bestaat aan parkeer- meters met een duur van 4 uren. Dit laatste wordt nog verhinderd door de wet. Een wetswijziging, waar bij het woordje „twee" in „vier" wordt veranderd zal overigens een weinig ingewikkelde Drocedure zijn. Het Carltonhotel in de Vijzelstraat bU de Munt heeft een nieuwe eige naar gekregen, die een andere ex ploitatie aan het gebouw zal geven. Die veranderingen zijn inmiddels zichtbaar. In de eerste plaats is er een kleine winkelgalerij gekomen op de plaats waar men vorig jaar nog een uitsmijter kon eten. En voorts is er nu een lichtkrant op de gevel gemonteerd, die op één na de groot ste is in Europa. Wie op de tram haltes van de Munt staat te wach ten, kan nu de tijd doden met het lezen van nieuws- en reclamebood schappen, die in vier kleuren en in letters van bijna anderhalve meter hoogte op een 26 meter lang scherm verschijnen. De lichtkracht is een in gewikkeld mechanisme, waarin 270 km. draad is verwerkt. (Van onze Amsterdamse correspondent) Rudi Carrell is gisteravond in het Amsterdamse Theater Carré van start gegaan met zijn circusachtige varieté-revue. Het was geen echte première meer, want de Rudi Carrell- show heeft al een week elders in het land gedraaid. Maar toch was het een bijzondere gebeurtenis, omdat de show nu voor het eerst een ideale omgeving had gevonden: een typisch circus-gebouw met de ware theatersfeer. Een beetje première was het eigenlijk ook wel want het programma is flink bijge schaafd. Het zeer kritische publiek, onder wie vele artiesten en ervaren theater mensen, noteerden als pluspunten vooral de scènes, waarin het uitste kende ballet een aandeel had en het optreden van Anneke Gronloh, waar het althans haar jazzrepertoire be trof. De zwakke plekken in de Car- rellshow zijn voornamelijk die waarin de medewerkers te veel moeten doen. Het voortreffelijke acrobatenduo De Crocksons brengt een fascinerend hoofdnummer, maar moet ter vulling van het programma ook een casca- deurs. en een clownsnummer bren gen. dat geen circusdirecteur zou en gageren. Pipo de Clown, hoe succesvol ook als tv-clown voor de kinderen, blijkt in de echter circuspiste niet meer dan een verklede man. die ons doet begrijpen hoe moeilijk het clownsvak is en waarom er maar zo weinig goede clowns zijn. Zo bewijst vader Carrell ook, dat een goed con ferencier niet altijd een goede spreek- stalme ester ls. het Verre Oosten zullen trek ken een reis naar communistisch- China te laten maken. In die tijd zal namelijk een Franse filmweek in Peking worden gehouden, te kunnen amuseren. Het zijn met name de Mounty's, die het program ma In evenwicht brengen met hun kostelijke scènes. Men kan zelfs zeg gen, dat de Mounty's de Carrell-show dragen. Beter dan Rudi Carrell zelf weten zij dat enorme Carré in de ver ste hoek te bespelen. Een succesvol aandeel in de show hebben voorts Rob de Nijs met- de Lords, wier moderne aanpak wel in schrille tegenstelling staat tot dewijkdatum in december vastgesteld. ouderwetse presentatie van het ove rigens nog altijd verdienstelijk spe lende accordeontrio „The Jacksons". De liedjes en conferences van Rudi zelf zijn geen verrassing. Maar er wordt veel goed gemaakt met zijn terug-blik op zijn tv-eiland-show. waarbij de aap vrijdag niet op het appèl ontbreekt. Een sterk punt in de Rudi-Carrellshow is tenslotte de muzikale ondersteuning van het or kest van Frans de Kok. Brigitte Bardot naar Peking (Van onze Haagse correspondent) Frankrijk heeft een nieuw export middel naar Rood-China. Leiding gevende functionarissen van Uni- france-film hebben namelijk meege deeld, dat het in de bedoeling ligt Brigitte Bardot begin oktober dus nog vóór de Olympische Spelen in Japan de aandacht van de wereld vooral B.B.-films zullen worden ver toond. Brigitte Bardot zelf zou al met deze Unifrance-plannen hebben ingestemd. Indien de plannen in ok tober om een of andere reden niet door zouden kunnen gaan. is Vervolg van pag. 1 Wolff deelde mee, dat hjj na de oorlog ongeveer vier jaar. in Italië, Neurenberg. Londen en elders, gevan gen had gezeten. Hij was in 1949 door een Hamburgse zuiveringsrechtbank tot vier jaar gevangenisstraf veroor deeld, doch hij had deze niet behoe ven uit te zitten, omdat rekening was gehouden met de vier jaar, die hij in voorarrest had doorgebracht. Wolff beweerde dat Amerikaanse onderzoekers na de tweede wereld oorlog vervalsingen hadden aange bracht in bepaalde bewijsstukken beëdigde verklaringen van bepaalde voormalige SS-leiders door de SS- ers met uitwijziging naar communis tische landen te bedreigen, wanneer zij vooraf opgestelde verklaringen niet zouden tekenen. Misschien hij zich gedwongen zien bepa onthullingen te doen in de loop het proces, maar „ik wil geen politie ke moeilijkheden veroorzaken met Amerika op een tijdstip waarin wij. God zij dank, in een periode van po litieke ontspanning mot Rusland verkeren". Wolff verklaarde tezamen met Himmler in 1942 in het concentra tiekamp Dachau proeven met de va cuümkamer te hebben bijgewoond, die genomen werden met „vrijwilli gers uit de gevangenen" en „zwaar, maar helemaal niet onmenselijk" waren. Er waren geen doden bij ge vallen en toen hij later in Londen daarover werd ondervraagd, had hij aangeboden zelf dergelijke proeven te ondergaan in ruil voor zijn vrij lating. ;yï' i<? (Van onze correspondent in Washington) San Francisco De Republikeinse conventie begon gisteren in San Francisco's Cow Palace in een hoerastemming voor de ultra-conservatieve senator uit Arizona, Barry Goldwater, die bijna zeker kan zijn van de republikeinse kanditatuur voor het presidentschap. Steeds meer gedelegeerden hebben zich de laat ste dagen voor hem uitgesproken en ijverige stemmentellers ge loven, dat Goldwater tegen de 800 stemmen op zich zal verenigen bij de stemming voor de presidentiële kanditatuur. Er zijn slechts 655 stemmen nodig voor de absolute meerderheid. Terwijl Goldwater gisteren rustigEisenhower op een onzegbaar onbe- en vol zelfvertrouwen door hordes nullige persconferentie aankondigde gillende en zwaaiende volgelingen neutraal te zullen blijven en Gold- kon schrijden waar hij maar kwam, liep zijn enige serieuze rivaal, Penn sylvania's gouverneur Bill Scranton uit zijn sloffen de conventie zette een fikse domper op alle hoop dat het nog zou lukken Goldwater te stoppen. Scranton leed gisteren zelfs twee duidelijke neder lagen: ten eerste werd een voorstel van zijn volgelingen verworpen om delegaties van deelneming aan het partijcongres uit te sluiten, die sa mengesteld waren op basis van ras sendiscriminatie en ten tweede kreeg hij geen voet aan de grond met het voorstel de stemming straks over de kandidaat voor het presidentschap geheim te doen zijn. Brief Bovendien verloor Scranton aan hang door een brief, die hy aan Goldwater schreef en die in zulke krasse bewoordingen gesteld was, dat zelfs de felste tegenstanders van de senator vonden dat het te ver ging. Scranton schreef bijvoorbeeld, dat goldwaterisme een „krankzinnige verzameling van absurde standpun ten" is, hij betwijfelde de integriteit van de senator en hij noemde de Goldwater-gedelegeerden een troep kippen, die erop wachten dat hun koppen in de gewenste richting gezet worden. Zelfs in de Amerikaanse par tijpolitiek, waar men niet vies is van krachtige boutades, viel deze brief op als onnodig beledigend en grof. Goldwater accepteerde hem dan ook niet, maar liet hem per bode terug brengen. Omdat hij echter besefte dat de brief in zijn voordeel zou werken, liet hij er ijlings 4.000 af schriften van maken, die werden rondgestuurd aan de gedelegeerden en hun plaatsvervangers. Een grote tegenslag was gisteren voor Scranton ook, dat oud-president DE KONINGIN heeft vanmorgen tijdens een korte plechtig heid in Den Helder een vaandel uitgereikt aan de onderzeedienst. Op deze bijeenkomst waren vele reünisten van het duikbootwapen aanwezig. vaandel J met mogelijkheid alle zou kun nen omvatten. „Velen, hier aanwe zig, hebben hier hun deel toe bij gedragen. Vele andere hebben hier het hoogste offer voor gebracht, en wij allen blijven hen trouw en dank baar gedenken". Alvorens het vaandel te overhan digen aan de commandant van de onderzeedienst kapitein ter zee C. E. Woldering. zei de Koningin, dat zjj uitdrukkelijk de dank wilde vermelden, die ons volk voelt voor 1 datgene, wat de mannen van de onderzeedienst, aan wel ovenvogen beslissingen en aan bereidheid om alles te geven. „Kortom hiervoor, dat gij ons volk hebt beschermd met moed, beleid en trouw". De koningin heeft het vaandel voor de onderzeedienst toegekend bij K. B. van 18 augustus 1962. Het is reeds onderscheiden met de Mi litaire Willemsorde. De plechtigheid bij de onderzee dienst in Den Helder werd door zeer vele militaire en burgelijke autoritei ten bijgewoond, onder wie de minis ter P. J. S. de Jong, van Defensie en staatssecretaris A. van Es van Defensie (voor marine aangelegen heden) 'ater noch Scranton te zullen steu nen. Ike schünt zich de rol te heb ben toegedacht van grote verzoener, hetgeen al te merken was aan al lerlei uitlatingen, die aanduidden dat Goldwater volgens hem niet zo extreem is als velen zeggen. Tegenstellingen De opvallendste karaktertrek van de gisteren begonnen conventie- is overigens de volledige beheersing van het partij-apparaat door Goldwaters volgelingen. De meer progressieve republikeinen van de grote staten aan Amerika's oostkust, die de af gelopen dertig jaar steeds kans heb ben gezien de partijteugels in han den te houden .staan nu met hun ruggen tegen de muur. De zaal wordt beheerst door Goldwater-typen, d.w.z. door kleinere zelfstandigen uit de ste ten van het midden-westen en wes ten, die zich door uiterlijk en optre den duidelijk onderscheiden van de partijleiders van de oostkust, voor wie de multimiljonairs Rockefeller, Scranton en Cabot Lodge represen tatief zijn. De huidige tegenstelling binnen de Republikeinse partij wor den dan ook niet voor niets vaak geschetst als een strijd tussen het oude gevestigde kapitaal van Wall Street en het nieuwe geld van opko mende streken in het midden en westen der Verenigde Staten. De Scranton-groep is overigens nog niet van plan op te geven. HU en zijn volgelingen vechten door, zowel in de met 16.000 mensen gevulde congreszaal in het Cow Palace als daarbuiten. Voor vandaag stond een actie van hen od stapel voor een aan vulling van het ontwerp-verkiezings- programma, dat door een speciale commissie is opgesteld en nu aan de conventie wordt voorgelegd. Reactionair sterke antipathie tegen staatsinmenging het leven van de individu, hetgeen dure federale regering, zijn fervente Goldwater-aanliangers zyn. 1 Naast applaus leverde dit deel van zijn rede Hatfield dan ook boe-ge roep op. De conventie van San Francisco is in de greep van de reactie. Niet al leen door het fanatisme van veel Goldwater-aanliangers, die verbeten en gefrusteerd zyn door de volgens hen te hoge belastingen, door de op gelegde rassenintegratie en de vol gens hen onbegrijpelyke compromis sen in de buitenlandse politiek, maar ook door een voortreffelyke organi satie. in de praktyk niet veel goeds bete kent voor sociale voorzieningen en sociale maatregelen, en het ventileert in de buitenlandse politiek zyn voor keur voor een agressief beleid tegen over het communisme en zyn af keer van compromissen. Op drie punten vooral willen de Scranton- volgelingen dit ontwerp aanvullen met een veroordeling van extremisti sche groepen, zoals de John Birch- society, _met een duidelijke uitspraak dat de Republikeinse party volledige gelUkstelling voor de neger nastreeft (in het ontwerp staat nu alleen dat een republikeinse president de wet op de burgerrechten ten uitvoer zal leg gen) en met de verklaring dat alleen de president der Verenigde Staten mag beschikken over het gebruik van kernwapens. Dit laatste punt richt zich tegen het standpunt van Goldwater, dat de opperbevelhebber van de NAVO over tactische atoom wapens zou mogen beschikken. Op het officiële podium in de zaal van het Cow Palace liep gisteren het programma van de eerste conventie dag vlot en zonder al te veel opwin ding van stapel. Natuurlyk werd er wel luid geloeid en gegild, tetterden hoempa's te pas en te onpas mee slepende deunen en zwaaiden dui zenden constant met borden waarop onblusbare liefde voor Scranton of Goldwater werd aangekondigd, maar dat is allemaal zo gewoon op een Amerikaans partycongres, dat het de naam opwinding niet verdient. In verhouding met de hartstochten die ondergronds broeien en gloeien, was het gisteren zelfs een rustige dag, met beleefd applaus voor de sprekers, die, op één uitzondering na, netelige kwesties vermeden en vooral luide verkondigden dat de Democra tische regering-Johnson dom, mislei dend, corrupt, slecht en catastro faal is. een trant die eerder op Re publikeinse conventies te horen was. Progressief de grote openingsrede hield. Hy liet zijn meer progressieve instelling dui delijk blijken, welke de partij op niet reactionair te zijn en veroordeelde extremistische groepen zoals de com munisten, de Klu Wlux Klan en de John Birch-society. Dat hy deze twee laatste ultra-reactionaire groeperin gen noemde, was byna moedig, om dat bekend is dat vele leden ervan Regie De Goldwater-beweging is lang ge leden haar greep naar de macht be gonnen haar regie is vlekkeloos. Dat wordt o.a. gedemonstreerd door de Goldwater meisjes, die met hun gele rokken, witte blouses, blauwe das- en en cowgirl-hoeden overal opdui ken. Het is ook te merken aan het uitgebreide walkie-talkie-systeem dat de Goldwater-club onderling ver bindt. Op elk moment is iedere gede legeerde en iedere organisator uit het kamp van de senator bereikbaar De rustige, zelfverzekerde kandidaat zelf overigens ook. Alles dat met ra dio en telefonie te maken heeft, is trouwens zijn hobby en in de uren van rust zit de senator in zyn kei- zerlyke suite van het Mark Hopkins Hotel dan ook aan zyn speciaal mee gebrachte zendinstallatie te babbelen met radio-amateurs overal in den lande. Negerkerken verbrand Gisterenochtend vroeg zyn twee negerkerken in Matchez in Missis sippi door brand totaal verwoest. De politie zegt, dat „misdadigers" de kerken in brand gestoken hebben. Het aantal negerkerken dat de afge lopen maanden in Mississippi in vlammen is opgegaan bedraagt thans zes. Gisteren is in een zyrivier van de Mississppi, by Tallulah (Louisiana), een tweede in tweeën gesneden lijk gevonden. Het zondag gevonden stof felijk overschot bleek dat v 1 Cha rel uk rifc neger, genaamd 1 arles Moo- ioore, die in Meadville (Missis sippi) woonde, was naar Louisiana vertrokken waar hy werk hoopte te RADIO EN TV VANAVOND de AVRO schakelt de NTS vanavond om 21.10 over naar het Casino Knokke voor een uitzending van vocale wedstrijd tussen Nederland en België. Voor de muzikale begelei ding zorgen het kwintet van Willy Albemoor en het orkest van Francis Bay. Het programma wordt overge nomen van de Vlaamse t.v. Het AVRO-radioprogramma be gint vanavond om 20.05 met „Zwerf tochten door Operaland" met frag menten uit „Mireille" van Charles Gounod met o.a. Renêe Doria, so praan, als Mireille en Michel Séné- ohal, tenor, als Vincent. Voor de begeleiding zorgen koor en orkest van de Opéra Comique uit Parijs. Hoe de Nederlanders vakantie hou den wordt vanavond uit de doeken gedaan in een programma van Klaasjan Hindriks „Vakantie bin nen onze grenzen". Op Hilversum 2 brengt de KRO een luisterspel van Walter Wey- rauch met de titel „Voor het sneeuw gebergte". Het Concertgebouworkest speelt om 21.05 uur de negende symfonie van Beethoven, met o.a. A af je Heynis en Agnes Giebel. De opnamen voor deze uitzending wer den gemaakt tijdens een concert in het kader van het Holland Festival in het Concertgebouw in Amster dam. VOOIt WOENSDAG 15 JULI I, 402 723 Laatje)." 8.0 8 Liet' kind. 8.50 Gym. vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klass. kamermuz. 9.35 Waterst. VPRO: 9.40 Hedendaagse tendensen in de R.-K.- theologie. lezing. VARA: Lichte gram. 11.00 Nws. 11.02 Vrij entree, cabaret. 1125 Licht instr septet. 11.45 Plano recital: moderne muz. 12.05 Ritmisch strijkork. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland, 12.38 Musette- orkest. 13.00 Nws. 13.15 Lichte ork.muz. 13.45 Geheimen onder de golven, lezing (9). 14.00 Grepen uit 15.50 Bijbelvertelling v. d. Jeug<t| Licht instr. NCRV: 18.10 Koorzang: aiuu ■tje. het Leger des HeHs Radiokrant. 19.50 Holland r 1964: Iphlgénle en Taurlde, 22.00 Kanttekeningen. 22.10 ln tionale volksliederen. 22.30 Nj herh. SOS-ber. 22.40 Dagsluiting Gitaarrecital. 23.10 God en de de naoorlogse Ned. poëzie, de muziekgeschleden 14.50 Bejaardenzorg lezing het klein, spraak. 15.00 Verzoëkprogr. v. d. jeugd. (16.00-16.02 Nws.). 16.30 V. d. zieken. 17.00 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen. 17.50 Regeringsultzen- 19.00 V. d. kind. 19.10 kaart. 19.40 Joodse ultz. 20.00 Nieuws. 20.05 Hallo Hamburg - Hallo Hilver sum: Promenade ork. en solisten: Po pulair klass. en moderne muz. 21.30 Waarheen de wind waait: gevar. pro gramma. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Dagopening, iokrant. 8.00 8.30 Licht Vocaal ens.: volkslie deren. *9.00 V. d. zieken. 9.30 Gospel ongs. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Opei Nws. 8.15 Gewijde 10.30 Morgend: 1.00 Klass. gram. 11.15 Tot ziens ln Jeruzalem bijbel-quiz (herh. Nieuws. 13.15 Licht Juli 12.30 "Meded. r. 12.33 Koor- nt. act. 13.00 tr. trio. 13.45 15.00 Klassiek N.T.S.-studio in Den Haag De Haagse gemeenteraad is gis teren akkoord gegaan met het plan in het gebouw Kortevoorhout 1, dat onlangs door de provincie Zuid-Hol land is ontruimd, een studio van de Nederlandse Televisie Stichting Tele- sie te vestigen. De Haagse gemeenteraad besloot die ruimte voor tien jaren te verhu- aan de N.T.S., tegen een huur prijs van f 42.000, ingaande op 1 september 1964. In het voorstel zeggen B en W.: „De N.T.S. heeft dringend behoefte aan een permanente uitzendmoge- lykheid in onze stad. Het moet als een nationaal belang worden gezien, dat regeringsvertegenwoordigers zich via de televisie zonder tydverlies (thans moeten zy zich naar Bussum begeven tot het Nederlandse volk kunnen richten, terwUl voorts eer snelle berichtgeving uit het rege ringscentrum in hoge mate gewenst (dl. 2). 23.25 Am us muz. 23.55 c Nws. (Over de 4e RJn nya, Herta Talmar, ter Kallmann. Koor enOperettê Caterlna (Shuman), ld.; Le$« twist (Mengozzl), id.; Je s\ii6 sé solr (Durant), Juliette Gréco; 8; quals du vieux Paris (Erwin), l'on pêche (Trenchant), ld.; Du ld.; Je bols (Goraguer) J ■'—■■it (Burt), Orkest f rien (Salvador), de leche (Blanco), ld.; Chlqultini gueró). Los Espanoles; Alba de (Argentlno), id.; Teo (Blanco), Hugo Blanco; Limbo (Strangeri Bill Smith, Jules Jacob, Pete (Kessel), id.; If y<n Desaflnado( Jol Herble Mann, Hagood Hardy, Bean, Bill Slater. Carlos Valdes, Bobo; Jumpin' with Symphony (Young), id.; Free for all (Mann) TELEVISIEPROGRAMMA deli NTS: 17.00 Jeugdjoum. De kijker. VPRO: 17.10-17.50 V. d. I 19.30 Tracked by the police, TV- Experimentele uitzendingen op BUITENLANDSE PROGRAMMA Engeland, BBC Home Service, 3)1 12.00 Rep. cricket. 12.10 Volkal muz. 12.30 Progr. v. d. boeren. 1 Weerber. en progr.nws. 13.00 Nle 13.10 Qulzprogr. 13.40 Radlokron. Klass. muziek. 15.00 Hoorspel. Crlcketrep. 16.05 Vespers. 16.45 P kale relsrep. 19.30 Klankb. 20.00 tival van het MerendLstrlct. Klankb. 22.00 Nws. en ber 22.30 van brieven. 22.45 Paria Weerber. 23.00 Nws. 23 02 dracht. 23.15-23.45 Pianorecital. Engeland, BBC Light Prograrnrw- 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Lichte i 13.30 Nws. 13.35 Uitsl. cricket. IJ-, V. d. 14.0 V. d. lenagers. 20.30 Nieuws Hoorspel. 21.40 Samenzang. 22.00 Nc var. muziek. (Om 22.31 Uitsl. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 12.00 Nws. 12.15 Amusmuzlek. Nws. 13.15 Lichte muz. 14.30 Com 16.00 Nws. 16.05 Lied 17.00 Nws. 17.30 Amusmuz. 19.00 Planorecital. 19.40 Hoorspel. IS Nws. 22.00 Gewbde i 24.0 2.10 Kan ttn BINNENLAND Bejaarde overleden In een rust huis in Den Haag, waar hij na een brand ln zijn woning aan de Valllant- laan was opgenomen, is gisteren over leden de 80-jarige Hagenaar E. F. L. van Llth-Harbomee. De alleenwonende man, die bij de brand, veroorzaakt door het ln zijn slaap omstoten van een oliekachel, slechts licht was gewond, Oliewinning Noordzee De Tweede Kamer heeft voor de behandeling van de mijnwet continentaal plateau de wet die de oliewinning in de Noordzee regelt een bijzondere kamercommls- lngesteld. De commissie heeft wegen, de 43-Jarlge 1 leven gekomen. Hij op slag dood. De heer Van der" Sanden droeg een illgheldsvest. Hij werd vermoe delijk afgeleid door een nevenspoor passeerde en hoorde daardoor de trein uit Tilburg niet aankomen. lar Venetië Nederland zal op filmfestival van Venetië, dat van 27 augustus tot 10 september zal wor den gehouden, vertegenwoordigd zijn MET EEN ENKEL WOORD de speelfilm „De vergeten mede huis, gelijknamige *e" fes documentaires filihs in dezelfde stad zal Nederland Max de Haas' „Droom zonder einde het loglesschip gistermiddag de kreeg brandwonden de machinekamer. Geruime tijd hing eer. rookwolk boven de Arosa-Sun. waar door de luchtdruk alle ruiten van de machinekamer waren gebroken. Pluimvee-protest Het bestuur t pluimveehouders opgeroepen Barneveld te verenigen om een pro testdemonstratie te houden. Als ge volg van een sterke daling der prijzen in het begin van dit jaar ls deze tak van de agrarische sector in financiële moeilijkheden gekomen. De gevolgen zijn geschat op een nadelig saldo van Meisje aangerand Een 50-jarige Groninger heeft bekend vorige week een zevenjarig meisje te hebben aan gerand. De man nam een week ge leden ln Groningen een bestelauto weg. Hij reed ermee naar Haren. Daar lokte hij het kind onderweg van school naar huls mee. In de bosrijke streek Appèl- bergen vergreep hij zich aan het mels- Hfj bracht haar terug plaats, hij haar ln de i laten stappen. Thuis vertelde het meisje wat was gebeurde waarop de politie op onderzoek toog. Daar de man nog enige tijd ln Haren was blij ven rondrijden in de gestolen auto werd hij aangehouden. Thans heeft BUITENLAND lissen Naar het persbu- Chlna ujt Hanoi meldde, „geheime agenten Verenigde Staten en Tsjiang Kai-sjek". Veertien anderen kregen gevangenis straffen opgelegd, variërend van vijf Jaar tot levenslang. Volgens het pers bureau werden de betrokkenen ln juli vorig Jaar gearresteerd, toen zij op de Noordvletnamese kust aan land kwa men. Zij zouden voor het gerecht een bekentenis hebben afgelegd. Spionage Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meege- se gevangenis te München een Britse burger die als kleermaker op een Ame rikaanse luchtbasis bij München werk te, wordt vastgehouden onder verden king van spionage. De man was Inder tijd door Amerikaanse rechercheurs aangehouden, die hem overdroegen politie. Hij ger bij de politie in Liverpool hebben gewerkt. Ontploffing In Georgetown (Br.- Guyana) zijn gisteravond twee kinde ren omgekomen toen een pakhuis met sterke drank na een ontploffing ln- Volgens de politie 1 j de t ploffing veroorzaakt door een brand bom. Een derde kind kon door politie-agent worden gered. De ovi leden van het gezin dat in huis woonde, z(jn naa gebracht. De politie het ziekenhuis ïst gebruik de menigte miljoen dollar lenen. Een gisteren in Karatsjl onder- Overleden De Belgische socialist Energie ln het paak van 19'"* terugkeer Pluto exit De Vei laten het project „Pluto" varen, een programma ter ontwikkeling van een laag vliegende raket met kernkop, de laatste tien Jaar bijna 200 li ;eS miljoen dollar dat atoomenergie zei gls- :en werkelijke r"" het wapen bests geen werkel IJRe militaire Frankryk, 280 en 235 m. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 3; 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 11 Gevar. m,uz. 12.25 Weerber. 12 var. muz. 12.50 Beursber. en overz. 13.00 Nws. en weerber." 1! Klass. muz. 14.00 Nws. 14.03 0p« 1 muz. 15.00 Nws. 15.03 Klass. en c derne muz. (Om 15.45 Schoolkor 16.00 Nws. 16.03 Beursber.). 16.30 U te muz. 17.00 Nws., weerber. dedellngen. 17.15 Klass. en i muz. 18.00 Nws. 18.03 V. d. sold. II Lekenmoraal en -filosofie. 18.50 Kli muz. 19.00 Nws., weerber, en radlob: .00 Openb. kunstbe wagon, musical. 2' 22.00 Nws. 22.15 Klass. moderne muz. 23.00 Nws. 23.05 Ultó van het Songfestival te Knokke. 23 Klankbeeld. 23.55 Nws. 24.00-0.05 V, deren. 15.45 Lichte muz. 16.( muz. 17.00 Nws. 17.45 Lichte 18.02 V. d. sold. 19.30 Nieuws. 2( Songfestival te Knokke. (Om 23 Wereldnws). 22.55 Nws. WfcERRAPPORTEN (Van hedenmorgen t aar) onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt gg a a Amsterdam onbewolkt 22 14 De Bilt onbewolkt 23 12 Twente onbewolkt 23 13 Eindhoven onbewolkt 24 12 Z.-Llmburg onbewolkt 25 13 Londen zwaar bew. Brussel onbewolkt Luxemburg onbewolkt Parijs onbewolkt Bordeaux mist Grenoble onbewolkt Nice zwaar bew Berlijn regen Frankfort licht bew. onbewolkt 28 13 60

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2