MELK is beter voor het gebit dan biscuit Pir. vredesconferentie betrad breder werkterrein Het snoepen neemt ernstige vormen aan Jan Fransen pakt zege na snelle demarrage Engeland bezorgd Liclitweer-zeilers kregen hun kans peericht 1 maart 1860 Dinsdag 14 juli 1964 Vierde blad no. 31311 Oproep tot actieve inzet voor de vrede Ïeeft de tweede chr. vredesconferentie, die dezer dagen na d vijfdaags beraad in Praag beëindigd werd, bereikt, wat zij jh voorstelde: een duidelijk appèl op de wereldopinie te zijn en ,8zaak van de vrede voor alle volken een eind dichterbij te togen? i nuchtere als bewogen president, prof. Hromadka achtte het in slotwoord nog niet mogelijk de balans op te maken. Op enthousiasme kan men niet afgaan (dat was er genoeg), te veel van zulke con- zijn spoorloos in de mist der geschiedenis verdwenen. Aan con- J/e resultaten ligt er inderdaad niet al te veel op tafel, maar het is de 7 of de chr. vredesconferentie daarnaar allereerst streeft. Balans valt nog liet op te maken Ael is duidelijk geworden, dat de en het aanwakke pleidooi voor een vreedzaam sa- even der volken over de hele jid in kracht toeneemt, wat al getoond wordt door het feit, dat voor Praag drie viermaal zo- deelnemers aangemeld hadden a de conferentie herberken kon. endien - ook een hoopgevend te- bestond mter dan de helft bezoekers uit nieuwe gedelegeer- waarnemers, met sterke deel- uit Oost- en West-Duiteland. .7feeft het Duitse probleem de con- gewijd, lotte toch een gemeenschappelijk iroken elkander aanvaarden risten te voorschijn kwam. In Oproep aan regeringen, parlemen leiders der volken", die aan id der slotzitting werd vastge- dan ook de wens uitgespro- een vredesverdrag tussen Duitslanden, dat ook een het probleem West- dat l inhouden, komen. Maar voordien de Duitse deelnemers er [figuren van andere nationaliteit ild el ijk aan herinnerd worden, [de Duitse kwestie geen wereld- 'Ontmoeting en uitwisseling diezelfde boodschap wordt de ime coëxistentie nog eens na- ilijk omschreven als „een dy- :he toestand tussen staten van lende maatschappelijke orde, economische wedijver, weten- ipelijke samenwerking, mense- [ontmoetingen en uitwisseling van en informatie in dienst staan vooruitgang" in de hui situatie de enige verstandige van internationale betrekkin- Vreedzame onderhandelingen dit kader gevraagd van andere geschillen tussen India China, Z.O. Azië» [Staten Cuba. 'Pi weg naar een algemene, totale liapening onder internationale fllole, waarvan de noodzaak al- ,3[ in de hele wereld wordt er- ziet de oproep de volgende staking van de bewapenings verdere vermindering van itaire macht, bevriezing Wij willen op die weg een avant- garde zijn en wij roepen alle men sen van goeden wil op met ons te gaan, aldus besluit de boodschap. Uitbreiding Als praktische maatregel, die beid, betrok de conferentie een aan tal Afrikanen, Aziaten en Latijns- Amerikanen als internationale sec retarissen in het permanente orga nisatorische werk. Bovendien zullen in tal van landen regionale comité's opgericht worden, waar die tevoren nog niet bestonden, zulks overigens steeds op initiatief van het betrok ken land zelf. Het algemene uitvoe rende comité werd uitgebreid tot 25 leden. Daarin nam voor Nederland prof. dr. J. de Graaf de plaats van prof. dr. A. J. Rasker in. Voorts werd besloten meer aandacht te schenken aan de informatie, naast het reeds bestaande tijdschrift zal een regel matig verschijnend bulletin uitko- Ds. G. P. Klijn. Kerkelijk Leven Woudsend. Aangenomen naar zeerijp en Westeremden H. van Doom te Overdlnkel. Bedankt voor Blokzijl J. v. d. Hoek te Ommeren voor Ouderkerk a/d IJssel J. v. Slle- dregt te Baarn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiden en te Veen P. Harinck, kand. te Goes. Feestjes? DROSTE pastilles altijd welkom Blijft ivoni ngwetbou w achter? Het Tweede Kamerlid de heer J. Bommer (PvdA) heeft aan de mi nister van Volkshuisvesting gevraagd, of op grond van de recente cijfers niet geconstateerd moet worden, dat de woningwetbouw tot dusver in dit jaar ver bij het programma ten ach ter blijft, dat dit in mindere mate het geval is met de premiebouw, terwijl aan de vrije sector meer is toebedeeld dan het geprogrammeerde aantal. De heer Bommer noemt in zijn schriftelijke vragen de volgende cij fers over de woningbouw: in de eer ste vijf maanden is van rijkswege medewerking verleend voor de bouw van 15.624 woningwetwoningen, 10.546 premiewoningen en 11.321 on gesubsidieerde woningen. Dit bouwprogramma 1964 omvat 47.750 woningwetwoningen (na cor rectie), 25.000 premiewoningen en iten minste) 20.000 ongesubsidieerde woningen. Int. harpweek met grote namen ganiseerd in samenwerking m internationale zomeracademie voor organisten, in Haarlem zal als harpsoliste optreden de 14-jarige Heidi Lehwalder uit de VS, prijswin- nares in het harpconcours 1962 in Is raël. Gustav Leonhardt zal het orgel bespelen, terwijl Aafje Heynis, zowel met begeleiding van orgel als van harp (Phia Berghout), haar mede werking zal verlenen. Op het slot- concert zullen zich de besten onder de deelnemers als solisten laten ho- EXPOSITIE BERT JONK Van 16 juli tot 16 augustus vindt in de Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14, een tentoonstelling plaats van te keningen van onze stadgenoot Bert V. d. Berghstichting vestigt twee dorpen In de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwijk worden in totaal ongeveer 1400 kinderen ver pleegd. Dit is het maximum wat de stichting kan opnemen. Daarom heeft het bestuur besloten twee dorpen te bouwen, één te Mon ster in het Westland, het andere te Ede. Behalve een aantal paviljoens, krijgt elk dorp een kerk, een school, een ontspanningsgebouw en een cen trale keuken. Per dorp zullen waar schijnlijk 800 zwakzinnige kinderen gehuisvest kunnen worden. Het dorp te Monster is dezer dagen in de Van den Berghstichting aanbe steed. Het ging hier over de bouw van zes paviljoens van elk 25 bedden en een voorlopig hoofdgebouw. In totaal waren er 46 inschrijvin gen. De hoogste inschrijver noteerde een bedrag van f2.740.390.de laag ste f. 1.965.000.—was de N.V. Beton Mij. Batel uit Den Haag. De gunning aangehouden. Het dorp te Ede zal binnenkort worden aanbesteed. Districts-Schoolartsendienst Katwijk Het Jaarverslag van de Districts- Schoolartsendienst „Katwijk", om- wapenvoorraad, stoppen van vattende de gemeenten Katwijk, bdergrondse atoomproeven, de Leidschendam, Valkenburg, oorscno atoomvrije zones en ten, Zoetermeer en Zoeterwoude, bpgeven van militaire bases op dezer dagen verschenen. Zoals l gebied. bruikelijk is dit verslag in twee delen gesplitst, waarin de beide school' artsen, dokter P. Vermet en dokter J. van der Heul, ieder hun eigen rayon behandelen. In het gehele district waren in 1963 aangesloten kolonialisme dreigt ech-1102 scholen (1962: 95 scholen) met ia politieke onderdrukking, eco- uitbuiting en culturele afhan- jjffieid, met name in Afrika, Azië j&tjjns-Amerika. de honger moet de hele we- het geweer komen, zegt de p. Wat aan bewapeningskosten kunnen worden, is al lende om een beslissende slag eze wereldvijand no. 1 toe te l Zuid-Afrika ontsnapte uiter- ïiet aan de aandacht der con- ie, die daar het sterkste voor van rassendiscriminatie aan- en derhalve alle regeringen van en West dringend verzoekt geen !e steun meer aan de apartheid rlenen en zeker niet door wapen anties. a dienst van de menselijkheid nkbaar noteert de conferentie in boodschap aan kerken en enen uitspraken als van de we- lad van kerken en van Paus ines XXIII als: „oorlóg is tegen wil. Gods wil is vrede". Niette- hebben slechts enkele synoden kerken de atoomoorlog in de gedaan. Nog hebben niet alle eUjke gemeenten de rassenvoor- len overwonnen, te vaak komt in de prediking koude oorlog-stemming en eke propaganda voor. Te weinig christenen voor de verdrijving e honger of kolonialistische res- ïoewel de Ver. Naties de liqui- daarvan- al jaren geleden heeft iicaler dan de oorspronkelijke die slechte sprak van: wie ondersteunit de koude oorlog izigde de vergadering deze termen in: wie zich niet voor ede tussen de volkeren en voor Wdhaving van de mensenrech- zijn eigen land inzet, onder- de krachten van de koude en draagt bij aan de groei mantrouwen en spanningen, die t atoomtijdperk tot een wereld- itrofe leiden kunnen. Bepleit een verbod tot levering van öwapens aan gegadigden die de lg niet bezitten (geen multila- t atoommacht), terugtrekking bezettingsgroepen uit vreemde militaire of ondergrond- menging in de aangelegenheden andere landen, vrijheid en volle hankelijkheid voor alle volken, Dog van een vreemde macht af- füjk zijn. Als een bruikbare weg 1 daartoe aangewezen: uitbrei- I van uitwisselingsprogramma's, I ken en oecumenische werkkam- I met name voor jongeren. Wel kte coëxistentie moet uitgroeien Pro-existentie voor alle mensen. totaal van 17.698 leerlingen (1962: 17.183 leerlingen). Bovendien maakt het R.-K. Instituut Huize Bijdorp te Voorschoten voor de mid delbare meisjesschool gebruik van de diensten van de schoolartsen voor speciale onderzoekingen als b.v. op tuberculose, in gevallen van besmet telijke ziekten e.d. Het leerlingen- tal, dat niet is opgenomen in bo vengenoemde cyfers, bedraagt 366. Onder toezicht van dokter Vermet stonden de scholen in Katwijk en tien scholen in Voorschoten met in totaal 8900 leerlingen, terwijl dokter Van der Heul de scholen in Leid schendam, Valkenburg, Zoetermeer en Zoeterwoude, benevens de overige scholen in Voorschoten, met een to taal van 8798 leerlingen onder zyn toezicht had. Besmettelijke ziekten In het gehele district deden zich 10 gevallen van besmettelijke ziek ten voor, tegen 8 in 1962. Deze ge vallen worden als volgt gespecifi ceerd: roodvonk 9, (t.w. 1 in Kat wijk, 4 in Leidschendam en 4 in Zoetermeer) en paratyfus 1 (Leid schendam). Noch voor deze, noch andere besmettelijke ziekten als mazelen, kinkhoest en bof, behoefde tot klassesluiting te worden overge gaan; volstaan kon worden met het geven van algemene hygiënische ad- Voor wat de besmettelijke huid ziekten betreft waren er in Voorscho ten nog enkele sporadische gevallen in die mate, dat het preventief schrijven van het dragen van gym nast iekschoentjes bij het gymnastiek onderwijs noodzakelijk zou zijn. Systematisch onderzoek Dokter Vermet verrichtte een sys tematisch onderzoek bij 1267 leer lingen van de kleuterscholen, terwijl op de lagere scholen 1733 leerlingen de beurt kwamen, van de eerste en 1108 rige klassen. Voorts 118 lelijk 725 de ove- de ulo scholen en 168 van de nijverheids scholen. Controle-onderzoek werd verricht bij 286 leerlingen en gedeel telijk onderzoek (hoofdzakelijk van ogen, oren, keel enz.) bij 2623 leer lingen. Van de 1267 onderzochte kleuters waren er 315 ingeënt tegen difterie, kinkhoest en tetanus en 1101 tegen kinderverlamming. Van de 725 onderzochte leerlingen van de eerste klassen der lagere scholen waren er 289 ingeënt tegen pokken, 479 tegen difterie, kinkhoest en tetanus en 634 tegen kinderverlamming. Het syste matisch onderzoek van dokter Van der Heul omvatte 2988 kinderen. Van deze kinderen waren 531 kleuters, 2231 leerlingen van lagere scholen, van wie 1373 eersteklassers, 190 leer lingen van ulo-scholen en 36 leer lingen van nijverheidsscholen. Hier bij merkt dokter Verheul op dat de I gezondheidstoestand van kleuters en oudere leerlingen over het algemeen goed te noemen is. De voedingstoe stand lijkt ook niet slecht te zijn. Toch moest hier en daar nogal eem „matig voldoende" worden genoteerd, Bij de kleuters in 13 der gevallen, bij de eersteklassers der lagere scho len in 16 bij de overigen der la gere scholen in 9 bU de ulo-scho lieren in 4 en bij de nijverheids- scholieren (meisjes) in 3 der ge vallen. Onderzoek t.b.c. Door dokter Vermet zijn alle leer lingen van de kleuterscholen en van de lagere scholen onderzocht op tu berculose. In geen enkel geval wer den afwijkingen vastgesteld. In het rayon van dokter Van der Heul werd één geval van actieve tuberculose vastgesteld en wel in Zoetermeer. Schoolfandverzorging Aan de schooltandverzorging Kat wijk en omstreken doen alle lagere scholen van Katwijk en Valkenburg mee, terwijl, als er tijd is, op de kleuterscholen een voorverzorging van de blijvende elementen werd in gevoerd. In 1963 moest dit laatste evenwel achterwege blijven. Nadat in 1962 besloten was de schooltand verzorging ook in de met september gevormde nieuwe 5de klassen voort te zetten, werd in 1963 besloten deze leerlingen met ingang van september 1963 (in de 6de klasse dus) over te hevelen naar de huistandartsen. Aanleiding hiertoe was, naast het steeds stijgende vullingsgetal 2.60 en 2.45 in 1962), het gebrek aan man kracht. Evenwel speelde ook een rol de gedachte om de betreffende kin deren, nog voor het verlaten van de school, de weg naar de eigen tand arts te leren vinden. De gang van zaken is nu zo dat aan de 5de-klas- sers, nadat zij zijn behandeld, een tijdelijke saneringskaart wordt uitge reikt, waarop het tijdstip staat ver meid dat zij zich bij hun huistand arts moeten melden. Bijzonder ver heugend is het te constateren dat de plaatselijke tandartsen niet alleen deze leerlingen direct als gesaneerde patiënten accepteren, maar ook dat zij afspraken voor behandeling met zo weinig mogelijk storing voor het onderwijs willen regelen. Snoepen Steeds wordt veel tijd besteed aan onderricht en opvoeding in tandver- zorging. De cariesverwekkende ge woonte van het snoepen blijft echter ontstellende vormen aannemen. De medewerking van de ouders bij de be strijding daarvan is meestentijds zeer gering. In Voorschoten, waar de schoolarts reeds jaren op de lagere scholen komt, is de toestand der blij vende gebitten in het algemeen goed te Schoolmelk op 13 scholen gebruik van de school- meikvoorziening, terwijl het Kat- wijkse comité tevens de verstrekking van schoolmelk aan 250 kinderen van de 2 te Valkenburg gevestigde scholen verzorgde. In Voorschoten werd op 9 scholen melk verstrekt aan 900 kinderen. In Katwijk zullen eerstdaags nog 4 kleuterscholen en lagere scholen aan de schoolmelk voorziening gaan deelnemen, terwijl dit op andere scholen in overweging wordt genomen. Ronde van Leimuiden wat eigenlijk niemand van de vele een feit, toeschouwers langs het fraaie smalle Van de zeventien bochtige parkoers in Leimuiden meer j slechts tien overgebleven: één pro- mogelijk had gehouden, gebeur- fessional, vier nieuwelingen en vijf de: de Bataaf-renner bleef weg.amateurs. De nieuwelingen (Jan van Geen profrenner Dick Enthoven, geen Biemen, Ton Zoetemelk, Maarten weer in vorm zijnde Nol Kloosterman, Jongkind en Theo Bakker) deden geen enkele renner van de uit de niets voor hun grotere medevluchters tien man bestaande kopgroep slaagde (Enthoven. Kloosterman, __Fransen. I ste7dWmcr~hïitt Mnder het*ze5"te jeugdige bromfietsdief Prins Hugode echtgenoot van prinses Irenebevond zich onder de deelnemers aan de jaarlijkse stierenracein de Spaanse plaats Pamplona. Op een gegeven moment moest de prins alle zeilen bij zetten om aan de scherpe horens van een van de viervoeters te ontkomen doch uiteindelijk gelukte het hem toch ongedeerd te ontsnappen. De prins in wit overhemd in duel met de stier. Hulp leidt tot arrestatie Een 34-jarige hulpvaardigde Am- Achtervolging erin de winnaar van de avondvier- i Cuvelier, Van Amsterdam en Copier) I daagse van Amersfoort een halt toe te roepen. Ook Cees van Amsterdam niet, die in de afgelopen week zijn weer heeft gevonden. De marrage van de Leiderdorpse Swift- kwam te laat om Fransen nog een halt toe te kunnen roepen. De ontknoping van deze ronde Leimuiden, die de Oranjevereniging jaarlijks organiseert, was even rassend als het wedstrijdverloop. Er werd direct na het startschot al gevlamd". De die het voorste gedeelte van het peloton gestart hadden het grote v deel op de smalle wegen onmiddellijk in de aanval te kunnen gaan en bin- vijftien kilometer was de slag Niet duidelijk Niet duidelijk is het waarom op twee kleuterscholen in Katwijk in plaats van de (vroeger verstrekte) melk een biscuit van 10 gram wordt gegeven. De voedingswaarde hiervan is slechts een fractie van die van een kwart liter melk. Bovendien zijn deze, naar verhouding veel te dure, biscuits cariesverwekkend. Melk is, speciaal tijdens de groei, het voedsel bij uitnemendheid! Logopedische hulp Smith. 65 hunner werden eenmaal stonden. De behandeling duurt 4 a tweemaal, terwijl 1 kind thuis be handeling ontving. Afgehandeld wer den 45 kinderen, terwijl nog 34 na men op een wachtlijst genoteerd stonden. De behandeling duurt 4 a 5 maanden. Ook met de logopediste van de Zonnebloem- en de Ds. De Liefdeschool voor blo te Katwijk, mevrouw E. C. van Opstal-Swart, werden geregeld gegevens over de kandidaatj es voor spraakbehandeiing uitgewisseld. Aan het einde van dit jaar werden door haar 22 kinderen behandeld. 17 kinderen kregen eens per week een beurt, terwijl 5 kinde ren 2 maal werden behandeld. De op de scholen te Voorschoten en Leid schendam werkzame logopediste, me vrouw J. Bogaartz-Buch, moest de behandeling der kinderen door ziek te belangrijk beperken. Post stapelt zich op in Londen (Van onze correspondent in Londen) In Londen alleen al ligt er een berg van twintig miljoen ongesorteerde brieven en wachten 300.000 pakket ten om te worden uitgezocht. Gister avond legden alle 1500 sorteerders van het hoofdpostkantoor in Mount Pleasant, een van Engelands groot ste sorteercentra, het werk neer uit protest tegen opgehangen aankondi gingen inzake boetemaa tregelen tegen het personeel dat de arbeid stopzet. Deze dreigementen hebben de stemming in de postkantoren nog Dank zij Canada Rhodesië-klip te omzeilen? (Van onze correspondent in Londen) De belangrijkste bijdrage aan de Gemenebestconferentie kwam giste ren waarschijnlijk van de Canadese premier Pearson, die verklaarde dat het doel van het Gemenebest moet zijn in elk land te zorgen voor een maatschappelijke structuur welke ge lijke kansen biedt voor iedereen on geacht ras, kleur of geloof. Hij dacht in het bijzonder aan Zuid-Rhodesië en Brits Guyana en drukte de hoop uit dat zijn verklaring zal worden opgenomen in het slotcommuniqué. Canada steunt de Afrikaanse eis voor constitutionele conferenties in zake Zuid-Rhodesië waarvoor de Britse regering het ogenblik nog niet gekomen acht. Er heerst voorzichtig optimisme dat met behulp van de Canadese formu lering de conferentie de gevaarlijke Rhodesië-klip zal kunnen omzeilen. Maar de Afrikaanse premiers blij ven er op aandringen dat Engeland dient te handelen opdat Zuid-Rho desië een Afrikaanse meerderheid krijgt. Een gunstig teken is dat een fel man als Kenjatta het met Engeland eens is dat Zuid-Rhodesië hiertoe langs redelijke weg zal moeten wor den bewogen en niet door geweld. Kwestie - Cyprus Engeland heeft gisteren tegenover Griekenland uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over de toeneming van het Griekse en het Turkse militaire potentieel op Cyprus, zo heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt. Een derge lijke stap zou onverwijld ook bij de Turkse autoriteiten worden gedaan. De Britse regering heeft voorts Griekenland gevraagd zijn invloed in Nicosia aan te wenden om de aan dacht van de Cyprische regering te vestigen op het gevaar, dat haars in ziens de eenzijdige wijziging van de grondwet inzake de opheffing Jan van Amsterdam, op deze par koersen in zijn element, miste de slag volledig. De Leiderdorper was in de achterhoede van het peloton ge start en slaagde er ondanks zijn bijna zestig kilometer lan?, achtervolging niet meer in het verschil goed te maken. Wel was hij de enige renner, die niet op een ronde werd gezet. In de slotfase van de strijd pro beerden Nol Kloosterman, en Dick Enthoven de beslissing te forceren. Met nog ruim tien kilometer te rijden nam dit tweetal een vijftigtal meters voorsprong, maar de overvloedige premieregen bracht alles weer bijeen. Nadat' een tweede poging van de Lei- denaar, ditmaal met de latere win naar Fransen en Jongkind eveneens op niets was uitgelopen, kwam acht kilometer voor het einde het verras sende slot. Fransen won onbedreigd. Theo Bakker uit Zwanenburg was de beste nieuweling in deze voor ver schillende categorieën openstaande strijd. 1. J. Fransen (Halfweg) 70 km in 1.39.14; 2. op 23 sec C. van Amster dam (Leiderdorp)3. op 27 sec G. Cuvelier (Nw Vennep i; 4. D. Entho ven (Halfweg); 5. A. Kloosterman (Leiden); 9. J. van Biemen (Leiden); aan de Amsterdamse politie overge leverd. De man hoorde luid hulpge roep in de Pieter Aertszstraat en zag daar een 20-jarige dienstplich tig soldaat, dit met zijn vingers be klemd zat tussen de omhoog geklap te standaard van een bromfiets. De Amsterdammer bevrijdde hem en bracht de jongen, die hevig aan zijn vingers bloedde, naar de zich vlak bij bevindende politiepost. Hiermee beschouwde de Amsterdammer zijn taak als volbracht en verliet hij het ondervroegen, ontdekten echter gauw, dat de bromfiets niet zijn ei gendom was. Hij bekende tenslotte met twee medekomuiten van plan te zijn geweest de fiets te stelen. De poging mislukte echter, omdat zijn hand bekneld raakte toen hy het rijwiel van de standaard wilde halen en deze ter vermijding van van lawaai met de hand begeleidde. De andere jongens namen niet de moeite te helpen en vluchtten. De ar restant is overgedragen aan de plaat selijke marechaussee. Vier Nederlandse équipes zul- n van 24 tot en met 26 juli deel nemen aan het zeilwereldkampioen- schap in de Vauriënklasse, dat de Spaanse plaats Palamos zal war den gehouden. Het zijn Bergwerf- Van Est, Hulzenaar-Steenhouwer, Van Toen-De Jong, In t Veld-De 10. T. Zoetemelk Roelofarendsveen)Ridder. Advertentie Diploma binnen? DROSTE pastilles altijd welkom De derde wedstrijd in de Regen boogklasse werd gewonnen door Leen de Wit, die daardoor weer een goede sprong naar boven deed. De achter hem binnenkomende ir. G. A. Bakker verstevigde zijn leiders positie met een voorsprong van bijna tweehonderd punten op Leen de Wit. terwijl Bouw van Wijk, die voor de tweede maal derde werd, nu ook derde staat in het klasse- ook de Turkse ambassadeur een ge- ment. sprek met de minister hebben. De Kaagzeiler H. J. Worst ver- Volgens NV-functionarissen op raste door een zege in de 16 M2 Cyprus zouden ongeveer 500 Turken j Streepklasse vóór W. Spaargaren en 3.000 Grieken klandestien op het en H. Könst. De laatste behield vindt van de postactie de minste last eiland zijn aangekomen. Bij deze cy- j echter de eerste plaats in het klas- omdat sinds vele jaren eigen vlieg- fers werd niet gezegd, hoe de ver- sement vóór Spaargaren, tuigen de interne post tussen beide houding was tussen militairen en an- In de Soloklasse speelde het lichte dere „strijders". I weer de Kar -zeiler D. L. Seret later nog niet naar binnen gegaan. De bezorging van drukwerken is thans geheel stopge zet. Het pakettenvervoer was al lam gelegd. Alleen pakketten van en naar het buitenland komen door. Zij het met de grootste vertraging. Een grote onderneming als de Shell met haar hoofdkantoren verdeeld Londen en Den Haag. onder kantoren vervoeren. Minister van Buitenlandse Zaken Butler bracht de visie ter kennis van de Griekse ambassadeur in Londen, Michel Melas, die hij naar het Fo reign Office had ontboden. Later zou De zeilers op de Braassemweek konden het gisteren heel wat kal mer aan doen dan zondag, want by de nu heersende windstilte kregen de lichtweerzeilers eens een kans, hetgeen tot enkele verrassende uit slagen leidde. Het was echter niet alleen het lichte weer, dat daartoe aanleiding gaf, want in de Flying Dutchman- klasse ontbrak b.v. Jan van Stave ren, die met twee tweede plaatsen al een goede gooi naar de eindzege had gemaakt. Nu is Fred Imhoff weer op de voorgrond gekomen met een goede overwinning, maar Bart Kraan, die vijfde werd, bleef even eens goede kanshebber. Uppie de Vries bleef derde gegadigde door een vierde plaats. In de Valkenklasse zijn op het ogenblik drie gegadigden voor de eerste prijs. Jac. Kraan wist door een verdienstelijke overwinning naar de derde plaats op te klimmen achter Egon Rolf v. d. Baumen en E. J. Hoppe. De strijd tussen deze twee werd voorlopig in het voordeel van de Hagenaar beslist, want hij werd derde, Hoppe vierde. Als goede tweede diende zich N. Both sr. aan, die zondag zo onfortuinlijk was ge weest zijn Valk te zien omslaan. Grote voorsprong bleven met de Engelsman Michael Flint, maar nu zakte hij danig af door een negentiende plaats, terwijl Flint zijn leiderspositie versterkte door een zevende plaats. Winnaar werd gisteren D. Heineke met W. K. Klomp Jr. als tweede en F. H. Daniels als derde. Flint, leidt in het klassement met Daniels, Seret en Klomp jr. op de volgende plaatsen. In de Pampusklasse zegevierde gisteren D. Heineke, terwijl Duchft- teau slechts negende werd. De laat ste behield echter de leiding in het klassement met Labouchère en Sieverts achter zich. De voornaamste resultaten zijn: Flying Dutchman klasse: 1. F. H Imhoff; 2. H. C. Blok; 3. B. GimpeL Valkenklasse: 1. Jac. Kraan; 3. N. Borth sr.; 3. E. Rolf v. d. Bau- Randmeerklasse: 1. L. Amor»; 3. H. J. de Ruyter; 3. B. Imhoff. Regenboogklasse1. L. de Wit; 3. ir. G. A. Bakker; 3. Bouw van Wijk 16 M2 Streepklasse: 1. H. J. Worst; 2. W. Spaargaren; 3. H. Könst. Soloklasse: 1. R. Ingerman; 2. W. K. Klomp jr.; 3. F. H. Daniels. Finnjollen: 1. H. W. van Berkel; 2. V. V. Maanen; 3. W. Derks jr. OlympiaJollen: 1. K. F. Jansen; 2. J. Saltzherr; 3. W. van Schoone- veldt. Hometklasse: 1. B. v. d. Hoven; 2. P. Nagtegaal; 3. H. C. Rijberlng. 12 Voetsjollenklasse: 1. F. L. Plan- tenga; 2. L. Hommels; 3. P. J. M. Bu Iters. Schakelklasse: 1. C. Smit; 3. R. H. Roosen; 3. F. F. Jorritsma. Spankerklasse: 1. P. C.'Kroea; 2. J. de Ridder; 3. J. BobeldUk. Sternklasse: 1. R. M. Steensma; 2. J. Metzelaar; 3. C. van Ham. Flying Junior: 1. Jos. Kersbergen; 2. H. Heineke; 3. A. F. van Vemde Jeugdklasse: 1. F. Versteeg; 2. J. G. de Bie; 3. B. J. Wilton. Pampusklasse: 1. D. Heineke: 3. J. H. C. Slevestr; 3. D. P. Besseling.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11