5 J. Olivier en J. Neijenhuis namen afscheid van Ambachtsschool Plannen van „Lei (ls Jeugdkamerorkest" Gaan de vluchtelingen werkelijk één dag uit? KAMSTEEG'S Ab Steenvoorden: een hallucinerend talent Einddiploma's van M.S.G. uitgereikt DIPLOMA-UITREIKING LEIDSE AMBACHTSSCHOOL Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 11 juli 1964 Tweede blad no. 31309 )L r De Leidse „Ambachtsschool" heeft gisteren afscheid genomen van twee medewerkers, die gedurende lange tyd een zeer belangrijke bijdrage aan deze 19i school hebben geleverd: de heren J. Olivier, Ieraar lassen en J. Neijenhuis, er- administratief beambte derde klas. Beiden hebben de pensioengerechtigde 00 leeftijd bereikt en dat betekende voor hen dat het uur van scheiden was ge komen. In een gezellige bijeenkomst in een van de lokalen van de school aan de Haagweg hebben bestuur, collega's en vele anderen hun waardering 'ji Toor de heren Olivier en Neijenhuis niet onder stoelen of banken gestoken, ct getuige de vele geschenken en de waarderende woorden die er gesproken «i werden. heer Neijenhuis heeft jarenlang de administratie van de school gevoerd, vanaf 1947. Daarvoor was hij al veer tig jaar werkzaam geweest aan het Rijksmuseum voor Natuurlijke Histo rie. De voorzitter wees op het grote belang van een goede administratie. Deze is absoluut noodzakelijk voor een goede gang van zaken. Spreker dankte de heer Neijenhuis voor de vele diensten, die hij de school bewe zen heeft en bood hem een transistor radio aan om, „mee uit vissen te gaan" volgens de heer Ruempol. Velen voerden hierna nog het woord, o.a. de schoolarts, dokter Wa felbakker die de beide heren een fo toreportage over hen zelf aanbood. in „Rollende steen" lÊ Ir. E. Ruempol, voorzitter van het oui bestuur van de „Vereniging de Am- 'W bachtsschool", richtte zich eerst tot de heer 01ivi< 2 vergeleek met "J omdat de heer Olivier nogal van werkkring veranderde, voordat Jv.* i-wam In Leiden geweest eb te zijn bjj Braat en Rijneveld in Delft. Ook bij de Noord Zuid Hol- landse Tramweg Maatschappij in Rijnsburg heeft hij gewerkt. In al die iw jaren deed hij uiteraard bijzonder 19: veel vakbekwaamheid op en heeft hij "be ook de verschillende diploma's be- k haald, die nu eenmaal onontbeerlijk zijn voor een zo veelomvattend en gespecialiseerd vak als lassen. In 1942 deed de heer Olivier zijn intrede bij ili5 de Ambachtsschool. Na negen jaar >5j aan de avondschool te zijn geweest 3H ging hij ook over naar het dag-on- I derwijs. De heer Ruempol betrok ook J mevrouw Olivier in de hulde. Na- mens het bestuur bood hij het echt paar een stoel aan, die hij echter niet r) kon laten zien om de simpele reden dat de stoel nog niet klaar was. t s! „Actief en vitaal", zo schetste de firecteur van de school de heer D. I mrtogh, de scheidende leraar. Deze ^eigenschappen waren dan ook wel o u noodzakelijk voor het volledig opbou- pb wen van de laswerkplaats van de omschool. Toen dit eenmaal voor elkaar '^slaagd. Hij genoot in Leiden een gro- ÏÏlte faam als lasser, zoals bleek uit een anekdote, die de heer Hartogh aan- cf haalde. Namens het personeel van de uèèschool bood de directeur een doofpot ub aan. „Vat U dit vooral niet symbo- dj lisch op" voegde hij eraan toe. "er Nauwgezet rlj De beurt was toen aan de heer Neijenhuis om in het zonnetje gezet j te worden. De heer Ruempol noemde 0 hem een actief en nauwgezet man, die alles wat maar in zijn vermogen lag voor de school gedaan heeft. De De beide scheidende krachten van de Ambachtsschool"Links de heer Olivier, leraar lassen en rechts de heer Neijenhuis, admi nistratief beambte. (Fotö L.D./Holvast) De heer Olivier zei in zijn dank woord dat hy in al die jaren bijzon der getroffen was door de goede sa menwerking die er op school bestond en de zeer grote saamhorigheid die het personeel bond. In het dankwoord van de heer Neijenhuis deed deze een kleine ont hulling: de directeur had er altijd zo verbaasd over gestaan dat excursies en andere contacten met de AVRO door de heer Neijenhuis altijd zo vlot verzorgd waren en vroeg zich af hoe de heer Neijenhuis aan die grote in vloed bij de AVRO kwam. De oplos sing was simpel: de heer Neijenhuis is al jaren voorzitter van het Ge westelijk Bestuur Zuid-Holland van de AVRO. Op 29 juli muzikale medewerking aan luisterrijke bijeenkomst Ridderzaal bracht ons samen met het „Jeugd- kamer Orkest Leiden", dat daar voor een tweedaagse intensieve repe titie verblijf hield. Van bestuur en dirigent Briër en van de heer Stein- bach (adviseur) vernamen wij nog een en ander over plannen en pro blemen van het orkest na het suc ces-optreden in Luzern. Financiëel konden de moeilijkhe den rond deze dure reis worden op gelost, omdat de steun-actie bij be drijven en particulieren weerklank vond. Na Luzern is nog geconcerteerd in Katwijk, in het Volkshuis en in de Louise de Coligny H.B.S., als opluis- Het antwoord is aan U! ae Op de oproep van veertien dagen geleden was op het moment, dat ik mu dit schreef een bedrag van f.300 bin- i3i nengekomen (waarbij mijn dank 151 aan éen anonieme gever van f 13,50 vei en twee van een rijksdaalder). Dat betekent, dat op een dag een zestig- vg tal vluchtelingen (maar er zijn er 191 meer) in een bus kan stappen en een ."f mooi eind rijden. Maar dan moeten Verbouwings-uilverkoop Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER d. WATER Haarlemmerstraat 207. Maandag luidt de bel voor brood De huisvrouwen in Leiden en on( Ooegstgeest herinneren wij er nog juï aan, dat in verband met de bakkers- '«j vakantie met ingang van maandag en gedurende een periode van zes fgj Weken de bel voor brood luidt. Zo- icH dra een bakker in een straat ver kof fchynt, kondigt hy luidbellend zijn zlë komst aan. Brood dient men dan aan i' de bakkerskar af te halen. Slechts st* twee bakkersbedrijven vallen buiten [3 ÖBe ir tt Boekhandels op S3 maandag dicht not 23j Ingevolge een gemeentelijke ver- ordening zijn alle boekwinkels met ei togang van maandag a.s. de gehele "i gesloten. uitstappen en zonder maaltijd ar zien de verdere dag zich te vermaken. De driehonderd dulden zijn niet voor meer toereikend. Nu dit vermoedelijk de laatste tocht is naar Lager Haid, hopen we dat in de komende week de laatste vóór het vertrek naar Oostenrijk toch nog net als vorige jaren zoveel geld binnenkomt, dat vele vluchte lingen uit Haid en andere kampen werkelijk een hele dag eruit komen eenmaal genieten van een niet zelfbereide maaltijd. Want juist de maaltijd is een dagelijks probleem een tekort aan geld (de be ruchte f. 50 per maand waar alles moet) toch nog wat voedzaams op tafel te brengen. Wanneer men zo tegen het middaguur onverwacht ergens binnenkomt, bestaat het me nu nog vaak uit een aardappelsoep met een enkel blaadje groen erin, dat laatste alleen in de zomermaanden. Die vijftig gulden wordt hier bij ons grif in één vakantiedag uitgege ven en gewoonlijk hebben wij meer dan één dag vry en genieten vaak weken lang van luilekkerbestaan, vaak nog gefinancierd door een va kantie-toelage. Met een enkel pro cent daarvan of zelfs met een half procent kunnen vele vluchtelingen tenminste één dag barak of huis verlaten en ook even weten, dat er nog iets anders bestaat dan grauwe dagen zullen er dan weer genoeg vol gen, maar het korte ogenblik van vreugde en vergezicht overstraalt nog lang de eentonigheid die volgt. Dat leerde de ervaring van al de jaren, toen door vele gulle gaven steeds weer de éne uitgaansdag mogelijk bleek en een jaar lang het leven wat mogelijk bij de vreugde om eigen heerlijke vakantie zullen reageren op deze laatste oproep voor deze zomer- en mogelijk voor goed, wanneer werkelijk voor het eind van dit jaar alle barakken afgebroken zijn en daarmee dan pas een eind komt aan twintig jaren barakken- bestaan. E. A. FRANKEN-DUPARC ook leerlingen in concerto's begeleid Nieuw is echter een uitnodiging voor muzikale opluistering in Den Haag ter gelegenheid van een prij- zenuitreiking, die dit jaar in Neder land plaats vindt, na tekenwedstrij den die in Europees verband worden georganiseerd. ambassadeurs en de minister van O., K. en W., 300 jongelieden als prijswinnaars te gast. E.E.G. en Ne derlandse regering zyn daar in het geding als subsidiërende partners. Als bemiddelaars, die tot de keuze van het Jeugdkamer Orkest advi seerden, vernamen we de namen van Theo Olof en van het gemeente raadslid Van Aken, algemeen secre de „Europese beweging in ook de 20-jarige Noordwykse pianiste Mariëtte van Wyk ingeschakeld, al bekend van pianisten Tot hiertoe is alles bij het J.K.L. onafgebroken in sty gen de lijn ge gaan. Voor dit orkest wordt 1965 lustrumjaar. In studie gaan Haydn's 95ste Symfonie, het concert voor viool en hobo van Bach (solo's Joke Harzheim en Han Kapaan). het concert voor twee fluiten en orkest van Cimarosa (solo's Peter Diele- man en de orkest-oprichter Rien de Reede) Zorgen Verlichting is in zicht, daar het gemeentebestuur een subsidie aanvraag in portefeuille heeft, waar van men welwillende beschikking aanneemt. Van het Anjerfonds kwam de toezegging binnen van f.700.voor aanschaffing van mu ziek en lessenaars, van welk bedrag een moot door het orkest zelf opge bracht werd, daar tien orkestleden (met grootste gemiddelde per bus) mee collecteerden op de Anjercol- lectedag en daarbij f.226.incas seerden! Een apart financieel probleem le vert de noodzaak om, op grond van praktische overwegingen, over een eigen contrabas te beschikken. Een afzonderlijke rekening voor bijdra gen zal hiervoor worden opengesteld, tenzij iemand milde schenker zou willen zijn Officiële publikatie SCHADEVERGOEDINGS VER ORDENING. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat gedurende drie maanden voor een leder op de gemeentesecretarie, afde ling Openbare Werken (Stadhuis. toekenning schade, voortvloeiende" uit bouwkundige maatregel. LEIDEN, 10 Juli 1964. Burgemeester en Wethouders de Secretaris, J. VAN DE POEL, de Burgemeester, F. H, VAN KINSCHOT, Advertentie s originele onderdelen AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Centraal-Magazijn Geversstraat 21. GEOPEND (ook zaterdags) van 7.30 tot 17.30 ut Expositie Boerhaavezaal Er zal wel niemand zijn, die niet uit de werken van Ab Steen- voorden. die in onze stad reeds eerder exposeerde, de indruk ver krijgt. dat hier een origineel, merkwaardig en fantasierijk talent aan het woord is. Diens expositie is gisteravond door prof. dr. J. G. Bomhoff in de Boerhaavezaal onder grote belangstelling geopend. Deze gewaag de o.a. van Steenvoordens sproeiende creativiteit en, als strikt per soonlijke indruk, van de wonderlijke overeenkomst met de dichter Pierre Kemp. Steenvoorden, geboren in 1933 te Noordwy'k, was, na zijn studietyd aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag, enige tijd werkzaam als arbeidstherapeut op de afdeling „creatieve expressie" te Endegeest. Zijn werk werd goedgekeurd door de „Commissie van Wassenaar" en verkreeg daarmee contrapestra/tie, zodat hy zich thans geheel op zijn kunst kan concentreren. Wat op deze expositie te zien is en dat is veel dateert uit het laatste halve jaar. Alles getuigt van een zeer eigen visie, opgetekend in een vor men- en kleurentaal van een schier oneindige en verrassende variatie. Veel daarvan verkeert nog in het stadium van het experiment, daar naast bereikt Steenvoorden reeds bewonderenswaardige resultaten. Hij wordt kennelijk gedreven door krachten, die de psycho-analyticus stof tot langdurige overpeinzingen zouden geven. Steenvoorden geeft zelf een korte toelichting op zijn werken: no. 1 stelt een drieluik voor, dat de levens gang van de mens weergeeft. De mogelijkheden groeien hier uit tot een beproefde complexiteit in de volwassenheid en voeren naar ver sobering en verdieping in de ouder dom. De nummers 222 en 2933 vormen een serie, geïnspireerd door het duinlandschap. De wording van het land wordt geschetst in onver wachte vormen en schakeringen in de diepte en aan de oppervlakte, in een spel van water en zand. 2325 beelden de zorg. verwachting en het geluk uit rond de geboorte van net eerste kind. In 2628 vernietigt de opdrin gende stad de natuur en tenslotte is er een groot aantal collages met ruimte, vaart en humor als onder werpen van Steenvoordens rijke en tevens filosofisch ingestelde verbeel dingskracht. Prof. Bomlhoff gewaag de in dit verband van „hallucine rende droombeelden". Wij geloven, dat daarvan veel waar Is, alhoewel Steenvoorden zich inge- twijfeld niet uitsluitend door de „droom" laat leiden, maar veelvul dig bewust precies weet wat hij doet, om de meest genuanceerde kleur- formaties, waarin ook de dieptewer king een grote rol speelt, te effec tueren. Die dieptewerking komt vooral naar voren In de z.g. „glas- etsen", vervaardigd in diaformaat: zij worden met muzikale illustra tie aan de wand sterk vergroot geprojecteerd, een vondst, welke vooral in Spanje in zwang is. Onze indruk is, dat Steenvoorden in de laatste tijd grote vorderingen heeft gemaakt. Zijn gestyleerde fan tasieën, de grilligheid, ook sierlijk heid en fijnzinnigheid van zijn op merkelijk lijnen- en kleurenspel dat speciaal op deze glasetsen tot expressie komt, wettigen thans nog niet te overziene verwachtingen voor de toekomst. Men kan van de stellig uitzonder lijke projecten van zyn hand, voort komend uit een strikt aparte gees tesgesteldheid, kennis nemen, dage lijks van 10—21 uur. Aan nieuwe school wordt hard gewerkt Er zijn in het afgelopen cur susjaar redelijke resulaten be haald .hoewel het voor velen steeds moeilijker wordt om thuis te studeren. Dat zei ir. M. C. de Jong gis teravond in de foyer van de Stadsgehoorzaal, waar de eind diploma's werden uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van het Kon. Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix. Als voorzitter van het genootschap gaf hy tevens een overzicht vai belangrijkste gebeurtenissen in laatste studiejaar, onder meer het be gin van de nieuwbouw. Er wordt op het ogenblik hard aan het nieuw schoolgebouw, dat aan de Kager- straat verrijst, gewerkt, zodat het einde van de noodsituatie in de oude school naby is. Ir. De Jong merkte voorts op, dat aan het begin van de cursus 634 leer lingen de avondschool en 383 leerlin gen de dagschool bezochten en het verzuim niet groot was. maakte tot slot melding van het af scheid van de leraren Westra en Brinkman, die resp. sedert 1937 en 1946 bij MSG les hebben gegeven Na deze inleidende woorden reikte ir. De Jong de diploma's, in tegenwoor digheid van wethouder S. Sannes. aan de geslaagden uit. Geslaagden H. Mulo-examens Voor het Mulo-diploma A zijn ge slaagd de dames: J. A .A. van Zuylen Rynsburg, F. Voet Leiden, J. E. van Iterson Valkenburg, M. M. Ruiter Hazerswoude, M. Bakela Voorschoten A. Bervoets Oegstgeest, C. M. Beun Oegstgeest, J. van der Dop Leiden, J. C. Smit Leiderdorp, E. F. Boeyenga Zwammerdam, T. H. Burggraaf Bo degraven en de heren J. C. B. Ver douw Oegstgeest, J. G. Wijngaarden, G. C. A. Werkhoven, J. C. Matthijs, P. S. Scheffer, P. Kuhn, W. P. Beek- De volgende leerlingen behaalden het diploma 5-jarige cursus afdeling werktuigbouwkunde G. A. J. v. Amsterdam, Hazers woude; W. J. Barsingerhorn, Oud karspel; N. Bergman; J. A. P. v. Bie zen; P. J. v. d. Burg; N. C. v. Dam, Voorhout; A. J. J. v. Deursen; A. v. Duijn, Katwijk; J. v. Duyn, Katwijk; A. v. Duyvenbode, Katwijk; J. M. de Goede. Alphen a. d. Rijn; G. J. Got- Woubrugge; C. M. v. d. Heuvel, Al phen a. d. Rijn; M. Hij mans, Oegst geest; F. Hofman, Haarlem; H. den Hollander, Katwyk; Ch. J. J. v. d. Klaauw; N. Kluivers; D. Kuil; G. A. Lakeman, Voorhout; G. Mastop, Den Haag; G. de Mol, Katwyk; J. de Mooy, Voorschoten; T. Noordam, Woubrugge; H. J. P. M. v. Nunen, Haarlem; M. Ouwehand, Katwijk; P. Prins, Rijnsburg; L. J. Rhijnsburger, Valkenburg (Z.H)A. Rijken, Alphen a. d. Rijn; H. J. Rijskamp; A. J. Scheer, Den Haag; W. Stikkelorum; W. H. Sim ter. Den Haag; J. Teleng; G. J. Verschragen, Oegstgeest; H. v. Vliet, Alphen a. d. Rijn; Th. J. v. d. Voort, Voorhout; J. E. P. M. Wage- makers; D. de Wagt, Oegstgeest; H. A. M. Wagemaker Leiden, P. Ede Bodegraven, K. den Hartogh Bo degraven, J. Koekebakker Leiden, M. Kuiper Leiden, C. J. Freeke Leiden. Afgewezen 1 kandidaat. In 1966 grafische opleiding In de foyer van de Stadsgehoor zaal vond hedenochtend de uitrei king van diploma's plaats aan leer lingen van de Leidse Ambachts school, die met goed gevolg de lessen aan de dagschool of aan een der part-time-cursussen hebben gevolgd. De voorzitter van het bestuur van de Vereniging „De Ambachtsschool", ir. E. Ruempol, sprak vooraf een in leidend woord en merkte o.m. op. in het afgelopen cursusjaar heeft beïnvloed. Nadat spreker enkele hoogtepun ten uit het schoolleven had opge haald, deelde hy mee, dat het stre ven van het bestuur erop is gericht om in 1966 aan de dagschool een gra fische opleiding te verbinden. De Leidse raad heeft deze opleiding reeds als nodig verklaard. Voorts is in oprichting een avond cursus voor de opleiding tot het examen bewijs algemene ontwikke ling voor het nijverheidsonderwijs. Dit bewijs algemene ontwikkeling is nodig als basis voor de lerarenoplei ding. In september hoopt men met deze cursus te beginnen. Ir. Ruempol deelde vervolgens mee, dat de dagcursus op 1 augus tus j.l. begon met 738 leerlingen en dat op 1 oktober j.l. 682 leerlingen voor de avondschool en de part-time cursussen stonden ingeschreven. Bo vendien werd de machinistenavond school bezocht door 39 leerlingen. Tenslotte wees spreker de gediplo meerde leerlingen op de mogelijkhe den, welke de avondschool en de part-time cursussen bieden voor een verdere studie. Hierna ging ir. Ruempol over tot het uitreiken van de diploma's, t.w.: MetaalbewerkenW. Baart, J. P. Beukman, D. C. Blansja&r, H. L. Bo- verhof, N. Bunschoten. J. R. Gorlee, A. J. L. Harmsen, B. Hendriksen, D. J. Heuff, C. Hoek, R. Hoekstra, E. Hollem, H. S. de Jong, J. v. d. Kaai, H. K. Koerten, J. Krijgsman, G. v. d. Mark, J. H. Meyer, C. J. L. Ot- gaar, W. H. J. Philippo, G. P. v. d. Ploeg. J. Poppeliers, H. M. van Put ten, F. H. Pijttersen, L. C. Riezebos, G. H. Slokker, J. Steyl, J. van Tol. H. C. Bakker, J. J. van den Berg, J. J. P. Bezemer, D. J. Blonk, Th. de Boer, D. v. d. Bos, F. G. Diepenbach, A. P. Dozy, H. J. Hoeve. J. Horsman, R. H. Huisman, C. H. Iestra, H. Pauw, W. M. Plomp, J. Th. K. Schou ten, H. A. A. J. Sladek, A. Spreeuw, A. A. Stolk, J. J. v. d. Wagt. J. C. Zuyderduyn, G. J. Baars, A. Bon, P. Delver, A. B. Guérain, D. van Kla veren. M. van Klinken, H. D. Kui ters, J. Neuteboom, A. Obèr, Chr. Otto, J. P. Rozier, N. H. v. d. Schat- C. Timmers, H. v. d. Zeeuw, C. W. Zoetemelk. Autoherstellen: L. A. van Berk, J. van Bladel, L. Dieleman, A. J. A. Homan, P. C. Hoogeveen, J. Hoog straten, P. J. Kuiters, M. Ligtvoet, J. T. v. d. Mey, A. van Rossen, A. A. Spoor, P. E. Swanenburg, D. Tuit- hof. H. M. de Vreede, D. J. C. Zorn. Elektrotechniek: W. C. van Bee- kum, J. den Bleker, P. Chaudron, J. Douwes, W. Filippo. W. Part-time timmeren 2B: W. van Harskamp, A. W. den Hyer, J. Hol lebeek, J. R. van Houten, J. A. v. d. Hulst, A. Laterveer, G. Th. P. Luy- ten, E. Minke, A. H. L. N. Oofjen- dljk, P. R. van der Salm, R. Stoof, D. de Vreugd. Part-time metselen B2: P. Klaver- wfjde, K. Mooten, Th. P. Schaken- bosch. Part-time schilderen 2: M. M. v. d. Haven. Chr. Hoeps. J Hulsbos, C. P. Smid, W. C. de la Rie, G. Schone veld. Part-time metaal 2: A. W. An- holst, W. F. K. van Atten, J. B. Koree, D. j Beveren, C. de Bruin, C. J. J. L Leeuwen, G. H. A- W. J. Fleur, L. Los, W. G. Meyer, K. de Mooy, Tj.' J Olivier, G. Peet, P. C. F. Piekaar, B. Vergunst, A. Verhoef, J. W. D. War teman. J. de Wit, C. A. Th. M. Wit- d. Meer, J. H. Moonen, J. van Noort, A. Schild, E. W. Sinon, J. J. Ver hoog, W. L. Vermeulen, A. Vlieland. Part-time hulpmonteur: E W Droog, A. Duffels, W. van Duyn, H. Goor, A. J. A. Hooge- a Frank. W. de Rooy, Th. J. Schuchard, J. Kommer. P. Kramp, D. Molema, I W. Ie Nobel, P. Oosterom, E. B. Ouwersloot. C. A. Timmers, M. Vis ser, G. de Vos, G. Wassenburg, P. F. Waterland. R. Brussee, A. de Groen, A. N. Jans sen, L. W. Kuyt, C. v. d. Niet. P. van Putten, G. R. J. Schaap, F. H. Sin- gerling, H. J. Stouten, W. Stijger, S. Verhnt, A. Vliet, H. de Water, E. Zuiderduin, W. Azier, A. Barnhoorn, A. v. d. Blom, C. A. Breedeveld, E. van Dee, P. S. I. Dreef, H. Dubbeldeman, L. Haze- noot, A. Heemskerk. G. v. d. Hoed, Leeuwen, W. M. Lubbers, A. J. B. v. d Mey, A. Molenaar. A. H. Pas- schier, J.' Soiler, B. Sollie, C. Tege laar, D. v. d. Tuyn, A. Vons, A. D. de Vries. J. Griffioen, A. ter Haar, J. A. Hoek. B. J. de Jongh, J. van Kampenhout. H. J. Karstens, J. Kes, J. A. v. d. Luit, J. M. van Mil, H. Moraal, J. M. Moree. N. Ouwerkerk, J. L. de Ridder, J. Schaap, A. N. van Schalk, G. J. Schellingerhout, W. N. Timmers, J. M. de Tombe, R. v. d. Vegte, J. Verbeek, J. H. Verbij, G. M. Wassing, E. Westerink, B. de Witt, A. H. Wolvers, A. Zitman. Metselen: D. R. Fakkel, Th. Kruit hof. C. H. Mulder, A. Vermeer. Meubelmaken: R. Boogert, P. K. Bulk, Th. G. H. P. Lommers, M. J. M. Mench, A. M. G. Schaap. J. H. P. Scheren, C. Slegtenhorst, A. van Tol, A. H. Verwey. Schilderen: H. Griekspoor. C. G. J. v. d. Hoorn. P. J. van Luik, C. M. Nievaart, J. A. Salman, A. W. M. v. d. Stam. A. Stikkelorum, R. Strik, J. v. d. Tuyn. Part-time timmeren 2A: J. van Abs- woude, C. D. Arbouw, J. G. Bol. J. A. V. v. d. Born, N. M. J. Disseldorp, C. G. Duynisveld, B. van Es, J. W. Goldenberg, G. M. Goudberg, H. te-Olivier, F, Snel, D. Tegel&ar, G.J. Haasnoot, L. de Witt* Tehuputing, J. Verhart, P. Chr. Westrienen. Part-time textiel: F. van Hoven, M. Lagerberg, Th. A. J. Tukker. Booglassen beginners: J. Beekman. J. P. Hemerik, P. G. de Jong, A. den Os, H. A. Pont, A. Ravensbergen, J. Turenhout, W. Chr. Uphoff. Booglassen gevorderden: J. Anema, R. Coelen, J. Domen, C. N. Duyn- dam, W. v. d. Hoogt, P. J. Madern, J. f L. i Vliet, A. Zierikzee. J. de Wit won schoolprijs De schoolprijs ging in dit cursus jaar naar J. de Wit, uit de Sumatra- straat, een leerling van de afdeling elektrotechniek. Bij de uitreiking van de prijs werd opgemerkt, dat De Wit een rustige, hardwerkende leerling was, die zyn schoolwerk steeds met de grootste zorg en netheid heeft gemaakt. HU is een intelligente jon- tement Leiden van de Ned. Maat- schappU voor NUverheid en Handel was dit jaar voor M. van der Werf, die eerst de dagambachtsschool bezocht en deze met een diploma van de afdeling metaalbewerken verliet. Daarna heeft hU de B-cursus afde ling metaalbewerken van de avond school doorlopen, waarvan hy in 1960 eveneens een diploma behaalde. Na de militaire dienst is hU over gestapt naar het loodgietersvak, met het gevolg dat hy weer op de avond school is gekomen als leerling van de cursus adspirant gezel loodgieter. Ook voor deze cursus behaalde hij een diploma. C. Wats, Gorinchem; J. M. Weber; J, G. v. Westbroek; J. A. M. v. Wierin- gen; H. v. Winkel; M. C. Zonneveldi, Leiderdorp; G. v. d. Plas, Katwijk; Afgewezen; 24 De volgende leerlingen behaalden het diploma 5-jarige cursus afdeling Bouwkunde A. Beljaars, Leiderdorp; J. v. dl. Boogert, Losse; Th. M. Budding; F. C. Caspers, Hillegom; W. v. Duyn, Katwyk; J. A. v. Dijk; C. Francken, Hazerswoude; J. de Gelder, Hazers woude; W. Glasbergen, Rynsburgj A. de Haan, Bodegraven; H. J. Hil- lenaar imet lof)H. N. den Hollan der, Leiderdorp; J. Horree; W. v. cL Laan, imet lof», Lisse; A. J. Lem mers, Voorhout; S. P. M. Maurits, Koudekerk a. d. Ryn; J. de Mol, Kat wyk; J. de Mooy, Rynsburg; A. v. d. Nagel, Valkenburg (Z.Hj; F. M. v. Nier op, Zoeterwoude; J. C. Noomen, Alphen a. d. Ryn; P. F. v. d. Nou- land, Voorhout; P. Petersen; T. v, Plas, Oegstgeest; J. v. Rooy; R. Tur kenburg, Alphen a. d. Rijn; IJ. de Vreugd, Katwijk; J. M. F. Westgeest, Wassenaar; W. L. v. Wetten, Hazers woude; M. Willemsen, Lisse; W. H. Zitman; A. M. Weyers, Hillegom1 J Bouwkunde: A. H. H. Burger, Oegstgeest; Ch. F. J. Devilee; L. J. Gijsman; J. Ph. Hameling (met lof); M. v. Hemert, Alphen a. d. Ryn; P. W. v. Leeuwen, Papendrecht; A. Nek, Oegstgeest; P. A. Rueck, Wassenaar; H. J. Sieval; J. J. M. v. d. Voort (met lof); W. de Vos, Sassenheim; A. H. C, Vreeburg, Hazerswoude; S. K. v. Westbroek (met lof); afgewezen geen. Elektrotechniek D. Brussee, Sassenheim; J. A. de Croon; A. L. M. Groenen, Noordwy- kerhout; W. G. J. v. Meegen; A. H. A. v. d. Meer. Rypwetering; J. Snel, Alphen a. d. Rijn; C. J. Sprang, Bos koop; L. J. Zitman, Oegstgeest. l te ruggetrokken; 3 afgewezen. Werktuigbouwkunde C, J. v. Brero (met lof); W. H. Brouwer; P. Glasbergen, Oegstgeest! A. vom Hofe (met lof)J. G. J. Hil- gersom, Stompwijk; P. M. Juffer- mans, Den Haag; W. F. de Koningj K. G. L. J. Meijers, Geleen; J. Pen seel; W. Schurüik, Koudekerk a. d. Ryn; J. J. Smet; L. A. M. v. Tienen; J. Th. Welling; A. G. M. v. Wierin- gen; C. A. de Willigen, Waddinxveenj afgewezen geen. Aan de volgende leerlingen van de uitgebreid technische school die het praktijkjaar tot tevredenheid hebben volbracht is het diploma uitgereikt: Afdeling Elektrotechniek: Pieter L. Beversluis, Leiderdorp; E. Bol, Oegst geest; A. J. W. Brugmans; Th. H. C. v. d. Burgh; J. v. Burk, Warmond; J. Doeven, Alphen a. d. Ryn; C. J. J. v. Dril, Hillegom; P. Feenstra. Voor burg; J. H. M, God'ddjn; M. Hulsber gen, Leidschendam; C. Ph. Molen kamp, Oegstgeest; H. C. de Roon; F. M. M. Straver, Hazerswoude; F. W. Ch. Waldeck, Voorburg; M. Weesje^, Voorschoten. Afdeling Werktuigbouwkunde: A. Breedyk, Sassenheim; J. Brittyn; H. G. J. den Dekker. Alphen a. d. Ryn; R. Hellendoorn; H. J. de Jong, Lei- muiden; J. J. Kerkvliet, Lisse; J. M. Ketelaar, Voorschoten; M. R. J. Kol- lenhoven, Voorschoten; J. S. M. Lan- geslag, Woubrugge; P. J. M.' v. d. Meer, Zoetermeer; B. M. Meulman, Haarlem; A. M. Mosseveld; Sassen heim; Tj. Reijenga, Voorschoten; W* v. Rijn, Katwyk; W. A. Sliedrecht, Waddinxveen; F. J. Smith, Wasser T. Tol; W. Th. Vermy, Roelof- arendsveen. Technische Hogeschool Aan de Technische Hogeschool te Delft zUn geslaagd voor het prop.- men civiel-ingenieur de heren F. ?eweg te Katwyk, J. A. Los te NoordwUk, J. S. Runderkamp té Wassenaar en L. P. Rynsburger të Leiderdorp; Idem kand.examen bouwkundig ingenieur de heren J» L. Gelderblom te Leiden, F. Elion en H. Frieling te Wassenaar. Nieuwe reeks processen iu Zuid-Afrika De Zuidafrikaanse veiligheidspoli tie heeft gisteren meegedeeld, dat na de politierazzia's van de afge lopen weken tegen „bepaalde" men sen de „meest ernstige beschuldigin gen" zullen worden ingebracht. Tot. nu toe zUn naar verluidt onder de negentig-dagenwet meer dan veertig personen, voor het merendeel blan ken. gearresteerd bU de politiële ac ties, die nog voortduren. hetzelfde karakter als het sabo- tageproces van Rivonia, waarin Nel son Mandela en zeven anderen tot levenslang werden veroordeeld. Een aantal mensen zal zowel verraad als sabotage ten laste worden gelegd en de staat zal in deze gevallen op de doodstraf aandringen, aldus deze kringen. De politie speurt vooral naar verdachte blanken om de „hersens" achter de ondergrondse bewegingen *~i handen te krijgen. Gisteren werden in Johannesburg opnieuw enkele arrestaties verricht. Twee blanken en een Afrikaanse tuinman werden daar aangehouden. Een van de blanken is een journalist de zesde die deze week is gearresteerd

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3