Beverly Hillbillies PA POSITIEF Jeugd werd muzikale getest kennis in Poging Gemenebest om Soekarno te bepraten? LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 11 JULI 1964 Nog maar weinige tientallen jaren geleden placht de gemeenschap van staten onder de trotse lei ding van Groot-Brittannië te worden aangeduid als het British Empire, het Britee wereldrijk. Maar in korte tijd Is dat volkomen veranderd en is de naam British Empire eerst ver vangen door British Commonwealth (Britse Gemenebest) en later door Commonwealth - zonder - meer, dus met weglating van „British". In deze naamsverandering ligt de ontkolonla- lisering, welke zich sinds de eerste wereldoorlog in steeds snellere mate is gaan voltrekken, in kort bestek be sloten. De eerste tekenen kwamen tot uiting in 1926, toen dominions als Canada, Australië en Nieuw-Zeeland op grond van hun steun aan het moederland in de eerste wereldoorlog waren gaan aandringen op gelijkbe rechtiging. Sindsdien is het „Empire" steeds verder afgebrokkeld, maar toch is er zelfs ondanks crisis en problemen als Suez. Kasjmier, Zuid- Af rik a en Engelands eventuele toela ting tot de EEG een band bleven bestaan. De Londense „Times" noem de het Gemenebest dezer dagen „vormloos, zonder kraohtige organi satie, zonder stevige structuur, onge woon en ongerijmd". Maar, aldus ging het blad verder, tegelijkertijd is het „lenig en buigzaam, het past zich gemakkelijk aan, het la werk zaam en nuttig". Het geheim? „Het wérkt. En omdat het werkt, bestaat het". Men mag er wel aan toevoegen: het Gemenebest „werkt" ondanks ontbindende invloeden, zoals het feit dat leden-sta ten als India en Pakis tan republieken zijn, waardoor zelfs de onderlinge band van de Britse kroon een héél vaag symbool is ge worden. Een andere ontbindende fac tor is het feit, dat een deel van de Gemenebestlanden zich wenst te re kenen tot de neutralistlsche staten, waardoor de vroeger min of meer vanzelfsprekende steun aan het moe derland in geval van oorlog ophield te bestaan: Er is niet veel anders overgebleven dan de economische re latie, die sinds de verdragen van Ot tawa van 1932 als „Imperial preferen ce" plegen te worden aangeduid. Maar ook die band is steeds zwakker geworden, sinds byv. Canada steeds meer onder de invloed van de Ver enigde Staten is komen te staan. Des niettemin zijn er thans vertegen woordigers van niet minder dan achttien landen in Londen bijeen om namens een indrukwekkende ge meenschap van 730 miljoen mensen informeel van gedachten te wisselen over buitenlandse en economische vraagstukken. Er zijn blanke ge meenschappen als Groot-Brittannië, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland en Cyprus; Aziatische: India, Pakistan, Ceylon en Maleisië; Afrikaanse: Ghana, Kenia, Oeganda, Tanganjlka, Malawi (NJassaland), Nigeria en Sierra Leone, en tenslotte de West- in dische eilanden Jamaica en Trini dad. Wél een zeer uiteenlopend ge zelschap, dat echter als elastische gemeenschap wel degelijk functio neert, juist door het typisch-Engelse ontbreken van strenge programma's Toch, al vergaderen in Londen de vertegenwoordigers van bijna een kwart van de mensheid er al verzekert de „Times" dat het Ge menebest „werkt", is er reden vooi de vraag of de Commonwealth ir staat is nog lang op de been te blij ven. Er zijn pessimisten, die de hui dige bijeenkomst „de laatste" hebben genoemd, omdat de middelpuntvlie dende krachten langzamerhand te sterk zijn geworden. De premier Trinidad en Tobago, dr. Eric Wil liams, een van de deelnemers, ver klaarde kortgeleden: „Het voornaam ste doel van de Gemenebestconferen ties schijnt de discussie van crises te zijn. Gaat het niet over Zuid-Afrika, dan is Engelands toetreden tot de EEG aan de orde. En nu is dan Zuld-Rhodesië aan de beurt. Ik be twijfel sterk of het Gemenebest dat overleven kan". Dr. Williams raakte met deze woorden een zeer gevaar lijke tendens in het Gemenebest aan de groeiende neiging om elkaar te bekritiseren. En als het dan om waardevolle kritiek ging, waarbij de achterbli)venden op het zondaars bankje kwamen te zitten, dan zou men daarmee nog vrede kunnen heb ben. Zij zouden beterschap kunnen beloven en gebruik kunnen maken van de hulp, die hun geboden kan worden. Maar neen, het zijn de cri ticasters uit bepaalde Afrikaanse staten, die hun gebrek aan schep pend vermogen trachten te verber gen achter het bedillen van ande ren. Dat Zuld-Afrika hoewel geen lid meer sinds het een republiek is geworden weer als kop van Jut werd gebruikt, spreekt bijna vanzelf. Want de snelle stijging van de ont wikkeling van de niet-blanken in Zuld-Afrika is de meeste Afrikanen een doorn in het oog. Een Ameri kaanse neger, dr. S. M. Nabrit, ver klaarde dezer dagen, na met zeer ge mengde gevoelens naar Zuid-Afrika te zijn gekomen, dat de werkelijkheid totaal anders was dan zijn verwach tingen en dat Zuid-Afrika „in een volstrekte chaos zou terechtkomen als het aan de wensen van de an dere Afrikaanse landen zou gehoor geven". Dat „de levensstandaard van de niet-blanke in Zuid-Afrika reeds veel hoger is dan ln de andere Afri- kaande landen", zoals dr. Nabrit had vastgesteld, is natuurlijk ook ter Londense conferentie terdege bekend. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. In Amerika is een afkeurend woord ondenkbaar over de (Van onze rtv-medewerker) HILVERSUM. In Nederland zijn er voor- en tegenstanders van de pretentieloze televisieserie de Beverly Hillbillies, die de NCRV het afgelopen seizoen met enige regelmaat in de huiskamers heeft ge bracht en waarvan we vanavond weer een aflevering te zien krijgen. Uit de binnenkomende reacties blijkt evenwel duidelijk, dat de voor standers van de moderne slapstick der Beverly Hillbillies een aan zienlijk groter leger vormen dan de tegenstanders. De NCRV legt daarom de knorrige opmerkingen van kijkers die de humor van de Hillbillies ongijnen „goedkope vertekening van de simpele ziel' noemen naast zich neer en zendt onverdroten nieuwe afleveringen uit van de avonturen der plotseling rijk geworden familie Clampett. n Amerika is een afkeurend woord voor de Beverly Hillbillies on denkbaar en klinkt al vele maanden niets dan gejuich en hartelijk gelach om een televisieserie die zoiets is ge worden als een nationale onmisbaar heid. Miljoenen kijkers volgen de escapades van de familie Clampett week-in-week-uit met tranen in de ogen van plezier en men kan er niet genoeg van krijgen. Fabriek Zó overtuigend is de bijval voor de dolle situaties, waarin de Clarn- petts keer op keer verzeild raken en zo groot is de behoefte aan nieuwe avonturen dat er in Hollywood een complete Hillbilly-fabriek is verre zen. In de General Services Studios wordt dag-in-dag-uit getimmerd en gezwoegd aan de produkties. Het is lopende band werk geworden een aaneenschakeling van wedrennen met de tijd: als de ene aflevering is uitgezonden, moet de volgende klaar zijn. Het personeel van de General Ser vice Studios van de loopjongen tot de regisseur en de vier ac teurs, die de serie dragen, werken er overigens met groot plezier aan. Dat de fabricage de acteurs geen enkele gelegenheid biedt nog iets anders te doen, nemen ze graag op de koop toe. Hollywood genoemd. Het laat haar finaal koud en ze doet ook niets om er verandering in te brengen. Niet dat ze geen leger vrienden en be wonderaars heeft, maar ze moet ieder contact met de Hollywood- society wel mijden, omdat ze er een voudigweg geen tijd voor heeft. Overdag is ze in de studio en 's avonds heeft ze haar handen vol aan het liefdadigheidswerk, dat ze als streng volgelinge van haar ge loofsrichting tot haar plicht rekent. Ze is niet getrouwd en ook bepaald niet „op zoek naar een man". Zelf zegt ze: „Als er vandaag of morgen iemand in mijn buurt komt, die me weet te strikken, zal ik waarschijn lijk wel trouwen. Maar ik ben niet van plan zelf de jacht te openen". Bud Ebsen Alleen Bud Ebsen (die de rol van vader Jed Clampett vervult) weigert zich daarbij neer te leggen en ziet nog kans allerlei andere dingen te doen. Maar Bud Ebsen is dan ook een supermens. Hy is de enige van het vaste Hillbilly-viertal, die ge trouwd is. Hij heeft vier dochters en één zoon, geen spoor van ster-allu res en tal van ijzers in het vuur. Zo staat hij aan het hoofd van een eigen televisieproduktiemaatschappij Irene Ryan De populairste van de Hillbillies is ongetwijfeld Granny, het groezelige oude vrouwtje met het pinnige ge zicht en de stem als een nootmus- kaatrasp. En merkwaardigerwijze heeft de actrice Irene Ryan (die deze rol speelt) het minst last van de enorme publieke belangstelling, waarmee de Amerikanen hun Hill- billy-idolen plegen te omgeven. De andere drie (Buddy Ebsen, Donna Douglas en Max Baer) kun nen zich nauwelijks op straat ver tonen of ze worden belaagd door handtekeningenjagers en juichen de bewonderaars. Maar Irene Ryan is zelfs nog nóóit aangesproken door een fan en niemand kijkt ooit ook maar even om als zij ergens in een straat loopt. De verklaring is simpel: de actrice Irene Ryan heeft in haar gewone doen niets, maar dan ook letterlijk niets weg van de resolute, potsier lijke Granny, die ze voor de film camera is. Wie haar op straat ont moet, ziet een charmante, modieus geklede vrouw van niet te schatten leeftijd metv riendelijke blauwe ogen en roodbruin haar Donna Douglas De beeldschone Donna Douglas (alias kwajongensachtige Hillbilly- dochter Elly May) wordt algemeen „de eenzaamste schoonheid" van Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Apeldoorn (wijkgem. II - vac. J. de Vries) W. M. Kalmijn te Rotterdam-Charlols te Gent (Bel gië - Prot. Evang. Kerk) H. W. de Knijff te Hem en Venhuizen, die dit beroep heeft aangenomen te Nieuw-Bulnen B Albada te Emmel- oord te Oude GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rinsumageest W, lenstra te Woodstock (Ont. Can.). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te _Kapelle-BiezelingeL hulzen te Boskoop F. kand. nek, Goes. Bedankt voor Vlissin- >or Zaandam J. C. Weststrate kand. te Borssele. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Gorinchem P. den But ler. kand. te Apeldoorn tlnga. kand. te Hoogevee slngen J. wijk en J. manui geveen Beroepen Plan- e Vlis- Steen- kand. te Hoo- Zuldland-Spijke- 's-Gravenzande. Max Baer de acteur Max Baer, die in de serie optreedt als de oliedomme neef Jethro. Max Baer is in het dage lijkse leven stellig niet de sullige reus, die hij als Jethro gestalte geeft, maar hij heeft toch wel iets gemeen met de Hillbilly-neef: de onverstoor baarheid en de kalmte. Niemand van zijn vrienden heeft Max Baer ooit horen schreeuwen. Hij gaat altijd bescheiden en rustig zijn gang en weet precies wat hij wil. Als hij geen acteur was geworden, zou hij nu wellicht een wereldver maard sportsman zijn. HU blinkt in Apestreken op de televisie (Van onze r.t.v.-medewerker) In de serie wetenschappelijke pro gramma's „Hoe bestaat 't?" test N.C.R.V.-medewerker George Noord hof vanavond de veel geroemde in telligentie van apen. Op de van hem bekende aanschouwelijke wijze houdt hU zich en de televisiekijkers bezig met vragen als: bestaat er zo iets als een apetaal? Kan men een aap leren spreken? Is de intelligen tie van apen vergelUkbaar met die van mensen? Kan een aap inge schakeld worden bU het produktie- proces van de mensen-maatschap pij? George Noordhof heeft zich voor deze aflevering van zijn leerzame televisieserie de medewerking ver worven van niemand minder dat de bekende, uit België afkomstige aap Bill. Samen met zijn oppasser is Bill voor dit t.v.-debuut in Nederland naar Hilversum gereisd en hij heeft er al het nerveuze studio-gedoe met ape-wUsheid en kalmte doorstaan. Maar Bill mag dan bekend staan als zeer intelligent en volgzaam, hij is er nu ook weer niet de aap naar om met zich te laten sollen. Tijdens de repetities was hU nog wel bereid presentator Dick van Ruler ten be wijze van zijn gehoorzaamheid „een schone kus" te geven, maar die te- levisielui bleven aan de gang en ver langden dat hij het gedurende de opname weer zou doen en dat ver- i tikte Bill. Gewoon uit balorigheid. Televizier stond in teken der Marine RADIO EN TV VANAVOND Na de Beverly Hillbillies (20.35) komt in het NCRV-televisieprogram- ma van vanavond de aap uit de mouw. In het populair-wetenschap- pelijk programma van George Noord hof „Hoe bestaat het' wordt namelijk aandacht besteed aan de aap. In dit programma, dat om 21.00 uur begint wordt o.m. aandacht geschonken aan de mogelUkheid om apen in te scha kelen in het produktieproces. De jubilerende Malando speelt om 21.00 uur in het VARA-radiopro- gramma een programma van Zuid- amerikaanse muziek, met zang van Francisca Deschamps en Frans Wan ders. (Voor de geluidsenthousiasten: (dit is een stereouitzending over het FM-kanaal). Daarna volgt het hoor spel „Op de vlucht". Over de zender Hilversum 2 ver zorgt de KRO een uitzending van het Resiedntieorkest. De opnamen hier- werden gemaakt tijdens een ooncert in Kurhaus in Scheveningen het kader van het Holland Festi val. Hans Werner dirigeert de Sym- phonie nr. 83 in g kl. t. („La Poule') van J. Haydn en het Concert in a kl. t. op. 129 voor cello en orkest waarin de cello bespeeld wordt door Mstis- law Rostropovitsj. Het idee alleen al om een jeugd wedstrijd ln muziekkennis „Wim" te noemen, tekent de bejaardensfeer waarin dit raadspelletje zich afspeelt. Alles wat we met jeugd vereenzel vigen: „overmoed", „schwung", „kwa jongensachtigheid" is er vreemd aan. De zwaarte van de vragen was daarbij afgestemd op de muzikale kennis van de twee ploegen die Rob de Nijs en Thea van der Schoot als kopman hadden. Wisten zij het niet, dan wisten hun twee ploegmakkers het toch ook niet. Sommige vragen werden echter wel degelijk beantwoord. Van wie is de Bolero? Ravel. Wie schreef de Lie- bestraum? Liszt. Zelfs de vier voor namen van de Beatles werden na ge zamenlijke inspanning geraden. Het was een bijzonder bevredigende uit zending, omdat men er de indruk uit overhield dat de muzikale kennis van de gemiddelde TV-criticus niet on derdoet voor die van Nederlands grootste muzikale vedetten AVRO's Televizier was geheel aan de marine (te land, ter zee en in de lucht) gewijd, een documentaire- MET EEN ENKEL WOORD achtige reportage waarin veel ge toond werd en weinig betoogd. Daar- kwam weer eens zo'n muziekpro gramma zoals de Duitse televisie ze moeiteloos uit de mouw schudt. Pe ter Kreuder leverde de muziek, er werd gezongen en gedanst, kortom was het soort programma waar mens meer naar kijkt zolang er geen monokini's in getoond worden. Het Richard Boone-theater besloot het programma van de AVRO. Een mooi moralistisch verhaal (waar vindt je nog een inspecteur voor moordzaken die onthutst en geschokt als iemand naar een feest een meisje blijkt te hebben meegenomen wie hU alleen de voornaam ken de?) en een beetje extreem vertekend we dat van Richard Boone ge wend zijn. Op het tweede net"had men inmid dels kunnen kijken naar een origi nele produktie van „Herrie om Harry". Het tweede net zal voorlopig (alles van de Olympische Spelen b.v. zal op het eerste net getoond wor den) nog wel synoniem blijven met tweede keus. Het is en zal zijn, een dankbaar toevluchtsoord voor ach teraf gezien minder geslaagde pro dukties als „Herrie om Harry". Yleugelbootdienst clële instanties in Friesland zijn nogal enthousiast over het plan, dat de N.V. Aquiavlon ln Papenarecht bij Friese bestuurscolleges heeft Ingediend om een vleugelbootverbindlng in te stel len op de trajecten StaverenEnk huizen en StaverenAmsterdam. Deze De N.V. Aqulavion van de Aviolanda vliegtuigfabrieken heeft een plan ingediend om op deze trajecten vleugelboten ln te zetten met een capaciteit van circa 40 pas sagiers. De reis zou op het traject Globemaster C-124 Virginia Is gister middag ln het noodweer geraakt dat boven Brabant en Limburg woedde. In de onweersbul, die met felle ha gelslag gepaard ging, werd de machine uitwijkmogelijkheid automatisch daarop sluitend radio-: BUITENLAND Rystvogels Uit Semarang (mid den-Java) zijn tienduizend afgezonden naar Nederland, binnenkort zullen aankomen. Een Ne derlandse firma heeft de vogels on langs besteld bij de Indonesische fir ma „Marga Bhaktl", zo meldde het In donesische persbureau Antara gisteren. Etna hoger Vulcanologen hebben O Vervolg van pag. 1 (Van onze correspondent in Londen) land. Lester JPearson By de slotbesprekingen over de po litieke wereldsituatie heeft premier Abdoel Rahman van Maleisië op de Gemenebest- conferentie voor de tweede maal gesproken over de In donesische „confrontatie. Er zouden op de conferentie Gemenebest-leiders zijn geweest die niet of nauweiyks wisten wat er in het oerwoud Noord-Borneo aan de hand i leisië moreel of materieel of hun steun hadden toegezegd. In het byzonder Sir Robert Menzies van Dit pyniyke feit tracht men onder tafel te werken door een politiek te hekelen, die toevallig niet past ln het starre denkschema van door Panafrikaanse machtsbegeerte ge dreven volksmenners. Het is te ho pen, dat premier Douglas-Home erin slaagt de conferentie een positieve inhoud te geven door uitwerking van de plannen, die beogen dat de eco- nomisch-sterke Gemenebestleden de zwakke staten te hulp komen. Als die hulp dan tenminste aanvaard wordt, want er zyn er, die hun zelf- standigheidswaan zover drijven, dat ze liever in quasi-onafhankeiykheid ten onder gaan dan de steun vai anderen te aanvaarden. Dat de „ge wone man" de dupe is, vergeten z* Canada Sir Alec Douglas-Home. Rahman waardeerde het ook, dat de wens om naar een vreaenevenae oplossing te streven algemeen tot uitdrukking was gebracht. Hy legde zijn collega's uit, dat de topconferentie in Tokio tussen hem zelf, de president van de Philppy- nen en president Soekarno was mis lukt omdat Soekarno weigerde tie vyandelijkheden te staken. Niemand suggereerde toen, dat, nu de in To kio voorgestelde Airo-Aziatische ver zoeningscommissie niet kon doorgaan wegens Soekarno's negatieve hou ton gen gezien de algemene sympathie voor Maleisië, het Gemenebest een „team" zou kunnen vormen om het conflict tussen Maleisië en Indone sië te onderzoeken, waar by men dan individueel of collectief een be roep op Soekarno zou kunnen doen zyn agressie te staken. Op dit denk beeld werd niet in details ingegaan N maar Rahman achtte het toch de moeite waard, indien het gemene best zijn invloed zou kunnen aan wenden. Niet alleen de opinie van het gemenebest, maar de wereldopi- op deze den gemobiliseerd, om Soekarno te doen beseffen dat zyn optreden niet kan worden geduld. Maar er werd geen enkele beslissing over een der gelijke gemenebest poging genomen. Het Gemenebest kan niet onver schillig staan tegenover de Indone sische agressie, omdat de federatie van Maleisië destyds met de uit- drukkelyke zegen van het Gemene best werd gericht. Het „team"-plan is echter nog alleen maar een proef ballonnetje. rende Liberale Democratische Partij aangekondigd zaterdag werken s kabinet verklaarde reeds politiek geen verandering te zullen brengen. Overeenkomst Oostenrijk en Hon garije hebben overeenstemming be reikt over de schadeloosstelling voor alle ln Hongarije genationaliseerde Oostenrijkse bezittingen, zo maakte de Oostenrijkse regering gisteravond be kend. De onderhandelingen hebben ruim acht jaar geduurd. Over de bij zonderheden van de overeenkomst is niets bekend. Toen de onderhandelin gen begonnen, werd gezegd dat het ongeveer 100 mil- byna de Hongarije die Oostenrijkers hadden toebehoord, -bandrio ln Moskou De Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, ls gisteravond ln Moskou aangekomen ter bespreking van nieuwe Russische wapenleveran- tijdens het bezoek premier Mlkojan a de vorige maand wi w_ nister Soebandrio werd op het vlieg veld van Moskou begroet door Mlko jan en zijn Russische ambtgenoot Gro- miko. Bij het Indonesisch-Russische overleg zullen ook economische en fi nanciële kwesties ter sprake komen. Geelzucht In Memmingen Beleren, hebben en 34 gevallen van Izucht voorgedaan, die zich door persoonlijk der zou kunnen uitbreiden. Gratie President De Gaulle heeft besloten, ter gelegenheid van de Fran se nationale feestdag op 14 Juli, eer aantal personen dat wegens gezags ondermijnende activiteit veroordeeld ls gratie te verlenen, zo ls gisteravond officieel bekendgemaakt. Aan 249 vangenen zal de straf geheel of i deelteiyk worden kwijtgescholden, iklng De typografen en te ken. Van woensdag de 15de de 19de zullen er geen kranten ver schijnen. De vakbonden hebben to deze staking besloten wegens de moei lijkheden by het vernieuwen het leven. Het trdige ls dat de gezagvoerder toestel geen melding had ge- ventuele moeilijkheden, Mogelijk t.z.t. acties tegen Noord-Vietnam Het State Departement heeft gis teren opnieuw verklaard, dat het eerste doel van de VS in Vietnam is de Zuidvietnamezen te helpen bij het opruimen van de communisti sche guerrillastryders ten zuiden van de 17e breedtegraad. Woordvoer der Richard Phillips van het minis terie liet echter duidelyk uitkomen dat het van de houding van Noord- Vietnam afhing of de VS al dan niet „andere acties" zullen onderne- j gaf hiermee commentaar op berichten in de Amerikaanse pers, afkomstig uit Saigon, waarin gezegd wordt dat de Amerikanen de laatste hand gelegd zouden hebben aan een serie luchtaanvalsplannen tegen Noord-Vietnam. die direct zouden kunnen worden uitgevoerd als het nodig mocht zyn. In deze plannen zou rekening zijn gehouden met de noodzaak zoveel mogeiyk militaire doelen in Noord-Vietnam te vernie tigen met zo weinig mogelijk ver- ,;?s aan mensenlevens. Als de Amerikaanse luchtmacht ge dwongen zou worden een dorp of stad te bombarderen omdat verwoes ting van de militaire installaties al daar anders niet mogelyk zou zijn, zou dit bombardement niet worden uitgevoerd voordat de vyand een week van tevoren op de hoogte was gesteld teneinde zo tot tydige eva cuatie van de burgerbevolking te kunnen overgaan. Het doel van het bombardement zou niet worden ge noemd. Volgens deze berichten zou den aan de Noordvietnamese bewind hebbers een lyst van zo'n 200 mili taire doelen overhandigd worden op dat deze niet precies zouden weten welk doei uitgekozen is voor een bombardement. Men zou hiermee willen bereiken dat een concentra tie van luchtafweergeschut voorko men wordt en dat er tevens een angstpsychose onder de burgerbevol king ontstaat. Phillips legde er de nadruk op, dat de communistische guerrillastryders in Zuid-Vietnam naar de mening van de Amerikaanse regering door militaire acties in Zuid-Vietnam zelf geliquideerd kunnen en zullen wor den. Dit nam echter niet weg dat nieuwe initiatieven van de Noord vietnamese communisten de Ameri kaanse regering tot andere maatre gelen zouden kunnen dwingen. Ver der wilde Phillips niets zeggen over de berichten in de Amerikaanse pers. VOOR ZONDAG 12 JULI Hil 402 VARA: 8.00 Nws., sportmeded., post- duivenber. en soc. strijdlied. 8.18 ^Weer of geen weer, gevar; progr "c telijk le .20 Gram. TÓ?3o"Kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord, 9.45 Gt toespr. IKOR: 10.00 Gram. het straffen, lezing. De kérk ln de spiegel j spreking bladen er. r -'"10 Lichte ork.- 11UU. w. o- - 00 Nieuws en postdulvenber. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Carrousel, licht progr. 14.15 Omroepork.: Werken van Ned. compo- '1.10 Boekbespr. 15.30 Koor orgelbegeleiding. 16.00 Klass. kamermuziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 Licht ens. en zangsolist. VARA: 17.30 Hoorspel v. d. Jeugd. 17.50 Nws. en sportultsl. 18.05 AVRO: 20.00 20.06 Die' schóne Galathée. operette ultvoerh 23.55-24.00 Hilversum II, 298 NCRV: 8.00 Nws. Geestelijke liederen. 8.30 Morgenwij ding. 9.00 Gewijde muz. 9.45 Nws. en waterstanden. KRO: 10.00 Inl. hoog mis. 10.05 Hoogmis. 11.15 Klass. en van de dichter, literaire lezing. 12.20 Lichte gram. 12.50 Buitenl. commen taar. 13.00 Nws. 13.10 Lichte gram. 13.30 Licht Jeugdens. en Jeugdkoor. piano: klass. de France 1964). 16.30 a. Com Kerkdienst Gemeente. 18.00 Negro Spirituals. 18.10 Oude kamermuziek. 18.30 Een nieuw huls voor de Wereldraad van Kerken, rep. 18.45 Vocaal ens.: gees telijke He w. althobo met orgelbegeleiding: klass. ierne muz. 20.00 Nws. 20.08 Re- ;n wekelijkse bespiegeling over n samenleven. KRO: 20.15 Licht .40 Klass. gram. 21.15 Reisoogst: n door gedroomde en wer kelijke werelden (dl. 21). 21.35 Oliver musical. 22.20 Nabeschouwing over df Tour de France. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Lichte gram. 23.20 Idem. 23.55-24.00 Nws, Radio Bloemendaal 9.30 uur G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn vliet - uitzending van dienst langstellenden, gehouden op zondag 5 Julll 1964; 4 uur ds. P. N. Kruys- TELE VISIEPROGRAMMA 9.30 Weekjournaal. 19.55 Jour- ivondprogr. 21.10 De i talre. 22.35 Journaal. 22.40-22.50 Fllm- Experlmentele uitzendingen op tweede net (kanaal 27). 20.00 NTSCavallei opera. 21.05 Pauze. 21.10-22 progr.nleuws. 13.C 13.40 Praatje. 14.00 22.00 Berichten voor c automobilisten). 15.30 Gevar. pr» reportages en sportber. (Om Dj 23.05 Sportultsl. 23.15 Dansmuz. Gevar. progr. D.00 Zangfestival 2.00 Wereldnws. 22.55 Nieuws. 23; Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 13 JULI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgj» De groenteman 9.40 Morgenwydlng. 10 listen. 12.30 Meded. t.b.v. land- 12.40 Lichte France 1964. 16.00 Nws. 16.02 Org-, spel. 16.15 Lichte gram. 17.00 Logbo '901. 17.35 Country and Western M, ic. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, i- 8.20 Promenade ork., met zangsollr, n harp. 19.00 Klass. gram. 19.40 Vs oor en door amateurs. 20.00 Nleut 20.05 De Vuurtoren, hoorspel. 21.301 Zaaiers-show: 23.02 Londens Symf.-ork.: moden muz. In de pauze: 23.25-23.35 Voa dracht 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 10.10 Klass. gram. 10.30 Rondom 1» 2.25 Voor boer en tuinder. 12.3 dedelingen t.b.v. land- en tulr 12.33 Licht ens. 12.63 Gram., atc. 13.00 Nws. 13.15 Licht ena Operafragmenten. 14.05 Schoolrad) juli Jl.). 15.35 Vocaal xleme liederen. 16.C" beloverdenklng. 16.30 Blokfluit veclmbel: oude muz. 17.00 V. d 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 gram. 17.50 Regerlngsultz.: 18.00 Kon. Militaire Kajx 0 Nws. en weerpraatle. 121' Licht lnstr. kwartet. 19.30 Radiotaal uit de Steravondprogramma's afgelopen seizoen. 20.30 Tot ziens t Jeruzalem, bijbel-quiz. 21.05 Hollat Festival 1964: Sopraan en plan: klass. liederen. 2205 Wereldpanoratu Lichte gram. 22.30 Nws. en herhalh SQS-ber. 22.40 Avondoverd. 23 J Boekbespr. 23.05 Orkesten-Gala. 2311 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAM» DRAADOMROEP (Over de 4e l(|n van 18-20 uur)l Richard Strauss. I. Concert voor hoorn en orkest Es gr. t. op. 11. Allegro. II. Tod und Verklarung, sympb nisch gedicht op. 24. Philharmoiï- Orkest o.l.v. Otto Klemperer. III. Don Quixote op. 35. Fant# tlsche variaties over een ridder^ viool; Cleveland Orkest o.l.v. Geori Szell. IV. Der Bürger als Edelmann, c kestsulte op. 60. Ouverture - Menuw - Der Fechtmelster - Auftritt ud Tanz der Schneider - Menuett di Lully - Courante - Auftritt des Cleoa Phllharmonlsch Orkest oJ.v. Ferdinand Leltner. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 De erfenis (Comedy 0 per), film. 19.45 Openbaar Kunatb zit. 20.00 Journaal en weeroverzldi 20.20 Duetto con affetto, tekenfllE 20.30 Michael Strogoff, de koerier re de Czaar, speelfilm. 21.50 In wolf,, film. 22.4< -22.55 Filmverslag mouth Tour de France. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 i 12.00 Klass. muz. 12.55 Weerber. f progr.nws. 13.00 Nws. 13.10 Intervlft en gram. 13.40 Klankb. 14.10 Klu luisteraars. 17.25 Gevar. muz. 171 Weerber. en progr.nws. 18.00 Nieuv 18.10 Reg. progr. 18.32 Beursber. 18i Filmmuziek. 19 0 Gevar. progr. 191 Amus.muz. 20.30 Hoorspel. 21.45 Ki kamermuz. Engeland,^ BBC Light Programme, 12.00 Popul. gram. 12.31 Dansmtf 1 Journaal. 18.45 Lichte spel. 21.00 Verzoekprogr. Meisje door auto geschept keer te letten begaf zy zich achteruit lopend, op de rijbaan. Het meisje tverd geschept door een personen auto, bestuurd door een 19-jarige inkoper uit Leiden. Nadat een ter plaatse verschenen dokter haar had onderzocht, achtte hy overbrenging naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden nood- zakelijk. 22.10 Interview. 22.50 Epl- spel 21.30 ld. 22.00 Gevar. muz. 23.15 Lichte muz. 23.50 Avondgebeden en gewyde muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutselier Rundfunk, 309 m. 12.00 Amusmuz. 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz. 14.30 Volksmuz. 15.00 Ver zoekprogr. 16.05 Dansmuz. 16.30 Dans- 7.30 18.00 Klass. Hoorspel. 22.45 Lichte muziek. Dansmuz. 24.00 Nws. 0.15 1.00 Weerber .en gevar. Frankrijk, 280 t la nult, operette. 17.45 Orl 0.00 Nws. 20.54 Kamermuz. 23.15 Ge- ar. muz. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 De Ronde an de Derde Man. 12.08 Gram. 12.15 12.55 Progr. Vlaamse volksmuz. 15.0 Nws. 13.35 Ultsl. 16.15 Dagboek. 16.31 18.45 Hoorspel. W Nws. en Journaal. 19.25 Sportber. ultsl. cricket. 19.31 Koorzang 205 Hoorspel. 20.30 Nws. en act. 20.40 0 var .muziek. 21.20 Lichte muz. 22.1 Muz. van vroeger (Om 22.31 Uitslagf races). 23.00 Jazzmuziek. 23.55-24! Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309» 12.00 Nws. 12.15 Lichte muz. 13J) muz. 16.00 Nws. 16.05 International volksliederen. 17.00 Nws. 17.30 Amui muz. 19.00 Nws. 19.30 Klass. en nr denie muz. 21.30 Nws. 22.00 Dan.' muziek. 23.00 Jazzmuz. 24.00 Nleuv 0.20 Fragmenten uit musicals. V Weerber. en gevar. muz. FrankrUk, 280 en 235 m. 12.00 Weense muz. 12.30 Nws. 12 Klass. muz. 13.55 Gram. 14.15 Bt gaarse liederen. 14.50 Gram. 15' 16.30 Gram. 18.25 Gra: 23.52-24.00 NV van de derde man. kroniek. 12.15 Amus. bericht. 12.30 Amus.i 12.08 Landbou» (Om 13.15, Rep. Tour de France). muz. 14.00 Nws. 14.03 RadioschoolKtf 1964. 15.00 I' (Tussen 16.0 meded. 17.15 Ork.r 18! Nws. 18.03 V. d. sold. 18 28 Paarif sportber. 18.30 Lichte muz. 18.45 Ve slag van de Tour de France. 19! Nws., weerber., radlokron. en corr» pondentle uit Ned. 19.40 Operafrü' Moderne ke. 22 30 Nv Nws. 23.05 24.00-0.45 20.00 Moderne 204 12.03 Gevar. muz. 15* Lichte muz. 16 08 Accordeonmuzf 17.45 Lichte muz. 18.10 V. d. sol: 19.30 Nws. 20PO Songfestival te Knol ke. (Om 22.00 Wereldnws.). 22.55 N':

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2