treden uit fokkers 28-project Misdaad om een erfenis HET VREEMDE EI Slaapkamersensatie. Onverkoopbaar stuk bleek een „Ruysdael" Infiltratie op Cyprus 5 a LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 11 JULI 1964 Dagelijks vervolgverhaal Roman van Jane England (Oorspronkelijke titel „The Peach Orchard") [Julie was in tranen uitgebarsten. Sbelle. Isabelle, Isabelle! Die naam haar door het hoofd als een [aid van een naaimachine door het ed. De enige reden, waarom Da- met haar wilde praten, was om- hü haar iets over Isabelle te rtellen had. Xllce Ferndale stond op en liep op Sle toe. verhouding? Luister hei onmiddellijk uit met huilen! 'e Burgoyne is nog hier. Hij kan [er ogenblik hier binnen komen. iud er meteen mee op! Julie snikte nog, maar minder (nhopig. r Hij kan Rob terugrijden, ging Ferndale onverbiddelijk en (tig voort. Hij vertrekt van- ze kumien onderweg sa- kamperen. We laten Robs paard h wel naar huis brengen. Julie veegde haar ogen af en knik- - Meneer Burgoyne, zei Alice [pidale droogjes. - Vindt het nodig, dat Rob on adellijk naar huis gaat. Hij schijnt t zekere invloed op hein te heb- zyn nu met elkaar aan het lotseling sloeg zij haar j haar vast en trok zich toen u*- ck<- Weet u, vroeg zij met gesmoor- stem, wat al die geheimzin heid betreffende Isabelle Timball betekenen heeft? dir Neen, ik heb er geen flauw idee Ferndale. Vertel 'at anders. Hoe kon Timball opschieten? - In het eerst, zei Julie nog steeds gedempte toon, in het geheel 51H, maar later., vrij goed. Zy.. veranderde van houding. En zij een de dingen, die ik in het huis wel prettig te vinden. O, zei mevrouw Ferndale en zenuwachtig aan het korte grij- - Wat is er? vroeg Julie, tevrouw Ferndale haalde de ouders op. - O, niets, Julie. Het is alleen ir en ik weet niet precies, hoe san dat idee kwam dat het ïr leek, als zij niets veranderd i Uitleggen kan ik het niet. zweeg, toen Sambo verscheen ■vfthet theeblad weg te halen. Hij een ander blad met sherery in geslepen karaf en sherryglazen up. Mevrouw Ferndale trok haar ibrauwen op. Julie trok een ver- gezicht. Die zaken werden achter slot en grendel gehou- en als ze voor de dag kwamen, het altijd iemand van de fa- J2e geweest, die ze te voorschijn Ide. Ann is blijkbaar opgestaan, zei Rijzend op de sherry. Ik vraag af, wat tot dat snelle herstel hebben bijgedragen. Illie voelde zich suf en zei niets, r hoofd voelde of zij hevige kou I gevat en er was een suizend ge in haar oren, alsof zij te veel ne had geslikt. Toen hoorde zij rouw Ferndale zeggen: Sambo! landige idioot, die je bent! umbo, die reeds een van de kost- 5 theekopjes had gebroken, liet rzcDok prompt een schoteltje vallen. O! zei mevrouw Ferndale en lipte op de grond. Zij verloor hts uiterst zelden haar geduld, tr als zij dat deed was zij ook t boos. jen gebroken kop en schotel wa- vroeger nooit reden voor me- uw Ferndale geweest om zich zo te winden. Sambo begon dan ook itotteren. Zijn ogen ging wijd open het wit werd zichtbaar. Met open Dd stond hij naar de beide vrou- l te staren. Maak dat je wegkomt, zei Ju lie, die tenslotte haar stem weer terug had. Sambo nam het blad op en maakte, dat hij de kamer uitkwam. Toen klonk buiten een luide me lodieuze stem. Juffrouw Ferndale, zei die stem, als ik niet een man was van een staalharde vastbeslotenheid, zou ik er nooit in slagen mijzelf los te scheuren van die schoonheden en aantrekkelijkheden, die aan deze hofstede verbonden zijn. Maar een aangelegenheeid van vrij groot ge wicht eist, dat Rob Timball en ik vanavond nog huiswaarts gaan. Mevrouw Ferndale en Julie hoor den een zacht en onduidelijk ant woord. Mevrouw Ferndale keek naar Julie, maar die stond met een ver warde uitdrukking naar de veranda deuren te staren. Eigenaardig, dacht Alice Fern dale bij zichzelf, heel eigenaardig. Hardop zei ze Het begint in de hal kil te worden, vind je niet? Zal ik Sambo laten komen om het vuur aan te leggen? O, ja, dat zou ik zeker doen, zei Julie. NEGENTIENDE HOOFDSTUK Het was de tweede morgen, nadat Julie met Wentworth vertrokken was, dat Isabelle zich zenuwachtig begon te voelen. Ze kon niet zeggen, waar om. Het was gedeeltelijk, omdat Rob niet teruggekomen was. hoewel ze zich daar gewoonlijk niet veel van aantrok. Zy was er aan gewend, dat hy dagenlang wegbleef. Maar het ge zicht van mevrouw Timball werd een netwerk van lynen, die onder drukte woede weergaven, toen hy niet kwam opdagen. De vrouw was ervan overtuigd, dat hy naar de Ferndales gereden was. Isabelle was daar ook zeker van en meende, dat dit niet meer dan natuurlyk was, maar haar tante beschouwde het als. een ongehoorde demonstratie van gebrek een wilskracht. De oude vrouw ging, zonder iets te zeggen, naar bed en bleef daar, zeg gend. dat zy koorts had. Iets in het strakke staren van haar ogen was afschrikwekkend. Toen Rob de gehe le dag niet terugkwam en de wolken kastelen al hoger en hoger kwamen, zat zijn moeder in elkaar gedoken in bed, met strakke blik door de open deur van de hut naar buiten starend. Er was in de glinstering van de ogen van haar tante, als deze naar haar keek, iets wat Isabel le verschrikte. Ze was volkomen ge wend aan de uitdrukking van afkeer, er gewoonlyk blik. Isabelle bracht het grootste deel m de tyd door met naaien en ver stellen in de hut van mevrouw Tim ball. Haar gehoor was intussen voortdurend ingesteld op de moge lijke nadering van Robs paard, hoe wel zij in haar binnenste wel wist, dat hy niet zou komen. (Wordt vervolgd) Ongeregeldheden in Venray Twee Perzen uitgewezen (Van onze Venlose correspondent) Omdat tydens de afgelopen kermis dagen ongeregeldheden waren voor gekomen tussen enkele Perzen, en de bewoners van Venray zyn mede op aanwijzing van de Rijkspolitie twee Perzische arbeiders bij wijze van drastisch voorbeeld uit ons land op de boot naar huis gezet. Tevens is bepaald dat de resterende 88 ar beiders uit Perzië, die werkzaam zyn by de aanleg van een aardgaslei ding in Noord-Limburg, van mor gen af voor onbepaalde tyd 's avonds om acht uur binnen moeten zyn. De ongeregeldheden waren ont staan toen de Perzen meer dan ge wone toenadering hadden gezocht by zeer jeugdige meisjes uit Ven ray. Na fraude Boekhouder nam de henen (Van onze Groningse correspondent) Een briefje met „Zorg goed voor de kinderen, ik kom nooit meer te rug", en een pakje met diverse be scheiden van zyn werkgeefster Ga rage Fongers in Groningen vormden de aanleiding van een onderzoek, dat dit garagebedryf instelde naar even tuele fi-auduleuze handelingen van haar 37-jarige boekhouder. Reeds een vluchtig onderzoek in de boeken wees uit, dat een bedrag van enige duizenden guldens is verdwenen. Di rect werd de politie ingeschakeld maar de man is tot op heden nog niet gevonden. Men vermoedt, dat de boekhouder naar het buitenland is uitgeweken. Het onderzoek naar de juiste om vang van het bedrag, dat hy heeft verduisterd, is nog niet afgesloten. Het is ook heel goed mogelyk, dat 295—50„Goedenavond"zei professor Kalker. toen hij kolo nel Baschoeka op het dak ontmoette. ..Houd nog even vast. want er komt nóg iemand langs de touwladder omhoog". Grlwitslhijgde de kolonel. „Wat is dit? Wat moet dat?" „Wat?" vroeg die ander wazig. „O. u bedoelt dat apparaatje aan uw been? Dat is een mechanische dakhaas. Maar ik heb nu geen tijd voor uitleg .Ik moet hier inbreken. Goedenavond." Hij lichtte beleefd zijn hoed en verdween in het openstaande dak raam. „Flam!" loeide de geplaagde militair. „Topbrutaliteit! Als ik mijn handen vrij had. sloeg ik hem op zijn gorlokits!" Het volgend ogenblik kréég hij zijn handen vrij, want nu klom Panda in de dakgoot en daarmee werd hij van het gewicht aan zijn been bevrijd. Brullend volgde de soldaat de geleerde naar binnen. „Oei, oei", dacht Panda benauwd. „Dat loopt weer helemaal mis. De professor is echt te verstrooid voor dit werk!" Nu. dat was waar. Professor Kalker werd plotseling weer ge plaagd door zijn vergeetachtigheid. „Waarom breek ik hier eigenlijk in?" mompelde hij. „Ik ben geen dief, dus wat is de reden? Het had iets met petten te maken, als ik het me goed herinner Hij was zo in gedachten verdiept, dat hij niet eens de kolonel opmerkte, die met een slierende aanhang aan zijn been de trap afstormde. Vervolgverhaal voor de kleintjes 1819. Zo was er dus een nieuwe bewoner in het huisje van grootvader Polan en Quimbo bij gekomen. Quimbo was er in de wolken mee. Hij hield veel van dieren en hij vond dit jonge beestje zo leuk. Hij verzorgde het diertje met veel geduld en plezier. Elke dag kookte hij meel pap. want daar bleek het beestje graag van te eten. Ik zal hem Tippie noemen, had Quimbo gezegd. Nou Tippie had het getroffen bij'zijn baasje. De pap ging er goed in en Quimbo zorgde, dat zijn troetelkindje lek ker toegestopt kon slapen. eidóe Chr. Gemeenschap. 8 ZONDAG Dr. Van Voorthuijsenschool (aula) mkstergemeente. 3 uur Hogewoerd 175: Wach Jehovah's Getuigen. 2.45 prairie", toegelicht door dr. D. G. Jongmans. 3 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste gelie-zending. Spr. dhr. L. Hendrickse. Hogewoerd 175Dienstvergaderlng Gem. Bedryfstechnische School. 3 i Pieterskerk: Avondstilte. 7.30-8 uur Zomerzorg (bovenzaal)Volle Evan gelie-zending. Spr. dhr. Agtereek. DONDERDAG Hogewoerd 175Dienstvergaderlng 'an Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. VRIJDAG Breestraat 19: Spr. ds. J. A. Smink ran Den Haag. Don Boscoschool (Boerhaave 44) Uitreiking diploma's. 8 LakenhalOpening tentoonstelling Will H. Tweehuysen door wethouder S. Sannes. 8 uur n.m. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Pieterskerk: K. en O. Orgelconcert Marie Claire Alain. 8.15 uur n.m. Schouwburg: Ledenverg. Leidsche Schouwburgver. 5 uur n.m. Ulo Asserstraat 1: Afscheid mej. A. E. Smit als hoofdleidster kleuterschool. ir; zond. 2.30, 4.45, Luxor: „Slaapkamergeheimpjes". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „De strop". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en Trianon: „Irma la Douce". 18 jr. Rex: Donderdag t/m zondag .Eddie op het spoor der verdwenen vrou- 14 jr. Maandag t/m woensdag 2.30, 4.45, 7.15 lstra-theater - Wassenaar: Donder dag en vrijdag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uxir „Bengaalse brigade". 14 jaar. Zond. 7 en 9.15 uur, dinsdag woensdag 7 uur „Aanranding". 18 jr Zondag- en woens>' „Circusbloed". A.l. woensdagmiddag 2.30 u TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van de 50 best verzorgde boeken uit 1962 en litho's van Rein Dool (tot 13 juli). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling „Bisonjager en bleek- gezlcht". Werkd. 10-5 s zondags 1-5 uur (tot 10 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde iteenstraat 1): Dag. 10-17 uur; 'szon- igs 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zater- maandagmorgen 'lantage 14, tel. 22538; Schaefer, Rijnsburgerweg 11. „Op kamers bij die vrouwis een filmtitel die deze week in Val kenburg werkelijkheid wordt. Het drukke toeristenstadje kende al enkele nachten een slaap kamersensatie. Vele mannen werken laat in Valkenburg. De vrou wen slapen dan de eerste uren van de nacht alleen. Zo was 't ten minste tot deze week. Rond het middernachtelijk uur schrok dan hier, dan daar een slapende huisvrouw wakker. Met een gil van schrik vlogen dan de dekens over het hoofd en de knieën tegen de kin. In de slaapkamer wandelde een vreemde man. Hij zweeg als het graf. rook naar drank en gebaarde wat met de armen. Na zijn mysterieus bezoek verdween hij even zwijgend als hij was gekomen. Bij zijn laatste bezoek aan één van de V alkenburg se slaapkamers kwam de heer des huizes echter net thuis De nachte lijke bezoeker wist te ontsnappen, maar verloor in de Valkenburgse straten de sprint tegen de woedende echtgenoot. De zonderlinge nachtelijke bezoeker bleek een 52-jarige vakan tieganger uit Zaandam te zijn. De huissleutel van de hospita, waar hij verbleef, bleek ook te passen op de huizen in de buurt. Een onverwachte buitenkans voor de Zaandammer, die voor zijn vreemd gedrag geen verklaring kon geven tel. 50481; Gaasbeek. Hogewoerd 138, tel. 20266; Langezaal, Witte Singel 30. tel. 24855 en Jansen, Rijnsburgerweg 50394. Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheld. De Oegstgeester Apo theek en Apotheek Voorschoten zijn geopend. By geen gehoor _peclallst (of dier op doKterstelefoon 22222. lel) (Van opze correspondent) (FOKKER meent uit berichten uit Frankrijk te kunnen opmaken, de zuid-Franse genationaliseerde vliegtuigfabriek ,,Sud-Avia- niet zal mogen meewerken aan het F-28-poject. De Fransen juden volgens dit voorjaar bekendgemaakte plannen voor de Mellowship" de vleugels gaan bouwen, doch de fabriek heeft nu ,i de regering opdracht gekregen zich te wijden aan de ontwik- jling van de Mystére 30, een ontwerp van de jachtvliegtuigen- briek Dassault. Daardoor blijft er geen produktiecapaciteit meer 'er om met Nederland samen te werken. <%t het wegvallen van de Fran- jufschakel uit de produktieketen die kker, gespreid over een aantal 'den, voor de „Fellowship" wil op- Iwen is belangrijk, de kern van bericht is de politieke koehan- J die eraan ten grondslag ligt. wer mikt met zyn ontwerp voor I tweemotorig straalvliegtuig voor [middelgrote afstand op een 'teeds meer blykt echter, dat na sale regeringen by het kiezen van "dwe toestellen voor hun overwe- ïd met overheidssteun geëxploi- *de luchtvaartmaatschappyen an te dan zuiver zakelyke factoren rol laten spelen. Het verweven landingsrechten, werkgelegen- Jd voor de eigen industrie en in Wjsteuropa de houding ten op iate van de partners in de com- •atie als de „Air Union" maken uit van de overwegingen die by 1 vliegtuigaankoop gelden. Fokker jende zich tegen deze gang van ''«n te kunnen wapenen door de üw van de F-28 over een zo groot Jplyk aantal landen te spreiden, ■eland (Rolls Royce) is gevraagd ^motoren te leveren. Duitsl. krijgt ^aandeel in de rompconstructie, dukten en de bouw van de vleugels had men, zoals gezegd, aan Frank rijk toegedacht. Deze opzet had in zoverre reeds succes, dat Duitsland plannen voor de ontwikkeling van een soortgelyk toestel als de F-28 liet varen. Weinig kans Met de aanwyzing van Sud-Avia- tion als partner voor het Mystere 30-project van Dassault wil de Franse regering vermoedelyk op nieuw duidelyk maken in welke richting haar wensen gaan ten aan zien van de Air Union: Franse vlieg tuigen of anders geen samenwerking. Spytig voor generaal De Gaulle is, dat zyn kansen om deze manoeu vre met succes bekroond te zien niet groot lyken. Behalve de alom in West-Europa groeiende onwil om zich aan het Franse grootheidsstreven onderge schikt te laten maken, heeft hy na mely k nog te kampen met enkele negatieve facetten van zyn plan. De mystere 30 van Dassault bestaat nog niet eens volledig op het tekenbord, terwyl de Fokker F-28 reeds daad- werkelyk in aanbouw is en dus vele jaren vooi'sprong heeft. Marktonder- wê zal meewerken met Fiat-pro- zoek heeft verder uitgewezen, in de jaren 1967/1968 behoefte be staat aan een snel, economisch straalvex-keersvliegtuig voor de middellange afstand, dat plaats biedt aan minstens 55 en liefst 60 passagiers. Fokker heeft het ontwerp van de F-28 aan deze uitkomst aan gepast door van de oorspronkelyke gedachte veertig zitplaatsen over te gaan op 55 tot 65 stoelen in een vyftig centimeter bredere romp. De Mystere 30 blijft het, tot op dit ogenblik althans, houden op veertig stoelen. De Nederlandse vliegtuigen- fabriek staat reeds jaren bekend om haar nauwkeurige produktie, haar stipte en niet te dure levering en haar goede service, ook na de ver koop en is bovendien reeds veertig jaar bekend als leverancier var ver keersvliegtuigen. Dassault daarente gen is een typisch op militaire pro duktie ingestelde fabriek, bekend om haar uitstekende straaljagers, maar voor verkoop daarvan is nu eenmaal niet het verkoop-, noch het wereld- wyde service apparaat nodig, dat in de burgersector geëist wordt. Belangrijk Tenslotte blyft daar dan nog het feit dat Italië, Engeland en Duits land in welk laatstgenoemde land vooral de Lufthansa gegadigde voor de F-28 is by een gelijkwaardige keus de voorkeur zullen geven aan het Nederlandse produkt, omdat hun eigen industrie daaraan niet onbe langrijk meeverdient. En hoe belang- ryk het werk voor de Britse vlieg tuigindustrie is, werd juist dezer da gen opnieuw ontstellend duidelijk bij het in de openbaarheid komen van het gigantische VC-10 dilemma, waarvoor de Britse minister van luchtvaart zich gesteld ziet. Koopt B.O.A.C. de dertig haar „toegewe zen" Zuper VC-10's dan gaat zij een enorm deficit tegemoet, koopt zy ze Improvisatieconcours te Haarlem besloten Het internationale orgelimprovisa tieconcours, dat een week van de vier weken durende Haarlemse orgel- maand uitmaakt, is gisteravond be sloten. De burgemeester van Haar lem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft tydens een druk bezochte receptie in het stadhuis de wisselprys en een oorkonde uitgereikt aan de winnaar, de Nederlandse organist Ary Keyzer uit Middelharnis. De overige deelnemers heeft hy oorkondes overhandigd. Dit waren: Wilfried Grasemann Oostenrijk), Guy Bovet (Zwitserland), Hans Gebhard (Kiel) en Bert Matter (Zutphen). De receptie werd o.m, bijgewoond door de ambassadeur van Luxemburg en de voorzitter van lil In het studiecentrum „De Baak" aan de Astridboulevard te Noordwyk aan Zee is thans een interessante, royaal opgezette en bijzonder veel zijdige expositie te zien, georgajii Haarlemse wethouder van Onderwijs en kunstzaken, de heer D. J. A. Ge luk. De afsluiting van dit concours was een concert door het N.C.R.V. vocaal ensemble in de Grote of St.- Bavokerk, waar de improvisatiecon certen zijn gehouden. Ook Den Haag ontdekt „oude meester (Van onze Haagse correspondent). Den Haag is niet achtergebleven. Na Haarlem heeft nu ook de residen tie zyn „schilderijen-affaire". Van onder een weinig aantrekkelijk ro mantisch werk van Mommers (een minder bekende 17de eeuwse schil der), dat zelfs voor f500.nog niet van de hand ging. is een „echte Jacob Ruysdael" te voorschijn ge komen. De waarde wordt door kunst expert C. J. Rijerse geschat op „een bedrag ver boven de halve ton". Vol gens hem is geen twyfel mogelijk over de authenticiteit van het schil dery: de signatuur „Jacob Ruys dael" is na een spiritusbehandeling niet alcohol 60 Tc bewerkt en nog al- tyd staat het er duidelijk. De eigenaar is de kunstverzame laar H. B. A. Diederiks. Ongeveer een niet dan moet een fabriek met 12.000 werknemers sluiten. Fokker zal daarom geen enkele moeite hebben om voor het vervaar digen van „Fellowship"- vleugels an- dere kandidaten te vinden. jaar geleden kocht hy het stuk dat op de kunstveiling De Waard aan de Haagse Stadhouderslaan wei'd aan gekondigd als een schildery uit de 17e eeuw voor f 1000.—Hy liet het cchildery in de etalage van kunst- op. Niemand dacht er ook maar een ogenblik aan voor het schilderstuk van Mommers f 1250 neer te tellen. Toen het aan de Veenkade niet wilde lukken gaf Die deriks zijn bezit een plaatsje in een kunsthandel aan het Noordeinde. Met prijskaartje f 500.Maar ook hier liep iedereen voorbij. De heer Diederiks werd ongeduldig. Toen ontdekte iemand de naam „Ruysdael". Er is nu een fantastisch schildery van deze meester onder de namaak vandaan gekomen. De heer Reyerse zegt dat een tijd lang de „roman tiek" in de mode is geweest. Men vond toen werken als die van Ruys dael lelyk. Mommers heeft met forse hand de Ruysdael overgeschilderd. grafiek, aquarellen, ceramiek plastieken van een aantal voor staande kunstenaars, welke mede opvalt door de voortreffelyke opstel ling der vele op hoog niveau staande werken. Onder de aquarellisten treffen wy de namen aan van Henk Pander, Jutta Metzger, Theodoor Heynes, Dora Esser, Otto B. de Kat, G. V A. Röling, Hans Engelman en Joost Roelofsz (zoon van Charles Roe- lofsz). In de afdeling grafiek zyn o.a. ver tegenwoordigd Jan Stroosma, Her man Berserik (met een geestig „zelfportret" „Voeten" getiteld in aquatint), Toon Wegner, van wie speciaal het „Twee duiven in een hokje" opvalt, alsmede enige gevoe lige etsen van Bouke IJlstra. Ook Jeanne Bieruma Oosting trekt met „Hongerende vogels" en „Stilleven met druiven" volop de aandacht. In de gang zyn geëxposeerd een aantal felkleurige, uitei'st decoratieve litho's van Jan Mensinga, waarby wij in het byzonder wyzen op diens „Falstaff". De fraaie, gave en natu ralistische plastieken van Karei Gomes zal niemand zich willen laten ontgaan, evenmin enige imposante scheppingen van Hein Vree („De overwinning van de geest". Afkomstig uit de experimentele afdeling van,. De Porceleyne Fles" zyn enige fraaie ceramische creaties van Adriek Westenenk, terwyl te vens de beide Zaalbergen (vader Meinderd en zoon Gyp) hun uitste kende naam bevestigen. Het is een ware verademing deze artistiek verzorgde expositie te be zichtigen. Wy zyn er dan ook van overtuigd, dat de vele badgasten en naar wy hopen ook vele Leidenaars tijdens hun bezoek aan Noordwijk de ge boden gelegenheid zullen benutten om iets te gaan zien, dat in de ruim ste zin het predicaat „Kunst" ver dient. Te zelden komt het tegen woordig voor, dat men „esthetisch" opgeheven wordt. Welnu, zo ooit, dan kan men hier toe tot 15 augustus, dagelijks van 14 tot 21 uur, in „De Baak" terecht. Een bezoek zal geen enkele Kunst- berouwen! Expositie „Lusthof der naïeven" Van heden af is in het museuiu Boymans-Van Beuningen In Rotter dam, onder de titel „De Lusthof der naieven" een zomertentoonstelling te zien van 200 werken van moderne primitieven, van niet academisch ge vormde beeldende kunstenaars, die echter desondanks als „naieve" mees ters zich 'n plaats in de kunstverza melingen hebben weten te veroveren. Er zyn inzendingen uit 13 landen, voornameiyk schilderyen maar ook plastische werken uit Haiti en Joe- go-Slavië. Na Rotterdam zullen de werken geëxposeerd worden in het „Musée national d'art moderne" in Pai-ys. De tentoonstelling is gegroepeerd rond een 25 tal werken van de doua nier Henri Rousseau die door de di recteur van Boymans-Van Beunin gen, de heer J. C. Ebbinge Wubben, de „Columbus der naieven" werd ge noemd. Wat de werken gemeen hebben, is de onweerlegbare vi-oiykheid en het plezier waarmee ze gemaakt zyn. Amerikaanse functionarissen heb- bengi steren verklaard „vry betrouw bare" berichten te hebben ontvan gen, dat Griekenland en Turldje de rikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken waren verscheidene honderden militairen in kleine boten aan land gebracht. Er zouden meer Grieken dan Turken geland zyn. De functionarissen stonden scep tisch tegenover een in Groot-Brittan- nië gepubliceerd bericht dat tenmin ste 4.000 Grieken op Cyprus aan land waren gezet. Bfj het ter perse gaan van dit nummer waren de dageiykse positie- opgaven van onze zeeschepen nog

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15