339 1963 [laad van Voorschoten Bij stand wet over De Hoop" behandelde patiënten in Twee nieuwe leden werden beëdigd DR. L. MEINSMA: Longkankerepidemie breidt zich nog uit Afscheid van gewaardeerd raadslid Kritiek van S.YX.Y. op de gemeente Dokter, dominee en technische dienst dag en nacht paraat Zwemexamens Poelmeer" in LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 11 JULI 1964 Schts één lid van het Col van burgemeester en wet- lers van Voorschoten was ravond tijdens de raadsver- ring aanwezig en wethou- J. Dekker (P.C.) hanteer- oor het eerst in zijn onge- achtjari.g wethouderschap roorzittershamer. Met ken- van zaken wist wethouder eer de 37 agendapunten van verschillende inhoud onder amer door te krijgen. t na het ambtsgebed verzocht actievoorzitter van de P.v.d.A., jls, het woord te mogen voeren, prak namens ztfn fractie de rstelling uit over het feit dat ierde van het college van B. en een rekening heeft gehouden de eigen richtlenen. Zonder ig met de raadsleden werd het na van de raadsvergaderingen is de zomermaanden gewijzigd, en voor de raadsleden moeilijk - opleverde in verband met va- :plannen. Ook moet thans de lelangrjjke en omvangrijke ver ing geleid worden door de wet- ir van Openbare Werken. Dit ren zal waarschijnlijk een uni- in den lande zijn en getuigt 'an hoffelijkheid jegens een ver end raadslid en twee nieuwe leden. irna volgde de beëdiging en in door de voorzitter van de ?e raadsleden, de heren H. Olt- (WD) en H. L. C. Schuurman jt voorstel van B. en W. tot het t|len van een commissie van ad- Hen een commissie voor bezwaar- n]ften, overeenkomstig de bepa- van de Algemene Bijstandswet ifvond weerstand van de zijde KVP en de Prot. Christ. De uit ing van deze Algemene Bij- flwet houdt het college van B. en In eigen hand, voor de algemene Historie k V. d. Lem (KVP) constateerde bij het voorstel betreffende het lal leden en de samenstelling zo de R.-K. Armbesturen als de JKtantse Diaconieën ontbraken en gaarne deze deskundigen opge- in dit adviescollege. Vaandrager (Prot. Christ.) in de historie en gaf de raads- een overzicht over de ontwik- van de Armenzorg en kwam eljjk tot de conclusie, dat het van advies beslist onjuist door W. wordt voorgesteld, omdat Tganisaties in het bijzonder istand, ontbreken. De Prot. ,_:e fractie kan dan ook niet gaan met het voorstel van dat behoudens vier raads led een persoon van het maat- Jppelijk werk, een uit de Volks- "jhdheid, drie uit de vakorganisa- 1» en een uit de bejaardenzorg Jlt gekozen. ii Pels (P:v.d.A.) was het volle- jmet het voorstel eens. Door deze pndswet heeft iedere Nederlan- 'recht gekregen op ondersteuning. \Jt heer De Groot (VVD) steunde ^voorstel van B. en W. en vond •''Iteuze va nde verschillende groe- voor de commissie van advies I. Er zijn wijze mannen nodig, deskundig zijn voor wat betreft 'inzicht in deze materie en de heeft het volste vertrouwen en W. voorzitter verklaarde nadrukke- dat dit voorstel van B. en W. Itend de materiële bijstand be- De commissie zal bestaan uit irsonen, voor uitbreiding voelde 'oorzitter niets. Waarom thans lUUkheden maken, de grootste s van de raad komt nog zodra e®zen moet worden uit de perso- I. die B. en W. zullen gaan voor- jen. v. d. Laan (KVP) bracht via ^voorzitter dr. Pels onder de aan- fat, dat de Armbesturen beslist afstand willen nemen van het want juist deze besturen heb- deze wet aanhangig gemaakt. dl-, v. d. Wilde (Prot. Christ.) "te de samenstelling van het ad- Jllege beslist anders te zien en te hier een voorstel van. Het >tel Van der Wilde werd •en met 8 tegen 6 stemmen. Voor voorstel stemden Prot. Christ, en met uitzondering van de voor zitter. VVD en PvdA behaalden een gemakkelijke overwinning door afwe zigheid van deze KVP-leden. Tot slot werd het voorstel van B. en W. in zijn totaliteit met algemene stem men aangenomen. Vlot stelde de raad een krediet be schikbaar van f 192.500 voor voorzie ningen aan schuren e.d. behorende bij de woningwetwoningen in Vliet- wijk II. De voorzitter betreurde het, evenals de raad, dat thans de reke ning gepresenteerd wordt voor de be zuinigingen, die enige jaren geleden doorgevoerd moesten worden om tot de bouw van deze woningen te ko men. Het toenmalige College van B. en W. stelde zeer terecht betere wo ningen zonder schuren, dan helemaal geen woningen. De overige voorstellen werden, me de door de zeer goede leiding van wethouder Dekker, zonder discussie met algemene stemmen aangenomen. Veurseweg By het voorstel tot het aanvaarden van de Provincie van een bijdrage in de reconstructie van de Veurseweg Voorschotens raad kreeg twee nieuwe leden. V.l.n.r. de heren H. Olthuis (VVD), nu. dr. J. P. I. v. d. Wilde (Prot. Chr., die afscehid namen H. L. C. Schuurman (KVP). (Foto L.D./Holvast) tot de Leidseweg deelde de voorzitter in antwoord op diverse vragen mede, dat deze reconstructie zal geschieden in nauw overleg met de Provincie en met een ruime blik op de toekomst. De voorgestelde bouw van 84 wo ningwetwoningen in Boschgeest gaf de raad reden tot felicitaties aan het ooilege van B. en W. voor het behaal de resultaat binnen afzienbare tijd deze woningen te kunnen realiseren. De heer Baikels Prot. Christ.) was de mening toegedaan dat een centraal TV antennesysteem een belemmering in de vrije keuze van kijken beteke nen kan voor de toekomstige bewo- Dat is een moeilijk vraagstuk, aldus de wethouder, de verzekering is er echter, dat de gemeente do nieuwste vindingen op dit gebied zal gebruiken, waardoor de bewoners waarschijnlijk niet geremd zullen worden in hun kijkkeuze. Tot hoofd van de derde openbare lagere school werd benoemd de heer J. Tjalkers te Naaldwijk, nummer 1 van de voordracht. „De longkankerepidemie breidt zich verder uit". Tot deze veront rustende conclusie komt de directeur van het Bureau Kankerregistratie en Voorlichting, dr. L. Meinsma, aan de hand van de longkankersterfte- cyfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek over het vorig jaar. Deze cijfers tonen aan, dat van een daling van het aantal gevallen van deze ziekte, zoals hier en daar wordt gesuggereerd, geen sprake is. Inte gendeel. In 1963 zijn in ons land 3.390 mannen aan longkanker overleden, hetgeen 248 meer is dan in het voor afgaande jaar. Bij vrouwen was deze stjjging, zoals verwacht werd, gerin ger. In 1963 overleden 275 vrouwen aan longkanker, dertig meer dan in 1962. Dr. Meinsma acht het daarom verheugend, dat zich in ons land langzamerhand een verandering van de rookgewoonte valt te constateren. In 1963, toen het beweerde verband tussen veel roken en het ontstaan van longkanker van verschillende zijden heftig is aangevochten, was het sigarettenverbruik in ons land met bijna 1400 sigaretten per hoofd van de bevolking hoger dan ooit te Minder De opzienbarende buitenlandse rapporten over het verband tussen roken en longkanker en de vrij snel daarna begonnen „Actie roken jeugd 1964" heeft de kritiek op het weten schappelijk aangetoonde verband vrijwel volledig doen verdwijnen. Het gevolg is geweest, dat hier verbruik in de eerste vier maanden van 1964 met ruim 15 procent is gedaald, ter wijl de sigarenomzet in dezelfde periode steeg. Er zijn nu echter aanwijzingen, dat men aan de acties tegen het roken gewend is geraakt en dat een aantal rokers na een kortere of langere tijd de oudere gewoonte weer heeft op gevat. Sommigen zijn zelfs meer gaan ro ken dan vroeger, wat evenwel aan het totale verbruik niet valt te mer ken. Het blijft daarom dringend noodzakelijk, aldus dr. Meinsma, de jeugd ervan te weerhouden de rook gewoonte aan te leren en volwasse nen te wijzen op de ernstige bedrei ging, die veel roken voor eigen zondheid kan betekenen. zoekingen is zoals bekend gebleken, dat hartvatenaandoeningen een be langrijk deelruim 50 pet. van de extra sterfte onder rokers ver klaart. In dit verband noemde dr. Meinsma het bepaald indrukwek kend, dat in de jaren 1950-'62 in ons land een belangrijke toeneming van de sterfte tengevolge van aandoenin gen van hartvaten is vastgesteld. Deze toeneming, die is waargenomen onder alle leeftijdsgroepen, was naar verhouding het grootst de leef tijdsgroep tussen 29 en 45 jaar. De toeneming heeft zich in ongeveer ge lijke mate bij beide geslachten voor gedaan, maar onder mannen en vooral onder die van 40 tot 54 jaar is aanmerkelijk hogere sterfte geconstateerd dan onder de vrouwen. Zonder enige twijfel speelt het roken ook hier een belangrijke rol, hoewel het zeker niet de enige factor zal zijn, aldus dr. Meinsma. VOORSCHOTEN In het allereerste begin van deze zaterdag nam de raad van Voor schoten afscheid van een door ieder raadslid zeer gewaardeerd raadslid. Mr. dr. J. P. I. v. d. Wilde, fractie voorzitter van de Prot. Christelijke Groep, heeft in verband de ontvan gen leeropdracht aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam de beslissing moeten nemen de Voorschotense raad te verlaten. Uw vertrek wordt door ieder ten zeerste betreurd, zei de voorzitter, wethouder J. J. Dekker., dit afscheid is geen kwestie van beleefdheid al leen, maar drukt de gevoelens uit van de gehele Voorschotense raad. Sinds 1958 bent U lid van de Ge meente, u bezit een strikte recht vaardigheid en fatsoen stond bij u steeds op de eerste plaats. De Voor schotense raad zal uw juridische be kwaamheid en uw flitsende opmer kingen tijdens de debatten node mis sen en ieder is verheugd om uw eer volle benoeming en het feit dat u Voorschotenaal* blijft. Dr. Pels, sprekend namens de raad, stelde dat de heer Van der Wilde steeds een juridische weg bewandel de en rechtlijnig was in zijn betoog. De raadsleden zijn gewend geraakt aan de vele zinnen, die steeds door liepen en uiteindelijk toch nog steeds een eindpunt kregen. Mr. Dr. v. d. Wilde deelde de raad mede, dat de keuze niet moeilijk was geweest (Vrije Universiteit of Raadslid), het afscheid is echter Moeilijk. Dankbaar was het schei dende lid echter, dat het mogelijk is in de Voorschotense raad te spre ken over vriendschap, omdat ieder waardering kan opbrengen voor het principe van anderen. Met enkele rake zinnen (van de gebruikelijke lange lengte) typeerde de heer Van der Wilde de KVP-, VVD- en PvdA- fractiewoordvoerders, hetwelk tevens het besluit vormde van zijn officiële raadslidmaatschap. Tijdens de 39ste jaarvergadering van de voetbalvereniging SVLV te Voorschoten uitte de voorzitter J. M. Janssen enige kritiek ten opzichte van de gemeentelijke overheid en wees de sportraad in zyn huidige sa menstelling van de hand. De gemeente Voorschoten heeft niet de moeite genomen SVLV in kennis te stellen van de terreinhuur verhoging, men heeft het in de dag bladen moeten lezen. De Sportraad zocht een week nadat de gemeente raad de huurverhoging had goedge keurd contact met het bestuur- van SVLV om over huurverhoging te pra ten. Waarvoor dient de Sportraad, vroeg de heer Janssen zich af. De sport raad is thans een verlengstuk van de gemeente geworden. De voorzitter der Sportraad is tevens fractievoorzitter der KVP in de Voorschotense raad en dat geeft te denken! De Sport raad denkt slechts aan de belangen van de gemeente, althans zo doet het SVLV voorkomen. De jaarlijkse sportdag op Hemel vaartsdag, georganiseerd door de Sportraad, was beneden alle peil. Men kreeg derde rangs hockey, handbal, en voetbal te zien, beslist niet bevorderlijk voor de Voorscho tense sport. De schoonheidscommissie der ge meente staat niet toe, dat een vang net geplaatst wordt achter het zui delijke doel, waarover vele ballen verdwijnen en neerkomen op de ten nisvelden of elders. De gemeente meet met twee maten, waarom wel hoge hekken rondom de tennisvel den, die het zelfde doel beogen, ver zuchtte de voorzitter. Meer dan een half uur spuide de heer Janssen zijn grieven, terwijl de leden zicht hadden op het hoofdveld van SVLV, het hoofdveld waarvan de doelmonden nog steeds kapot getrapt liggen. De gemeente maakt geen haast om aan haar verplichtingen te voldoen! SVLV heeft thans 262 leden en 160 donateurs. Dank zij grote bezuinigin gen kon penningmeester H. Vogelen zang een financieel overzicht geven dat sluitend was. Eensgezind maakt SVLV zich op tijdens het veertigste jaar van het bestaan het verloren terrein, de 4de klasse, te gaan her overen. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Arie, zn van A. va: en M. H. Fontein; Alexander, A. L. van Iterson en L. Verburg. Getrouwd: M. de Graaf, 25 Ji G. van den Berg, 21 jr; J. A. van Ploeg, 26 jr en W. C. M. Bal. 20 jr. i Muijen (Van onze visserijredacteur) Evenals voorgaande jaren is het jaarverslag van de Neder landse vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationali teit Hospitaalkerkschip ,.De Afscheid van Mamix van St. Aïdegondeschool In het gymnastieklokaal van de Marnix van St.-Aldegondeschool is afscheid genomen van de leerlingen van de zesde klas. Als herinnering werd een foto-album met klasse- foto uitgereikt. In de goed bezette zaal, die door de oudercommissie gezellig was ingericht, werd eerst het zakelijk gedeelte van de agenda vlot afgewerkt. De heer A. Flaman, sinds 1958 lid en voorzitter van de O.C., was reglementair niet meer herkiesbaar. Met hartelijke woorden en enkele geschenken dankte het hoofd der school de aftredende voorzitter voor de voortreffelijke samenwerking. Omstreeks negen uur was het de beurt aan de kinderen. Onder leiding van alle leerkrach ten was een zeer aantrekkelijk programma ingestudeerd. We den ken hierbij vooral aan het „ballet", waarin vijf kinderen met zwier waren veranderd in vijf poesjes, die op suggestieve wijze hun bewegin gen uitvoerden. In een zangspel bleek, hoe som mige kinderen, in de klas beschei den en weinig spraakzaam, nu vrij moedig en met talent optraden als zingend acteur. Niet vermoede eigenschappen worden op een avond als deze ont dekt, waarmee tevens de positieve waarde van een dergelijk program ma is aangetoond! Een uitgebreide serie kleurendia's van de vierdaagse reis naar Putten viel zeer in de smaak. Helaas moest ook worden herinnerd aan de sterk gestegen kosten der schoolreizen. Aan het slot van de avond Werd afscheid genomen van mej. Visser en de heer Van Roijen, die de school gaan verlaten. Waarderende woor den en een boekenbon van de ouders vertolkten de erkentelijkheid voor hun werk aan „de Maresingelschool" BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Raymond Fitzgerald Gerhard, zn van G. Balsink en H. A. H. Tas; Johan nes Theodoras, zn van A. Jansen en A. van der Keur; Ferdinand Johan nes, zn van J. G. Llgtvoet en J. van der Heijden; Jacoba Jacomdna, dr van A. de Graaf en C. van Egmond; Enge- llna, dr van J. Hoek en S. P. Vis; Monica Lidwlna, dr van A. N. Spring in t Veld en M. van Dijk; Jacqueline, dr van W. M. Scheffer en C. J. T. Jansen; Arend, zn van W. A. Hoek en L. van Dijk; Johannes Jacobus, zn van J. J. den Os en C. G. Tijsterman; Ja cobus Pie ter, zn van W. Rijsdam en E. M. van Halem; Reinout Cornells Pleter, zn van P. Kool en W. L. Moo- lenaar; Carella, dr van C. W. Llgtvoet en W. H. C. Hekker; Johanna Maria Catharina. dr van J. G. Duivenvoorden en A. T. van Santen; Johanna Maria, dr van F. W. van Dijk en A. M. J. Hcgervorst; Patricia Bemadette Maria, dr van G. H. M. Verbeek en I. A. T. M. Jungerhans; Bregje, dr van W. Blansjaar en B. van Rijn; Allee, dr van C. Anholts en A. Heemskerk. OVERLEDEN A. Ouwehand, 52 Jr, vrouw; J. La Lau, 75 Jr, man; M. W. van mond, 71 Jr, e.v. J. de Wissel; C. - Wierlngen, 61 Jr, man. Deze luchtfoto A.N.P. toont het bergingsplatform, ,,Tak 7", dat gisterochtend bij Hoek van Holland zee heeft gekozen, om ingeschakeld te worden bij de pogingen om de stikstofbroi'n de Duitse Bocht te dichten. Hoop'' weer een boeiende men geling van cijfermateriaal en dagboekaantekeningen. De sta tistische gegevens maken een to taalbeeld mogelijk, de dagboek fragmenten laten in hun veelal sobere bewoordingen zich het best tussen de regels door lezen. Een simpele vermelding van een uitgevoerde reparatie blijkt dan een karwei van 7 uur ingespan nen arbeid te zijn geweest om een in 6 delen gebroken sleep- ring weer aan elkaar te lassen en pas te maken op de as Aan de wal zouden de brokken on middellijk zjjn Weggegooid en was er een nieuwe ring gekomen. Nu was er geen nieuwe bij de hand en werd er gelast en gevijld. Met als resul taat, dat het schip zijn reis normaal kon afmaken. Er zijn ook teleurstel lingen, zoals het moeizaam overbren gen van een zware persluchttank, die volpompen met lucht tot 30 atmos feer en dan te moeten ervaren dat alle lucht wordt verbruikt, zonder dat het lukt er de motor mee te starten De medische dienst behandelde vorig jaar 389 patiënten, van wie er 91 in het scheepshospitaal werden opgenomen met een totaal van 396 verpleeg dagen. Er werden 229 - re cepten afgegeven en 337 radio-tele fonische medische adviezen. Aan de wal gebracht werden 32 patiënten. Van de patiënten waren er 145 af komstig uit Scheveningen, 56 uit Katwijk, 9 uit IJmuiden, 84 uit Vlaardingen. Ook buitenlanders pro fiteren van de hulp van de „De Hoop". Behandeld werden 10 Polen, 73 Duitsers, 1 Fransman, 1 Engels man, 5 Grieken, 2 Spanjaarden en 3 Portugezen. Kerkdiensten Aan boord van het hospitaal-kerk schip werden 40 kerkdiensten ge houden en 51 dagsluitingen, waarvan er respectievelijk 37 en 32 via de scheepsradio werden uitgezonden. De predikanten, onder wie ds. P. de Vries uit Katwijk aan Zee, bezoch ten in totaal 33 loggers, kotters en trailers op zee. Het aantal rapporten van goede ontvangst, dat na uitzen ding van de kerkdiensten en dagslui tingen werd ontvangen door de ra diodienst, bedroeg vorig jaar 1.255. De radio-technische dienst ver zorgde in totaal 115 reparaties, waarvan 34 aan zenders, 26 aan ont vangers, 23 aan echoloden, 2 aan richtingszoekers, 21 aan decca navi- gatie-apparaten, 4 aan radar-appa raten en 5 aan laadinrichtingen. Voorts werden 458 weerberichten heruitgezonden. Naar het K.N.M.I. te De Bilt werden in totaal 1.334 aan boord van de „De Hoop" opge maakte weerrapporten verzonden. In 300 gevallen van moeilijkheden op de vissersschepen kon met een radio- technisch advies worden volstaan. De technische dienst kwam 54 keer in actie. Zeven keer werd drinkwa ter verstrekt tot een totaal van 16 ton. Laswerk aan visgerei moest 4 keer worden verricht, aan leidingen 19 keer en aan overig laswerk 12 keer. Reparaties aan machine-onder delen vonden 5 keer plaats, elektri sche reparaties 2 keer en 3 keer moest voor nog weer ander werk worden opgetreden. Aan een schip werd 1.720 liter gasolie verstrekt en 1 keer werd olie verstrekt voor de stuurmachineleiding Samenwerking In het afgelopen jaar werd door de Duitse hulpschepen 45 keer hulp verleend aan Nederlandse vissers schepen en 1 keer aan een Neder lands kustvaartuig. De „Frithjof" behandelde 39 patiënten, van wie 10 voor een ziektegeval en 7 voor een ongeval, terwijl in 14 gevallen met een medisch advies kon worden vol staan. Op Nederlandse vissersvaar tuigen werd een zender gerepareerd, een oliedrukleiding gelast en met be hulp van een duiker de schroef waarin de netten waren verward ge raakt, geklaard. De „Meerkatze" behandelde 3 pa tiënten, te weten 2 wegens ziekte en 1 voor een ongeval. De „Poseidon" hielp een Nederlandse logger aan 10 ton drinkwater en enige noodzake lijke levensmiddelen. De samenwerking met de West- duitse hulpschepen was evenals de vorige jaren bijzonder goed. Vooral met de „Frithjof", die hetzelfde ter rein bestreek als de „De Hoop", was de samenwerking zeer intensief. Da gelijks werden de posities uitgewis seld en het werk op de Noordzee ver deeld. Gedurende het binnenlopen van een der schepen werd de dienst door het andere schip waargenomen. Ook met de Kon. Marine was een uitstekende samenwerking. Het toe zicht op de visserij in de Noordzee werd uitgeoefend door Hr. Ms. ,Wolf' en Hr. Ms. ,Vos'. De „Vos" behan delde 3 patiënten, de „Wolf" 5. In acht gevallen werd technische assis tentie verleend, t.w. 6 radio-techni sche reparaties, 1 elektrotechnische reparatie en 1 reparatie aan het vis tuig, nl. de winch. Uitreiking van diploma's Vakopleiding Bouwbedrijf Metselen en Hartvaten In dit verband wees dr. Meinsma tijdens een persconferentie in Am sterdam ook op het sterk gestegen aantal hartvaten-aandoeningen sinds de oorlog. Uit Amerikaanse onder- timmeren In Leiden zijn deze week de exa mens voor het diploma aspirant ge zel timmeren en metselen van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf afgenomen. De diploma-uitreiking had gisteravond in de Don Bosco- school plaats. De voorzitter van de plaatselijke commissie, de heer C. Meerburg, sprak daarbij de wens uit. dat de geslaagde jongens zich verder zou den bekwamen. „Wees een goed en zorgvuldig vakman, werk niet alleen voor het geld, maar werk ook voor het ambacht en voor het vak", aldus de heer Meerburg. De lijst van geslaagde kandidaten voor het bedrijfsexamen aspirant" gezel timmeren ziet er als volgt uit: B. A. v. d. Berg, Hazerswoude; G. P. J. J. Boers, Abbenes; J. M. Devi- lé, Leiden; Th. W. Giesen, Voorscho ten; F. H. M. Gordijn, Hazerswoude; Th. v. Grieken, Warmond; A. H. P. Grimbergen, Rijnsburg; J. W. M. Ho- genboom, Roelof arendsveen; J. G. G. den Hollander, Voorschoten; J. Th. Jansen, RijpweteringP. N. de Jong en W. de Jong, Roelof arendsveen; H. J. v. d. Kamp, Katwijk; H. W. M. Kleijweg, Zoeterwoude; A. A. C. G. Knijnenburg, Stompwijk; P. A. R. v. d. Kraan, Sassenheim; H. A. van Kuijen, Wassenaar; M. Th. N. v. d. Meer, Roelof arendsveenB. C. Th. Mol, Zevenhoven; A. Mourits, Kat wijk; J. A. M. v. Nobelen, Sassen heim; Th. A. M. Oostdam, Noord- wijk; H. Otto, Langeraar; H. P. M. Pieterse, Wassenaar; W. F. v. d. Post, Leiden; A. J. v. Spronsen, Was senaar; J. v. d. Veer, Leiden; J. A. M. Vrijburg, Nieuwe Wetering; P. W. H Witteman, Noordwijk; IJ. de Vreugd, Katwijk; J. v. Abswoude. Noordwijk; C. D. Arbouw, Leiden; J. J. Bavelaar, Leiden; J. Bol, Voor hout; J. A. Chr. v. d. Bom, Leiden; B. F. Delsasso, Leiden; N. M. J. Dis seldorp, Rijpwetering; C. G. Duijnis- veld, Voorschoten; B. v. Es, Leiden; H. J. Haasnoot, Noordwijkerhout; W. Harskamp, Lisse; A. den Heijer, Oegstgeest; J. Hollebeek, Leiden; J. R. v. Houten, Noordwijk; J. A. v. d. Hulst, Oud Ade; A. Laterveer, Lei den; G. Th. v. Luijten, Sassenheim; E. R. Minke, Voorschoten; A. J. N. L. Ooyendijk, Leiden; W. v. Polanen, Hazerswoude; A. Regeer, Leiden; J. H. Rijskamp, Leiden; T. R. v. d. Salm, Voorschoten; R. Stoof, Sas senheim; W. v. Veen, Alphen a. d. Rijn; C. Vermeulen, Leiderdorp; J. B. Wesseling, Noordwijkerhout; H. J. G. Wijsman, Leiden. Metselen: J. C. Beekman, Leiden; H. D. G. Burgij, Leiden; P. v. Daa- len, Leiden; P. Klaverwijden, Noord wijk; C. Mooten, Leiden; C. Schaap, Katwijk; Th. Schakenbos, Roelof- arendsveen; J. P. A. Slobbe, Hille- gom; K. Triep, Den Haag; S. Weeda, Leiden; F. Abspoel, Leiden; W. Bur- gy, Leiden. Aantal geslaagden timmeren 58; aantal geslaagden metselen 12. Aantal afgewezen timmeren 13; aantal afgewezen metselen 1. OEGSTGEEST Lezers schrijven Honkbal als zomersport Toen ik enige jaren geleden een honkbaldemonstratie zag op het LFC-terrein, dacht ik dat dit wel een goede zomersport zou zijn voor de diverse voetbalverenigingen. De honkbalsport mag zich in een steeds groeiende belangstelling verheugen en de prestaties houden daarmee ge lijke tred. Is de Ned. Honkbalploeg niet kampioen van Europa? Hoe komt het dan dat de voetbalvereni gingen zich allang niet meester hebben gemaakt van deze aantrek kelijke zomersport? Er is hier nu 'egge en schrijve één speciale honk balvereniging. Bij gebrek aan plaat selijke beoefenaren in verenigings verband is deze verplicht in de Haagse competitie uit te komen. Er is animo genoeg. Een van de be stuursleden vertelde mij dat ze lang *jniet alle kandidaatleden konden 'accepteren. Kan de Sportstichting hier iets aan doen? ABONNEE. Voor het zwemdiploma A en B slaagden in het zwembad Poelmeer te Oegstgeest Voor diploma A: Ali Duiken, Cors Rodenburg, An ja Moll, Elly Huijts, Lex Crouwel, Jeanne v. Bellen, Mar- tien Duindam, Geert Jan Hessing, Marijke Nauta, Hans v. Dam, Leo v. d. Geer, Siemon Broekhuyzen, Jan Turk, René Groenewegen, Robert Ravelli, Nic. p. Kesteren, Sabine Stenfert Kroeze, Lucas de Vries. Jacqueline Zoetemelk, Elly Mastrigt, Luuk van Duin, Marijke van Winsen, Ronie Datema, Leo Hart man, Elize Eggen, Rietje v. d. Smit, Christiaan Tettero, Maryan Oremus. Elsje Bremer, Marja Kanbier, Hidde Hugenholtz, Marijke Hugenholtz, Maja Voordauw, Dirk Iterson, Chris- tien Kaars Sijpesteijn, Pamela Wes terhout, Lydia Hooghwinkel, Maartje Crama, Annelies Canerius, Annelou Struick, José Witteman. He diploma B behaalden: Marjan Kool, Ansje v. Zanten, Geraard Ha mer, Henriëtte Kok v. Leeuwen, Mi- chiel ten Raa, Cok van Haasteren. Ellen Zoetemelk, Adri de Kier, Sjaak Thora, Johny v. d. I.uit, Patrick Wa lenkamp. Van de Mariaschool te Oegstgeest slaagden voor diploma A: Carolien Beijen, Hilde Beijen, Mieke de Rooy, Marjan Duivenvoorden, Joke Grim bergen, Mar jon Schrama, Monique Bergen Henegouwen, Ilse v. d. Berg, Joke Lubbe, Ineke v. Rijn, Wien Limburg, Trees Limburg, Marjan Juffermans en voor diploma B: Af ra Schrama, Emelyn Samson, Ellen Sanders Maria José Beers, Angela Onderwater, Honka v. Bergen Hene gouwen, Helleke den .Daas, Gude Ouwerkerk, Marjan v. Haasteren, Sjane v. Leyden.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11