TWEEDE Sprakeloze Janssen grijpt plaats in Pau ïrullende Karstens Schutte joeg Gerben de AUBISQUE op Van Est naar huis KRANTENBEZORGERS Cijfers van de Tour GVAV vestigt nieuw record op 4x200m Sporttoto gericht 1 maart 1860 Donderdag 9 juli 1964 Vierde blad no. 31307 'xWiÜ- %c: "V-'»■*-££. f' ÜJfrVr HStt rijt T'W 'J i Heemstra treed af H. Heemstra, lid van de esproken commissie zelfstan- id van de KNVB, heeft be- t als voorzitter van de lande- I bond van amatenrverenigin- I Hij doet dat uit protest tegen jnbegrip en onwil in de ama- {elederen ten aanzien van de making van het vaderlandse ii „De Does" - egen Neu Köln het Leiderdorpse zwembad De aan de Ericalaan wordt zater- rond een internationale zwem- amp gehouden tussen de berlijnse vereniging Neu Köhln LZC. Aanvang half acht. lag begint in Poelmeer om een sterk bezet waterpolo- oi, waaraan behalve Neu en LZC ook de zeventallen Neptunus Arnhem (hoofdklasse) De Meeuwen uit Amsterdam ite klasse) deelnemen. Dit kost me misschien wel vier of vijf jaar van mijn leven. (Van een speciale verslaggever) Jan Janssen kon niet meer. Sterke handen er voor nodig om hem na de finish op het autocircuit in Pau, waar de Nederlandse crack aan het einde van de zware Pyreneeën- etappe een schitterende tweede plaats had ver overd, van de fiets te helpen. Volkomen uitge put zeeg hij tegen een hekje ineen en bleef mi nuten lang sprakeloos zitten. Drie, vier flesjes water werden over zijn bezwete hoofd uitgego ten en toen pas kon de Ossendrechter, die on betwist leider in het puntenklassement was ge worden, enkele woorden uitbrengen. „Ik geloof niet, dat wat ik vandaag gedaan heb, goed is voor een mens. Dit kost me mis schien vier of vijf jaar van mijn leven stamelde de onthutste coureur. Janssen zat wezenloos yoor zich uit te kijken. Hij wist dat hij iets fan tastisch had gepresteerd, maar toch drong de realiteit nog niet goed tot hem door. Het duurde een tijdje voordat Janssen zo ver was, dat men hem naar het ere-podium kon brengen, waar Bahamontes, die een vergeefse aanval op de Gele Trui van Georges Groussard had gedaan, als winnaar van de tappe werd gehuldigd. Naast de vreugde om de grootse prestatie van Jan Janssen, die in het klassement om de Groene trui tot 32 punten is uitgelopen op Ward Seis, was er in de Nederlandse kolonie in Pau het verdriet om het verlies van Piet van Est. De Brabander kwam na de Belg De Cabooter ver na de sluiting van de laatste tijdcontrole binnen mag geacht Vier cols Vier Cols, Peyresourde, de niet voor het bergklassement meetellende As- pin, de Tourmalet en de Aubisque en een stekende zon uit een wol kenloze hemel hebben de strijdlust Al dadelijk na de start begon de klim naar de Peyresourde en ook di rect werd het noodsein gehesen. Pou- lidor, belust op een herhaling van zijn prestatie van de vorige dag, de marreerde in de eerste kilometers, gevolgd door Zimmerman en Baha montes. Zij werden teruggepakt en toen ging Bahamontes in zijn eentje op avontuur. Weer probeefde Poulidor aan te haken, maar toen ook deze slag door Anquetil werd gepareerd, berustte de Fransman. De Spanjaard Jimenez ging achter zijn landge noot aan om te proberen de elf pun ten achterstand in het bergklasse ment weg te werken. Jimenez had Bahamontes al spoedig te pakken, maar weigerde voorlopig kop te doen. Daar trok Bahamontes zich echter niets van aan en de tendem verdween snel uit het gezicht. Op de Peyre sourde spurtte Jimenez voorbij zijn gangmaker, waardoor hij twee pun ten inliep. Op 1.40 dansten Penera, Junkermann, Poulidor, Kunde en Pauwels over de top, tien seconden later leidde Anquetil het toen nog grote peloton met Haast, Janssen en Zilverberg. In de nu volgende korte afdaling naar de klim van de Aspin liep Jimenez 300 meter van Baha montes weg en werd toen door zijn ploegleider tot de orde geroepen. De ze vlucht had immers totaal geen zin, omdat de Aspin niet in het berg klassement was opgenomen en Ji menez alleen maar zijn krachten zou verspillen. Parijs te kun- lÜk bereikten zij het hoogste punt van deze berg, waar de achterstand van het inmiddels tot veertig man geslonken veld tot bijna drie minu ten was vergroot. Toen lagen De Roo, Everaert en Graczyk op acht minu ten en werd voor hun tourleven ge vreesd. Vrijwel onmiddellijk na de afda ling van de Aspin begon de zeven tien kilometer lange klim naar de 2113 meter hoge Tourmalet, de hoog ste tourberg van de Pyreneeën. Vijf kilometer onder de top, waar een overweldigende belangstelling voor de doortocht bestond, evenals later op de Aubisque, was de achterstand van de hoofdmacht gegroeid tot 6 minu ten 20 seconden, maar nu begon nen de groten zich te roeren. Het tempo werd verhoogd, waarvan Haast en Zilverberg het slachtoffer werden. Op de col mocht Jimenez één keer als eerste doorkomen, maar Baha montes was nu slechts een halve lengte achter. Nog was er geen einde aan de hin dernissen. Ongeveer veertig kilome ter verder wachtte de klim naar de Aubisque. die in de Nederlandse Tourgeschiedenis bekend zal blijven, omdat daar Wim van Est in 1951 in een ravijn stortte. De Aubisque is de grilligste van alle Tourbergen in de Pyreneeën. In tegenstelling tot de andere cols zijn hier onpeilbare ra vijnen langs de smalle weg. Onweerstaanbaar In dit schitterende decor liet Ba hamontes zijn tanden zien. De ade laar van Toledo had het gezelschap van Jimenez slechts geduld. Dat bleek wel, toen hij vyf kilometer on der de top van de Soulor, de aan loop tot de Aubisque, onweerstaan- BAHAMONTES op het hoogste punt van de Au bisque. baar demarreerde. In een paar kilo meter verloor Jimenez bijna twee minuten en zwoegde ontmoedigd voort. Achter dit tweetal klimmers wijzigde de jachtgroep zich voort durend. Gilbert Desmet, Elorza en de teleurstellende Zimmerman, van wie men na zijn zege in de Ronde van de Toekomst van het vorig jaar veel meer in de bergen had verwacht, losten enkele malen en kwamen dan met veel moeite weer bij. Op de top van de Aubisque had Bahamontes vier minuten gewonnen op Jimenez, zes minuten 5 seconden op de groep Anquetil- Janssen- Leidencmr bij sterksten in zware bergetappe (Van een speciale verslaggever) ^Allez Gerben, vooruit". Zittend op het dak van de ploeglei- «wagen sleurde Gerrit Schulte de enige coureur, die hij nog ttrin had, als het ware de Aubisque op. Ongeveer 300 meter 6r Karstens reed het peloton, waaruit de Leidenaar enkele kilo- Iers tevoren was teruggevallen. De groep bestond slechts uit renners. Zestien sterken, op weg naar de eenzame Spanjaard tttura Diaz, die op de Aubisque in de voetsporen van zijn be- ande landgenoot Federico Bahamontes trad en geheel alleen tveld een achterstand van meer dan drie minuten bezorgde. vooruit, greep in een korte afdaling de Italiaan Massi en de Spanjaard Mayoral in de kraag, reed deze twee van het wiel toen er opnieuw geklom men moest worden en zette, na de Belg Van der Vijver nog ter plaatse gelaten te hebben met de Zwitser Lu- thi en de Italiaan Campagnari de jacht op het peloton voort. Schulte grinnikte: „Als je ze maar achter hun vodden zit, dan kunnen ze het wel. Fietsen behoef je ze niet meer te leren, maar aan courage ontbreekt het de meesten nog". Inderdaad bleek op de Ausbisque, dat in elk geval Karstens als klimmer meer in zijn mars heeft, dan hij de voorgaande cols had gepresteerd. Een ander be wijs leverde Bart Zoet, die zelf rui terlijk toegeeft geen meter te kun nen klimmen, maar die toch ook op de Tourmalet het verlies binnen de Ichuuring en Lute in bezemwagen tan de voet van de Aubisque had groep achtervolgers nog uit 38 D bestaan. Voor de meesten was ter het tempo te hoog geweest, voor Bart Zoet en Jan Pieterse, twee andere Nederlanders die hun de Tourmalet opgelopen achter tod in de afdaling hadden kunnen ^bruggen. Karstens daarentegen het aanvankelijk bijzonder goed ^aan. De eerste vijf kilometer van klim had hij met enkele andere toerbeurt het veld aangevoerd, zjjn eigen tempo draaiend en forcerend. Toen echter langza- ïhand de pure klimmers naar vo drongen, raakten de Nederlan- uit cadans en zag hij ontmoe- 5d de groep van zich wegtrekken, dat moment greep Schulte in. Afzien »Allez, als je een groot coureur 1 worden, moet je leren afzien", ®|de de Bosschenaar. „Vooruit, zet 53 er nog een keer op". Karstens teaam als een kind, dat zelf geen •hssing; kan nemen, deed gehoor- wat zijn chef hem beval en "e over op een groter verzet, nu zien dat je kracht hebt". J^lmlte bleef zijn vermoeide pupil «utsen en Karstens vloog, als hij ZUQ rug geschoten werd, ineens Zinloos De jacht van Karstens, Luthi en Campagnari leek aanvankelijk zin loos, want Schulte vele Fransen langs de weg herkenden de als een vorst op zijn wagen gezeten „Fou Pe- dalant" nog nam de afdaling van de Aubisque een verschil van twee mi nuten op. Het trio profiteerde even wel van het feit, dat de Spanjaarden in het eerste peloton de zaak zoveel mogelijk ophielden om Ventura Diaz, een 23-jarige coureur uit Santander, in zijn dappere vlucht te steunen. Mede daardoor kwamen Karstens en zijn gezellen twintig kilometer voor het einde tot hun grote verbazing nog bij en daarna dreigde er voor de Nederlander geen gevaar meer. Integendeel, Karstens bleek ineens tot alles in staat en hij tartte het veld zelfs met enkele vinnige demar rages. Raymond Delisle zou daarvan profiteren, want nadat Karstens was uitgeraasd, nam de Fransman ge steund door zijn landgenoten Ay- mar en Letort de benen en de an deren zouden hem voor Pau niet te rug zien. Nog drie coureurs slaagden er in weg te komen: de Belg Roger Swerts een goed herstel na een zwakke start de Groene Truidra- Advertentie gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden. ger José Sagarduy en de Italiaan Sardi. Al deed Karstens bij deze ontsnap pingen dan niet meer mee, aan de finish op het autocircuit van Pau kon hij toch met een achtste plaats best tevreden zijn. Per slot van re kening bevond hij zich in gezelschap van groten als geletruidrager Garcia, de Fransen Aymar en Letort en de Italiaan GimondL Minder goed De overige Nederlanders deden het minder goed. Pieterse voldeed op nieuw niet geheel aan de gestelde verwachtingen door op ruime af stand van het eerste peloton in een groep van ongeveer 15 man te ein digen, Henk Peters (gehandicapt door de daags tevoren bij een val opgelo pen blessure) en Coen Visser "rug klachten» raakten nog aanmerkelijk meer achter, terwijl Nico Lute en Cor Schuuring ongeveer halverwe ge de rit de voorkeur gaven aan een verblijf in de bezemwagen, waar mee de oranje-equippe tot een vijf tal was gereduceerd. Rest nog Bart Zoet. De Sassen- heimer mag dan letterlijk als een berg tegen elke col opzien, voor zijn moed en doorzettingsvermogen verdient hij toch de hoogst moge lijke waardering. Na de top van de 2116 meter hoge Tourmalet, de eer ste van de twee op het programma staande Pyreneeën-reuzen, bereikte hij in gezelschap van Karstens en Pieterse, leidde hij brutaalweg een in de afdaling ingezette tegenaan val, die nog voor de 1710 meter Aubisque resulteerde in een hergroe pering. En dat, terwijl de achter stand op de eerste groep bijna vijf minuten had bedragen. Zoet behoeft zich dan ook niet te schamen voor het feit, dat hij al vrij vroeg tijdens de beklimming van de Aubisque het peloton opnieuw en ditmaal voor goed moest laten gaan. Aan de finish toonde hij zich zeer tevreden. „Hier is de klimgeit troef", sprak hij monter. „Het is best gegaan van daag, nietwaar?" Groussard, wiens Gele Truin aan een zijden draad hing. Maar de etappe was veel te lang om de klimmers in de karavaan wer kelijk in staat te stellen uit hun spe cialiteit grote winst te behalen, ze ker dertig kilometer te lang. Op de lange, rechte wegen naar Pau zwoeg de Bahamontes in zijn eentje voort, terwijl achter hem de jachtgroep steeds meer terrein terugwon. Jans sen had geluk toen hij vrijwel te gelijkertijd met Jacques Anquetil na 152 km lek reed en met de Frans man weer bij kon komen. Acht kilo meter verder werd Jimenez, ook al geplaagd door pech, door de achter volgers van Bahamontes opgenomen en begon de finale. Finale Steeds kleiner werd het verschil tussen de Spanjaard en de groep-An quetil, waarin Groussard, Foucher, Anglade en Janssen een drievoudige taak hadden: de trui van Groussard moest behouden blijven, Janssen moest punten halen voor het klas- worden. Stampend reed Bahamontes ten slotte het autocircuit van Pau op. Tien kilometer tevoren had hij nog een winst van drie minuut 50 se conden overgehouden. Hoeveel mi nuten zouden het op de eindstreep zijn? Had de Spanjaard genoeg winst om Groussard de Gele Trui te ont rukken? Toen Bahamontes over de eindstreep reed wist hij dat zijn op zet was mislukt, want toen stoof de jachtgroep al aan de andere zijde van de afzetting de laatste ronde Op het terrein van K.P.S. in Baarn is gisteravond voor de ne gende maal ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard een voetbalwedstrijd om de Prins Bernhard beker ge houden tussen een elftal van oud-internationals en een ama teurelftal. samengesteld uit spe lers van clubs in de buurt De oude glorie won met 3-0 en ver overde de beker, die door Prins Bernhard werd uitgereikt. Op de foto onderhoudt de Prins zich met (v.r.n.l.) Frans de Munck. Kees Kuys en Rinus Schaap. De uitslag van de 16de etappe van Luchon naar Pau luidt: 1. Bahamon tes (Spanje, Remy) de 197 km in Gilbert 4. Jun kermann (W.-Dld.), De Kimpe»; 5. Gabica (Sp„ Langarica»; 6. Adorni Groussard "Fr., De Muer»; 12. Jime nez (Sp„ Langarica); 13. Foucher (Fr., De Muer); 14. Anglade (Fr., De Muer), allen in 6.20.41; 15. Duez (Fr. Estafetteavond AVHolland" Frans Beker m vorm (Van onze atletiekmedewerker) Het zag er gisteren tegen het einde van de middag niet zo rooskleurig uit voor de AV „Holland"! Een aanhoudende regen had de vele wisselpunt- aanduidingen uitgewist en het bestuur stond zich voor te be reiden op de onplezierige taak de enige honderden atleten mede te delen maar naar huis te gaan Maar zowaar werd het om half droog en met kunst en vliegwerk werd de baan „overgeschilderd". Het zou zelfs nog een bijzondere avond worden, want een kwartet GVAV-ers brak het sinds 1933! op naam van AV'23 (Amsterdam) staande record op de 4 x 200 meter met een volle se conde door een prachtige 1.27.8 op de klokken te brengen! Haarscherp Het schemerde reeds toen de 4 x 200 metèr als laatste nummer van de avond werd weggeschoten. De kleine Wim Smit (GVAV) ging na 70 meter haarscherp tegen de lijnlopend de bocht in. Te scherp naar enkele meningen, hetgeen na afloop een nogal heftig dispuut tengevolge had. Een achttal sprintafdrukken waren op de lijn zichtbaar, niet bepaald er over. Ook Henk Wormmeester en Hans Smit liepen prachtig en de laatste wissel met Fred van Herpen was vlijmscherp. Onze beste 400 me terman rondde het geheel op fraaie wijze af en de Groningers konden hun nachtelijke terugreis in een op gewekte stemming beginnen Steeds beter Veel indruk ook maakte weer het lopen van de Hollandatleet Frans Beker. Hij had een groot aandeel in de nieuwe Leidse recordtijd op de 4 x 100 meter, nl. 43.7 seconden, die hij met z'n teamgenoten Eli Vermond René v. d. Water en Gerard Vogelaar verwezenlijkte (oud record 1958 Se ller, van Venetiën, Smit en Beker in 44,-). Maar z'n grote kracht toon de hij daarna op een invitatierace over 300 meter, die hij in grootse stijl won (ondanks de stevige windvla gen) in 35,2 seconde en ook dat was een nieuw Leids record (oud 1956 Carel van Venetiën 36.4). Hoe fraai ook de tijd (43.7) van de Hollandploeg was, het leverde slechts een tweede plaats op, want de Ne derlandse militaire sprintersploeg deed het uitstekend met Piet Tam- minga, Ben Essenstam. Jaap Smit en Leo de Winter, die finishten in een goede 42.4 sec. Een tijd die de mili tairen onder gunstiger weersomstan digheden zeker met bijna een volle seconde moeten kunnen verbeteren. Maar ook het jongensploegje op de x 80 m jongens C was blij met zijn eerste plaats. Met de tijd die zij in de liepen nl. 39.8 seconden, stel den ook zij het Leidse record weer scherper. Interessant ook de strijd op de 4 x 800 meter. Metro met o.a. Steylen en Veld hoen in de gelederen onbedreigd werd. maar waar de strijd de volgende vier plaatsen tot het einde toe enerverend was. Zowaar zagen de jongens van de AAV'36 uit Alphen kans de tweede plaats af te snoepen van Trekvogels. Hier viel de ploeg van AV „Holland" wel iets te- Uitslagen 4 x 100 meter heren: 1. Ned. Mil. ploeg 42.4; 2. Holland 1 43.7; 3 Me tro 1 43.9; 4 x 100 meter dames: 1. Minerva 49.5; 2. Bataven 1 52.3; 3. SIOS 54.1; 4 x 100 meter meisjes A: 1. ADA 51.3; 2. Bataven 56.8; 4 x 100 meter jongens A 1. AAC 1 45.6; 2. SCR 45.6; 3. Holland 1 46.2; Metro gediskw. 4 x 60 meter jongens D: 1. AAC 1 33.2; 2. AAC 2 34.1; 3. Trek vogels 34.5; 4 x 60 meter meisjes C: 1. ADA 33.1; 2. Zaanland 33.7; 3. ALO 34,-; 4 x 80 meter jongens B: 1. V. en L. 36.8; 2. AAC 1 38.6; 3. Holland 1 38.7; 4 x 80 meter jongens C: 1. Hol land 1 39.9; 2. V en L 40.5; 3 .AAC 1 40.6; 4 x 80 meter meisjes B: 1. Nw Brunhilde 43.9; 2. Spartaan 44,-; 3. Bataven 45.9; 300 meter heren A: 1. F. Beker Holland 35.2; 2. C. Jansen Metro 35.6; 3. H. Wormmeester GVAV 36.-; 4 x 800 meter heren: 1. Metro 8.05.8; 2. AAV 36 C 8.12.3; 3. Trekvogels 8.12.9; 4 x 300 meter jon gens A: 1. AAC 1 2.30.2; 2 SCR 2.32.8 3. R.K. Holland 2.32.9; 4 x 200 meter dames: 1. Minerva 1.46.1; 2. Bataven 1 1.51.5; 3. Bataven 2 1.59.5; 4 x 200 meter heren: 1. GVAV Rapiditas 1.27.8; 2. Metro 1 1.31.8; 3. Holland 1 1.32.-. Het aantal deelnemers aan sport toto no. 46 was 197.953. Beschik baar kwam voor prijzen een bedrag van f. 72.506. Voor de eerste prijs van f. 43.503,60 meldde zich één deelnemer met 13 punten, die dit bedrag dus bruto zal kunnen in casseren. Voor de tweede prijs van f. 29.002,40 meldden zich drie deel nemers met 12 goed voorspelde uitslagen, die ieder bruto f. 9.667,50 zullen ontvangen. Aan de jubileum-toto namen 98.831 personen deel. Voor prijzen was beschikbaar een bedrag van f. 29.164,92. Aangezien er geen mel dingen voor de eerste prijs waren, werd dit bedrag over de tweede en derde prijs verdeeld. Voor de tweede prijs van f. 14.582,46 meldden zich 29 deelnemers, van wie één met twee goede kolommen. Per kolom wordt een bedrag van f. 684,08 uitgekeerd. Voor de derde prijs van eveneens f. 14.582,46 waren 634 gegadigden, van wie zes met twee goede kolom men. Per kolom zal f. 23 worden betaald. Leidse damtitel Geen verrassingen in eerste roiule De eerste ronde van de strijd om de Leidse damtitel heeft geen ver rassingen opgeleverd. Huisman, De Vink en Dubbeldeman wonnen hun partijen zonder al te veel moeilijk heden, al ontsnapte Huisman aan een nederlaag. Van der Putten deelde de punten met Wijsman, terwijl Mazurel vrij had. De uitslagen zijn: Eerste klasse: Alb. HuismanB. P. M. Lammens 20: J. de Vink D. van Duivenbode 20: J. Riet hovenDubbeldeman 02; A. v. d. Putten—J. Wijsman 1—1. Plaud) 6.32.42; 16. Zilverberg (Ned., Driessens) 6.32.50; 17. Rostol- lan (Fr., Geminiani); 18. Elorza (Sp. Langarica); 19. Zimmermann (Fr., Geminiani); 20. Galera (Sp., Langa rica); 21. Monty (Belg., De Muer) allen in 6.32.50; 36. Haast (Pelle naars) 6.46.06; 44. Wouters (Pel- lenaars) 6.53.06; 47. Nijdam( Pelle- naars» 6.53.06; 57. De Haan (Pel lenaars) 7.02.23; 67. De Roo (Ge miniani) 7.02.23; 70. Geldermans (Geminiani) 7.02.23. Klassementen Het algemeen klassement ziet er als volgt, uit: 1. Georges Groussard (Fr., De Muer) 94.15.56; 2. Bahamon tes "Sp., Remy) 94.16.31 op 35 sec.; 3. Anquetil (FY., Geminiani) 94.17.22 op 1.26; 4. Poulidor (FY., Magne) 94.17.31 op 1.35; 5. Anglade (Fr., De Muer) 94.19.01 op 3.05; 6. Foucher (Fr., De Muer) 94.20.12 op 4.16; 7. Junkermann (W.-Dld., De Kimpe) 94.21.12 op 5.16; 8. Jimenez (Sp., Lan garica) 94.21.17 op 5.21; 9. Gilbert Desmet 1 (Belg., De Kimpe) 94.21.24 op 5.28; 10. Adorni (It., Pezzi) 94.27.09 op 11.13; 11. Martin (Sp., Remy) 94.27.50 op 11.54; 12 Manzaneque (Sp., Pla Sanchis) 94.41.10 op 25.14; 13. Kunde (W.-Dld., De Kimpe) 94.45.13 op 29.17; 14. Galera (Sp., Langarica) 94.45.33 op 29.37; 15. Pau wels (Belg., Remy) 94.46.01 op 30.05; 16. Pambianco (It., Pezzi) 94.47.22 op 31.26; 17. Simpson (GB, Plaud) 94.47.29 op 31.33; 18.Duez (Fr.Plaud) 94.49.22 op 33.26; 19. Rostollan (FY„ Geminiani) 94.54.45 op 38.49; 20. Ga bica (Sp., Langarica) 94.54.58 op 39.02; 24. Janssen (Ned., De Muer) 95.07.36 op 51.40; 36. Zilverberg (Ned., Driessens) 95.40.05 op 1.24.09; 38. Haast (Ned., Pellenaars) 95.43.17 op 1.27.21; 39. Geldermans (Ned., Ge miniani) 95.47.20 op 1.31.24; 43. De Roo (Ned., Geminiani) 95.55.10 op 1.39.14; 62. De Haan (Ned., Pelle naars) 96.24.06 op 2.08.10; 67. Nydam (Ned., Pellenaars) 96.33.31 op 2.17.35; 69. Wouters (N., Pellenaars) 96.34.15 op 2.18.19. Na de zestiende etappe luidt het bergklassement: 1. Bahamontes (Sp.) 147 pnt.; 2. Jimenez (Sp.) 143 pnt.; 3. Poulidor (Fr.) 77 pnt. Het algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 282.48.08; 2. De Kimpe 283.11.00; 3. Remy 283.25.12; 12. Pel lenaars 287.38.14. Na de zestiende etappe luidt het puntenklassement: 1. Janssen (Ne derland) 165 punten; 2. Seis (Belg.) 133 pnt.; 3. Gilbert Desmet 1 (Belg.) 130 punten; 4. Altig (W.-Dld.) 121 punten. Toekomst-rende De uitslag van de 8ste etappe, Bag- neres-de-BigorrePau (150,5 km), luidt: 1. Diaz (Sp.) 4 u. 49 min. 56 sec. (met bon. 4.49.26); 2. Delisle (Fr.) 4.51.07 (met bon. 4.50.52); 3. Sambi (It.) 4.52.30; 4. Swerts (Belg.); 5. Sagarduy (Sp.6. Gimondi (It.); 7 Dalla Bona (It.); 8. Karstens (Ned.); 9. Aimar (Fr.); 10. Gawllczek (Polen); 11. Spruyt (Belg.); 12.Tous (Sp.); 13. Luthi (Zwits.); 14. Garcia (Sp.); 15. Martinozzo (It.); 16. Letort (Fr.); 17. Zapala (Polen); 18. Blanco (Sp.) allen dezelfde tijd als Sambi: 4.52.50; 29.P ie terse (Ned.) 4.58.58; 36. Zoet (Ned.) 5.00.59; 71. Peters «Ned.) 5.11.14; 73. Vissers (Ned.) 5.11.14. Klassementen Het algemeen klassement na acht etappes luidt: 1. Garcia (Sp.) 32.02.14; 2. Gimondi (It.) 32.02.38; 3. Aimar (Fr.) 32.05.43; 4. Tous (Sp.) 32.07.10; 5. Spruvt (Belg.) 32.07.57; 6. Letort (Fr.) 32.10.36; 7. Gawliczek (Polen) 32.11.10; 8. Delisle (Fr.) 32.12.51; 9. Diaz (Sp.) 32.13.13; 10. Zapala (Po len) 32.15.17; 11. Sagarduy (Sp.) 32.15.26; 12. Martinazzo (It.) 32.17.51; 13. Beker (Polen) 32.19.32; 14 Massi (It.) 32.20.18; 15. Karstens (Ned.) 32 21.51; 16. Kudra (Polen) 32.22.23; 17. Chappe "Fr.) 32.22.24; 18. Blanco (Sp.) 32.22.32; 19. Raymond (Fr.) 32.24.16; 20. Valencic (J.-Sl.) 32.24.17; 27 Pieterse (Ned.) 32.33.09; 45. Peters (Ned.) 35.52.28; 55. Vis sers (Ned.) 33.05.44; 58. Zoet (Ned.) 33.07.41. Na de achtste etappe luidt het bergklassement: 1. ex aequo: Gawlec- zek (Polen) en Sagarduy (Sp.) bei den 73 pnt.; 3. Diaz (Sp.) 45 pnt. Ploegenklassement: 1. Spanje 95.58.37; 2. Frankrijk 96.15.33; 3. Ita lië 96.22.42; 6. Nederland 97.23.01. Puntenklassement: 1. Sagarduy (Sp.) 87 pnt.; 2. Gimondi (It.) 84pt.; 3. Garcia (Sp.) 55 pnt. DUIVENSPORT LPV „De Rijnklievers" Wed vlucht Córbeil (420 km). In con cours 107 duiven. Gelost 6 uur. Aan komst eerste duif 13.09.06 uur. 1, 4, 5 Gebr. Kok; 2, 7 Lolkes de Beer; 3 Chr. v. d. Pluym; 6 A. G. Holland; 8 A. A. v. Hemert; 9 R. Zwaan; 10 A. v. d. Dop.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7