Leids meisje doet eindexamen Christelijk Lyceum op ziekbed Herbouwfonds ASC 1964 STICHTING SLEUTELBLOEM REIKT DIPLOMA'S UIT Nieuwe schouwburg te duur van opzet K.V.P.-fractie in beroep BEVORDERINGEN LEIDS GYMNASIUM Bevorderde meisjes St.-Agiies-lyceum Diploma-zwemmen voor mindervaliden OLVAST Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 9 juli 1964 Tweede blad no. 31307 De brand, die verleden week de tribune van de voetbal- en cricket- vereniging ASC met de grond gelijk maakte, heeft de vereniging in ern stige financiële moeilijkheden ge bracht. Hoewel één en ander was verzekerd, staat reeds bijvoorbaat vast, dat het verlies voor de vereni ging in de tienduizenden guldens zal lopen. ASC beschikt niet over voldoende inkomsten om dit verlies te dragen. Om de „Good Old" uit deze moei lijke situatie te redden is het bestuur onder de leden, oud-leden, donateurs en belangstellenden een actie begon nen met de bedoeling fondsen te wer ven om het tekort te dekken. Hiertoe is opgericht een „Herbouw fonds ASC 1964", dat onder leiding staat van de heren B. van Berge He negouwen, W. Bergers en J. Spoor. Geldelijke bijdragen kunnen wor den gestort op rekening van dit fonds bij de Rotterdamse Bank in Leiden, giro 2906. Ook andere vormen van bijdragen zyn van harte welkom. Promotie voor oud-Leitlenaar De heer A. Olivier, die vele jaren, werkzaam is geweest op de afdeling Sfcedebouw van de gemeente Leiden en daarna naar Nijmegen vertrok, is gisteravond door de Nijmeegse raad benoemd tot hoofd van de Dienst Stedebouw van deze gemeente. De heer Olivier, die 22 augustus 1917 in Leiden werd geboren, was reeds waarnemend hoofd van de Nij meegse stedebouwkundigedienst. Mulo-examens - A de heren: D. C. Smit, M. L. Mussert te Leiden, W. Wegener, Voorschoten, L. Noordwijk, J. A. Tibboel, G. H. N. Tiesema, K. de Jong, J. Siera, C. Lu cie, Leiden, P. D. Snaterse, Abbenes, P. M. v. Hasendonk, Voorschoten; de dames: T. Robbers, L. C. Schouten, Leiden, S. de Vries. Voorschoten, Z. Zuidervaart, Leiderdorp, B. v. d. Hoek, M. v. Hooidonk, G. W. Los, Leiden, C. C. v. d. Mey, Rijnsburg, A. M. Ottenhof, Leiden, P. E. Rave'ns- bergen, Oegstgeest, F. M. E. Scholten, Leiden, J. M. H. v. Dijk, Valkenburg Z.-H. Afgewezen 4 kandidaten. In cle Kaagsocieteit Anneke Westerink, 18-jarige dochter van een Leids gereformeerd predikant, zag vanochtend wat bleek om haar neus. Dat was niet zo verwonderlijk, want Anneke, die leerlinge van het Christelijk Lyceum is, moest 's middags om twaalf uur op haar ziekbed een examen afleggen. Het meisje heeft enkele dagen ge leden, juist in de eindexamentijd, een operatie onder gaan, maar zij voélde zich alweer fit genoeg om wis kundige problemen op te lossen. Anneke deed- na melijk examen voor het diploma h.b.s.-B. Het werd in het Diaconessenhuis afgenomen door de Leidse leeraar H. H. van Oosten met als gecommit teerde de heer B. W. Steggerda te Delft. Onze foto graaf maakte dit plaatje aan het begin van het examen: links de examinaton-, in het midden de zieke Anneke en rechts de gecommitteerde. (Foto L.D./Holvast) De leden van de Leidse raad hebben een schrijven van het raadslid S. W. C. van Egmond (KVP) ontvangen, waarin zij kennisnemen van het feit, dat zeven leden van de Leidse raad alle leden van de KVP-fractie ,in beroep zijn gegaan bij de Kroon v tegen het raadsbesluit van 6 mei j.l. wegens strijdigheid met het algemeen belang. Zoals bekend werd in deze zitting i het gevolg is van teleurstelling over besloten om op het Schuttersveld het besluit in de raad. Het is een een schouwburg te bouwen, waarvan gevolg van rijp beraad, kritisch de kosten zijn begroot op ruim 18 overleg en gedegen documentatie. In miljoen gulden. De KVP-fractie de brief staat, dat deze maakte toen reeds bekend, dat zij vermoedelijk in beroep bij de Kroon zou gaan. De heer Van Egmond zet schrijven aan de raad o.m. uiteen, dat dit beroep op de Kroon om ver nietiging van het raadsbesluit, niet Advertentie Advertentie Verbouwings-uifverkoop Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. KVP-fractie te groots en te duur zijn opgezet, bevinden zich thans ter goedkeuring by Gedeputeerde Sta ten. Ongeacht het beroep om vernieti ging bij de Kroon, zullen deze Leidse plannen de gewone weg van behan deling gaan. Nadat G.S. eventueel goedkeuring hebben verleend, dient nog de Rijksgoedkeuring af te ko men. Mocht echter het beroep uit Leiden door de Kroon toegewezen worden, dan zal het gemeentebe stuur een nieuw plan tot ontwikke ling moeten brengen. Elke burger heeft het recht tegen een raadsbesluit in beroep te gaan bij de Kroon. Een schip vol bloemen in een stro mende regen. Dat kan niet en daar om brak gisteren het zonnetje door, toen een boot vol „Sleutelbloem"- nieisjes van de Beestenmarkt in Lei den naar de Kagerplassen vertrok. Daar zonden ongeveer honderd meis jes het Sleutelbloem getuigschrift ontvangen als afsluiting van een één- resp. tweejarige opleiding. Praktisch Deze opleiding is bestemd voor werkende meisjes uit Leiden en om geving. Enige malen in de week wordt in de huishoudschool aan het Rapen burg les gegeven in allerlei, vooral voor deze groep meisjes, heel nuttige zaken. Zo leren de meisjes iets over koken, kinderverzorging, handenar beid en vele vakken meer. Ook zeer praktische dingen, zoals bv. het om gaan met girobiljetten, telegrammen e.d. worden behandeld. De lessen worden gegeven door het onderwij zend personeel van de huishoud school maar ook door mensen, die met aan deze school verbonden zijn. voor koud vier dubbeltjes perechteliter(en nogelke dag thuisbezorgd ook) Aan het Stedelijk Gymnasium aan de Fruinlaan zijn van klasse 1 naar klasse 2 bevorderd: Marion van Bek- kum, Wouter Blitz, Henk Hekking, Benat-a Koopmans, Marieke Kraan, Ruud Krop, Marianna van Leeuwen, Peter Hans Littooy, Wilma Lou wrier, Carola Mans, Wim van der Mark, Sandra Metz, Etwin Otte, Bert-Jan Roosenschoon, Edwin van Schijndel, Jacques Serdijn, Magda van der Ster, Jan Pieter van der Sterre, Jan Wil lem Tieleman, George van der Vliet, Anke Wargerink, Hedzer Woudstra, Marie Josée ZaJmann, Eduard Bach- rach, Lot Beukema toe Water, Flori den Boeft, Tineke Boon, Laura Cho rus, Lidwien Chorus, Jolieke van Dyk, Hans Gaasbeek. Tineke Kostense, Mare Meelker, Taco Mulder, Annelies Pleiter, Hanneke van de Pol, Peter van Putten, Marlies Renaud, Roddy Scheffer, Hans Schutte, Ronald v. d Valk, Henk Voorbij, Adriana Water land Max van Weezei, Maarten Wit kam. 5 herexamen. 13 afgewezen. Bevorderd van klasse 2 naar 3An. net Blaauwendraad, Pim de Boer, Paulien Bok, Cora Brussee, Ira Dia- konoff, Wietze Dorsman, Anneke van Es, Willy Holsbergen, Duco Hellema, André van der Horst, Gaspard de Jong, Hein Krantz, Roland de Leeuw, Marjon Poort, Thijs van Praag, Evert Roelofs, Frank Roos, Renée Smit, Gi deon den Tex, Herman de Tollenaere. Jelte Wiersma, Eveline Bachrach, Henk Bonarius, Rob Briel, Willem Jan Claas, Enk Gaasbeek, Gert Har- tog. Rudy Jongeneel, Jan Kalsbeek, Menno Kamminga, Yoki Kooyman, Elisabeth van Leeuwen. Elly-Karin van der Plas, Rob Sannes, Goedele Schaly, Anke Sloos, Anita Steenhau- er, Loutje den Tex, Saskia van Veen, Hans Verwey, Piet Westerhout, An nelies Wirth, Lieke Zuidema. Voorw. bevorderd 1, herexamen 1. afgewezen 19. Bevorderd van klasse 3 naar 4: Kolja Diakonoff, Bas de Groot, San- der Hilarius, Nicoline Huising, Adriaan Kist, Jan Klerks, Piet Kos tense, Freek Krop, Winnie Melai, Jaap de Meyere, Elske van Praag, Tjeerd van Rij, Bientje Schutte, Mie- neke Stapensea, Hanneke Stol, Frouk- je Taconis, Martientje Verwey. Ruurt de Vires, Clara Witkam, Teartse van der Zee, Walter Bernstein, Liesbeth Bruyning. SJoerd van Dok, Bram Flippo, Els Frielink, Elsbeth Herfst, Eduard Huussen, Adeline Idema- Greidanus, Lenneke Katz, Liesbeth de Klerk. Maarten Koetser, Ada Ko ningsveld. Nol Kraan, Peter van Krieken, Willem Kukenheim, Felix Luitwieler, Rico van der Schaaf, Dia van der Vliet. Frans de Wilde. Her examen 3, afgewezen 9. Bevorderd van klasse 4 naar 5: Margot Beyers, Adèle Bonjer, Tilly Bos, Pieter Boutkan, Ewald Hekking, Reint Holsbergen, Marjolein de Jong, Freddy de Koning, Jan Hein Ko ningsveld, Gert Leurdijk, Johan de Meyere, Hanmde Muller, Wieb Pera, Madeleine van Rossum, Hans Ter louw, Jeannet Tjerkstra, Anneke Ver wey, René Wassenaar. Koos Zonder van, Ineke Zuidema, Hilde Zwolle, Binnert Boeke, Marjan Galestin, Paul Gans. Walther Grotenhuis, Elzelien Haantjes, Marjan Hulsbos, Jolien Kraan, Doortje Kuenen, Jan Lange, Arjarme van Raalte, ELma Roosen schoon, Daan Samkalden, Chiistiaan Saraber, Els Schimmel, Bert Schota nus. Liesbeth Sitsen, Maria Smit, Niels Smith, Tom van der Steen. Her examen 3, gifgewezen 13. Bevorderd van klasse 5 a naar 6 a: Wilma Bakema, Eise Borgers, Reinout Burgerjon, Thys Cohen, Heiman Co- lenbrander, Leo Dee, Nelleke Fontein, Mieke de Koning, Tilly Ruitenberg, Piet Stokvis, Marijke Teeuw, Mieke Versteeg, Martlne Vosmear, Paula Witkam. Bram de Wolf, Hanneke den Har tog. Herexamen 1, afgewezen geen. Bevorderd van klasse 5 b naar 6 b: Rein Bakhuizen van den Brink, Bob Blankwaardt, Janbart de Bruyn, Dik Degens, Albert Delfos, Willem Hen drik Dorsman, Anneke Klerks, Frits Koetser, Simon Kooyman, Eduard Kukenheim, Arnold Niessen, Judith Schieffelers, Kees Schimmel, Ria Smit, Jan Swen, Eddy van der Vliet, Irma Zeeman. Herexamen 1, afgewe zen 3. Vijfl-ien jaar De „Stichting Sleutelbloem" bestaat in Leiden al ongeveer 15 jaar. Zij werd opgericht door de heren Leem- brugge en Van Eek. De heer D. van Eek is al die jaren voorzitter van het bestuur geweest, waarin onder andere de Leidse wethouder Harm- sen zitting heeft. Het werk van de stichting kan gezien worden als een onderdeel van het Zonnebloemwerk, een landelijke instelling, die zich de orming van de werkende jeugd tot op dit gebied. Op het ogenblik zijn er in vele plaatsen in Nederland on geveer 80 soortgelijke verenigingen. Ruimtegebrek „De belangstelling voor de Sleu telbloem is zeer groot en het is jam mer dat door ruimtegebrek vele meisjes teleurgesteld moeten wor den", vertelde mevrouw H. R. M. CramerVan Vianen. Mevrouw Cra mer is leidster van de Sleutelbloem. Op het ogenblik worden zes a zeven cursussen gegeven. Iedere cursus wordt door 15 a 20 meisjes gevolgd. Het is dan ook geen wonder dat me vrouw Cramer en haar assistente handen vol werk aan de organisatie van de cursus hebben. Boottocht De boottocht naar de Kaagsocië teit vormt ieder jaar de afsluiting de opleiding. Na het openings woord van de heer Van Eek reikten rouw Cramer en mej. Henderson, de directrice van de huishoudschool, de getuigschriften uit. Vooral de te rugtocht was erg plezierig en een accordeonspeler wist de stemming onder de meisjes er wel in te houden. De volgende tweede jaarsmeisjes ontvingen het getuigschrift: E. Be- kooy, G. de Groot, T. Mulder, L. Molenaar, G. Breedijk, E. van Kem pen, G. Koemans, S. van Leeuwen, G. Oudshoorn, W. Boezelijn, A. Kra mer, W. Plokker, A. v. d. Oever, A. de Jong, L. v. d. Plas, A. Groen, A. v. d. Plas. N. Verdoes, R. Klok, N. Schaap, N. Hogewoning, R. v. Duy- venvoorde, F. v. d. Plas, J. van Duyn, C. Berkhey, A. Zwaan, G. Zwaan, N. Zwaan, J. Müller, L. van Duyvenvoorde, L. v. Duyn, J. v. Duyn, L. Schoonerberg, D. v. Duyn, C. Guyt, M. Valk, I. v. Duyn, R. v. Duyn en H. v. Dijk. De volgende leerlingen van het St. Agnes-lyceum zyn bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Els Effert, Charlotte Eysink Smeets, Jeannette Le Grand, Elly Grimbergen, Josephine Heetwinkel, Bernadette Kortmann, Hanneke Nijssen, Mieke Pynaker, Ineke Fles, Thea van der Heijden, Annette Heu- zen, Elly Kienjet, Corry Kuipers, Margrit Lakeman, Hélène Matze, Henny Meskers. Emy Morsch, Ada Paardekooper, Jetty de Rijk, Carla van der Spek, Emmy Warn au, Ber nadette Karthaus, Angelique Forta- nier, Lia Goddijn, Gonny Hooger- vorst, Astrid Verhoef, Tineke de Winter. Francis Zwetsloot, Ineke Blokhuizen, Suus van Buijtenen, As trid van Duijn, Annemieke de Groot, Liesbeth Henneman, Wilma van Kessel, Regina Kleiss, Irma Pieterse Lia Pieterse Jeannette van der Wei de, Lla van der Geest, Marijke Jans- sens, Thérèse van Kesteren, Joke Koek, Ankle van der Meer, Loes van Noort, Beatrijs Staats, Rina van Tol (met lof), Corry Vogelaar, Katy An- dor, Jeannette Hoogeboom (met lof) Paula Limburg, Annemlep Oltheten, Bernadet Tolenaar, Nelleke van dei Valk, Monica Zonneveld (met lof) Marijke Buiting, Berry Dingjan, Lous Krechtig (met lof), Ria Lovink Renée Mulder. Letha Pieterse, Elien- tje Raaphorst, Toos van der Spek, Wilma Verhar t (met lof), Mar ja Beuk (met lof), Hanneke Lagerberg, José Scholtz, Len- Ubink, Marie-Jo- sè VielvoUe (met lof), Sonja Wijzen- broek, Alma Zuiderduin (met lof), Marie Louise Ursem (met lof), Patri cia Heijligers, Anneke v. d. Klaauw, Joke Zandbergen, Ellen van Hummel Yolande van Lent, Annemieke Mon- tanus. Bevorderd naar 3 MMS: Jeanne Aartsen, Annemieke Baak, Ineke Caspers, Ina Dazert, Annette Dijk, Marleen Eysink Smeets, Joke Geijer, Coby Goddijn, Riet Groene- woud, Ria Hermans, Annie Hooger- vorst, Joke Hooymans, Hanneke Jo ins, Ginny Kemmere, Emelien Koumans. Marthle Marcelis, Petra de Ridder, Elisabeth Vogels. Ineke Vree burg, Toin Boon, Dlneke Bouter, Paula van den Broek, Renée van Het speciale zwemonderricht voor mindervaliden, georganiseerd door Algemene Ned. Invaliden Bond en de Ned. R.-K. Invalidenbond „St.- Lidwina", dateert reeds van oktober 1952. Dank zij de belangeloze mede werking van een aantal zweminst-ruc- teurs (-trices) kon dit soort zwem onderwijs aan mindervaliden een be langrijk onderdeel van de algehele revalidatie gaan vormen en wel in het bijzonder voor het aankweken van het nodige zelfvertrouwen. Dat het zwemonderricht aan min dervaliden door de instructeurs»tri ces) bepaald serieus wordt genomen, blijken uit het verheugende feit, an de onderscheidene zwem scholen voor mindervaliden jaarlijks 100 150 leerlingen met succes de vaardigheidseisen voor één der offi ciële KNZB-diploma's afleggen. Onder auspiciën van de afdjlingen Leiden van de ANIB en „St.-LidWi- na" levert ook de Leidse zwemschool in de „Overdekte" sedert 1952 haar heilzaam aandeel in de revalidatie hiervoor in aanmerking ko mende gehandicapten uit Leiden en omstreken. Iedere woensdagavond krijgen enkele leerlingen in de „Over dekte" het speciaal op hun handicap afgesteld zwemonderwijs, dat in het kader van de revalidatie tevens is be doeld om na enige tijd de leerling(e) een KNZB-diploma te laten behalen. werksters „achter de schermen", die dit prachtige werk elke woensdagavond geheel belan geloos onder leiding van hoofdin structeur. de heer P. Lepelaar, ver richten zijn de dames J. C. Lepelaar- Tegelaar, A. Pijn. aken-de Roode, M. Kapteyn, Freddy Kooyman, Hanna Passchier en de heren W. M. van Kampenhout, M. Pynnaken en A. Harteveld. Als een alleszins geslaagd sluitstuk van de zwemcursus 19631964 hebben gisteravond in de „Overdekte" niet minder dan 22 mindervaliden uit Leiden e.o. zwemexamen gedaan, teneinde in aanmerking te komen voor het KNZB-diploma A, B of C. Onder de zeer velen, die van hun be langstelling voor dit examen blijk gaven, bevonden zich de wethouder van Sociale Zaken, de heer S. Men ken, de algemeen voorzitter van de ANIB, mr. F. C. R. Drossaart Bent- fort, de afdelingsvoorzitter, de heer H. P. Pannekoek, de afgevaardigde van de Dienst van Sociale Zaken, mr. A. L. van Leeuwen, alsmede de direc teur van de Nazorg werkplaatsen, de Tirolf. werd afgenomen onder heer W. Het supervisie van de heren B. J. Moole- naar en W. M. van Kampenhout, di ploma-officials van de KNZB. Alvorens na afloop de uitslag be de instructeurs (trices), alsmede tot de officiële instanties, die in een drachtige samenwerking dit mooie werk in het belang van de gehandi capte mens mogelijk maken. Het A-diploma werd behaald door de meisjes: H. v. Duiin (11 j), N. Steenvoorden (9 J), B. Duindam (10 j) allen te Noordwijk; N. Witte (14 j) Voorhout; R. de Jong (13 j) Zoeter - woude; K. van Eik (13 j). G. v. Iter- son (11 j), M. v. Iterson (9 j), allen te Leiden: dt Jongens J. v. Duiven- bode (12 j), H. Lindhout (11 j), P. Steenvoorde (15 j) allen Noordwijk; Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het artsexamen: mej. F. J. van der Beek (Leiden); mevrouw M. Broekhuisv. d. Bent (Oegst geest); mevrouw A. A. GeldofFi scher (Leiden; de heer J. W. Visser (Leiden); de heer dr. J. Voogd (Lei den); doct.ex. Engelse taal- en let terkunde, de heer A. Groeneweg (Oegstgeest), mevrouw D. P. Groe newegKelder (Oegstgeest) en mej. J. Bakhoven (Rotterdam)kand.ex. klassieke taal- en letterkunde: H. P. A. J. van der Spek (Leiden), me vrouw E. J. M. R. KammaKriek (Amsterdam) en de heer J. M. Das sen (Schimmert)doct.ex. Nederl. taal- en letterkunde: de heer M. Langbroek (Wassenaar)kand.ex. ge schiedenis: mej. M. C. J. Jansen Schoonhoven (Oegstgeest) en de heer H. G. Keuken (Leiden); doct. ex. notariaat: de heren J. A. A. Moe- rel (Gouda), G. W. M. Bodéwes (Hil versum), F. O. Aalbers (Den Haag) en A. A. C. Verhees (Leiden)doct.ex. scheikunde: de heren J. C. van Ra- venswaay Claasen (Leiden), C. J. Bloys van Treslong (Wassenaar), J. C. Haaman (Hillegom), mej. C. A. de Mey (Wassenaar) en mej. J. M. Wimmers (Den Haag); doet. Ned. Recht: (Den Haag) (Den Haag) de heren E. Harinck i M. J. W. M. Ellis doct.ex. godgeleerd heid: de heer L. de Liefde (Leiden). (11 j), Ledden: de dames C. Casper (43 j) en J. v. Zuylen (45 j), beiden Noordwijk; het B-diploma werd be haald door het meisje U. v. Oosten (11 j), Noordwijk; en de Jongens: J. Zonneveld (13 J). K. Meeuwenoord (15 j) beiden Noordwijk; H. de Tolle naere (14 j), Leiden: voor het C- diploma kwamen in aanmerking: de heer G. A. Steenvoorden (37 j), Noordwijk en de 16-jarige jongeman K. v. d. Kraan uit Leiden. Slechts één H. v. d. Burg (15 j), Delft; R. Weeda kandidaat moest worden afgewezen. Dam, Els Le Fèvre, Marijke Groe nendijk, Brigitte Laken, Adri Lepe laar, Els van Niekerk, Marian van Remundt, Bep van der Salm, Mar tientje Smeding, Henny Verhoeven, Maruska de Wit, Leny Woerde, Su zanne van de Poel, Trudy van Harte- velt, Marianne Koens, Anky van Am- stel, Caty Augustinus, Lidwien Buis (met lof), Riet van der Geest. Joke de Haas, Louise Kitselaar, Liduin Meijer, Ria van Rijn, Mieke Simmer- man, Janine Spitz, Marieke van Vel- zen, Gemma Verhoeven, Annette Waaijer, Ankie Wartna, Ria de Win ter, Carla van der Zalm, Anneke Zandvliet, Ella van der Zon, Gatha Nouwens. Bevorderd naar III Gymnasium: Joke Beek, Marga Bonnet, Mary Boot, Mar ja Detmers, Alice Duindam (met lof), Gemma Hoogkamer, Ma rianne Jongen, Fernanda Leenert, Lidwien Peterse, Mieke Raaphorst, Vera Schoots, Ineke Smeets, Anneke Tolenaar (met lof), Karin Verbaken Marianne Verhart, Marry Verkleij (met lof), Maus de Vrind, Karieneke van Zanten, Sylvia van der Zwet. Martha Wegdam. Bevorderd naar 4 MMS: Anneke Alkemade, Regina Borgsteijn, Anne ke Dekker, Toos Duindam, Maria Edelaar, Margo van Egmond, Dolly van Eyken, Jacqueline van Leeuwen. Mieke van Noort, Else Remijnse, Ma- rionne Smit, Paula Starink, Wila van Ulden, Margriet Verhoef, Thea Ver mond, Kok Waaijer, Antoinet Wie- ring, Carina Hermans. Caroline Lee- nen, Hella Boot, Anneke Belt. Marie ke Brandenburg, Marie-Thérèse Diep straten, Mirjam Duivenvoorden, Wi- neke Gieske, Agnes Hiep, Anneke Hooymans, Tine van Leeuwen, Nellie van der Meer. Henny Munsterman, Willy van Nierop, Jeannette Nieu- wenstein, Tineke Portier, Marian Staats, Marie-Thérèse van der Voort, Joke Warnau, Annemieke Verbaken, Els Wegdam, Ria Wiersma, Anja van der Bruggen, Truus van Leeuwen. Bevorderd naar TV Gymnasium: Barrie Bakker, Jopie Beekman, El- lie van den Bosch, Lisette Cuppen, Veronique van Dongen, Ans Gribnau. Marijke Gründemann. Lideke van Kerkhoff, Nelly Koek, Olga Kolks, Greetje Limburg, Francesca Peer, Erna Pouw, Loes Verhoef, Leny Vink (met lof), Joke de Vrind. Bevorderd naar 5 MMS: José Beckers, Ineke Boogmans. Marian Bouter, Ineke van Egmond. Bergith Elemans, Hedy Flohr, Janice van den Hurk, Lineke Muskens, Ans Neve, Carla Oude Elferink, Thea Ouwerkerk, Andrée van de Poel, Ire ne van der Hoorn, Mary Beljon, Ma rian van Brussel. Marijke Buis, Syl via van 't End, Ans Gottenbos (met lof), Tilly Huiberts, Lidy Kaizer, Ted Krom, Paulien van Paridon, Thea Pieterse, Willy Pieterse, Joke van Tongeren, Ine Vuurpijl (met lof), Marianne Doornweerd, Ineke Kras, Marijke Polane, Willy Wallaart. Ti neke Witteman. Maria van der Zalm. Lies Jansen, Berteke de Sturler de Frienisberg. Bevorderd naar V Gymnasium: Joke Blokland, Anke Burgers, Ca roline de Graaf, Marian Huykens, Margriet Kohlbeck, Marijke Lager berg, Anke Meys, Truus Nagtegaal, Henny van Santen, Marian Starink, Loes van der Valk, Jeanne Verbey. Ida Verhart, Rosemarie Verhoef, Fieke Versluijs, Antoinet Visser, Fridi Westgeast, Hanny Wijnands. Bevorderd naar VI Gymnasium: Emy van Brussel, Stef Dietz, Su- m Flapper. Tiny Kraan. Anneke ui Maris, Corry van Rijt, Mieke Rombouts. Jeannette Wortel. Lettv Zanten, Ko Gouverneur, Els de Vrind. Promoties Leidse Universiteit Ds. J. Plooij, hervormd predikant te Bemmel (Geld.), is gisteren aan de Leidse Universiteit gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift getiteld: „De myste rie-leer van Odo Casel (een bij drage tot het oecumenisch gesprek der Kerken)". Promotor was prof. dr. P. J. G. A. Hendrix; idem tot doctor in de faculteit der geneesk. op een proefschrift getiteld „Uptake of lipid bij Phagocytic cells (an examination of the role of phagocytosis) dhr. P. Elsbach geboren te Zeist en thans wonende te Delft. De promotie ge schiedde cum laude. Promotor was prof. dr. A. A. H. Kassenaar; idem tot doctor in de faculteit der genees kunde op proefschrift .Perception and neural representation of simultaneous dichotic pure tone stimuli", de heer D. W. Oden thai, geboren te Sun- geiliat en thans wonende te Am sterdam. Promoaor was prof. dr. J. Duyffidem tot doctor in de facul teit der geneeskunde op proefschrift „Enzymhistochemie van de bijnier- schors van de rat", de heer G. Th. A. M. Bots, geboren te Tilburg en thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. A. Schaberg. Gouden bruidspaar Vijftig jaar geleden, op 9 juli 1914, gingen voor de heer en mevrouw P. J. Ouwerkerk- Klomp, Marijkestraafc 9a in Leiden, de bruidsdagen in. Dit heugelijke feit wordt door het gou den naar dezer dagen op feestelijke wijze herdacht. De feestelijkheden zullen niet van die omvang zijn als de heer Ouwerkerk wel gewild had, omdat de gezondheidstoestand van hem en zijn vrouw iets te wensen overlaat. De vreugde om dit jubile um zal er echter niet minder om zijn- Het beroep van de heer Ouwer kerk is bankwerker en hij is voor namelijk in de scheepsbouw werk zaam geweest, o.a, 16 jaar bij de Gebr. Boot. Na zijn Densionering is de heer Ouwerkerk nog enkele jaren noofdbewaker van de rijwiel stalling onder het station in Leiden geweest. Uit dit huwelijk zijn elf kinderen voortgekomen, van wie er nog tien in leven zijn. Er zijn nu al meer dan 40 nakome lingen. De heer Ouwerkerk is ook al 50 jaar abonnee van het Leidsch Dagblad. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN M. Morse; Cornelia Antonla, dr van T. van der Melj en E. de Moolj; Marinel, dr van A. J, D. Kamerling en A. M. W. van der Ster. ONDERTROUWD Ippel en J. C. Ruls; M. A. Alberts en J. Bol; A. G. Warmond en Mazurel; H. Schenk en E. van Wijk; K. Groen en J. J. Kuljvenhoven; K. Polack en I. H. M. Biermans. R. Böhm en C. Staffeleu: J. Stoof en C. Outer; A. Brouwer en W. Slle- rlngs; H. J. Sira en A. Koome; F. J. Egmond en J. J. DulJverman; m Vliet en W. M. Jansen: J. n M. J. Roman; S. Slngerllng m Toren; L. J. Spierenburg en ie; J. C. Oomen en C. van d® M. H. Regeer; den Berg, 72 Jr, i foto GESPECIALISEERD IN HUWELIJKSREPORTAGES Apolhekersdijk 27, Leiden, tel. 20308

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3