SLECHT WEER VERGEZELT DE LAURA-DEELNEMERS Stemming begint er in te komen Haagse politie had dekens vergeten „Ze kookt nog beter dan mijn eigen vrouw'' RUSSEN KUNNEN LEREN VAN ZWEDEN EN DENEN Zwemmend Russisch super soon verkeersvliegtuig Breed debat in Praag over problemen van wereldvrede Unicum L. Hout degradeert - 2 redt zich LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 8 JULI 1964 (Van één onzer redacteuren) De deelnemers aan de 17de llphense Rijwielvierdaagse, de aura, zijn vanmorgen onder on- lunstige weersomstandigheden lestart. Een stormachtige zuid wester striemde de regen in de (isteren door een spaarzaam lonnestraaltje gebruinde gezich- len. Vandaag rijdt men in de richting van Rotterdam. Gistermorgen verschenen 425 Lau- Jjanen bij het Nutsgebouw. Er had- Tlpn 432 deelnemers ingeschreven, |Uaar zeven moesten door ziekte e.d. 'Ijtrstck laten gaan. De A-groep (150 in) kon om 7 uur het startstempel lalen, de B-rjjders (100 km) om half Laagterecord werkloosheid ■Van onze Haagse correspondent) ||De geregistreerde arbeidsreserve ■|an mannen in Nederland daalde «durende de maand juni van 17.750 tot 16.648 hetgeen een nieuw record betekent. De bezetting op aanvullende wer ken nam met rond 350 af tot 1448, todat het aantal werkloze mannen ■toet 750 verminderde tot 15.200. Het 2 oor seizoen gecorrigeerde cijfers van P e geregisteerde arbeidsreserve steeg iet 1000 en bedroeg aan het einde '7an juni 25.000 Dit wyst echter niet 'u een verruiming van de arbeids- V larkt, daar zij geheel door inci- sntele factoren is teweeggebracht, I elke bij deze lage werkloosheid een lelatief sterke invloed hebben. [Het aantal openstaande aanvragen p mannelijk personeel nam met fjna 14000 toe tot het niet eerder gereikte niveau van 103.000. Voor glim 75 procent had deze stijging ▼durende juni betrekking op jon keren, die dit jaar hun schooloplei ding zullen beeindigen. Naar vrou- ren is een openstaande aanvraag tan 47.873, terwijl' er een aanbod is tan 3271. i In de metaal is het aantal open- Kaande aanvragen nog het grootst (♦4081), terwijl de bouw de tweede Waats inneemt met 16.280. Tevreden Een A-rijder vertelde ons, bijzon der tevreden te zijn over deze rege ling. „Daardoor gaat de samenvoe ging van beide groepen halverwege de route veel beter", zei hij. „Het vo rig jaar moesten we altijd heel hard fietsen om de aansluiting met de B- groep niet te missen. Tien Laurianen hebben vanaf het begin ieder jaar, dus dit jaar voor de zeventiende keer, meegereden Acht doen het voor de 16de keer en 5 voor de 15de keer. Er zijn 165 nieuwelin gen. De Leidse Koksschool bij Oegstgeest. Dagblad) is niet geheel duidelijk geworden, 's Avonds laat werd de magazijn meester gebeld en nog precies op tijd was de auto met gemeente dekens in Alphen terug Zand happen De ploeg van de gemeentesecreta rie (14 man sterk), die voor de Laura drie dagen vrij heeft gehad, was gis teren op het strand van Zandvoort aan het stoeien. Plotseling bleek de arm van ploegleider Zonderop uit de kom te zijn geschoten. Met vereende krachten werd de arm weer op zijn plaats gebracht. „Ik lag eerst wel even zand te happen", zei de heer Zonderop later. „Maar ach, op zo'n dag kun je veel hebben. Ik ben ge woon weer doorgereden en ben ook niet van plan, er mee op te houden". Stemming De stemming begint er al aardig in te komen, hoewel het gisteren een rustige dag was. In het Nutsgebouw werd 's avonds gedanst, en naarmate de avond voortschreed, steeg de stemming. Een climax was de spon tane polonaise door gangen en zalen. De A-groep is gisteren aan een stuk (alleen de politiegroepen na men een kleine pauze) doorgereden naar het Kopje van Bloemendaal Daar werd de B-groep ontmoet, en na nieuwe kracht te hebben opge daan, ging men gemeenschappelijk verder. Tot Amsterdam hadden de Laurianen wind mee gehad, maar van Haarlem naar Leiden was de steeds harder wordende wind pal te gen. De reparatiewagen heeft gisteren 32 fietsen in behandeling gehad. Er moesten in hoofdzaak banden wor den geplakt en andere kleinere repa raties worden verricht. Verscheidene deelnemers maakten gebruik van de diensten van de Fotowacht. Sommi gen hebben een camera in bruikleen. Dekens De ploeg van de Haagse politie, by wie ook Ans Miedema, miss Laura 1963, is ingedeeld, kwam maandag avond plotseling tot de ontdekking, dat men de vermoeide ledematen niet naar behoren ter ruste kon leg gen, omdat de dekens waren ver geten. Wie hier schuldig aan was, Chroesjtsjow erkent voor radio en tv: Chroesjtsjow heeft gisteren voor e Russische radio en televisie verslag •(gebracht over zijn Scandinavische fis, waarvan hij maandag was terug- fkeerd. Hy zei dat hy gastvrij en artelyk was ontvangen. De Rus- rehe indruk dat de bevolking van «e landen koud en gereserveerd ,u ïjjn, is niet juist, zei hy. hroesjtsjow sprak 35 minuten over 9 belangrijkste zaken die hij in candinavië had besproken .De ge- bekken waren openhartig en zake- lk. zei hij. Het niet meedoen aan voorgestelde multilaterale NAVO srnmacht en het afweijzen van frnwapens op Deens en Noors "ondgebied vond hij „een belang de bijdrage tot bevestiging van de rede". Tegen de Scandinavische lei- ere had Chroesjtsjow gezegd, dat ïoeilijk een regeling van het ont- fcpeningsvraagstuk kan worden ver acht, zolang er geen vredesverdrag bet Duitsland is gesloten. Landbouw en industrie in Scandi- ivië hadden een grote indruk op •em gemaakt, maar „zoals in alle Vitalistische landen" had hij er wenen van „ongelijkheid" opge merkt. Hij was „diep onder de in- gekomen van het hoge peil van de Deense landbouw. Op het gebied van organisatie kunnen de Russen niet veel van de Denen leren, maar hun toepassing van kunstmest en uitgelezen zaaigoed zyn een stu die waard, zei de Russiche premier. Hij noemde de resultaten van de Deense veefokkerij .dikwijls ongeloof lijk", vooral de melkopbrengst vond veel leren van de methoden die op Zweedse werven worden toege past, hoewel het gebruik van vooraf vervaardigde eenheden bij de scheeps bouw in Rusland niet onbekend is. Zweden kreeg voorts een compli ment omdat dit land de protesten van NAVO-zijde tegen verkoop van oliepijpleidingen aan de Sowjet-Unie naast zich neergelegd heeft. De Sow jet-Unie wil nog meer gas- en olie buizen bestellen, zei Chroesjtsjow. Chroesjtsjow herinnerde eraan dat met Zweden een overeenkomst is be reikt over een mogelijk afsluiten van een pact voor lange termjjn „om een stabielere grondslag voor de han del tussen de Sowjet-Unie en Zweden te scheppen". Hij zei dat er grote mogelijkheden bestaan voor uitbrei ding van de handel met de drie Scandinavische landen. De andere ploegleden waren wel ge schrokken van het ongelukje „Ik vond het vreselijk eng", zei een meis- De meeste niet-Alphense deelne mers eten en slapen by gastvrije Al- phenaren. Over het algemeen zjjn zy vol lof voor de wijze, waarop de huis vrouwen hen onthalen. Gisteren vin gen wy een veelzeggend commentaar op: „Ze kookt nog beter dan mijn eigen Twee leden van de 32 man sterke ploeg van de Rotterdam- se Havenvakschool hebben gis- teren een deel van de tocht zwemmend moeten afleggen. Freek Woning en Wout Roo- senberg reden naast elkaar op de Venneperweg tussen Leimui- den en Nieuw Vennep. Omdat er een bus van Maarse en Kroon moest worden gepasseerd, kreeg de ploeg het teken: achter el kaar rijden. Bij het „invoegen" raakten de sturen en pedalen van de fietsen van Wout e Freek in elkaar. Beiden vielen i de Wetering. Bij de boerderij van de familie Kerkvliet mochten zy onder de douche. Mevr. Kerkvliet stopte intussen hun kleren in de w machine, en zodra deze met de centrifuge waren gedroogd, kon den de jongens weer verder Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Voortman te Dussen. Zoutkamp J. Kroeze, kand. té Kampen. Bedankt voor Wa- genlngen (a.s. vac. H. J. Kouwenho- ven) J. v. d. Zanden te Zwolle Applngedam K. D. CHR. GEREF. KERKEN P. Roos. kand. te Apeldoorn te Rot te Hoogeveen. Beroepen i kela J. Plantlnga, kand. te Hoogeveen te Noordscheschut J. J. de Jong. kand. te Apeldoorn te Werkendam G. Bouw. kand. te Nunspeet. GEREF. GEMEENTEN Goudswaard A. Bregman. aan Zee A. Bregman, kand. te Bent huizen te Aagtekerke, te Arnhem, te Boskoop, te Borssele, te Kapelle a/d Rusland bouwt een supersoon verkeersvliegtuig, dat sneller zal zijn dan de door Frankrijk en Engeland ontworpen Concorde, zo heeft de directeur van de Russische luchtvaartmaatschap pij Aeroflot gisteren gezegd. Kolonel-generaal Ewgenl Loginow kon niet zeggen, of Amerika of Rus land het eerst zou komen met een verkeersvliegtuig dat sneller vliegt dan het geluid. Verwacht wordt dat de Concorde, die een snelheid krijgt IJssel, te Kortgene, te Nleuw-Beijer- land. te Oosterland, te Veen. te Uddel en te Wagenlngen D. Hakkenberg, kand. te Veenendaal. BAPTISTEN GEMEENTEN IJmulden G. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Dordrecht kand Het kleurige mozaiek, dat de ope- het belangrijker de ning van de tweede Chr. Vredescon ferentie in Praag vergezelde 1200 deelnemers in een bonte verschei denheid van rassen, naties, kleder drachten en huidskleuren dook al spoedig onder in twintig werkgroepen hardwerkende, zich over papie ren buigende en vaak fel discussi erende mensen. Zy hielden zich twee dagen lang bezig met de stof, die tien studiecommissies hadden voor bereid over de vragen, die met de wereldvrede samenhanggen. Op het spoor gezet door hoofdrefe raat van president en stichter der Chr. Vredesbeweging, prof. dr. J. L. Hromadka, die de deelnemers op weg leven der volken", werden de afge vaardigden van ca. 60 landen uit alle werelddelen door tal van toespraken geïnformeerd over de vragen en spanningen, die elders en doorgaans buiten Europa remmend werken op betere verhoudingen en gunstiger ontwikkelingen. Met brede toets ontwierp de Ame rikaanse docent dr. Harvey Cox (op borgtocht op vrije voeten in een pro ces wegens protestacties tegen de rassenscheiding» een beeld van de vrijwel onbeperkte mogelijkheden der moderne techniek, ten goede en ten kwade. Moderne bewapening (bac teriologisch en chemisch) eist meer bezinning en zelfbeheersing dan ten tijde van pijl en boog, die althans niet tot een catastrofe konden lei den. In dat opzicht is een nieuw sta dium der geschiedenis ingetreden. Daarnaast: overvloed van voedsel ligt binnen handbereik, het schort aan een beter systeem van verde ling. De automatisering verkort al meer de werktijd, elektriciens in New- York werken 30 uur per week. Kun nen we een ethiek van de vrije tijd ontwerpen? Welke doeleinden moet onze prachtige techniek hebben? Is Mevrouw Mulder en mevrouw Dokter Van der Steen delen bij Zandvoort dampende soep uit. (Foto Leldsch Dagblad) te berei- een minimum aan voedsel en bescheiden woonruimte voor ie der kind te verzekeren? Uit eigen, bittere ervaring bericht te de Uruguyese predikant dr. Emilio Castro over de permanente honger- toestand in de Latijns-Amerikaanse landen, waar nog heden ten dage el ke 42 seconden een kind van hon ger sterft. Christen zijn in die lan den vergt een actief meewerken aan de verheffing van het volk, een kri tische instelling ten opzichte van de gemeenschap, openheid jegens alle sociale veranderingen (er is geen heilige sociale orde, die niet aange tast mag worden), vorming van een gezond nationalisme ter erkenning van menswaardig leven. Openheid Wat de Russische theoloog aarts priester Borowoj inzake coëxistentie en Gods verbond met de mensheid to berde bracht, mocht enerzijds wat theoretisch aandoen met de vele ci taten van Bonhöffer, Yves Congar, Paus Johannes XXIII, Maritain e.a., anderzijds liet zich daaruit vast stellen welk een snelle ontwikkeling de Russen sinds hun intrede in de Wereldraad van Kerken hebben doorgemaakt. Nog voor weinige ja ren en zeker ook nog op de vorige vredesconferentie van 1961 kwam van Orthodoxe zijde voornamelijk het liturgische element en de mys tieke theologie aan het woord. De concrete situatie werd slechts ge noemd in de min of meer verplicht aandoende pleidooien voor de vrede aan het slot der beschouwingen. Op merkelijk daarentegen in Boro woj's speech was de doorlopende ge dachte, dat liefde tot goed alleen maar gestalte kan aannemen als liefde tot de naaste .De theoretische hulde aan de vrede is vervangen door het erbarmen met de lijdende, door angst en onvrede geteisterde Discussies Geen spanningen? Niet zolang er referenten aan het woord waren die de moeite van het aanhoren alles zins waard waren. Wel zodra in dis cussie kwamen de problemen: koude oorlog, nieuwe staten, Duitsland, vrijheid en gerechtigheid, of toen de Japanse delegatie zich tot tolk van de niet verschenen Chinese delegatie maakte en waarschuwde, dat de „Russisch- Amerikaanse" ontspan ning ten koste gaat van de door neokolonialisme bedreigde Aziatische massa. Weinigen hadden iets in te brengen tegen het Japanse appèl aanval op Hirosjima en die een op roep deed op zijn mede-deelnemers: dit nooit meer. De vergadering verzocht in tele grammen aan president Johnson, premier Chroesjtsjow, premier Home met aandrang de atoomproef-stop ook op ondergrondse experimenten toe te passen. Aan president. De Gaulle werd gevraagd ook zijnerzijds het akkoord van Moskou te onder tekenen. Ds. G. P. Kiyn. van 2,2 maal die van het geluid, eer der in dienst zal worden genomen dan zijn Amerikaanse tegenhanger, drie maal zo snel als het geluid zal vliegen. Generaal Loginow zei op een pers conferentie, dat het moeilijk was te zeggen hoe snel het Russische vlieg tuig zal zijn, „maar het zal sneller zijn dan het Engels-Franse toestel". Hij zei voorts dat Rusland gereed was om een „non-stop" luchtverbin- ding tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie te openen, maar dat de Verenigde Staten de onderhande lingen ophouden. Bristol Siddeley, de Britse vlieg tuigfabriek die aan de Concorde werkt, heeft intussen bekendgemaakt, dat het eerste model van de reactor „Olympus 593", waarmee de Con corde zal worden uitgerust, zijn eer ste serie proeven heeft voltooid. Dit betekent dat men drie maanden op het schema vooruit is. Nederlands meetinstrument in VS-satelliet toestemming gekregen om als de laatste tests ook goed verlopen een onder zijn leiding door een werk groep ontworpen apparaat voor het doen van metingen aan de elektro nen in de kosmische straling te plaatsen in een in 1966 te lanceren Amerikaanse satelliet. Dit is een z.g. „OGO-satelliet of Orbiting Geophy sical Observatory, een rond de aarde draaiend geofysisch observatorium. Een werkgroep van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Weten schappen te Delft, waar prof. Wap- stra doceert aan de Technische Ho geschool, heeft het apparaat doen door Nederlandse wetenschapsmen sen, in een Amerikaanse satelliet mee zou gaan. Er zijn ook aanvragen van Britse, Franse en Italiaanse ge leerden om instrumenten met deze satelliet te mogen meesturen. De rooms-katholieken en het gesprek over de pil Samenspraak tussen gelovigen en priesters is zeer gewenst Naar aanleiding van het feit, dat kardinaal Ottaviani zich onlangs af keurend heeft uitgelaten over de openlijke discussie rond het anti-concep tiemiddel de pil, hebben drs. A. L. M. Arnolds en dr. J. Hirdes hun ziens wijze over deze kwestie uiteengezet in „Ruim Zicht", het orgaan van het Nederlands Katholiek Vakverbond. zou blijven. Hij mist hierin namelijk de duidelijke erkenning, dat de kerk om tot een verantwoorde leerstellige uitspraak te kunnen komen de in zichten van met name de beoefe naars der verschillende wetenschap pen eenvoudig broodnodig heeft. Volgens hem hebben psychologen, sociologen, cultuurfilosofen, psychia ters en zelfs historici een ontzaglijke bijdrage geleverd tot een verdiepte kennis van de huwelijkswerkelykheid. Hij meent, dat de theologie daardoor voor velerlei nieuwe gegevens wordt geplaatst, die zy nog onvoldoende in haar theologische bezinning heeft geïntegreerd. Drs. Arnolds had graag gezien, dat iets van dit geluid ook had doorgeklonken in de uitspraak van kardinaal Ottaviani, omdat er dan een grondslag was gelegd voor een heel wat vruchtbaarder gesprek dan. volgens hem. nu meestal valt te beluisteren in „de dialoog tussen kerk en gelovigen". Gesprek niet alleen in Rome voeren Aan drs. Arnolds, die algemeen ad viseur is van het N.K.V., en Hirdes, de geneesheer-directeur het ziekenhuis Berg en Bos' Büthoven (een instelling van N.K.V.) was gevraagd, of zij het gewenst achten, dat er op korte ter mijn een gesprek over de pil op gang komt tussen geestelijkheid gelovigen. Dit omdat kardinaal Ot taviani, zoals ,,Ruim Zichtzegt, het onjuist vindt datover dit onder werp wordt gediscussieerd ook al zijn er kardinalen en bisschoppen bij betrokken en meent dat deze zaak in Rome thuishoort aangezien de eenheid van denken binnen de kerk bewaard moet blijven. Kardinaal Ottaviani heeft betoogd, dat degenen die menen over de pil iets te zeggen te hebben, er goed aan doen hun mening aan de heilige stoel bekend te maken opdat deze met alle overwegingen uit juridische, medische, morele en andere ge zichtshoeken rekening kan houden. Populair gezegd, aldus drs. Arnolds: als iemand een idee heeft moet hij het maar in de bus doen en dan zullen wy wel zien of er iets in zit. Het Ujkt hem wat pover, als deze aansporing de enige „gespreksvorm" TENNISCOMPETITIE Jan Klaassens terug naar VVV het Venlose WV. Klaassens, die in- dertyd op het hoogstepunt van zyn carrière hij was toen „vaste" spe ler in het Nederlandse elftal naar Feyenoord ging, is overigens Venlo als woonplaats altyd trouw gebleven. Het transferbedrag, waarover Feye noord en WV het eens zyn gewor den, bedraagt 27.500 gulden. Duiveimieuws P.V. „Het Oosten" Wedvlucht Creil. Gelost 5.45 uur. 1ste duif 11.35.11 uur. Uitslag: C. Vesseur 1, 4. 10. P.V. „De Reisduif" Wedvlucht vanaf Corbeil. Aankomst eerste duif 13.08.52. 1, 10. S. Hoster, 2, 4, 5, 7. 8 P. Mooten, 6, 9. K. Passchier. L.P.V. „De Snelvlieger" Wed vlucht Chateauroux (628.952 km) 1ste duif 16.52.36 (gelost 6 uur). 1, 8 M. de Lange, 2, 3, 4. J. Berg, 5, 7. F. Heems- Van de twee Leidse tweedeklassers die hun plaats moesten verdedigen is de Leidsche Hout II er dankzy een 62 zege op Festina IV in geslaagd zich te handhaven. Unicum echter, dat de steun van H. Meyer ontbeer de, leed tegen Gooiland II een 3—5 nederlaag en dat betekende voor J. Noordman c.s. het volgend jaar een plaats in de derde klasse. De uitslag, 6—2 voor de Leidsche Hout II. zou doen vermoeden, dat Wim van Wyk cs. een gemakkeiyke wedstrijd hebben gespeeld. Niets is minder waar! Van de 8 partyen werden er 4 in 3 sets beslist ei die 4 partijen stonden de kansen op winst voor de Leidsche Hout II a vankelij k bepaald laag genoteerd. Zo stond Wim van wyk in het eerste H.E. tegen O. Korver, hyper nerveus, de eerste set eenvoudig cadeau te geven. Toen Van wyk de zenuwen In de tweede set eindeiyk onder controle kreeg, moest de Amsterdammer langzaam maar ze ker retireren. Na hevig verzet overi gens want eerst op 1210 kon de kerk, 6. A. v. Noord, 9. L. van Berge Henegouwen, 10. J. Staffeleu. Terg- nler: Gelost 9 uur plm. 290 km. 1ste duif: 13.50.03 uur. 1, 4. M. de Lange. 2, 5, 7. J. Staffeleu. 3. L. Mleremet, 6. N Dysselbloem, 8. L. Bax. 9. J. Berg, 10. Gebr. v. Shie. Corbeil (plm. 420 km). Gelost 6 uur, 1ste duif 13.10.52 uur. 1. 4, 6 7 M. de Lange, 2. 9. 10. J. Staffeleu, 3, 5. J. Berg, 8. Gebr. v. Schie. Leidse aanvoerder opgelucht adem halen. De beslissende set was met 63 snel bekeken. Moeilyk had ook Max Harteloh het in het tweede H.E. Ook hier ging de eer. verloren met de alleszeggende score 16. Festina's tweede mi Horsman, dacht toen waarschyniyk de partij al in de zak te hebben. Hy veroorloofde zich enkele spellen in de tweede set te freewheelen en dat was net voldoende voor Max Harte loh om zyn groundstrokes op maat te krygen. Met 6—0, 6—3 boekte hy een niet meer verwachte en voor de Leidsche Hout II kostbare winst. De dames, mej. De Jager er mevr. Westerhout hadden hun en kelspelen In twee sets in winst om gezet. Mej. De Jager versloeg mej Van de Linde, 64. 64 en mevr Westerhout hield mej. Van Essen op afstand, 75, 64. De H.D. van Wim van Wyk/Max Harteloh v.s. O. Korver/P. Maats, 64, 57, 6-^-2, bracht de stand op 5—0 en daarmee was voor de Leid sche Hout n het tweedeklasseschap behouden. Van de resterende par tyen won Festina IV het tweede G.D. en het D.D. Unicum Zonder H. Meyer had Unicum alleen in J. Noordman nog een troef in de wedstryd tegen Gooiland II. Noordman heeft gedaan wat van hem werd verwacht. Driemaal kwam hy tot winst, in het H.E., het HD. en het G.D. In de overige partijen trok echter Gooiland II aan het n.v.1 langste eind. I üitg. Inzicht van gehuwcle leek Ook dr. Hirdes is voorstander van :n gesprek over de pil. Priesters en gelovigen vormen samen de kerk, zo zegt hy, en Gods volk is één grote familie. Iedere gelovige heeft zyn eigen inbreng in deze familie en evenals in ieder goed gezin moet er een samenspraak zyn, zeker als het gaat over vraagstukken die het grootste deel van dit gezin (de ge huwde leken) raken. De gehuwde leken zullen het dan ook als een opdracht moeten zien. hun denkwyze over het gehele ter rein van de huwelyksbeleving aan het gezag van de kerk kenbaar te maken, aldus dr. Hirdes. Wel zal de leek, volgens hem, moeten Inzien dat hy misschien te zeer geneigd is het vraagstuk te benaderen vanuit zyn persoonlyke moeiiykheden rond de beleving van de seksualiteit in het huwelyk zodat hy te weinig aan dacht schenkt aan de medische, so ciologische. psychologisch en vooral ooktheologische aspecten van het probleem. Dr. Hirdes waarschuwt ook tegen het te voorvarig innemen van te absolute standpunten by discussies over de pil, zowel naar de positieve als naar de negatieve kant. Hij komt tot de conclusie, dat het gezag in de kerk geen definitieve uit spraak over de pil kan en wil doen dan na zeer rijp beraad in de we reldomvattende kerkgemeenschap en dat het gezag daarby een grote in breng van de leken verwacht, niet alleen van artsen, psychologen en so ciologen, maar bovenal van iedere gehuwde leek. Nieuwe uitgaven M. McCarthy. Ultg.: De groep, W. sythoff N.V., Leiden. Lieve Dorothée, door Bernard Shaw. Ultg.: Heljnls N.V., Amsterdam. '-Italië en Sicilië. Verschenen in de serie Elseviers Reisgidsen. Ultg.: Elsevier. Amsterdam. Volkskracht ln gevaar! door drs. H. Bonda Ultg.: Zomer en Keunlngs.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7