Wandelende pastoors door auto aangereden Verloofd paar in duinen bekeurd - toch vrijgesproken Plateelfabriek Gouda staakt de produktie PERSONEEL ONTSLAGEN Bevorderde leerlingen Rembrandt-lyceum STUDIEBOEKEN Fa. B. DE KLER Meer vreemdelingen in Leidse industrie? Leidenaars in de cel Opaericht 1 maart 1860 Woensdag 8 juli 1964 Tweede blad no. 31306 Voor de Leidse kantonrechter „Hoe is het toch mogelijk, dat er nog steeds automobilisten zijn, die dergelijke gevaarlijke overtredingen begaan", verzuchtte de plv kanton rechter, mr. R. H. Goudsmit, in de zaak tegen een 62-jarige kuiper uit Katwijk. De Katwijkse kuiper stond voor de balie, omdat hij op 18 april j.L in de Varkenvisserstraat het linkerportier van zijn auto had geopend en wel op het moment dat een bromfietser zijn auto wilde inhalen. Hoewel de bromfietser en zijn duo- vrij goed vanaf kwa- ti, had de botsing tussen de brom fiets en het portier nogal wat mate riële schade tot gevolg. „Ik deed m'n deur echt heel voorzichtig open maar hij passeerde zó krap, dat er wel een botsing moest volgen", probeerde de kuiper zijn kwalijke fout wat te ver- goeilijken. De officier, mr. R. B. M. Berger, was eveneens van mening, dat bij het openen van autoportie ren nog te weinig voorzichtigheid in acht wordt genomen. Hij eiste f 80 boete subs 16 dagen. „Ik heb die bromfietser alle schade betaald en hem bovendien nog smar- tegeld gegeven, zodat wij als vrien den uit elkaar zijn gegaan", pleitte de kuiper voor een lagere boete. Toen de plv. kantonrechter zowel over de schadevergoeding als het smartegeld een wat duidelijkere omschrijving wilde hebben, moest de Katwijkse kuiper toegeven, dat hij zelf niet diep in z'n beurs had moeten tasten. De verzekering had namelijk de schade betaald en „het smartegeld" bleek uit „een lekker zooitje vis" te hebben bestaan. „U kon dus wel ge makkelijk de royale man uithangen", kwam de rechter tot de conclusie. Hoewel „het zooitje vis" de kuiper heel wat minder zal hebben gekost, verdiende hij er f. 20 mee, want het gebaar alleen al stemde de plv. kan tonrechter dermate mild, dat het vonnis f60 boete subs. 12 dagen verd. ichter een naderende vrachtauto personenauto recht op zich af komen. Een van de geestelijken werd door de auto tegen het wegdek ge slingerd hij kwam er wonder bo- wonder met enkele lichte ver wondingen af terwijl de andere met „de schrik vrij kwam". De autobestuurder een 24-jarige bloemist uit Rijnsburg, voerde tot ;ijn verdediging: ,Toen ik die vracht auto inhaalde doemden zij onver wacht voor mijn auto op. Ik had hen tevoren niet opgemerkt, omdat bei den in het zwart gekleed gingen". De plv. kantom-echter kon voor deze ver dediging weinig waardering opbren gen. „Zij liepen op de juiste wijze links van de weg en U had hen ook al omdat U groot licht voerde abso luut moeten zien als U voldoende had uitgekeken". Hij nam het ver dachte bovendien zeer kwalijk, dat hij bij die inhaalmanoeuvre bijna de linkerwegberm reed met alle extra gevaren van dien. „Ik zag die voetgangers ook niet aankomen, omdat ik die vrachtauto de gaten moest houden vanwege i bocht in de weg". Met deze aan vullende verklaring werkte de bloe mist zich nog dieper in de moeilijk heden, want de officier zag hierin aanleiding om te concluderen: „Dan beging U ook nog de grove fout om sn bocht te gaan inhalen". Al met al mocht de bloemist nog van geluk spreken, dat hem alleen „de aanrijding van een voetganger" ten Fout <,iÉeti 26-jarige ijzervlechter Voorschoten probeerde een vrij spraak je van het rechtscollege los te krijgen. „Op m'n dagvaarding staat, dat ik die overtreding op of om streeks 16 uur beging, maar toen be vond ik mij nog lang niet in de Dorpsstraat en is die dagvaarding dus fout", zei hij triomfantelijk. Uit het procesverbaal bleek, dat hij niet op of omstreeks 16 doch 18 uur in de Dorpstraat te Oegstgeest met zijn motor tegen een aldaar geparkeerde auto was opgereden en de tijd op de dagvaarding dus foutief was aange geven. „U heeft destijds zelf tegen de politie verklaard, dat U tot onge veer 18 uur in een café had gezeten en toen op Uw motor op huis bent gegaan", ontdekte de plv. kan tonrechter in het proces-verbaal. Verdachte moest dit beamen. Ook dat hij in het café de nodige biertjes had genuttigd en desondanks op motor was gestapt. Zijn hoop op vrijspraak vanwege „een fout in d< tijd" zag; hij dan ook snel vervlo gen. Hij gooide het dus maar ovei een andere boeg en verklaarde: „Er kwam een auto van links een straat uit en om een botsing hiermee vermijden reed ik al slippend tegen die geparkeerde auto op". Daar ver dachte hiervan destijds niets tegen de politie had gezegd, nam de plv. kantonrechter deze verklaring van verdachte min of meer voor kennis geving aan. „De oorzaak zal wel die biertjes hebben gezeten", luidde zijn conclusie. De officier was tot dezelfde clusie gekomen. Hij vond, dat dachte zeer onverantwoordelijk had gehandeld en eiste derhalve f. boete subs 12 dagen. De ijzervlechter had niets meer zijn verdediging aan te voeren haalde gelaten de schouders op. Het vonnis werd eveneens f. 60 subs 12 dagen. Zwart ,De twee pastoors, die op 23 mei j.l. op de Gooweg onder Noordwijker- hout een avondwandelingetje maak ten, zullen hier ongetwijfeld nog lange tijd met ongenoegen aan te- geheel correct links van de weg ,Door de wijze waarop U reed zijn zelfs voetgangers, die zich aan de voorschriften houden niet meer vei- :n dit is toch wel wat al te bar", vond de officier. Zijn eis luidde f. 60 boete subs 12 dagen. „Wel wat veel", meende de bloe mist. De plv. kantonrechter deelde die mening echter niet. „Gezien de ernst van het feit verdient U die f. boete volkomen", zei hij. Onsportief Leidse leverancier niet betaald Een 62-jarige vertegenwoordiger heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad terzake van flessetrekkerij. Hij had o.m. kans ge- te doen leve- doch betaling bleef achterwege. De officier van Justitie eiste in ver band met vroegere veroordelingen van verdachte, doch rekening hou dend met diens leeftijd, 10 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk en aftrek - Voor het PBNA-i de 1 zyn ge- hoger radio- M. Hello, Oegst- hoger technicus (le ged, geest; J. Mooij, w radiotechnicus: B. J. A. Merkx, Oegstgeest; elektrotechnisch teke naar: J. van der Tuijn, Leidien en elektrotechnisch instrumentmaker; W. F. Paalman, Leiden. Vakbonden verontwaardigd De directie van de Koninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland in Gouda heeft gistermiddag het 130 man tellende personeel ont slag aangezegd. zi$ tot deze maatregel was genoopt wegens het ontbreken van geldmid delen, alsmede de dreiging Een 19-jarige jongedame uit Kat wijk stak haar verontwaardiging te genover de agent die haar had be keurd niet onder stoelen of banken. Zjj verdiende daarmede on venvacht een „vrjjspraakje". Het meisje stond terecht, omdat zfj met haar verloof de die na haar in de bank moest verschijnen in de duinen van Katwijk had gewandeld zonder daartoe de vereiste vergunning te bezitten. Zjj gaf het feit volmondig toe. „Wij hebben dat verbodsbord nu eenmaal niet gezien", voerde zij als ïxcuus aan. Zij was echter bijzonder slecht te spreken over de agent, die haar had geverbaliseerd. „Toen hij ons had opgeschreven zei hij nog, dat wij vrijuit zouden gaan als wij de andere dag een duinkaart zouden aanvragen en deze voor 6 uur op het politie-bureau kwamen tonen". Wij hebben de andere dag inderdaad na veel geloop een duinkaart gekregen en deze op het politiebureau getoond. Toch kregen we daarna bericht, dat wij een boete moesten betalen omdat die agent het proces-verbaal had la ten doorgaan", aldus zette de jonge dame de reden van haar verontwaar diging uiteen. Zij vond het gedrag van die agent zeer „onsportief". Haar verloofde bevestigde desgevraagd de door haar geschetste toedracht van de zaak. Hoewel de rechter en officier hun mening over de handelwijze van ver balisant niet onder woorden brach ten, zagen beiden hierin voldoende reden om de jongedame en haar verloofde ongestraft naar huis te laten gaan. De volgende leerlingen van het Rembrandt-lyceum zijn bevorderd van de 1ste naar de 2de Mas: Joop Agterhorst, Voorschoten; Anneke Boekamp, met lof, Valkenburg; Guus Bouman, Ernst Christ, Katwijk a. d. Rijn; Kees van Gruting, L'dorp; Laura Hansen; Wim Huigen; Greet Kettenis, met lof; Miep Knöptels, met lof; Nico Kos, met lof; Rudy Kos; Lex van Loon; Hans Muller; Hans Scheffer, met lof. Leiderdorp; Marijke Theunissen; Frank v. d. Wijngaard, Voorschoten; Harry Trouerbach; Frank Vial, met lof; Paul Akkerman; Arnold Berger, Lei derdorp; Nicolaas Bliek; Lia Brek- weg, Boskoop; Toril'd van Eek, Delft; Albert de Groot; Jan v. d. Horst; Marjolein v. d. Kroef, Leiderdorp; Niek Kwestro; Nelly van Oosten, met lof, Voorschoten; Karen Rombout; Annelies Thoenes; Anke in 't Veld, Leiderdorp; Henk Vis, Katwijk a. Zee; René Bakker; Imkje Cancrinus, met lof; Lenie de Graaf; Peter de Groot, Leiderdorp; Frits Jans. Lei derdorp; Maarten Kastelein; Piet Kwaadgras; John van Loon; Mar tien du Frie; Marian Stikivoort. met lof; Lenie Tisseur; Adrie Verhoeven, met lof; Anneke v. d. Wijngaard; Kees Promoties Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in de facul teit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Membrane formation by phospholipids in water-tertiary bru- tanol systems" de heer J.l Th. Hooge- veen, géborén te 's-Gravenhage en tnans wonende te Den Haag. Promo tor was prof. dr. H. L. Booy; idem tot doctor in de faculteit der genees kunde op proefschrift getiteld „In- fluenze of central and peripheral P (PH) on the ventilatory esponse to hypoxic chemoceptercor stimulation" de heer J. W. Riedstra geboren te Groningen en thans wonende te Lei den. Promotor was prof. dr. J. W. Duyff. De promotie geschiedde cum laude; tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „The formation of immumoglobuhns bh human tissues in vitro" de heer P. van Furth geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Leiden. Promo tor was prof. dr. J. Mulder. De pro motie geschiedde cum laude. Verbouwings-uilverkoop Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. Officiële publikatie VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, op het verkeer meer dan twee wielen wagens. VERKEER Wethouders Leiden brengen dat de Van 's-G: mede de Toussaintkade, dat de Van 's-Gravensandestraat, als- de Potgieterlaan zaamheden zullen zijn afgesloten alle voertuigen, rij- Mulo-examens Voor het mulo-diploma A zijn ge slaagd de dames: H. W. Lamers, Leiderdorp; E. M. Odendiaal, Leider dorp; W. E. E. Oosterhof, Leiderdorp; A. L. v. d. Hoonaard, Noordwijk; E. C. Dekker, Voorschoten; H. J. Kruijt, Voorschoten; L. C. Noordergraaf, M. Verloop, Noordwijk en de heren: W. F. Kooreman, Leiden; P. M. La- maai, Leiden; A. Leune, Leiderdorp; L. Cornelis, Leiden; N. F. Roest, Lei derdorp, O. Schouten, Leiderdorp; J. v. d. Vliet, Leiderdorp; P. Hoogeveen, Noordwijk; J. Loor en de Jong, Noordwijk; A. P. van Aartsen, Voor Onderwerp van intern beraad Nog steeds geen ontspanning op de arbeidsmarkt De geregistreerde arbeidsreserve is in die maand juni wederom in geringe mate afgenomen. Dit blijkt uit het laatste overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden. Door een grotere vraag naar bouwvakarbeiders en jeugdige arbeidskrachten in de metaalindustrie geeft de vraag een De in vergelijking met de maand aiomen vraag naar ar- is beslist geen teken, dat er een ontspanning op de ar beidsmarkt is ingetreden. Integendeel, tegenover een zeer grote vraag staat nog steeds een afnemend aanbod. Wel kan worden opgemerkt, dat in de burgerlijke- en utilliteitsbouw. waar een zeer groot tekort bestaat -lde volwassen vaklieden, de geregistreerde vraag naar jeug dige metselaars, timmerlieden en schilders, die binnenkort de scholen an verlaten, maar juist voldoende om de jongeren een plaats in het bouwbedrijf te verz Jeugdige timmerlieden, elders te kunnen plaat- van de arbeids- in de Leidse aggloi dat 500 plaatsen door vreemdelingen en bezet. Gezien naar de natio naliteit betreft het hier vooral Duit sers (109), Italianen (62), Hongaren (37), Engelsen (37), Spanjaarden Voorschoten; J. C. Daniels, Voor schoten; J. G. Schneyder, Noordwijk. Afgewezen 7 kandidaten. Judith van dér Ham te Leiden slaagde eveneens voor het midden standsdiploma (rectificatie). VERREGAANDE BALDADIGHEID Hoofd en leraren van de Dr. Van Voorthuysenschool, die bij die vie ring van het gouden jubileum zo veel symphathieke belangstelling mochten ondervinden, waren van ochtend bij hun komst in de school aan de Maraixstraat hevig teleur gesteld over de minder-sympathieke ravage, welke daar in de late avond of nacht is aangericht. Een groot aantal ruiten van de school is, ken nelijk uit baldadigheid, ingegooid. In enkele lokalen lagen de scher ven, met beschadiging van het meu bilair, her en der verspreid. Zij, die eventueel inlichtingen kunnen ver schaffen, worden verzocht zich be kend te maken bij het hoofd van de schodl of bij de politie. Eindexamen Louise de Coligny-H.B.S. Voor het eindexamen M.M.S. zijn aan de Louise de Coligny-HBS ge- SlInge van den Berg Leiderdorp; H. de Best Katwijk aan Zee; Marja Brouwer Leiden; Marianne Burger- jon Oegstgeest; Annelies Buys Kat wijk aan Zee; Janny Dool Leiden: Jitske Eisenga Noordwijk aan Zee Margreet Fasel Leiden; Margriet Feitkamp Leiden; Floo Gerritsen Voorschoten; Joke de Gevel Oegst geest; Yone van Gruting Leiderdorp; in dit verband niet als vreemdelingen De grootste aantallen vonden em plooi in de metaalnijverheid (140), de administratieve en overheidssector (134), de bouwnijverheid (34), de tex tielnijverheid (23), de handel (25) en horecabedrijven (24). Zoals bekend, zijn gedurende de laatste jaren door de Nederlandse re gering met tal van landen overeen komsten gesloten met betrekking tot le werving van arbeidskrachten. Deze loor het Rijksarbeidsbureau georga niseerde wervingen in landen als Italië, Spanje, Portugal, Malta, Tur kije en Griekenland, biedt het be drijfsleven de mogelijkheid op vrij korte termijn te komen tot een min of meer belangrijke uitbreiding van T^^sv^hebbeia de bedrijven in ïiden en omstreken van deze mo gelijkheid een uiterst bescheiden ge bruik gemaakt. Ongetwijfeld vorm den de huisvesting en opvang hier kosten worden door middel van omslagstelsel aan de aangesloten be drijven in rekening gebracht. Enige tijd geleden ls op uitnodi ging van de „Leidsche Vereeniging Industrieëlen" door functionaris sen van het Arbeidsbureau voorlich ting gegeven over de georganiseerde Zitman; Toon Zitman; Beate Schnei der, met lof, Voorschoten; Joop Bak ker; Jaap Carrière, Leiderdorp; Joke Diepeveen; Adijan Essers, Leiderdorp; Jan en Yvonne Fenmema, Leider dorp; Michel de Geus; Han Haas beek; Ger Kanning; Inge Klaassen, Voorhout; Gerrit Leget, met lof; Ma rian Pruys, Oegstgeest; Dick de Rooy; Willem Smit, Leiderdorp; El len v. Suylekom, Oegstgeest; Monie Verlint, met lof; Daan de Weger, Woubrugge; Martien v. Velzen; Ma rijke v. Wijk, Leiderdorp; Frits de Kok. Van de 2e naar de 3e klasse afd. hbs: Ellis v. Affelen; Jos v. d. Berg; Johan Beukman; Peter Borgmeyer, Sassenheim; Joop Deé; Jan v. Est, met lof; Jan de Jong; Hans v. d. Krogt; Mariska Kruts; Rudy Lee- nen; Humphrey Morré; Jan Philip- sen; Bernard Veldhuyzen; Jan Vlas veld; Hilko Dreeuws; Ele Gillebaai-d. Hazerswoude; Els Henzen; Marti La- man; Jacques Molenaar; Jariine Ro- mijn, Noordwijk a. Zee; Rudy Schou ten; Inus Seret, Leiderdorp; Maarten Stuurman, Voorschoten; Leo v. Veen; Rob Zanen met lof, Voorschoten; Henriet Bakker, Leiderdorp; Gideon v. Beek; Wim Duinker, Leiderdorp; Wim v. Heusden; Dolly Klein; Ron Koole; Marja Meijer, L'dorp; John Nielsen; Marja de Nooy; Jaap de Vries; Luuc v. Zijp; Teun Akkerman; Annelies Dallinga; Bert de Groot; Jan Hoögondoorn, Zoeterwoude; Remco Huisman, Leiderdorp; Rob Kramer; Maarten Krujjff; Suus Kwaadgras, met lof; Boy en Eric Nij- hoff, Leiderdorp; Wilma Wij ling. Van de 3de naar de 4de Masse afd. hbs: Fred Alt; Hans v. d. Berg; Trienke Blok, Voorschoten; Frans Booy; Edwin Hagedoorn; Hans 't Hart, Alphen a. d. Rijn; Martien Ton Hulsebos, Leider- >teyn, Leiderdorp; Binnen; Jean- net v. d. Loos; Roel Oostergo, Voor schoten; Christien Stark; Ben Stig- ter; Hans Top; Ton d. Bruijn; Geor ge Anderson; Sylvia Baars; Rob Barnard; Dick Beumer; Erik Beyen, Leiderdorp; Piet de Bruin; Frank v. Geldere, Oegstgeest; Henny Jaspers; Noor Lansberg; Hendrie v. Manen; „Er zijn plannen in studie voor een hervatting van de produktie op la ter tijdstip. Met een verwezenlijking daarvan zullen in ieder geval enige maanden zijn gemoeid. Wij spreken de hoop uit alsnog ons oude bedrijf nieuw leven te kunnen inblazen. In het kader van de stillegging van het bedrijf worden heden de bestaande arbeidsverhoudingen en bloc beëin digd", zegt de directie in een commu niqué, waarin voorts uitvoerig wordt uiteengezet, hoe de afzet in het ver leden terugliep en welke moeilijkhe den het bedrijf ondervond bij het zoeken naar krediet voor omschake ling. Protest De betrokken vakbonden hebben verontwaardigd gereageerd. Ei hier geen sprake geweest van inacht neming van de wettelijke opzegter mijn en van betaling van verkregen vakantierechten. Hier gaat het om ontslag op staande voet, zeggen zij en zij protesteren met kracht tegen „deze onverantwoordelijke handel wijze". Er is in de afgelopen maanden wel contact geweest tussen directie vakorganisaties over de nieuwe c maar daarbij is met geen woord gerept over de blijkbaar zeer kritieke situatie, waarin het bedrijf zich be vond. De hoofdbesturen van de vakbon den zeggen, dat „wederom in alle duidelijkheid is gebleken, op welk een onverantwoordelijke wijze met de belangen van een groot aantal gezinnen van werknemers is omge sprongen. De absolute noodzakelijk heid van inspraak in het sociaal-eco nomisch beleid van ondernemingen is opnieuw gebleken". De vakbonden hebben maatregelen genomen, die ten doel hebben te pogen de aan spraken van de werknemers alsnog zoveel mogelijk veilig te stellen. C. Lau overleden Bekende figuur in Leids verenigingsleven dorp; Yvonne Ouwerkerk, Kees Steenbeek; Eddy Timan; Theo Verbeek; Bert Willem v. Wingerden; Fokke Wijnstra, Leiderdorp; Frank v. Gemert, Leiderdorp; Danie Cairee; Tineke Carrière, Leiderdorp; Freddy Dingelhoff, Noordwijkerhout; v. Dijk; Ellen Kort; Hans Pri Leiderdorp; Hans Spierenburg, lof; Marie Anne Stark; Henk v. Zon neveld; Piet v. Zonneveld, met lof; Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn g slaagd voor het doctoraal Ned. recht de heer K. Veenstra (Am sterdam) idem de heer E. D. E. van Lier (Amsterdam)idem de heer A. G Pos (Amstelveen); idem de heer den Oever (Den Haag); kand. ex. geschiedenis de heer A. H. Meyer (Leiden)idem de heer L. Es- meyer (Utrecht)idem de heer C. L. Noordhoek Vlaardlngen)doet. ex. klassieke taal- en letterkunde mej. K. de Buck (Leiden); kand. ex. klassieke taal- en letterkunde de heer F. J. A. M. Meyer (Leiden)doet. ex. sociologie de heer C. v. d. Merwe (Wassenaar); idem de heer J. I. Goudsmit (Leiden)kand. ex. socio logie de heer A. Sturkenboom (Den idem mej. M. Kranenburg ga); kand. ex. L. wis- en nat. de heer J. Siwon (Leiden); id. ■j. A. A. W. Dekkers (Voorburg); kand. ex. D. idem de heer D. Donze (Leiden); kand. ex. A. idem de heer J. J. Eggermont (Leiden); idem de heer G .M. van den Heuvel (Leiden idem de heer G. J. K. van Hijningen (Leiden); idem de heer H. B. Brom (Leiden)idem de heer A. van Oos ten (Leiden); idem de heer M. de Graaf (Leiden); idem de heer J. D P. van Dijk (Leiden)idem de heei Ger v. d. Engh, Leiderdorp; Rudd de Groot; Han Googesteger, Oegstgeest; Kees de Jong, Voorschoten; Robert de Jong; Joop Kanbier; Freddy v. Pesoh, Leiderdorp; Joke Reep; Sophie Rijnsburger, Leiderdorp; Rudy Spoel, Zoeterwoude; Eveline Stuijfzandi; Doéke Taekema, Leiderdorp; Kirsten Van de 4e naar de 5e klasse afd. hbs-A: Tineke Burwick, Voorschoten; Marijke Dallinga-; Th. Katwijk a. d. Rijn; Jan Haringman, Vc Gijs v. d. Heuvel, Voor- - d. Kaay; Hans len indienen, is nog een zaak van in. tern beraad. Indien positief wordt ge reageerd, is een mogelijkheid aanwe zig om in dringende arbeidstekorten Oegstgeest; loos Pluim M derdorp; Riek Popken Leiden; Teggy Rauws Leiderdorp; Erica van Roijen Leiden; Marlou Wessels, Dineke Wil mink; Andrea van Wingerden, Lies- beth van Wingerden allen Leiden; Margo Winsemius Leiderdorp; Mia van Wijland Leiden; Carla Zuider duin Leiden; Wies je Dahmen Leid- schendam; Fenneke Fockema An- dreae, Leiden; Ineke van der Heide Leiden; Joke van der Heide Oegst geest; Irene van der Horst Leider dorp; Truus de Jong id.; Jeannet Kanbier Leiden; Bea Kramer Leiden; Yvonne Kuyt Leiden; Willy Labru- jère Leiden; Gea Ludwig Den Haag; Els Mulder Oegstgeest; Trees Oerle- mans Noordwijk; Els Ouwehand Lei den; Margriet Runhaar Leiden; An- net Siere Leiden; Xilia Veen Alphen aan den Rijn; Yms van der Veen Meerstadt Alphen aan den Rijn; Wil ly Vogels Leiden. Afgewezen 10. Wegens diefstallen Een 21-jarige schilder en 20-jarige loswerkman, beiden uit Leiden, heb ben voor de Haagse rechtbank te recht gestaan wegens diefstal van bromfietsen en goederen uit auto's. Behalve deze feiten, die tenlaste waren gelegd, had het tweetal nog vele andere diefstallen gepleegd, als gevolg waarvan de officier van Justi tie tegen verdachten 1 jaar gevange nisstraf waarvan 2 maanden voor waardelijk eiste. De rechtbank heeft beide verdachten veroordeeld tot maanden gevangenisstraf waar-van 2 maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. GELDDIEFSTAL Een 21-jarige tuindersknecht uit Leiden moest terecht staan wegens diefstal van f 6000 gepleegd op 23 april en van een portemonnee met f 180 op 7 mei. De rechtbank heeft verdachte ver oordeeld tot 4 maanden gevangenis straf, waarvan 2 maanden voorwaar delijk. Een 23-jarige chauffeur uit Leiden had ten nadele van zijn werkgever een bedrag van f 1038,58 verduisterd van geld, welke hij ingevolge rem- bourszendingen kaas had ontvangen. Voorts zou hij een bedrag van f 20 met aftrek van voorarrest. C. LAU Na een ziekte van enkele maanden is gisteren in het Diaconessenhuis op de leeftijd van 73 jaar overleden de heer C. Lau, oud-procuratiehou der bü de N.V. Fabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen v/h L. E. Nieuwenhuizen en een bekende fi guur in het Leidse verenigingsleven. De heer Lau. die op 18-jarige leef tijd zijn intrede deed in dit Leids be drijf en daar bleef tot aan de pen sioengerechtigde datum, werd spoe dig belast met de boekhouding, welke 'n de loop der jaren grondig wist te moderniseren. Zijn grote interesse het bedrijf en zijn kundige ad- sn leidden er toe, dat hem na enige tijd procuratie werd verleend. Reeds na de eerste wereldoorlog voelde de heer Lau zich sterk aange trokken tot de Neutrale Vakvereni ging, welke hij in de afdeling Leiden „Mercurius" als secretaris en la ter als voorzitter diende. Grote be- langsteling legde de heer Lau ook i de dag voor het werk van „Kerk Vrede" voor welke vereniging hij ruim zes jaar de controle op de ad ministratie uitoefende. Zijn liefde voor dieren en de muziek illustreerde zich o.a. in zijn lidmaatschap van de Commissie van Toezicht op het Leids Dierenasiel en zijn benoeming tot districtscommissaris van de Anti-Vi visectie Stichting idem, tot pen ningmeester van de eertijds bestaan de Leidse Orkestvereniging en tot adviserend bestuurslid van de Leidse Kunstkring „Voor Allen". Ook de Vereniging „Dennenheuvel", waarvan hij ruim 17 jaar voorzitter was, heeft zeer veel van de organisatorische ta lenten van de heer Lau geprofiteerd. Een gelijk aantal jaren was de thans overledene ingeschakeld bij het werk van de Vereniging „Koninginnedag", in welke vereniging hij speciaal de propaganda voor zijn reekning nam. Voorts leidde hij voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog de plaat selijke activiteiten van de vereniging „Eenheid door Democratie" en was hij vele jaren voorzitter van de Ver eniging tot Bevordering van de Wel sprekendheid In al deze verenigin gen en functies heeft de heer Lau zich doen kennen als een actief wer ker, die zich volledig inzette om het voor ogen gestelde doel te bereiken. De crematie van het stoffeük over schot vindt as. zaterdag op Wester- veld plaats, na aankomst van trein A. F. G. M. Wim Oudshoorn; Aridr. Ouweelen; Rob Ouwendyk; John Planjer; Kees Steenlage, Voorscho- Jan Swaan; Rob Tjalkens, ihoten; Lucie Tjong Ayong; Henk in t Veld; Margreet Vreeden- burgh, met lof, Leiderdorp; Ingrid Wijling. Van tie 4e naar de 5e Masse afd. hbs-B: Menno Arbouw; Koop Ba ve laar, Leiderdorp; Henk Bosselaar; Aalt de Groot, Voorschoten; Bert Hoeke, Voorschoten; Tom Klinkert; Henk Kooreman, 's-Gravenhage; Gert v. Norden; Henh ny Oostrom; Watze Tiesema; Huib Bakker; Hans Bonnet; Suardus Vreda, Voorschoten; Koeno Grave- meyer, Noordwijk a. Zee; Ronny Knaap, met lof; Wim Nleuwenburg; Keep Nix; Bram v. Norden; Hans Parrel, Voorschoten; Jaap Temminck, Oegstgeest; Mieke Tielenburg; Lenie Wickel, Leiderdorp. Afd. Gymnasium van II naar III: Freek Beyer, Voorschoten: Marja Brandjes, met lof, Leiderdorp; Koos Breuker, met lof; Alan v. Caubergh; Loes Cranssen; Ria Driessen; Ali Muntimga, met lof; Ronny Polane; Peter van Randwijk; Majo Scheer; Mattie Schipper; Carien Stepham, Leiderdorp; Marjolein de Sterke, Lei derdorp; Netty Tammel; Nineke Veltman; Carolien Wiokel, met lof, Leiderdorp. Afd. Gymnasium van III naar- IV: Lonneke Alsema, met lof; Leo Bin nendijk, Oegstgeest; Sacha Bolhuis, met lof, Voorschoten; Michael Bos, Voorschoten; Rina Crabbendam; Robertina v. Halm, met lof; Harm Hollander, met lof. Leiderdorp; Len- no Jacques; Ronnie Muijzert; Pauline Qualm, met lof; Paul Rombout; Flip Wirth, met lof; Hans de Njjs. Afd. Gymnasium van IV naar V: Piet Bedijn, Noordwijk Binnen; Piet Bekooy; Fred v. Benten, met lof; Hans v. d. Broek; Henk Egberts; Ro nald Galjaard1; Arnold Gast; Afd. Gymnasium van V-alfa naar kand. ex. F idem W. van Dokkum (Leiden)idem de heer H. Nieuwen- huijse (Leiden); idem de heer J. Reedijk (Leiden); idem de heer A. Visser (Leiden)idem de heer J. W. de Jong (Leiden)kand. ex. K idem de heer W. J. de Munk (Lisse)id. de heer H. A. Udo de Haes (Leiden) dem de heer J. S. du Pont (Leiden) idem mej. E. B. J. Prins (Leiden); idem mej. M. A. Goppel (Leiden); idem mej. J. M. Servaas (Leiden); doet. ex. wiskunde mej. M. Godijn (Leiden), idem de heer J. H. van Gel drop (Rotterdam); idem de heer E. de Leede (Leiden)doet. ex. natuur kunde de heer P. Das (Leiden); id. de heer Z. E. H. A. El Hadi (Leiden) idem de heer R. G. v. Welzenis (Rot terdam) en idem de heer C. A. W. Citteur Leiden (cum laude). Van balkon gevallen Een driejarige Meuter is gisteren aan de achterzijde van een woning aan de Vijf Mei-laan van een bal konhek gevallen. De Jongen belandde op een acht meter lager gelegen schuur. Hij kreeg schaafwonden en vermoedelijk een hersenschudding GEMATIGD OPTIMISME BIJ ZAALBERG „Wat de dekens en plaids betreft zijn we gematigd optimistisch, maar de stoffensituatie is bij Zaalberg niet anders dan wat er in het algemeen Dit de H. Vos, een der directeu ren van de N.V. Koninklijke Neder- landsche Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon te Leiden, op de jaarlijkes algemene vergadering van aandeelhouders, die vanmorgen in restaurant Van der Heijden werd gehouden. Bij de behandeling van het jaar verslag van de directie merkte een der aandeelhouders op, dat de toon van dit verslag weemoedig is. Mr. J. H. B. Kernkamp, commissaris, ant woordde hierop, dat deze toon aan geeft hoe men tegenover het verslag moet staan. Dit jaarverslag werd evenals de balans en verlies- en winstrekening door de vergadering goedgekeurd. Uit het pre-advies van het college van commissarissen bleek, dat het winstsaldo ad f 48.209 naar de algemene reserve zal worden over geboekt. Mr. Kernkamp werd aan het einde van de vergadering bij acclamatie als commissaris herbenoemd. VI-alfa: Jacques van Egmond'; Dick Koopman; Piet Smit. Afd. Gymnasium van V-bêta naar Vl-bêta: Jan Marius Bongers, Voor schoten; Robert v. CauberghWout Hollander, Leiderdorp; Sandor Huy- bers; Peter Lincewicz; Freddy Majo; Flip Schoonhein; Antoon Slothouwer. Daar waar geen plaatsnaam bij vermeld is, is deze Leiden. Expositie Will H. Tweehuysen in „De Lakenhal" opend worden van werken stadgenoot Will H. Tweehuysen Na een inleiding door de heer Th. Go- vaart. zal de wethouder van Onder wijs, de heer S. Sannes het openings woord spreken Vrijdagavond a.s. te acht uur wordt door prof. dr. J. G. Bomhoff in de Boerhaavezaal een expositie geopend van schilderijen van Ab Steenvoor den. Nieuwe speeltuin in Leiden Z.-West De nieuwe speeltuin, die op hek ogenblik aan de Berlagestraat in Leiden Zuid-West wordt aangelegd, zal op zaterdagmiddag 18 juli offi cieel in gebruik worden genomen. Na deze officiële opening, die om half 3 zal plaatsvinden, houdt 't bestuur van de speeltuinver ,Zuid-West'..geni van de speeltuinvereniging „Zuid- West" een receptie in de aula van Bevrijdingskerk. WASSENAAR Voor het propedeutisch examen bouwkundig ingenieur slaagden aan de Techn. Hogeschool in Delft de he ren P. A. J. Brabers en P. M. C. Scheers te Wassenaar. De heer P. de Vries uit Wassenaar slaagde voor het ingenieursexamen werktuigkundig in genieur. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Kleljn en M. P. Schouten; Wllhelmlna Cornelia Maria, dr van J. J. G. van der Salm en E. H. van Velsen; Con- chlta Linda, dr van J. C. Zwanenberg en M. W. de Leeuw; Gerardina Elsje Cornelia, dr van A. de la Rle en B. C. Duivenvoorden; Petra Hendrlka, dr van T. C. Schute en G. M. van Went; Mel- vln Maurice, zn van F. H. Franken en GETROUWD r. van der Burgh en M. W. Brak; Mojet en A. M. Smit. OVERLEDEN Klein Robbenhaar, 51 jr. man; C. WJJnnobel, 76 Jr.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3