Dagelijks twee uur televisie uit Tokio Baby stierf na verwaarlozing Films via Noordpool naar Nederland Interessant gesprek met Adlai Stevenson Half jaar geëist Besteller vrij GOUDEN BEER VOOR HAANSTRA NSR OVER CAMPUS-TH „Scapin" op tv Paques MET EEN ENKEL WOORD r/es LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 8 JULI 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Tijdens Olympische Spelen (Van onze Hilversumse correspondent) De televisiereportages van de Olympische Spelen in oktober in Tokio zullen in elk geval via een luchtbrug over de Noordpool en heel misschien ook langs een satelliet van Japan naar Nederland worden overgeseind en gevlogen. De kosten van de reportages en het overbrengen zijn via de Pool f300.000 (de winterspelen in Innsbruck hebben 100.000,- gekost). Als er ook een satelliet wordt gebruiktkomt er nog eens een kwart miljoen extra bij. Maar de kans op het satellietge- bruik Is zeer gering: de Sinco-3 moet namelijk nog de lucht in en de kwaliteit van de beelden zal altijd minder zijn dan op band en film. Bovendien zullen grote moei lijkheden zijn te overwinnen om het geluid van de commentatoren erby te krygen. Nederland is by de on derhandelingen en het beraad over de mogelijke satellietoverbrenging geporteerd voor deze snelle over brenging. Dan zal dankzij de tyd- winst een reportage uit Tokio van wedstryden op byvoorbeeld maan dag, in Europa nog op dezelfde maandag 's avonds laat te zien zyn. Men heeft hier namelyk een tyd- winst van 8 uur. Twee equipes Via de Pool zou een wedstrijd van maandag pas dinsdagavond op het Nederlandse televisiescherm te zien zijn. In Tokio staan twee equipes ter beschikking, die van de Nederland se Televisie Stichting met Siebe v. d. Zee als chef en die van België onder leiding van Wim de Gruyter. Jean Smits, Koos Postema, Piet Mulder, Aad van Leeuwen en Her man Kuiphof vormen het N.T.S.- team. Bij de Belgen zijn er Roger Moens, Daniel Mortier en Piet van de Zijpe. Siebe v. d. Zee is dezer dagen uit Tokio teruggekeerd van een verken ningsreis en hij heeft de N.T.S. nu verzekerd van een uitzendschema dat op zondag 11 oktober begint en 25 oktober eindigt. Met dagelijks ongeveer twee uur reportage, zowel van wedstrijden, als van eigen film opnamen, speciaal sfeerindrukjes uit het Nederlandse kamp. In prin cipe zendt de N.T.S. uit tussen 18.30 uur tot 19,30 uur en van 22.15 uur tot ongeveer 23.00 uur. Keuze Nederland is niet in zijn eentje in Tokio, ook niet wat de contracten betreft voor de opnamen. Met een Japanse televisie-compagnie Nederland is aangesloten, per dag drie uur wedstrijden kan opnemen met gebruikmaking van Japanse faciliteiten. Van deze drie uur die dus niet rechtstreeks de weg naar Europa kunnen vinden, omdat zelfs een satelliet dat niet presteert, mag de E.B.U. twee uur gebruiken. In Nederland zal men uit die band met drie uur opname een keuze maken. Het zal in Tokio zo gaan: uit alle plaatsen rondom de Japanse hoofd stad, waar de Olympische Spelen worden gehouden, zijn verbindingen met een radio- en t.v.-centrum dat met zijn zeven verdiepingen nog wel in aanbouw is en daarmee straks het grootste ter wereld wordt, maar dat tegen oktober toch wel klaar zal zijn. Hier worden de drie uur re portages voor de E.B.U. opgenomen. Het direct commentaar van elk land of later ingelast commentaar, 's Avonds tien uur Tokio-tyd vliegt een straalmachine over de Noord pool naar het verzamelpunt Ham burg. Men heeft Hamburg gekozen, omdat het een vlieghaven is die bü slecht weer twee uitwijkmogelijk heden biedt: Kopenhagen en Wies- baden. In Hamburg is tevens de installatie die het raster van het Japanse beeld vertaalt in Europese „lijnen". De band zal de volgende ochtend, om ongeveer zeven uur, in Hamburg aankomen. Om ongeveer elf uur zal men in Hamburg kunnen beginnen de drie-urenband met geluid via het E.B.U.-net naar de verschillende studio's in Europa door te zenden. Om twee uur 's middags is de band naar de verschillende studio's „door gestraald". Dan begint de montage tot twee uur lengte. Men rekent daarmede om zes uur 's avonds klaar te zyn. f>an zal men dus om half zeven kun\?n beginnen met de eerste een-uursuitzending. De tweede set later op de avond, zal worden aangevuld met het laatste nieuws. Bouwmogelijkheden in België De enquête-invullende lezers van Televizier hebben samen uit gemaakt dat van de buitenlandse televisie-series de Dick van Dyke —show de beste is. Hij kreg 18.3% van de stemmen van de ..dui zenden" inzenders. Op de tweede plaats staat Bonanza (12.6%), op de derde plaats Lassie (8.5%) en op de vierde plaats de Be verly Hillbillies Een onthullende uitslag noemt Televizier het, en dat is het ook. Er blijkt immers uit dat de z.g. thrillers (Hitchcock, Perry Mason, Dial 999, De verdedigers. Dick Po well. Naked City) belangrijk minder in de smaak van de enquête-invul lende lezers van Televizier vallen dan de lichte komedie, het Wildwest verhaal, de kinderpap en de komieke klucht. Gisteravond had de KRO als hoofdschotel „Een uur met Hitch cock" „Brandpunt" stond daar tegen over. Men beperkte zich tot een „pro fiel maar deze mocht er dan ook zijn. De vragen van Henk Neuman had den weliswaar de neiging te retorisch te zijn,, zodat Stevenson kon volstaan met een bevestigend antwoord, maar mede door de fragmenten die we uit de redevoeringen van hem te zien kregen, rees Stevenson toch voor ons op als de met humor en intelligentie begiftigde politicus die zovelen in Europa zo graag president hadden zien worden inplaats van Eisenhower. De humor van Fred Kaps ligt op hetzelfde niveau als die van Steven son. alleen manipuleert hU met an dere zaken, dit keer de inhoud van een naaidoos. Dat was weer héél bij zonder. Rens van Dorth c.s. speelden in een forumpje enkele televisie- krititeken tegen elkaar uit, een ge raffineerd spelletje waardoor de be oordeling van zyn programma ineens genuanceerder werd dan het pro gramma zelf Rens van Dorth zit overigens niemand in de weg. dat is het aardige van zyn programma. De Vlaams-Nederlandse co-produk- tie „Over de streep", die de KRO gis teren als documentaire aanbood, gaf een hoopvol voorbeeld van wat in samenwerking kan worden gedaan. Deze documentaire, over de grotere bouw- en woonmogeiykheden in Bel gië, had vele gegevens plezierig en (Van onze Haagse correspondent) „Deze ouders hebben op z'n minst onvoldoende zorg gegeven aan hun jongste kind". Dit zei de officier van Justitie by de Haagse rechtbank mr. C. Dyserinck, gisteren in de strafza ken tegen een 31-jarige havenar beider en diens 23-jarige echtgenote, die wegens „dood door schuld" zes maanden gevangenisstraf, waarvan één maand voorwaardeiyk, met af trek van het voorarrest tegen zich hoorden eisen. Na de pleidooien be sloot de rechtbank tot directe in- vrijheidsstelling van de ouders. In de nacht van 4 op 5 april van dit Jaar stierf hun jongste kind, een jongetje van zeven maanden, in zyn bedje. Volgens dr. J. Zeldenrust, de gerechteiyk geneeskundige, is de dood van het kind naar alle waar- schynlykheid veroozaakt door onvol doende voeding. De ouders trouw den in 1960. Er kwamen snel achter elkaar drie kinderen, terwül de hu- welylessituatie slecht was. De man bemoeide zich weinig met zyn gezin. De vrouw was niet opgewassen te gen de situatie thuis, mede door de moeilykheden in het huweiyk. Het derde kind. een jongetje werd in september van het vorig jaar gebo ren. Enkele maanden later werd het in het kinderziekenhuis opgenomen voor een huidaandoening. In januari van dit jaar kwam de baby weer thuis. Daarna is de vrouw er nog slechts een keer mee naar het con sultatiebureau voor zuigelingen ge gaan, hoewel zy het advies had ge kregen de baby geregeld te laten onderzoeken. „Ik had geen moed meer" zei de vrouw voor de rechtbank, terwyi zij huilde. „Ik was zo moe en uitge put. Geen vermoeden Zowel de vrouw als de man ver klaarden er geen flauw vermoeden van te hebben gehad, dat het kind er zo slecht aan toe was. De des kundige, dr. Zeldenrust en de kin derarts dr. W. v. Zeben, konden over dit punt verklaren, dat leken in derdaad niet konden zien dat het kind zou overiyden. Dr. Van Zeben achtte „ernstige verwaarlozing" te sterk uitgedrukt. „Er had meer zorg aan dit kind kun nen en moeten besteed worden", zo zei hy. Wel wees hy erop. dat het consultatiebureau voor zuigelingen, dat gewaarschuwd was, in dit geval huisbezoek had moeten doen. De officier van Justitie meende, dat opzetteiyke verwaarlozing met dodelijk gevolg niet bewezen is. Wel vond hy „dood door schuld" bewe zen. De verdedigers, mr. Huisman en mr. Langerwerf, meenden dat er wel van een morele, maar niet van een juridische schuld kan worden gesproken. Uitspraak 21 juli. „vormvast" bijeengebracht en zal naar te hopen valt meehelpen de broodnodige samenwerking met de BRT (men denke aan het te vullen tweede net!) te stimuleren. Op last van de officier van Justitie in Amsterdam is een 28-jarige be steller voorlopig in vrijheid gesteld. De man werd sedert zaterdagochtend in arrest gehouden in verband met diens mogelyke schuld aan de dood van de onder hem in de Tweede Oosterparkstraat wonende 60-jarige huisschilder W. A. Alberts. Diens lichaa.m was in het trappor taal gevonden. De politie onderzoekt of de man een dodeiyke val heeft gemaakt, of door de besteller by wie hy die ochtend op bezoek was ge weest, de trap af werd geduwd. Nederlandse lauweren in Berlijn De twee Nederlandse films, die ons land vertegenwoordigen op het veertiende internationale flimfestival in Berlijn hebben tezamen VIJF prijzen in de wacht gesleept. De met ontvangen „Alleman" van "Bert Haanstra kwam het meeste gelauwerd uit de prijzenregen. Deze Nederland produktie was in de eerste plaats be- stormachtig applaus ring van de jury wordt gezegd, dat 'het de Nederlander in zyn tien mi nuten durende film door gevoelige en dichterlijke filmtaal is gelukt de angsten en herinneringen van een vrouw by haar aanmelding in een oudeliedenhuis tastbaar te maken. In de categorie van de korte films werd geen jeugdfilmprijs toegekend. Maar de jury gaf toch uiting kroond met een „Gouden Beer" de beste lange documentaire. De in ternationale jury was van oordeel, dat met behulp van de verborgen ca mera een beminneiyk beeld van het Nederlandse volk was vastgelegd. Maar het bleef niet by deze in de Nederlandse kolonie met veel en thousiasme ontvangen onderschei ding. „Alleman", die in Duitsland de. titel „12 Millionen" draagt, kreeg ook nog de „Unicrit"-prijs van het inter nationaal verbond van filmcritici (een jury van 15 critici uit tien lan den) en de Jeugdfilmprijs 1964. „De aanmelding" De andere Nederlandse filmpro- duktie, die naar Berlyn was inge zonden, was „De aanmelding" van de 27-jarige cineast Rob Houwer, die een „Zilveren Beer" veroverde in de categorie korte films. In de motive- Het bestuur van de Nederlandse Studenten Raad (NSR) heeft van daag in een brief aan minister Bot van O K en W het NSR-standpunt uiteengezet inzake de machtigings wet Technische Hogeschool Twenthe, die 9 Juli in de Tweede Kamer be handeld wordt. Van het hoogste be lang voor het welslagen van het cam pus-experiment is volgens de NSR de integratie van studie en studenten leven. De raad pleit daarom voor het wonen op de campus gedurende een zo lang mogeiyke periode en hoopt dat de minister het uit de Kamer ingediende amendement over een tweejarige woonregel zal overnemen en tevens de garantie kan geven dat by de bouw rekening wordt gehouden met de regel dat alle studenten op de campus kunnen wonen. De NSR is het niet duidelijk waar om aan studenten, die niet aan een studieprogramma voldoen de toegang tot examens ontzegd kan worden, daar de formele mogeiykheid om el ders hun studie te continueren, vrij wel niet te verwezenlyken is. Naar de mening van de NSR is het voor het welslagen van de campus-hogeschool te Drienerlo in het geheel niet nood zakelijk ontheven te worden van de betreffende bepalingen in de Wet op het Wetenschappelijk Onderwys. De Nederlandse Studenten Raad stelt daarom voor dat de student op grond van het consilium abeundi alleen maar het verbiyf in de voor inwoning bestemde ruimten ontzegd kan worden. haar lof voor het filmpje van Rob Houwer, wat in feite gelyk staat met een prys. De „Gouden Beer" ging by de korte films naar Oostenrijk. Overige prijzen De prys voor de beste speelfilm werd toegekend aan de Turkse rol prent „Soesoez Yaz' 'van Ulvi Dogan, die er zelf de hoofdrol in vertolkt. De Indiase regisseur Sat ja Jit Raj ontving een „Zilveren Beer" als waardering voor de beste regie by zyn film „Mahanagar". De „Zilveren Beer" voor de beste actrice werd toe gekend aan Satsjiko Hidari voor haar rol in twee Japanse films, „Ka- De kostelyke „Schelmenstre ken van Scapin", zoals die door Molière zyn beschreven, kan men donderdagavond op het te levisiescherm zien. Deze KRO- produktie, die onder NTS-vlag wordt uitgezonden, kwam tot stand in samenwerking met „De Nieuwe Comedie" uit Den Haag. Dit gezelschap heeft Molières blijspel jarenlang op het reper toire gehad, onder de vlotte re gie van Erik Vos. De televisie regie is in handen van Frans 't Hoen. De moeilyke, maar uiterst dankbare rol van de Schelm Scapin, die iedereen en alles er tussen neemt, wordt gespeeld door Peter van der Linden (rechts). Op de foto ziet men hem met de goedige Sylvestre (Paul Meyer), een gemakkelyke prooi voor de gladde Scapin. RADIO EN TV VANAVOND De NTS brengt vanavond om 20.45 een stuk van Ingmar Bergman op het scherm. „Paneel" is de naam van dit op een 14de eeuws kerkpaneel ge- inspireerde stuk, dat handelt over een pestepidemie. Het werd door Bergman geschreven als een voor studie voor zyn bekende film „Het zevende zegel". Het wordt gespeeld door de eindexamenklas 1964 van de Amsterdamse toneelschool. Hierna om 21.35 volgt er een documen taire over de Wegenwacht. Op het tweede net wordt om 20.10 de eenakter „De reünie" herhaald, gespeeld door o.a. Jan Blaaser en Rien van Nuenen Om 20.45 uur volgt een internationale tv-produktie met de titel .Musik erklingt in Wien'. Om 21.10 wordt besloten met een film reportage over India. „Waarheen de wind waalt" is de titel van het VARA-programma, dat om 20.05 de ether ingaat en waarin een orkest en een reportageploeg op advies van onze weersvoorspellers gens in Nederland neerstrijken. Om 23.25 kan men luisteren naar Végh-kwartet, dat het Strykkwartet no. 2 van Béla Bartok ten gehore brengen. Deze opname werd in het kader van het Holland Festival op 27 juni J.l. in de Marekerk ln Leiden gemaakt. De zender Hilversum 2 brengt in een gezameniyk programma om 21.00 uur eveneens in verband met het Holland Festival het „War Requiem' Opening verwarmd zeewater - zwembad in Noordwijk Op zaterdag 11 juli zal het eerste verwarmde zeewater openluchtbad In Nederland te Noordwyk in front van het Rembrandt Hotel in gebruik worden genomen. Geiyk reeds De opening geschiedt in tegen woordigheid van de burgemeester van Noordwyk en vindt plaats om 10.30 uur. Het geheel zal een enigs zins feesteiyk karakter krygen door verschillende demonstraties op zwemgebled. O.a. zullen twee zeven tallen waterpolo-demonstraties ge- raai de Ruyter" uit Amsterdam in vier nummers van vier dames elk, onder wie Nederlandse en Europese kampioenen zyn. Het gehele pro gramma zal ongeveer één uur duren. Vervolg van pag. 1 (Van Paryse correspondent) België - Nederland op tv-scherm? De voetbalinterlands van het Ne derlands elftal tegen de Belgen in uitwedstrijden zullen voortaan niet meer op zondag worden gespeeld, doch op woensdag of zaterdag. De Belgen willen n.l. de thuiswedstrijden van het Belgisch elftal per televisie uitzenden. Om de belangstelling voor de competitie niet te ondermynen doch wiens verstand eerder volgens worden de wedstrijden naar week- i rechte richtiynen werkte, zyn vrouw dagen verschoven. De eerstvolgende j verklaarde, terwyl we Paques voor weds try d tegen de Belgen wordt, zo- het eerst tydens zyn tweedaagse als gisteren gemeld, zaterdag 3 okto- Proces door ontroering overmand za- kAntwerpen gespeeld. *pn Hnt varciin^ Alvorens de procureur-generaal 's middags de doodstraf had geeist en Paques' advocaat zyn lange plei dooi kon houden, was een lange rij van vrienden samen met zyn echt genote ten gunste van de beschul digde spion komen getuigen. Het collectieve portret dat door al die getuigen van Paques werd geschetst, vertoonde als .scherpste trekken wel zyn onbaatzuchtigheid en zyn paci fisme, zyn trouw ln de kameraad schap en bovenal misschien nog wel zyn laaiende liefde voor Frankrijk. Paques werd geschilderd als de zoon van eenvoudige ouders wiens hart altyd links was biyven kloppen De NTS deelde ons mede, dat als dergelijke wedstryden aan de Neder landse televisie worden aangeboden en de KNVB geen bezwaar tegen de uitzending heeft, tot uitzending in ons land zal worden overgegaan. najo to kare" en „Nippon Kontjoeki". De Amerikaanse acteur Rod Steiger kreeg dezelfde onderscheiding voor zyn spel ln de rolprent „The pawn broker". De Braziliaanse regisseur Ruy Guerra kreeg de speciale prys voor oorspronkelykheid in zijn film „Os fuzis". gen, dat haar man zo verslingerd was aan Frankrijk dat zyn patrio tisme hem Jegens andere landen en volkeren wel eens onrechtvaardig kon maken. Een scherp omiynde indruk heeft men van het karakter en de per- soonlykheid van deze buitenmodel spion na twee dagen niettemin nau- weiyks kunnen krygen. En de pro cureur-generaal was vermoedeiyk wel het dichtste by de waarheid toen hy Georges Paques een intellectuele dromer noemde die leed aan een buitensporige zelfoverschatting en hoogmoed waardoor hy zich verbeel den kon in zyn eentje permanent een denkbeeldige wereld-topconfe rentie te kunnen beheersen. BINNENLAND Uit Bevroren sla Op de coöperatieve veiling in Venlo ls gistermiddag sla aangevoerd met vorstschade. Het Ijs zat nog ln de kratten. De sla werd doorgedraaid omdat de minimumprijs niet kon gehaald worden. Op enkele plaatsen in noord-Limburg hebben augurken en bonen, die erg gevoelig zyn voor koude vorstschade opgelopen. louwresultaten t het Centraal Bureau zijn i mei 7381 nieuwe woningen opgeleverd. In mei 1963 kwa men 8320 woningen gereed. In de Ja t/m 196" 1958 t/m 1962 kwamen maand mei gemiddeld 7130 woningen gereed. In de eerste vyf maanden van 1964 kwamen 33593 nieuwe woningen gereed, tegen 21915 ln de overeenkom stige periode van 1963. Gemiddeld kwa men ln de overeenkomstige periode van de Jaren 1958 t/m 1962 30824 wo ningen gereed. Straf verlaagd Het Obergerlcht van de D.D.R. ln Oost-Beriyn heeft in hoger beroep een 54-Jarige Amster damse zakenman terzake van smokkel veroordeeld tot een Jaar en tien maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, dat precies tien maanden. elf lager dan waartoe het Bezlrksgericht In Leipzig de Amsterdammer had ver oordeeld. De toen opgelegde straf na een els van drieëneenhalf Jaar tucht huis plus een boete van 3000 mark was twee jaar en negen maanden met aftrek van het voorarrest. De zaken man werd veroordeeld terzake van het smokkelen van Oostduitse marken, van ttlg te verkopen en het Westen ils sigaretten goud aan h afkomstige goéderen. het verkopen i sterke drank. Ontslag Dr. L bij de ambassade functie vervult als gevolmachtigd mi nister en verteger rlname, heeft zyn sche Kwatta I fabrik GMBH eigendom P. de Gruyter Zoon N.V. ln Den Bosch, wil i do i ken. Als reden noemt de directie de voortdurend kleiner wordende op brengsten als gevolg van overcapaciteit en de conjuncturele ontwikkeling ln de chocolade-Industrie. Een minder groot be dry f zal ln de toekomst nog nauweiyks rendabel kunnen werken. Bouwklosk Utrecht heeft als eerste ln den lande een mobiele bouw klosk. bestemd om de Jongeren voor te lichten over de mogeiykheden ln de bouwvakken. Drs. P. C. W. M. Bo- gaers, minister van Volkshuisvesting en Bouwnyverheid, toonde zoveel waardering voor dit Initiatief dat hy naar de Domstad kwam om openen. De minister zei in de kiosk spraak tydens een byeenkomst hotel Pays Bas, dat het gebruik kiosk naar zyn mening bruik van by uitstek geschikt middel grotere belangstelling voor het bouw bedrijf te wekken. Reddende mynenveger De Neder landse kustmljnenveger ..Hoogeveen" heeft ln de afgelopen nacht de vier opvarenden gered van het Engelse zeil jacht „Coucou", dat naby de boel Pettemerpolder ln moeilijkheden ver keerde. Pogingen om het Jacht op sleeptouw te nemen, mislukten door de slechte weersomstandigheden. Na dat de sleeptros was gebroken, strand de het onbemaaide jacht omstreeks 02.25 uur bij Callantsoog. De „Hooge- veen" bracht de vier uitgeputte op varenden van het Jacht naar Den Hel- BUITENLAND Erfenis Veldmaarschalk Sarlt Thanarat. de onlangs overleden pre mier van Thailand, heeft ruim 70 mil joen gulden nagelaten. Een regerings commissie onderzoekt of er overheids geld by ls. Familieleden bestryden el kaar het recht de nalatenschap te be heren. ILO en apartheid De Internatio nale arbeldsconferentle (ILO) heeft met 253 tegen 24 stemmen by 35 ont houdingen een amandement goedge keurd op de statuten waarby de ILO gemachtigd wordt, welk lid ook van i vergadering buiten te sluiten, dat i politi de ap openiyk ding, zc algemene amendement goedgekeurd om een lid te schorsen, dat door de Verenigde Naties reeds geschorst of uitgesloten Castro, zal dezer dagen naar Brazilië reizen op uitnodiging van de echtgenote van Braziliaanse minister van Bulten- bassadeur Juana Castro verbiyfsvergunnlng landse Zaken, Lelta da Cuha, die i o Hayanna ls geweest. Brazilië" kregen. Dr. Mengele De beloning voor de aanhouding van de Duitse oorlogsmis dadiger dr. Josef Mengele is gisteren tot 60.000 mark verhoogd. De dag te voren had de minister van Justitie van de deelstaat Hessen het bedrag al van 20.000 tot 50.000 mark verhoogd. Dinsdag vermeerderde Iemand die on bekend wenste te biyven, deze som met 10.000 mark. In Westdultse Justi tiële kringen ls men ervan overtuigd dat dr. Mengele. die arts was in het concentratiekamp Auschwitz, zich ln Paraguay bevindt. Men acht het ech- uitgesloten, dat een verzoek (vering uitlevi zal hebben. Na de aardbeving De aardbeving welke ln de nacht van zondag op ag het centrale deel van Mexico heeft getroffen, heeft vo' ste officiële schattingen dag op Mexlcc heeft volgens de Jong- cxiattlngen aan 31 men sen het leven gekost. Het zwaarst ge troffen werd Coyuca de Catalan, een kleine landbouwgemeenschap ten zuid westen van Mexlco-Stad, waar veertien mensen werden gedood en 87 gewond. van Benjamin Britten met het „Cor, certgebouworkest onder leiding va; Bernard Haitink. VOOR DONDERDAG 9 JULI 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Arbeldsvlt* mlnen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 N*i 11.02 Hulsh. zaken, lezing. 11.15 Oa, roepork.: klass. en moderne muz. 12.0 zangsollsten: Jazzmm derne liederen. Vanaf 16.00 Eventiw onderbreking rep. Tour de France 19& 15.40 Lichte gram. 16.00 Nws. 16.C Lichte gram. (verv.). 16.45 Voordract Hilversum: klankb. 20.00 Nieuw, 20.05 Utrechts Stedeiyk Orkest, kore en solisten: gewijde muz. (In de pau» lezing over de kinderkruistochten 22.20 Wekeyikse kunstnotities. 22.5 7.55 Overweging. 8.0 land- Deze Week. 13.00 Nws. 13.15 Promt- nade-ork. en radiokoor. 13.45 Voor di vrouw14.15 Gedeelteiyice ultz. van di bondsdag van de Bond van Christel!;» Geref. Vrouwenverenigingen te Utrecht 15.00 Lichte gram. 15.20 Holland Fm tlval 1964: Mannenkoor en zangsollj ten: klass. muz. 16.00 Ned. Herv. mld dagdienst. 16.30 Vocaal kwartet: klaa liederen. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Lich te gram. v. d. teeagera. KRO: 19.15 Sportagenda. 18.20 Pro r radio-reporters. 21.30 Lichte gr&rt 21.45 Viool en plano: klase. muz. 23.0( Kerkorgelconc. 22.30 Nws. en herh*. ling SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22.51 Boekbespr. 23.00 Platennw». 23.55-241X Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NT8: 22.5! Tour de France. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 830 m 12.00 Voorbeschouwing van een crlc- ketwedstr. 12.10 Ork.muz. 12.55 Weer bericht en progr.nws. 13.00 Nws. 1S.H Twintig vragen. 13.40 Hoorspel. 14.1) Kamermuziek. 15.00 Kritieken. 15.4» Klankb. 16.15 Rep. cricket. 16.45 Pro gramma voor de oudere lulsteraari 20.15 Klankb. 21.00 Lezing. 21.3 deren. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Wiege liedjes. 22.45 Pari. overz. 22.59 Weer- ber. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.18- 23.45 Klass. muz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 Gevar. mm (Om 13.30 Nws. Daarna: Rep. golf 13.35 Ultsl. cricket). 13.45 V. d. kind 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Gevar. mm 15.31 Muz. by het werk. 16.15 Th» 19.25 Sportber. 19.31 Hersengvm. 20.0( Hoorspel. 20.30 Nwa. en act. 20.40 Ge 21.30 Kron. v. d. Jeugd 22.00 Gevar. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m 12.00 Nws. 12.15 Amus.muz. 13.0C Nws. 13.15 Balletmuziek. 14.00 Symf muz. 16.00 Nws. 16.05 Koorzang. 16.3( Oude kamermuz. 17.00 Nws. 19.00 Nwi 19.15 Jazzmuz. 21.30 Nws. 22.00 Muz progr. 22.45 Klass. muz. 23.30 Dan»- Frankrijk, 280 en 235 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. 12.41 Opera-aria's 14.05 Hoorspel. 16.15 K»- 16.45 Orgelrecltal. 18.00 Lich- Amusmuz. (Om 12.25 Weerber.) 12.80 Beurs ber. en progr.overz. 13.00 Nieuw» (Om 13.15, 14.05 en 15 05 Rep. van d» Tour de France). 16.00 Nieuws. 16.01 ".09 Muz. voor sportllefheb- 20.50 Pianorecital. 18.45 Ultsl. Tour de France. 19.00 Nw» en radtokron. 19.40 Walsmuz. 20.00 Klass. mu: Gram. 22.0 val. 23.00 Nws. Cantoconcert. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.03 Gevar. progr. en act 14.03 Liedjes. 15.45 Lichte muz. 16.01 Accordeonmuz. 17.00 Nws. 17.45 Licht* muz. 18.10 V. d. sold. 18.30 Licht* muz. 19.00 Nwe gram. 19.30 Nws. 20.63 Hoorspel. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nw» WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen v oor) II 41 Den Helder regen Ypenburg regen Vllsstngen regen Eelde regen De Bilt regen 19 14 2 r bew. 23 10 Parijs Grenoble Beriyn Frankfort MOnchen iUrlch Genéve Wenen Belgrado Rome Madrid Lissabon motrej ?eh. bi licht t onbewolkt onbewolkt onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2