Janssen heroverde GROENE TRUI Spanjaarden pareerden groot Frans offensief Seis viel buiten punten Axkit Hollandia won f6 pl_ Cijfers van de Tour PECHVOGEL SCHUURING Burgemeester opent De Vliet op 17 juli Leo de Winter springt record in Leidse Hout gericht 1 maart 1860 Woensdag 8 juli 1964 Vierde blad no. 31306 Kloosterman naar Ronde van Polen Nol Kloosterman, de sterke Leidse renner, heeft van de KNWU een |H uitnodiging: ontvangen om te star- H ten ln een Nederlandse ploeg, die 8a uitkomt in de Ronde van Polen. De II Leidenaar, die reeds een tweetal buitenlandse trips heeft gemaakt (Zweden en Duitsland) dankt deze C uitnodiging aan ztfn constante rij den in de afgelopen weken. Met Nol Kloosterman zullen ook Cees van Brugel (Zevenbergen), Kees Leyten Cf (Breda), Adrie van Breugel (ZwRn- .el drecht), Piet Cooremans ((Breda) en Henk de Jong (St.-Willebrord) ran 2 tot 9 augustus in de Ronde ran Polen uitkomen. PAARDESPORT Europees kampioenschap 5-jarige dravers In de laatste vergadering van de Union Continentale pour les Trot- teurs, waarbij de leidende drafsport- I organisaties uit België, Denemarken, Duitsland, Nederland, Noorwegen en Zweden zijn aangesloten, is notaris I B. Bolwijn te Anjum lid van het hoofdbestuur van de Stichting Ned. Draf- en Rensport tot vice-voorz. gekozen. In dezelfde bijeenkomst werd overeenstemming bereikt de vaststelling van de data grote internationale klassieke dra- Jlverijen, teneinde te voorkomen dat op één dag meerdere van deze koer sen verreden zullen worden. Eén der belangrijkste beslissingen as, met ingang van het seizoen >65 een Europees kampioenschap >or 5-jarige dravers in te stellen. Naar deze draverij zullen de twee beste 5-Jarigen uit de zes aangeslo ten landen worden afgevaardigd. Zweden werd met de organisatie van éeze draverij in 1965 belast en Dtnemarken in het daarop volgende 2 Olympische vlam CA AT RAYMOND POULIDOR TOUR DE FRANCE WINNEN? (Van onze speciale verslaggever) „Al moest ik sterven, er af ga ik". Dat had Jan Janssen gedacht toen hij met meer dan twee minuten voorsprong op Ward Seis in het gezelschap van Georges Groussard en Gilt—; Desmet 1 vlak achter Bahamontes en Anquecil aan de gevaarlijke afdaling van de Col de Por- tillon begon. De groene trui, die Janssen op de wielerbaan in Toulouse door zijn val aan de Belg had verspeeld, lag weer voor het grijpen. Elf kilometer lager was de finish en Janssen stortte zich naar beneden. „Moet je je voor stellen wat ik gedacht heb toen ik voelde dat mijn achterband langzaam ging leeglopen". Janssen, al zeker van de leiderstrui in het pun ten klassement, rilde na de finish nog na bij de gedachte wat er had kunnen gebeuren als hij had moeten repareren. De band heeft het tot op de meet gehouden. Wat een verschil met een dag tevoren. Toen een diep gedemoraliseerde Jansen en nu een breed lachende overwinnaar, die dankzij een vierde plaats en het feit, dat Seis geheel buiten de punten viel, weer ruim schoots op de Belg uitliep. voor de wielersport in Frankrijk, wanneer Poulidor Anquetil van een vijfde Tourzege af zou kunnen hou- 1024 oktober zal branden, il op 21 augustus ln aanwezigheid r_in koning Constantijn van Grieken land in de ruïnes van de Zeus-tempel - wworden ontstoken. Van daar zal de 3mam door Griekse atleten naar T. Athene worden gebracht om per .vliegtuig naar het Japanse eiland ^Okinawa te worden gevlogen. Japan se atleten zullen er dan voor zorgen 1 dat de vlam op de vooravond van de *1 opening der Spelen in Tokio zal zijn gearriveerd. In totaal zullen 100.696 lopers, onder wie 876 niet-Japanners, aan deze fakkelloop deelnemen. HENGELSPORT Visclub ,,'t Hof' hield een wedstrijd in het Aarkanaal bij Papenveer. Uit slag1. B. Ouwerkerk 2. J. v. Went sr., 3. I. Monteba, 4. J. v. d. Steen, 5 Th. Halvemaan, 6. J. Goudkuil, 7. Haastrecht, 8. K. Sierat, 9. W. v. Huis, 10. D. Sierat. Poulidors wraak Er was nog een zeer gelukkig ma., aan de meet. Raymond Poulidor, die de vorige dag zijn aanval Anquetil, door een lekke band en val, als een boemerang tegen zich had zien keren en 2.36 op zijn grote rivaal had verloren, had op de Col de Portillon wraak genomen. Nie mand kon het wiel van Poulidor houden toen deze in de klim demar reerde en met een voorsprong var Luchon binnenkwam. Poulidor heeft de Tour nog niet verloren zoals ve len hebben gedacht, toen na de veer tiende dag zijn achterstand op An quetil tot 2.52 was uitgegroeid. Na dinsdag bedraagt het verschil im mers nog slechts negen seconden en al tweemaal heeft Poulidor in deze Tour bewezen beter te klimmen dan Anquetil. Zal de winnaar van de Ronde van Spanje dan toch voor een verrassing zorgen? Het zal goed zijn voor de Tour en de belangstelling Rust De rennerskaravaan heeft zich in de eerste 120 km niet druk gemaakt. Men kon ook niet anders verwachten met de grote Pyreneeëenetappe van woensdag in het vooruitzicht, wan- leer achter elkaar de Col de Peyre- sourde, de Col d'Aspin, de Col du Tourmalet en tenslotte de Col d'Au- bisque de weg naar het autocircuit Pau versperren. In een zeer laag tempo bewoog de meute zich voort en raakte meer dan een half uur achter op het laagst geplande tijdschema. Zelfs de gebruikelijke schermutse lingen na de ravitaillering in Cas- tillon en Couser (108 km) bleven ditmaal achterwege. Pas toen het eerste colletje, de weinig inspanning vragende Portet d'Aspet in zicht kwam, waagde Pou lidor een uitval, maar hij werd door het onder leiding van Anquetil staande peloton teruggehaald. De doorkomsten op deze grote heuvel en de 23 kilometer verder gelegen Col des Ares waren dan ook van weinig belang. Het was voornamelijk een strijd tussen Bahamontes en Jimenez de leiding in het bergklassement. heeft behouden. Gerommel i de afdaling van de Col Ares begon het goed te rommele het grote peloton, waar Seis na inspannende jacht met Beheyt 1 zijn plaats had ingenomen. Na 163 kilometer probeerde Rik Wouters, die op de Col des Ares achter was ge raakt, maar in zijn eentje het gat had gedicht, met Novales te ont snappen. Zij werden echter snel ach terhaald en toen ontstond een nieu we kopgroep met Honrubia, Darri- gade, Adorni, Simpson en Gabica. Ook dit haalde niets uit, evenmin als de volgende uittocht van Honrubia. Delberghe, Darrigade, Everaert, Rol- stollan en de Nederlanders Nijdam en Zilverberg. Nijdam kreeg op Spaans grondgebied een lekke band en viel terug in de hoofdmacht, die niet zoveel later ook de andere stout- moedigen achterhaalde. Springplank In het begin van de klim naar de top van de Col de Portillon die het vorige jaar tijdens hevige regenbuien een slagveld was geworden, demar reerden Simpson, Stablinksy en Ga lera. Zij waren de springplank voor Raymond Poulidor in zijn niet te stuiten opmars. De Fransman reed het drietal een paar kilometer verder voorbij alsof zij niet bestonden en ging op roof uit. Alle krachtsin spanningen achter hem baatten niet meer. Op de top had Poulidor 50 se conden gewonnen op Gabica, 1.30 op Jimenez, 1.35 op Bahamontes, 1.40 op Anquetil, 1.50 op Groussard, Gilbert Desmet en Jan Janssen, die op zijn beurt Seis ver achter zich had gela ten. In de bijzonder snelle afdaling had Poulidor het voordeel van de eenling. Achter hem bleef Gabica in het gat tussen Poulidor en de onder aanvoering van Anquetil en Janssen gevormde jachtgroep hangen en loor nog 18 seconden op de winnaar van de rit, die triomfantelijk op de Boulevard Fontand zijn revanche op Anquetil nam. Van de andere Nederlanders ein digden Huub Zilverberg hij schoof vijf plaatsen in het klassement op de grootste sprong van de dag en verdiende daarmee 500 franken en Cees Haast op 3.5 minuut van Pouli dor. De verrassing was echter Jo de Haan die tegen een col opziet als te gen een berg, maar desalniettemin als 27ste op slechts 4.06 binnenkwam. RAYMOND POULIDOR Koersen te Hilversum Bento Kitty beste tweede (Van onze medewerker) Ondanks het feit, dat in het hoofdnummer vier deelnemers, onder wie YYV verstek lieten gaan, werd het toch nog een aantrekkelijke koers. Yan kee Maid, als laatste gestart, toonde veel bcginsnelheid en lag na een ronde reeds op kop. Axkit Hollandia deed het wat zuiniger en toen deze na het uitkomen van de laatste bocht Yankee Maid aanviel moest de merrie Axkit laten gaan en Vergay ging naar een uitstekende J.22.1 zege. De klassevolle Bento Kitty ontwikkelde een formidabele eindspurt, die hem voorbij Yankee Maid en zeer dicht bij Axkit Hollandia bracht. In de openingsdraverij moest de ontwikkeling van de foto uitwijzen, dat de felle eindstrijd tussen Berna- dotte «Bouwhuis» en Benny Hollan dia, in het voordeel van eerstge noemde was uitgevallen. Comtesse Terraise werd derde. In de Waterhoenprijs faalde de fa voriet Bento door gallopades. Het werd een verrassende zege voor An nie Norma (Swart), ondanks 20 me ter extra belasting en daar ook de tweede Belwin ning waren, gaf het trio f 1800.60. Annemarie d'Aster (Wagenaar Jr) won zonder veel omslag van kop de derde draverij. Baron Hollandia werd uitgeschakeld en Bernardine werd tweede voor Black Lady. Dat de leerlingen blaakten van strijdlust bleek wel uit het feit, dat met minder dan vier valse starts aan de goede vooraf gingen. Het werd tenslotte een knappe 1.22.3 triomf voor Mitchouka, die tactvol door Vreeswijk langs zijn tien tegenstan ders werd gestuurd. Imming werd met Ydolius eervol tweede voor As- tyanax, die enige malen fouteerde. Kooyman won met Zita Belwin het voortdurende duel met Ziganita met klein verschil in 1.22.3 km tijd, Yackie Moore werd uitgeschakeld en Wings incasseerde het derde geld. Zion B (Vergay) werd door de jury wel zeer clement behandeld. Na een lange begingaloppade kwam hij spoe dig op kop en ging als eerste door de finish ln een draf, waarop wel iets viel aan te merken. Anna Scotch ver overde de tweede plaats voor een te leurstellende Alkestis van E. De uitslagen lulden: Ullprijs1. Bernadotte (M, Bouw huis) (1.29.4); 2. Benny Hollandia; 3. Terraise. AVONDZESDAAGSE Geen successen voor de Swift-Combinatie Henny van Gent, de altijd opge wekte Leidse renner, die uitkomt voor het Haagse De Spartaan is na twee dagen van de avondzesdaagse de best geklasseerde Leidenaar. Maandag behaalde Van Gent een twaalfde, nu de tiende plaats. BU elkaar de gedeelde vijfde plaats ln de algemene rangschikking met twintig punten. Elf minder dan de nieuwe leider, Gep Cuvelier van de Halfwegse De Bataaf. Schuuring na val te laat binnen De uitslag van de vijftiende etappe luidt: 1. Poulidor (Fr.-Magne) 6.07.55 met bon. 6.06.55; 2. Gabica (Sp.-Langa- rica) 6.09.04 met bon. 6.08.34; 3. Gil- Desmet 1 (België-De Kimpe) !8; 4. Janssen (Ned.-De Muer); 5. Anglade (Fr.-De Muer)6. Adomi (It.-Pezzi)7. Junkermann (Dld.-De Kimpe)8. Anquetil (Fr.-Geminia- ni); 10. Foucher (Fr.-De Muer); 11. Georges Groussard (Fr.-Demuer) al len 6.09.38; 12. Simpson (GB-Plaud) 6.09.55; 13. Bahamontes (Sp.-Remy) 6.09.56; 14. Kunde (Dld.-De Kimpe); 15. Manzaneque (Sp.-Pla Sanchis»; 16. Jimenez (Sp.-Langarica); 17. Ga lera (Sp.-Langarica)18. PauweLs (Belg.-Remy) allen z.t. als Bahamon tes; 19. Zimmermann (Fr.-Gemlni- ani) 6.10.11; 20. Segu (Sp.-Remy) 6.11.13; 23. Zilverberg (Ned.-Dries- i) 6.11.23; 24. Haast (Ned.-Pelle- naars) z.t.; 27. De Haan (Ned.-Pel- fcnaars) 6.12.01; 54. Wouters (Ned.- Pellenaars) 6a5.20; 63. De Roo (Ned- Geminiani) 6.18.19; 77. Geldermans (Ned.-Geminiani) 6.19.09; 80. Nijdam (Ned.-Pellenaars) 6.22.58; 82. Van Est (Ned.-Pellenaars) 6.25.06. Klassementen Het algemeen klassement ziet er al« volgt uit: 1. Georges Groussard (Fr.-Demuer) 87.55.15 2. Anquetil (Fr.-Geminiani) 87.56.41 op 1.26; 3. Poulidor (Fr.- Magne) op 1.35; 4. Anglade (Fr.- I Demuer) op 3.05; 5. Bahamontes (Sp.-Remy) op 3.29; 6. Foucher (Fr- Demuer) op 4.16; 7. Junkermann (Dkl-De Kimpe) op 5.16; 8. Jimenez (Sp.-Langarica) op 521; 9. Gilbert Gesmet 1 (Belg-i^e Kimpe) op 5.28; 10. Simpson (GB-Plaud) op 8.17; 11. I Altig (Dld-Geminlani) op 820; 12. Manzaneque (Sp.-Pla Sanchs) op 007; 13. Adomi (It.-Pezzi) op 11.13; 14. Martin (Sp.-Remy) op 11.54; 15. iv Pauwels (Belg.-Remy) op 13.58; 31. Geldermans (Ned.-Geminiani) op 4722; 34. Janssen (Ned.-Demuer) op 49-50 36. De Roo (Ned.-Geminiani) op 56.56; 39. Haast (Ned.-Pellenaars» op 1-14.4; 47. Zilverberg op 1.12.0; 62. De Haan (Ned.-Pellenaars) op 1-34.45; 68. Nijdam (Ned.-Pellenaars) op 1.44.23; 69. Wouters (Ned.-Pelle naars) op 1.44.54 82. Van Est (Ned.- Pellenaars) op 2.14.49. Alg. ploegenklassement: 1. De Muer 263.46.05 2. Geminiani 264.00.30 3. Remy 264.08.56. Het bergklassement luidt: 1. Baha montes (Spanje) 104 pnt; 2. Jimenez (Spanje) 96 pnt;3. Poulidor (Frank rijk) 66 pnt. Puntenklassement: 1. Jan Janssen (Ned.-De Muer) 145 punten; 2. Seis (België-Naeye) 133 pnt; 3. Altig (Duitsland-Geminiani) 121 pnt; 4. Desmet (Belg.-De Kimpe) 114»pnt. Poulidor kreeg de prijs van de „armen en benen" voor de best ge reden koers. Zilverberg maakte de grootste sprong in het klassement en Robert Cazala werd uitgeroepen tot de beminnelijkste renner in deze etappe. Toekomst' Ronde De uitslag van de 7de etappe van de Ronde vam de Toekomst, St. Gi- rons-Luchon (107,5 km), luidt: 1. Sagarduy (Sp.), 3 uur 2 min. 57 sec. (met bon. 3.02.27); 2. Spruyt (Belg.) z.t. (met bon. 3.02.42); 3. Aimar (Fr.) 3.02.58 4. Glmondi (It.) 3.03.22 5. Gawliczek (Polen») z.t.; 6. Carvalho (Port.) z.t.; 7. Garcia (Sp.) z.t.; 8. Letort (Fr.) z.t.; 9. Delisle (Fr.) 3.03.24; 10. Diaz (Sp.) 3.03.33; 16. ex aeguo Pieterse (Ned.), Kars tens (Ned.) 3.07.00; 39. Lute 3.09.10; 43. Visser 3.10.00; 44. Zoet z.t.; 56. Pe ters 3.14.25; 79. Schuuring 328.34. Het algemeen klassement luidt: 1. Garcia (Sp.) 27.08.37 2. Gimon- di (It.) 27.09.01; 3. Aimar (Fr.) 27.12.06; 4. Tous (Sp.) 27.13.33; 5. Spruyt (Belg.) 27.1420; 6. Gawliczek (Poleni) 27.17.33; 7. Letort (Fr.) 27.17.36; 8. Beker (Polen) 27.18.33; 9. Chappe (Fr.) 27.19.36; 10. Zapala (Polen) 27.21.40; 24. Karsten (Ned.) 28.28.14; 28 Pieterse (Ned.) 27.34.11; 39. Peters (Ned.) 27.41.14; 54. Visser (Ned.) 27.54.30; 59. Zoet (Ned.) 28.06.42 68. Lute (Ned.) 28.16.35; 73. Schuuring (Ned.) 28.26.01. Het alg. klassement der equipes is nu: 1. Spanje 81.22.34; 2. Frankrijk 81.37.12; 3. Polen 81.41.14; 4. Italië 81.42.58 5. TsJ. Slowakije 82.16.36; 6. Nederland 82.29.27, De zevende rit van de Tour de l'Avenir, die niet als een echte bergetappe was aangekondigd, omvatte niettemin in de vorm van de Col de Portet-d'Aspet (31 km), de Col des Ares (53 km) en de Col du Portillon (97 km) drie pittige hindernissen. Na de erva ringen in de rit van Thuir naar Andorra konden van de Neder landers tussen St. Girons en Luchon geen heldendaden meer ver wacht worden, maar toch hebben onze landgenoten ditmaal aan zienlijk beter gereden. Terwijl Gerben Karstens en Jan Pieterse voor in het eerste peloton eindigden, finishten Coen Visser een van de sterkste dalers uit de karavaan Nico Luto en zelfs Bart Zoet, die door zijn vechtlust goed maakt wat hij aan klim merscapaciteiten mist, eveneens met een betrekkelijk kleine ach terstand. pen bn een val in de laatste Henk Peters, op de Portet-d' Aspet door een lekke band teruggeworpen bovendien in de gevaarlijke afda ling van de Portillon nog eens ge vallen, kwam weer wat later en in feite eindigde alleen Cor Schuuring in de achterhoede. Maar ook de Amsterdammer was niet van pech verstoken gebleven. Hij was, na tij dens de beklimming van de Portet- d'Aspet slechts weinig achterop te zijn geraakt, in het begin van de afdaling zwaar gevallen door een ketting-breuk. Ploegleider Schulte, had achter het peloton rijdend, niets Schuurings val gemerkt en toen de A'dammer wat versuft weer op de been krabbelde en zich door dok ter Boncourt liet onderzoeken, was ook de materiaal wagen net gepas seerd. Schuuring moest toen op de bezemwagen wachten om een nieuw voorwiel te kunnen steken en dat kostte hem enkele minuten. De Am sterdammer moest daarna geheel al leen de strijd voortzetten en toen hij ln Luchon als laatste arriveerde, de controle juist gesloten. Aan gezien echter diverse volgers konden getuigen van Schuurings oponthoud hoopte Schulte de wedstrijdcommis sarissen te kunnen overhalen zijn coureur woensdag toch weer te la ten starten. En volgens de laatste berichten Is hij daarin inderdaad ge- 'aagd. Henk Peters toonde in Luchon met ?n wat beteuterd gezicht een gat in zijn zij dat door een kogel kon veroorzaakt: één centimeter in door- en ongeveer even diep. Veel pUn had de Heemstedenaar echter niet van deze wond, die hij had Aanval De Fransen hadden zich voorge nomen hun toch reeds fraaie positie in het algemeen klassement nog wat te verbeteren. Zij wachtten niet lang met hun aanval, want reeds in de Portet-d'Aspet de karavaan was net opgeschrikt door het bericht dat de Engelsman Addy nog juist een val in een ravijn had kunnen voor komen door tijdig van zijn fiets te springen, die in de diepte verdween R0NDgv.d7DEK0M5T-egef.150km-8jUll Sagarduy en Diaz, de Pool Gawlic zek, de Italiaan Gimondi en de Por tugees Carvalho. In hoog tempo ver wijderde deze formatie zich van de hoofdmacht, terwijl Garcia na een lekke band verwoede pogingen in het werk stelde zich weer bij het peloton te voegen. Toen dat gelukt was, wa ren de vluchters al meer dan een minuut weg en Garcia had zelfs geen tijd voor een adempauze. Het Tous, de Belg Spruyt, de Italiaan Campagnari en de zich uiteraard tot meerijden bepalende Fransman Lemeteyer liet hij op zijn beurt het peloton voor was het was. Te laat Gerben Kasrstens, op dat moment de enige Nederlander in de hoofd macht, reageerde net Iets te laat en miste de aansluiting. Toch werd voor oranje de toestand even later weer wat rooskleuriger, want nadat eerst de als een raket dalende Coen Vis ser was bijgekomen, volgde ook een tweede groep met Pieterse, Zoet en Lute. Peters streed aan het hoofd van een tweede peloton, dat enkele minuten achterstand had en hele maal achteraan reed moederziel al leen Cor Schuuring. die ondanks een pijnlijke knieblessure niet van op houden wilde weten. Behoudens het feit, dat de groep Garcia twintig kilometer voor Lu chon de vluchters achterhaalde, ver anderde er weinig voor de beklim ming van de Portignon, de laatste scherprechter van deze dag. Op de Portignon bevochten Sugarduy en Gawliczek, tot op heden met Zapala de beste klimmers, een kleine voor sprong op de andere koplopers, maar de afdaling zorgde nog voor enkele wijzigingen. Sugarduy en Spruyt na men de meeste risico's, lieten de rest duidelijk achter zich en vochten in, Luchon samen om de bloemen, die Sagarduy voor de tweede achtereen volgende maal voor zich opeiste. Burgemeester Van Kinschot zal vrijdag 17 juli a.s. het nieuwe open zwembad „De Vliet" aan de Voor- schoterweg officieel openen. Gep Cuvelier was overigens gister avond op het winderige Rozenburg niet de eerste renner die over de streep flitste. De Bataaf-renner ging 34 seconden na de Rotterdamse win naar Evert Dolman over de streep en kwam zelfs ln de eindsprint niet verder dan de achtste plaats. De dertien punten waren echter ruim schoots voldoende om zijn clubge noot Henny Schouten van de troon te stoten. De leider, die in de voor laatste ronde lek reed en 1 minuut en 12 seconden achter Dolman finishte. De Leidse Swift-renners en die van de Bollenstreek brachten het er ook gisteravond weer niet best af. Cock van der Hulst eindigde als 22ste, terwijl Piet Bregman de twee de en laatste Swift-renner was die de wedstrijd uitreed. Frans Zoons, Rijkelij khuizen en Nol Kloosterman hadden de strijd moeten staken. Zoons en Rijkelij khuizen omdat zij te veel achter waren geraakt en Kloosterman omdat het de laatste dagen niet meer zo „lekker" gaat. De sterke Leidse renner heeft dan ook reeds aangekondigd tot zater dag, wanneer de slotwedstrijd in Leiden wordt gehouden, niet meer te zullen starten Uitslag De uitslag van de tweede rit luidt: 1. E. Dolman (Apollo) 20 pnt; 2. B. Minnekes (Delta) 19 pnt; 3. op 34 sec. P. Barendrecht (De Mol) 18 pnt; 4. B. Verhoeven (Hoekse R.) 17 pnt; 5. op 46 sec. M. Paul (Spar ta» 16 pnt; 6. W. Paul (Sparta) 15 pnt; 7. J. Wuürman (Le Champion» 14 pnt; 8. G. Cuvelier (Bataaf) 13 pnt: 9. J. Hoogland (Bataaf» 12 pnt; 10. H. v. Gent (Spartaan» 11 pnt. Het algemeen klassement luidt: 1. G. Cuvelier (Bataaf» 31 pnt; 2. Th. ten Dam (Spartaan) 25 pnt; 3. W.' Paul (Sparta) 21 pnt; 4. J. Wuurman (Champion» 21 pnt; 5. J. Hoogland (Bataaf) 20 pnt; 6. H. v. Gent (Spartaan) 20 pnt: 7. H. Schouten (Bataaf) 20 pnt; 8. B. Minnekes (Delta) 19 pnt; 26. Plet Bregman (Swift) 2 pnt. Ploegenklassement1. De Bataaf (Halfweg» 80 pnt; 2. De Spartaan 5.50, koppel 7.1 emarle d'Aster i.0); 2. Bernadln. Black Lady. Tot.: wl. f3, pl. 2.10, 60. 4.70, cov. 4.40, koppel 8.20. Waterhoenprij6: 1. Annie 1 koppel 5.9 Bazyx-prijs (M. Vergay) (1.22.1); 2. Bento Hilversum Bazyx-prijs: 1. Axkit Hol- pl. 1.80, 1.50, x.iu, cov. t./u, Koppei 13.40, trio 155.80. Zeearendprljs. l. Zlta Belwin (Th. Koovman» (1.23.9): 2. Ziganita; 3. Wln'gs. Tot.: wl. f2.50, pl. 1.30, 1.40, 4.30, koppel 13.90. Waterpolonieuws De waterpoloteams van De Zijl en De Sleutelstad hebben zich gister avond uit de buurt van de laatste plaats gespeeld. De Zijl won in Den Haag de uiterst belangrijke wedstrijd van hekkesluiter DVZ met 23 en De Sleutelstad zorgde in Alkmaar voor de plezierige verrassing door het hoog geklasseerde DAW een gelijkspel (22) af te dwingen. Het dames- zevental van LZC, dat reeds is uitge schakeld door het kampioenschap ln de derde klasse C, klom door een 13 overwinning in de uitwedstrijd tegen Te Werve naar de tweede plaats. Het bikkelharde spel van DVZ heeft De Zijl niet op de knieën kun nen brengen, al waren de Kooibewo- ners in het begin overdonderd door het Haagse geweld. Doelpunten kwa men er echter niet uit. Doelman Joop Bodt was voor DVZ een te grote sta in-de-weg. De Zijl opende zelfs bij een snelle uitval van Wim Bergman de score in de eerste periode en kwam in het tweede gedeelte, het harde spel van de Hagenaars ten spijt, met 0—2 vóór. Een hard door Loek van Kampen ge nomen vrije worp werd door Wim Bergman van richting veranderd. DVZ was aangeslagen, maar pro beerde toch nog terug te komen. Even scheen het Haagse offensief succes op te leveren, maar verder dan een doelpunt van Van der Berg (Leo Stockhuizen had zijn tegenstander te veel vrijheid gegeven) liet De Zijl-de fensie het vooralsnog niet komen. Toen De Zijl -in deze period* er nog 13 van wist te maken (Joop de Haas) was de strijd gestreden. Dat Ellenga de eindstand op 23 bracht, deed aan de Leidse vreugde geen af- Fris De Sleutelstad heeft het Alkmaar- se DAW, tot gisteravond de trotse leider in de tweede klasse A, een ge lijkspel weten af te dwingen. De Lel- denaars trokken zich van de faam van hun tegenstanders niets aan en speelden een fris en enthousiast spel letje. Hans van Bekkum opende in de eerste speeltijd de score, waarna Aad Kapaan in het tweede gedeelte de ge lijkmaker scoorde. Taco Riet maakte er nog voor de tweede wisseling 21 van, waarna DAW het te gemakkelijk ging opnemen. Cock van der Wilk profiteerde hier in het derde gedeelte van (22). DAW kreeg in de slot fase nog alle kans op de winnende treffer, maar de numerieke meerder heid kon de Sleutelstad-defensie niet nver krijgen. De dames van LZC hebben in Den Haag revanche genomen voor de in Poelmeer geleden 12 nederlaag. Na 1—2 ruststand wonnen de Leidse dames met 13. Ineke van der Broek rde alle Leidse treffers. HONKBAL Het Nederlandse honkbalnegental heeft dinsdagavond in het Haarlemse honkbalstadion een oefenwedstrijd tegen het in Duitsland gelegerde Amerikaanse leger team Ramstein met 713 verloren. (Den Haag) 63 pnt; 3. Sparta (Den Haag» 40 pnt; 4. Delta (Spijkenis- se) 35 pnt; 5. De Mol (Dordrecht) 34 pnt; 6. Apollo (Rotterdam) 26 pnt; 7. Kennemerland (Beverwijk) 26 pnt; 8. De Pedaalridders (Rot terdam) 26 pnt; 13 Swift (Leiden) 2 pnt. De Bollenstreek heeft nog geen punten veroverd. Militaire atletiek Twee titels voor Jan van Heek De atletiekkampioenschappen van de drie krijgsmachtonder delen, die gisteren traditiege trouw op de sintelbaan in de Leidse Hout werden gehouden, zijn door de harde wind nadelig beïnvloed. Op de sprintnummers hadden de lopers te veel steun van de wind en op de langere loopnummers was het leveren van goede prestaties onmogelijk. Alleen de Amsterdammer Leo de Winter had geluk, dat bij zijn verte- sprong van 7.22 meter, waai-mee hij het militairrecord zeven centimeter scherper stelde, de wind Juist binnen de toegestane 2 m/sec bleef. had hij te veel steun van de wind. De Winter het met 6.76 m, 7.22 m, 7.12 m, 7.05 m, 7.21 m, 7.29 m een zeer constante serie opmeten. Drie atleten behaalden tijdens deee kampioenschappen twee titels. Tien kamper Jan van Heek won het dis cuswerpen en het hoogspringen (1.85 m). Bij het discuswerpen kwam de Leidse sportofficier tot 43.36 m, de de beste prestatie die hi) dit Jaar heeft geleverd. Piet Tamminga, de kleine Haagse sprinter, nam de 100 en 200 meter voor zijn rekening in resp. 10,6 en 22,1 sec. Op de 100 meter moest de Trekvogelatleet felle strijd leveren met Leo de Winter, die ook 10,6 liet afdrukken. De Hagenaar Van de Wiel was de derde atleet met twee titels. Hij won het kogelstoten en speerwerpen met resp. 13.25 m en 57.33 m. Henk Snepvangers en Anton Blok leverden een moedig gevecht tegen de harde wind hetgeen resul teerde in nog niet eens zulke slecht» tijden: 3.56.9 en 3.58.2.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11