„O, in noodgevallen laten we Dick van Dyke opdraven" Aangepast' AVRO-plan voor tweede televisienet PLAKJES KANON Gevleugelde zinsnede in Amerika: Leidse verfhandel „de Valk" n.v. LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 4 JULI 1964 Washington heeft dezer dagen nog eens duidelijk gemaakt, dat zyn politiek ten aanzien van Zuidoost-Azië twee facetten heeft. Het eerste en voornaamste doel is bevordering van de vrede, aldus minister van Buitenlandse Zaken Husk op een persconferentie. Daar om berust Amerika's steun aan bijv Zuid-Vietnam op een brede grond slag: niet alleen maar militair maar ook politiek, economisch en sociaal, waardoor het land zo snel mogelijk aansluiting kan krijgen bij hoger ontwikkelde staten elders in de we reld. Dit betekent anderzijds aller minst, dat Washington bereid is te berusten in agressie, zoals die in Zuid-Vietnam en Laos wordt ge pleegd door Noord-Vietnam en China O zeker, er is vrede mogelijk zon der uitbreiding van de militaire ope raties en de Verenigde Staten zijn er op uit die mogelijkheid uit te bui ten. Maar dit kan alleen als de over eenkomsten door alle partijen wor den nageleefd. Door te berusten in agressie is er geen vrede bestaan baar, zei Rusk, die daarmede nog eens Amerika's verzet tegen de „sa lami-methode" van de communisten onderstreepte. Men weet het: salami is een sterk gekruide Italiaanse worst, die verrukkelijk smaakt als men er dunne plakjes van afsnijdt. Welnu, de slinkse communisten pro beren, niet alleen in het hart van Europa maar ook overal elders, „dunne pakjes" te snijden, d.w.z. kleine agressieve handelingen te plegen, die stuk voor stuk geen re den zijn voor een militaire tegen actie van de andere partij, maar die gezamenlijk het beoogde doel be reiken en de anderen voor het vol dongen feit plaatsen, dat er wéér een staat aan het politieke wereld consortium der communistische lan den is toegevoegd. De enige verstan dige reactie is: optreden tegen het afsnijden van het eerste plakje. Vandaar dat Amerika zich krachtig bemoeit met Zuidoost-Azië. Op zich zelf is bijv. Laos niet heel erg be langrijk. Maar het gaat dan ook niet om Laos als zodanig, maar om het feit, dat Laos (of Zuid-Viet nam) het eerste plakje vormt van de gehéle Zuidoostazi^tische „worst", als men dit woord mag toepassen op de kring van nu nog vrije landen, die ten zuiden van Rood-China zijn gelegen. En in aansluiting op de woorden van Rusk verklaarde de zo juist afgetreden Amerikaanse am bassadeur in Saigon, Henry Cabot Lodge, op dezelfde dag, dat „de com munisten verre van onoverwinnelijk zijn, ook niet in Z.O.Azië, want in de Philippijnen en in Maleisië hebben ze het tenslotte opgegeven". Cabot Lodge onderstreepte nog eens, dat niet Noord-Vietnam eigenlijk ver antwoordelijk is voor de guerrilla strijd van de Vietcong in Zuid-Viet nam, maar Peking! „Ho Tsji-minh. de heerser van Noord-Vietnam zou het moeilijk krijgen wanneer hij de oorlog tegen het vrije, zuidelijke deel des lands zou beeindigen, zelfs als hij graag zou willen. Want Peking zou hemel en aarde bewegen om hem te laten doorvechten". Cabot Lodge was allerminst zonder hoop. Er is besloten, dat men zich zal concen treren op de zeven sleutelprovincies rondom Saigon. „En wanneer wij déér slagen, is de rug van de slang gebroken". CABOT LODGE sprak duidelijk uit, dat hij „neutralisering" gèèn oplossing vond. En daarmee he kelde hij de kortzichtige politiek var de Franse president, die blijkbaar niets geleerd heeft van de ontwikke ling in Laos, waar de communisten de afspraken van Genève aan hun laars hebben gelapt. Dat zouden ze natuurlijk ook doen in de omringen de landen, als die eveneens „geneu traliseerd" zouden worden. Cabot Lodge sloeg héél raak, toen hij, zon der overigens president De Gaulle ook maar met één woord te noemen, een vergelijking trok met Frankrijk tijdens de tweede wereldoorlog. Als de vrije wereld Frankrijk toen eens geneutraliseerd zou hebben, dan zou den de Duitsers het toch bezet heb ben gehouden! Met andere woorden: u, president De Gaulle, zetelt thans in Parijs omdat de geallieerden uw land destijds niet „neutraal" hebben verklaard Het is goed deze gezonde Amerikaanse opvattin gen hier nog eens te vermelden, vooral nu een onnozele figuur als het Cambodjaanse staatshoofd, prins Norodom Sihanoek, tijdens zijn be zoek aan Frankrijk enige van ver bijsterende naïviteit getuigende op vattingen ten beste heeft gegeven. „China", zo zei hy in een gesprek met het Amerikaanse persbureau United Press International, „heeft nimmer, wat ook zyn bewind was, neigingen aan de dag gelegd Cam bodja in te lyven. De ongeveer 300.000 Chinezen in myn land ont houden zich op bevel van Peking van opstandige activiteitHet is alsof men het ene eind van de worst, waarvan aan de andere zyde steeds maar plakjes worden afgesne den, triomfanteiyk hoort beweren, dat het mes hèm nooit zal raken! Hoe geheel anders en vooral: hoeveel realistischer is de politiek van Ame rika. Dat thans een „zwaar kanon" als generaal Maxwell D. Taylor, voorzitter van het comité van staf chefs en een van de grondleggers van Amerika's politiek van elastische ver- Natuurtalent Desondanks werd Dick na zyn eer ste grote optreden in de Broad- wayshow „Boys against the girls" onmiddellijk voor vol aangezien door Enkele weken geleden wisten de programma-samenstellers van AVRO-televisie de hand te leggen op een flink aantal nieuwe af leveringen van de Amerikaanse Dick van Dyke-show en zij waren daarmee zeer in hun schik. Na uitzending van de eerste aflevering in het vorige seizoen bleek al onmiddellijk, dat de Dick van Dyke- show bij het Nederlandse kijkerspubliek aansloeg. Uit alle wind streken kwamen enthousiaste brieven en nagenoeg alle tv-recen- senten waren welwillend in hun beoordeling. „Duizendpoot" wie alles lukt Sindsdien zijn de plezierige gebeur tenissen rond de Amerikaanse tekst schrijver Rob Petrie (zoals de hoofd persoon van de serie eigeniyk heet) gemeengoed geworden in de Neder landse huiskamers. Vanavond gaat de achttiende aflevering de lucht in (binnen het jaar!) en dat is naar Nederlandse begrippen een opmer kelijk hoog aantal voor een buiten landse serie. De voorraad afleveringen op dit moment is nog toereikend voor een heel seizoen uitzendingen, één of tweemaal per maand en Dick van Dyke schijnt voorlopig nog niet van plan de serie te beëindigen. Hü biyft aan de lopende band op de gevonden formule doorborduren en het opmerkelijke is, dat zyn produk- ten nog steeds van een weldadige oorspronkelijkheid en charme zyn. Enige tyd geleden mochten de ma kers van de Dick van Dyke-shows zelfs een driedubbele Emmy Award (voor spel, tekst en presentatie) in ontvangst nemen en deze onderschei ding voor televisie-gebeurtenissen staat in Amerika zeer hoog geno teerd. Europa had eigeniyk nog nooit gehoord van de beweeglijke olijke en tal entry ke jongeman met de Neder lands klinkende naam vóór zyn tele visieshows (in feite zijn het geen shows, maar komische eenacters) hun massale goodwill-reis naar Europese contreien maakten. Enge land ging als eerste door de knieën voor Van Dykes humor. Duitsland volgde. Daarna Nederland en Zwe den. In al die landen, waar miljoe nen televisiekykers de vriendenkring van Dick van Dyke uitmaken, is de zelfde zesendertigjarige, een meter negenentachtig centimeter lange, zeer magere Amerikaan een beken- onbekende. Hy stapt ge- publiek en pers. Zijn zang en dans werden hoog geprezen, terwyl hy in het één noch in het ander ooit enige scholing heeft gehad. Hij was wat men noemt een natuurtalent en dat zagen de televisieproducers van CBS prompt in. Hy kreeg een engage ment voor een morgenshow en toen die een groot succes werd, kwam hy in recordtyd op de rol van grote avondsuccessen als de Ed Sullivan- en de Perry Como-shows. Vandaag de dag staat hy met zyn eigen komedies bovenaan de rang- lyst van Amerika's televisie-amuse ment en tussen de bedryven door treedt hy nog op in theatermusicals, films en toneelprodukties. Hy is overal te vinden en vliegt van noord De kreet „O," in noodgevallen laten we Dick van Dyke wel opdraven!", is in de Amerikaanse showbusiness min of meer een gevleugelde geworden. Mager Intussen vindt hy ook nog tyd voor zyn gezin (vier kinderen) en zyn ontelbare hobbies (autorijden, schilderen, spelen met zyn uitgebreid spoorwegemplacement en filmen). Onder zyn vrienden staat hjj te boek als de geluksvogel, die maar iets hoeft aan te pakken om er een succes van te maken. Het enige, dat hem maar niet lukt, is dikker wor- den. Wat en hoeveel hy ook regisseur uit de moeiiyk-slindt hij blijft broodma VOOR ZONDAG 5 JULI -rtmeded., strijdlied. 8.18 O Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Oude kamer- muz. 10.30 Literair vraaggespr. 11.00 Popul. klass. muz. AVRO: 12.00 Diver timento Solistenparadelichte muziek. 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de klanken. Semi-klass. muziek. 14.00 Latijns-Amerikaanse 14.30 Omroepork. 15 30 Tour d'Eurc Dansork. revue. VARA: 17700 Dansmuz. voor de tieners. 17.30 Hoorspel v. d. Jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Na jaren van scheiding, literaire uitz. 18.45 Cabaret ln Kikker land: Ned. kleinkunst op de gram. 19 30 Korte doopsgezinde kerkdienst. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Rijkdom der welluidendheid. 21.00 Fakir, hoorspel. 1.35 Licht instr. 21.50 Voordr. Wie De zitter van de A.V.R.O. mr. L. H. Slotemaker, heeft vanmiddag op de algemene ver gadering in Enschede een „aan gepast" A.V.R.O.-plan voor de bezetting van het tweede televi sienet openbaar gemaakt. De AVRO wil volgens dit plan op het tweede net met haar programma niet meer uren vullen dan het ge middelde aantal uren van de andere grote omioepvereiugingen. De d.w.z. dat eventueel ook nieuwe or ganisaties daarop een plaats zouden krijgen. De programma's van de AVRO op het tweede net zouden worden vastgesteld door een breed samengestelde programmacommissie. Nieuwe opzet De AVRO meent, dat de nieuwe opzet voor het tweede net aan een groot aantal naar voren gebrachte bezwaren tegemoet komt. In deze nieuwe opzet AVRO op tweede net deels zelfstandig, deels als lastheb- 1 ster van de andere grote omroepver enigingen zou een programmaraad moeten toezien op de uitvoering kunnen bestaan uit voor de helft vertegenwoordigers van de omroep verenigingen en v op dit tweede net kunnen vol gens de AVRO worden bestemd voor een algemeen programma van de ge- wr(,irii w zameiüyke omroepverenigingen, dat ht aigemene programma. Deze raad de AVRO als lasthebster of als uit-1 - - voerend orgaan zou kunnen verzor gen. KRO, NCRV, VARA en VPRO zullen hun programma's op het eer ste net uitzenden. „Voor de radio zou een soortgeiyke oplossing tot stand moeten „komen", zo zei mr. Slote maker. In 1963 maakte de AVRO haar eerste plan voor de bezetting van het tweede tv-net bekend. Dit hield in, dat de AVRO op het tweede net algemeen programma Lang naambord Wie is deze nieuwe volksvermaker? Vraag hem niet naar zyn beroep, want u schrikt ervan. Als Dick van Dyke ydel was, zou zijn zeer lange naambord vermelden, acteur, zanger, danser, cabaretièr, imitator, gooche laar, schilder, beeldhouwer, binnen huis-architect, fotograaf en auto monteur. Al deze beroepen heeft hij uitgeoefend of oefent hy nog steeds uit. Men zou hem een man van twaalf ambachten en dertien ongp- lukken kunnen noemen, ware het niet dat hij geen twaalf doch elf be roepen heeft of had en niet één mis lukking. Dick van Dyke heeft zyn gevoel voor showbusiness niet van huis uit meegekregen, zyn vader was werk zaam by een scheepvaartmaa/tschap- In de bus voor de bus De actie „In de bus voor de bus" ten bate van aankoop van een elek trisch busje voor het vervoer van de patiënten tussen de paviljoens van het Rotterdams Zeehospitum in Katwijk aan Zee heeft tot nu toe op gebracht f 3384,75. De kosten van een dergelijk busje zyn ongeveer f 9000,Zy die deze actie willen steunen kunnen dat doen door een bijdrage te storten op gironummer 28316 van het Rotterdams Zeehospi tum, Katwyk aan Zee. dediging, naar Saigon wordt ge stuurd, bewijst dat het Washington ernst is in zyn besliste actie tegen de salami-politiek der Chinezen, hoe moeiiyk die, tengevolge van de las tige guerrillastrijd, bestreden kan worden Jiet is niet de bedoeling van Taylor die terzijde wordt gestaan door een van Amerika's beste Azië- kenners, de waarnemende ondermi nister van Buitenlandse Zaken U. Alexis Johnson de oorlog naar Noordvietnamees gebied over te brengen. Maar wel zal Amerika's ge weldige militaire macht gebruikt worden om de Chinese agressie bin de bestaande perken in te dam- .Men heeft tot voor kort wel gezegd, dat president Johnson man is, wiens capaciteiten voor al op het terrein der binnenlandse politiek liggen, in tegenstelling tot die zyn voorganger. Na deze stap daargelaten of die al of niet beïn vloed is door de opkomst van Barry Goldwater als Republikeins kandi daat voor het presidentschap kan dit oordeel niet langer volhou den. Amerika's president heeft een scherp oog voor de gevaren, die de gehele vrye wereld bedreigen door Mao's agressie in Zuidoost- Azië. „open bestel" heersen. de helft uit te wyzen ver tegenwoordigers van godsdienstige, culturele en maatschappeiyke stro mingen. De Kroon zou de voorzitter van de programmaraad moeten aan wijzen. Het nieuwe plan voorzien nog niet in het toelaten van andere organi saties. „De nieuwe organisaties zouden kunnen worden toegelaten op het eerste net. Dit zal echter ten koste gaan van de zendtyd van de andere MET EEN ENKEL WOORD ooit ge- .ijen heb kandidaten voor hef president- ap gesteld: de 52-Jarlge Jurist Or is kandidaat van de Revolutlo- BINNENLAND. woning kat gevt agressief gedroeg kat gevangen, die de z.g. vreesziekte dan aan hondsdolheid zyn de ver- schynselen dezer ziekten zozeer op elkaar gelijkend dat het dier op last van de veterinaire dienst ln Haarlem ln het asiel ls opgenomen en onder controle wordt gehouden. Ook de moe der en het kind biyven voorshands onder medische controle. Duitsland werkt, ls dit jaar belders komen uit Nederland, byna 10.000 uit Frankrijk en ruim 8.000 uit Oostenrijk. Onder grensarbeiders verstaat men de werknemers, die ln het buitenland werken be- In het ondergronds aatsmyn Maurits ls Jarige ongehuwde Mijnongeval bedrijf van d gistermiddag bankwerker W bosch by werk: automatisch laadpunt op de verdieping bekneld geraakt j)laat6e i gevolgen hiervan Teleurstelling De colleges e Staten van Gronlnf Drente zijn ln hoge n Gedeputeerde met 1968 te voeren industrialisatie beleid. die door de staatssecretaris van Economische Zaken, drs. J. A. Bakker, ls aangeboden aan de Tweede De colleges hebben bij de staatssecretaris aangedrongen op een ongewyzigde voortzetting van het tot ambassadeur in de Republiek Cyprus, met standplaats Beiroet. nseiyk bezoek Prins Bernhard zal woensdag Prins Pe land in palels Soestd Prins Peter vervult Grleken- jk ontvangen ilndse kort de iresldent van de Fondation de la Culture Européenne. Automobilist onwel. De 14-Jarlge functie op rijksweg 56 ter hoogte vader, de 42-jarlge G. van Dooren, die onwel werd als gevolg waa tegen een langs de weg boom botste. De Jongen, die naast zyn vader zat, was op slag dood. De vader bekwam geen letsel. Achter de auto de heer Van ln een busje broers slachtoffer, zy konden geen hulp r bieden .ZIJ waren allen van een kar wei op weg naar huls. Dooren heeft Isolatiebedrijf. BUITENLAND. Verkiezingen In Mexico Deze zon dag wordt In Mexico aangezien de huidige president Lopez Mateos grond- wetteiyk niet herkiesbaar ls - de president voor de komende periode van zes Jaar gekozen. De dertien-en- een-half miljoen stemgerechtigden van ir senatoren en congresleden kiezen. afgelopen verkiezingscampagne was kend heeft. Slechts twee partijen heb if president- Party (P.R.I.) en de wat Jongere Jose Gonzalez Torres staat kandidaat voor de (rechtsliberale) Party van Nationale Actie (P.A.N.). Aanslag op waterleiding In de nacht van donderdag op vrijdag is een aanslag gepleegd op de waterleiding, die de Britse basis te Dkella op Cyprus van water voorziet. Op twee plaatsen werd door j j| j water verstoken ls heeft mei stallatle voor ontzllting van ln gebruik genomen. Het is maal in twee maanden dat slagen op de waterleiding zyn ge pleegd. Straf voor separatisten Vier Jon gelieden van 20 tot 23 Jaar zyn in Montreal veroordeeld tot acht jaar ge vangenisstraf. Zij behoren tot het ge heime separatistische „bevrijdingsle ger van Quebec". Twee Jongens van 19 en 20 Jaar zijn veroordeeld tot twee Jaar gevangenisstraf. ZIJ zyn beschul digd van wapendiefstal en bankover vallen in Quebec januari tot april. Veerboot omgeslagen - vyftlen men sen zyn verdronken door het omslaan van een veerboot op de Nyi by Man- faloet in opper-Egypte. Slim bedacht Een van de geraffi neerdste middelen welke door kandi daten voor d€ ln Frankrijk 1 de hoogte te volgens de hierin dat zy tijdsverschil het moederland van Nleuw-Caledonië om vandaar Inlichtingen over c te vragen. De kosten van eer poging op de lange afstfnd i De medal of der hen zyn de tekenaar Walt Disney, de dichter T. S. Eliot, de staatsman Dean Acheson, de schrijver John Stein beck en de Journalist Walter Llppman. componenten op het eerste net als ook ten gevolge van de zendpari- teit van het eigen programma van de AVRO op het tweede net .Zou men de nieuwe organisaties daaren tegen op het tweede net toelaten en wel ten koste van het gezamenlijk algemeen programma, dan bestaat de kans dat er, ten ongerieve van de kykers, niet meer één wezeniyk al gemeen programma op het gehele tweede net zou zyn. In elk geval zou een dergelyke regeling tot een misschien hinderiyke versnippering van de zendtyd op het tweede net leiden. Het vinden van een oplossing voor dit probleem, dat vele kanten heeft, zal niet gemakkelijk zijn", al dus de voorzitter van de AVRO. Reclame Voor ile reclame gaan de gedach ten in eerste aanleg uit naar invoe ring in beginsel van het zogenaam de Beierse systeem met reclamespots op het tweede net op niet hinder iyke ogenblikken, die het programma niet onderbreken. De Inkomsten uit reclame, voor zover deze aan hel televisiebedryf ten goede komen, zou den ponds-ponds-gewijs tussen de verschillende componenten on het eerste en het tweede net moeten worden verdeeld. De AVRO heeft zich afgevraagd of ook op het eerste net reclame zou moeten worden uitgezonden en is van mening dat dit de eenvoud van het systeem schaadt en zo de keuze van de kyker bemoeiiykt. Mr. Slotemaker kon zich voorstel-* len, dat de regeling voor het tweede net by sommigen „zy het ten uapVlfo" Ho i»iHvnlr -rr.il uratVan 22.10 Lichte muz. uit Italië. 22.30 Nws. 22.40 Journaal met om. Tour de France 1964. 23.05 BRT-symf.-ork. met BRT-koor en zangsollste: moderne muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gram. 8.25 Inl. hoogmis. 8.30 Hoogmis. 9.30 Klass. planomuz. 9.45 Nws Convent m: 10.00 Heiliglngssami het Leger des Hells. KF kerken U.ufklai 12.0 In hei ter aire lezing. KRO: derne kamermuziek. e gram. 13.10 LI afgewisseld met sport uitslagen. 16.30 Vespers. 17.00 Hervormde kerkdienst. Lichte reportages IKOR: 17 18.00 Oecumenisch nws. 18.10 Koor zang. 18.30 Waar biyft het Wilde Gan zen-geld?: rekening en verantwoording over de gelden, die tijdens het tweede kwartaal van dit jaar werden ontvan gen. 18 45 Gram. 18.50 De kerk aan het werk: act. van het kerkelijk erf. 19 00 De Open Deur. veertiendaagse rubriek. NCRV: 19.30 Verzoekprogr van gees telijke muz. 20.00 Nws. 20.08 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en samenleven. 20.15 Operettemuziek met toelichting. 21.15 Reisoogst (20): zwerftochten door gedroomde en wer- kelilke werelden. 2135 Klass gram. 22.25 Boekbespr. 22 30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Franse chansons. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. G Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn vliet - uitz. van dienst voor belang stellenden, gehouden op zond. 28 Juni 1964; 4 uur ds. P. N. Kruyswyk. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 11.00-plm. 12. Hoogmis. NTS Journ. 20.0C beeld. NCRV: 20.30 Voordr. 15 De geschiedenis van de oude eik, documentaire film. NCRV rview. 22.0( 22.25 Dag- 19.30 Weekjourn. 19.55 Journ. 20.00 Verzoekprogr. 12.55 Weerber. progr.nws. 13.00 Nws. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Praatje. 14.00 Wenkei rechte" de indruk zou wekken, dat het gehele tweede net een „AVRO- net" zou worden. Dit kan z.i. door een Juiste benaming van een geza- meniyk algemeen programma wor den voorkomen. Met deze aanpassing van het AVRO-plan zouden ongetwyfeld vele, zij het niet alle, tegen het AVRO-plan ingebrachte bezwaren bommen^ ernstige schade worden weggenomen, aldus mr. Slo tmaker, die er op wees, dat het hier gaat om een voorlopige, ln geen en kel opzicht bindende, schets. de opgaven op Kunnen stellen, bestaat „Meridional-la-France" gebruik maken van het het Franse gebied Haïti beklaagt zicli over inval Haiti heeft gisteren by de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties geprotesteerd tegen een inval door „Dominicanen en Haitiaanse vluch telingen onder generaal Paul Mag- loire" op Haitiaans gebied. De Haitiaanse minister van Bui tenlandse Zaken, René Chalmers, zegt in een boodschap dat de inval lers maandag vanuit de Domini caanse republiek de heuvels in het zuidwesten van Haiti waren binnen getrokken. Hy vraagt de Veiligheids raad niet om maatregelen maar wil de leden slechts van de Haitiaanse beschuldiging in kennis stellen. Vol gens de boodschap staan nog meer groepen klaar om op andere plaat sen landingen uit te voeren. Hij herinnert eraan, dat hy de raad op 7 juni reeds op de hoogte bracht van de dreiging, dat het Dominicaanse leger het vuur op de Haitiaanse be volking in het grensgebied zou openen. Ledenverlies De AVRO heeft in 1963 voor het eerst sedert de oorlog een ledenver lies geboekt. Het jaar, dat met 459.136 leden begon, werd afgesloten met een ledental van 446.063, een ver lies van 13.073 leden. Voor zover ons bekend heeft al leen de NCRV in het afgelopen jaar geen ledenverlies geleden. De oor zaak moet vooral worden gezocht „in het ongunstige klimaat, dat door de activiteiten van velen ten aanzien van de omroep is ontstaan", zo zei mr. Slotemaker. RADIO EN TV VANAVOND „Rendez-vous met Adamo" ls een programma waarin Adamo eigen liedjes zingt en dat de AVRO om 9.25 uur uitzendt. Daarvoor heeft men kunnen kyken naar de Dick van Dyke Show. In het programma „Frinton and Potassy" (9.40 uur) kan de kyker kennismaken met een komiek en een goochelaar. Jo Leemans is gastvrouw in „Zomeravondmelodie", waarin een selectie van bekende melodieën ten gehore wordt gebracht. Om 10.50 uur volgt het filmverslag van de Tour de France. De AVRO begint in het voorprogramma (7.30 uur) 'n nieuwe serie tekenfilms over de moeiiyk- heden van een straatkat. Dora Paulsen vertelt om 9.15 uur aan Bert Garthoff, welke platen zy naar een onbewoond eiland zou mee nemen. Mies Bouwman presenteert om 10.55 uur het VARA-programma „zy die van de zon leven". kron. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en Jourm ork.muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19 45 Godsd. progr. 20.25 Llefdadigh.oproép. 20.30 Hoorspel. 21.00 Verzoekprogr. 22.00 Nws 22.10 Lezing. 22.30 Voordr 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.45 Klass. muz. Engeland^ BBC Light Programme, 13.30 - 14.00 Gevar. 4 spel. 15.00 FUmkronlek. 16.00 De twenty en de beste nwe gram. 17.00 Klankb. 18.00 Klankb. 18.30 Liederen. 19.00 Hoorspel. 19.30 Nws. 19.35 Ween- se muz. 20.30 Godsd. samenzang. 21.00 Voordr. 21.30 Hoorspel. 22.00 Gevar. muz. 23-!5 Lichte muz. 23.50 Avond gebeden en gewyde muz. 23.55-24.00 14.30 9.00 Nieuws. 19.30 Vrolijke 22.30 Dansmuz. 23.00 Lichte 24.00 Nws. 0.15 Mo- Weerber. en gevar. 23.15 Amus.miL. derne muz. 1.00 12.12 Klass. muz. 15.50 i-buffa. 17.45 Moderne en Frankryk, 12.00 Nw: klass. muz6 20.00 Nws. 20 09 Muz""kro niek. 20 54 Moderne muz. van Franse componisten. 21.54 Hoorspel. 23.15 Ge var. muz. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel. 324 en 484 m. .00 Nws. 12.03 De ronde m,an. 12.08 Gram. 12.15 55 Programam-overzicht. 3.00 Nws en ber. 13.20 V. d. sold. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Belcantoconcert (Om 15.30, 16.00, 17.00, 18.00. 18 25* 19.00, 20.00, 20.35 en ln aansluiting met hef nleUWS vin 22.00: Berichten voor fle automobilisten). 15.30 Gevar. pro- gramma (Om 17.00 Nws. en berichten TStï. en om 18.00 Nws.). 18.30 Kath. uitz. 19.00 Nws. 19.40 Ge- BE SS?.1»™1'*''23 05 MSTNT' 22 66 NWS' 2300 MAANDAG 6 JULI Hilversum I 402 ni 700 Nws- 710 Ochtendgym 7720 Soc. strijdlied, 7.23 Lichte gram- mofoonmuz.. (7.30 Van de voorn™ 'stereof. uitz.), 9.35 Waterstanden.' VPRO: 9.40 Ik heb uw nummer niet overdenking. VARA: 10.00 Amuse ments- en lichte muziek. 11.00 Nws 11.02 Voordracht. 11.20 Onbewoond Interview en gr.muz., 12.00 Lichte or- (stereof. uitz.), 12.30 Med. 14.00 luziek. 14.35 15.35 Pianorecital: klass. muz. Tuss- 16.00-17.00 Eventueel rr-— de France 1964, 16.00 a voor S&tï Dansorkest en zangsol., (stereof. ulti VARA: 18.00 Nieuws, 18.15 Licht |t. strumentaal trio, 18.35 Instrument^ ensemble en zangsollsten, (sterer uitzending), 19.00 Ritmisch strijken kest (stereof. uitz.), 19.25 Nabescho wing Tour de France 1964, 19.30 Pi ultaendlng: Mens Lamers van het Ministerie Maatschappelijk Werk spreekt met t, J. F. Beekman, secretaris van de K tlonale Raad voor Maatschappel Werk, en de heer Th. F. B. Terhor directeur Kath. Instituut voor Mai schappeiyk en Sociaal Cultureel We te 's Grave Bijstandswet naar aanleiding de Nationale Algeme: A Actuele kroniek, 22.30 Boris Dodoeno opera (verv.), 0.25-0.30 Nieuws. Hilversum II 298 m NCRV: 7.00 Nieuws, 7.10 Dagopt nlng, 7.20 Lichte gr .muziek, 7.45 Rj dlokrant, 8.00 Nieuws, 8.15 Gewijt. muziek, a.30 Lichte gr .muziek, 90 Verzoekprogramma voor de zlekei 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Klasiek grmuziek, 10.30 Rondom het Woort theologische etherleergang, 11.05 Llcl te gr .muziek, 12.00 Toeristische tip 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mi dedellng t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Orgelspel: populaire muzl«, 12.53 Grmuz.,, eventueel actuallte. ten. 13.00 Nws., 13.15 Musetteensen>. ble met zangsolisten, 13.40 Lichte gr muziek. 13.50 Opera-aria's 14.0! Schoolradio, 14.35 Radlo-Vossenjachi luisteraars op zoek naar radio-repor ters (herhaling van donderdag 25 Jut Jl.15.35 Vocaal en semble: Gew. mi ziek, 16.00 Bijbeloverdenking, 16.3 Planokwartet: klassieke muziek, 17.0 Voor de kleuters. 17.15 Radiostrip voo de Jeugd, 17.30 Lichte grammofoot muziek, 17.50 Regeringsultzendln: Culturele ontmoetingen in en de Nederlandse Luchti praatje atje, _>n.), 19.30 Radiokrant. 19.50 Mo: muziek, 20.30 Tot ziens in Jeruzalen bijbel-quiz, 21.05 Llcl muziek, 21.30 klankbeeld, Duitse volkslied)!. iu.ou lot ziens in oeruzaien z, 21.05 Lichte grammofoc 11.30 Dichter bij Jan Wi: d, 22.05 Wereldpanoram: hte grmuz., 22.30 Nieuws ci overdenking. 22.55 23.05 Nederlands kamerkoor: liederen, 23.40 Het Evangelie ln" Boekbespreking —'—or: geeste: 0.lle Ir ranto, 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMl (Over de 4e lijn van 18 tot 20 uur) I: Luigl Boccherlnl. Quintet ln i kl. t. op. 50 nr. 3 voor gitaar, 2 violen altviool en cello. Allegro moderate Adagio. Mlnuetto. Allegretto. Frlti. Wörsohing. gitaar, Rodelfo FeUcan: Wolfgang Nelnlger, viool. Marianni Majer, altviool, August Wenzinger II:' Wolfgang Amadeus Mozart. CU rlnet Quintet KV 581 voor clarinet,; violen, altviool en cello. Allegro. L«. ghetto. Mlnuette. Trio I. Trio n. legretto. Alfred Boskovsky, clarinet Anton Fletz, Phillpp Mathels, Günther Breltenbach, altviool, Nlkol Htlbnei Ludwig van Beethoven. Quilt S'AÏ'r hobo, clarinet, hoorn en fagot, Allegro, ma non troppo. Andante tablle. Rondo. Allegro ma non i Walter Panhoffer, pia Kautzky, hobo. Al/red Boskovsky, clarinet; Josef Veleba, hoorn; Rudol tuinbouw, 12.33 Voor t.b.v. land- het platteland. 12.38 Licht i"' kwintet (stereof. uitz.) 13.00 Nws Kees Schilperoort en Leo Nelissen laten weer vakantiegangers raden naar grammofoonplaten (KRO 8.30 uur). In het kader van het Holland Festival voeren het Nederlands Ka merkoor en het Residentie Orkest om 7.30 uur onder leiding van Carlo Ma ria Giiilini de Nelson Mis van Haydn uit (opnamen gemaakt op 27 juni in de Scheveningse Kurzaal). Officiële dealer van: VERF VAN VETTEWINKEL WAGEMAKERS AUTOLAKKEN TEOFLUX NEMI MUURVERVEN HASCO LAKKEN WIENESE LADDERS F.S.A. compressoren, airless en gereed schappen LAMMERMARKT 3 LEIDEN - TELEFOON 33909—33300 Verkoop engros. Man?nj Kautzky, clarinet; jose: Hanzl, fagot. IV: Franz Schubert. Forellen-Qul. tet ln A gr. t. op. 114 voor plan. viool, altviool, cello en bas. Allegr. vivace. Andante. Scherzo, FTesto Thema, Andantino. Finale. Allegrij glusto. Adrian Aeschbacher, plano; Rudolf Koeckert, viool; Oskar Ried; altviool; Josef Mere, cello; Franz Ort programma n.a.v. de Conferentie leidinggevende figuren kerk, te Driebergen. N naai en weeroverz. vrKu: 2 L'ondo mane, TV-fllm, 20.35 The 1 de Tour de France. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 n 12.00 Orkest muz., 12.55 Weerber, en programmanieuws, 13.00 Nieuw: 13.10 Interview en grmuz., 13.41 Klankbeeld. 14.10 Klassieke- en mod muziek. 15.00 Hoorspel, 16.30 Koor zang, 16.45 Voor de oudere lulsteraan 17.25 Muzikaal klankbeeld. 17.65 Weerber.. en programmanieuws, 18.0} Nws. 18.10 Reg. progr. 18.32 Marktber 18.35 Ammuz. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Concert, 20.30 Hoorspel, 22.00 Nieuw en berichten, 22.30 Voordracht, 22.45 Parlementair overzicht, 22.59 Weerbe richt, 23.00 Nieuws 23.02 Voordracht, 23.15-23.45 Klassieke muziek. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 111 12.00 Populaire gr.muz„ 12.31 Dans- cricket), 13.45 Voor de kinderen, 14.0! muziek (Om 13.30 Nieuws en ultslagei Voor de vrouw, 15.00 Dansmuz., 15.3: Muziek bij het werk, 16.15 The Dales dagboek. 16.31 Uitslagen races et crloket, 16.35 Grammofoonmuzlek voo: de Jeugd, 17.00 Gev. muzikaal progr. 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel! 19.00 Nieuws en Journaal, 19.25 Sport) 19.31 Koorzang. 20.00 Hoorspel, 20.30 Nieuws en actualiteiten, 20.40 Gev. ïuziek, 21.20 Lloht muzikaal progr- 22.00 Lichte muziek (Om 22.31 U1W slagen races), 23.00 Jazzmuziek, 23.55-, 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 it 12.00 Nieuws, 12.15 Jazzmuz., 13.(fl Nieuws. Am.muzlek, 14.55 Klass. muz. 16.00 Nieuws, 16.05 Lichte orkestmu- 12.00 Weense muziek, 12.30 Nieuws 12.42 Klassieke en moderne muziek 14.15 Gev.muzlek, 16.00 Nieuwe gram-, mofoonplaten, 16.30 Gev. muz. 17.2), Nieuws, 20.52 Els Sommernachtstraum, opera, 22.14 Ge varieerde muziek, 23.20 Griekse muz 23.49 Grmuz., 23.52-24.00 Weerbericht 12.00 Nieuws, 12.03 De ronde 1 derde 12.15 J med), 12.50 Beursber. 13.00 Nieuws (Om 13.15, l4.05"en 15.0: Reportage van de Tour de France) 13.20 Lichte muziek, 14.00 Nieuw 14.03 Am.muzlek, 14.30 Muziek voo: sportliefhebbers (Om 15.00 Nieuw Amerikaanse muziek, 17.30 Klassiek' pianomuziek, 18.00 Nieuws, 18.03 Voo: de soldaten, 18.28 Paardesportberlch- ten, 18.30 Am.muz., 18.45 Uitslagen Tour de France, 19.00 Nieuws, radio kroniek en correspondentie uit Neder land, 19.40 Operamuziek, 20.00 K»' mermuziek, 21.00 Jazzmuziek, (Off 22.00 Nieuws en berichten), 23.15 Nieuws, 23.20 Gevarieerde muziek 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zee- 14.03 Liedjes. 15.45 Lichte muziek 16.08 Accordeonmuziek, 17.00 Nieuw 17.45 Lichte muziek. 18.10 Voor soldaten, 19.15 Nieuwe grammofoon-' platen. 19.30 Nieuws, 20.00 Hoorspel

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2