Vuurtorenplein Noordwijk met Irietand van Neptunus geopend r emeente leeft Positie Sleutelstad opnieuw verbeterd Onredelijke eis bij het zwemexamen? Gedeeltelijk succes van Amerikaanse wet op de burgerrechten Rotterdam wil water in de Biesbosch halen Nieuw troephuis in Leiderdorp LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 4 JULI 1964 Mr. J. Klaasesz stelt fontein in werking Moordwijk beleefde gisteren sprookje dat werkelijkheid td, toen de Commissaris der hingin in de provincie Zuid- illand, mr. J. Klaasesz, met de itand van Neptunus de ope- jgsceremonie verriihtte van I feeërieke Vuurtorenplein, I voor deze gelegenheid door heer Kiersch stijlvol in de lemen was gestoken, priemaal sloeg mr. Klaas-.esz |t de staf van de zeegod op de ttd van de kom, waarin het Bus-beeld troont. Klaterend ld daarop de fontein in wer- Ig, overstemd door de roffels n de muziekkorpsen ,,De Echo F Duinen" en „Crescendo" en t gejuich van de honderden ^schouwers rond het plein. :adat mej. C. Sedelaar, dochter van Wethouder, de versierde Neptunus- f aan de commissaris had over- jidigd, hield mr. Klaasesz, met de Mr. J. Klaasesz stelt de fon tein op het Vuurtorenplein ir Noordwijk in werking. (Foto LD Holvast» Klaasesz, dat men te Noordwijk veel deskundigen nodig had om iets aan te kleden, doch hij veronderstelde dat men met het uitkleden in de bad plaats heel wat minder te stellen had. Een ééndelige bikini zou zo'n plaats al interessant maken. Men verstaat my ook wel eens mis, aldus de commissaris. Hij doelde daarbij op zijn gezegde tijdens een werkbezoek van enkele jaren geleden, dat Noordwyk de moed moest hebben een bord met het woord „vol" te plaatsen. Dit betekent echter geen periode van stilstand, maar als ruim telijk geen ontwikkeling meer nioge- lijk is, het aanpakken van andere in teressante problemen, waaronder het vervormen van de bestaande situatie. Dit plan is daarvan een bewijs. Noordwijk heeft daarmee een nieu we parel aan zijn kroon gehecht. Over de toekomst van Noordwijk wilde mr. Klaasesz niet veel zeggen. Gemeenten en provincie denken wel eens te beschikken over plannen, doch ook hogere autoriteiten spreken mee en komen met suggesties, waarmee wij niet altijd gelukkig zijn. Daarbij doelde de commissaris blijkbaar op de vestiging van het Europees ruimte- laboratorium te Noordwijk. Hij hoopte dat de bui over zou gaan. Burgemeester mr. G. F. W. van Berckel en mevrouw Van Berckel wa- Waterpolocompetitie ■JÊpt Sleutelstad is .&ig van gisteravond op het Haagse JjZ in bijzonder gunstige situatie Ijpeild geraakt. Een situatie, die de "idenaars alle uitzicht biedt op het lethoud van de plaats in de tweede tssc. Al deze prettige vooruitzich- kan de matigheid van de 32 'inning echter niet wegnemen, )1 de reserves van De Sleutelstad Utrechtse Zwemlust 3 met een 'u-l nederlaag naar huis stuurden. spelers van LZC 2 trokken gis- P^avond reeds voor de derde maal U|or niets naar Poelmeer. Nu was het ai tegenpartij (AZ'70 uit Amsterdam) verstek liet gaan. De Sleutelstad verdiende de over toiling op DVZ. De Leidenaars eelden geen groots waterpolo, maar it kon moeilyk in dit duel worden pracht. Onze stadgenoten hielden hter hun gedachten het langst blj- h en dit heeft uiteindelijk de door- gegeven. Wim van Zyi scoorde ln de eerste ttlode 20, waarna Cees van Hooi- Hik er in het derde gedeelte 30 m maakte. DVZ gaf zich nog niet Wonnen, maar meer dan doelpun- h van Adrie Zandhuis (strafworp) i Wil Goedhart (met één Hagenaar 't het water!) zat er voor de Hage- tars niet in. (De dames van de LZC keken reeds 0 de rust tegen een 02 achter - •and aan. Joke Farla en Trudy örpel zorgden voor deze doel pun- A jh. Na de wisseling slaagde Hilda ■VUwerkerk er in een strafworp tegen 1 scoren. Die Haghe had echter het tatste woord en bepaalde de eind- And op 13. Zwemlust 3 heeft geen tegenstand van betekenis kunnen bieden aan de reserves van De Sleu telstad. De Leidenaars kwamen ln het eerste gedeelte nog niet zo los van hun tegenstanders, maar lang zamerhand kwam er meer schot in de Leidse voorhoede en na een 2—1 ruststand kwam het einde met 61. Hans Hillikhuizen en Jan Dool scoorden beiden twee maal, terwijl Hennie Doove en let Erades de volmaakten. Derde testmatcli van de derde testmatch tussen En geland en Australië, die te Leeds wordt gespeeld, een voorsprong van 15 runs te nemen. In antwoord op het Engelse totaal van 268 runs, scoorden de „Aussies" 283 runs voor acht wickets. Australië startte sterk en scoorde 124 runs voor het verlies van één en kel wicket. De volgende zes batslie- den zorgden echter gezamenlijk voor maar 54 punten. Burge redde zijn landgenoten en bracht Fred True- man en John Flavell, de Engelse bowlers tot wanhoop. Met Neil Haw- ke bouwden Burge een achtste wicketstand van 105 op. Hawke's innings kregen een einde door de laatste bal van de laatste over. Naast Burge was ook openings-batman Bill Lawry succesvol. Toen hy ongeluk kig run out ging. stonden er 78 punten achter zijn naam. ren gistermiddag' gastheer en gast vrouw in het Zingerhotel. Voor de opening van het Vuurtorenplein ont vingen zij daar het echtpaar Klaasesz, de burgemeesters van Katwijk, Voor hout en Noordwijkerhout, de leden van de gemeenteraad en de kunste naars, die aan het project hadden gewerkt. In zijn welkomstwoord bracht bur gemeester Van Berckel dank aan de provinciale autoriteiten, aan het hoogheemraadschap van Rijnland, aan de directeur van gemeentewer ken en aan de directeur der bedrij ven, de heren Dessing en Melse, aan de heer Tweehuisen, die helaas niet aanwezig kon zijn, omdat hij in een ziekenhuis was opgenomen, aan de beeldhouwer, schepper van het Janus beeld, de heer Van Kralingen en aan de bouwer de heer Matser. Hulde bracht burgemeester Van Berckel aan de heer De Graaf, uit voerder van de fa. Slokker, die het nieuwe badcentrum had gebouwd. Daarna begaf het gezelschap zich via de tunnel naar het winkelcen trum. In een rede wees mr. Van Berckel op het feit, dat dit plein totstand was gekomen door de samenwerking van de overheid, burgerij, de technici en de kunstenaars. Zy levert het bewijs, dat de gemeente leeft. Na zeventig, tachtig jaar een be langrijke functie aan de kust te heb ben vervuld, leek het na de oorlog dat Noordwijk aan betekenis had in geboet, dat het niet met zijn tijd zou meegaan en een historische curiosi teit zou worden. De opvolgende col leges van B. en W. en de gemeente raad hebben er naar gestreefd hun tijd te verstaan en er zelfs op vooruit te komen, getuige dit plein. Het past in de traditie en de sfeer van de plaats en betekent een belangrijke stap om het dagtoerisme een plaats te geven. Wij hopen daarbij, aldus de burgemeester, dat het dagtoerisme „blijf"toerisme zal worden. Uitvoerig schetste mr. Van Berckel de betekenis van het Janus-beeld, waarin de eenheid van Noordwyk- Binnen en Noordwyk aan Zee is ge symboliseerd. vervolgens de overhandiging drietand aan de commissaris der Koningin in. De voorzitter van de winkeliersver eniging, de heer D. van der Niet, ge tuigde na de opening van het Vuur torenplein met enkele woorden van zijn waardering voor het werk van de burgemeester voor en bij het tot standkomen van het plein. Namens de winkeliers van het Vuurtorenplein bood hy een gemeen- tevlag aan, welke op ztfn verzoek door burgemeester mr. G. F. W. van Berckel werd gehesen. Trots wapperde even later de zwarte leeuw op het witte veld boven een miljoenenwerk, als symbool van het geen „goede courage vermag". Watertrappen met de handen op hoofd Leidse instructeurs zij li ontevreden zweminsiructeurs heerst denheid over één van de worden gesteld by het de examens voor het diploma „ge oefend zwemmer'. Deze eis wordt over het algemeen te zwaar geacht, vooral voor kinde ren van nog geen tien jaar. Het gaat hier om het laatste van de drie examenonderdelen, waarby de kinderen gedurende één minuut moeten watertrappen met de han den op het hoofd. „De commissie elementair zwem men van de Kon. Ned. Zwembond heeft deze eis gesteld zoilder dat zy deze in de praktyk heeft getoetst", zeggen de zweminstructeurs. Volgens de chef-instructeur van het Zweilandbad, de heer R. A. C. Nardten, zijn vele kinderen reeds het slachtoffer geworden van het nieuwe examenreglement, dat vorig jaar door de zwemcommissie is samengesteld en door de minister van Onderwys, Kunsten en Weten schappen kort daarop werd be krachtigd. Hy en zijn mede-instruc teurs hebben in de afgelopen drie maanden een methodische leergang gevolgd om de kinderen de kunst van het watertrappen, met de han den op het hoofd, by te brengen. Er zyn in totaal over deze drie maan den 811 jongens en meisjes getest, zowel voor de zwemproef (het z.g. A-diploma) als voor het diploma geoefend zwemmer (het z.g. B-di ploma). Van deze 811 kinderen heb- Een 18-jarige doofstomme jongen uit Den Haag werd gisteravond op weg van een patatkraampje naar huis aangevallen door drie Leidse arbeiders, een 44-jarige opperman, een 27-jarige steigermaker en een 29- jarige metselaar, met wie hij in bot sing was gekomen. Twee van de man- ren grepen hem vast en de derde sioeg hem zodanig, dat hij buiten be wustzijn geraakte. De jongen werd naar het kraamp je, waar zijn ouders nog zaten, te rug gebracht. Ook de Leidenaren ar riveerden daar, waar zij nog enkele andere aanwezigen bedreigden. De gewaarschuwde politie arres teerde hen tenslotte; zy kregen een proces-verbaal wegens geweldple ging met vereende krachten. ben er 216 het A-diploma verkregen en 208 het B-diploma. Dit betekent dus, dat er 387 jongens en meisjes zonder diploma naar huis zijn ge stuurd. Van deze kinderen zyn er niet minder dan 227 uitsluitend op de eis van het watertrappen met de handen op het hoofd afgewezen. Volgens de heer Nardten zyn 88 var de afgewezen leerlingen van de vierde klas en 139 van de vijfde klas. Van deze laatste groep komt nie mand meer terug, omdat, althans in Leiden, alleen aan de twee ge noemde klassen les wordt gegeven. De heer Nardten zelf vindt twee minuten watertrappen met de han den in de hals een veel betere methode. Hoewel hij de eis watertrappen in zyn geheel logisch van de hand wyst, is hij tot de conclusie gekomen, dat methode beter uitvoerbaar is zegt, dat hU er de beste resultaten mee heeft bereikt. Of de heer Nardten gelyk heeft of niet, de cijfers, die hij ons heeft laten zien. zijn in leder geval verontrustend te Geen doodstraf voor gevaarlijke OAS-er (Van onze Par ij se correspondent) Een der laatste en gevaarlykste O.A.S.-leiders, die nog berecht moe ten worden, ex-kapitein Curutchet, heeft gisteren voor het hoge veilig heidstribunaal in Parys zyn hoofd weten te redden. In plaats van de doodstraf, die de procureur-generaal tegen hem het geëist, is Curutchet tot levenslang veroordeeld. Tot de wandaden waarvan hy be schuldigd was, behoorde de laffe moord op klaarlichte dag op een ge pensioneerd officier in Aix-en-Pro- e, die zich, volgens de O.A.S., „onpatriottisch" in het toenmalige Frans-Algerije had gedragen. Onder de order waarop hy met messteken zou worden vermoord, stond de schuilnaam van Curuchet, „kapitein André", vermeld. Curuchet, die vorig jaar op reis naar Zuid-Amerika in een vliegtuig in centraal-Afrika werd onderschept, om daarna aan de Fransen te wor den uitgeleverd, heeft zyn leven vooral te danken aan een brief die een andere O.A.S.-leider, de beruch te ex-kolonel Argoud, uit de gevan genis en tydens het proces richtte tot het tribunaal. In die brief beweerde Argoud dat het „executiebevel" ach ter de rug van Curuchet om met zyn schuilnaam zou zyn onderte kend. De militaire rechters hebben verklaring voor zoete koek op genomen om zo enige clementie te kunnen betrachten, die ook de rege ring wel gewenst voorkomt teneinde te vermyden dat de gemoederen in verband met het Algerynse drama opnieuw worden verhit. Prinses Irene en echtgenoot.... Volgens betrouwbare zegslieden heeft generaal Franco te kennen ge geven. dat hy niet bereid is in te gaan op de pogingen van prins Char les Hughes de Bourbon Parma de vacante Spaanse troon te bestygen. De generalissimus had voorts op dracht gegeven de naam en titel van prins Charles uit de lijst van de door hem ontvangen bezoekers te schrap pen en ervoor in de plaats te zetten: „prinses Irene der Nederlanden en haar echtgenoot". Woensdag nog werden de prins en prinses door het officiële persbureau Cifra en de nationale radio-omroep aangeduid als „zyne koninkiyke hoogheid prins Carlos Hugo de Bour bon-Parma en zyn echtgenote, prin ses Irene". Franco, aldus de zegslieden, hoorde deze aanduiding en gaf onmiddeliyk opdracht tot wijziging van de offi ciële lyst. Tot hun verbazing lazen waarne mers in Madrid in de door de pers gepubliceerde lyst van personen, die het Spaanse staatshoofd in het pa leis El Pardo hadden bezocht, onder aan: „Hy (Franco) ontving ook prin ses Irene der Nederlanden en haar echtgenoot". Twee botsingen Gistermiddag omstreeks kwart over twaalf werd een 42-jarige Leidse torryder gewond toen hy by inhaalmanoeuvre in de Oosterkerk- slraat door een afzwenkende perso nenauto werd aangereden. De be stuurder van de personenauto bracht bpt Academisch Ziekenhuis. Gisteravond om tien minuten zeven reed een bestelauto op de kruising Herensingel—Alexander straat op een plotseling afzwenkende wielrijder, een 53-jarige Leidse fa brieksarbeider. De wielryder moest door de E.H.D. met een ernstige Blindeninrichtingen kels byeen" de jaarhjkse inzameling voor de instellingen: „Bartimeus' Zeist „Plantage" Werkinrichting' te Amsterdam „Sonneheerdt" te Ermelo en Blindenhuis „Wolfheze" te Ooster beek. De Franse president De Gaulle en zijn gastheer Erhard voor de aanvang van hun besprekingen in paleis Schaumburg. De Amerikaanse negers zyn giste ren in het gehele land begonnen met het beproeven van de nieuwe „wet op de burgerrechten", die de dag te voren door president Johnson werd getekend. In de stad Kansas liep een der tienjarige jongen een kapperswinkel binnen en werd geknipt. Donderdag werd hy nog teruggestuurd. In Al bany. Georgia, waar in het verleden felle botsingen tussen de rassen voor kwamen, lieten meer dan twintig res taurants voor het eerst negers toe. Anderen ondervonden geen moeiiyk- heden toen zy restaurants voor blanken binnengingen in Savannah (Georgia) en Jacksonville (Florida), waar ook tussen blanken en negers is gevochten. In enige streken waren er echter eigenaars die hun restaurants sloten. In Richmond (Virginia) sloot iemand voor het eerst in 27 jaar zyn restaurant. Hy verklaarde: „Ik ga geld verliezen, maar dollars en cen ten kunnen niet in de plaats komen van beginselen". Noors-Russisch meningsverschil By de opstelling van het geza- meniyk communiqué, dat het bezoek van Chroesjtsjow aan Noorwegen moet besluiten is onenigheid aan de dag getreden over de vraag of in dat communiqué het (Noorse) eiland Spitsbergen genoemd moest worden als terrein van eventuele samenwer king met de Sowjet-Unie. De Noorse regering voelt niets voor opneming van een desbetreffende passage in het communiqué, omdat zy haar grondwetteiyke rechten op het eiland en de rechten welke be paalde andere westeUJke landen als derden zich aldaar hebben verwor ven, onverkort wil handhaven. Zy vreesde nameiyk dat. als het Russi sche voorstel Spitsbergen als „ter rein van samenwerking" aan te dui den werd aanvaard, er een dusdanige uitleg aan gegeven zou kunnen wor den, dat in feite een toenemende be perking van de Noorse soevereiniteit aldaar er het gevolg van zou kunnen worden. De Sowjet-Unie zou er grond in vinden .aldus meende men, om te streven naar een voorkeurspositie ten aanzien van olie-pro6pectie en -exploitatie op Spitsbergen. Inmiddels werd officieel als reden voor de weigering van Noorse zyde opgegeven het feit, dat het betrok ken onderwerp niet by de bespreking tussen de twee premiers ter tafel was gekomen. Brabantse Biesbosch. Hierover be staan intensieve contacten met het provinciaal bestuur van Brabant en de instanties, die met de Biesbosch te maken hebben op het gebied van de waterhuishouding, landbouw, re creatie en natuurbescherming. Er zyn al schetsontwerpen gereed voor het plan, waarmee vele tientallen miljoenen gemoeid zullen zyn. Russische minister wil „straf" voor gewoonteclrinkers De Russische minister van Open bare Orde, Tikoenow, heeft voorge steld „gewoontedrinkers" van de lyst van woningzoekenden te schrappen en hun vakanties te bekorten. In een artikel in het blad voor de Russische jeugd „Komsomolskaja Prawda" pleit hy voor beperking van de verkoop van alcohol gedurende de avonduren en vermindering van de verkoop hiervan in openbare gele genheden in het algemeen. Dronkenschap verminderd de pro- De mededeling heeft het secreta riaat van het Rotterdamse Water leidingbedrijf verstrekt. De nauw by de Biesbosch betrok ken instanties zyn in een opgewon den toestand geraakt. Zy vrezen, dat het Rotterdams project een rigou reuze doorbreking zal kunnen in houden van de aanpassingsplannen, die voor de Biesbosch in vergevorder de staat van voorbereiding zyn in verband met de Deltawerken.. Rotterdam biykt het oog te hebben laten vallen op het grootste natuur gebied van de Biesbosch, het zuide lijke gedeelte waar volgens de sehets- plannen drie enorme waterreservoirs zijn geprojecteerd. In het noordeiyk Biesboschgebled is een vierde reser- gedacht maar dat zal pas in ject een aantasting zal betekenen van het unieke natuurschoon gebied, waarin by realisering hoge dijken en kunstwerken zullen moeten worden Rotterdam vindt in Noord-Bra bant alle begrip voor de moeilijk heden rond zyn drinkwatervoorzie ning. Er zyn nog geen definitieve be slissingen gevallen. rige diensst verkregen toelagen een dronkaard moeten inhouden zyn vakantie bekorten om hem vi het drinken af te brengen. Juana Castro gaf inlichtingen aan geheime dienst Juana Castro Ruiz, zuster van de Cubaanse premier, heeft gedurende zeker vier maanden voor haar vlucht naar Mexico belangrijke inlichtin gen aan de Amerikaanse geheime dienst verstrekt, zo wordt van gezag hebbende zyde in Washington verno men. De inlichtingen betroffen voor- nameiyk de activiteit van het re gime en de levensomstandigheden op het eiland. Twee maanden geleden waren de betrekkingen met haar broer zo slecht geworden, dat de Amerikaanse geheime dienst haar liet weten dat het gevaariyk was langer op Cuba te biyven. In een andere zuideiyke stad, At lanta, zei een restaurateur dat hy liever naar de gevangenis ging dan negers te bedienen. Reeds kort nadat het Huis van Af gevaardigden de wet had goedge keurd zei gouverneur Wallace van Alabama dat hy de grondwettige geldigheid van de wet via de recht spraak zou betwisten. Een soortge lijk standpunt wordt ingenomen door gouverneur Johnson van Mississippi. De negers zullen echter opnieuw demonstraties houden om toepassing van de wet te verkrijgen, indien on derhandelingen niet helpen. Geen zwaar verkeer in Delfts centrum (Van onze Haagse correspondent) De verkeersproblemen in de bin nenstad van Delft met zyn smalle straten en grachten nopen tot steeds ingrijpender maatregelen. Men heeft reeds stringent éénrichtingverkeer ingesteld en op verschillende plaat sen verkeerslichten aangebracht en een blauwe zone voor parkeerders in gesteld. Dat heeft voor de doorstro ming van het gemotoriseerde verkeer wel resultaat opgeleverd, maar dat wordt voor een deel weer teniet ge daan door het zware verkeer. Grote expeditie-auto's, die hun waren of goederen by winkeliers moeten afle veren, blokkeren vaak gedurende ge ruime tyd de straten. Er ontstaan opstoppingen, die nauweiyks te ver werken zyn. Daarom heeft de politie besloten per 1 oktober aanstaande het zware verkeer in het centrum beperkingen op te leggen. Van een verbod zal geen sprake zyn, want de auto's zullen de binnenstad wel mo gen binnenrijden om hun goederen te lossen en er zullen op vrij grote schaal ontheffingen worden verleend. Maar de expediteurs zullen wel aan enige bepalingen gebonden zyn, na meiyk voor wat betreft de dag en het uur, waarop zy komen en ten aanzien van de route, die zy zullen volgen. Die bepalingen worden in overleg met de politie opgesteld en hebben betrekking op auto's van meer dan tien meter lengte en een breedte van meer dan 2.20 meter. Verzachting voor tlr. Heiander Srtangnas, uit zyn ambt ontzet werd. Heiander is elf jaar geleden veroor deeld wegens laster. Het hof van appel heeft evenwel de boete, die Heiander is opgelegd gehandhaafd, omdat het hof van me ning is, dat hy wel degeRjk de auteur Is geweest van de anonieme brieven waarmee de schrijver de reputatie van sommige collega's afbreuk wilde doen. De zaak begon in oktober 1952, kort voor de verkiezing van de Lutherse aartsbisschop van Strangnas, in mid den-Zweden. Een groot aantal leden van de geestelykheid van het diocees hadden anonieme brieven ontvangen, die ernstige beschuldigingen inhiel den tegen verscheidene kandidaten voor de verkiezing. Een van hen diende een aanklacht in en eiste een onderzoek. Uit dit onderzoek bleek, tot stomme verbazing van iedereen, dat dr. Hel ander, hoogleraar in de theologie aan de universiteit van Uppsala, die zojuist tot bisschop van Strangnas was gekozen, vermoedeiyk de auteur van de niet-ondertekende brieven was. Na een proces van ver scheidene maanden bevond de recht bank van Uppsala hem schuldig en ontzette hem uit zyn ambt. „Engeltje" ten grave gedragen Haar en de heer Engel bertus Witlox ten grave gedragen. De heer Witlox beter bekend onder de naam „En geltje" is dezer dagen op 82-jarige leeftyd overleden. In de oorlogsja ren, toen het Haarense grootsemi narie een gy zeiaars kamp annex ge vangenis was, reed Engeltje weke- Ujks met paard en wagen naar Haa- ren om de gevangen landgenoten te verrassen met goede gaven, die de Brabantse boeren byeen brachten voor de slachtoffers van het nazi dom. De gy zeiaars gaven een groot deel van Engeltjes geschenken door aan de politieke gevangenen, die er in hetzelfde seminarie nog veel be roerder aan toe waren. Engeltje nam op zyn beurt de post van de gevan genen mee terug. Witlox, die dit gevaariyke werk jarenlang volhield, heeft na de oor log altyd nog veel dankbaarheid on dervonden van de zyde der ex-ge vangenen. Een groot aantal hunner begeleidde hem vanmorgen op zyn laatste tocht. Feest voor padvindsters Voor de padvindsters en kabouters van de Liethorp-groep was het gis teravond groot feest. Na veel om zwervingen konden zU hun troephuis dat zy Trokapa hebben genoemd, in gebruik gaan nemen. Het gebouwtje is gelegen aan de Munnikenweg, en kwam in samen werking met het gemeentebestuur tot stand. Het werd officieel geopend door ie districtscommissaris van Leiden, mevrouw L. S Groen—v. d. Vijver. Hierna dankte de hoofdleidster van Leiderdorp, mevrouw H voor de medewerking by de tot standkoming van het gebouw De heren Weimar, Ginjaar, Beiers en Moraal die yverig hebben meege- timmerd en geverfd, ontvingen een doos bonbons. Oubaas Poelman bood een verband-trommel aan Na het hijsen ran de vlag was er gelegen- heid het gebouwtje te bezichtigen Tenslotte werd de 78-jarige heer A. Rynsburger in het zonnetje gezet. Reeds meer dan 18 jaar liggen de bo ten van de groep by hem voor de deur en nooit deed men tevergeefs een beroep op hem. Mevrouw Groen speldde hem het via- ivievrouw oroen speldde hem ser—Koster het gemeentebestuur I vriendschapsinsigne op de borst

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13