Bevorderde leerlingen Chr. Lyceum, Leiden Europa 1,2,3 gaat Leiden bal organiseren SUCCES MEER MOLTON DEKENS NEERLANDIA VRAAGT NA ERKENNING Morgen verkoop van grammofoonplaat Afscheid van studentenpastoor Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 3 juli 1964 Tweede blad no. 31302 Aan het chr. lyceum te Leiden zijn de volgende leerlingen bevorderd van Idas 1 naar klas 2: Mariska Boot, Ank Brokaar, Hennie Brouwer, Dick Buitendijk, Lenie Calkhoven, Henk van der Does, Everdien van Duin, Leen van Duyn, Cobie van Dijk, Dick van der Gugten, Carin Haas broek, Arie Haasnoot, Bert Have, Pe ter de Hoog, Harry Krudde, Rudolf van Leeuwen, Fred Maas, Jan van der Marei, Harmke Ooms, Willy piokker, Coby Pool, Bertien Roeland- se, Joop van der Schee, Tineke Vis- i ser, Rob Vollmar, Martien v. d. 1 Wijngaard, Sjoerd Adema, Peter Coert, Hans van Duijn, Stephen Duijts, Anke Goedhart, Grada Ha- gen, Anneke den Hollander, Nelleke i de Jager, Kees Klok, Jana Kloos, Margreet van der Kooij. Marianne Looijen, Wim van der Nat, Yvonne de Nie, Nico Parlevliet, Annemarie Roest, Riet van Rossum, Hans Sla- man, Theo Soeteman, Tineke Tref- fers, Klaas Vos, Bram Wesselo, Net- ty Weijenberg, Marjoliën Zwart, Ma deion van den Berg, Pieter Christi- aanse, Cockie van Egmond, Jan Wil lem de Gruijter, Jan ter Haar, Joan d'Hous, Marry Jagersma, Anneke Jesse, Errol Jessurun, Sunny Kapel, Jan Keuning, Cora Koning, Klaas Kooistra, Hans Koppenaal, Angelien de Leeuw, Gea van Leeuwen, Hen- drik Jan Olden, Remmie Pit, Tineke j Roest, Barbara Sanders, Ron Veld- huyzen van Zanten, Wim van Vliet, Joke Vonk, Janneke ter Wee, Ton j Wilbrink, Frits de Beer, Peter van J Bockhove, Lou Bommer, Fransje En- I serink, Dick Goemaat, Johanna Ha- zenoot, Nelleke van der Horst, Gert Kloosterboer, Chris van der Kraan, Nelleke van der Kraats, Peter Kras- senburg, Lia Los, Bea Menijn, Jelle i Moraal, Ineke van Offeren, Rien Oostveen, Janna Posthumus, Marian Sleeboom, Willy van der Stoel, Mar greet Stronks, Barend Tobé, Ton Verwey, Hans Wijnnobel, Art van der Zwart. Wicky Barreveld, Anne- lies van Bemmel, Marina Berghuijs, Diny Beun, Lies Bouwmeester, I Jeanne Dane, Jan Donkers, Mar- I tien Duindam, Mary se Filippo, En- no Groeneveld, Dirk Hart. Franske Hart. Marlies Held, Bas Knopper, Ernst Koot, Nanneke Kooij man, I Hans Los, André van der Luit, Wim Nieboer, Wim Prins, Hans Roeland- I se, Jannemarie Verdouw, Liesje Vijl- brief, Jacqueline van der Vijver, Win- fred Wassenaar, Jaap van Zandwijk, Mijndert Akker, Teun Breugem, Han Brokaar, Addy Gastel, Joop van Duyn, Eddy van Evert. Leendert Geuze, Theo Guyt, Dick Kruyt, Dick van der Kwaak, Geert Mos, Ruud Ouwerkerk, Gerard van Poelgeest, Gerrit Remmelzwaal, Hans Rook- maaker. Jaap van Sansdyk, Eibert Westerink, Gert van der Zwan, Koos 1 Bokhorst, Henk van der Haak, Evert Hofland, Gosse Hulzenga, Gijs Kiep, Ad van den Kommer, Piet Korsuize, Hendrik Jan Kromhout, Gijs van Kruistum, Dries van der Laan, Pe ter van den Oever, Rob van der Plas, Leo Snoeker, Anne van Steenwijk, Wim Urban, Robbie van Vliet, Rieni van de Weteringh, Albert de Witte, Herman Amersfoort, Roelant Bolhuis Mamix Bongers, Ewout Broekema, Jan Burgerhout, Jaap Gerritsen, Dick Held, Thyme Huurman, Frits de Jongh, Jouke Lamers, Wim van Meeuwen, Johannes Mulder, John Olivier, Kees den Ouden, Rob Rob bers, Dirk van Ryn, Rob van Rijns- wou, Johan Schuil, Jan Slappendel, Kees Varkevisser, Hans Warring, Henk Wielinga, Wim Wiggers, Jan Willemsen. Gerard Witter. Niet bevorderd 38. Bevorderd van klas 2 hbs naar klas 3 hbs. Ina Bakker, Sonja Beekman, Adrie Bos, Anke Haartsen, Els van I per en, Dick van Iterson, Tofi Karim, Joka Kooistra, Marjo Kouprie, Rob Mul der, Jan van der Perk, Dick van der Plas. Koos Rasser, Bouwe Taverne, Advertentie EEN STERK STAALTJE PARTIJ WITTE Mooie kwaliteit 90x 130 1.98 110x160'3.25 125x 180 4.25 140x 180 4.75 150 x 200 5.75 180x235 10.25 Haarlemmerstraat 172 - 174- 179 Herenstraat 7 Midza Jos Vavier, Kok van de Weerthof, Marjolein Wiessenberg, Leny Beek huis, Nellie Bergman, Jack van Ber- kum, Marco Binnendijk, Jeannette den Broeder, Gert Eldering, Han- neke Enserink, Nelleke van den Haak, Coba Hagen, Jetty Hoeksema, Daan Kromhout, Peter Kwestro, An neke van Es, Dick de Roode, Lettie Sanders, Jan Segers, Maarten Sobels. Aat Spek, Irene Ziegelaar, Ronald Rotteveel, Eric Bongers, Mapje Brou- Jim van Gosliga, Jacques de Graaf, Kees van de Graaf, Marian Hakkenberg,, Anke Haartsen, Henny Hulsman, Dick Jongejan, Marja van der Kwaak, Joost Minnaard, Marten Muyen, Gerie van der Niet, Rik Osnabrugge, Adèle van der Plas. Maartje Raaphorst, Jaap van Riet, Cobi Roest, Jacqueline de Vries, Ineke van Wijk, Hans Beekhuizen, Karin Besjes, Nan den Broeder, Charlotte Buitink, Anne Haitsma, Frans Heynen, Carel la Lau, Paula Otto, Lidi Remmelzwaal, Jos Schef- felaar Klots, Nico Taat, Anneke Vos, Kees van der Weijden, Anneke van Wynen, Boudy Arentshorst, Dik Ibergen, Bert Boer, Paul Bos, Wim Brittijn, Joop Brijnen, Bouke Gosliga, Kees Hendriks, Dick Honders, Jaap de Hoog, Rien Jansen, Kees Korswagen, Dick Taat, Ko de Wilt, Johan Wijlage, Hennie Zand bergen, Hans van Arkel, Hans Bruins, Pim Hagen, Wim Janssen, Corné de Jonge, Kees Kors, Jan Kui- venhoven, Freddy Leest, Adriaan v. Leeuwen, Jan Lubach, Aad van Luyk, Floor Maitimo, Nico de Mol, Dick van der Plas. Dick Pluimgraaf! Cor Pronk, Johnny Scheepe, Kees Scherpenisse, Jan Spierenburg, Bert Westra, Binkie Liem. Niet bevorderd: 40. Bevorderd van klas 3 hbs naar klas 4 hbs: Caty Barnhoorn, Sonja Beeftink, Jenny Bloem, Bep van den Broek, Harm Dane, Hans Dreef, Aad van Giffen, Fer Hansen, Lies den Hol lander, Hans de Hoog, Wibo Kisman, Eduard Klasen, Ingrid Kluit, Annet Kromhout, Koos van der Niet, An nie Schaap, Wim Thijssen, Ko Ver- bree, Gerrit Berghuijs, Linze Boon stra, Roderick Cossee, Hetty Have, Richard van Holtz, Hans van der Horst, Willy de Jong, Henk Joziasse, Lucie Kikkert, Renda Kromhout, Arina van der Marei, Vries van der Marei, Nico Rade, Janneke Runia, Kees Schipper, Bram de Visser, Alie van Vliet, Koos de Wachter, Lida Wijlage, Hillebrand van der Zee. Lex Sjoerds. Paul Basters, Jüdy van den Berg, Henk Bongers, Rob van den Broek, Frans van Egmond, Wim Flim, Trudy Glasbergen, Krijn van den Haak, Corry den Haan, Kees Hakkenberg, Gonneke van Hartings- veldt, Greetje Heuvelman, Piet Kra nenburg, Peter Laman, Jan van der Meulen, Peter Jan Mulder, Fré Pas- Schaap, Henk Spek, Marieke Stam huis, Ellen van Tongeren, Annema- Venekamp, Mosje Verhoeff, Hans van der Wiel, Anton Arents horst, Piet Bassa, Henk Buwalda, Jan Bijkerk, Jan Drewes, Bert de Graaf, René Huigens, Piet Korbee, Johan Kwestro, Bram van Laar, Wim La- man, Boudewijn Leeuwenburgh, Jaap de Mooy, Kees Pronk, Hans van Ryn, Dick Schonenberg, Paul Smit, Jack Timmermans, Douwe Valkema, Piet Hein Verloop, Jack Verschoor, Maar ten Bakker, Tonny Bavelaar, Leen van der Bent, Jaap van den Broek, Arjan Eigenbrood, Kees Fioole, Dick Glasbergen, Willem Haitsma, Loek Heskes, Henny Hoek, Hille Huigens, Arti Jessurun, Piet Kuyt, Adri van der Marei, Ernst Oudshoorn, Wim Stuiver, Paul de Tombe, Freddy Veldman, Peter Verbeek, Henny Ver- gunst, Harry Vermeer, Jan Verra, Henk Vis, Mattihijs de Vries, Anne van 't Zelfde. Niet bevorderd: 30. Bevorderd van klas 4 hbs-A naar klas 5 hbs-A: Tom Admiraal, Ina den Bak, Ton de Best, Willemijn Docter, Jelle v. Doornik, Geert Groot jans, David Hakkenberg, Bram Hogewoning, Ed ward Jonker, Carla van Klaveren, Henny Kromhout, Wim Laman, Ank van der Niet, Hans Oudendorp, Huig Ouwehand, Johan Rade, Jan van der Scheer, Truus Schut, Pim van der Spruit, Nella Star, Chris Steketee, Sjaak Taillie, Kees Vreeken, Janny van Zuylen, Jaap van der Zwart, Kees Bogaards, Wijnand van Dam, Arie Durieux, Nico Helmus, Alt Hogewoning, Nanning de Jong, Wim de Jong, Susan de Klerk Wolters, Jammie Kruger, Thijs van Leeuwen, Kees Remmelzwaal, Martien van Sprang, Kees Stieding, Freddie Tee- kens, Gerard Timan, Nel Tromp, Barbara van der Voet. Niet bevorderd: 4. Bevorderd van klas 4 hbs-B naar klas 5 hbs-B: Wim Buurman, Menco Dane, Marten van der Lee, Albert-Jan de Neef, Adriaan Ouwehand, Rienko Prins, Willy Bergman, Carlo Bos, Lex Bij kerk, Bert Holst, Maya Klein, Hans de Lange, Jeanette van Leeuwen, Lex Roberti, Jaap de Ruyter de Wildt, Bas Schipper, Loes Sloots, Dirk-Jan van Straten, Guus Tromp, Wim Veldhuyzen. Dick Balkenende, Gerrit van der Bent, Fred Bouman, Hans Breugem, Peter Horsman, Dik Kroon, Dick Krijgsman, Kees Loeve, Frank Mulder, Gijs Overvliet, Kees Plug, Dick Schaap, Lex Soeteman, Gerard de Vries, Nico Blansjaar, Jaap Bol, Klaas van den Broek, Klaas van Egmond, Jacq van Gent, Herno Geijsman, Anne-Wout Hey- mans, Humphrey Kanhai, Kees Maas, Piet de Mol, Gerrit van der Plas, Rein van der Plas, Jos Piers, Gert Timmermans, Jan Piet Warnar, Jan W. Rikkers. Niet bevorderd: 26. Bevorderd van klas 2 gymnasium naar klas 3 gymnasium: Fred Berkhof, Sylvia Blickman, Gera Breebaart, Annemarie Buissink, Ma- delon Deul, Jacob Jan Geuze, Simone Heikens, Wim Hendriks en. Arie Hey, Jan Hoek, Flip van der Kooy, Yvon ne Lignac, Lyke den Ouden, Jan van de Putte, Mieke Siljée, Gerdy Slan gen, Wim Verlinden, Ane de Visser, Sanne Witter, Hans v. d. Landen, Blanche Anceaux, Janke de Boer, Alide Brands, Elfried Groeneveld, Marleon Hogewoning, Henriëtte Huurman, Leo van der Mey, Joke van Minnen, Jaap Mulder, Johan Oudshoorn, Job Penning, Martien van Polanen, Herman van Sprang. Niet bevorderd: 8, Bevorderd van klas 3 gymnasium naar klas 4 gymnasium: Selma Blonk. George Bordewij k, Jacques van Egmond, Max Gerzon, Jim Groenveld, Henk den Haan, Margreet de Jonge, Hans de Jongh, Teun Meirink, Henriëtte Mennega, Frans van der Moor en, Lodewijk Palm, Eddie Priester, Reino Rustige, Onno Zijlstra. Zenitha Aldershoff, Martien Diemer, Gorrit Goslinga, Koen Goudriaan, Hugo Hey. Joop van der Horst, Henk van Iterson, Harm Jan Lamers, Annelies Littooy, Martyn Mulder, Neleke Plug, Hans de Raad, Hadeweij Reijenga, Wim van Veen, Marian Verlinde, Hans Vis, Mare Heule. Niet bevorderd: 3. Bevorderd van klas 4 gymnasium naar klas 5 gymnasium. Ineke Baartse, Enno Bijleveld, Wim van Doornik, Gideon Hekster, Anke Heijmans, Marian Iken, Henk van der Kooy, Gert van der Laan, Jacqueline Lindhout, Betty van Luyn Mieke van der Mey. Hannie van Norren, Marijke van Rijnswou, Loek Schipper, Herma Tobé, Boukje Boer, Ineke Guldemond, Rien de Jonge, Ingeborg Kouwenhoven, Ellen van der Laan, Annelies Matze, Marja Meerburg, Corry de Mooy, Hans van Nieuwkoop, Nico Parlevliet, Henk Posthumus, Sjoukje Rullmann, Sjaak Schouten, Anneke Sepers, Cees van Steenwijk, Margaret Storm, Anton Tobé, Katie Verduyn, Dick de Vos. Niet bevorderd: 3. Bevorderd van klas 5 gymnasium- B naar klas 6 gymnasium-B. Aart Pockens, Chiel Hekster. Piet Jagers, Roel Kammer, Pieter Kouse maker, Jan Kijne, Niesje Laman, Harry Mulder, Lia Mulder, Dick Ni- colai, Ben Oliver, Joke Ravestein, Yvonne van Scheepen, Nico Siljée, Ina Sol, Marijke Zimmerman, Jan A. Brink. Hanneke Vitner. Niet bevorderd: 2. Bevorderd van klas 5 gymnasium- A naar klas 6 gymnasium-A Anita Beeftink, Martie van Bem mel, Bert Berkhof, Ridens, Bolhuis, Hilde Bouma, Tjapke Broekema, Ada Guyqt, Tineke Harmsen, Marjolein Hennes, Geert Hovingh, Jeanne Jan- son, Yvonne Jungslager, Angeniet Klein, Martien Kroon, Christina Oudshoorn, Arie van der Plas, Ma rijke Roetert Steembr., Edith Taeke- ma, Anne Vlieger. Niet bevorderd: 2. Bevorderd van klas 2 MMS naar klas 3 MMS: Cok van Berkel, Elly van der Blom, Jetty van den Brink, Aafke Bruyn, Marti Degens, Lidy v. Delft, Karin Francken, Corrie Ger ritsen, Henny van der Giessen, An nelies de Graaf, Joke de Graaf, Joke Heijloo, Marjan Hilal, Roelie Knib- be, Joke Koenen. Carla Korenhof, Margreet Parlevliet, Mieke Postma, Annelies Rührwiem, Sonja Scheltes, nnelies Scholtes, Tineke Taekema, Josje Winterkamp, Dorothee Wijhe, Joke Zandbergen, Ria Bergs- hoeff, Yvonne van Tongeren. Niet bevorderd 5. Bevorderd van klas 3 MMS naar klas 4 MMS: Els van Ameyden, Lies Bergsma, Betty Brands, Hanneke Coert, Line- ke Feitsma, Jobje Hanegraaff, Her- ma Hanemaayer, Els Heyboer, Ann Hying, Beppie 't Jong, Jettie Kra mer, Marianne van der Mey, Lia Mieog, Betty Moeliker, Heieen Ol- denhof, Anja van Oostrom, Gerrie Rothman, Annet Scheeres, Elsa Sietsma, Ria Sosef, Yda van Sprang. Tineke Traas, Kiek Vogelaar, Marja de Vos, Reineke Zielhuis. Niet bevorderd 3. Bevorderd van klas 4 MMS naar klas 5 MMS. Marian Arentshorst, Mieke van den Bos. Annelies van den Broek, Nora van Dee, Carla den Heeten, Brood tot 1970 een cent per jaar duurder Minister Biesheuvel heeft tijdens de openbare commissievergadering van de vaste commissie van Land bouw en Visserij uit de Tweede Ka mer gezegd, dat de broodprijs tot 1970 jaarlijks met één cent zal moe ten worden verhoogd. Dit is een ge volg van de E.E.G.-verordeningen voor landbouwprodukten. Op deze manier zal de consumentensubsidie op brood, die op jaarbasis thans 85 miljoen bedraagt, geleidelijk worden geëlimineerd. Ook de subsidie voor industrie- melk, die thans f 5,45 per honderd kilo bedraagt, zal in de periode van 1970 geleidelijk moeten worden afge broken. Over de op 1 november in gaande regeling voor rundvlees zei minister Biesheuvel, dat de minis terraad van de E.E.G. een Europese „vorkprijs" met een maximum en een minimum heeft vastgesteld. Hier tussen mag de rundvleesprijs be wegen. Voor de eerste twee jaar zal die prijs een nationale oriëntatie prijs mogen zijn, daarna komt een algemene E.E.G.-prijs. Minister Bies heuvel die vragen van mevrouw Brautigam (PvdA) beantwoordde, was van mening dat by de stijgen de produktie van rundvlees in de Mulo-examens Geslaagd voor het Mulo-diploma A de dames A. E. v. Egmond, P. G. M. van Eyken, J. G. A. Boshuizen*, M. Brands, M. Regeer* G. Kluts*, allen te Leiden: N. Verweij te Oude Wete ring: J. Boom,, A. Barends, J. Breg- man, C. P. Meijer, J. Zeilstra, te Lei den; M. Vink te Bodegraven: T. Ver beek, te Bodegraven. De heren: F. S. Pannekoek* te Oegstgeest; J. T. Fluljt, F. Bekooij, N. A. Guijt*, L. J. M. Poort, G. Tukker, A. Zeilstra, T. C. de Reede H. Wendt allen te Leiden. Geslaagd voor het diploma B de heren: J. W. Bruins* te Leiderdorp. A. Vuijk* te Leiden. Eveneens geslaagd voor diploma A de dames: A. A. Gras te Leiden; A. W. de Mol te Kaitwijk, mej. A. van Hartingsveldit te Katwijk aan Zee en de heren: J. Haasnoot, F. R. J. Knetsch, B. de Kort, P. Minnee. allen te Katwijk; C. Haasnoot*. J. M. van Iterson* beiden te Oegstgeest; D. Boerefijn, H. Bruynis*, A. Domburg. J. Z. Domburg* en T. A. v. d. Neut* allen te Bodegraven. Voor het B-diploma slaagden: mej. C. A. v. d. Plas te Katwijk, de heren: W. F. Beyen. R. C. Lindhout. N. Plug. allen te Noordwijk. B. J. Witter, te Voorschoten, J. de Geus te Leiden, H D. Wemecke te Leiden. In totaal af gewezen 9. De kandidaten achter wier naam een sterretje staat behaalden tevens het middenstandsdiploma. In onze vorige uitslagenlijst was dit sterretje weggevallen achter de naam van de dames Arnold us en v. d. Berg en van de heren Dekker, Van Alphen en Bavelaar. Uitstekend figuur op het „Harmonika Weltfestival" Tjjdens een ontmoeting met Lauw Boellaart, dirigent, en de heren Geerts- ma, Houps en Wakka, bestuursleden van het voor Nederland representatieve accordeon-orkest „Neerlandia", dat in onze stad thuishoort (met maar een enkel lid van elders), zijn ons bijzonderheden verteld over de deelneming van dit orkest aan het „Harmonika Weltfestival 1964" onlangs in Luzern. Evenals in Straatsburg 1958 vonden we in het Ere-comité de Belgische Nobelprijswinnaar Pater Fire vermeld, aan wie de baten van het grootse orden ter hand gesteld en die deze heeft bestemd voor mens lievend werk in Pakistan. 300 solisten. In het internationale comité terzake zetelde ook Lauw Boellaard. De deelnemers kwamen o.m. uit Duitsland, Frankrijk, Spanje, Portugal, Oostenrijk, Israel, Zuid- Afrika, Argentinië, de Verenigde Sta ten en Australië. Uit Nederland ver scheen ook het Amsterdamse orkest „Helikon" van F. Roosendaal. Neerlandia zetelde in de „Kunst- stufe", de hoogste afdeling. In deze klasse werd het 6de op een totaal van 40. De winnaar van Straatsburg 1958, het Nümberger Akkordeon Orchester o.l.v. Willy Münch, kwam thans op de tweede plaats, overtroffen door het „Orchester des Spielrings" uit Bern o.l.v. H. Herzig, waarover werd mede gedeeld dat het wel een jaar lang el ke dag gerepeteerd moet hebben. „Neerlandia" heeft zich daarentegen beperkt tot de wekelijkse repetitie! In het noemen van gespeelde com posities bepalen we ons tot: „Varia- tionen über ein Thema von Pachel- bel" van W. Hollfelder door Bem en „Ouverture Donna Diana" van N. v. Reznicek door Neerlandia. Wat de so listen betreft is het billijk om de deelneming te vermelden van Henny Velsen uit Apeldoorn met niet Dit stond dus allemaal op een hoog plan. Mooi is ook, dat de represen tatie van Nederland op dit hoogste niveau van Leiden is gekomen. Neerlandia viel ook de onderschei- (werken van Fischer, Reznicek, Re- nato Bui). Bovendien is er voor de Zwitserse TV gespeeld in het Stadt- Inderdaad allemaal mooi! Op onze reactie „wat zouden jullie nu nog meer kunnen wensen!" volgde het prompte antwoord: „meer erken ning!!" Het blijkt n.l., dat ons ge meentebestuur „Neerlandia" niet sub sidieert. Een belangrijk deel van de succes sen werd toegeschreven aan het in- strumentariumbezit, dat thans ver rijkt is met drie elektroniums. een bassofoon en een cembalet. Het Leids orkest gaat met de elektronische ont- mikkeling mee. Voor de reis naar Zwitserland werd het instrumen tarium van de 20 leden verzekerd voor f45.000. Over de ontvangst en de herberging in Luzern waren de orkestleden in de wolken. Men kreeg daar 6200 gasten onder te brengen en loste dat op met een origineel paardemiddelkazernes ontruimen en soldaten naar huis! De opening van het festival in Lu zern geschiedde, aldus de heer Boel laard, op een voet alsof het Olympi sche spelen gold. De organisatie liep fantastisch, er verscheen een spciale postzegel, een apart poststempel, een postkantoorauto bevond zich op het terrein. Er was een optocht met 50 korpsen in nationale klederdrachten (80% jeugd) en zelfs een kermister rein had men niet vergeten. Er wordt inmiddels serieus over gedacht om het volgend festival in Rotterdam te laten plaats vinden. Vermelden we nog, dat Dr. Armin Fett, directeur van de Musikhoch- schule in Trossingen, de bakermat van het accordeon, aan Neerlandia de uitnodiging deed om tijdens een „Ar- beitswoche" een concert te verzorgen. Zulk een VVoche is een week, tijdens welke orkestdirigenten van alle lan den onderricht worden aangaande de Voor hulp aan ontwikkelingslanden 111 Lien Meyers, Anneke Moen, Marian ding ten deel, uitgenodigd te zijn Noort, Truus Stuiver, Annie de Vries voor het galaconcert in Luzern, Ank Vroege, Tilly Houwing. waarbij ook de beroemde Würthner Niet bevorderd: 2. soliëerde voor 8000 toehoorders Ruim een half jaar geleden werd in Amsterdam het start sein gegeven voor de actie Euro pa 1,2, 3. Het doel van deze ac tie is geld bij elkaar te krijgen voor hulp aan de ontwikkelings- lackten en bovendien meer begrip van de Europese jongeren voor eikaars problemen te krijgen. In vele plaatsen werden actie-comi- té's opgericht, die evenementen organiseerden .In Leiden is tot nu toe echter niets gedaan. Daar komt nu verandering in. Za terdag staat bjj V. en D. een stand van Europa 1,2,3, waar men allerlei inlichtingen kan krijgen en boven dien de plaat ten bate van de actie kan kopen. Volgende week zaterdag wordt in de Stadsgehoorzaal een Eu ropabal gehouden, waaraan mee werken de Diamond Five en de cabaretgroep van het Leidse Rem- brandtlyceum o.Lv. Watse Ti es erna. Verscheidene bedrijven schonken artikelen, die Amerikaans zullen wor den verkocht. De reclame-chef van ,1 D. verleende zijn medewerking het totstandkomen van een pla- tenstand. In de interscholaire school krant, die dezer dagen in Leiden wordt verspreid, kreeg men een ad vertentie tegen gereduceerd tarief. De actie Europa 1,2,3, loopt tot 1 augustus. Bernard en zijn mede werksters hopen vóór die datum een behoorlijk bedrag te kunnen over maken. Het adres, waar men inlich tingen kan krijgen, platen en toe gangsbewijzen kan kopen en waar kaartjes voor de Europese correspon dentie-actie verkrijgbaar zijn, is: Huizingastraat 14, Leiden. Op gang Bernard Gans. 22-jarig juridisch student, heeft de activiteiten in Lei den opgang gebracht. Gistermiddag vertelde hij ons, dat hij in maart de tentoonstelling van het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest bezocht. Hier was ook een stand aan Europa 1,2,3, ge wijd. Bernard had hier wel belang stelling voor, kocht wat folders en vond ze zo interessant, dat hij om r documentatiemateriaal vroeg het landelijk comité in Amster dam. Al spoedig werd hij door Amster dam gepromoveerd tot leider van het Leidse actie-comité. Bij navraag bleek Bernard, dat vier Leidse jonge ren, afkomstig uit kerkelijke groepe ringen, indertijd de grote openings conferentie in het Amsterdanse RAI gebouw hadden bijgewoond. Zy wa ren afgevaardigd door de gemeente Leiden. Het was de bedoeling, dat zij in de Sleutelstad voor activiteiten zouden zorgen, maar ze hebben het er kennelijk bij laten zitten. Gistermiddag en -avond heeft dr. L. G. A. van Noort o.s.c., die sinds 1958 pastoor is geweest van de r.-k. studentenparochie en moderator van Sanctus Augustinus, als zodanig afscheid ge nomen in verband met zijn vertrek naar Cuyk, waar hij gekozen is tot prior van het Theologi- cum van de Kruisheren. Des middags vond in de Lodewijkskerk een so bere eucharistieviering plaats. In zijn predikatie wees pastoor Van Noort er op, dat de studenten parochie een vooruitgeschoven post is in het ge heel van de kerk en dat de jonge intelligentia voorop dient te gaan in de kerkvernieuwing. Na afloop sprak de hervormde studentenpredi kant ds. J. A. Eekhof namens de studentenpasto res een afscheidswoord ivaarin hij grote waar dering voor de arbeid van pastoor Van Noort tot uitdrukking bracht. Een drukbezochte receptie besloot het middag-afscheid, waarna des avonds in het „Eigen Huis" aan het Rapenburg een meer persoonlijk afscheid plaats vond. Op de foto drukt kapelaan J. van Well van de studenten- parochie de scheidende moderator van Augusti nus (rechts) de hand. (Foto LD/Holvast) Hulp Bernard kreeg de hulp van drie meisjes, die hem wilden helpen met het organiseren van festiviteiten.De- ze meisjes zijn leerlingen van de tweede klas van het Stedelijk Gym nasium en 14 jaar oud. Anneke Zui- dema komt uit Sassenheim, Marjan Poort uit Leiden en Annette Blaau- wendraad uit Koudekerk. Samen be sloten zij, dat „er iets gedaan moest worden". Men klopte aan bij verenigingen, bij de Leidse Jeugd Actie en by ker kelijke instanties om subsidie, want een feestavond kost geld. Overal werd echter verklaard, dat slechts bij kas zat, het doel vai actie wel mooi vond, maar echt geen geld beschikbaar kon stellen. De ge meenten was echter bereid, de Stads gehoorzaal beschikbaar te stellen. Waarschijnlijk behoeft van het toe- gansgeld f2,50) ook geen belasting te worden betaald. Bedrijven Drie schoolhoofden benoemd Het bestuur van de Gereformeer de Schoolvereniging te Leiden heeft tot hoofd van de lagere school aan de Storm Buysingstraat benoemd de heer M. Hoogmoed uit Leiden. Tot hoofd der lagere school aan de Lusthoflaan werd benoemd de heer H. W. Meyer uit Rotterdan en aan de lagere school aan de Kennedy- laan de heer A. Drukker uit Smilde. Verbouwings-uitverkoop Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Wiliielmlna. dr Naninck; Joost Lieven, nells, zn van W. van Wijk en L. Vlie land; Johannes Hendrikus Cornells, zn van J. H. C. van Veen en J. M. M. Kramer; Ingrid Hermlna Anne, dr van J. M. M. Doove en H. M. van der Raadt; Erven Dorens; Wil lem, zn van C. Guijt en A. van Duijn. Sandra Fran^olse, dr van F. J. Burger en T. J. Zandee. GETROUWD A. G. Holland en A. J. Menijn; F. Fokkema en S. van der Velden; W. C. Blok en S. H. Broers; J, Verweij en J. van Kampenhout; W. M. M. Rulg- ttKooperen; W. Spiering L. Paats; J. G.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3