Zwolsman eist „sleutelgeld" Hervormd verenigingsgebouw klaar zijn moet eind dit jaar THEO VAN EIJCK WIL NU WEL IN MARINE BLIJVEN Alplien volgende week weer Laura- stad Helft van bouwsom al bijeen gebracht BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 3 JULI 1964 Vervolg van pag. 2 De Zeekrtfgsraad heeft vanmorgen duidelijk uit de doeken zouden heb- (xie pag. 2) de 21-jarige vliegtuigma- ben gedaan. Nu voelde verdachte zich Icer-elektromontenr tot een jaar ge- I met drogredenen afgescheept. Het vangen Jsstraf met aftrek veroordeeld. Wat bracht deze jonge marineman tot zijn dolle vlucht met een Gru- man Tracker van Malta naar Li bië? „Het oogmerk om zich voorgoed aan zUn verdere dienstplicht te ont trekken", stelde de fiscaal en ver dachte geeft dat ook wel toe. Krachtig en zonder schroom in een smetteloos uniform staat de marine- man voor zijn rechters. Achterin de I zaal even j>arman_tig zijn 19- I jarige 1 hii tdl ontbrak naar de mening Van de Graaff destijds op de vlieg- school aan menselijke verhoudingen. Daardoor is kortsluiting ontstaan met deze ambitieuze jongeman. Hij meende ook. dat Van EiJck niet be hoefde te weten, dat er oefenbom en andere explosieven in de rui- zaten. Hij achtte de 85 dagen voorarrest een voldoende straf. Maar daarmede was de Krijgsraad het niet Zij kwam tot een jaar gevan- Corrie. Om haar kwam hij terug. Ondanks zijn teleurstelling dat hij geen vlieger mocht worden. Hij meende door de Marine onrecht vaardig behandeld te zijn. Nu wil hij er toch wel in blijven. „Als ik er nor maal behandeld word en een rede lijke kans krijg om iets te bereiken. Maar de fiscaal voelt er niets voor Van Eijck in de Marine te handha ven. Hij vergelijkt hem met een bromnozem, die ook met grote tech nische vaardigheid zich door het ver keer weet te bewegen, maar door nie- 511 mand wordt beschouwd als een veilig weggebruiker. Hij heeft alleen bewe- zen niet in het luchtruim thuis te horen. „Met dit optreden als vlieg- nozem is wel duidelijk geworden, dat zjjn verwijdering uit de vliegopleiding terecht was". Hij eist anderhalf jaar met aftrek. De raadsman meent, dat er niets zou zijn gebeurd, VOORSCHOTEN li Dr. J. M. Hermans benoemd e| tot provinciaal van Paters Montfortanen Dr. J. M. Hermans, directeur van 1J Huize Beresteyn te Voorschoten, is benoemd tot provinciaal van de Ne- derlandse provincie van de paters Montfortanen. Sedert 1961 I Hermans directeur en rector Dagtochtje Vrouwengilde EDe leden van het R.-K. Vrouwen gilde te Voorschoten vertrokken de vroege morgen met een autobus voor het jaarlijkse dagje uit. De vijf enveertig reislustige Voorschoten se dames reden naar Millingen bij Nij megen, waar een bezoek werd tel bracht aan een proefboerderij. id rondleiding door de boerderij voor vele dames zeer interessant. Na een goedverzorgde lunch ging tocht naar Berg en Dal, waar thee gedronken en geschommeld werd in de speeltuin. Via de Veluwe kwamen de dames in Woerden aan voor het slotdiner. Om half elf keerden zij in I Voorschoten terug en dit betekende voor vele huisvaders het einde een uiiterst vermoeiende snipperdag. OEGSTGEEST Aan de Rijkspostspaarbank Oegstgeest werd in Juni ingel f 128.919,86 en terugbet. f 133.203,96. ZOETERWOUDE De heer G. A. den Haan uit Zoeterwoude is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd het propaedeutisch examen ingenieur De heer J. M. Rijnsburger uit Leiderdorp is aan de Technische Ho geschool in Delft geslaagd voor he propedeutisch examen elektrotech nisch ingenieur. De heer J. J. Hillen uit Wasse naar is aan de Technische Hoge school in Delft geslaagd kandidaatsexamen elektrotechnisch ingenieur. WASSENAAR Ds. J.F. van Dobben 65 jaar predikant Donderdag 9 juli a.s. zal het vyf- enzestig jaar geleden zijn, dat ds J. F. van Dobben uit Wassenaar werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. van Dobben werd op 3 sep tember 1874 te Rotterdam geboren Hij bezocht eerst het gemeentelijk gymnasium te Doetinchem en stu deerde vervolgens aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam en de Rijks universiteit te Utrecht. Na dat de heer Van Dobben in novem ber 1898 door het provinciaal kerk bestuur van Groningen was toegela ten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 9 juli van het daaropvolgend Jaar (1899) door nu wijlen prof. dr. T. Cannegieter, toen nog hoogleraar vanwege de Nederlandse Hervorm de Kerk aan de rijks universiteit te Utrecht, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente V>an Nie- hove in de classis Groningen. In 1901 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Weidum in de classis Leeuwarden en op 26 april 1914 werd hy door nu wijlen ds. M. J. F. Schönfeld, toen nog predi kant te War ga, bevestigd als predi kant van de hervormde gemeente van Pietersbierum in de classis Fra- neker. Deze. zjjn derde en laatste gemeente, diende ds. Van Dobben tot 1 september 1940, toen hem na ruim éénenveertig volbrachte dienst jaren op zesenzestig jarige leeftijd emiritaat werd verleend. Na zijn emi raat vestigde ds. Van Dobben zich eerst te Vledder in Drente en on geveer elf jaar geleden verhuisde hij vandaar naar Wassenaar. Tijdens zijn ruim zesentwintig ja rige ambtsbediening als predikant van de herrormde gemeente van Pie tersbierum was ds. Van Dobben ve le jaren lid en enige jaren assessor en praeses van het classicaal bestuur van Franeker en vele jaren assessor van het breed moderamen van de ring Harlingen. De heer R. Unger uit Wassenaar k aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd voor het ingenieurs examen elektrotechnisch ingenieur. Huisvrouw wilde auto lereu rijden. „Ik wilde zo graag auto leren rfj- ;n" zo luidde de verklaring van een i-jarige huisvrouw uit Bodegraven voor de winkeldiefstallen die ze had gepleegd. De vrouw was op heterdaad be trapt, toen ze een potje mosterd weg- i in een zelfbedieningszaak, doch werd de inzet voor de bekentenis omtrent tal van andere diefstallen van levensmiddelen. „Dat was zeker om op het huis houdgeld uit te sparen", veronderstel de de officier van jussitie en zo bleek het ook te zijn. „Mijn man wist niets van de dief stallen af", zo luidde de verklaring van verdachte. „Dan zal hij het nu wel aan de weet zijn gekomen", nam de rechter „Ik heb er al herrie genoeg over gehad", begon verdachte hullend. „Het is een gemene streek, zoiets araaid op gevangenisstraf uit", kon digde de officier aan. Het bleek dat de achtgenoot van verdachte al moeite genoeg had om de afbetalingen te doen voor de auto, een oud karretje overigens. „Daar z uilen genoeg reparatiekos ten bij komen", opperde de officier „Dat kan men man doen", infor meerde verdachte. De eis luidde echter zonder meer in week gevoangenisstraf, hetgeen :n nieuwe huilparty ten gevolge had. „Het is vanwege het blanco straf blad en de kinderen", lichtte de rechter in toen hy verdachte veroor deelde tot f100 boete of 20 dagen hechtenis en voorwaardeiyk twee we ken gevangenisstraf met proeftyd van 2 jaar. C. F. BLOK jubileert De heer C. F. Blok in Zwammer- dam is 10 juli veertig Jaar werkzaam by de houthandel Hoogendyk. Daar om wordt die dag om 4 uur in ho tel Toor in Alphen aan den Ryn een receptie gehouden. De heer Blok was wethouder en raadslid van Zwammerdam van 1950 tot 1 februari 1964. Hy was voorzit ter van het comité Zwammerdam 1000 jaar. De jubilaris, die op 19 maart 1899 in Amsterdam werd geboren, was tot zyn huweUjk eerste stuurman by de grote vaart. Daarna trad hy in dienst by Hoogendyk. In het verenigingsleven nam de heer Blok een grote plaats in. Hy was voorzitter van de Stichting Nuts- spaarbank en het Nutsdepartement, voorzitter van het burgerlijk arm bestuur, voorzitter van het comité „Reis Ouden van Dagen", lid van de raad, voorzitter van de remon strantse kerkeraad. bestuurslid van de plaatselyke afdeling van het Roode Kruis, voorzitter, thans ere voorzitter van het Oranje-Comité en voorzitter van de Zwammerdamse IJsclub. Hy heeft veel gedaan voor het behoud van de gemeente Zwam merdam, zie hem zeer na aan het hart lag. De Ronde van de Toekomst De Italiaan DaJla-Bona heeft van daag de derde etappe van de Ronde van de Toekomst gewonnen. De Pool Beker werd leider in het algemene klassement. Onze landgenoot Cor Schuuring legde beslag op de derde plaats. LEIDERDORP Wijziging kerkdiensten in Kerkzaol Zijlkwartier Met ingang van zondag wisselen de aanvangsuren van de kerkdiensten in de kerkzaal Zyikwartler weer. De hervormde diensten beginnen dan om 9 uur en de diensten van de geref. kerk om 10.30 uur. RECTIFICATIE De expositie van aquarellen van onze stadgenoot P. Herfst e.a. in Kunstzaal Heuff, Hoflaan 7 te Was senaar vindt niet plaats morgenmid dag, doch zaterdagmiddag 11 Juli. Medische Dienst Leiderdorp. Dokter Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, telef. 24828. Voorschoten. Dokter Van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Tandarts Gastelaars, Schoolstraat 60, 9.30 uur. Zulderapoftheek, Lammensohansweg 7, Leiden, telef. 23553. Warmond: Dokter Walenkamp, telef. 01711-220. Zr. Muhlhaus, dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532- 8122. BENTHUIZEN Kandidaat Bregman kan kleien Naast het beroep uit Ryssen heb ben de Geref. Gemeenten van 's- Gravenpolder, Slikkerveer, Veenen- daal. Bodegraven. Scherpenisse, Kruiningen en Nykerk een beroep op Voor huurwoningen (Van Haagse correspondent) Voor woningen, aanvankeiyk be stemd voor de verhuur, wil de E.M.S. nu een „sleutelgeld" gaan vragen, dat niet gering is: minimaal f 10.000. Dit althans is de conclusie uit een stencil, dat de Exploitatie Maat schappij Scheveningen heeft gezon den aan de honderden woningzoe kenden, die staan ingeschreven voor een huurwoning. De E.M.S. heeft volgens het fol dertje een financieringsmethode be dacht in de vorm van „woning- spaarbrieven", groot duizend gulden. Het is een belegging, zegt de E.M.S., want na 15 Jaar wordt op de brieven van 1000 gulden en 2000 gulden uit gekeerd. De gegadigden voor huurwoningen kunnen een informatie-formulier aan de E.M.S. terugsturen waarin staat: „Ik wens in principe wel/niet gebruik te maken van de mogeUJk- heid om door afname van E.M.S.- woningspaarbrieven, tot een bedrag van minimaal f 10.000 gulden, het recht op het huren van een E.M.S.- woning te verwerven". Dit formulier is maar voor één uitleg vatbaar: wie 10.000 gulden stort verwerft het recht op een huurwoning. Deze „spaarmethode" zou voor een aantal, beleggers interessant kunnen zyn de rente ligt omstreeks de 7 pet. Voor een groot aantal aspirant- huurders gaat dit niet op: indien zU zoveel geld op tafel zouden kunnen leggen zou het heel wat in terssan ter zyn zelf een woning te kopen. Het ogenblik, waarop de E.M.S. met de introductie van de nieuwe financiering komt, is ook merkwaar dig gekozen: een groot aantal wonin gen (Den Haag, Ryswyk, Tilburg, Waalwyk, Nijmegen, Arnhem en Middelburg) is al in aanbouw. Tal- Van maandag tot en met vrij dag zal Alp'hen aan den Rijn weer in het teken staan van de fiets. Maandagmiddag komen de deelnemers aan de Laura-vier- daagse rich in het Nutsgebouw melden; dan wordt menige ken nismaking van vorig jaar her nieuwd en wofden nieuwe vrien den in de Laura-kring opgeno men. Onder de oud-gedienden, die zich reeds hebben opgege ven, is een twintigtal, dat reeds in de jaren 1948. 1949 en 1950 meereed. Het ziet er naar uit, dat het aantal inschrijvingen ten opzichte van het vorig jaar een kleine sty ging zal vertonen. Dit vindt zyn oorzaak ln de eerste plaats in de grotere deel neming, by de beide schoolploegen. De groep van het Chr. Lyceum in Alphen aan den Rijn bestaat thans reeds uit 25 leden, misschien wordt dit aantal nog groter; het vorig Jaar bestond deze VEVO-groep uit 20 meisjes en jongens. De Haven-Vak school uit Rotterdam spant d< kroon; reden er vorig jaar 16 leer lingen mee met twee leraren, nu zyn het er 28, die begeleid worden door drie leraren, ging van de groep op zich neemt. De politie-detachementen van Den Haag, Rotterdam, Schiedam en Utrecht zyn weer van de party. Ook de politiemannen uit Soest, Zeist, Gouda, Zutphen en Emmeloord hebben weer ingeschreven. De rijwielmerken Gazelle, Gruno Locomotief zyn al jaren bekende groepen in de Laura, evenals ploegen van de water- en lichtbe- dryven, gemeentewerken (DSS) en de gemeente-secretarie. De eerste inschrijving, die dit Ji binnenkwam was van de firma Va- rossieau en Cie met de bekende Histor-ploeg. Als nieuwe ploegen komen dit Jaar aan de «tart twee toerclubs: „De Maasstad" uit Rot terdam en „De Kampioen" uit Den Haag. De opening van de Vierdaagse ge schiedt maandagavond op het bor des van het raadhuis, ln tegenwoor digheid van vele burgeiyke en poli- ti e -autoriteiten. Als attractie zal demonstratie worden gegeven met politiehonden van de groepen Utrecht en De Bilt. De drie honden, die hieraan meewerken, behoorden onlangs tot de finalisten van toernooi om het kampioenschap van Nederland. De muziekvereniging Wilhelmina uit Zwammerdam verleent muzikale medewerking aan deze openings plechtigheid. vleld op korte termyn te kunnen hu ren. Die hoop vervliegt nu omdat, al dus het E.lVLS.-stencil „Wy wenden ons tot u om u in staat te stellen een door u aan te wyzen huurwoning te kunnen betrekken door het zelf of door anderen verwerven van de ren- tespaarbrieven". OEGSTGEEST Burgerlijk» Stond Geboren: Ingrld Nanda, dr van P. W. A. O. Oollé; Herma- V. den Hoed en A. M. 3. zn van L. van Rul- I. H. Leune; Nicole E„ dr van H. W. T. Cloee en S. H. de Pagter; He lena M.. dr van L. WIJ tam a en A. S. Mlnnee; Ada W. A., dr van A. P. Jonk en A. D. van Houten. Ondertrouwd: J. van Gent en C. M. Boekkooi: J. C. Hartevelt en N. Glas bergen; H. P. Haverkotte en M. An es; en A, M. Vlanen; D. H. Stadtman. Sommellng en W. A. A. Martlnazzl en M. A. Brussèé; F. R. Ketting en T. Zijlstra; n en A. C. GuUt. Zwanenburg; A. van den Hoven Vel zen. De heer J. Mandema uit Oegst geest is aan de Technische Hoge school in Delft geslaagd voor het kandidaatsexamen elektrotechnisch ingenieur. SASSENHEIM Kerfboltoernooi voor de jeugd Zaterdag 4 Juli as. zal Sassenheim staan in het teken van een korfbal- toernooi voor adspiranten en junio ren van de Chr. Korfbalbond, afde ling Zuid-Holland-Noord. Dit toer nooi vindt plaats op het terein van de vereniging „TOP" en voor het muziekpodium. Er wordt deelgeno men door 23 verenigingen met totaal 276 deelnemers in de leeftijdsklassen van 10 tot 17 jaar. Begonnen wordt om kwart voor twee, terwyi het einde van dit toernooi ongeveer zes uur zal zyn. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 3 juli Coöp. Gr oen te- Fruitveiling: aardappelen 14-21, andy- vle 25, doperwten 95-118, peulen 310- 320, pronkbonen 50. snijbonen 80-170. atambonen 110-155, tuinbonen 2 kroten 11-22, prei 73-85, spinazie 3 komkommers 11-36, tomaten A 25-107, zllverulen 46 per 100 kg, meloenen 100-130, perziken 20-40, bloemkool A 12-39, komkommers A 10-40, sla 5-18 Per 100 st., bospeen 20-38, kroten Per 100 bos. In Kerkstraat in Nieuwkoop De in Hervormde kringen in Nieuwkoop reeds jarenlang ge koesterde wens te komen tot de stichting van een nieuw vereni gingsgebouw zal binnenkort in vervulling gaan. Enkele jaren heeft men de beschikking gehad over een gebouw aan de Dorpsstraat, dat als onderkomen voor het hervormd verenigingsleven dienst deed. De plannen waren reeds lang gemaakt, maar de uitvoering ervan moest wachten op de ontruiming van de bouwvallen in de Kerkstraat, waar het gebouw zou moeten komen en verder het vin den van een goede financiële basis. Die financiële basis kreeg vaste vorm toen men onlangs het bestaan de verenigingsgebouw kon verkopen. Dit bedrag gevoegd by de fondsen die al in de loop der jaren waren ge vormd leverde ruim de helft van het benodigde geld op, naar raming f200.000. Het gebouw zal geplaatst worden in de Kerkstraat achter de kosterswoning die biyft bestaan. Toneelzaal De hoofdingang zal gelegen zyn aan de Kerkstraat en deze betredend komt men in een 2.80 meter brede hal die ter rechterzyde toegang geeft tot een grote toneelzaal, waarin een toneel zal komen. Deze zaal zal straks plaats bieden aan 180 perso- Aan de linkerzyde van de gang ko men de toiletten en een ruime garde robe terwyl aan de zuidzyde van de hal een keuken zal worden ingericht met doorgeef gelegenheid naar de zaal. De gang naar links verder vol gend zal men een kleinere vergader ruimte aantreffen en nog een andere kleine kamer. Onder het toneel zal een kelder worden aangebracht waarin knutsel- ruimte en een donkere kamer komen. Het gebouw zal over de gehele leng te van 28 meter aan de piaszijde een glaswand krUgen, waardoor licht en lucht ruimschoots zullen kunnen binnenstromen. Langs deze glaswand zal een 3 meter breed terras worden aangebracht waar een gezellig zitje mogeiyk zal zyn met een riant uit zicht op het water. Acties Reeds twaalf jaar geleden begon het bestuur van het Herv. Jeugdcen trum aan verschillende acties oe benodigde gelden byeen te brengen. Deze taak is nu overgenomen door de Hervormde Kerkvoogdy, geassisteerd door een bouwcommissie, die is ge vormd door 2 leden van het bestuur en twee leden van de Kerkvoogdy, Het tekort aan geld zal moeten worden geleend. De laatste jaren is er wel sprake geweest van samenwerking met groe peringen van andere geloofsovertui gingen, doch omdat van hervormde zyde al zoveel jaren was gespaard kon geen overeenstemming worden bereikt. Dit houdt echter niet in dat het gebouw straks niet voor andere ver- SASSENHEIM Wim Homan sprint naar overwinning De wielervereniging „Sassenheim en omstreken" organiseerde de vier de rit van de competitie om de „Waasdorp"-trofee. Deze race werd als tydrit verreden. Wim Homan Uitslag: 1. W. Homan, de 33 km in 42 min. en 30 sec., 2. Jan de Zwart (Sassenheim), 3. Jan de Zwart (Noordwyk) Uitslag c-klasse: 1. Chr. de Zwart, de 33 km in 43.12, 2. S. v. d. Lans in 44.12, 3. H. v. d. Mey in 47.18. De jeugdklassers reden een tydrit over één ronde (11 km). Deze gold tevens als selectie voor deelname aan de komende „Tour de Lisse". De uitslag: 1. P. van Duin, de 11 km in 16.29, 2. P. Meyer in 17.11 3. L. Bontje in 17.40, 4. C. v. d. Mey in 17.47; 5. A. v. d. Kwast in 17.54; 6. H. Giele en J. d. Mey in 19.04. De vyf eerste renners zyn reeds zeker van een plaatsje ln de Sassen- heirnse ploeg voor de „Tour de Lisse'' Voor de zesde plaats zullen Giele en J. v. d. Hey nog een beslissingsrit moeten ryden. enigingen en doeleinden open staan. Integendeel, men hoopt dat straks van vele zijden gebruik Thans is men bezig het terrein de sloping van de voormalige panden bouwklaar te maken. Vermoed el yk zal zeer binnenkort de eerste paal voor het nieuwe verenigingscentrum kunnen worden geslagen. Men hoopt het gebouw zeker nog voor het eind van dit jaar in gebruik te kunnen KEIZERIN FARAH van Perzlë als hoofd van padvindsters in haar land. BEURSOVERZ1CHT Nieuwe lening; Staatsfondsen flauw AMSTERDAM. 3 juli De Staatsfondsenhoek heeft van middag de beursweek afgesloten in een flauwe stemming. Dit op de aankondiging van een nieuwe staatslening groot f. 200 miljoen 51/4% tegen 99%. Hierop kan op 16 juli worden ingeschreven. De stortingsdatum is vastgesteld op 3 augustus. Even voor de beurs een aanvang nam werd genoemde lening aangekondigd. Het bericht sloeg in de staatsfondsenhoek in als een donderslag bfl heldere hemel. Men was er kennelijk door verrast. Of de lening er gemakkelijk in zal gaan, daarover waren de meningen verdeeld. Het Is de eerste na-oorlog - se lening boven de 57c. Direct by de opening stonden de staatsfondsen onder zware druk. De nieuwste 5% lening daalde van 98% tot 98, tegen gisteren als slotprüs 9913/16. Een zeer gevoelige daling, aldus de beurs. Ook de overige Staatsfondsen ver ging het niet veel beter. De verlie zen bedroegen ruim een punt. De handel in de Staatsfondsenhoek was alleen bij de opening levendig. Daarna werd het een stuk rustiger en trad een licht herstel in. Ook de leningen Bank voor Ned. Gemeen ten lagen aangeboden in de markt. De flauwe stemming in de Staats fondsenhoek had een lichte invloed op de tendentie van de internatio nale waarden. Hoogovens werden drie punten lager verhandeld op 636. Philips daalde van f. 153.80 tot f. 153.50 (f. 153,60). Unilever en Kon. Olie een paar dubbeltjes lager op resp. f. 144,30 en f. 162.50. Aku daalde van 466 tot 460 hoofdzakelijk door verkopen van de beroepshan- del. Deze verkopen kwamen in een vrijwel lege markt. Later gaf deze hoek een licht herstel te zien. De slotkoers van gisteren was voor Aku 470. Mede in verband met het feit, dat de Newyorkse beurs vandaag gesloten blijft, wegens Onafhanke lijkheidsdag. bleef de handel in de hoofdfondsen op het Damrak ge ring. Men ging meer over tot het consolideren van de eerder in de week behaalde koerswinsten. Aku maakte hierop echter een uitzonde ring. De leidende cultures lagen ver waarloosd evenals de Scheepvaart - aandelen. De stemming in beide fondsen was merendeels nauwelijks prijshoudend In de lokale afdelingen worden de aandelen van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen goed gesteund. Gisteren ging in dit fonds een bedrag om van nominaal 106.000 gulden. Op aandelen Pluvier wordt een bod uitgebracht van 20%. Giste ren noteerde dit fonds 27. Claims Entcomayer verlieten vandaag de beurs. WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 juli. Parijs 73.82—73.87; Brussel 7.26Vs- 7.26%; Frankfort 91.00%—91.05% Stockholm 70.22—70.27; Ztirich 83.78%—83.83%; Milaan 57.85%— 57.90%; Kopenhagen 5234—52 39; Oslo 50.545059; Wenen 14.00%— H.Oiy*Lissabon 1238—12.60%. Vrfldag, 3 juli 1964 ACTIFVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 10 (ML- Ned. '58 4% Ned. *59 4% Ned '60-1 4% Ned '60-n 4% Ned. '59 4%4 Ned '60 4% Ned '61 4% Ned '63 4V4 Ned *53 3% Ned. Gb obi. 3% Ned. '47 3% Ned '51 3% Ned. '53 I-n Ned '56 3% Ned '48 3% Ned bel cert. 3% Ned '50 I-n 3% Ned '54 I-n 3% Ned '55 I 3% Ned *55 n 3% Ned. *37 3 Ned Gb ob '46 3 Ned dol ln. '47 3 Ned Inv. cert. 3 IndiS "37 3 Tndle 37 A 3 Ned wonbl *57 6 N. won.b.l. '58-'59 Ned. wonbl '60 4% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 114 1 Ver HVA-my. 150% 1 AKU. 470 4< Dell My cert. 127.— 1 Hoogovens cert. 63974 6: Philip^ gem bez 163.65 1 Unilever cert 144.55 1 vorige slotkoers koers v. heden 95 94% 95% 94% 95% 94% 94% 93% 92H 92% S 92% 9174 92A; 90% 92Ai 5 90% 86% 86% 74% 83% 81% 92% 92 88 V« 88 86% 80 86A 79% 80 8OV4 80 82% 81% 82% 81% 85% 8574 87 86% 85 84% X 89% b 89% b 95% 95% 96% 89% 89 102 101% 92% 91V4 93% 92% Zuiderduiii wint zonieravondrit Een zomeravondrit van de Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollen streek", die op het kleine Boender - parcours werd verreden, is op over tuigende wijze gewonnen door Her man Zuiderduin. Samen met de B- klassers Bennie van Leeuwen, Har ry van Lierop en Ton Zeldenthuis was hy met succes uit het peloton ontsnapt. B-klasse: 1. B. van Leeuwen, 2. Harry van Lierop, 3. T. Zeldenthuis, 4. J. Degenaars. Java China Pak KiAl Kon Ned. St.boot 144 Kon Paket My Stoomv My Ned 163 05 108% 139% 140% 132% 107% Niev Goudr eert v. Ommeren eert Kon. Rott. Lloyd 138 N Scheepv Unie 129 C-klasse: N. Teeuw, Berbee, 5. 1 1. Rob van Lierop, t. P. Bemelman, 4. van Beek. Jeugdklasse: 1. G. Sanders, 2. J. Boll. 3. Herman van Lierop, 4. H. Smit. 67.50 140% 140% 240% 137% 129% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem.leningen A'dam '47 3% 88% X 88 x A'dam '48 3% 88% x R'dam '52-1 4% 89 "4 90 Idem 37 I-UI 3% 88% Bankwezen Bank N G 85' 6% 99 tf 99% Idem *68 6 99 97% Idem '64 5 99% 97% ld N WB-53 4% 92 92 BVG Rspbr 32 165 164 BVO Rspbr f500 143 142% (cdnstr. Obligaties Philips Dol 31 88% 88 VERKLARING DER TEKENS vorige slotkoers koers heden Alkmaar '56 2% 81% 80% A'dam 33 3 119 A'dam 31 I 2% 85% 85 A'dam 33 I 2% 81 81% A'dam '56 n 2% 93 94 A'dam 36 m 2% 93 93% A'dam '59 2% 83 81% 83% Breda 34 2% 81 b Dordrecht '56 2% 81% 81% Eindhoven 34 2% 81% 82% Enschede 34 2% 78% Den Haag 321 2% 91 93 Idem n 2% 88% 89 R'dam '52 12% 91 91% Idem n 2% 88% Idem '57 2% 86 86% Utrecht '52 2% 99% 101 Z.-Holl. 1957 2% 85 86% 86 Zuid-Holl 39 2% 85% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 60 Nefo f 60.— Robeco Unitas f50 510. Ver Bez v 94 f50 135. 111.50 111.50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank U eert Ned Handelmy. 378% 25 246% 328 510.— 135.— 379% 25% 337% Ned Mldbank Rott Bank Twentschf Bank Industrie Ondernemingen Albert Helln 595 Berkei's Patent.228 Borsumll -Wehry 74% Bronsw154 Calvé Delft eert 1013 K Pap v Gelder 163 K Ned Grofsm 129%» De Gruyter pref b 140 Holl Constructie 490x Ing bur v Bnflv 158 Internatlo 296 v. Kemp en Beg 137 Kon Zout Ket1®n Leldse Wolspry MUller en Co NB Ned Kabel fabr Philips pref Rott Droop d My Ver Machfabr Ver Touwfabr Vlhamy Walvisvaart Wernlnk's Betjnij 221 Wilton Pijen oord 206 v. Wyk Heringa 106 Zaalberg 113 Mflnbonw en petroleum Rlllton 2de r440 Kon Petr (f20) 162 Amer fondsen 151% 1001 163% 870% 346% 52.80 285% 51 b Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Serrtoe General Motors Kennecott Republic Steel Un States Steel 46 85% 44 A, 37% 70% 88 A, 82% d 46 49A, d 48A« 59% 89% 82% 46A« 1 Bieden 0 Ex dividend d Exclaim e Laten s

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15