H. JANSE Maximale spanning in kleurenfilm met een exotische achtergrond Leids echtpaar - met auto in Nieuwe Rijn gereden - gered Les quatres vérités: vier korte filmpjes Films van deze week in Leiden Kostbare sieraden gestolen Sportdag: ia Leidse Hout Nieuwe sclioolrecords Rembrandt Ly ceimi TAUNU5 M 12 Noodhulp kapster f ÏOOO.- beloning werkster KIP CENTRALE VERWARMING WINKELPAND L I. 1. L LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 3 JULI 1964 LIDO In deze kleurenfilm op het brede doek, die zich afspeelt te gen de boeiende achtergrond van een Siamese tempel, een café-met-dan cing: en een tinmijn, volgt de ene gebeurtenis in snel tempo op de an dere. En het is een verdienste van draaiboekschrüver Johannes Kai, dat hy het verhaal toch doorzichtig: heeft weten te houden en tegen het eind voor een serie hoogtepunten zorgt in de vorm van een krachtige roffel op de trom der verrassende onthullin gen. Steeds geheimzinniger worden de moorden van de .zwarte panter", aanvankelijk inderdaad door een dier gepleegd, maar dan door een men» overgenomen. De grote vraag is alleen: door wie? Het begin van de film is niet bij zonder oorspronkelijk: de roof van een uiterst kostbare saffier uit een boeddhabeeld door een Maleier, een Chinees en de Europeaan Larry Finch, die alle drie werktuigen zijn in handen van een geheimzinnige vierde man. Na enige jaren blijkt Finch bedrijfsleider van een tinmijn te Ratana te zijn. Hij is daar wel gezien door zyn bekwaamheid, maar staat bekend als een drinkebroer, wiens halve maandsalaris pleegt weg te gaan aan vergoeding voor de schade, die hy in het plaatselijke café aanricht. Het verhaal komt goed op dreef als de eigenaar van de mijn door een zwarte panter wordt gedood en diens rechterhand, Jacques Roller, in zijn plaats treedt. Maar deze wil de mijn liever verkopen en terugkeren naar Europa. Dan volgt de geheim zinnige dood van de Maleier Monk, die, na een aantal jaren gevange nis wegens deelneming aan de roof van de saffier, op zoek is naar Finch. Ook pater Antoine van een nabu rige missiepost wordt het slachtoffer, nadat eerst ook de Chinees van de saffierroof is gedood. De man, die iets van de achtergrond begint te begrijpen, is Richard Palmer, die als deskundige naar de mijn komt kij ken, aangezien zijn maatschappij er belangstelling voor heeft. Tot zover de mannelijke bezetting. Daarnaast worden zeer aantrekkelijke rollen ge speeld door de charmante Yvonne, een exotische schoonheid, die op rijke mannen schijnt te loeren, de Madeleine, het knappe doktoresje van de missiepost, die beiden door lopend op het doek zijn en vooral bij de dramatische gebeurtenissen aan het slot van de film onmogelijk gemist konden worden. Om de spanning niet weg te ne men laten wij het bij deze summiere aanduiding. Het is echter niet over dreven te spreken van een thriller, die telkens nieuwe sensaties brengt en voor een maximum aan spanning zorgt. Natuurlijk zijn er wel enkele zwakke punten aan te wijzen, maar s.ls geheel is dit een werk, dat voor enige boeiende uren ontspanning en vooral spanning weet te zorgen. „Mandrin" Grappige avonturen leman-bandiet met zijn gevolg schurken tegen de soldaten vechten. Mandrin trekt in kleuren door het Frankrijk van Napoleon, om om. ge vangenen uit kerkers te bevrijden. Na gedane arbeid rust hij om beurten uit in de armen van twee mooie dames. Tussen het vechten door moet Man drin kiezen: wie van de twee wordt zijn bruid? Het is moeilijk. Een bood schapper komt: er moet gevochten worden en Mandrin verdwijnt op zijn paard naar het strijdtoneel. Hij heeft gekozen De film draait tot en met zondag. Daarna, tot en met woensdag presen - teert Roger Vadim „Les liaisons LUXOR De laatste tyd worden we royaal getrakteerd op meervou dige films. Drie, vier, vyf of soms zelfs meer filmpjes zijn samenge bundeld tot één geheel, waarmede dan de anderhalf uur wordt volge- maakt. Niet altijd ligt het onder linge verband voor het grijpen. En zo het bestaat, dan toch meestal meer op papier dan op het witte doek. Immers, het zyn meestal werkstukken van verschillende cineasten, die ieder op hun eigen Het einde van een „gentleman" STUDIO De Franse auteur Georges Simenon is in de mode. 1 Zijn boeken worden verslonden. Is het dan verwonderlijk, dat ook Dat is het zeker niet. En daar om maakte Jean Pierre Melville een film naar Simenons' roman „L'Ainé des Ferchaux". waar- I van de Nederlandse titel luidt: ,.Het einde van een „gentleman" de filmregisseur er zich op werpt? Die gentleman is de 70-jarige mil jonair Ferchaux, die heel wat misda dige zaken achter d^ rug heeft en naar Amerika vlucht. Een voormalige bokser, Michel Maudet, gespeeld door de bekende acteur Jean Paul Bel- mondo, is zijn secretaris geworden. In Amerika heeft Ferchaux de nodige gelden op de bank staan ook elders, bijv. in Caracas) en hij incasseert er een groot deel van. In Parijs is intus sen een van Ferchaux' financiële schandalen aan het licht gekomen en hij loopt grote kans Amerika uitge wezen te worden. Er zit niets anders op dan opnieuw de biezen te pakken en na een serie avonturen komen beiden terecht in een bungalow in een soort van wil dernis. v/aar Ferchaux veilig denkt te zijn. De bokser is intussen een soort van ziekenverpleger geworden en weet zich langzamerhand geen raad met de oude Ferchaux, die ziek is ge worden of zich altha/ns ziek houdt en hem geen ogenblik meer kan missen. Maudet krijgt er genoeg van, steelt het geld van de oude man, maar als hij er achter komt, dat er andere kapers op de kust zijn, die Ferchaux willen vermoorden, komt hij mèt het geld haastig terug en slaat de rovers tegen de vloer. Daarvoor is hij dan ook bokser geweest! Maar het is te laat. Ferchaux sterft in zijn armen en de verbroedering van de mannen in dit laatste ogenblik gaat zo ver, dat Ferchaux zijn secretaris de sleutel van de brandkast in Cara cas in de handen duwt. Maudet heeft nu eindelijk het gevoel, een fatsoen lijke vent te zijn geworden, maar of hij het geld in Caracas gaat ophalen, vertelt de geschiedenis niet. Deze film is wel spannend, maar naar het ons voor komt toch niet zó spannend als het boek llllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Prolongatie TRIANON „Irma la doucc", ge maakt door Billy Wilder met Shirley MacLaine en Jack Lemmon in de hoofdrollen, is vandaag de elfde week ingegaan. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiinniii en (mannelijk) haar verzorgen: dat doet ViCREM: most modern hair- dressing die Uw haar in model houdt - de hele dag - zonder „plak ken". Per pot 2.15. Per tube 1.50. Voor correct zittend haar, vraag drogist of kapper ViCREM. Geld gestolen Uit een woning aan de Rijnsburger- 6ingel is gistermorgen een geldsbe drag van vijftig gulden weggenomen. de voordeur opengelaten. De politie vermoedt daarom, dat de dief door insluiting binnen is gekomen. Onze stadgenoot, de heer A. van D'élden, is aan de Techn. Hogeschool - te Delft geslaagd voor het ingenieurs examen elektrotechnisch ingenieur. TREDFORD TAPIJT 120 breed f27,50 p. m. Alle kleuren voorradig. Ook zeer geschikt voor trappen VRAAGT PRIJSOPGAAF Textielhandel en woninginrichting W. J. ZIRKZEE VAN 'T HOFFSTRAAT 7—7A LEIDEN - TEL. 24610 MIDZA Op kamers bij „die" vrouw CAMERA Een zwak vlot verteld. Dit sohreven wij vorig jaar toen. „The notorious landlady" Richard Quine namelijk het verwijt maken, dat hij geen eenheid in zijn verhaal heeft kunnen bewaren. Het begin doet denken aan een goed ge maakte thriller. Dan stapt hij over naar de komedie om tenslotte in een daverende klucht terecht te komen, waarin flink wordt gehold en ge smeten. Goed, een logische opbouw kan men aan dit filmpje met de blonde Kim Novak, de sympathieke Jack Lemmon en de onverwoestbare Fred Astaire in de hoofdrollen, niet ont dekken. Maar het verhaaltje wordt gezellig verteld, zodat men er zich niet by zal vervelen. manier werken. De eenheid in film is dan ook ver te zoeken. Dat kan men ook zeggen van datgene, dat ons deze week in het theater aan de Stationsweg wordt geserveerd. Een coqibinatie van produkten van vier sterk uiteenlopende filmers. Hervé Bromberger opent de ry, waarbij hij de fabel van de raaf en de vos als het ware in het belache lijke trekt. Zijn mijnheer Raaf isub- situut-officier van justitie), die zijn de armen jaagt van de vleiende mynheer Vos (garagehouder) is zó overdreven getekend, dat er niet meer in te geloven valt- Louis G. Berlanga nummer twee van het kwartet daarentegen filosofeert met de camera's wat rond de figuur van een niet al te intelligent straat muzikantje. dat steeds weer stuk loop op de kleine klipjes van de wet. Een sfeervol werkje, dat weer sterk contrasteert met wat daarop volgt. Allèssandro Blasetti's grootste verdienste vinden wy, dat hy Monica Vitti alle vrijheid heeft gegeven om als bedrogen echtgenote een prach tige show op te voeren, waardoor zy haar man kan heroveren. Maar de prestatie ligt hier geheel in het toneelmatige vlak, waaraan Blasetti weinig filmische waarde heeft mee gegeven. In feite gaat daar het sluitstuk van deze korte-filmparade ook aan mank, al is het René Clair, die voor de regie tekende. Het is een prettig lichtvoetig verhaaltje van een jonge vrouw en een man, die tegen wil en dank enkele dagen op één kamer moeten doorbrengen. Natuurlyk is het Clair wel toever trouwd om op subtiele wyze te ver tellen, dat deze twee personen nog al moeite hebben tot de conclusie te komen, die iedereen als voor de hand liggend besohouwt. Maar om nu te zeggen, dat hy daarvan een klein meesterwerkje heeft gemaakt, is niet juist. Het is een gaaf filmpje, zoals men dat ook van de andere bijdragen van dit filmische kwartet kan zeggen. Een Leids echtpaar is gistermiddag gersoversteekplaats. Toen de wagen ïp.eriJe Tan e verdrin- langzaam achteruit gleed, trapte de ktngsdood gered. bejaarde Leidenaar .op de koppeling My ?n,<Tr Z?ï. name'«1ï ""Tlinplaats van op de rSn. Het gevol| streeks halftwee met hun ante in hel was dat de w£gen met zy„ aJhtCT! op het droge gel I I ge Leidse PTT-ambtenaar. J. Nieu- De 78-jarige autobestuurder, die op wenburg die het ongeluk zag gebeu- de Botermarkt reed, moest ter hoogte ren, sprong onmiddellijk in het wa- van C en A stoppen voor de voetgan- I ter. Het gelukte hem de automobilist De brandweer trekt de te water geraakte auto op het droge (Foto LJD./Holvast en zijn vrouw uit de zinkende auto te halen en met behulp van de heer Le- feber, die aan de Botermarkt woont, op het droge te brengen. Het echt paar werd voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De twee redders liepen schade aan hun kleding op. In Leiden Uit een woning aan de Burggra- venlaan zyn gisteren tussen negen uur 's morgens en zes uur 's avonds, vermoedelijk door insluiping, enkele kostbare sieraden ontvreemd. Het betreft hier een platina ring met saffier en bezet met diamantjes, een platina ring met diamantjes, een platina ring met groenkleurige blau we opaal en diamantjes en een gou den damesarmbandhorloge met gou den schakclrekarmband. De juiste waarde van deze juwelen is niet be kend, maar volgens de politie „zeer hoog". Afscheid J. Crania als NEM-portier In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd nam de heer J. Crama gisteren afscheid als portier bij de NEM aan de Zoe- terwoudseweg. De waardering, die zo wel zyn chefs als zyn collega's voor hem hadden, kwam nog eens duide lijk tot uiting tydens een korte, doch r liartelyke afscheidsbyeenkomst de recreatiezaal van de NEM. De heer Pouw, voorzitter van het Sociale Bedrijfsfonds, schetste In het kort de zeventienjarige loopbaan van de heer Crama by de NEM. Vooral in zyn functie van portier kwamen, aldus de heer Pouw, de goede eigenschappen de heer Crama duidelyk naar vo- Namens het bestuur van het So ciaal Bedrijfsfonds werd de heer Crama een geschenk onder couvert aangeboden. Vervolgens spraken de heer Th. Mertens, chef van de bankwerkery en de heer J. de Graaf, voorzitter van de personeelsvereniging, die uiting gaven aan hun waardering voor de heer Crama, met woorden, maar ook met geschenken, waarbij Crama niet vergeten Mede namens de directie richtte tot slot de personeelschef, de heer E. Smilde, het woord tot de scheidende portier. Hy bood hem een elektrisch scheerapparaat aan. Onze oud-stadgenoot, de heer R. E. Taselaar, is te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen tandheel kunde. De leerlingen van het Rembrandt Lyceum hebben gisteren in het sport park van de Leidse Hout genoten van hun jaarlykse sportdag. Onder leiding van mej. C. N. A. Ort en de heer W. P. Leenen hebben de leerlingen naast de gebruikelyke kastie- en softbal- wedstrijden voor de klaasenteams de vaardigheidsproeven afgelegd om in aanmerking te komen voor het vaar digheidsdiploma A. B, C of D. Tydens deze proeven werden zes nieuwe schoolrecords gemaakt en wel door de meisjes: M. Boot (80 m in 11.8 sec), K. Rombout (balwei-pen 41 m)M. Boot (verspringen 4.70 m). terwyl by de jongens R. v. d. Water met resp. 9,6 sec: 73 m en 6.57 m, drie records voor zyn rekening nam. Onderverdeeld in drie leeftijdsgroe pen kwamen zowel bij de jongens als de meisjes wat de driekamp (zonder de B-diploma-eisen) en volgens een bepaalde puntenwaardering betreft de best geplaatsten nog in aanmer king voor een prys. De kampioenen waren: meisjes 1213 jaar: Ymke Cancronius, 265 pnt; jongens idem: Herman Dunker. I 585 pnt; meisjes 1415 jaar: Karen Rombout, 340 pnt; jongens idem: Mai'tie Laman, 630 pnt; meisjes 16 jaar en ouder: Marianne Boot, 370 pnt; jongens idem: René v d. Water, 910 pnt. Dat de eisen voor de diploma's C D niet gering zyn moge blyken uit het feit, dat gisteren slechts één D- diploma (René v. d. Water) en 24 C- diploma's door jongens werden ver worven en geen enkel meisje voor een van deze diploma's in aanmerking kwam. Het A-diploma kregen 45 meisjes en 61 jongens en het B-diplo ma 20 meisjes en 72 jongens. De gedetailleerde wedstry duitsla gen waren: kastiebal meisjes: le klas —2e klas 2118; softbal jongens: klasse 2 Bklasse 2 C 03: klasse 2 Aklasse 2 B 55; klasse 2 Cklasse 2 D 0—7klasse 2 Cklasse 2 A 44 klasse 2 Bklasse 2 D 16: klasse 2 Aklasse 2 D 14; klasse 2 D kam pioen; klasse 3 A—klasse 4 7—2; klasse 3 Dklasse 3 114; klasse 3 A klasse 3 B 61; klasse 3klasse 3 B 58; klasse 3 Bklasse 3 D 010: klasse 3 Aklasse 3 D 42; klasse 3 A kampioen; klasse B 4 aklasse B 4 b 9—7. Ontdekte „Rembrandt" Portret van zijn moeder Uit zijn Leidse tijd? Omtrent dé ontdekking in Rus land van een schilderij, dat, zoals gemeld, aan Rembrandt wordt toe geschreven en diens moeder zou voorstellen, bericht het Russische persbureau Tass nader dat deze is gedaan door de student Penteleimon Moesienko, die het doek aantrof bü de kunstverzameling van het Pets- jerskaya-klooster in Kiew. Moesien ko verklaarde getroffen te zyn door het grote vakmanschap dat uit het werk sprak. Het toont, op een bruin- groenige achtergrond, een zwak- glimlachend vrouwengelaat in een goudige tint, en met lang gryzend haar over de schouders. Het doek meet 46 b(j 56 centimeter, ziet er .bestorven" uit en vertoont talrijke barstjes die bruin-grijs overgeschil derd zUn. De deskundigen die het doek heb ben onderzocht menen vast te kun nen stellen dat het dateert uit 1628, toen Rembrandt in Leiden woonde. By bestraling met infra-rood had men een monogram ontdekt zoals ook voorkomt op Rembrandts zelf portret van 1629. Men meent dat dit doek in de eerste helft van de 18de eeuw naar Kiew is meegebracht door een van de kunstenaars die men uit Italië en Frankryk had laten komen om de kerken aldaar tc verluchten. B. EN W. ONTVINGEN WINNARES RUBENSPRIJS De Leidse scholiere Fenneke Focke- ma Andreae, die onlangs de door het Ryksmuseum uitgeloofde Rubens- prijs 1964 heeft gewonnen, is heden ochtend in het Stadhuis door B. en W. ontvangen .By deze gelegenheid hebben B. en W. haar verzocht na mens de gemeente een fotoboek over Leiden aan te bieden aan de Burge meester en de Schepenen van Ant werpen, waar Fenneke en haar klas genoten ten Stadhuize een ontvangst wordt aangeboden. De Rubensprijs bestaat uit een 3- daagse tocht langs enkele musea te Brussel en te Antwerpen. Het gezelschap dat bestaat uit de leerlingen van de 5e klas van de Louise de Coligny-HBS, zal woens dag 8 juli, des morgens te 7.47 urn- vertrekken van het Station. Wethou der Harmsen zal de deelneemsters namens het gemeentebestuur uitge leide doen. LIEVER BOETE DAN CELSTRAF Leidse kok stal scooter en bromfiets „Geef me maar een zware geldboete of een voorwaardelyke straf, of weet ik veel. maar geen gevangenisstraf, betoogde een 23-jarige kok uit Leiden die Zich voor het Haagse gerechtshof had te verantwoorden, j Be procureur-generaal had twee weken gevangenisstraf geëist, waar van een week voorwaardelyk, hetgeen nl. vier weken gevangenisstraf. Verdachte had op 29 augustus van een bromfiets, die op het Stations plein in Leiden stond, het slot door gezaagd en reed toen naar Oegst- geest,. Daar verruilde hy op de Ryns: burgerweg de bromfiets voor een scooter, waarvan hy eveneens het slot vernielde. Dat gebeurde twee weken nadat de jongeman wegens joy-riding tot 2 weken gevangends- veroordeeld. Verdachte be- beterschap; hy had zelf kon dus z*n Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de examens: doctoraal Ned. recht de heren W. J. p. van Notten (Maarn), E. J. M. Schilte «Voorburg), E. M. Gerdes (Den Haag) en W. Brounts (Doornenburg) en mej. M. M. A. Lisman (Den Haag), doctoraal kunstgeschiedenis de heer L. D. Couprie (Den Haag) en mej. Th. A. G. Schuurman (Alk maar); kandidaats kunstgeschiedenis mej. E. Labouchere «Den Haag), kandidaats Duitse taal- en letterkun de de heren C. J. M. Lambooy (Den Haag) en J. J. Eijsackers «Den Haag), groot tentamen godgeleerd heid de heer J. P. Smit (Leiden), kandidaats godgeleerdheid mej. A. F. Penders Leiden), groot tentamen godgeleerdheid de heer C. M. Krij- ger (Den Haag) en mej. G. I. Berk hof (Oegstgeest) straf loofde r bromfiets gekocht hart ophalen. De proc. generaal wilde de straf wel wat lichter maken en kwam met bovengenoemde eis. Arrest op 9 Juli. Kütchük tegen V.N.-rapport van Oe Thant De Turks-Cyprische vice-president, dr. Fadil Kütchük, heeft het jongste rapport van VN-secretaris-generaal Oe Thant over Cyprus gekritiseerd als „ernstig nadelig voor de politieke belangen van de Turkse gemeenschap op Cyprus en voor Turkye". In een gisteren gepubliceerde brief beschuldigt hy VN-functionarissen ervan, dat z(j hebben nagelaten de juiste stand van zaken in hun rap port te vermelden. Oe Thants erkenning van het be stuur van Makarios als de regering van Cyprus doet de gehele Turkse zaak teniet, aldus Kütchük. „De Grieken hebben geen recht op te tre den als de regering van Cyprus als zy de Turkse grondwettelijke belan gen schenden". Achttien jaar voor moord in Veenoord (Van onze Groningse correspondent) De rechtbank in Assen heeft van morgen in de geruchtmakende zaak, die bekend is geworden als „de gif- moord in Veenoord", een 45-jarige vrouw uit die plaats veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar. Veertien dagen geleden vor derde de officier van Justitie, mr. C. J. van Oldenbeek, levenslange ge vangenisstraf tegen haar, omdat htf bewezen achtte dat z(j haar twee de man, een metselaar door middel van parathion had vermoord. Zelfs een meervoudige toediening van ver gif achtte de officier niet uitgeslo ten. Vanmorgen verklaarde zij van het vonnis in hoger beroep te zullen gaan. De Turks-Cyprische vice-president zegt dat secretaris-generaal Oe Thant het Griekse argument schynt te hebben aanvaard, dat wapens in voert voor gebruik by een mogeiyke Turkse invasie. „De Turkse gemeen schap weet echter dat de Grieken deze wapens by de eerste gelegenheid tegen de Turkse gemeenschap zullen gebruiken". Kütchük daagt de Ver enigde Naties uit te bewyzen dat ook maar één Griek door de Turkse Cy prioten in gyzeling ls genomen. Promoties Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in c'e faculteit der geneeskunde op proefschrift ge titeld „Histologisch onderzoek van het linker hartoor bij mitralisstenose" de heer P. H. M. Schillings, geboren te Deume in 1921, wonende te Nyme- gen. De promotor was prof. dr. H. A. Snellen. Eveneens is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Decorticatie als methode van behandeling bij ver schillende vormen van pleurazwoerd" de heer R. A. M. van Oppen, geboren te Limmen N.H. in 1930, thans wo nende te Breda. De promotor was prof. dr. N. J. Swierenga. Mej. A. E. Smit neemt afscheid Mej. A. E. Smit, die sinds 1936 in dienst is van de Vereniging voor Christelyke Onderwijs in Leiden, neemt op dinsdag 7 juli, 's morgens om kwart voor tien afscheid als hoofd van de kleuterschool aan de Asser- straat. De scheidende kleuterleidster heeft het ondierwys ruim veertig jaar gediend. VOOR DIRECT GEVRAAGD RESTAURANT KELNER SERVEERSTER Hotel Neerlandia Kon. Wilhelmina Boulevard 30. Noordwijk aan Zee. Telefoon 01719—3458 Combinatiewagen 1959 f 1650. Schoolstraat 14A, Wass Tel. 017512385. Op woensdag 15 juli 1964 te 10.00 uur zal ter plaatse van na te noemen perceel door deskundigen onderzoek wor den gedaan ter opneming van de te veroorzaken schade ten gevolge van de onteigening van het perceel kadastraal bekend als Gemeente Leiden, Sectie D. No. 432, groot 90 centiaren voor het geheel, nummer 5, van het Grond plan, staande ten name van Ferdina.id Antonius Kemper man, wonende te Nieuwen- dam, gemeente Amsterdam. De Officier van Justitie te 's-Gravenhage Jhr. mr. Th. W. gevraagd, voor 14 dagen. Dameskapsalon „TINY" Medusastraat 8 Leiden. voor hen, die echtpaar met 1 kind aan een degelijk huur huis te Leiden kunnen hel pen, erkend woongelegenheid behoevende (groep 2). Brie ven onder no. 37794 bureau van dit blad. wy vragen in overleg. N.V. LMENEXO - TeL 26841. HOTEL RESTAURANT 45 bedden, met gehele inven taris te Noordwyk/Zee. Brie ven onder no. 37676 bureau d. Bosch van dit blad. DAF DE LUXE Bouwj. '61, kleur wit. Inruil - garantie - Financiering. Te bevr.: H. Zandbergen, Leid- seweg 537, Voorschoten, tel. 01710—34897. HANG- en LEGKASTEN heeft wat U zoekt ln 1-, 2- en 3-deurs. HAARLEMMERSTRAAT 129 LEIDEN TEL. 30553 's Maandags gesloten. VOOR EEN TAXI Dag en nacht geopend. TELEFOON 22444. THANS BONA1RESTR. 13 V.W. 1954 in goede staat. Prys f 1.200.-. Na 8 uur. Jan Steinz, Piet Heinlaan 45. Oegstgeest. geslacht 1.98 Teekens Kippenbar LANGE MARE 94 t met kookgelegenheid. I IVARNECKE TE KOOP AANGEBODEN in het winkelcentrum Haarl.straat 158 - tel. 33983. TE KOOP: Veha cokesketel, 6 plaatradiat.alle buizen etc. Herengracht 31, Leiden. Dame. b.bJiJi., zoekt op goede stand een ruime 2IT-SLAAPKAMER Leide Met een oppervlakte van 45 m2., met bovenwoning. INRUIL tegen bedryfsruimte in Leiden (pakhuis of iets dergeiyks). Met een totaal oppervlakte van 200 m2. Koop of huur. Brieven aan het bureau van dit blad onder farief ..SLEUTEL). cS" «een woora noogstens 12 let ters). Bewysnummer f0.15 extra toezending oummer- brieven f0.30 meer .Sleuteltjes worder oehou- dens gebrek aan pini.sruimte dagehjks opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 13