Bahamontes danst over grimmige Galibier OMYL 2 De Zijl voorlopig uit hoek j e-van-de-klappen TOUR IN CIJFERS Dubbel slechte dag voor ANQUETIL O SUNAGEWIPT DOOR BUNGERT Nederland-Roemenië in Stadsgehoorzaal KRANTENBEZORGERS Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 30 juni 1964 Vierde blad no. 31299 Drie nieuwe dam-meesters De internationale dambond heeft twee Belgen en één Fransman tot in ternationale meester benoemd. Het zijn Hugo Verpoest, Leon Gase en de in Marokko woonachtige Fransman De Escalar. In 1965 zal er een match om de we reldtitel worden gespeeld. Mocht Koeperman zijn titel verliezen aan Tsjegolev, dan wordt er een drie kamp gespeeld tussen Tsjecholev, Koeperman en Baba Sy. wint Koe perman dan komt hij in een twee kamp uit tegen Baba Sy, dit alles in verband met het feit dat de match tussen Koeperman en Baba Sy ver leden jaar geen doorgang kon vin den. In 1965 wordt tevens het toernooi om de Europese titel in Italië gehou den, terwijl de challange mondiale in Zwitserland, Monaco of Italië zal plaats vinden. Wereldtitel dammen KOEPERMAN verkleint achterstand In de dertiende en veertiende ron de van de strijd om het wereldkam pioenschap dammen te Merano heeft wereldkampioen Koeperman, dankzij overwinningen op Fanelli en Sanir- sad zijn achterstand op zijn landge noot Tsjegolov gereduceerd. Aan de verwachting dat de zo juist tot in ternationaal meester benoemde Belg Verpoest het in de avondronde zou gelukken Tsjegolev een punt afhan dig te maken en hiermede het toer nooi een nog spannender slot te ge ven, heeft de Rus vlug een einde ge maakt. In een zeer sterk gespeelde partij dwong hij de Belg in een 10 om 10 positie te capituleren. De Nederlander Bom verspeelde zijn derde plaats aan Baba Sy toen hij een gewonnen eindspel tegen Bajolle foutief voortzette en de Fransman nog juist de remisehaven kon berei ken. Uitslagen 13de ronde. Bom (Ned)-Verpoest (Belg.) 1-1. Langrass (Austr.)-Bajolle (Fr.) 0-2. Saint Fort (Haiti)-Baba Sy (Sene gal) 1-1. Deslauriers (Canada)-Sa- letnik) (It.) 1-1. Cazemier (Zwits.)- Agliardi (Monaco) 2-0. Van Dijk (Ned.)-Reimann (Tsj. SI.) 2-0. Koe perman (Rusland)-Fanelli (It.) 2-0. Hisard (Fr.)-Sanirsad (Suriname) 1-1. 14de ronde: Sanirsad-Koeperman 0-2, Fanelli- Van Dijk 1-1, Reimann-Cazemier 0-2. Agliardi-Deslauriers 1-1. Saletnik- Saint Fort 1-1. Baba Sy-Langrass 2-0, Bajolle-Bom 1-1. Verpoest-Tsje- golev 0-2. Stand: 1. Tsjegolev 13 partijen 22 punten, 2. Koeperman 13-20, 3. Baba Sy 13-18, 4. Bom 14-18, 5. Hisard, Deslauriers, Van Dijk 13-16, 8. Sa- letnik, Saint Fort 13-14, 10. Veipoest en Bajolle 13-13, 12. Sanirsad 14-13, 13. Cazemier 13-12, 14. Fanelli 13-8, 15. Langrass 14-8, 16. Agliardi 13-4, 17. Reimann 13-0. Gele trui voor George Groussard (Van o Dc 36-jarige Federico Bahamontes heeft in de eerste Alpen-etappe naar Brian^n zijn aan val op Jacques Anquetil ingezet en met succes bekroond gezien. Op de toppen van de Col du Telegraphe en de grillige met sneeuw bekroon de Galibier, vlak voor de hoogstgelegen stad van Europa, veroverde de Adelaar van Toledo zulk een grote voorsprong op zijn concurrenten, dat hij, ondanks de felle jacht in de laatste Voor Anquetil, die voor de start van de Tour had aangekondigd gereed te zijn om ditmaal de grote ronde te verliezen, was het een dubbel slechte dag, omdat Raymond Poulidor na Bahamontes beslag legde op de tweede plaats en door da bonificatie tot 1.15 op zijn grote rivaal uit liep. Nu zijn deze achterstanden van Anquetil nog wel niet beslissend, maar het is toch een veeg teken, dat de viervoudige Tourwinnaar, die het vorige jaar zij-aan-zij met Bahamontes het hooggebergte te lijf ging en zelfs de grote Alpenrit naar Val d'Isere op zijn naam schreef, nu al op de eerste bergen in deze Tour zo'n veer heeft moeten laten. Groter dan nu mag zijn achterstand toch beslist niet worden, wil hij in zijn specialiteit de ritten tegen het horloge zijn vijfde Tourzege kun nen bewerkstelligen. z speciale verslaggever) 25 km, bij zijn aankomst op de Champs de Mars nog een ruime marge overhad. De winst van Bahamontes op Anquetil, die bij de rode vlag van de laatste kilometer een lekke band had gekregen en als achtste finishte, bedroeg 2.49, waardoor de Spanjaard, die na zeven ritten 1.02 op de Fransman was achtergeraakt, een saldo van 1.47 sec. overhield. Verrassing Een nog grotere verrassing dan geslaagde aanval van Bahamontes, was de greep van de kleine Frans man Georges Groussard naar die lei derstrui. Op de top van de Galibier had hij nog een achterstand van vier minuten op Bahamontes, in de lange afdaling raakte Groussard nog verder achter, maar samen met Lebaube kon hij tenslotte de jacht- groep bereiken, die de achterstand op de minder vlot dalende Span jaard verkleinde. Opnieuw dus een succes van de Pelforthploeg, die nu alle sleutelposities in handen heeft. Want Janssen, gelost in de klim van de Galibier, kwam weliswaar pas als 34ste binnen met een ach terstand van 11J28 op de winnaar, maar hij behield toch zijn groene trui. En in het ploegenklassement liepen de mannen van Maurice de Muer, dankzij de aanwezigheid van Anglade (vijfde) en Foucher (zes de) in de kopgroep weer kostbare minuten uit op de ploeg van Anquetil. Fris Veruit de beste Nederlander ln &e zware etappe, waarin de meute extra werd geteisterd door de grote hitte in de dalen, was Jo de Roo, De Zeeuw klom lange tijd met de groten mee, maar kon op de stijle laatste kilometers van de Galibier evenals tal van andere bekende klimmers het tempo niet meer vol gen. In de afdaling maakte hij nog bijna een minuut van zijn achter stand goed en finishte opvallend fris als 16de op 4.48 van Bahamon tes. De volgende Nederlander was Huub Zilverberg op 8.07, daarna kwamen Jansden en Cees Haast, die ook lang met de azen waren opgetrokken, binnen op ruim 11 minuten. Ab Geldermans was nog weer anderhalve minuut meer ach tergeraakt. Voor de overige Televizieren werd het ergste gevreesd, maar het viel tenslotte toch mee. Eerst kwa men Piet Damen en Rik Wouters binnen met een achterstand van 17,19, toen volgden Jo de Haan en Leo van Dongen op 22,33 en uitein delijk bleken ook Henk Nijdam en Piet van Est met een achterstand van bijna 25 minuten nog ruim binnen de tijdslimiet te zijn. Lijders De uitslag van de achtste etappe (Thonon les Bains—Brian$on, 248,5 km) luidt: 1 Bahamontes (Spanje—Remy) 7.20.52 met bonificatie 7.19.52; 2. Pou lidor (Fr. Magne) 7.22.24, met bonifi catie 7.21.54; -3. Junkermann (Did De Kimpe) 7.22.25 4. Foucher (Fr De Muer)5. Anglade (Fr De Muer)6. Georges Groussard (Fr Demuer) allen z.t.; 7. Lebaube (Fr Geminiani) 7.22.28; 8. Anquetil (Fr Gemimam) 7.22.41; 9. Martin (Sp Bemy) 7.23.10; 10. Simpson (GB Plaud) 7.23.31, 11. Jimenez (Sp Langarica) z.t.; 12. Pa- checo (Sp Pla Sanchis) 7.23.53; 13. Manzaneque (Sp Pla Sanchis) 7.24.39; 14. Novates (Fr Remy) 7.25.28; 15. Gilbert Desmet 1 (Belg De Kimpe) 7.25.37; 16. De Roo (Ned Gemimam) 7.25.40; 17. Armand Desmet (Belg Naeye) z.t.; 18. Perez Frances (Sp Pla Sanchis) z.t.; 19. Seis (Belg Naeye) 7.26.31; 20. Hoevenaers (Belg Dries- sens) z.t.; 21. Altig (Did Geminiani) 7.27.37; 25. Zilverberg (Ned Dnessens) 7.28.59; 34. Jan Janssen (Ned De muer) 7.32.20; 35. Cees Haast (Ned Pellenaars) 7.32.43; 41. Geldermans (Ned Geminiani) 7.33.22; 52 Damen (Ned Pellenaars) 7.38.11; 53. Wouters (Ned Pellenaars) z.t.; 95. De Haan (Ned Pellenaars 7.4325; 96. Van Don gen (Ned Pellenaars) z.t.; 98. Piet van Est (Ned Pellenaars) 7.45.41; 99. Henk Nijdam (Ned Pellenaars) z.t.; De Spanjaard Momene (Sp Langarica) heeft de strijd gestaakt. Klassementen Het algemeen klassement na acht etappes: 1. Georges Groussard (Fr De Muer) 46.01.08 2. Bahamontes (Sp Remy) op 3.35; 3. Poulidor (Fr Mag ne) op 4.07; 4. Foucher (Fr De Muer) op 4.08- 5. Anglade (Fr De Muer) op 4.23; 6. Altig (Did Geminiani) op 4.38 7. Junkermann (Did De Kimpe) op 4.47; 8. Anquetil (Fr Geminiani) op 5.22; 9. Jimenez (Sp Langarica) op 6.03; 10. Simpson (GB—Plaud) op 6.10; 11. Lebaube (Fr. Geminiani) op 6.17; 12. Pacheco (Sp Pla Sanchis) op 6.46; 13. Martin (Sp Remy) op 6.53; 14 Manzaneque (Sp Pla Sanchis) op 7 24- 15 Galera (Sp Langarica) op 7.27; 16. Gilbert Desmet 1. (Belg De Kimpe) op 7.34; 17. Seis (Belg Naeye) op 7.52; 18. Perez Frances (Sp Pla Sanchis) op 8.11; 19. Armand Desmet (Belg Naeye) op 8.13;20. Ve Roo (Ned Geminiani) op 8.21; 25. Jan Janssen (Ned De Muer) opl219;37 Geldermans (Ned Geminiani) 46.17.31 43. Haast (Ned Pellenaars) 46.21.14; Wouters (Ned Pellenaars) 46.26.56; Damen (Ned Pellenaars) 46.27.05; 74. De Haan (Ned Pellenaars) 46.29.53 76. Zilverberg (Ned Driessens) 46 31.44 91. Nijdam (Ned Pellenaars) 46.44.50; 94. Van Est (Ned Pellenaars) 46.46.36; 102 Van Dongen (Ned Pellenaars) 47.02.52. Het puntenklassement luidt: 1. Janssen 95 pnt; 2. Altig 78 pnt; 3. Seis 70 pnt; 4. Bocklandt 65 pnt; 5. Nij dam 45 pnt. Het algemeen ploegenklassement: 1 De Muer 138.07.05; 2. Geminiani 138.17.47; 3. Remy 13822.15; 4. Pla Sanchis 138.25.45; 5. De Kimpe 1382627; 12. Pellenaars 139.04.47. Het algemeen bergklassement luidt nu als volgt: 1. Jimenez 30 punten; 2. Bahamontes 28 punten; 3. Anglade 21 punten; 4. Poulidor 12 punten. Gele trui-dager Gerorges Grous sard won de Prix d'Orange, welke elke etappe wordt toegekend aan de meest beminnelijke renner. Georges Groussard bleef nl. ook na zijn prach tige successen in de Tour van dit jaar Maar wat hadden de meeste tele vizieren onderweg geleden. Alléén Haast verkondigde nuchter: „Toen het mij te hard ging ben ik mijn eigen tempo gaan rijden". Leo van Dongen zag er fris uit, maar hij had veel last gehad van brandende voeten. „Het leek wel alsof zij in vuur stonden. Maar het ging beter toen ik ze op de Galibier met schoenen en al in het sneeuwwater had gehouden". Henk Nijdam was volkomen kapot. „Wat moet dat morgen worden", verzuchtte de winnaar van Besangon. „Dan is er die Restefond. de hoogste berg van de Tour". Maar zijn gezicht klaar de enigszins op, toen hem werd ver teld. dat er na de Restefond nog een uitloop van ruim 100 km naar het prinsdom Monaco is. 1 min. op Anglade, minuut op het peloton. Op de steilere klim van de Galibier kwam Bahamontes pas goed in zijn element en terwijl er achter hem steeds meer renners uit de hoofdgroep moesten lossen achter elkaar Janssen, Mastrotte, Novales, Haast, Zimmerman, Zil verberg, Adomi en Lebaube won Bahamontes voortdurend meer ter rein Op de top lag hij drie en een halve minuut voor" op Anglade, 3.50 op Poulidor, Jimenez, Junkermann, Foucher, Esteban, Martin en Simp- 4 minuten op Anquetil, Pache- Manzaneque, George Groussard Novales, 420 op Lebaube, 5.50 op Perez Frances, Jo de Roo, Pauwels Armond Desmet, 6 minuten op Seis, 6.10 op Zilverberg, 7.45 op Altig, Zimmerman en Galera, 9.55 op Mastrotte en Pambianco en 10.15 op de drager van de groene trui. die in het gezelschap van de Belg Vyncke was. Grimmig Drie kwartier vroeger dan ge pland was men vreesde blijkbaar een te late aankomst in Brianqon werd de slaperige meute in Thonon weggeschoten. In een gezapig tem po van vaak niet meer dan 30 km bewoog de karavaan zich in de richting van de Alpenreuzen, Federico Bahamontes passeert na het succesvol bedwingen van de Alpen-reuzen, de eindstreep te Briangon- (Telefoto) nen, formeerde Jacques Anquetil een vluchtgroepje met Stablinsky, Poulidor en Beheyfc, waarbij zich ook Pauwels, Perez Frances, Kunde, Vermeulen en Milesi aansloten. Even was de meute versteld zoveel brutaliteit, maar heel snel sloten de Pelforteh en de Spanjaar den een verbond om deze vlucht ongedaan te maken en na 160 km moest Anquetil de vlag strijken. Toen sprongen nog Novales Derboven weg, gevolgd door Haast en Aerenhouts, maar ook hen werd geen vrijheid gegund. Na 174 km op de al klimmende weg naar de top van de Telegraphe, sloot Bahamon tes het beslissende pact met Angla de. Gezamelijk liet dit tweetal het peloton de hielen zien en begon de klim naar de top van de col. Bijna tien km verder moest Anglade lossen, toen het peloton al op 1.05 ken. Tot vlak voor de tweede ravi taillering in Saint Jean de Marien- ne (167 km) gebeurde er vrijwel niets Af en toe waagde een enke ling het de rust te verstoren maar dan stuurden de azen hun luite nants naar voren om de onruststo kers tot de orde te roepen. Een paar kilometer voor de voe derplaats echter kwam de eerste serieuze vluchtpoging. Na enkele speldeprikken van Jean Stablinsky, Veertje Jachtgroep De beslissing was gevallen, want ook al organiseerden Anquetil. Pou lidor en Anglade met Junkermann, Foucher, George Groussard en Le baube een sterke jachtgroep, de ijaard was te ver vooruit om hem nog te overrompelen. Tevreden lachend en ogenschijn lijk fris als een hoentje ging Baha montes in Brian?on triomfantelijk over de eindstreep. Hij had de kaar ten geschud en het algemeen klas sement was omver geworpen. In één ruk overbrue-de Bahamontes vijftig plaatsen in de rangschikking, waar in hij nu op 3 min. 35 sec. achter George Groussard tweede is. Het een grote dag voor Spanje. Okker en Trudy Groenman in derde ronde G.D. Wilhelm Bungert, de blonde, kaarsrechte Pruis heeft Wim bledon opnieuw verbaasd doen staan. Meer dan verbaasd even wel was zijn tegenstander Ra fael Osuna, die op het effect volle op de draad toe versleten graskarpet van baan één in drie straight sets 6-4, 6-2, 6-3 voor de halve eindstrijden van woens dag werd uitgeschakeld. In die halve finales komt Bungert nu voor het derde achtereenvol gende jaar tegen Emerson. In 1963 werd de Australiër in de kwartfinales door de Duitser uitgeschakeld, zodat de strijd van woensdag met extra veel belangstelling tegemoet wordt gezien. Emerson versloeg binnen 65 minu ten zijn landgenoot Bob Hewitt met 6-1, 6-4, 6-4. Het was een eenzijdige strijd, waarin de Australische favo riet in volledige concentratie geen punt cadeau gaf. De andere halve eindstrijd zal gaan tussen titelhouder McKinley Turninterland dames Na de wedstrijd tegen de Oosten rijkse dames komen onze turnsters donderdag a.s. in de Stadsgehoorzaal te Leiden tegen de zeer sterke Roe meense ploeg uit. Aanvang 19.30 uur. Het is voor de eerste maal, dat de Roemeense turnsters een bezoek aan ons land brengen en in turnkringen wordt met grote belangstelling naar de verrichtingen van de gasten uit gezien. Bij de wereldkampioenschappen in Praag bezette Roemenië de 9de plaats met zeer geringe achterstand op Amerika en Polen. Na deze kam pioenschappen hebben de Roemeense leiders hard gewerkt aan een ver- Jonging van hun ploeg. Als topturnster is opgesteld Sonia Iovan, gymnastieklerares en kam pioene van Roemenië die in Praag de 20ste plaats bezette. Daarnaast komt mee de oud-kampioene Elena Popescu, assistente aan de Universi teit, de jeugdkampioene Elenla Kringkampioenschap De zwemkampioenschappen van de kring Gouwe-Rijnstreek, die zater dag in de zweminrichting De Zijl be ginnen, zyn ook dit jaar weer over vier dagen verdeeld. Zaterdag wordt het eerste gedeelte afgewerkt, waar na maandag 6 juli in De Zijl de 1500 meter wordt verzwommen. Zaterdag 11 juli is Alphen het strijdtoneel van de kringzwemmers en -zwemsters, terwijl woensdagavond 14 juli de wedstrijdenreeks wordt besloten. Ook dit jaar zijn de op de kringkam pioenschappen gemaakte tijden van invloed op de deelname aan de na tionale titelstrijd, die van 5 tot en met 9 augustus in het (verwarmde) Haagse Zuiderpark wordt gehouden. Kabath, Ciampelea, de studente Christina Dobosan, de gymnastieklerares Emi lia Lita (42ste in Praag) en Atanasia Ionescu. Het KNGV heeft gemeend, n ietwat onfortuinlijke nederlaag te gen Oostenrijk, geen verandering in de Nederlandse ploeg te moeten aan brengen en zo zullen dus Thea Bel- mer, Willie Gielen, Nel van Bekkum, Grietje van Essen, Jannie Vierstra en Maaike Kroes in Leiden de Ne derlandse kleuren tegen deze wel 2 sterke tegenstandsters verdedigen. Jammer dat Fransje van Deursen is geblesseerd. Speciaal voor haar (om eens voor eigen publiek te werken) had de Leidse Turnkring deze wed strijd aangevraagd. VOETBAL Roodenburg heeft opnieuw een nodiging ontvangen om deel te men aan het Zilveren Baltoemooi dat op 5 en 6 september te Den Haag plaatsvindt. Zaterdag ax speelt Roodenburg in Corry Dane en Roeland Tops, de Nederlandse vertegenwoordigers bij de internationale waterskiwedstrij- den die in Londen zijn gehouden, hebben enkele goede prestaties ge leverd. Tops werd zowel op de sla lom als bij het springen vierde. Corrie Dane deed het nog beter. Op het onderdeel figuren legde zij beslag op de eerste plaats, op de sla lom werd zij derde achter de Engel sen Ann Wilson en Fiona Saunders en op de schans eindigde zij als tweede achter de Oostenrijkse Britta Wilhelm Bungert (VS) en de Australiër Fred Stolle. McKinley versloeg de Zuidafrikaan I Abe Segal met 6-3, 6-3, 4-6, 6-4 Stolle stuitte de opmars van tweede Duitser, Christian Kuhnke, met 6-3, 7-5, 6-3. Sluitend Wij hebben op deze zonnige, n winderige maandagmiddag ook nog twee goede Nederlandse prestaties beleefd. Tom Okker en Trudy Groen man vormden tegen het Australische paar Moore-Toyne een sterke, goed sluitende combinatie, waarin Okker weer voortreffelijk speelde, met goedé steun van de Groningse partner, zo wel aan het net als in het achter veld. Binnen dertig minuten hadden Tom en Trudy met 6-4, 6-1 de der de ronden bereikt. Zij ontmoetten daarin het sterke Australische paar Crookenden en Ebbem. Later op de middag won Tom Okker na een uit stekende partij zyn tweede ronde in het troosttoernooi van de Engelsman, Dixon met 11-9, 6-1. De volgende ronde zal hy het moeiiyker hebben tegen de Amerikaanse daviscupspeler Dennis Ralston. Vergadering DCL Hoewel de heren W. F. Olivier en W. Nüenhuis het voornemen te ken nen hadden gegeven af te willen tre den als resp. voorzitter en penning meester van DCL (Damclub Leiden hebben zij ter jaarvergadering van genoemde vereniging toch maar weer „bügetekend", daar geen van de DCL'ers ambitie had om achter de groene tafel plaats te nemen. Penningmeester Nyenhuis stond overigens aan het hoofd van een batig saldo. Ook de secretaris en de commissaris van materiaal lieten optimistische geluiden horen. Clubprijzen werden uitgereikt aan de heren P. Olivier, J. v. Akkeren, H. Dubbeldeman en J. Slingerland. Tüdens de zomermaanden zullen naast onderlinge- ook enige wed- Leidse Dambond Donderdag a.s. vindt in Bellevue. Steenstraat 59, de prijsuitreiking plaats van het toernooi om de LDDB-kampioenschappen. Kampioen W. Heemskerk zal ter gelegenheid daarvan een simultaan wedstrijd spelen. Aanvang 20 uur. bescheiden. De prys die „het best zijn hoofd heeft gebruikt" ging 1 zijn benen lTC<wt, Bahamon tes. Bahamontes kreeg tevens de prijs die de grootste sprong naar voren in het algemeen klasse ment maakte. De prüs voor de meest ongelukkige renner ging naar Jacques Anquetil, die in de slotfase op kritiek moment een val maakte daardoor de kans op de 30 sec bonifi catie heeft verspeeld. langs opvallend weinig toeschou wers naar boven en bereikte de top met een voorsprong van 1.30 op de voortworstelende Anglade, van 2.20 op een peloton van dertig renners met Anquetil, Jimenez, Perez Fran ces, Adomi, Junkermann, Altig deze was één keer gelost, maar weer bijgekomen Georges Groussard en de Nederlanders De Roo, Jans sen, Zilverberg en Haast. In de nu volgende vrij zwakke afdaling naar de 18 km verder ge legen tien kilometer lange klim van de Galibier verloor Bahamon- die het terrein had moeten verken- tes enig terrein, maar hy bleef gevraagd. Leeftijd 1550 jaar. Aanmelden Bureau Leidsch Dagblad Witte Singel 1, Leiden. Wa terpolocompetitie De Zyi heeft zich gisteravond door •n verdiende 43 overwinning op het Amsterdamse AZ*70 voorlopig uit de hoek kunnen werken waar straks de degradatie-klappen vallen. Maar voordat het zover was.In het laat ste gedeelte bracht de tyd juist red ding voor de Kooiploeg, die een ruime 3—0 voorsprong tot 4—3 zag verklei- De dames en de reserves van De Zul deden het royaler. De dames brachten het Haagse ZIOS de eerste nederlaag toe (62) en de reserves van de Kooibewoners wezen het Haagse DVZ 3 met 10—0 terug. De zyi begon enthousiast. De Kooibewoners wisten zich kansen te scheppen en waren in de beginfase heel dicht by de openingstreffer. Wim Bergman en Loek van Kam pen vonden echter het houtwerk op hun weg. Toch kwam De zyi met 1—0 voor. Na goed aangeven Martyn schoot Bergman de eerste bres in de Amsterdamse m Verdiend De voorsprong van de Letdenaars was verdiend. Er werd enthousiaster en feUer gespeeld dan de wat mat opererende Amsterdammers, by wie alles van Harry Trimp moest komen. De Amsterdamse aanvalsleider kreeg echter nagenoeg geen kans van Hen- ny Hensing en met het uitschakelen van Trimp was ook de kracht uit de AZ-ploeg gevloeid. De Leidenaars gingen rustig door. Er werd weliswaar niet groots ge speeld. maar het doelpunt dat Loek van Kampen in de tweede speeltijd scoorde, was het verdiende loon naar hard werken. Kort voor het einde van deze speeltijd werden Joop de Haas en Brinkhof uit het water ge stuurd. Ook in het derde gedeelte kon AZ niet warm lopen. De Zyi bleef daar entegen fel door gaan en met een boogbal bracht Hensing de stand op 13-0. In het laatste gedeelte kwam AZ dan eindeiyk los. Nadat Rob Brinkhof en Loek van Kampen de stand op 4—1 hadden gebracht en niemand nog in het Amsterdamse herstel geloofde, gebeurde het. Het ging opeens by de AZ-spelers, terwijl de Kooiploeg zich moeizaam naar het laatste fluitsignaal werkte. Peter en Rob Brinkhof verkleinden de achterstand tot 4—3, waarna het eindsignaal van de tydwaamemer, de Leidenaars van verder verlies be- Dames De dames van De Zyi hebben het trotse Haagse ZIOS de eerste neder- aag bezorgd. De Leidse dames, die in Den Haag met 5—2 verloren, wa ren gisteravond in De Zyl verreweg de sterksten en trokken na een 31 ruststand met 6—2 aan het langste Bertha van der Waals was met vier doelpunten de productiefste speelster in de Leidse ploeg. Greet Bergman nam de overige twee doel punten voor haar rekening. Wil Meershoek slaagde er in Zyl-doel- vrouwe Elly Guley tweemaal te pas- °e "f™*, van De ZU1 hebben met het derde zevental van het vw?8?? DVZ geen enkele moeite ge had. De Leidenaars waren op alle ffigojjjghet spel beter en de vijst ook duideiyk onderdelen i. ellldSgnd uci^jb in deze richting. By de rust stond De zyi reeds met 4—0 Jan Leune, Hans Snel en Kees van der Moolen scoorden ieder drie Leidse doelpunten, terwyi Leo Stockhuysen de resterende treffer voor zyn reke ning nam.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 7