ONDERLINGE WEDSTRIJDEN LEIDSE REDDINGSBRIGADE BOUW VAN 48 WONINGEN AAN VERDISTRAAT Z.W ISOLATIE-SCHUIM Sportfestijn voor geref. scholieren Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 30 juni 1964 Tweede blad no. 312S Totale bouwkosten 986.000 In de raadsvergadering van a.s. maandagmiddag komt o.m. een voorstel aan de orde om aan de Verdistraat (z.w.) 98 etagewo ningen, in twee blokken met vier woonlagen, te bouwen. Het betreft hier een niet-volledig herhalingsplan van de 120 woningen aan de Valeriusstraat e.o., welke woningen geëxploi teerd worden door de Woningbouwvereniging „Ons Doel". Het onderhuis is iets gewijzigd, waardoor een betere verdeling van de bergingen wordt verkregen. Huurprijs plm. 22.50 p. w. De architectuur van de gevels, naar een ontwerp van de Leidse architect ir. M. P. Schutte, heeft een geringe verandering ondergaan. De plattegronden van de woningen, waarvan 24 geschikt zijn voor gezin, nen van zeven personen en eenzelfde aantal voor vijf personen, zyn gewüzigd gebleven. De Vrouwenad- viescommissie voor de woningbouw heeft met het bouwplan ingestemd. Met de firma gebroeders Heems kerk, te Nieuwkoop, welke de 130 galerijwoningen voor de Prot. Ohr. Woningbouwvereniging tot volle te vredenheid heeft gebouwd, is langdurige onderhandelingen o eenstemming bereikt omtrent aannemingssom, waarop de ministe riële goedkeuring is verkregen. Met inbegrip van het architecten- honorarium, de kosten van het da gelijks toezicht, het renteverlies tij dens de bouw en andere bijkomende kosten, worden de totale bouwkosten geraamd op f. 986,000. De grondkosten, berekend naar i. 3.600 per woning, zullen naar raming in totaal f. 182.000 bedragen. In de over te dragen grond is mede begrepen het terrein, dat tot ge meenschappelijke tuin zal worden bestemd. Uitgaande van bovenstaan de bedragen is de gemiddelde huur prijs op plm. f. 22,50 per week te stellen, een naar de mening van B. en W. alleszins aanvaardbaar be drag. In deze huurprijs zijn niet be grepen de kosten van aanschaffing en onderhoud van de gasgeisers, van het stroomverbruik van de centrale radio- en televisie-installatie, van de portiekverlichting en van het onder houd van de gemeenschappelijke tuin, welke kosten in totaal plm. f. 1,50 per week zullen bedragen. Voor Ons Doel Zowel voor de bouw- als voor de grondikosten verstrekt het Rijk voor schotten k 4%. B. en W. dienen te worden gemachtigd de nodige voor schotten, alsmede de toe te kennen Rijksbijdrage, aan te vragen en te aanvaarden. Aangezien B. en W. voornemens zijn de onderhavige weningen aan de Woningbouwver eniging „Ons Doel" toe te wijzen, dienen de voorschotten en de bijdra ge aan deze vereniging te worden doorgegeven De kosten van 48 gas geisers zullen door de gemeente moeten worden gefinancierd. Dit be tekent, dat aan genoemde vereniging een voorschot van f. 9.120 moet wor den verleend. Tenslotte brengen B. en W. onder aandacht van de raad, dat de woningen ten laste van het contingent 1964 komen. Ten laste van dit contingent, groot 325 wonin gen, zijn reeds gekomen 24 woningen van het complex van 303 systeem woningen in het Morskwartier. Het dan nog beschikbare contingent zal worden aangewend voor de bouw van 88 woningen in noord en ge deeltelijk van 336 woningen in zuid-west. Toewijzing van 172 woningwetwoningen By raadsbesluit van 27 november 1961 werden B. en W. onder meer gemachtigd voor de bouw van 172 woningwetwoningen, waaronder 20 woningen voor bejaarden, een bouw en een grondvoorschot uit 's Ryks kas aan te vragen en te aanvaarden. Deze woningen maken deel uit van een in uitvoering zijnd bouwplan van 260 woningen in de Meerburger polder. Van deze 260 woningen bou wen de woningbouwverenigingen „De Eendracht" en „Eensgezindheid" respectievelijk 26 en 50 premiewo ningen, terwijl de eerstgenoemde vereniging 12 woningwetwoningen voor de bejaarden kreeg toegewezen. Het College heeft besloten de voor lopig op naam van de gemeente ge bouwde 172 woningwetwoningen toe te wyzen aan de beide genoemde woningbouwverenigingen, dat wil zeggen aan elke vereniging 86 wo ningen. In verband hiermede behoeft het hierboven aangehaald besluit aan vulling en wijziging, aangezien de Rijksvoorschotten, alsmede de Rijks bijdragen, aan de beide verenigin gen moeten worden dioorverstrekt, terwijl de voor de bouw nodige grond aan haar moet worden verkocht. De grondprijs is berekend naar f. 3.200 voor een etagewoning, f. 1.800 voor een woning voor bejaarden en f. 1,200 voor een woning voor alleenstaanden. In de te verkopen grond is mede begrepen het terrein, dat tót gemeenschappelijke tuin zal worden bestemd. Aangezien het Rijk geen voorschot verstrekt voor het aanschaffen van gasgeisers, dient de raad thans aan elke van de beide verenigingen een voorschot te verstrekken van f. 16.340. Dit voorschot is gebaseerd op een bedrag per geiser van plm. f. 190. Onlangs besloot het College namelijk te bevorderen, dat in het vervolg slechts gelden beschikbaar zullen worden gesteld voor het aan schaffen en plaatsen van geisers voorzien van universeelbranders, welke geschikt zijn voor het bran den op aardgas. De meerkosten per geiser bedragen plm. f. 20. De kos ten, verbonden aan het ombouwen van een geiser met een normaal- Advertentie Verbouwings-uifverkoop Tientallen werkelijke koopjes horloges, klokken, sieraden, cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER i Haarlemmerstraat 207. brander zijn op ongeveer f. 50 te stellen. Derhalve wordt met het aanschaffen van geisers, geschikt voor aardgas, voorkomen, dat straks belangrijk hogere kosten moeten worden gemaakt. Het bedrag van het bij besluit van 27 november 1961 aan de Woningbouwvereniging ,De Eendracht" verstrekte voorschot van f. 2.040 voor het aanschaffen en plaatsen van 12 gasgeisers dient als nog te worden verhoogd met 12 x f. 20 en nader te worden bepaald op f. 2280. B. en W. stellen de raad thans voor om in deze geest een besluit te Krediet voor krotopruiming De aan de gemeente in eigendom toebehorende krotwoningen, welke gelegen in de saneringsgebie gesloopt, of indien afbraak in ver band met de omliggende bebouwing niet direct mogelijk is, voor verdere bewoning ongeschikt gemaakt. De ter plaatse van de gesloopte panden vrijkomende gronden worden zoveel mogelijk van een bestrating voor zien. Bij besluiten van 10 juli 1961 er. 16 oktober 1961, werd voor het on derhavige doel een krediet van in totaal f. 40.000 beschikbaar gesteld. Ingevolge een raadsbesluit van 27 augustus 1902 is dit bedrag verhoogd met f. 100.000, waarvan f. 50.000 be trekking heeft op de afbraak van het gebouwencomplex aan de Ga renmark t-Raamsteeg-Levendaa 1 Het krediet voor krotopruiming is thans nagenoeg verbruikt. Het ligt in de verwachting, dat vele bewoners binnen afzienbare tyd uit de saneringsgebieden naar an dere stadswijken zullen verhuizen, waardoor weer een aantal krotwo ningen vrijkomt en kan worden ge sloopt. Met bet oog op deze slopin gen vragen B. en W'. een nieuw krediet aan van naar raming 100.000 gulden. Twee ton voor schadeloosstelling Ingevolge een raadsbesluit van 10 februari 1964, zijn bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gravenhage onteigeningsprocedures aanhangig gemaakt met betrekking tot eigen dommen, gelegen tussen de Zoeter - woudsesingel en de Maresingel, zulks ten behoeve van de aanleg van de noord-zuidverbinding via de Hooi gracht. De door de Rechtbank vastgestel de schadeloosstelling voor deze per celen bedraagt, overeenkomstig het door de gemeente aangeboden be drag, f. 10.000. Daarbij komt nog een rentevergoeding van 5% per jaar, berekend van de datum van het onteigeningsvonnis af tot aan de dag der uitbetaling van de scha deloosstelling. De overige kosten be dragen f. 619,30, zodat voor dit geval in totaal een bedrag van f. 10.619,30 rente) nodig is. Het Is te verwachten, dat binnen afzienbare tjjd meer vonnissen in de genoemde onteigening zullen wor den gewezen. Derhalve verdient het aanbeveling, dat de raad een alge meen krediet beschikbaar stelt voor de uitbetaling van schadeloosstellin gen en bijkomende kosten. Aange zien er evenwel van kan worden uit gegaan, dat een aantal percelen alsnog langs minnelijke weg in eigendom kan worden verkregen, menen B. en W., dat voorshands met een bedrag van f. 200.000 kan worden volstaan. Aanleg schoolsportveld aan de Brahmslaan Op het terrein gelegen aan de Brahmslaan in het zuidwestelijk stadsdeel (Fortuinwijk)de Apollolaan en het Rousselpad kan een schoolsportveld worden aangelegd, dat in een grote behoefte zal B. en W. hebben een plan doen opmaken, dat om\ veld van 84 x 48 m en een uitloopstrook van 3 m, ken en beplanting, alsmede een stenen kleedgebouw wielberging. t het eigenlijke sport- et de nodige hekwer- n een eenvoudige rij- Het terrein zal worden ontwaterd door middel van drains, die uit monden op de boezemsloot. Het eigenlijke sportveld zal worden inge zaaid met een voor sportvelden uit gezocht graszaadmengsel. De kosten van aanleg van het schoolsportter rein worden geraamd op f 264.000, t.w.: Aanleg sportterrein, inclusief drainering, beplantingen, hekwerken en toegangsweg f 80.640,-. Kleedge bouw, inclusief inrichtingskosten f54.000,-. Grondkosten f 129.360,-. Totaal f264.000,-. Geldlening aan „Roodenburg" Aan de als vaste bespeler van de drie voetbalvelden op het sportvel dencomplex in Leiden-noord aange wezen Leidse voetbal- en atletiek vereniging „Roodenburg" is toestem ming verleend tot het plaatsen van een clubgebouw annex kantine by deze velden. Door het lang uitblij ven van de benodigde goedkeuringen voor de bouw van deze accommoda tie (reeds in 1962 waren de velden voor bespeling gereed) zyn de bouw en inrichtingskosten, welke aanvan kelijk waren geraamd op f 55.000,-, gestegen tot f 90.000. „Roodenburg" is in staat uit eigen middelen f55.000.- te financieren, en doet voor het restant een beroep op de gemeente. B en W zijn van mening, dat aan dit verzoek kan worden voldaan door verstrekking van een geldlening, groot f35.000 af te lossen in 10 jaar onder nader door B en W te bepalen voorwaarden. Daarbij zal in acht worden genomen, dat het clubgebouw annex kantine zal dienen als zeker heid voor de geldlening, en dat het clubgebouw om die reden niet mag worden afgebroken bij beëindiging van de huur van het terrein zolang de geldlening nog niet geheel is af gelost. Nog geen vier cent per inwoner Bij raadsbesluit van 26 Januari 1948, werd aan de Stichting Rijn- land'sch Borgstellingsfonds met in gang van 1 januari 1947 een garan tiesubsidie verleend ter dekking van het nadelig saldo van de exploitatie rekening met een maximum van 1.95 cent per inwoner. schaffing van een audiometer en het inrichten van een lokaliteit voor audiometrle ten behoeve van zijn school voor slechthorende en spraak- gebrekkige kinderen aan de Hoge Morsweg 12; aan te kopen in het be lang van de volkshuisvesting een perceel grond, groot 0.54.32 ha, ge legen in de Waard; het treffen van enkele vergoedingen in de kosten o.a. voor de beloning van vakonderwij zers aan bijzondere scholen. Advertentie BLEYS LEIDEN Benoemingen en ontslagen De werkzaamheden van de Gemeen telijke Inspectie van het Onderwijs hebben een zodanige omvang aan genomen, dat het volgens B en W gewenst is een assistent van de In specteur van het onderwijs met de titel van adjunct-inspecteur aan te deze functie r benoeming in Riesen te bevelen B en W aan: de heer J. Arnhem. Voorts is er een voorstel om mr. D. J. Gorter wederom te benoemen tot bestuurslid van de Ver. tot Be vordering van den Bouw van Werk manswoningen. Verder zal de raad in deze zitting kandidaten moeten aanwijzen op wie in de aandeelhou dersvergadering van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, voor de be noeming van commissarissen bij ge noemde N.V., de stemmen zullen worden uitgebracht. Eervol ontslag wensen B en W te verlenen aan mevr. J. M. H. Golu- bels-Bout uit haar betrekking van tijdelijk lerares ln de handwerken aan de Louise de Coligny-h.b.s. en aan mej drs. M. H. Goedman, uit haar betrekking van onderwijzeres aan de Dr. Van Voorthuysenschool. Het verkeer op de Oude Rijn Wacht- en stopverbod Beide zijden Tan de Oude Riin. voorzover gelegen tussen de Hoog- straat/Donkersteeg en de Hoogland se Kerkgracht/Hooglandse Kerksteeg zyn in één richting gesloten ver klaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wa gens. Voor de zuidzijde geldt deze geslotenverklaring in de richting van de Hoogstraat en voor de noordzijde in de richting van de Hooglandse Kerksteeg. Sinds de invoering van het één richting verkeer op de marktroute en cle Breestraat wordt de zuidzijde bereden dan vroeger het geval was. De situatie op dit smalle weggedeel te, waaraan verschillende bedrijven zijn gevestigd, is verre van bevredi gend te noemen. De strook langs het v/ater wordt intensief benut als par keerruimte, met het gevolg, dat wan neer aan de andere zijde een auto wordt geladen of gelost, er voor het doorgaande verkeer geen voldoende passage overblijft. Er doen zich dan ook vrij dikwijls verkeersopstoppin gen voor. Daarbij komt nog, dat een vlotte afwikkeling van het autover keer wordt belemmerd door het tege moetkomend tweewielig verkeer. Teneinde in deze situatie verbete ring te brengen hebben B. en W. be sloten op bedoeld weggedeelte een wachtverbod vast te stellen aan de zijde van het water en een stopver bod aan de zyde van de bebouwing. Voorts achten zij het van belang, dat de geslotenverklaring voor mo torrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens^ in de richting van de Hoogstraat, wordt uitgebreid tot een geslotenverklaring voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in deze richting. Aangenomen kan worden, dat deze maatregel een toename van het verkeer op de noordzijde van de Oude Rijn tussen Hooglandse Kerk steeg en Donkersteeg, tot gevolg zal hebben. In verband hiermede en ook omdat hierdoor een logisch éénrichtingcir- cuit zal ontstaan, achten B. en W. het gewenst, dat dit weggedeelte in de richting van de Hooglandse Kerk steeg eveneens wordt afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- trèkdieren en vee. Maandag zal de raad moeten uitspreken of hy met een en ander akkoord gaat. Zegersteeg gesloten voor rijverkeer De bewoners van de Zegersteeg hebben om afsluiting van deze steeg voor alle rijverkeer verzocht. De steeg, welke is gelegen tussen de Kaiserstraat en de Vijfde Bin nenvestgracht, is een smalle straat zonder trottoirs. De kinderen zyn hierdoor voor het spelen op de ry- baan aangewezen. Ook hebben de woningen geen achteruitgangen. Om dat er geen trottoir is, moet men by het verlaten van de woningen goed op het verkeer letten om ongelukken te voorkomen. Daar een geslotenverklaring ook de bewoners zelf zal treffen hebben adressanten gewezen op de conse quenties, die de gevraagde maatregel voor hen zelf en voor het bedienende verkeer zal hebben. Zij ondervinden an de bromfietsen, dat zij deze be zwaren voor lief willen nemen. In verband hiermede achten B. en W. termen aanwezig de Zegersteeg uitgezonderd rijwielen zonder hulpmotor of met uitgescha kelde hulpmotor. Voorts verdient het, nu de raad op 23 maart j.l. heeft besloten niet over te gaan tot het maken van een nieuwe tijdelijke verbinding ter ver vanging van de verwijderde Huig- brug, op formele gronden aanbeve ling de voor deze brug vastgestelde gesloten verklaring voor alle motorrij tuigen en bespannen wagens in beide richtingen, in te trekken. Ook de voor de Huigstraat vastgestelde ge- flotenverklaringen voor motorrijtui gen, bespannen wagens en rijwielen, hebben hun betekenis verloren en kannen naar de mening van B. en W. zonder bezwaar worden ingetrokken. Verkeersregeling Van Disselbrug De nieuwe Van Disselbrug, gelegen tussen het Plantsoen (Kraaierstraat) en de Zoeterwoudsesingel, is onlangs gereed gekomen. By de behandeling deze brug heeft de raad te ken nen gegeven, dat de brug behalve voor voetgangers en wielrijders zo veel mogeiyk ook voor het driewielige bedienende verkeer wordt openge steld. Met betrekking tot de vraag, welke verkeersmaatregel hiervoor getroffen moet worden, merken B. en W. op, dat om de auto's van de brug te weren, een geslotenverklaring voor motorry tuigen op meer dan twee wielen noodzakelyk is. Ingevolge het wegenverkeersreglement geldt deze geslotenverklaring niet voor driewie lige voertuigen, voorzien van een ver brandingsmotor met een cilinderin houd van ten hoogste 50 cm8 en be horende tot een door de minister var Verkeer en Waterstaat goedgekeurde soort, en evenmin voor de z.g. hand wagens met motorvermogen, die door de brug groot deel al in vervulling. Wel vallen on der bedoelde geslotenverklaring de door de P.T.T. Deze voertuigen beho ren tot de categorie motorry tuigen, waarvoor geen rijbewys is vereist, omdat ze niet sneller kunnen rijden dan 20 km per uur. Aangezien het juist vanwege deze beperkte snelheid van belang is, dat de elektromobielen Ruim 225 leerlingen van alle zesde en enkele vyfde klassen der GLO scholen van de Gereformeerde School vereniging, hebben gisteren in het sportpark van de Leidse Hout volop genoten van hun jaarlykse sportdag. Onder leiding van de heren J. N. Batteké en L. E. Kruizinga, fungeer den ook nu weer enkele leerlingen met succes als leden van de jury als arbiters. steld de vaardigheidsproeven af te leggen teneinde in aanmerking te komen voor het door de hoofd inspectie L.O. ingestelde vaardig heidsdiploma A, B, C, D of E. Bij het afleggen van deze vaardig heidsproeven werd tevens nog de jaariykse interscholaire strijd gele verd met als inzet de in 1962 beschik baar gestelde wisselbeker. Voor deze wedstrijd werden de beste prestaties met een bepaald aantal punten ge waardeerd en ging het er dus on welke school met de beste individuele prestaties uit de bus kwam. Door met een totaal van 320 pun ten uit deze interscholaire strijd te voorschijn te komen, legde de Kooi- parkschool ditmaal beslag op deze felbegeerde wisseltrofee en moest be kerhouder, de Zuiderparkschool (304 punt) genoegen nemen met de twee de plaats. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Kooiparkschool, 320 ptn (kam pioen 1964 wisselbeker)2. Zuider park school 304 ptn; 3. en 4. School Stadhouderslaan en Obrechtstraat beide 285 ptn; 5. School Lusthof laan 266 ptn; 6. School Hoogl. kerkgr. 261 ptn: 7. Storm Buysingschool 206 ptn. De onderlinge trefbalwedstrijden leverden de navolgende resultaten op: 1. Hoogl. kerkgr. 7 ptn; 2. en 3. Kooipark en Lusthoflaan, beide 6 ptn Als i de heeft het bestuur van het fonds zich tot de deelnemende garanten, t.w. de provincie, de gemeenten en de Kamer van Koophandel, gewend met het verzoek de maximale garantie- bijdragen op een hoger bedrag te stellen t.w. voor de gemeenten op 3.9 cent per inwoner. Het College acht het van groot belang, dat de onder- havige stiohting haar werkzaam heden ten behoeve van de midden stand in deze gemeente kan blijven uitoefenen. De gevraagde verhoging ls naar de mening van B en W ge- let enerzyds op het feit, dat de by- drage sinds 1947 onveranderd is ge bleven en anderzyds op het sterk ge stegen kostenpeil van de laatste jaren, alleszins verantwoord. De ge vraagde verhoging ware met ingang van 1 januari 1964 te doen ingaan. Voorts komen in de zitting van a.s. maandagmiddag de volgende voor stellen aan de orde: aan het bestuur van de Prot. Chr. Vereniging voor Onderwijs aan Slechthorende en Spraakgebrekkige Kinderen mede werking te verlenen voor de aan Het water ln zwembad De Zyl was koud. Een straffe noordwestenwind zorgde voor een onaangename tem peratuur. Maar de leden van de Leidse Reddings Brigade moeten on der alle omstandigheden hun mens lievende taak kunnen verrrichten. Daarom waren de jeugdleden tot 16 jaar van de L.R.B. gisteravond toch in actie. Zy hielden onderlinge wedstrijden. Zes wisselbekers waren de inzet, waarvan er vyf (aan de nummers 1) werden uitgereikt. Plet Wildschut en Aart Mulder zullen vrydagavond om de zesde beker stry- den. De uitslagen luiden als volgt: Twee leden van de Leidse Red- meisjes (gekleed)1 25 Joke van Staden 28 sec, 2. Conny Verdoes 31 sec; 3. Gemma Brugmans 31 sec.; idem jongens: 1. Piet Wild schut 23 sec; 2. Abraham van Oos tenrijk 24 sec; 3. Arnold van Oosten rijk 24 sec. 25 m rugslag met stokjes meisjes (gekleed: 1. Gemma Brugmans 40 sec.; 2. Joke van Staden 45 sec.; 3. Paula Teske 45.5 sec; idem jongens: 1 en 2 Piet Wildschut en Aart Mul der 33 sec.; 3. Arnold van Oostenryk 33.5 sec. dingsbrigade gaan te water voor een wedstrijd gekleed zwemmen (Foto LD/Holvaat) Paula Teske 43.5 Idem jongens: 1. Aart Mulder 32 sec.; 2. Piet Wildschut 33 sec.; 3. en 4. Arnold van Oostenryk en Johan Stouten 3é sec. 4. en 6. Zuiderpark- en Obrecht- school beide 4 ptn; 6. Stadhouders laan 0 pnt. Er werden in totaal 224 diploma'i behaald. Hiervan behaalde de Kooi parkschool 1 A-diploma, 6 B-diplo ma's en 7 D-diploma's; de Zuider parkschool resp. 1, 1, 25, 9 en 1 E- diploma; de Stadhouderslaanschool resp. 2, 6, 13, 6 en 1 E-diploma; de Obrechtsschool resp. 0, 12, 20, e de Lusthoflaanschool resp. 2, 12. 12 en 1; de Hoogl. Kerkgr. school resp. 4, 18, 14, 2 en 1 E-diploma; de Storm Buysingschool resp.: 6, 10 en 7. Universitaire benoemingen By onderscheiden besluiten ouratoren der Leidse Universiteit te Leiden rijn benoemd of herbenoemd dr. P. G. Donleben, wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tydeiyke dienst by de anaesthesiologie, tot weten schappeiyk hoofdambtenaar in vaste dienst; dr. M. A. H. Giesberts, tot wetenschappeiyk hoofdambtenaar in tydehjke dienst by de kindergenees kunde; dr. W. Godschalk, hoofdassis tent op arbeidsovereenkomst by de biochemie, tot wetenschappeiyk amb tenaar in tydelyke dienst; drs. S. H. Goedemoed, assistent op arbeidsover eenkomst by de natuurkunde tot we tenschappeiyk ambtenaar in tJjdehjke dienst; dr. A. J. Moolenaar tot we tenschappeiyk hoofdambtenaar in tydelyke dienst by de inwendige ge neeskunde 2e leerstoel: A. J. Salomé, arts, tot wetenschappeiyk ambtenaar in tydelyke dienst by de anatomie; dr. A. L. H. Stols, assistent op ar beidsovereenkomst by de biochemie, tot wetenschappeiyk ambtenaar in tijdeiyfce dienst; J. P. Teuns, arts, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in tydelyke dienst by de kinderge neeskunde; mej. drs. Tjoa Lian Kheng Nio, tot wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tydelyke dienst by de bibliotheek. Mulo-examens Geslaagd voor diploma Al De dames: W. v. Amerongen te Lei den, I. J. Abrahams te Leiden, B. J. Bosboom te Leiden, M. M. Elzenga te Leiden. A .van Kampen te Stomp- wyk. E. M. v. d. Hoonaard te Oegst- geest. J. A. Heemskerk te Leiden. J. B. v. d. Wyngaard te Leiderdorp. J. J. van Soest te Zoeterwoude. J. H. v. Ravensbergen te Noord- wijk. A. Spies te Noordwyk. I. van Dyk te Voorschoten. R. Goedman te Voorschoten. M. Onvlee te Lei den. A. M. v. d. Gugten te Katwyk. T. J. Brugman te Leiden en de he ren D. D. van Vliet te Voorschoten. H. J. Kapaan te Leiden. J. P. Karstens te Leiden. A. W. F. D. v. d. Does te Leiden. Voor diploma A en B tezamen afgewezen 9 kandidaten. Geslaagd voor diploma B: de da mes M. de Nys te Leiden en de heren W. v. d. Walle te Leiden. A. L. C. Dro6t te Noordwyk aan Zee. B. N. Wiegenthart te Lelden. J. D. Piket te Leiden. Voorts zyn voor het mulo-diploma A geslaagd de dames: M. van Wee- ren, A. Boelee A. P. van Es Leiden, H. G. W. Ravensbergen te Rynsburg, J. M. Snyder, J. Vink* G. Salman C. J. Holvast J. Harde man te Leiden, B. M. van Rohn te Oegstgeest en de heren: B. Merbis, J. C. Hoogeveen, H. Huyding, L. van der Mey M. J. Giesbert te Lelden Het B-diploma werd behaald door mej. C. J. Hendriks te Leiden en de heren J. Loo te Oegstgeest, W. M. F. Zilverentant te Warmond, T. J&ger te Voorhout, R. Mooten, B. Reedyk, J. Chaudron te Leiden. Afgewezen voor diploma A en B te zamen: 8 kandidaten. Kandidaten by wier namens een sterretje staat, behaalden tevens het Middenstandsdiploma. Ned. Econ. Hoogesehool Aan de Nederlandsche Economische Hoogesehool in Rotterdam zyn ge slaagd voor het propaedeutisch exa men in de economische wetenschap pen: de heren R. J. Atsma te Wasse naar, jhr. A. G. Beelaerts van Blok land te Wassenaar. J. Bestebreurtje te Leiden, R. D. Blanken te Hazers- woude en J. P. van Es (zeer goed) te Ledden. over de Van Disselbrug mogen rijden verdient het aanbeveling deze moge lykheid te scheppen door van de ge slotenverklaring uit te zonderen mo torrytuigen, welke niet sneller kun ien rijden dan 20 km per uur. Volgens het Wegenverkeersregle ment is het niet mogelyk van een gesloten verklaring voor motorry tui gen op meer dan twee wielen, afzon- derlyk de motorbakfietsen uit te zon deren. Om deze voertuigen aan de werking van bedoelde maatregel te onttrekken, zou een uitzondering ge maakt moeten worden voor alle drie wielige motorry tuigen, hetgeen B. W. ongewenst voorkomt. Het niet toelaten van motorbakfietsen over de Van Disselbrug zal overigens ook niet zo veel bezwaren opleveren, omdat de meeste bezorgers van levensmiddelen tegenwoordig gebruik maken van driewielige voertuigen met een hulp motor, elektromobielen of bestel auto's. Geen paarden over brug De uitzondering bij de geslotenver klaring voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, zouden B. en W. derhalve willen beperken tot de mo torrijtuigen met een maximale snel heidscapaciteit van 20 km per uur. Daarnaast achten zy het raadzaam de brug ook voor bespannen wagens gesloten te verklaren. De verkeerscommissie kan zich met de hierboven voorgestelde regeling verenigen, met dien verstande, dat één lid het gewenst acht de gesloten- verklaring ook te doen gelden voor motorrijtuigen op twee wielen. Aan gezien de rijbaan voldoende breed is om dit verkeer te verwerken, bestaat er naar de mening van B. en W. geen bezwaar tegen deze voertuigen over de brug te laten rijden. T oelatingsexamen Rijnlands Lyceum Toegelaten zyn tot de eerste klas van het Rynlands Lyceum te Oegst geest: Vita van Batenburg. Jan Fre- derik Bekker, Ellen Bogaard, Dirk Jaap Boon, Rick v. d. Burg, Gerard Bram er, Hilbrand Bruyning, Joppe Cramwinckel, Jan Mauri ts van Eeghen, Margot Foudraine, Ton Ga- thier. Taco Geertsema, May-An Go. Frank den Herder, Jan Hoes, Bart van Holk, Paula Irik, Job van Klin ken, Connie Kuiper, Jelcke v. d. Lin den, Bert Muller, Jobina Naeff, Si- darto Oetomo, Annelies den Ouden, Gerard Ploos van AmsteL Joke Rol, Riet Schipper, Gerard Smit, Sonja Smits, Froukje Stienstra, Anne-Marie Tjeenk Willink, Alette Uittenbogaard, Saskia Walburgh Schmidt, Fleur Zonneveld, Erik Jan Zürcher, Paul Zwarenstein te Oegstgeest. Peter Bel la ar d, Maarten Fontein. Lion Keezer, Maarten Bart Kryt, Han de Leeuw - erk, Lenneke Leupen, Pim van Loe- Ron Minke, Yvette Mulder. Ma ry ke Prins. Joanneke Quispel, Corrie Slingerland. Allard Smeenk, Rudolf Veltman allen te Leiden. Kees Jan Asselbergs, Anne Marleen v. d. Bergh, Zita Brix, Ronald Crama, Barbara Disselkoe, Chris de Ruyter, Dirk Jan Scholten, Plet Sligcher, Angela de Wolf, allen te Noordwijk. Rudy An- deweg, Rudolf Carpentier, Anne Ma- Jansen, Peter van Overvest, Hans Reynders. Robert Schalks allen te Katwyk. Renée Joosse, Floor Kooy- Cor Luking, Jan Ophof, Paul Polano, Dorus Polman, Frank Schadd, Peter Vollebregt allen te Warmond, Laurine Erends, Renée Rappard, Ka nna Vocke allen te Voorhout. Ton Peschier, Reurt Venema te Sassen- heim. Wim Kley te Lisse. Pieter Caljé te Den Haag. Rob Roodenburg te Valkenburg. Auke v. d. Mey te De Kaag. Els Nass te Rotterdam. 13 kan didaten werden afgewezen. Inlichtingenbureau Universiteit Op 6 juli wordt het universitaire Inlichtingenbureau te Leiden ge opend. Het verschaft al die inlich tingen en documentatie op het ge bied van studie en verenigingsleven, die vooral voor de aankomende stu dent van zeer veel nut zyn. Het bureau dat eveneens zorg draagt voor de toewyzing van studie- patroons beschikt voorts ook over adressen waar men terecht kan voor het aanvragen van studiebeurzen en het zoeken van kamers. Men kan zich opgeven voor de eerste jaarsdagen op 8, 9 en 10 sep tember waar alle aankomende stu denten worden verwacht. Het bureau is gevestigd in het ge bouw Stationsweg 46 en is gedurende de gehele op zaterdag en 10.00—12.00 uur dagelyks, maar niet zondag geopend van en van 14.00—16.00 Ladder op het hoofd De 48-jarige portier van een fa briek aan de Os en Paarden laan kreeg gisteravond omstreeks kwart over zes, toen hy bezig was met het sluiten van de (schuif) deuren, een alluminium ladder op zijn hoofd. De man had deze ladder, die tegen een van de deuren stond, niet ongemerkt. Hy kreeg een diepe snywond aan zyn voorhoofd en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3