Darrigade klopte Janssen in Amiens met banddikte RENTE TOT 4% REGEN spelbreker op „Ladiesday" Kieler Woche Nootdorper was er kapot van. GROENE TRUI VOOR JANSSEN Van Looy valt uit Bij de Nl VlB het goed sparen! Ceulemans favoriet voor driebandentitel KASTEN gericht 1 maart 1860 Woensdag 24 juni 1964 Vierde blad no. 31294 Tour in cijfers uitslag van de tweede etappe ter een afstand van 208 kilo van Lisieux naar Amiens voer- dê" ïuidt: 1. Darrigade (Frankrijk-Remy) 507 47 met bonificatie 5.06.47, 2. Jan Janssen (Ned.-De Muer) z.t. met bonificatie 5.07.17, 3. Taccone (Italië- Pezzi), 4. Bocklandt (Belg.-Dries- i, 5. Rudi Altig (Dld.-Gemini- 6. Melckenbeek (Belg.-Magne), Aüdre Van Aert (Ned.-Pellenaars), 8 Verbeeke (Belg.-De Kimpe), 9. Wright (Gr.-Britt.-De Kimpe», 10. G. nesmet 1 (Belg.-De Kimpe», 11. Be- heyt (Belg.-De Kimpe;12. Fanti- nato (It.-De Pezzi), 13. De Cabooter iBelg.-Neye>, 14. Eohevarria (Sp.- Langarica)15. Graczyk (Fr.-Remy), 16 Seis (Belg.-Naye), 17. Simpson (Gr.-Britt.-Plaud), 18. Momene (Sp.- Langarica)19. Minieri (It.-Pezzi), 20 Ganioche (Fr.-Magne) allen de lelfde tyd als Darrigade. De klasseringen van de Nederlan ders in de tweede etappe waren ver der: 29. Rik Wouters (Pellenaars), 54 Ab Geldermans (Geminiani), 36. Cees van Espen (Pellenaars), 39. Jacques v. d. Klundert (Pellenaars), 41 Henk Nijdam (Pellenaars), 65. Leo van Dongen (Pellenaars), 79. Jo de Roo (Geminiani), 90. Huub Zil verberg (Driessens), 105. Jo de Haan (Pellenaars), 108. Piet Damen (Pel lenaars), 112. Steuten (Pellenaars), lenaars), 112. Fons Steuten (Pelle naars», 117. Piet van Est (Pelle- saars), 118. Kees Haast (Pellenaars) Hen in dezelfde tyd als Darrigade. Klassementen Na de tweede etappe luidt het al gemene klassement: 1. Seis (Belg.- Kaye) 10.21.44, 2. Darrigade (Fr.- Remy) 10.21.44. 3. Ex aequo: Wright (Gr.-Britt.-De Kimpe) en Jan Jans sen (Ned-De Muer), 10.22.14 op 30 ex aequo een groep van 21 renners, o.w. Jo de Roo in 10.22.44, !7 ex aequo o.a. Henk Nijdam (Ned.- Pellenaars), Ab Geldermans (Ned.- iemlniani)Huub Zilverberg (Ned.- Iriessens), Piet Damen (Ned.-Pelle- raars), Piet van Est (Ned.-Pelle naars» allen 10.23.04, 94. ex aequo: Sees Haast (Pellenaars) 10.23.26, 109. a aequo: Rik Wouters (Pellenaars) 1024 23, 112. ex aequo: Cees van Es- Pellenaars) 10.24.38, 114. Jo de naait (Pellenaars) 10.24.43. 117. ex aequo' Andre van Aert 10.25.42. 120. Jacques v. d. Klundert (Pellenaars) 10.26.15, 127. Leo van Dongen (Pelle naars) 10.27.43. 131. Fons Steuten (Pellenaars) 10.30.54. Na de tweede etappe luidt het pun- mklassement (groene trui): 1. Jan uissen (Ned.) 29 punten. 2 Bock- indt (Belg.) 28, 3. Wright (Gr.- iritt.) 27, 4. Seis (Belg.) 25. 5. Dar- igade (Fr.) 25. 6. Altig (DldJ 24 Na de tweede etappe luidt het al gemeen ploegenklassement: 1. De Kimpe 21.08.12. 44 punten, 2. Nave z.t. 90 pnt, 3. Remy z.t. 93, 4. Pezzi z.t. 107, 5. De Muer z.t. 112, 6. Geminiani z. t. 137, 12. Pellenaars 21.09.12. Sportsplinters Feyenoord zal zondag 9 augus tus een vriendschappelijk wedstrijd .«pelen tegen Tottenham Hotspur. De vedstrij d wordt gespeeld in Rotter - Ronnie Kroon heeft bij de in ternationale militaire zwemwedstrij den in Napels een overwinning be haald op de voor hem vreemde af- Hand van 400 meter vrije slag. Kroon in 4 min. 42.2 seconden. De Duitser Hetting werd tweede in <48.3. Mensonides moest op de 200 meter schoolslag met een tijd van 2.47.0 genoegen nemen met de tweede plaats achter de Duitser Wippern, die de afstand aflegde in 2.21.1. De 4 x 100 meter vrije slag esta- fette werd door Nederland gewonnen 4.00.5. (Van een speciale verslaggever) Er heerste grote spanning na de finish van de tweede etappe van Lisieux naar Amiens. Op de brede promenade Hotoie waren Jan Janssen en André Darrigade met zo'n gering verschil aan het hoofd van het gehele veld over de eindstreep gesneld dat de finishfoto uitkomst moest brengen. Zenuwachtig ijsbeerden de twee betrokkenen heen en weer, alle vragen van de opdringende journalisten afwerend om vooral toch maar geen woord te missen als straks de speaker de beslissing zou meedelen. En toen kwam het. Door het rumoer heen drongen flar den van de naam Darrigade. Jan Janssen slikte een brok weg. „Ik dacht beslist, dat ik had gewonnen. Hoe is het toch mogelijk". Met moeite kon de Nootdorper de opkomende tranen verdringen. Met een strak gezicht stond hij toe te zien hoe de 35-jarige Darrigade op het podium, omringd door mooie meisjes uit Picardie, de hulde in ontvangst mocht nemen, die de Nederlander zichzelf had toegedacht. Hoe even later Ward Seis in een nieuwe gele trui werd gehesen. Daar had Jans sen zelf kunnen staan, want bij een overwin ning zou hij op de derde dag in de maillot jaune naar Brussel zijn vertrokken. Janssen was er kapot van. Eindelijk had ploegleider Maurice de Muer zijn pupil in de drukte ge vonden. „Maar Jan, je hebt toch de groene trui Jan Janssen schudde het hoofd. Hij was ervan overtuigd, dat dit fleurige kledingstuk niet de zijne, maar de brede schouders van Rudi Altig zou gaan sieren en vertrok mistroostig naar zijn hotel. De Nootdorper had echter een rekenfout gemaakt. Want Janssen had deze eretrui inderdaad veroverd, zij het met slechts één punt voorsprong op de Belgische wegspurter Willy Bocklandt. De mooie meisjes van Amiens wachtten tevergeefs op onze landgenoot, want die was allang verdwenen. Slimme Darrigade Janssen had inderdaad reden ge had om te vermoeden dat hij zege vierend over de eindstreep was ge flitst. Aan het begin van de lange en brede boulevard had de Neder lander het wiel van Bocklandt ge kozen en zo'n goede honderd me ter voor de finish was hij onweer staanbaar naar voren opgerukt. In het midden van de zwerm cou reurs stormde de Zuidhollander op het laatste spandoek af en toen hy de hand opstekend over de eind streep vloog, was niet alleen hy over tuigd van de overwinning. Ook de vele radio-verslaggevers waren eens gezind: Janssen had gewonnen. Evenmin als de Pelforth-crack zelf hadden deze deskundige commen tatoren, onder wie oud-coureurs als Fred je de Bruyne en Robert Cha- patte, de schim gezien, die dicht langs de ballustrade flitste. De slimme André Darrigade, die erop uit is het record van André Leducq 25 etappeoverwinningen in de Tour de France op zijn minst te evenaren voordat hij zyn wielerpensioen toe is, had deze gun stige positie gekozen om de strijd met de horde aan te binden en zo als later bleek met succes. De blon de Bask bevocht hier in Amiens zijn 21ste victorie en zelfs als hij het record van Leducq niet haalt, dan nog zal Darrigade in de historie van i de zijn petje mag afnemen. De derde dag van de 82ste Kieler- Woche was de tot op heden meest succesvolle voor de Westduitse zei lers, die in drie van de vijf Olym pische klassen als overwinnaars uit de bus kwamen. De Nederlanders konden zij het een wat bescheidener niveau meekomen. Guldemond nam - eens de eerste plaats in de Sharpie-klasse voor zyn rekening 'óór de Duitsers Keitel en Schaper heeft in de algemene stand een ne voorsprong op Schaper en ?an Veen. In het selecte gezelschap de Drakenelite legde Cor Groot beslag op de vierde plaats achter de Duitser Kuke, de Italiaan Sorrentino JU de Duitser Oldendorff. In de (lassering na drie wedstrijden staat zelfs tweede achter Kuke. De om de meest begeerde trofee T»n de Kieler-Woche, de „Felca- Mjs" van de Draken, kon niet wor- kn uitgereikt, omdat geen der deel nemers erin slaagde twee van de drie es te winnen. Waarscldjniyk zul- <0 de'drie winnaars, Pehrsson (De nmarken), Georghii (Zweden) en Kuke (Did.) vandaag een extra-race «Hen. Het was dinsdag de eerste dag dat een waarschuwing gold voor [Wormachtige wind uit het zuidwes- alleen te maken met enkele uitlopers van een donderbui. Dat bracht ove rigens verscheidene bemanningen nog in aanzieniyke moeilijkheden. Bij de Stars gingen er zelfs twee masten overboord. Uitslagen Flying Dutchman-klasse: 1. Fogh Denem.), 2. Kaemmerder (Did.), 3. Wagner (Did.), 6. Belllnga (Ned.), 7. De Vries, 20. Jager. Stand: 1. Buffet (Fr.) 2933 p., 2. Fogh (Denem.) 2729 p.. 3. Scheret (Fr.) 2430 p., 5. Bellinga (Ned.) 2235 punten. Drakenklasse1. Kuke (Did.), 2. Sorrentino (It.), 3. Oldendorff (Did.), 4. Groot (Ned.), 15. Van Dyk, Warners, 34. De Jong. Stand: 1. Kuke (Did.) 3541, Groot (Ned.) 2949. 3. Eskidjoglou (Griek) 2948 p. Finn jollen: 1. Kuhweide (Did.), 2. Raudaschl (Oostenr.), 3. Hansen (Denem.), 42. V. Noord. Stand: 1. Mares (Did.) 9890 p.. 2 Kuhweide (Did.) 9173 p., 3. Bruder (Braz) 8577 p. Sharpie-klasse: 1. Guldemond (Ned.), 2. Keitel (Did.), 3. Schaper (Did.). Stand: 1. Guldemond (Ned.) 279 p. 2. Schaper (Did) 195 p., 3. Van Veen (Ned.) 165 p. jongere Janssen versloeg. Veel groter echter was zyn voorsprong op de rest van de befaamde spurters, waar tussen de jonge André van Aert met een prachtige zevende plaats voor het eerste succesje van de Televizie- zorgde. Herstel De roodwitten van Kees Pellenaars hebben zich op de tweede dag op vallend goed hersteld na de opeen hoping van tegenslagen in de rit Lisieux. Dinsdagochtend spande er nog om. Zou Kees Haast, die door de Pel de avond tevoren uit het slecht geoutilleerde ziekenhuis gehaald („dat jong zou daar gek zyn geworden") en een onrus tige nacht in het hotel had doorge bracht, toestemming krygen om de Tour voort te zetten? Het zag er ochtends niet zo best uit. Met tranen in de ogen zat Kees Haast op het terrasje te wachten tot Ducou hem naar het ziekenhuis zou rij- den. De jonge Brabander kon zijn linkerbeen tenauwernood buigen en zou hy daarmee moeten fiet sen? Een uur later kwam hy stralend terug. De artsen hadden het dikke verband verwyderd en het ging een stuk beter. „Alleen die verstuikte pols hindert me een beetje, maar het zal wel gaan", zei de verheugde Braban der. En het ging. Wel verbleef Haast in de eerste helft van de etappe veel vuldig in de „ziekenboeg" aan de staart van het peloton, maar al lengs ging hy beter draaien en ver liet zijn zieke makkers. Van Looy Van Coningsloo, om wat meer in et gedrang de rit uit te ryden. Van de andere televlzieren meng- RONDEv.FRAN KR,3eefc 196kw.24j*(g»T> De enerverende 'finish in Amiens. Rechts op de foto Dar de. in het midden onze land genoot Jan Janssen. den Jo de Haan, Cees van Espen Jacques van der Klundert zich een keer in het strijdgewoel van het voorste gelid, evenals trouwens Ab Geldermans en Jo de Roo. Ook werd er niet serieus genoeg ge streden en mislukten alle ontsnap pingspogingen voordat ze goed en wel op gang waren gekomen. Teke nend voor het gebrek aan strijdlust de uitslag van de etappe: de eerste 127 van de 131 in de koers gebleven renners hadden allen de zelfde tyd De grootste winst in twee dagen Tour de France had de jonge Itali aan Fantlnato halverwege de etap pe geboekt. Toen hy echter na 112 km. in Lyon la Foret een premie van duizend nieuwe franken had opge streken, toonde hy zijn ware gezicht. De Italiaan liet zich inlopen om temidden van zyn ploegmakkers van deze „inspanning" uit te rusten. Roekeloos Meer nog dan naar de krijgsver- richtingen in de vuurlinie ging de belangstelling van de volgerskara- uit de het peloton, waarin Rik van Looy moeilijke dag had. De oud-wereld kampioen was op de eerste dag tij dens de algemene valpartij in de straten van Lisieux het ernstigst ge wand geraakt, 's Nachts had de Belg onrustig in zijn bed liggen woelen, had een paar maal overgegeven en voor iedereen duideiyk, dat hij wellicht een lichte hersenschud ding had. Tot ruim een half uur voor de start stond het nog niet vast of de Belg zou vertrekken. Toen hy ten slotte toch op de startplaats ver scheen, schudde iedereen het hoofd zoveel roekeloosheid. Er werd gefluisterd, dat Jacques Goddet per- soonhjk de Vlaming had overgehaald tenminste tot Brussel in de stryd te biyven teneinde de belangstelling woensdag in België te stimuleren. Of is, zullen we maar in het midden laten. Feit is echter dat Rik Looy de ruim 200 km. naar Amiens op de fiets overbrugde, maar met veel pijn. De gehele dag moest hy worden bygestaan door zyn trou- luitenant Sorgeloos, de gehele dag ook moest dokter Dumas eraan te pas komen om Van Looy op gang te houden. Rik van Looy spotte met De Belgische oud-wereldkampioen Rik van Looy, die in de eerste etappe van de Ronde van Frankryk ernstig werd geblesseerd tengevolge van een valparty, zal niet starten in de derde etappe van de „Grande Bou clé". Van Looy kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag steeds meer last van zjjn blessures. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Tien deelnemers in Oostende In Oostende is gisteren een aan- i de Ruyter, die het moest opnemen vang gemaakt met het toernooi om tegen de Deen Soegaard, speelde voor de wereldtitel drie banden en natuur- lege stoelen en banken. Rjk is de Belg Raymond Ceulemans i Dat verhinderde de Waalwljker favoriet. Hy verdedigt de titel, die j niet, om rijn eerste party met $lans hy slechts acht maanden geleden In het Duitse Neuss veroverde en hy mist nu zelfs (door ziekte) een van zyn ernstigste concurrenten, de Oos tenrijker Johan Scherz. Het is onduidelijk, wie de Belg van de titel zal moeten afhouden, maar het is Jammer dat zyn landgenoten geen andere driebander zien dan hem. Tydens zyn nogal eenzydig duel met Steylaert was de tribune aan de „Belgische" kant vol, maar Henny Di Stefano nog altijd in trek De manager van Real Madrid, senor Antonio Calderon, heeft dins dagavond verklaard, dat Di Stefano een nieuw contract zal worden aan geboden, als hy voor de Madrileense club wil biyven spelen. Als Di Stefano echter naar een andere club wil overgaan, zal Real Madrid hem niets in de weg leggen. Het contract van Dl Stefano loopt op 30 juni af. Op 1 juli zal de beroemde midvoor in een erewedstryd, die voor hem werd gearrangeerd tussen Real Madrid en Flamingo uit Rlo de Janeiro, spelen. Volgens krantenbe richten zou Di Stefano attractieve aanbiedingen hebben ontvangen van El Espanol (Barcelona) en Betis (Sevilla) De in Argentinië geboren Dl Ste fano ls met zyn 38 Jaar de oudste speler van Real Madrid. Hy draagt de kleuren van deze beroemd© ver eniging reeds tien Jaar. Wimbledon-kampioenschappen Tom Brown (42) fit als hoentje Twee teleurstellingen heeft het Engelse publiek op de tweede dag behalve de re gen moeten verwerken. Lie veling nummer één, Christine Truman trok zich wegens een onwillige elleboog uit het enkel spel terug, waardoor de Zweed se Ulla Sandulf een ronde ver der kwam. Voorts moest de jonge Elsman Stilwell in de voortzetting van zijn partij capi tuleren voor de routine van de 42-jarige Tom Brown, die in 1947 in de finale van Jack Kra mer verloor. De donkere Brown, die na 1948 niet meer op Wimbledon was ver schenen, en die nu nog eens voor een keer de oceaan was overgestoken (Just for fun" zoals hy zei) bleek zo fit als een hoentje te zijn en de monstreerde dat op indrukwekkende wyze door met 810, 63, 63, 57, 86 te winnen, waarby do invallende duisternis van maandagavond na vier sets als een reddende gongslag heeft gewerkt. Het blijft nooit by teleurstellingen, er komt altijd weer troost. En het was de pittige Deidre Catt. die haar geduldig wachtende landgenoten na de regenperiode op het centre-court die troost gaf. Vera Sukova, finalist© van 1962, nam een snelle 41 voor sprong met machtige service en knal lende drives. De Tsjechische behoor de echter tot de vele deelneemsters, die Wimbledon met een blessure zijn begonnen. Haar pols begon weer pijn te doen en terwyi de fel geconcen treerde Deidre Catt door het applaus van de tribunes gesteund steeds meer controle kreeg, begon Sukova's tegen stand te verslappen en kansloos werd zy tenslotte met 64, 62 uitgescha keld. Zwakke dag Tot de vele partyen, die wegens de toestand van de banen na de regen niet konden worden voortgezet, be- 34 en vervolgens tot 55, de score met de service opliep tot 88 en 89 voor de Zuldafrikaanse. die daarop de service van mevrouw Ridderhof won en daarmee de set in 10—8. had veroverd, kwam de Deen Ineen* opzetten. Diens opleving durde ech ter maar kort en toen De Ruyter daarna in vijftien beurten 23 caram boles scoorde, (4126 na 45 beurten) was Soegaard in feite al verloren. Ceulemans die formidabel begon, werd door landgenoot Steylaert der mate geremd, dat hy zyn moyenne van 3.200 na vijf beurten zag terug vallen naar 1.000 na 35 beurten. On danks het consequente en geraffi neerde carotte van Steylaert werd Ceulemans duidelijk winnaar (60 43). Ceulemans en De Ruyter waren de beste winnaars uit de eerste ronde en tengevolge daarvan 's avonds vry. Uitslagen Blanc (Zwi) 43 77 5 0 SM Rudolph (Did) 60 77 9 0.779 Rico (Sp.) 60 69 5 0.869 Lagarda (Equa) 34 69 4 0.402 De Ruyter (N.) 60 66 6 0.923 Soegaard (Den.) 38 65 3 0.584 Ceulemans (B.) 60 55 7 1.090 Steylaert (B.) 43 56 5 0.781 Lagarda 34 55 6 0 618 Lopez (Arg.) 60 55 5 1.000 Hanoun (Fr.) 60 70 6 0.857 Blanc 47 70 5 0.671 Rudolph 60 78 4 0 769 Steylaert 58 78 8 0.743 RIOO 00 93 4 0.645 Soegaard 58 93 4 0.623 De stand na de eerste dag luidt: geep. pnt h.s. tem. Rudolph Rico Ceulemans Lopez De Ruyter Blanc Soegaard Lagarda 0.774 0.740 1090 1.090 0923 0.857 0.749 0.612 0.607 0.546 Hog»wo»rd 99 L*ld«n Telefoon 22539 In 4de klasse beginnen Bossche fusie op springen... gebroken. Een voordeel voor de Ne derlandse. die een zwakke dag had c die op het vochtige, gladde gras j Het bondsbejtuur van «e KNVB heeft het stichtingsbestuur van de de grootste moeite had r en de met de backhand drive op de laag wegschietende ballen Uitslagen Tennis-drama op Wimbledon. De 19-jarige Zuidafrikaanse (van Nederlandse afkomst) Anette van Zijldie door Mar garet Smith van de baan werd geveegd, is door het Australi sche geweld geveld en in het net verstrikt geraakt. hoorden die van Jenny Ridderhof te gen de Zuidafrikaanse Pam Swan. goede doorbraak kwam de Dames enkelspelen: eerste ronde: Tory Fretz (VS)Helga Schultze (Dldi 62, 64, Lea Pericoli (It.) mej. Allen <GB» 62, 62. Jennifer Trewby (GB)Pat Kerr <GB» 61, 63, mej. Eisei (VS)mevr. Cheadle (GB) 7—5, 6—1. Tweede ronde: Margaret Smith (Austr.)Annette van Zyi (Z.-A.) 62, 61, Maria Bueno (Braz.iCa rol Prosen (VS) 60, 63, Norma Bay Ion (Arg.»Carmen Coronoda i Spanje) 64, 6—2, Deidre Catt (GB)Vera Sukova (Tsj.-Slow.) 64, 6—2. Voorts werden partijen uit de eer ste ronde van het herenenkelspel, die nmandag wegens de invallende duis ternis waren afgebroken^ uitgespeeld. De resultaten waren: Barthes (Fr.) —Hernandez (Phil.) 9—7. 6—4, 6—3, Phillips (Z.-A.)Andersson (Zwe den) 3—6, 7—9, 6—3, 6—4, 6—2, Brown (VS)—Stilwell (GB) 8—10, 6—2, 6—2, 5—7, 8—6, Belkin (Can.)— Gronckel (Belg.) 6—3, 46. 8—6, 6—3. Het duel Pimentel (Ven.)Hoog6 <VS» werd gestaakt by 54 terwijl de partij Scott (VSiRodriguez (Chili) zich over tenminste drie da gen zal uitstrekken. Na de eerste dag werd afgebroken by de stand 75, 9—9. Op de tweede dag won de Ame rikaan de tweede set met 1014 en werd de party by 3—2 in de derde opnieuw onderbroken. Nederlandse speelster Het Nederlandse honkbalteam heeft gisteravond in het Haarlemse honkbalstadion voor ruim 4500 toe schouwers met 97 verloren van de A ree Knicker Bockers, het team von Amerikaanse studenten, die onder leiding van de ex-coach van het Ne derlandse negental. William Arce. ruim twee maanden ln Nederland 11 op zullen biyven. in oprichting zynde Bossche «eml- prof-club laten weten dat de eerste elftallen van de Boeeche voetbal verenigingen BW en Wilhelmlna volgend seizoen ln de vierde klaaee amateurs moeten uitkomen en niet ln de tweede klasse zoals de bestu ren van belde clubs hadden ge concludeerd uit toezeggingen van KNVB-functionarissen. Hierdoor ls de fusie tussen de afde lingen betaald voetbal van BW en Wilhelmlna op losse schroeven ko men te staan. Belde clubs besloten veertien dagen geleden om hun af delingen betaald voetbal af 4e slaan aan een nieuw op te rich ten stichting en om terug te ksrsa naar het amateurvoetbal. BW verbond aan dit beelult geen voorwaarde. Wilhelmlna echter maakte het voorbehoud, dat haar eerste amateurelftal dan tn de tweede klasse sou moeten worden Ingedeeld. Nu het voorstel in de ogen van het KNVB-bondsbestuiir, waar de sec tie amateurvoetbal ln de meerder heid fa, geen genade heeft kunnen vinden zal de zogenaamde Telstar fusie in Den Bosch geen doorgang kunnen vinden. Alleen als Wilhel- mina nog van gedachten verandert zou de fusie toch een feit kunnen worden. De fusie-besprekingen in Haarlem tussen EDO, RCH en Haarlem <yn definitief afgebroken. De bespre king die voor donderdag op het programma stond met het ge meentebestuur is afgelast.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11