„Wij wisten niet dat jury zou zijn" er een Eens een auto.PA Kardinaal kapittelt de K.R.O.-televisie Binnenkort beslissing over aanklacht tegen Softenon-fabrikant ISOLATIE-SCHUIM BLEYS - LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 23 JUNI 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Deelnemers aan „Nieuwe Oogst" (Van onze Haagse correspondent) AVRO s .Nieuwe Oogst"-programma is dit jaar al vóór de uit zending een omstreden affaire geworden. Aanleiding tot het onge noegen is wéér de jury. Vorig jaar ontstond er een rel rond Nieu we Oogst omdat de jury met onder andere Bep Ogterop, Skip Voogd en Karei Prior) van de vertoning een soort openbare exe cutie maakte door de meedogenloze wijze waarop kritiek werd ge leverd en de beruchte gong werd gehanteerd. Deze keer presteerde de AVRO het de deelnemers tot het laatste moment onkundig te laten van het feit dat er zelfs maar een jury aan te pas zou komen. Sommige deelnemers voelen zich hierdoor bedrogen. Zij zouden niet hebben meegedaan, indien zij tevoren geweten hadden dat een jury hun prestaties zou bekritiseren. De eerste van de twee afleverin gen van „Nieuwe Oogst" komt mor gen op het scherm. Men ziet en hoort onder anderen het Haagse zangeres je Conny van Solingen (20), sinds enkele dagen beroeps. Conny verzekerde ons, dat zij pas tijdens de generale repetitie, vlak voor de opname op diezelfde avond, voor het eerst gewaar werd dat er een jury aan het programma zou meewerken. Ondanks het feit dat haar eigen lerares, Bep Ogterop, van deze jury deel uitmaakt, vond Con ny het een „enge verrassing". Dat er in een andere studio ook nog een landelijke Jury van leken aan het punten-uitdelen was, merkte Con ny pas na afloop van de opnamen. Conny is er bij nader inzien niet hoos om. „Ik kreeg een heel goede beoordeling", zei zij ons. Advertentie Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Vragen in Kamer over Kenia - reactor Het Tweede Kamerlid, ir. S. A. Posthumus (P.v.d.A.) heeft aan de ministers van Economische Zaken, van Sociale Zaken en van Buiten landse Zaken schriftelijke vragen ge steld over de bouw van een suspen sieproefreactor van de Kema in Arn hem. Hij vraagt of het waar is dat de Euratomcommissie de bouw van deze reactor heeft geweigerd, omdat er nog onvoldoende experimentele aanwij zingen zijn, dat deze bouw op het ogenblik reeds verantwoord is, en dat van de zijde van deze commissie met het oog op de bescherming van de gezondheid van de bevolking twijfel is gerezen over de juistheid van de ge kozen vestigingsplaats. „Kunnen de ministers meedelen of de Kema inderdaad tot de bouw van zulk een reactor heeft besloten en of de hierboven gesignaleerde twijfels juist zijn?" De heer Posthumus wil ook weten of de ministers zo'n be sluit verantwoord achten, als som mige deskundigen het moment van de bouw nog niet gekomen achten, e Bedrogen Piet Meerbeek, ambtenaar liefhebberij drummer in een Haags amateur-jazztrio, die in de tweede aflevering van „Nieuwe Oogst" op 22 juli aan bod komt, voelt zich wel bedrogen. „Met geen woord heeft de A.V.R.O. tevoren over een jury ge rept. Het was een volkomen verras sing voor ons", zei hij. Gerrit den Braber, samensteller van „Nieuwe Oogst", zei ons, dat de deelnemers wel van de jury hebben afgeweten. „Het is hun tevoren mee gedeeld en zij hebben bovendien alle maal de jury in de studio zien zit ten tijdens de generale repetitie. Voor de opname waren zij dus op de hoog te", aldus Den Braber. Drummer woordde on Ie voor het eerst bleek, dat er een jury meedeed. Maar de juryleden gaven tijdens deze repetitie alleen punten, zonder verder commentaar. Pas tijdens de uitzending kwam de aap uit de mouw: de prestaties der optredende werden uitgebreid bekri tiseerd, geloofd of gekraakt. „Wij stellen op een dergelijke on gevraagde en totaal onverwachte be- I oordeling geen enkele prijs. Sterker nog: wij zouden niet hebben mee gedaan indien de A.V.R.O. ons tevo ren op de hoogte had gebracht", al dus Piet Meerbeek, die, ondanks zijn amateurstatus in de muziek een naam te verliezen heeft. Kardinaal Alfrink heeft gistermiddag in Utrecht bij het afscheid van N.K.V.-voorzitter J. A. Middelhuis onverbloemde kritiek ge leverd op de K.R.O.-televisie naar aanleiding van het zondag avond uitgezonden programma Kentering". „Met alle waardering voor het vele goed,dat in deze uitzending werd gebodengeloof ik niet (en dat om meerdere redenen), dat ik r 'jn naam onder deze uitzending zou willen zetten, zoals ik ook overtuigd ben, dat paus Johannes dat niet zou willen doen, aan wiens door allen met grote vreugde begroete open heid zeer suggestief allerlei zaken worden opgehangen, die Johannes nooit zou onderschrijven"aldus de kardinaal. Hij vervolgde het ingelaste ge deelte van zijn toespraak als volgt: ,'Het is gedwongen door reverentie voor paus Johannes, wiens geest ik door vele gesprekken goed meen te kennen en uit pastorale bezorgdheid vanwege de onrust en de verwarring, die dit soort uitzendingen teweeg brengen, dat ik meen de vrijheid te mogen de vraag ontstaat van propaganda voor wat en hoeverre het een refe- rende en registerende functie zou moeten uitoefenen". Het door de kardinaal gewraakte programma is het tweede uit een se rie van drie over de kentering binnen de rooms-katholieke kerk. Samen stelling en regie zijn in handen van Hans Wortelboer. In de aflevering van zondagavond werd aandacht be steed aan enkele gedachten van Paus Johannes XXIII, die de kentering in de kerk bewerkstelligde, zo ver meldt de toelichting op het program ma in de omroepbladen. Commentaar Na afloop van de vergadering in Utrecht gaf K.R.O.-voorzitter, mr. H. W. van Doorn een kort commentaar v-°P de verklaring van de kardinaal, dit"hier Te zeggen? Ik i dat genoemd programma verwarring zal graag met de voorzitter van deI ';an zaaien. „De kardinaal heeft en- K.R.O. in nader overleg treden, zoals! kele belangwekkende vragen opge- dit overleg trouwens reeds is begon- worpen en dat mag hij gerust doen nen. Overigens behoeft men over myn I aldus mr. Van Doorn. Hij verklaarde, opmerkingen geen bijzondere opwin- I dat de K.R.O. zich zij het in goed ding te vertonen. Het gaat hier niet i overleg met de bisschoppelijke com- om censuur of beknotting van vrij -1 missaris, die lid van het bestuur is heid van meningsuiting. Het gaat alseen zeer onafhankelijke omroep van ik het goed zie. alleen over een wij- I katholieken voelt en dus ook met m ziging van methodiek in de program- vooroverleg over programma's zou tre- maproduktie, waarbij fijnere nuan- I den of censuur zou accepteren. Aan cering, zakelijker objectiviteit, en i de hand van de tekst zullen de kar- j 1 dinaal en mr. Van Doorn nog eens bekijken of het programma inderdaad verwarring zou hebben kunnen wek ken. Deze tekst is tevoren bekeken door de godsdienstige afdeling van de K.R.O. „Er is geen enkele reden om aan te nemen, dat de serie Ken tering gestopt zal worden en ook niet, Daarbij schijnt het mij een funda mentele vraag te zijn, in hoeverre een instituut van de katholieke ge meenschap als een katholieke radio- (Van onze correspondent in Bonn) Binnen enkele weken zal worden besloten of een aanklacht wordt in gediend tegen de chemische fabriek Grünenthal In Stolberg in het Rijn land. De firma Grünenthal was de vervaardiger van contergan, in Ne derland bekend als sof tenon. Moch ten er redenen aanwezig zijn de firma te vervolgen en zou een schul dig worden uitgesproken, dan zal een lawine van aanklachten door de af zonderlijke gedupeerden worden in gediend, waarvan het eind niet te voorspellen valt. Het onderzoek naar het eventuele verband tussen het innemen van het slaapmiddel contergan door zwan gere vrouwen en de geboorte van baby's met misvormde ledematen loopt al vanaf september 1961. In Juni 1962 werd door het Openbaar Ministerie in Aken een bijzondere procedure ingeleid tot onderzoek van de kwestie. Begin 1963 hadden al meer dan 700 getuigen een verklaring afgelegd Een dozijn justitiële amb tenaren uit Aken en Düsseldorf en talloze medici uit de hele wereld werkten aan het onderzoek mee. Het resultaat van hun werk vormt een Immens bewijsmateriaal dat zal be slissen over het al dan niet door gaan van de aanklacht. Tot heden kon evenwel nog niet voor 100 pet worden aangetoond dat het gebruik van contergan bij uit sluiting verantwoordelijk kan wor den gesteld voor de misvormingen Zo werden in Hamburg de laatste jaren een aantal contergan-proef processen gevoerd die nog geen van allen tot een resultaat hebben geleld. Mocht de aanklacht tot een schul dig leiden, dan rekent men erop dat ongeveer drieduizend ouders van misvormde kinderen op hun beurt een aanklacht tegen Grünenthal zul len indienen. Aangezien in de proef, processen een schadevergoeding van 30.000 mark werd gevorderd, rekent men erop dat de totale vorderingen op Grünenthal de honderd miljoen mark zullen benaderen. Volgens het Openbaar Ministerie zullen onder meer ter verantwoor ding worden geroepen de eigenaar van het bedrijf. Wilhelm Wirtz, en de uitvinder van de thalimodide, dr. Von Sohrader-BeieLstein. Eventueel zal ook worden opgeroepen de Ame rikaanse arts dr. Francis Kelsey, die als eerste in de Verenigde Staten voor thalimodide-preparaten De firma Grünenthal zal schijnlijk ter verdediging aai dat er door de eeuwen heen baby's met misvormde ledematen werden en worden geboren, ook in landen waar contergan nooit in de handel was. Contergan kan nooit alleen de oor zaak van de misvormingen zijn, stelt de firma. Weer gepakt Een op 19 juni aan zijn begeleider ontsnapte 27-jarige gedetineerde is gisteravond door de Rijkspolitie in Vollenhoven aangehouden. De man is op transport gesteld naar het rijks- asiel voor psychopaten „Dr. S. van Mesdag" in Groningen, waar hij werd verpleegd. De man nam de vlucht, toen hij terugkeerde van een dag verlof thuis. Hij was ter beschikking van de regering gesteld wegens dief stal en feitelijke aanranding. Hij was al eens eerder uitgebroken. De voortvluchtige kon toen in Dalf- sen weer worden gearresteerd. Dit maal werd hij gepakt bij een controle van een bus in de buurt van Vollen hoven. nadat hij eerder in Staphorst was gesignaleerd. De man had bij eei rijwielhandelaar in de omgeving van Vollenhove een nieuwe fiets ge stald, die hij onderweg had gestolen. mening, dat het programma onvol doende genuanceerd tot de kijkers is gekomen", aldus de heer Van Doom. Hij zei er begrip voor te hebben, dat de kardinaal zich op zijn hoge en verantwoordelijke plaats met enige zorg afvraagt of men hier en daar fegen kou en vocht RADIO EN TV VANAVOND De Bayerische Rundfunk heeft een operetteprogramma met de melodieën Nico Dostal vervaardigd. De N.T.S. zendt dit om 9 uur uit. De N.C.R.V. draait om 9.50 uur het En gelse politiefilmpje „Illegale immi granten". Om 10.30 uur volgt nog filmverslag van de vandaag ver reden etappe van de Tour de France. In het voorprogramma kan men kJj - ken naar de avonturen van de Be verley HUlbülies. De A.V.R.O.-radio verzorgt om 8.35 uur met behulp van grammofoonpla ten een belcanto-concert. Program ma's met Shakespeare of zijn werk r.ls onderwerp kan men beluisteren m 9.45 uur, 10.05 uur en 11 uur. Het Promenade-Orkest speelt on der leiding van Gijsbert Nieuwland 7.50 uur voor de K.R.O. met me- erking van de sopraan Rosl Schwaiger muziek van Mozaxt. Om £.40 wordt het hoorspel „Het huis de stad" van Konrad Hansen herhaald. André Rieu dirigeert om uur het Limburgs Symfonie Or kest. VOOR WOENSDAG 7.10 Ochtendgym. muziek (Om "7.30 Van de voorpf je). 8.00 F Lichte gr. Ongelukken op de weg Voor de ogen van zijn vrouw en twee kinderen is gisteravond de 68-jarige heer J. Swiers uit Winschoten levensgevaarlijk ge wond geraakt. De motor van zijn auto sloeg af op de met automatische halve overwegs bomen beveiligde overweg bij het station Sloterdijk in Amster dam. Een motorposttrekker van de N.S. greep de auto en ver pletterde hem tegen een sein huis. Er bleef niet veel meer van over dan een schroothoop. Wonder boven wonder zijn de vrouw en de twee kinderen er goed vanaf gekomen. De 56-jarige E. Snoeijling uit Odoorn is gisteravond bij een ver keersongeluk in de buurt van De- demsvaart om het leven gekomen. Zijn echtgenote en een meerijdend echtpaar werden zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde doordat een auto in een bocht van de weg door losse steenslag slipte en frontaal tegen de auto van de heer Snoeijling botste. De bestuurder van de slippende auto kwam er goed af. De motor sloeg af op een spoor wegovergang de auto werd een schroothoop. Van de vier in zittenden werd slechts één per soon gewond. teren bij het oversteken van de weg naar Ommen niet ver van zijn wo ning door een auto gegrepen. Hij was op slag dood. 9 In Kreuztal (Duitsland) zijn 2 Nederlanders bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De heer J. Schurink (71) en zijn even oude echtgenote mevrouw G. Schurink Oude Weernink uit Oldenzaal verlo ren het leven, toen de auto waarin zij zaten frontaal in botsing kwam met een bus. Kerkelijk Leven De 44-jarige mevrouw Van Neer uit Posterholt (L) werd gisteren ge dood in het Duitse grensplaatsje Waldniel. De auto waarin zij met twee jeugdige Duitsers meereed, sloeg tegen een boom te pletter. Ook één der Duitsers werd op slag ge dood. Eindje toeren heer en mevrouw J. KreutzVaessen uit Venlo om het leven bij een ver keersongeluk. Vanwege de kermis had de heer Kreutz een vrije middag en hij nam zijn vrouw, moeder en zuster mee voor een eindje toeren. Zjjn moeder en zuster werden le vensgevaarlijk gewond. De 54-jarige gehuwde landbou wer H. Derks uit Hellendoorn is gis- Ballum-Hollum Kouwen Zwolle. Beroepbaar: ds. J. v. d. Schaft, ilijk vrijgemaakt predikant 11.40 Sopraan Kiass. en mod. liederen, orkestmuziek, 12.30 Med. 13.00 Nieuws, 13.15 Lichte orkestmuz. solist: klass. en mod. muziek, 14.15 Romantische concert stukken, 14.50 Adoptie op het nipper tje, toespraak, 15.00 Voor de Jeugd, Tussen 16.00-17.00 Rep. van de Tour de France 1964, 16.30 Voor de zieken, 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie- en snipperdagen. 17.50 Regeringsuit zending: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers, VARA: 18.00 Nleuv gr.muzlek, 18.20 Uitzending Volkspartij voor Vrijheid en Democra- Nleuws, 18.15 Lichte VVD, 18.30 Jazzmuziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Artistieke Staalkaart. 19.40 Instrumentaal trio en zangsol.: Jazzmuz., 20.00 Nws., 20.05 De Val, hoorspel, 21.05 Hoogtepunten uit de operette Grafln Maritza, 21.50 Natafe- len, licht programma, 22.20 Sport hal verwege, met nabeschouwing Tour Oostende. 22.30 actueel pro Festival 196< 22.40 22.55 Strijkkwartet: klassieke moderne werken (opn.), 23.55-24.00 diokrant, 8.00 Nieuw ------ 8.45 voi 9.00 Voor de iuz., 9.40 Voor Klass. kamermuziek, (opn.) 10.30 Morgendienst, 11.00 Klas- 11.50 Lichte gr. 12.30 Med. t.b.v. land- tuinbouw, iz.sï Gr.muzlek, 12.37 Nederlands Hervorm. Musette-ensemble, Jeugd, 17.15 Lichte muziek, 17.40 Licht orkest en zangsollste. NCRV 18.00 Koorzang: geestelijke des Hells, 19.30 1 land Festival 1964: klass muziek, 21.1 Vliegen, muggen, motten? OMYl spuiten! f3.65 - f4.95 I Prinses Margriet naar Groningen Prinses Margriet zal morgen de ere promotie van H.M. de Koningin te Groningen bijwonen. Verder zal Prinses Margriet als lustrumdame van de abactis van het collegium van het Leidse Studenten corps, de heer J. M. Boll, aan de fes tiviteiten te Groningen deelnemen. MET EEN ENKEL WOORD Salisbury (Zuld-Rhodeslë), is bij BUITENLAND botsing van een rijdende op uist-aande trein. In beide treinen Bantoe-forensen. Alle gewonden tiener-leeftijd ln de Engelse plaats Swindon zijn begonnen op wekelijkse bijeenkomsten van leeftijdgenoten ten betrekkingen bulten hoor zullen vinden dan maatschappe lijke advisevises, aldus meldt de „Guardian". Air Union Op 30 Juni zullen ver tegenwoordigers van de zes landen van de Europese Economische Gemeen schap opnieuw in Brussel bijeenko men ter verdere bespreking van de Air Union. De bedoeling is het aantal vraagstukken, dat de oprichting van deze overkoepelende organisatie tus sen de Air France, Lufthansa. Alitalia, KLM, Sabena en Luxalr ln de weg staat, zoveel mogelijk te beperken. rschijnlijk het bekendgemaakt het Istltuto ten behoeve van de Fiat-fabrieken. Mede met behulp van de gelden van deze lening zal Fiat aankopen van Amerikaanse uitrusting en dienstver leningen betalen, die nodig zijn zoeken. Tegen middernacht werd Muur ln de Tenminste zestig schot gehoord bij de Muur ln de Ame rikaanse Oostduitsers zochten grensstrook af. maar vonden blijkbaar Paspoorten Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat het deel van de wet op toezicht op on dermijnende activiteiten, waarbij ver grondwet 16. De betrokken artikelen Overleg Joego-Slavië Duitsland zullen op 28 Juni de onderhandelingen ministeriële bijeenkomst j Wegen Amerikaanse Ingenieurs Thailand Laos verbinden met het net van hoofdwegen in Thailand. De helft van de kosten, elf miljoen dollar, wordt door het Amerikaanse bureau voor In ternationale ontwikkeling betaald. De wegen moeten ln augustus volgend Jaar gereed zijn. Inbraak Uit een winkel in Glas gow. Schotland, is ln het weekeinde voor een waarde van naar schatting een miljoen gulden aan edelstenen gestolen door Inbrekers die waarschijn lijk van nagemaakte sleutels gebruik hebben gemaakt nadat het alarmsys teem onklaar was gemaakt. landen wordt gehouden. Nog meer bussen De Cubaanse De Argentijnse staats-oliemaat- regerlng heeft nog 500 autobussen be- schappij YPF heeft drie tot dusver steld bij de Britse onderneming Ley- I door Amerikaanse ondernemingen ge land. exploiteerde olievelden overgenomen. breuk maakten op de vrijheid dïe het vijfde deel van de Amerikaanse grondwet ls vastgelegd, aldus het be sluit, dat genomen ls naar aanleiding van een beroep dat de dr. Herbert Aptheker, hadden Inge steld. Oostberlljn gisteren vluchteling, gewond. De politie zag de Oostduitsers •achten hebben gisteren schoten ge- >st op een vluchteling, die waar schijnlijk ls gewond. De Westberlijnse uitmaken of het i zal het onderwerp zijn van een Amerikaanse kleurenfilm, „De 16de december", waaraan generaal Elsenhower en generaal Hasso Manteuffel hun medewerking zullen verlenen. Von Manteuffel was destijds bevelhebber van de Duitse vijfde „Pan-'erarmee", Elsenhower opperbe velhebber van de geallieerden. In begin gemaakt Hektreiler KW 122 1 juli te water Op de scheepswerf De Dageraad ln Woubrugge vindt op woensdag 1 juli om half vier de tewaterlating plaats van de voor rekening van Ouwehands Rederij en Haringhandel N.V. te Kat wijk aan Zee gebouwde hektreiler KW 122, Mevrouw M, Ouwehand- Baalbergen, echtgenote van één van de directeuren, verricht de doop plechtigheid. Deze nieuwe aanwinst van de Kat- wijkse vissersvloot meet 45,75 x 8,50 x 6,64 meter en heeft een 1200 pk Deutzmotor, die een snelheid van 13 knopen oplevert. De 17 bemannings leden voor wie 'n gerieflijke accom modatie aan boord komt. komen on der commando van de Katwijkse schipper D. Dubbelaar. Man overleden door kolendamp (Van onze Groningse correspondent) De heer E. Sebens, een 72-jarige rustend landbouwer in Middelstum, is zaterdagavond naar thans be kend is geworden ten gevolge van De man had tegen kwart voor tien nog zijn huisarts opgebeld omdat zijn vrouw onwel was geworden. Toen de arts enkele minuten later arriveerde trof hij de man leven loos in de keuken aan. Mevrouw Se bens vond hij bewusteloos in de huis kamer. Zij werd per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis in Gro ningen vervoerd en maakt het mo menteel vrij goed. Gebleken is, dat zich kolendamp in de kamer heeft gevormd doordat de pijp van de haard bijna verstopt was. 22.40 Dagsluiting, 23.00 Klassieke gr,, muziek, 23.25 Metropole orkest, 23.6&. 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 De Verrekijker, Interna tionaal jeugdjournaal .AVRO: 17.10_ 17.40 Voor de kinderen, 19.30 Film. reportage t.g.v. het 350-Jarlg bestaan van de Groninger Universiteit NTS; Rijksuniversiteit tage. 22.50 naai, 22.55" 23.05 Fllmverslag Tour de France. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA (Over de 4e l()n van 18 tot 20 uur) The surrey with the fringe on top (Rodgere). Orkest Edmundo Ros. Wish you were here (Rome), Id. Dance little lady (Coward), Orkest Victor Silvester Mary make believe (Coward), Id. Or. chtds ln the moonlight (Youmans), Orkest Edmundo Ros. La Rosita (Du. pont), ld. Poor little rich girl JCo- ward), Orkest Victor Silvester. Rods around the clock (de Knight), Id. Un- (Scotto), Chacksfleld. Capltano d'a Inés Taddlo. Que sera, ston). Orkest Frank Chacksfleld. Luna caprese (Rlcclardl), Bob (Tlomkin), Or- Chiqulta linda. Id. Secret love (Fain) Orkest Frank Chacksfleld. Two (Cur tis), Quy Mitchell. Heartsaches by the number (Howard), 1 Brenda Lee. All the way Orkest Frank Chacksfleld. Clementine (Harris), Bobby Darin. Mack the knife Nightwatch (Mandei), (Weill) Gerry w Rosollno, Bud Shank, Pete Jolly, Red Mulligan, Art Farmer, Franls Mitchell, Shelly Manne. Llfe'i ny thing (Mandel), ld. Gone with the wind (Wrubel). A1 Cohn-Zoot Slmj Quintet. .Deed I do (Hirsch) mary Clooney met het Buddy Cole Trio. Blue moon (Rodgers), Id. nothing till you hear from me llngton) Id. Organ grinder's sróng (Mills), Joe Newman Quartet mr Shirley Scott. Rosetta (Hlnes), ld. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m 12.00 Reportage cricket, 12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerbericht, 13.00 Nieuws, 13.10 Quizprogramma, 13.40 Radiokroniek, 14.00 Schoolradio, 15.00 ^1750 Boekbespreking. 17.J tr, 18.32 Beursbe- berichten, 22.30 Lezing of 1500 12.00 Populaire gr.muzlek, 12.31 Lichte muziek, (13.30 Nieuws, 13.3J Uitslagen cricket), 13.45 Voor de kin- ,gboek, 16.31 Uit- mofoonmuzlek l progr., 18.33 Spor tover- zicht, 18.45 Hoorspel, 19.00 Nieuws en journaal, 19.25 Sport, 19.31 Showpro gramma, 20.00 Vragenbeantwoordlne, van tieners, 20.30 Nieuws, 20.40 Spel, 21.40 Samenzang, 22.00 Gev. Muziek, 23.35- 24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m 12.00 Nieuws en landbouwkronlek, 12.15 Werken van Amerikaanse ponlsten, 13.00 Nieuws, 13.15 Zeemans- lek, 16" serin.6 vF.OO Nieuws. 1750 Am.muzlek, 19.00 Nieuws. 19.30 Gev, Hoorspel, 21.30 Nieuws, kaal spel, 22.45 .Am.muzlek. 23.00 Gev muziek, 24.00 Nieuws, 0.20 Jazzmuziel 1.00 Weerbericht en gev. muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m 12.30 Nieuws, 12.4 muziek, 18.00 Gev. muziek, 18.20 Gev, 19.58 Nieuws, 20.52 Hoorspel, 23.52-24.00 Nieuws. Brussels 324 i 15.00 Nieuws les. 16,24 Lichte muziek, 16.45 muziek. 17.00 Nieuws, med., 17.1! Klassieke- en moderne muziek, 17.50 Spaanse orgelmuziek. 18.00 Nieuw. 18.03 Voor de soldaten, 18.30 Leken- moraal en -filosofie. 18.50 Uitslagen Tour de France, 19.00 Nws en radio kroniek. 19.40 Lichte muziek, 20.W Koormuz., 21.30 Pedagogisch praatje, 21.40 Am, muziek, 22.00 Nieuw. 22.15 Volksliederen en -dansen, 22.35 Dl zeven kunsten, 22.50 Am.muzlek, 23.00 Nieuws, 23.05 Am.muzlek, 23.55 Nwi, 24.00-0.45 Voor de zeelieden. Nieuws, 17.53 Gevarieerde 22.00 Wereldnieuws. 2S.S5 Nieuw*. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 aar) Amsterdam onbewolkt 14 Den Helder regenbul 16 Y pen burg mist 13 VllsslngeD onbewolkt 15 Belde zwaar bew 15 De Bilt onbewolkt 15 Stockholm Oslo Kopenhaget Grenoble Nice BerlUn Frankfort Miinchen Zllricb Genêve onbewolkt 21 Belgrado regenbul 18 0 14 0 13 OJ

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2