Een jaar geeist tegen Leiderdorpse oplichter Andrelonfabriek in maart 1965 gereed Kleurige modeshow in Oegstgeest ll Tweede vestiging in Bodegraven Bouw van reactor nog niet verantwoord Iers parlementslid beschuldigt Verolme LLiDöCii JUAGBLAD VlUJDAG 1» JUNl lïtb4 Twintig mille „losgepraaC' Geraffineerde opzet Voor een „ontstellend groot aantal oplichtingen in zeer korte tijd", zoals de officier van Justi tie bij de rechtbank in Den Haag het formuleerde, hoorde een 32- jarige assurantiebezorger uit Leiderdorp gistermiddag een ge vangenisstraf van een jaar met aftrek van het voorarrest, waar van drie maanden voorwaarde lijk. met toezicht tegen zich eisen In enkele maanden tijds heeft deze verdachte, die met gebogen k Tourploeg vertrokken Elly Koot loste startschot Pech aan de gecharterde autobus werd er de oorzaak van dat de Ne derlandse Tourploeg hedenmorgen een uur later vertrok dan was ge pland. Bij de woning „Hier is hel" van Kees Pellenaars in Breda was het al uren tevoren een drukte van belang. Tal van journalisten en persfotografen waren bü het vertrek aanwezig. Pellenaars hield een wa kend oog op het inladen van de om vangrijke bagage. De Amsterdamse schoonheidskoningin Elly Koot, om- langs gekroond tot Miss Europa, gaf het startsein met een jachtgeweer ran ,.De Pet". Het wekte uiteraard prote hilariteit. Toegejuicht door vele menden, kennissen en supporters verdween de bus met optimistisch gestemde renners in de richting van Rouen, waar overnacht zal worden. Zaterdag volgt het laatste stukje naar Hennes, startplaats van de Tour. De laatste honderd kilometer daarheen worden per fiets afgelegd. OEGSTGEEST In kanaal verdronken De 50-jarige Oegstgeestenaar I. Star !s woensdagavond, terwijl hij aan het serk was bij het Oegstgeester Ka naal achter het Groene Kerkje, on- vel geworden en in het water geval- in. Na. langdurig dreggen is het loffelijk overschot gisteren uit het %ter opgehaald. - De heer I. Stants uit Oegstgeest aan de Universiteit van Amster- m geslaagd voor het doctoraal «amen politieke en sociale weten- «happen. WARMOND Vrouwen op stap De Vrouwenvereniging „Stille Iracht" heeft haar jaarlijkse uit stapje gemaakt. Om acht uur ver rok de bus van de Baan. De reis aar Arnhem, maar in Bunnik iven gestopt voor de koffie. In Arnhem werd een bezoek gebracht aan het Provinciehuis. Als extra at tractie was er de repetitie van de Navo-taptoe. Van Arnhem ging het naar de Posbank waar de lunch serd gebruikt. In Sonsbeek werd de lorellenkwekerij bezocht en in het park Sonsbeek de thee gebruikt. Het Bner was in het CJVF-huis in trecht. Medische Dienst Oegstgeest - dokter Held, tel. 52255 ^Ijk, Julianalaan 32, 9.30 uur. Wyk- ;erpl. Gezondheidscentrum, Wyn- jaardenlaan, tel. 2177. Warmond dokter Walenkamp, hoofd voor het hekje stond en na de eis te hebben gehoord de tranen de vrije loop liet, onge veer twintig mille van een aantal mensen „losgepraat". Voor het overgrote deel waren het verze- keringsclienten van hem en dat was voor de officier aanleiding om te spreken van een „grof misbruik van vertrouwen". Eigen woning De assurantiebezorger vertelde zijn slachtoffers dat hy kon zorgen voor een eigen woning, die in Lei derdorp zou worden gebouwd door een maatschappy uit Breda. Totale kosten 24 mille, waarvan f 4100,- di- aantrekkelyke voorstel in en bestaal- de ruim vier mille per persoon. Een van hen verkocht zelfs zyn win kelinventaris om de aanbetaling by- een te krygenEen vry groot aantal mensen ging niet in op het „pogingen tot oplichting dus Het verhaal van de verdachte berustte geheel op fantasie. Om te beproeven of zyn verhaal wel „echt" genoeg klonk vertelde de man het eerst aan zyn echtgenote, die het geloofde. „Een geraffineerde opzet", aldus de president. Wat heeft deze assurantiebezorger, die nog niet eerder met de justitie in aanraking kwam, ertoe gebracht deze oplichting te plegen? Volgens de verdachte heeft hy gehandeld onder „zware pressie" en zou er zelfs chantage aan te pas zyn gekomen, maar de officier van Justitie vroeg zich af of ook dit verhaal niet geheel of ten dele fantasie is. Relaties De assurantiebezorger had goede relaties in het woonwagenkamp. Een n de woonwagenbewoners wilde u auto van vyftien mille gefinan- ird zien. „Wanneer je daar niet kapot", zou hy te horen hebben ge kregen, waarby gedoeld werd op een door de verdachte overigens ont kende verhouding met een dochter van de woonwagenbewoner. De verdachte slaagde erin de wa gen te financieren op zyn eigen naam. Daarmee was hy zyn boekje te buiten gegaan en toen zou de man hem pas goed in zyn macht hebben gekregen. In een „noodsi- tatie", zoals de verdediger, mr. De Graaf, zei begon hy met een reeks oplichtingen. Uitspraak op 30 juni ,De Wurger" kwam niet De vader van de elfjarige Luc Ta- ron, die drie weken geleden in een bos by Parijs werd gewurgd, heeft gisteren een uur lang vergeefs in een dierentuin in Parijs gewacht op de moordenaar van zyn zoontje. Deze had hem opgebeld en gevraagd een ontmoeting naar de dierentuin te komen. „De Wurger", die na de moord op de jongen tientallen brieven aan po litie en pers heeft geschreven waar in hy zijn daad bekent, kwam niet opdagen. Ik wist dat het een „grap" was, zei vader Taron later. Hoewel de onbekende veel byzon- derheden omtrent de moord bhjkt te weten is de politie er niet volledig van overtuigd met de werkeiyke moordenaar van Luc Taron te doen te hebben. Hy beweert hem te heb ben gedood omdat een telefonische eis om losgeld was afgewezen. Hy zou zich echter na de moord hebben gerealiseerd dat hy een verkeerd te lefoonnummer had gedraaid. Cursisten tonen hun creaties De Stichting voor Huishoudelyke en Gezinsvoorlichting heeft gister avond in het Patronaatsgebouw in Oegstgeest haar jaarlykse modeshow gegeven. De bedoeling is dat de cur sisten van de naaicursussen, die on der leiding staan van mevrouw A. J. Keunen- de Koning, zelf hun gemaakte kledingstukken tonen. Het bleek, dat van buiten Oegst geest belangstelling bestond in krin gen van huishoudelyke en gezins voorlichting, daar de presidente mevr. P. H. Sm its-Witvliet, behalve de echtgenote van de burgemeester, ook welkom heette vertegenwoordigsters van Stichtingen uit Haarlem. Schie dam, Vlaardingen en Rotterdam. Mevrouw van Henvaarden opende de show. Begonnen werd met kinder kleding, zoals pakjes, wollen jasjes, rokjes, jurkjes, pyjama's, regencape met tegenkleur en voor teenagers katoenen overgooiers. Modekleur Dat de mode-kleur blauw is, je huweiyk goed merkbaar. De battle-dress-idee (militarylook) Een groot aantal mantels ponnen werd geshowd, veringa, die voor het derde jaar showde kreeg als dank daarvoor een bos rozen en een doos bonbons. Een leuk pakje van gordynstof was gemaakt voor de somma van tien gulden. Dat de beatle-jurk niet ontbrak is wel byna vanzelfsprekend. Eén dames was te bewonderen in de klee derdracht van het Groningse stu dentenlustrum. Na de zomerjurken en strandkle ding waren de avondtoiletten aan de beurt en tenslotte het onmisbare bruidspaar. Als dank bood namens de cursis ten mevr. Kraan bloemen en een zilveren roomstel aan, aan mevrouw Keunen, die op haar beurt aan mevr. v. Herwaarden voor haar leiding bloemen gaf. Kleinzoons van stichter leggen eerste steen MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 juni. Veemarkt. Melk- selen: 65. f 850-f 1450 per stuk, rus- 3S. Vette koeien: 260, f3.40 AT kg sch. gew„ redelijk. Vare koelen f800 tot f 1350 per stuk. kalm. '«te kalveren 139, f2.40 tot f3.20 kg .gew. kalm. Nuchtere kalveren 29, ;1.15 tot f 1.55 kg lev. gew. kalm. wte schapen 260, f95 tot f 135 per "uk, matig. Vette lammeren (over- >uders) 162 f 125 tot f 155 per stuk. jatlg. Varkens (zeugen) 38 f400 per stuk stil. Zuig- iJ9. f 60 u weldelammereh 983 '32.50 per stuk. matig. LEIDEN, 19 juni. Groente- en 'mltveiling. Aardappelen 15-30, _J«<Hjvle 16-36. Doperwten 75-89, Peu- 'u 150-255, Snijbonen 87-170. Stok ken 170-245. Tuinbonen 25-30, Kro- 20-28. Postelein 37-48, Rabarber :®-20, Spinazie 36-51, Komkommers Nl, Tomaten A 25-105. Per 100 stuks: Bloemkool A 12-51. f'wikomniers A 11-47, Sla A 5-17. Per 100 bos: Bospeen 30-57. LEIDEN. 19 Juni. Kaasmarkt. •«gevoerd 12 partijen Goudse kaas irll 6 partijen Leidse kaas. Notering if wdse kaas 1ste kwal. tot f2.94, ■1^ kaas 1ste kwal. tot f2.90. andel kalm. AALSMEER. 18 juni. Bloemen- "llng Gerbera 40-57. Bouvardla 60-85 stuk. Chrysanten tros per bos 150- "fe 9-17, wit 14-21, Orchid Beauty 43 per stuk. Rozen: Roselandla 5-8, "el van Aalsmeer 6-10, Baccarat 25- Carol 6-12, Super Star 20-35, Gar- "e 7-13 per stuk. POELOFARENDSVEEN, 18 Juni. eemenvelllng Colvilleis 40-130, ^en 35-80, Anemonen 6-14,. Anthe rs 18-26, Esther Read 5-36, Wirrals 'Preme 10-72, Duizendschoon 14-32, «dsbloemen 8-28, Dahlia's 30-80, ^Jpanula 16-34, Lathyrus 8-32, Or- ^leren 30-65. Leeuwenbekken 13-26 fr bos. Am. Anjers sim roze 4-17, j, 4-18. G.J. sim 7-9. Arthur sim 6- j. Princess Ann 14-16, Fanfare 7-10. 3-26 per stuk. Twee kleinzoons van wijlen André de Jong hebben gisteren de eerste steen gelegd voor een imposante nieuwe fabriek ten behoeve van de N.V. Andrélon-Cosmetics, die samen met de N.V. Chem.- Y fabriek van Chemische produkten is gegroeid uit de Andrelon fabriek, die in 1940 werd gesticht door de Bodegraafse kapper André de Jong. De nieuwe fabriek, die een vloeroppervlakte krijgt van 5000 vierkante meter, zal plaats bieden aan ongeveer 80 werk nemers. De bestaande fabriek, het oude „Phoenix-gebouw" biedt met zijn vier etages nog aan 187 werknemers plaats. Met de bouw van deze fabriek heeft het Andrélon-concern dan de beschikking over 3 fabrieken, 2 in Bodegraven en 1 in Emmerik (Duitsland), terwijl Chem-Y bovendien nog twee verkoopkantoren heeft in Antwerpen en in Düsseldorf. Aangezien reeds veel belang rijk voorbereidend werk aan deze steenlegging voorafging hoopt men reeds in maart 1965 het nieuwe gebouw te kunnen openen. Dit is het eerste gebouw in het Bodegraafse Uitbreidingsplan IV. De eerste steenlegging had plaats onder zeer grote belangstelling. O.m. waren aanwezig B. en W. van Bode- graven, de professoren Coops en Los van de Vrije Universiteit, de vice- voorzitter en de directeur van de Goudse Kamer van Koophandel, vertegenwoordigers van het Arbeids bureau, vertegenwoordigers van de Kath. Ver. v. d. Chem. Industrie, van de werknemersbonden in die indus trie, plaatselijke bankdirecteuren en vertegenwoordigers van de hoofd directie van de Ned, Midd. Bank, predikanten en pastoors, vele plaat selijke industriëlen enz. Aanwezig was ook met de directie, bestaande uit de heren A. J. en H. M. de Jong, mevr. M. de JongBUleveld, weduwe van de stichter van het bedrijf. Ontwikkeling De Jong aan de hand van dia's een toelichting gaven op de ontwikkeling en de groei van hun bedrijf. O.m. vertelde hy dat de heer A. J. P. H. de Jong in 1936 op bescheiden wijze begon met de fabricage van haar- verzorgingsartikelen voor kappers en drogisten, een jaar later gevolgd door haarwasmiddelen. Op 1 maart 1940 begon de eigenlijke industriële produktie onder de naam Andrélon. kort daarop volgden afspraken met de N.V. Olieraffinaderij Zuilen en de Kon. Stearine-kaarsenfabriek Gouda waardoor de heer De Jong de nood- zakeiyke grondstoffen in de moeilijke oorlogsjaren kreeg voor alkalivrye wasmiddelen. Later werd de samen werking weer verbroken. Het bedrijf groeide zeer snel, maar in de laatste oorlogsjaren kon alleen nog maar gelaatspoeder worden gefabriceerd. Onmiddeliyk na de oorlog werd de leegstaande olieslagerij „De Phoenix" aangekocht, die na een zeer ingrij pende verbouwing het hoofdgebouw Volgens drs. Van Dijk Haringvangst nog matig In de gistermiddag gehouden openbare vergadering van het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten in Den Haag deelde de voorzitter, drs D. J. van Dijk, mee, dat de ha- ringvissery tot op heden maar matig is gebleven. Tot en met 13 juni zyn slechts 19.000 kantjes maatjesharing gebracht tegenover vorig jaar 34.000 kantjes. De gewyzigde verorcening voor wat betreft de kwaliteitsvoorschrif ten by uitvoer van haring werd zon der hoofdeiyke stemming aanvaard. Tegen de verordening bezoldiging personeel was nogal verzet, vooral voor wat betreft de verhogingen voor topfiguren. Toch werd de verorde ning uiteindeiyk aangenomen, waar bij de heren T. de Haas en W. wyn- belt tegenstemden. Tenslotte deelde de voorzitter mee, dat, om herhaling van een te grote aanvoer van gezouten haring te voorkomen, de aanvoer dit jaar op verzoek van de Redervereniging voor de Nederlandse haringvissery zal worden beperkt, zodat ten hoogste ongeveer 550.000 kantjes zullen mo gen worden aangebracht. De voorzit ter kon deze aanvoeren voor ver schillende groepen van vaartuigen NOORD WIJK Rietschelf verbrand Op de tuin van de firma P. J. de Groot aan de Losplaats geraakte een rietschelf in brand. De snel ter plaatse verschenen brandweer had enkele uren nodig om de vlammende en smeulende massa te doven. De oorzaak is niet bekend. Euratom zou steun iveigeren (Van onze Rotterdamse correspondent) Het ziet er naar uit dat Eurotom vandaag formeel financiële me dewerking heeft geweigerd aan de bouw van een homogene sus pensiereactor door de N.V. Kema in Arnhem. Euratom heeft wel en dit in overleg met het Reactor Centrum Nederland geld beschikbaar gesteld voor het onderzoek dat aan de bouw van een dergelijke reactor zou moeten voorafgaan. Volgens nog onbeves tigde berichten zou Euratom de daadwerkelijke bouw van de sus pop-reactor echter nog niet verantwoord achten. Aangezien het hier een proef reactor betreft voor één bedryf, zou de Europese commissie voor atoomenergie de uitgaven voor de bouw ervan niet verantwoord ach ten. Ook zou het probleem van de afvoer van radio-actieve afvalstof fen nog niet zijn opgelost. Voor het onderzoek in het Kema- laboratorlum hebben Euratom en RCN indertijd niet alleen finan ciële maar ook daadwerkeiyke bij stand geleverd. Zo zyn verschillen de personeelsleden voor enige tijd in Arnhem te werk gesteld. Naar aanleiding van dit onderzoek heeft prof. dr. J. J. Went (groepsleider van het project) in februari van het vorige jaar al een principe schema voor een „Kema suspensie test reactor" gepubliceerd in een uitgave van het R.C.N. Toen werd over de bouw ervan echter nog niet gesproken. BEURSOVERZICHT Iets lagere markt Amsterdam, 19 juni De internationale waarden zyn vanmiddag bij de opening gemakke- ïyker van toon geweest. Dit gold voor alle hoofdfondsen. AKU werd zelfs aan de flauwe kant met een koers verlies van zes punten ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Na dat dit fonds op 488 was geopend daalde de koers, als gevolg van ge ringe aanbod, tot 484. Later trad ech ter een herstel in tot 486. Philips zak te een halve gulden tot f 152.90, Uni- lever f 1 lager op f 143.60, terwijl Een parlementslid van de grootste oppositiepartij in Ierland, de Fina Gael, heeft de activiteiten van de Nederlandse scheepsbouwer Cornelis Verolme, in Ierland aan de orde gesteld in het kader van een tussenverkiezing. De leider van de Fina Gael, James Dillon, verweet de Ierse regering in een verklaring in het parlement Ver olme een subsidie van 350.000 pond sterling te hebben gegeven voor het plaatsen van een order voor de bouw van een 30.000 ton metend schip op de Verolme-scheepswerf in Cork. Jk las in de pers dat de order i-kregen werd ondanks een inten- en heftige concurrentiestryd," zei Dillon. „De concurrentie zou geko- zyn van de Nederlandse vracht tankvaartmaatschappy in Den Haag en de president-commissaris deze maatschappy is de heer Verolme," aldus Dillon. „De heer Verolme ging erop af gaf zichzelf het contract het schip Cork te bouwen na een uitermate harde concurrentiestrijd. Wy kun nen ons allen voorstellen hoe de heer Verolme by zichzelf pleitte en met zichzelf worstelde om het schip te mogen bouwen," voegde Dillon eraan tóe. Verkocht van de firma werd. In de jaren '47 '53 werd aanzieniyk uitgebreid en de verkoop op buitenlandse markten ter hand genomen. Toen al zag men uit naar een nieuwe fabriek in Bode graven, wat evenwel niet eenvoudig was. Daarom werd in '58 een tweede De maquette van de nieuwe fabriekdie men in maart 1965 hoopt te kunnen openen. (Foto Leldsch Dagblad,) fabriek geopend in Emmerik. Dit alles werd nog voorbereid door de stichter zelf, die echter in '57 over leed en werd opgevolgd door zijn beide zoons. Hij slaagden erin de af zet enorm uit te breiden. Door de sterke uitbreiding besloot men het bedryf te splitsen in „Andrélon Cosmetica" en Chem-Y". o.l.v. resp. de heren A. J. en H. M. de Jong. Dank zij de werkzaamheden van dr. J. G. Aalders, wetenschappelyk me dewerker van Chëm-Y, ontstonden nauwe betrekkingen tussen het I researchlaboratorium in Bodegraven en het organisch-chemische labora torium van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Eerste steen Op het terrein van dc nieuwe fabriek aan de Bodelolaan, is de onderbouw van het grote kantoor pand reeds gereed. Daar was dus de mogelijkheid om op het betonnen onderstuk de eerste steen te leggen. De beide kleinzoons van wijlen de heer De Jong metselden onder toe zicht van hun vaders de steen in, waarna een heildronk werd gewijd aan het nieuwe project. De heer A. J. de Jong bood de bouwers een geschenk onder couvert aan. Vanavond krijgt het personeel in een feestelijke byeenkomst een ge trouw verslag van de gebeurtenissen van gisteren. Met het heffen van de glazen en onder het sirenegeloei van de oude fabriek werd de plechtigheid beslo „Wy leverden 350.000 pond ster ling en het schip werd te water ge laten. Er waren feestelykheden en het schip koos zee. Het voer in bal last naar Vancouver om een lading in te nemen voor de Nederlandse vracht- en tankvaartmaatschappy. Een toen gebeurde er iets opmerke lijks," vervolgde Dillon, „voordat de „blue Peter" (vertrekvlag) werd ge streken en het schip zee koos, werd het verkocht aan een firma in Am sterdam en niemand weet hoeveel die firma voor het schip betaalde. Aangenomen wordt dat het niet min der dan een miljoen pond was." Aan de minister van Industrie en Handel, Jack Lynch, vroeg Dillon: .,Ik zou de minister willen vragen ons te zeggen of het waar is. dat de ze order door de heer Verolme van de heer Verolme werd verkregen on danks een harde concurrentie en waarom het nodig was een subsi die van 350.000 pond te verlenen?" Dillons rede was het gesprek van de dag onder de parlementariërs. Men verwacht dat of premier Sean F. Lemass of Lynch antwoord zal geven op de beschuldigingen van Dillon, vooral omdat hy heeft be weerd, dat de Ierse regering reeds heeft toegezegd nog een subsidie van 350.000 pond sterling aan Verolme te verlenen voor de bouw van een tweede schip. prys dan op de wereldmarkt gold. Toen dit schip door de dochtermaat- schappy werd verkocht, leed de maatschappy een „aanzieniyk ver lies". aldus de woordvoerder. Het be treffende schip, de „Amstelhof", werd verkocht aan de Stoomvaart- maatschappy Nederland in Am sterdam. Kon. Olie goede weerstand bood op f 159.90 (f 160.10). Hoogovens werden 2 punten lager geadviseerd op 628. Ook de laatste dag van deze beurs- week bracht weinig zaken. Er werd op het Damrak geen enkele steun ondervonden van Wall Street, waar de Nederlandse hoofdfondsen giste ren praktisch geen veranderingen te zien gaven. Alleen aandelen KLM sloten op de Newyorkse beurs een halve dollar lager, hetgeen vanmid dag koersdrukkend voor dit fonds in Amsterdam werkte. Gedurende de gehele beursduur bleef de omvang van de handel vandaag klein met weinig veranderingen. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU deze beursweek circa 4, Hoogovens circa 8 punten. Philips zakte circa f 1 in, daarentegen boek te Unilever byna f 1.- winst. Kon. Olie daalde een halve gulden. Alles bij elkaar een lusteloze beursweek voor de internationale waarden met wenig zaken. Dit door gebrek aan kooplust. De ondertoon van de markt is goed, doordat van aanbod op grote schaal geen sprake is. De hoek van de handel in claims Ned. Kabel bleef vanmiddag gesloten. Er werd vol staan met een adviesprys van f 650.-. Deze prys ligt iets beneden die van gisteren. De scheepvaartsector was nauwe- ïyks prijshoudend. Ook het meren deel van de leidende culture? lag ge- makkeiyker. De staatsfondsenmarkt was beslist aan de flauwe kant. Het aanbod in deze sector blijft nog steeds aanhouden, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig is. Aandelen Ngombezi zetten de koers stijging verder voort. Leidsche Wol werd gevoelig lager geadviseerd. De niet onbelangryke hogere winst over het afgelopen boekjaar van Arch N.V. was nog niet van invloed op de koers van de aandelen van deze maatschappy omdat genoemde winst no gin een te kleine kring bekend was. Claims Elsevier verlieten van daag de markt, met die van Varios- sieau en Van Berkei's Patent werd een aanvang gemaakt. BEURS VAN AMSTERDAM Vrydag, 19 juni 1964 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000/- Verkeerd Een woordvoerder van Verolme in Nederland heeft verklaard dat de be weringen van Dillon „slechts gedeel telijk juist en een volkomen verkeerde interpretatie der feiten" zyn. De woordvoerder wees erop, dat op „her haalde en dringende verzoeken van de Ierse regering" aan Verolme een scheepswerf in Cork werd gebouwd om de armelyke bevolking werkgele genheid te verschaffen. „Wij begonnen er met volkomen ongeschoold personeel en in het be gin werd er op de Ierse werf twee maal zo langzaam gewerkt als op andere scheepswerven, daar er geen geschoolde arbeiders waren," aldus de woordvoerder. „We hebben de ar beiders geschoold tegen hoge kos ten." Ned. *58 4% Ned '59 4% Ned '60-1 4^ Ned '60-n 4% Ned '59 4% Ned '60 4% Ned '61 AM Ned '63 AM Ned '53 3% Ned Gb obi. 3% Ned '47 3% Ned '51 3% Ned '53 I-n Ned '56 3% Ned '48 3% Ned bel cert. 3% Ned '50 I-n 3% Ned '54 I-n 3% Ned '55 I 3% Ned '55 n 3V4 Ned '37 3 Ned Gb ob '46 3 Ned dol In. *47 3 Ned Inv cert. 3 Ned '62-64 3 Tndlë "37 3 Tndië "37 A 3 Ned wonbl '57 6 Ned wonbl '57 4% Ned. wonbl '60 AM ACTIEVE AANDELEN 95*4 94 7 a 95% 94U 93'i 93 H 92*s 92*4 88% 83 Mx 82M 86%x 8611 86*4 90*4 96A „Verlies" Toen er geen orders binnenkwa men, werd besloten op de Ierse werf een schip te bouwen voor rekening van één van Verolme's dochtermaat- schappyen tegen een iets hogere WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 juni Londen 10.11%10.11%; New York 3.61123.62rk; Montreal 3.34 i—3.35; Parys 73.85%—'73.90'2Brussel 7.26— 7.26% Frankfort 91.10%—91.15%; Stockholm 70.49%70.54%; Zürich 83.33%—83.93%; Milaan 57.91 57.96%; Kopenhagen 52.38%—52.43% Oslo 50:60%—50.65%; Wenen 14.01% —14.02%; Lissabon 12.59%—12.61%. Amst. Rubber 116* 115 Ver HVA-miJ. 155% 154% A.KÜ 489% 485% Deli My cert. 132.-* 133.— Hoogovens cert. 630* 628% Philip, gem bez 153.50 152.80 Unilever cert 144.80 143.70 Dordtse petr 749 746% Kon P f50 f 20) 160.10 159.80 Holl Amer Ltfn 114 113% Java China Pak 143 142% KLM 68 67.50 Kon Ned St.boot 152%* 151% Kon Paket My 144 145 Stoomv MiJ Ned 137% 137% Nlev Goudr cert 108% 109% v Ommeren cert 255 254 Kon Rott Lloyd 139 140 N Scheepv Utile 1327, 132 NIET-ACTIEVB OBLIGATIES Prov en Gem.lenlngen A'dam '47 3% A'dam *43 3% R'dam *53 I 4% Idem *37 1-1113% 91 92 94% 91 91 91 94 90 Bankwezen Bank N G 85' 5% Idem '58 5 Id N WB "62 4% BVG Rspbr '52 BVG Rspbr f 500 100 100% 92% 169 141% 99 j| 99% 92% 168% 141% Irdustr Obligaties Philips Dol '51 89% 98% Premieleningen Alkmaar '56 2% A'dam '53 3 A'dam *51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam '56 Hl 2% Breda '54 2% Dordrecht '56 2M Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haas '52 I 2% Idem n 2M R'dam '52 I 2% Idem n 2M Idem *57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Zuid-Holl '59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- Interunle f 60 Nefo f 60 Robeco Unitas f50 Ver Be2 v 94 f50 136.50 Amst Bank 401% Cultuurbank 25% Holl Bank U eert, 245 Ned Handelmij. 354 Ned Mid bank 218 Rott Bank 356 Twentse he Bank 330 Industrie Ondernemingen Albert Heiln 615 Berkel'e Pat 240 Borsumtl -Wehry 73% vorige slotkoers koers v heden 81 80% 118% 85% 85% 82 82 92 92 91% 91% 82 81 80% 82% 80% 79 79% 90 91 97 96 90% 90% 89% 84% 85 85% z 84 84 i Kredietinstellingen 202.50 509.50 509.50 136.50 396% 8ronsw Calvé Delft eert 999% K Pap v Gelder 171 K Ned Grofsm 130% De Gruyter prefb 151% Holl Constructie 498 Ing bur v B.nI1v 167% Tnternatlo 300 v Kemp en Beg 140% Kon Zout Ket1«»n 860 Leidse Wolspry 537 Mflller en Co NB ain Ned Kabelfabr Philips pref *ntt Droogd MU Ver Maehfabr Ver Touwfabr -"■« Vlhamy 162% 350d 53.- 302% VERKLARING DER TEKENS Walvisvaart Wernlnk's Bet mij Wilton FHenoord v wyk Heringa l Zaalberg 1 Mijnbouw en petrnleo Rtllton 2de r4 Kon Petr ff 20) 1 Am er fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Stee] Cities 8ervice General Motors Kennecott Repohltc Steel Shell Ot) Union Pacific Un States Steel Voorlopig genoteerd Bank N G 64 5 1 Bieden Ex dividend ExciHim Laten 55% 221 209

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 15