ralvez trok de hoofdprijs in libre-loterij te Yigo NIKATOU verrassend Der by-winnaar 1964 Ook bij Leidsche Hout kampioensvlag in top TENNISCOMPETITIE BELGISCHE ZEGE IN DRAFINTERLAND PUBLIEK BRAK MOREEL VAN PINTO LFC- LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 8 JUNI 1964 De 34-jarige ex-toreador José Galvez, die een maand geleden biljartwereld verraste met een Europese titel vóór Ceulemans het kader 71/2 heeft in Vigo het wereldkampioenschap libre wonnen met het nieuwe recordgemiddelde van 135.35. In een (odzakelijk geworden barragepartij versloeg hij met behulp van it chauvinistische publiek de moreel gebroken Portugees Pinto, e aan het begin van de laatste middag nog de beste kansen op titel had gehad. jchandelijk gedrag ran toeschouwers Met twee punten voorsvrong op n ïlvez en Scholte was Pinto aan finaledag ibegonnenmaar hij \s extra zwaar belast omdat - Mrijdleider Vignolas de laat- l. Magen zo enorm met het pro- \mma had zitten knoeien, dat v Portugees zondag vrij kort A' lose GALVEZ Voetbaluitslagen Betaald voetbal Amateurs OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND fV-Quick 6—0 pmersteynChèvremont 12 vV—Vlissingen 11 lick '20—CW 1—2 fièvremontPurmersteijn21 pingen1WV 0—5 STAND 8 11— 2 8 10— 5 8 10-13 6 13— 9 1 10—15 1 6—16 fV 4 4 0 0 jèvremont 4 4 0 0 Wek '20 6 4 0 2 pv 6 2 2 2 piersteijn 6 0'15 «singen 6 0 15 Districtsbeker Iftbeldam—DHS 3—1 B-OW 3—6 tedunumDOCOS 3—0 krathon—DCV 0—5 •Musschcn—DHL 7—1 WiroBlauw Zwart 31 PC—HOV 4—3 pptunusSlikkerveer 2—6 Zaterdagvoetbal TWEEDE KLASSE A jfeldoomND SM2—1 (Zwart Wit kamp) krjansdam—ZCFC 0—1 (Heerjansdam degr.) TWEEDE KLASSE B ®ter VooruitIJsselmeervogels 13 (IJsselmeervogels kamp.) Reserves KNVB achter elkaar tegen Domingo en Vervest moest uitkomen. Daar kwam tenslotte dan nog de bar rage bij, zodat het geen verwon dering wekte dat de toch al ner veuze Pinto, die in zijn hele bil jartloopbaan nog nooit zo dicht bij een internationale titel is ge weest, er tenslotte onderdoor ging. De grootste knauw had Pinto ge kregen in de partij tegen Vervest, waarin de Portugees na een zege op Domingo aan een remise voldoende had om kampioen te worden. Toen misdroeg het publiek op de stamp volle tribunes zich dermate, dat alle buitenlanders er schande van spra ken. Dat de Spanjaarden hoopte op een barrage voor Galvez, die Scholte in de eerste beurt had uitgeschakeld, was een normale zaak. Maar de wijze waarop men trachtte Pinto van de wijs te brengen, spotte met alle be grippen van sportiviteit. Als Pinto miste, klaterde een tergend luid ap plaus op en ook toen Vervest, die, ge ërgerd over zoveel onsportivlteit, in het midden van de partij alles ging spelen behalve libre en de Portugees bewust drie kansen bood om de partij uit te maken, tenslotte met een serie van 195 de eindsttreep overschreed, barstte een ovatie los zoals de Belg by het winnen van een kampioen schap in eigen land nog nimmer heeft ontvangen. De altijd correcte Pinto was volkomen gebroken, leek zich echter in het begin van de bar rage hersteld te hebben maar toen de Uitslagen „Killer" stand van buiten ontmoet. Het ook jammer voor Galvez, die de titel zonder deze hulp wellicht eveneens veroverd zou hebben. Hij immers was veel harder dan Pinto, meer het type van een „killer" dan de Portugees. Galvez dus trok de hoofdpijs in de loterij, die een kampioenschap in het libre is geworden. Want in deze spel- soort behoeft beslist niet de sterkste te zegevieren al geschiedde dat in Vigo dan wel omdat de geluksfac tor een grote rol speelt. Daarvan kan Henk Scholte meespreken, die ten slotte op een vijfde plaats eindigde met het voor zijn doen bijzonder ma tige gemiddelde van 84.48. De eerste verliespartij van de Nederlander te gen Witte in acht beurten, een vol komen onlogisch resultaat, had wel iswaar het moreel van de Eindhove- naar niet geheel gebroken, maar is toch de Nederlandse kampioen sterk blijven beïnvloeden. Desondanks is hij blijven vechten en na zaterdag behoorde Scholte door een zege op Domingo, terwijl Vervest. in de eerste beurt Galvez had verslagen, nog tot de favorieten. Want het was haast wel zeker dat Pinto zijn beide laatste partijen zou winnen. En dat gaf Scholte een kans op de barrage als hij Galvez versloeg. De Brabander had zich voorgenomen ten koste van desnoods een groot aantal beurten de Spanjaard er onder te krijgen. Maar het lot besliste anders. In deze voor de Nederlandse kampioen zo belang rijke partij, moest Scholte van acquit gaan. Via een trekstoot zou Scholte al snel de positie voor de serie Ame- ricaine hebben gehad. Zijn inzet was echter iets te zacht en de ballen ble ven voor Galvez in ideale positie achter. De Spanjaard maakte daar van een dankbaar gebruik. Tikte in één beurt de partij uit en de kansen van Scholte waren verkeken. Vervest Domingo Weingartner Witte 500 2 493 250 Poupon Weingartener Pinto Domingo Witte Berardi Barrage: Galvez Pinto 500 8 328 62.50 34.33 43.43 166.66 reserves promoveren Dank zy een beter doelgemiddelde in de competitie zijn de reserves van LFC gepromoveerd naar de reserve eerste klasse. De kanaries wonnen zaterdag op het terrein van ONA de wedstrijd tegen Laakkwartier 2 met 20, waardoor de drie aan de halve beslissings-competitie deelnemende elftallen LFC 2, Laakkwartier 2 en ONA 2) alle op twee punten uitkwa men en de doelcyfers in het geding kwamen. Die waren van de kanaries het best Het team van Roomburg, dat vorige week in de Overgangs klasse de kampioenstitel ver overde en daarmee de Leidsche Hout voorgingv.l.n.r. Peter Tiele. An ja Pino. Joly O verdij- kink, Jean Monod de Froideville en Lex Karamoy. 500 l 5ÜJ 249 6 222 Galvez Pinto Vervest Berardi Scholte Domingo pnt car brt hs gem. 14 3792 28 500 135.35 12 4078 47 500 86.76 11 3153 34 500 92.73 10 2510 27 500 92.96 10 2619 31 498 2743 38 493 2436 45 405 2097 44 335 72.18 54 13 47.65 Weingartner 0 230 32 34 7.18 Het algemene gemiddelde van Gal vez (135.35) betekent een verbetering van het wereldrecord dat sedert no vember '54 (Buenos Aires) op naam stond van Carrera met 92.38. (Van onze medewerker) Nimmer tevoren in de geschiedenis der Nederlandse rensport is het voorgekomen dat zovele deelnemers streden om de hoogste eer der driejarige volbloeds: de Derby. Het werd een bijzonder fraaie strijd tussen de 13 paarden. De stalgenoten Flokarin en Poitou gaven tezamen het tempo aan, gevolgd door High Hat en Aquilian. Kort voor de bovenbocht stuurde de Engelse jockey Rickaby zijn paard Aquilian naar voren en deze ging als leider de rechte lijn in. Easter Surprise, met Van der Kraats in het zadel, viel toen de leider aan en het scheen, dat een dezer in het adem benemende duel zou zegevieren, doch aan de buitenzijde char geerde de outsider Nikatou, met de Belg Muyldermans in het zadel, en deze werd met twee lengten verschil de glorieuze Derby winnaar. De foto moest uitwijzen dat Aquilian met een neus Easter Surprise voor de tweede plaats had geklopt. High Hat werd vierde. Bij de tweejarige volbloeds zege- "ierde Right Royal (A. van Dijk) voor Walkure en Delaware. De favo riet Mambo (Kammerzelt) stelde in de Relkoprijs niet teleur en klopte Ulysses en Mowgli. Een bijzonder fraaie strijd gaf de Grote Prijs der Amateurs, die Eddy van Dijk met Rex Mundi na een hevig gevecht met Agram met een halslengte in zijn voordeel besliste. De Belgische heerrijder Sombrljn met Rex werd op 1V4 lengte derde. Derby-winnaar MUYLDERMANS Nottelman zegevierde met Vrijdag !n de internationale draverij zorgde Nottelman voor de verras sing. Vitalis was snel gestart, met Walter Mitty en Vlieger D in zijn voetspoor. Quicksilver was niet zo vlug weg als zijn gewoonte is, doch zette energiek de achtervol ging in, zij het ten koste van enige kleine fouten. Kort voor de bovenbocht kreeg Marseille de kop, doch de Franse import Pigh Life II, in uitstekende vorm, ging Marseille voorbij. Toen sprintte Nottelman met Vrijdag en op de van hem bekende wijze ging deze naar een luid toegejuichte 1.21.6 zege. De eerste overwinning van Nottelman na een hem ruim twee jaar geleden overkomen ongeluk. Quicksilver S werd vierde. In de openingsdraverij overmees terde Con Brio (W. Leeuwenkamp) gemakkelijk de steeds leidende Ca nard S met Charles Hollandia als derde. Yewel Boy had weinig moeite om de Palmprijs voor zijn rekening te nemen, waarin Yucatan Z the Saint naar de derde plaats verwees. Annemarie d'Aster leek in de Coni- ferprijs met een vrij veilige grote voorsprong niet meer te benaderen. Het pakte echter anders uit, want de merrie veel later geheel terug en Vergay met Bento Hollandia behaal de in 1.27.8 de zege voor Axworthy B al. 3.40, 1.70, 2.70, koppel 7.30, wi. f5.80, pl. 2.30, *.iv. z.iu Koppei yl.70, cov. 9.40. Magnolia-prijs1. Auerhen S (J. Wagenaar Jr) (1.26.-); 2. Zeno; 3. Zln- garo. Tot.: wi. f3.70, pl. 1.50, 1.30, 1.50, koppel 4.70, De 1 4.70. Saratogaprijs: 1. Right Royal (A. W. van Dijk); 2. Waikuru; 3. Delaware. Tot.: wi. 13, pl. 1.80, 2.20, koppel 6.70, cov. 3.70. Derby: 1. Nikatou (J. Muyldermans); 2. Aquilian; 3. Easter Surprise. Tot.: 15.80, pl. 3, 2.10, 1.70, koppel 12.20, 6.10. Rex. Tot.: wi. f6. pl. 1.90. 3.10, 1.50, (Van onze tennismedewerker) Eén Lcidse Overgangsklasser kwam gisteren, al de pogingen van Pluvius ten spijt om deze laatste competitiedag in het wa ter te doen vallen, tóch op het gravel. Dat was kampioenskan didaat de Leidsche Hout I. Na het nodige „spons"- werk kwa men om 3.30 uur twee ba nen speelklaar. Amsterdammers (Dash 2) en Leidenaars, even later felle tegenstanders, kregen in eensgezinde arbeid de „are na" droog. Mej. Nijeboer mocht voor de Leid sche Hout het spits afbijten tegen de geroutineerde mevr. Salomé, vorig jaar nog vaste speelster van hoofd klasser Dash I. In de uitwedstrijd had mej. Nijeboer met 6—2, 6—0 een onaantastbare zege geboekt. De topspin-forehand, het geduchte wa pen van de Leidsche-Hout. speelster, bleek toen voor mevr. Salomé een te groot obstakel bij haar pogingen om voor Dash een winstpunt te verove ren. Met een revanche-gedachte in het hoofd kwam de Dasn no. 1 op de baan. Niets leek zij te kunnen inbrengen tegen de jagende fore hands van mej. Nijeboer, afgewisseld met dropshots en als mevr. Salomé trachtte de volley te gebruiken, de lob. Met 40 voor mej. Nijeboer be gonnen de Leidsche-Hout suppor ters al opgelucht adem te halen. Dat punt kon welhaast niet meer verloren gaan. Maar mevr. Salomé is een vechtjas. Zij ging scoren met lage. schuine forehands in de back hand-hoek van mej. Nijeboer. Het werd 43. Een uiterst geconcen treerde mej. Nyeboer vond het ant woord op de forehands van haar een met veel underspin geslagen 1 ma, 6—2, 6—2. De Amsterdammer korte cross-backhand. Dat dwong de kon geen vat krijgen op het grillige Amsterdamse tot meer loopwerk dan spel van Bonte, die dropshots, harde zij zich had voorgesteld. In écn forehands, vollies en smashes, euke- ruk werd het 6—3 voor mej Nije-1 le uit het achterveld, dooreenmixte boer. Voor Dash bleek dat althans tot een gerecht dat hy waarschijnlijk voor het eerste DE. het einde. In zelf nog nooit, eerder zo had bereid de tweede set was mej. Nijeboer op- Alles lukte! Met 2—1 rekende men permachtig. Bij 5—1 en 40-0 voor in het Leidsche-Hout kamp op 3—1 de Leidsche-Hout nummer éen een met het eerste HU. van Bob Lim opleving van mevr. Salomé. die 3 tegen v. d. Wijngaarden. Dat leek matchpunten met de volley zowaar ook zo te zullen worden, want de teniet deed 5—2, maar op het vierde Leidsche-Hout aanvoerder kwam op matchpunt was de topspin-forehand 5—3 en kreeg tweemaal setpunt, om van mej. Nijeboer onbereikbaar toch nog tegen het alles halen van scherp tegen de zijlijn. 6—1 en 1—0 1 v d. Wijngaarden te sneuvelen. 5—7. voor de Leidsche Hout. De tweede set was bijna een reprise winti 1 van de eerste- Het werd 4—0 voor LlWClrSe Wina Bob Lim, die daarna ondanks her- Het werd echter geen 20 meth^lde, malen game-point te hebben, het tweede D.E. Had Rerge-Henegouwen uitwed strijd met 62, 60 gewonnen van mej. IJspaard, nu moest in een van beide zijden, de hinderlijke dwarse wind ten spijt goed gespeelde partij, met 26, 6—1, 46 het hoofd buigen. In de eerste set was de Amster damse het eerst ingespeeld. Mevr. Van Berge-Henegouwen kon tot aan 05 geen bal behoorlijk van het racket laten komen. Pas bij die stand ging het beter lukken. Wel kon mej. IJspaard de set binnenha len, 6—2, maar het was te zien dat zij in de tweede voor een aanzien lijk moeilijker opgave zou komen. De dropshot, geliefkoosd wapen bij de Leidsche-Hout elite, gaf mevr. Van Berge-Henegouwen openingen in de velddekking van haar tegen standster en daar schoot de fore hand hard en laag in, 61. Jammer dat mevr. Van Berge-Henegouwen in de derde set het geluk niet met zich had. Enkele dubieuze ballen werden in haar nadeel gescoord en dat resulteerde in een 4— 6 neder laag, 11 dus. Duidelijk Frank Bonte haalde in twee sets een duidelijke zege binnen op Bijls- omzet f215.675. from. res. 1ste klasse: LFC 2 «akkw. 2 2—0; (LFC 2 prom.) Zaterdagvoetbal Hes. derde klasse A. HBSS 2—Zwa- Jiwen 3 2—1. NA-COMPETITIE RESERVE ELFTALLEN Groep D: Huizen 2RCL 2 40. Groep E Quick Boys 2Zwart Wit '28 2 5—1. Groep F: Quick Boys 3Zwart Wit *28 3 3—4; Excelsior P 3—WGZ 2 3—5. Groep G: NSW 2—Die Haghe 2 4—1; Quick Boys 4—Excelsior P 2 7—0. In de Gouden Regenprijs verraste Blauwe Druif B (Verhoeve) w. f 15.80), door de favoriet Zoon van Calumet naar de tweede plaats te verwijzen. Zambesi ontnam Y Y Ha nover het derde geld. In de slotdraverij startte Zeno (Vergay) zeer snel en nam weldra etn vrij ruime voorsprong. Wagenaar jr. zette met Auerhen S de achter volging in en leverde voortdurend sirijd met de leider. Aanvankelijk sloeg Zeno de aanvallen af, doch in de laatste fase van de strijd bleek Zeno geheel „leeg" en Auerhen zege vierde overtuigend in 1.26.- km.-tijd. Zrngaro werd derde. De uitslagen luiden: Tamarlndeprljs: 1. Con Brio (W. Leeuwenkamp) (1.31.2); 2. Caracara S; Palmprils: 1. Yewel Boy (J. H. Schol ten) (1.2- Saint. Tc 1.70. koppel 5.10, Conifeerprljs Vergay) (1.27. Bastogne. Tot.: wi. f3.60, pl. 1.20, 1.90, 1.10. koppel 9.30, cc Goudenregenprljs 2. Axworthy B; 3. geen spel meer kon maken en met 46 de eer aan de lange, taaie Am sterdammer moest laten, 2—2. Spanning t>e spanning steeg ten top. Nog twee punten had de Lefdsche-Hout I nodig om zich kampioen te kun nen noemen. De punten kwamen uit het DJD. en het H.D., maar eer het zover wasDe dames van de Leidsche-Hout kwamen met 46, 02 achter, bepaalden zich toen tot het achterveld en waar de volley faalde, won de drive afgewisseld met de lob, 46, 63, 64! Het H.D., een „vast" punt voor de Leidsche Hout I, gaf als resultaat 86, 68, 86 voor het duo Bob Lim en Frank Bonte. Laatstgenoem de was in deze zo belangrijke party uiterst wisselvallig. De zege was dan ook te danken aan Bob Lim. die het initiatief nam en Bonte by 5—5 in de derde set, na 52 vóór, mentaal „opkrikte". De Nederlandse draver-equipes, die zaterdagavond in Sterrebeek' in het strijdperk traden in de draversinter land BelgiëNederland hebben het opnieuw niet tot een zege kunnen brengen. In het puntenklassement leden zy een nederlaag van 82 tegen 76 punten. Overigens nog een geflatteerde nederlaag, omdat de rechter van aankomst In het laatste onder deel van deze traditionele wedstrijd een grandioze vergissing beging door de Nederlandse merrie Yankee Maid als eerste te plaatsen, terwyi zy als tweede door de finish kwam achter de Belgische draver Reine Du Mou lin Nog erger maakte deze rechter het door dit paard als derde te qua- lificeren achter Quirlo, die nota bene enige lengten achter Jit duo binnen kwam. Het gevolg was een vrijwel massale demonstratie van het talrijk opgekomen publiek, zelfs zo dat de betrokken Belgische rechter van aan komst onder bescherming van de po- wi. f 15.80. li tie zyn jury-toren moest verlaten. Een minder prettig einde van deze overigens uitstekend geslaagde spor tieve manifestatie, waarbij prestaties wei-den geleverd van internationaal formaat. De prachtige windstille avond brachten nieuwe records aan de lopende band. reeds ingeleid in het onderdeel 4-jarigen, waarin de Belgen met Unworthy, Uu Gamin en Ultimatum heer en meester wa ren. Zelfs het uitstekende verzet van Bromelia en de in de eindfase zo sterk teruggekomen Bonaire en Bold Mac konden hieraan niets afdoen. Een puntenachterstand van 47 tegen il was het resultaat. Het tweede onderdeel was een dra- verij, zo boeiend en mooi, dat zy in de historie zal blyven geboekstaafd als een der spannendste uit de his torie. De trouwe Aleid Williams deed ais leidster tot in de laatste bocht haar plicht, doch toen nam Axkit Hollandia magistraal gereden door Martin Vergay haar taak over. Voortdurend aangevallen door To- rantil en Acrobaat bleef de jonge De laatste meters van de Der by op Duindigt. Winnaar werd Nikatou met jockey J. Muylder mans. hengst echter meester van het terrein en won in de snelle tyd van 1 min. 21 sec. Daar ook Acrobaat, Aleid Williams en Albatros in de voorhoede eindigden werd de puntenachter stand gereduceerd tot 13 punten (60—47). Alles was toen mogelyk. De favo riet Walter Hollandia faalde echter volkomen, zodat alles moest komen Yankee Maid. De merrie hield de terd door Reine du Mulin. Doch tot ieders verrassing werd zy desondanks uitgeroepen tot winnares. Zelfs deze „rechteriyke" hulp was niet voldoen de deze landenwedstrijd te winnen. Met slechts zes punten verschil won nen de Eelgen <82—76). Positieve resultaat voor Nederland dat Zahir B en Zanto zich met tyden van 1 min. 19.7 sec. en 1 min. 20 sec. in de Europese elite-iyst plaatsten. Ondanks het door de Belgen ver oorzaakte incident was deze dravers- mterland byzonder spannend en boeiend, een der beste sinds 1946. Honderden Nederlanders waren op Sterrebeek aanwezig en hebben voor al by de byzonder fraaie overwin ning van Axkit Hollandia hun aan- f 13. Jeugdcompetitie Opnieuw gelijkspel voor Quick Boys Voor de vierde maal in successie heeft de jeugdploeg van Quick Boys in de promotie-degradatlecompetllie een gelijkspel geboekt. By de Mus- schen speelden de Katwykers 44, Ook nu heeft de kans op winst er weer volop ingezeten, maar de slo pende competitie en de vele toer nooien hebben hun sporen achter gelaten by de jonge blauwwitten, die zich niet over de matheid heen kun nen tillen. De Rotterdammers namen in de eerste minuut door Fenneker de lei ding, maar moesten daarna het initiatief aan Quick Boys laten dat in de 20ste minuut door Haasnoot de balans in evenwicht bracht. In het resterende deel van de eerste helft kregen de Katwykers nog vele goede kansen, doch die werden niet benut. Na de hervatting waren De Mus- schen sterker, maar scoorde Quick Boys. Adri Pluimgraaff bracht de stand op 12. Pas vier minuten voor het einde kon Prins voor de Rotter dammers de score recht trekken. De stand luidt nu: CW 5 9 Noordwyk 4 4 Herm. DVS 5 5 Quick Boys 4 4 Musschen 5 5 Celeritas 5 1 De eerste drie promoveren. De wedstryd NoordwykQuick Boys. zaterdag a.s., Is dus van groot belaug. werd tweede achter de triomferende Belg Ohé Kintrabel. De draf van Zane Grey in het laatste rechte eind was echter zodanig, dat uitschake ling niet misplaatst zou zyn geweest. De uitslagen waren: Prys van België: 1. Unworthy 'Belg.) (1.21.-); 2. UnGamin (Belg Toto: koppel f6.50, cov. f4.90. Prys van Nederland: 1. Axkit Hol landia (N.) (1.21.-); 2. Torantil (B.); 3. Acrobaat (N.); 4. Aleid Wiliams <N.>. Toto: w. f4.90, pl. f 1.90, fl.70, f 1.80, koppel f 7.—, cov. f 4.30. Benelux-prys: 1. Yankeè Maid (N.) (1.19.4)2. Quirlo <B.); 3. Reine du Moulin (B.); 4. Zahir (N.).-Toto w. f2.50, pl. f 1.30, f2.10. f2.80, koppel #10 f6.—

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 9