Henk Scholte favoriet voor weer groot libretitel Regering wenst een loonstop TWEE NEDERLAGEN VOOR VERVEST IN VIGO Njord-stuurman te licht bevonden.... administratieve hulp Zeer matig spel van LZC tegen Neptunus C. N. V. - VOORZITTER LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 6 JUNI 1964 SPORTa VAN VAND> anavond in Moskou iftLev JASJIN tegen Oranje jVan onze speciale verslaggever) ïfkkou zaterdagmorgen Nie- ■pand minder dan Lev Jasjin, door leien beschouwd als 's werelds beste illfoetbalkeeper, zal het doel verde lgen van het Russische elftal, dat ranavond in het Dynamo-stadion D Moskou het Nederlandse selectie- -^eam ontmoet. E nJasjin is niet de tnlge ster in de rode formatie: niet Mtinder dan acht internationals, E|uing:evuld met drie jonge, opval- fcnde spelers, worden door de Rus- haifcn in het veld gestuurd met de 'n ndracht „winnen". CJw Henk Scholte en de Spanjaarden Domingo en Galvez stonden gisteren nerveus in een hoekje toe te kijken hoe Berardi uit eindelijk spelend met een van Galvez geleende keu de Belg Jos Vervest diens eerste nederlaag toebracht in het toernooi om de wereldtitel libre te Vigo. Toen de Argentijn in de vijfde beurt het eerst de 500 bereikte, groeide de spanning onder de runners-up van wie Pinto nog bezig was zijn ontmoeting met de opnieuw falende Weingartner in winst om te zetten. Niet overtuigend Want Vervest had weliswaar nog 378 punten voor de boeg maar hij mocht ln staat worden geacht een remise te bewerkstelligen en dan zou hij de leiding behouden. Maar de Belg. de enige die zich aan alle fes tiviteiten rond deze titelwedstrijd onttrekt om zich geheel op het kam pioenschap te concentreren, had al twee dagen niet zo overtuigend ge speeld als men van hem gewend is. In de nastoot hield hij een moeilijke positie over, speelde bewonderens waardig kalm de ballen aan de korte band bijeen en miste toen op onbe grijpelijke wijze een eenvoudige mas- sé. De spanning in het kampioen schap was teruggekeerd. Vooral voor Scholte was de zege in Berardi een grote opluchting. De Nederlandse kampioen Is na zijn ongelukkige ver liespartij tegen Witte steeds sterker gaan spelen en na overwinningen op Berardi in vijf beurten en Weingartner in drie beur ten, had hij nu slechts twee beurten nodig om zijn superioriteit over Pou- pon te bewijzen. =4 LEV JASJIN tegen Nederland de Sovjet-Unie rat sterk i aantreden, heeft twee Men wil in de eerste plaats 5t elftal testen voor de strijd in halve finale van de Europese ndenbeker, half juni in Barcelona, e Russen hebben voor die landen- eker ernstige plannen en zy zul- daarheen met hun topspelers 1. Maar ook omdat Nederland arvtb verrassend goed voor de dag is ekomen in de eerste twee wedstrij- Jen van de tournee, heeft men de P Sarootmeesters in willen zettenjuist Moskou, hoofdstad, moet die rereeks van Nederland worden ge uit. opstelling van het Russische team i als volgt: doel: Jasjin, achter: jitkoes, Sjoestikow, Vadim Ivanov Danilow, midden: SJikoenow en Foronin, voor: Sjislenko, Valentin, ïv, ponedjelnik en Goesainov. deze elf zijn Sjitkoes, Vadim )v en Danilov debutanten, die drie zijn beslist geen on- lekenden. Men heeft er hier in de bijvoorbeeld allang op aange- rongen dat de jonge Vadim Iva- in de topselectie zal worden pgenomen. Ik team Elek Schwartz hier tegen- ver zal stellen, was vanmorgen og niet bekend. De scheidende ondscoach heeft ook voor zijn latste wedstrijd weer de nodige loeilijkheden. In de eerste plaats het elftal moe. De spelers heb- a in een week tijd bijna 7.000 llometer gevlogen en per trein af- elegd en zij hebben natuurlijk ook eel ervaringen en indrukken te erwerken gekregen, termorgen, bij de training, heeft ot overmaat van ramp Guus Haak i blessure opgelopen. Hij trapte de grond en loopt nu in het im- osante hotel Leningradskaja rond flink opgezwollen enkel, ambert Verdonk zal wellicht wei ;eer mee kunnen spelen. Zijn in iiew opgelopen blessure is zo goed Is genezen. Schwartz wilde verder fwachten hoe de spelers zich van morgen voelden alvorens de opstel- ®g van het elftal te geven. is men in het Nederlandse deie wedstrijd tot een goed einde je brengen en daarmee „hun" Elek Schwartz een prachtig afscheids- leschenk aan te bieden. 'erigens Officials PQders dn te maken, vooral hier in Mos kou. De spelers zijn, met de begelei- [Xlng,uende officials, donderdag gearri veerd. Men heeft het gezelschap savonds een voorstelling aangebo- ?sen.fen van het wereldberoemde Bols- hoi-ballet, dat voor elke voorstel- .„«■uP? al maanden tevoren is ultver- lU5CUlocht enj bteravond kon men het Nederlands elftal zien zitten aan de rand uit Je piste van het al even beroemde de ï?roskouse staatscircus. De zorg jje Russen strekt zich ook uit de maaltijden. Gisteren kon men in de nabijheid van de keuken van oe'. hotel een Russische official aan treffen, die zorgvuldig de gerechten Voorproefde. Het was een man die _,Inen ^ier heeft aangesteld om rcoiui|pecjaaj Gezicht te houden op de maaltijden die buitenlandse sport ploegen in Rusland krijgen opge diend. Men kan zich voorstellen dat jdeie official vrij gemakkelijk aan omvang is te herkennen.... Schaaktoernooi in Katwijk Voor de tweede ronde van het Kat- wjjkse Rijnmondschaaktoernooi werd in de hoofdgroep slechts écn partij gespeeld. Mr. Mulder was verhinderd z[jn partij tegen mr. De Groot te spelen, terwUl ook Westra bezet door de voorwedstryden om het Ned. kam pioenschap niet kon spelen. Zo werd alleen de partij KohlbeckHoek ge speeld. Hoek zette in de opening een venijnige val op, die hem een pion opleverde. Kohlbeck had grote moeite dit verschil te nivelleren, wat hem wel gelukte, maar toch een moeilijke stelling opleverde. Met een lokzet. die een voor Hoek schijnbaar winnende doch in feite verliezende stelling op leverde, kon Kohlbeck toch, zij het met veel moeite, de volle buit bin nenhalen. Stand: 1. A. J. W. Kohlbeck 1V2 uit 2; 2/3. mr. A. de Groot en W. G. Demmendal beiden 1 uit 1; 4. R. D. Westra ba uit 1; 5. mr. A. J. Mulder 0 uit 1: 6. D. Hoek 0 uit 2. Uitslagen andere groepen: B: C. BarnhoornW. Binnendijk xx; Th. van den BergW. B. Swets 10; Roes—H. Soesilo uitgesteld. C: T. SoesiloH. Veldhuijzen 10; HaasnootH. Oosterink 10; C. ui DuynC. van Mal 01 D: W. van Rooyen—J. Verkuyl 1O; J. H. Riem ensH. Neuteboom libaP. de MolJ. Schaart 01. A.s. dinsdag wordt in Katwijk de derde ronde gespeeld. De laatste ronde van het Leids schaakkampioenschap, die gister avond gespeeld zou worden, is uitge steld en verschoven naar maandag 15 juni, op de clubavond van L.S.V. PhUidor. De beslissing is dan wellicht reeds gevallen, want de afgebroken party tussen J. C. Kort (LSG) en J. J. Piket (Philidor) zal dinsdag a.s. op de LSG-avond worden hervat. Indien Kort deze party mocht winnen (en zyn kansen moeten inderdaad hoog worden aangeslagen dan zal de L.S.G.-er onbereikbaar worden al zyn tegenstanders. Nog geen uur Door de resultaten van de middag partijen moest Scholte 's avonds te gen Vervest spelen, de ontmoeting, men algemeen als de finale had getipt. Nog geen uur duurde deze party. Toen trad Scholte als een triomfantelijk overwinnaar in drie beurten uit het strijdperk en Vervest een teleurgesteld „het is daan" horen, een wel wat voorbarige conclusie want zelfs met twee ver- liespartyen kan men hier nog kam pioen worden. Maar de reactie var Vervest was wel begrijpelyk. Terwijl hy zelf krampachtig de keu hante rend, de positie van de Americaine niet- had kunnen bereiken, gaf Schol te in zyn derde beurt een prachtige demonstratie van de dry fserie langs de banden. Zó rap caramboleerde de Eindho- venaar dat de veel langzamere Pou- pon op de andere tafel uit cadans raakte en een tydje stopte. Moei lijkheden waren er voor Scholte tij dens de eerste 440 punten niet. Met een ratelend vingerknippen beloon den de toeschouwers keer op keer de Nederlandse favoriet voor de titel hy weer feilloos door de hoek keerde of tientallen caramboles in perfecte styi by elkaar tikte. Na 300 onderbrak Scholte zyn rush ging samen met de arbiter by het spelerstafeltje een glas water drin ken, klopte de pommerans los en ze te vervolgens zyn wandeling voort. Toen de finsh al in zicht kwam be gonnen de zenuwen een woordje te spreken en de laatste 48 cai boles werden wat meld. Maar in werkelijk gevaar kwam de Brabander geen moment en beheerst scoorde hy de bevrydende 488ste carambole. Betty Stöve in drie finales Betty Stöve, de Rotterdamse ten nisspeelster, heeft drie finales van het toernooi in de Zuidengelse plaats Havant bereikt. In de halve eind- stryd enkelspel schakelde zy de Brit se Ann Owemen uit met 6-4 6-4. Betty Stöve heeft zich voorts ge plaatst in de finales dames dubbel spel en gemengd dubbelspel. Met haar stadgenote Elly Krocke versloeg zy in de voor-laatste ronde van het dames dubbelspel de Britse combina tie Lee-Owen. De cyfers waren 7-5, 6-3. Samen met de Zuidafrikaanse speler Jackie Saul zal zy uitkomen in de eindstryd van het gemengde dub belspel. In de halve finales wonnen Betty Stöve en Jackie Saul met 6-2 6-2 van de Britten Henderson en me vrouw Pitts. Willem II plaatst vijftien spelers op transterlijst vyftien Willem Il-spelers zijn op de transferlyst geplaatst. Slechts Nico van Gelderen werd op eigen verzoek op de lyst geplaatst. Tot de overige spelers, die de Tilburgse club te koop aanbiedt, behoren o.m. Koopal, Ma- thieu. Smolders, Verwyst, Walhout en De Wit. Vast staat dat Dijkmans, vorig jaar door NEC ter beschikking van Willem II gesteld, terug gaat naar de Nij meegse vereniging. Coudyser zal voorts weer voor Anderlecht gaan spelen. Hollandia-roeiwedstrijden Na het aanzienlijk aantal re cordverbeteringen, op de eerste dag van de roeiwedstrijden in Alphen, kon men verslaggever Aad van Leeuwen juichend door zijn indrukwekkende microjoon horen zeggen, dat dit heus niet alleen het gevolg van de meewind was. Het peil van onze Neder landse roeiploegen gaat sterk om hoog, vooral dat van de jonge ploegen. Men kan zelfs constateren, dat de stroming in de Oude Ryn tegen de roeirichting in stond. De patroonhul- van het dubbelloops geweer waar de finishschoten werden afge vuurd dreven namelijk voor het bal kon van Hotel 's-Molenaarsbrug in de richting van de start voorby! De roeiprestaties waren dus werkehjk van uitstekende kwaliteit. De eerste dag van „Hollandia" heeft zeven nieuwe baanrecords opgeleverd. Al by de eerste belangrijke wed- stryd, die tussen de oude Tweeën van Njord en Argo werd het duideiyk dat het, ondanks het regenachtige weer tot snelle tyden zou komen. Na deze race, die door de Leidenaars met ruime voorsprong werd gewonnen werd Njordstuurman Klum perbeek door één van de officials naar de weegschaal geleid, gewogen, ente licht bevonden. Uitgesloten!?) ter, bewees de NJordtwee nogmaals zyn overmacht door ook hier met enige lengten licht van Argo te win- n. Het baanrecord over 2000 meter vermoedelyk door Njord van 8.03.2 op 7.47.4 gebracht. Wordt Njords pro test tegen de uitsluiting niet toege- ezen, dat is het voor Argo met een jd van 7.59.2. Laga zorgde ook voor een schitte rende recordverbetering door met zijn nieuwelingen/vier I (nieuwelingen is lieu we naam voor jong A) met tyd van 6.52.8 het oude record van 7.15.0 te verpletteren. Tinton le verde een soortgelyke prestatie door het record by de nieuwelingen twee van 8.17.6 op 7.48.2 te brengen. Die Ley the Zouden de blikken naar Wapenin gen gaan? Zou het baanrecord, zo even zo schitterend door Koch en Bergsma gevestigd, niet worden er kend? Ook Argo had binnen de oude recordtyd geroeid en zou dus, indien Njord zou worden uitgesloten, ook het baanrecord op zyn naam krygen. Re glementair moet een stuurman vyftig kilo wegen en, zo hy te licht is, moet er ballast aan boord worden meege nomen. Deze ballast bleek even later, in de vorm van een nat trainingspak inderdaad aanwezig te zyn geweest. Men mag hopen, dat de wedstryd- leiding de Leidse roeiers, die veruit de beste ploeg vormden, hun blikken en hun baanrecord zullen toekennen. Later, by de sprintrace over 500 me- By de dames zagen wy het record nieuwelingen vier, dat op 4.01.2 stond, eerst met 3.55 naar Die Ley te en vijf minuten later met 3.47.9 naar Nau tilus gaan. De Vliet noteerde 4.04.6 min. Aan de Die Leythe meisjes nu de zware taak de Rotterdamsen vandaag in de finale te bestrijden. By de ach ten nieuwelingen (dames) bereikte De Hoop een baanrecord met 3.42.0. De Vliet kwam hier tot 3.45.6. De traditionele afsluiting van de eerste dag der Hollandia wedstrijden, de achtervolgingsrace over vier kilo meter voor overnaadse vieren hjkt op een halve „Head of the River", Onge. veer het halve aantal ploegen roeit met per ploeg het halve aantal roei ers over de afstand van de „Head". In minder dan de helft van de daar voor in Amsterdamse kringen gebrui- kelyke tijd hadden de vele rekenaars de officiële tyden vastgesteld. Het laatste baanrecord van de avond ging naar Laga I, dat voor het eerst ir geschiedenis van deze wedstrijden der de 15 minuten roeide. Het record werd van 15.04, vorig jaar, ook dooi* Laga gevestigd, op 14.56 gebracht. De Lagaploeg had het voordeel in rustig water te roeien omdat hy als eerste gestart was. Triton I. als vierde ge start en als derde geëindigd, bleek tweede te zyn met een tyd van 15.01. Laga III als tweede gestart en gefi nisht en Nereus, als zevende vertrok ken en als vijfde binnengekomen deelden met een tyd van 15.03 tie derde en vierde plaats. Uitslag en Poup»n 4 2 4 Scholte 500 2 472 Witte 199 3 198 Galvez 500 3 347 Berardi 500 5 375 Vervest 126 5 113 Weingartner 18 3 12 Pinto 500 3 377 Vervest 27 3 17 Scholte 500 3 488 Poupon 422 10 149 Witte 500 10 342 Galvez 500 2 492 Weingartner 27 2 27 Domingo 159 7 86 Berardi 500 7 339 Galvez 5 8 497 Scholte 5 8 488 Pinto 5 8 500 Berardi 5 6 500 Domingo 5 6 468 Vervest 5 6 499 Witte 6 4 342 Poupon 6 2 335 Weingartner 6 0 34 9.00 Advertentie GEVRAAGD roor on» ABONNEMENTEN. ADMINISTRATIE Schriftelijke sollicitaties aan de N.V. LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. Leiden. Afdeling Leiden NeVoBo Wijziging in competitie Spartaan De Vries naar Ajax? (Van onze correspondent) Plet de Vries heeft te kennen ge geven dat Ajax grote belangstelling voor hem heeft en over zyn transfer reeds met Sparta in onderhandeling is. De Vries acht zelf de kans groot dat hy naar Ajax gaat. Met Bergholtz van Feyenoord is het een beetje een mysterie. Een Rotterdams blad berichtte gisteren, dat Anderlecht sterk in hem geïnte resseerd is en een ruil met Stockman voorbereidde. By Feyenoord weet men van niets enBergholtz weet ook van niets. De enige club, die hij vaag noemde, was Fortuna '54, doch dat Charley Bosveld van Enschede „solliciteert" bij Feyenoord. Ook hier over is officieel niets bekend. In de beslissingscompetitie voor een plaats in de reserve eerste klasse speelt LFC 2 vanavond in Gouda (ONA-terrein) tegen Laakkwartier 2. Indien de kanaries erin slagen deze ontmoeting te winnen eindigen zy geiyk met Laakkwartier 2 en ONA 2 en promoveren zy, dankzy een beter doelgemiddelde in de normale com petitie. 166.6 42.20 50.00 250.00 13.50 22.71 71.42 I avond een ledenvergadering, waarin 134.82 enkele belangrijke punten aan de orde 96 04 werden eesteld. 9411 Om tot een verbetering van het 75.50 bestaande competitie-bestel te komen 7186 wPr(i besloten van de 2de klasse af 66.12 de ploegen te splitsen ln 2 maal zes 45.15 teams. 46.67 van iedere groep promoveert één 8.40 en degradeert één team. Dit geeft jonge ploegen de kans om in een jaar tyd tweek lassen te stygen. In de 1ste klasse zal eerst een halve competitie worden gespeeld, waarna de bovenste zes in een hele compe titie om het kampioenschap zullen spelen. Van de onderste zes zullen na het spelen van een hele compe titie twee ploegen degraderen. ATLETIEK Ondanks 4-2 overwinning: Het waterpolo-team van de Leid- sche Zwemclub heeft gisteravond in Poelmeer ook de derde wedstryd van de competitie, tegen Neptunus Zaan dam, in winst omgezet (42). Om dat het Waddinxveense De Gouwe tegen het Hilversumse HZC een ver rassende 34 nederlaag kreeg te in casseren, zyn de vooruitzichten op het kampioenschap van 2 B voor I/ZC zeer rooskleurig. Het spel, waarmee de overwinning op Neptunus werd behaald, was ech ter niet om opgewonden over te zyn. Sleutelstad gaan de donkere wolken zich opstapelen. De Leidenaars ver loren in De Zyl van het Alkmaar - DAW met 13, waardoor De Sleutelstad de onderste plaats in 2A met het Haagse DVZ blyft delen en DAW de ranglyst ongeslagen aan voert. Het Leiderdorpse DKD wacht nog steeds op het eerste winstpunt. In Den Haag werd met 61 van DES verloren. Moeite Een mat spelen LZC heeft met het stugge Neptunus Zaandam meer gehad dan aanvankelyk werd verwacht. De Leidenaars gingen met een superieur gevoel te water, maar kwamen vooral in de eerste periode bedrogen uit, omdat de Zaankanters zich niets van de reputatie van de LZC aantrokken. Neptunus had zelfs de beste kansen op de openingstref fer In het tweede gedeelte ging het iets minder slecht. De Leidse forma tie trok snel en massaal in de aan val, waardoor spelers vry kwamen. Toch kwam het eerste doelpunt op gelukkige wyze tot stand. Simon Ouwerkerk onderschepte een uitworp var. doelman De Jong en speelde de bal direct door naar Ad Moolhuyzen, die via de paal raak schoot. Even later werd het 20, toen Roland Koedoder een combinatie tussen Ouwerkerk en Moolhuyzen doeltref fend afrondde. LZC speelde een gewonnen wed stryd en nadat Schoof enige fraaie kansen onbenut had gelaten, scoor de Moolhuyzen 30. Weliswaar re duceerde Nico Doets de achterstand de Zaankanters tot 31, dat Schoof en Doets uit het water waren gestuurd. Toen even later Moolhuyzen de kant moest opzoeken, wa« het voor Gerrit Schoen een klei ne moeite Jan Heek voor ae tweede maal te passeren: 42 Lusteloos De Sleutelstad Is er in De Zijl niet in geslaagd zich uit het schynsel van de rode lantaarn te werken. De Lei denaars verloren na een lusteloos partijtje waterpolo met 13 van een DAW, dat geenszins de indruk ves tigde een serieuze kandidaat voor de titel in 2 A te zijn DAW nam in de eerste speeltyd door Hans van Bekkum de leiding. Zonder opwindende ogenblikken ver streek deze periode. Even kwam er in het tweede gedeelte tot 02 opvoerde. Tot in de laatste periode bleef de situatie ongewyzigd. Taco Riet stelde de zege van DAW veilig door van ver raak te schieten. Doelman Van Rooyen verkeek zich volkomen op dit schot. Dat Cees van Hooidonk er kort voor het einde nog in slaagde doelman Martin Zwaan te passeren, was alleen nog van belang voor de statistieken. Aan de nederlaag kon deze treffer niets meer afdoen. In Den Haag heeft DKD weinig ins gehad tegen een nogal fors spe lend DES. De Hagenaars waren on- getwyfeld de betere ploeg, temeer omdat het de Leiderdorpers én aan de nodige conditie én aan de nodige routine ontbreekt, terwyi ook het spelersarsenaal nog niet toereikend is. DES won met 61 na een duel waarin Dick van der Kwaak halver wege de derde periode wegens een gezichtsblessure, door een klap ver oorzaakt, het veld moest ruimen. Dick van Gaaien zorgde voor het enige DKD-doelpunt. Wedstrijd Sportief De Leidse Dames Atletiek Vereni ging „Sportief" organiseert zondag in het sportpark Leidse Hout een uitge breid atletiektoernooi, hoofdzakelyk voor de jeugd en de atleten die uit komen in de B, C en D-klassen. De enkele A-numers echter zyn goed be zet en dat zyn dan de 400, 800 en 3000 meter heren, waarop spannende stryd te wachten staat. Om 12 uur reeds gaat Jan van Heek een poging doen om hoger dan 150 te springen. De mogelykheid daartoe is aanwezig. Wat de loopnummers betreft vangt om 2.15 uur het hoofdprogramma Rijksgoedkeuring voor Den Hommel By het gemeentebestuur van Utrecht is gisteren de ryksgoedkeuring bin nengekomen voor de bouw van het buitenbad „Den Hommel". Aangezien de technische voorbereidingen voor ditp roject geheel zyn voltooid, kan op zeer korte termyn met de bouw van dit zwembad worden begonnen. Zodoende kunnen in 1966 de Euro pese zwemkampioenschappen in dit bad worden gehouden. De kosten worden op ruim 4.5 miljoen gulden geraamd. Het project omvat onder meer een wedstrydbassln van 50 by 22 meter, waarin acht banen kunnen worden uitgezet, een afzonderiyke springkuil met springtoren en plateaus op 5, 7.5 en 10 meter. Aan de noordzyde van het wed strydbassln Is een betonnen tribune geprojecteerd met 1000 zitplaatsen, daarachter kunnen nog demontabele tribunes met circa 2000 zitplaatsen worden neergezet. Men verwacht voor de Europese zwemkampioenschap pen ongeveer 6000 toeschouwers, zo dat er nog tribunes moeten worden bygehuurd. Tydens de zwemkampioenschappen kan met behulp van een tydelyke installatie het water ln de springkuil en dat ln het wedstrijdbassln op respectieveiyk 27 en 23 graden Celsius worden gebracht. Caron verbetert Europees record De Franse zwemster Christine Ca ron heeft gisteren in Parijs het Euro pees record op de 100 meter rugslag verbeterd en gebracht op 1 min. 09.5 haar naam met 09.6 seconden. Het wereldrecord op deze afstand De voorzitter van het CNV. de heer J. van Eibergen, heeft uit de gerichte adviesaanvrage van de regering aan de S.E.R. be grepen, dat de regering volgend jaar een loonstop wenst. Op het congres van de Christeiyke Bond van Werknemers in de textiel- en kledingsbedrijven „Unitas" in Utrecht zei de heer Van Eibergen gistermiddag, dat de vertegenwoordi gers van de vakbeweging in de S.E.R. onmogelyk antwoord kunnen geven op de vraag, wat er volgend jaar met de lonen moet gaan gebeuren. Eerst moet bekend zyn, wat er in de Troon rede staat, maar de regering be schouwt de gerichte adviesaanvrage kennelijk als bouwstenen voor de Troonrede. Ten aanzien van de prysontwlkke- iingen meent de C.N.V.-voorzitter, dat de rode streep byna is bereikt. By het loonakkoord heeft de vak beweging rekening gehouden met een prijsstyging van 5 procent over heel 1964, maar dit niveau Is nu reeds bereikt, zodat er geen ruimte meer Is voor verdere prysstygingen. Bij het prijzengesprek met de rege ring zal de vakbeweging volgende week woensdag een duideiyk stand punt bepalen. Sprekende over de loonontwikke ling zei de heer Van Eibergen voorts nog, dat niets er op wyst dat de span ning op de arbeidsmarkt begin 1965 zal worden gewyzigd. „Als vakbewe ging wensen wy niet in een hoek te worden gedrongen", aldus de C.N.V.- voorzitter, die de belastingen in land „schandalig hoog" noemde, n zich wel afvroeg of een belastingver laging met één miljard zo maai gelyk is. De vraag is of wy niet belasting moeten gaan heffen op de dagelijkse gebruiksgoederen, zoals in het buitenland gebruikeiyk is. De heer Van Eibergen is persoon- ïyk van oordeel, dat aan de huren iets moet worden gedaan, maar hoging zonder meer acht hy niet WIELRENNEN Stol ere-lid van KNWU John Stol, het 80-jarige, nog altyd actieve lid van bestuur en sportcom- mlssie van de Koninkiyke Neder- landsche Wielren Unie, is gister avond tydens een buitengewone al gemene vergadering van de KNWU -t ere-lid van de Unie benoemd. Stol behoorde tussen 1905 en 1918 tot de sterkste zesdagen-rt Rutt - tiie 1907 ln New York. Driemaal, in 1913, 1914 en 1918, werd hy sprint kampioen van Nederland. Ook in de achtervolging en op de tandem be hoorde het „Jongste" ere-lid van de KNWU tot de groten van zyn tyd. Ronde Oostenrijk De zevende etappe van de Ronde an Oostenrijk heeft een dubbele Ne derlandse triomf opgeleverd. Terwyi het veld de tyd nam om to bekomen etappe van de dag tevo ren, waren Jo van der Vleuten en Nico Lute alweer volop ln de strijd. Uiteindehjk won Van der Vleuten de 187 km lange etappe van Spittel/ Drau naar Koeflach in 5.01.03. Nico Lute werd tweede in 5.01.33 en cLe Belg Geeraerts derde ln 5.04.36. De uitslag was verder: 4. Cesnar (Oostenr.) z.t.: 5. Striedner (Oostenr) z.t.; 20. Dolman (Ned) 5.11.45: 22. ex aequo: o.a. De Jong (Ned) 5.11.58. Het algemeen klassement luidt: 1. Schuetz (Lux) 28.06.29; 2. Schlek (Oostenr) 28.12.18; 3. Frisch (Oos tenr) 28.14.33; 4. Dolman (Ned> 28.21.46 5. Mueller (Oostenr) 28.22.10; Lute (Ned) 28.26.49 11. Van der Vleuten (Ned) 28.30.23; 14. De Jong (Ned) 28.37.55. Algemeen ploegenklassement: Ï.Ne. der land 85.26.40- 2. Luxemburg 85.39.30; 3. België 86.00.05. Ronde van Italië De uitslag van de 20ste etappe van de Giro, van Coni naar Plnerolo (254 km) luidt; 1. Bitossi (It) 8.22.03 2. Adornl (It) 8.24.01: 3. Motta (It) 4. Zilioli (It) 5. Anquetil (Fr)6. De Rosso (It)7. Geldermans (Ned) 8.43.51; 57. Lute Ned) zelfde tyd. Anquetil behield de leiding in het algemeen klassement. Dauphine Liberé André Darrigade won gisteren d,e 9de etappe van het criterium van de Dauphine Liberé voor tie 221 km van Gap naar Valence had hij 5 uur 43 min 3 sec nodig (gem. 38.663 km/u). Darrigade was in de eindsprint de snelste van een groepje van 28 ren ners, van wie onze landgenoot Den Hartog zesde werd geplaatst. De algemene rangschikking is: 1. Uriona (Sp) 46.21.37; 2. Poulidor (FT) 46.23.35 3. Martin (Sp) 46.25.09; 4. Gabica (Sp) 4655.40; 5. Bahamontes (Sp) 4656.15; 14. Den Hartog (Ned) 4651.38. In het puntenklassement be zet Den Hartog de eerste plaats. Heurus G-erben Karstens heeft gisteren ln het Belgische Fleurus opnieuw ieta van zyn verloren gegane vorm terug gevonden. In de 115 kilometer lange wegwedstrijd, waaraan 102 renners deelnamen, eindigde de Leidena&r op de vierde plaats. Winnaar werd Jean_ Marie Gorez. die voor de 115 kilo meter 2 uur en 48 minuten nodig had. Uitslag: l. Jean-Marie Gorez (Bel gië); 2. José Samyn (Belg); 3. Fer- nand Hermie (Belg); 4. Gerben Kar stens (Leiden); 5. Jean Pierre Mallet (Belg)12. Ad van Kemenade (Eind hoven) 13. Adrie van Tilburg (Bre da). Duinhorst Na de banen van het Olympisch Stadion en Oirsbeek, zal ook „Duin- horst" in Wassenaar d« renners van Nederland en Zwitserland ln de „pis te" krygen. Zondag 14 Juni komen de baanploegen van Nederland en Zwit serland op de Wassen aar se betonnen baan. In het nationale team is zoals reeds gemeld ook de Sassenheimse rermer Bart Zoet opgenomen. De Nederlandse ploeg ls als volgt samengesteld: Sprint: Van der Touw en De Graaf. Tandem: Koel en Paul. Achtervolging: Oudkerk. Ploegachter volging: Zoet. Schuuring. Oudkerk en lucvvcx- Corriellsse 1 kilometer tydrit: Van antwoord als geen re'kenïng wordt der Touw. De wedstryd in Wassenaar gehouden met de kwaliteit van de öe8lnt om 2 uur- woningen. Waardering had de Cri.V.- voorzitter voor het regeringsvoorstel betreffende de A.O.W.-verhoging, maar hy vroeg zich af of de last van de premieopbrengst voor de kleine zelfstandigen niet te zwaar wordt. In een wedstryd voor het toer nooi om de districtsbeker van de KNVB heeft HBS ln Rotterdam met 31 van CVV gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 17