GOLD STAR 'n klasse apart! Dr. Oppeiiheimer 25 jaar predikant O K PITTIGE éCO SIGARETTEN 1,25 Fitms van deze week in Leiden „Hij was vannacht bij me" in Studio Nog groter tekort op handelsbalans Opgericht 1 maart 1860 VrijcLg 5 juni 1964 Tweede blad no. 3127$ Leicls universiteitspredikant Dr. K. E. H Oppenheimer, sinds 1962 werkzaam als universi teitspredikant, is dit jaar de tweede Leidse hervormde predikant, die zijn zilveren ambtsjubileum herdenkt. Herdacht ds. H. J. van Achterberg onlangs dit feit, dr. Oppenheimer doet dit a.s. donder- Dr. Oppenheimer werd op 21 de cember 1905- uit een doktersgezin te Berlijn geboren. Hij studeerde eerst klassieke letteren en wel speciaal geschiedenis van de wijsbegeerte te Freiburg, Kiel en te Berlijn, waar hy ook is gepromoveerd en was daar na enige tijd werkzaam als weten schappelijk ambtenaar aan de uni versiteit van Berlijn. Naderhand stu deerde hij nog theologie aan de Gelegenheid tot gelukwensen Het ligt met in de bedoeling van dr. Oppenheimer om een herdenkings rede uit te spreken en ook niet om officieel te recipiëx-en. Wel hoopt hij donderdag 11 juni van 's morgens half twaalf tot 's middags twee uur 'an 's middags kwart voor vier 's avonds tien uur thuis te zijn (Fagelstraat 53). Dr. K. E. H. Oppenheimer Rijksuniversiteit te Groningen. Na dat de heer Oppenheimer in 1938 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk en hij eerst nog ongeveer een jaar te Groningen werkzaam was geweest als hulpprediker, werd hij op 11 juni 1939 door prof. dr. W. J. Aalders, toen nog hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, be vestigd als predikant van de her vormde gemeente van Nieuw Dor drecht in de classis Emmea Op 25 augustus 1946 verwisselde de jubila ris deze gem. met die van Hallum in de classis Leeuwarden en op 10 oktober 1948 werd hij door ds. H. C. Touw uit Nijmegen, toen nog stu dentenpredikant te Utrecht, beves tigd als predikant van de hervorm de gemeente van Leiden, waar hij was beroepen als de eerste (hervorm de) studentenpredikant. Sinds 1962 treedt dr. Oppenheimer op als uni versiteitspredikant. Dr. Oppenheimer was vele jaren lid van de provinciale kerkvergade ring van Zuid Holland. Van zijn hand verschenen tal van artikelen en bijdragen in verschillende perio dieken. Zo o.a. in „Wending", in „In de Waagschaal" en in „Woord en Jaarvergadering NV V er. T ouwf abr ieken Op de jaarvergadering v de N.vr Touwfabrileken te "Rotterdam zijn de jaarstukken goedgekeurd nadat tal van vragen waren gesteld, waarop voorzitter mr. J. J. Fokma en directeur mr. J. Bosman soms het antwoord schuldig bleven onder het motto de concurrentie niet wijzer te maken dan zij al is. Wel werd ver nomen dat de dochteronderneming in de VB. in feite een verkooporga nisatie is die zeer te kampen heeft met concurrentie, welke het prijspeil drukt, voornamelijk van oogstgarens die het hoofdbestanddeel van het Amerikaanse verkooppakket vormen. De regering van Tanganyika, de grootste producent van sisalvezel heeft een uitvoerrecht op ruwe sisaL ingesteld, maar niet op verwerkte si sal. Deswege was de N.V. genood zaakt over te gaan tot de bouw van een sisalspinnerij ter plaatse, het geen een investering van f3 miljoen vergt. De spinnerij zal nog dit jaar ©p gang komen. De koperen pijpenfabriek on derdeel van het bedrijf ontwikkelt zich in tegenstelling tot de tapijt- afdeling .nog steeds niet erg gunstig. Afstoten van deze fabriek is niet mo gelijk door de ligging op het teiTein en de belangrijke investeringen. Ove rigens meent de directie dat de moei lijkste tijd achter de rug is, mede om dat het tot ontwikkeling brengen van het aardgas de vraag naar buizen heeft doen stijgen. De heren A. J. Buyser en mr. J. va nDuyvendijk treden als lid van het College van Commissarissen af wegens het bereiken van de leeftijd van 72 Jaar. In hun plaats koos de vergadering het Kamerlid mr. P. A. Blaisse in Den Haag als deskundige in EEG-zaken en de heer J. H. J. van Eek in Laren, bankier te Amsterdam. De heer H. Bodde Bouman werd als commissaris herkozen. Over de vooruitzichten in 1964 werden, behalve wat betreft de afde lingen voor tapijten en koperen bui zen, geen mededelingen gedaan. Het dividend ad 15% is betaalbaar van 12 juni af. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Nicolaas Rudolf Alfred, zn van W. A. A. Bosch en C. van Zwieten; Theo Leonardus. zn van J. Kuijt en L. G. Schuitemaker; Jacoba Johanna, dr van L. P Maurits en L. F. J. Beekman; Boer; J. A. Delmeer en J. C. W. Êlderhorst en E. C. D. J van der Werf en C. M. C. Rooda en C. Nap; K. en M. A. W. Heuvel e OVERLEDEN W. Guldemond, 73 jr, w.v. J. T. Boer; C. Oudshoorn, 73 jr. e.v. H. Stik- kelorum; A. van der Plas. 87 Jr. man; W. P. Kerkvliet. 62 Jr, man; L. Goddijn, 98 Jr. man Universitaire benoemingen Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd drs. F. J. Bekker, we tenschappelijk ambtenaar in vaste dienst by de psychologie, tot weten schappelijk ambtenaar le klasse; dr. A. Cats, wetenschappelijk hoofdamb tenaar in vaste dienst bij de reuma tologie, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A: dr. R. J. Djajadinin- grat, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de in wendige geneeskunde, tot weten schappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst; dr. H. J. V. H. Geise, hoofdassistent bij de organische che mie tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; dr. H. P. M. Goddijn, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de sociologie, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A; dr. J. J. Hamming, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse bij de heel kunde tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst; mej. dr. K. A. E. Meijers, wetenschappe lijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de reumatologie, tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar A; drs. P. F. J. Obbema, tot wetenschappelijk ambtenaar bij de bibliotheek- le klasse in vaste dienst. Leidse Hervormde Jeugdraad besloot actief seizoen Met „De vrouwen krijgen haar sin Tot besluit van het winterseizoen 1963-'64 heeft de Leidse Hervormde Jeugdraad gisteren in de geheel be zette zaal van het St. Antoniusclub- huis aan alle medewerkenden een toneelavond aangeboden. In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter, ds. A. J. Lamping, zijn voldoening uit over de grote belang- telling voor deze avond, waarmede op feestelijk wijze een zeer actief en geslaagd seizoen worden afgesloten. De aanwezigen hebben zich deze avond uitstekend geamuseerd met de opvoering, die de toneelgroep van het Hervormd Jeugdwerk in Heem stede onder regie van Henk van Er- kelens gaf van „De Vrouwen krijgen haar zin", een blijspel in twee be drijven geschreven door de Spaanse TV-schrijvers Serafin en Joaquin Al varez Quitero en in het Nederlands bewerkt door Alfred Pleiter. In dit geestig Spaans getint spel zagen de aanwezigen hoe het moge lijk is, dat de flinke zelfbewuste jon ge advocaat Adolfo gekneed wordt tot een gewillige om gunsten sme kende jongeling. Zoals een mug zich bi) iedere beweging meer vastwerkt in het kleverige web, zo worstelt hy vergeefs in het web van intriges, insinuaties en dorpsroddel, dat de Verbouwings-uitverkoop Tientallen werkeiyke koopjes horloges, klokken, sieraden cassettes JUWELIER - HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 207. Nachtwandeltocht Gezien het succes van de eerste tocht, die vorig jaar 81 lange af- standtippelaars(sters) boekte, or ganiseert de Leidse wandelsportver eniging „Willen in Kunnen" (lid van de Wandelkring Leiden en de K.N.B. v. L.O.) van vrijdag 19 op zaterdag 20 juni wederom een nachtwandel tocht over een afstand van 60 km. Het parcours voert de deelnemers (sters) langs bos, duin en strand en biedt de Vierdaagse tippelaars (sters) onder hen weer eenwelkome trainingsmogelykheid. De start heeft vrijdagavond tussen 22.30 en 23 uur plaats vanuit de zaal van het Parochiehuis in de Maria Gyzen- steeg (naast de Overdekte, Haarlem - merstraat). De deelname staat open voor dames en heren van 17 jaar en ouder, die allen by het volbrengen de start in mogelyk tot uiterlyk F amilieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren; Marc Cornells, z.v. Hu- versVenis, Rotterdam; Roelof Al- bert, z.v. Ruuler— Zuidweg, Den Bosch; Ex-ic z.v. Seev. d. Graaf, Baarn. Overledenir. W. C. v. Etten, 51 jr.. Maarssen; M. J. M. Verstraaten, 80 jr. Schijnddel; P. G. ter Haak( 71 jr. Driebergen; S. Beenhakker, 87 jr., Rotterdam. vrouwen om hem weven, totdat hy uiteindelijk huwt met de dorpsscho- ne, die zy voor hem hadden bestemd. Overigens niet tegen zyn zin, want Juanita la Rosa is een inderdaad knappe jongedame, die vele aanbid ders afwyst om met Adolfo te kun nen trouwen. Daar alle medewei-kenden een vrij- wel even grote bydrage leverden tot een welgeslaagde toneelavond, vol staan wy ditmaal met het weergeven van de rolverdeling, die er als volgt uitzag: Coco Granneman (dorps- schone Juanita). Wil van Leeuwen (Adolfo), Henny Jansen van Galen (pastoor don Julian), Ineke v. d. Wetering (Sansita, don Julians zus ter), Trudy v. d. Steeg en Karin Esselman (resp. Angela en Pilar, dochters van Sansita), Janny Stoffer (Concha de dorpsroddelaarster), Ruud Muis (dokter don Cecillo) An neke de Voogd (Dona Beien, Juani- ta's tante). Jan Wynstroom (de ho peloos verliefde jongeman Pepe), Hans Broekmeyer (in de dubbelrol van dienstmeisje en dorpsmeisje), Dick Granneman (knecht Guitarra) en Piet Hogendyk (de Koster). Banketbakkers houden congres De afdeling Leiden van de Ned. Banketbakkersvereniging treedt in de komende week als gastvrouwe op van de 75ste algemene vergadering van deze vereniging. Maandagavond vindt er in restaurant Van der Heyden een begroetingsby eenkomst plaats. De dinsdag wordt vrij gehouden voor de jaarvergadering, welke in de Stads gehoorzaal plaats vindt. 's Avonds vertrekken de deelnemers naar het Casino in. Noordwyk, waar Sempre Avarvti's Jong en Jolig zorgt voor een muzikale cocktail. Voor woensdag staat een rondvaart over de Kagerplassen op het programma, met een afscheidslunch in de Kaag- societeit. Voor de dames en zy, die niet aan de jaarvergadering deelne men is, er dinsdagochtend een verras- singstocht, die o.a. naar Avifauna zal leiden. RECTIFICATIE De Leidsoh Dagblad-wisselbeker, beschikbaar gesteld voor het zang- concours van de Ring Leiden e.o. is niet, geUjk gemeld, voor een jaar in handen gekomen van het Dubbel- mannenkwartier „Onderling Kunst genot" uit Nieuw Vennep, (300 p), daar dit kwaitiet geen lid van de Ring is. De beker is toegevallen aan „Halleluja" te Oude wetering, welk koor 299 punten behaalde. Vertrek uit Leger des Heilskring Kapiteine da-a. F. A. G. de Klark en kapiteine E. Berman, de beide vrou- weiyke officieren, die ruim anderhalf jaar de leiding van het Leger des Hells hier ter stede hebben gehad, zullen binnen enkele weken naar el ders vertrekken. In verband met dit vertrek vindt zondagavond om half acht in de korpszaal aan de Hooi gracht een vaarwelsamenkomst plaats. De toekomstige standplaats van de beide officieren is Yerseke. Wie hun opvolgers zullen zyn is nog niet bekend. PENDELDIENST Van Leiderdorp naar Wilhelminabrug Dinsdag wordt, zoals bekend, de Wilhelminabrug aan de Hoge Ryn- dijk gedurende ongeveer drie maan den voor het ryverkeer afgesloten. Voetgangers, wielrijders en brom mers kunnen de brug blijven passe- Op het traject van iyn 1 tussen Oegstgeest en de Hoge Ryndyk zullen de bussen van de N.Z.H. geheel vol gens dienstregeling biyven rijden. Op het traject van lyn 1 tussen Wilhel minabrug (Oostzyde) en Leiderdorp Mauritssingel) zal een aansluitende pendeldienst worden gereden. Deze pendeldienst vertrekt van Leiderdorp i Mauritssingel) ongeveer zes minu ten vóór de tyden welke in de gel dende dienstregeling als vertrekty- den van lyn 1 richting Oegstgeest staan vermeld. In de omgekeerde richting vertrekken de bussen van de pendeldienst ongeveer negen minu ten later dan de voor Hoge Ryndyk in de dienstregeling opgegeven tijden lichting Leiderdorp. Gedurende de tyd dat de brug is afgesloten zullen de forensendiensten Leiderdorp-Den Haag (lyn 49) niet van Leiderdorp, maar van de Hoge Ryndyk vertrekken en wel om 7.02, 7.17 en 7.32 uur. De avonddiensten uit Den Haag eindigen aan de Wilhel minabrug. Dialoog essentiëel STUDIO Arne Mattsons film „Hij was vannacht bij me" heeft slechts een gegeven: de liefde van een meisje en een ge trouwde man. Een vergelijking met werken van grootn*eesters van de intermenselijke betrek kingen, zoals Bergman en An- tonioni .valt in het nadeel van deze film uit. Elsa Prawitz en Per Oscarsson spelen de hoofdrollen. Omdat de fo tografie niet byzonder is, zijn de spelprestaties en de dialogen de rug- gegraat van dit werk. De intonatie van het gesproken woord is het be langrijkste, ook omdat er in het ge heel (in navolging van Bergman?) geen filmmuziek is gebruikt. Een na deel voor Nederland is ook, dat de voordracht en nuancering van de tekst zich nauweiyks laat vangen in de gevoelloze ondertiteling. „Hy was vannacht by me" is in zyn geheel een flashback. De vrouw van Hans krijgt via de telefoon van Prinses Beatrix ontving drie buitenlandse beurs-studenten Uit Pakistan, India en Thailand Prinses Beatrix heeft vanmorgen in kasteel Drakensteyn drie studen ten ontvangen uit India, Pakistan en Thailand, die in Nederland stu deren met een beurs, door Prinses Beatrix beschikbaar gesteld tydens haar reis door deze landen in de Nadat in het vierde kwartaal van 1963 het tekort op de Nederlandse handelsbalans voor de eerste maal sedert 1957 weer boven f 1 miljard was gestegen, bleek het eerste kwar taal van 1964 hiervoor niet onder te doen. Met een tekort van f 1.342 mil joen (eerste kwartaal van 1963 f 938 miljoen) werd het voorafgaande kwartaal nog met precies f 200 mil joen overtroffen. Het ziet er helaas naar uit, zo merkt het Centraal Or gaan voor de Economische Betrek kingen met het Buitenland in zyn kwartaaloverzicht op, dat het hier bij niet zal blyven en dat voorlopig op verdere aanzieniyke tekorten ge rekend moet worden. Het dekkingspercentage daalde van gemiddeld 83 in 1963 naar 78 pet. over de verslagperiode. Aangezien de situatie ntstaan na de recente en zeer grote loonkosten- styging nog zeer onoverzichtelijk is, tast men met betrekking tot de ver dere ontwikkeling voorshands in aanzieniyke mate in het duister. op 't thans bereikte peil handhaven, dan moet voor het gehele jaar 1964 op een handelsbalanstekort van ruim f5 miljard worden gerekend (1963: f3.6 miljard). Dat dan het over 1963 nog bereikte positieve saldo op de lopende rekening van de betalings balans (f 0.5 miljard) in een negatief saldo zal omslaan, is geen geheim. Eerder hield minister Witteveen en thans ook het Centraal Planbureau reeds rekening met de waarschyn- lykheid dat in 1964 een tekort op de lopende rekening van f 1 miljard zal ontstaan. Vanzelfsprekend zal het nadelig verschil met het positieve saldo, dat de president van de Ne- dei-landsche Bank steeds nodig heeft geacht met het oog op structurele kapitaalbewegingen, nog aanzienlyk groter dan bovengenoemd tekort uit vallen (f 1.6 a f 1.8 miljard). Op zichzelf behoeft een grote ader lating aan deviezen wanneer deze eenmalig Wyft, nog geen ramp te betekenen aldus het centraal orgaan. Ruime deviezenreserves zyn immers aanwezig en men mag verwachten, dat geleidelyk weer een nieuw even wicht zal ontstaan. herfst van 1962. De studenten zijn mej. Kusum Trimbak Tas kar uit In dia, hoofd van de Government Home for the Crippled Children te Nag- pur, de heer A. O. Razu-Ur Rahman uit Pakistan, deputy secretary by de regering van Pakistan en de heer Nai Utai Kantasewi uit Thailand, die is aangesteld als ..lecturer" aan de Thammasat University. De beurs, die mej. Kusum Trimbak Taskar kreeg werd in beginsel be stemd voor een gespecialiseerde stu die voor iemand op het gebied van de arbeidstherapie en de revalidatie van gebrekkige kinderen. De stu dente werkt in de Johanna Stich ting in Arnhem. De heer Razi-Ur Rahman volgt een cursus In .public administration' in het Insitute of Social Studies te 's Gravenhage. De heer Nai Utai Kantasewi is aangewezen voor de cursus „natio nal development", ook in het Insti tute of Social Studies ln Den Haag. Ambassadeur wierp met vaas De ambassadeur van Ethiopië in Stockholm, de 41-jarige Abate Agede, die zoals gisteren in een deel van onze oplage gemeld by een aanslag door kogels werd getroffen, is geope reerd en „maakt een goede kans het leven te behouden", zo is van de zyde van het ziekenhuis in Stockholm meegedeeld. Er zyn vier kogels uit het lichaam van de ambassadeur verwy- derd. De politie is van mening dat de dader, een 61-jarige tot Zweed gena turaliseerde Pool, uit persoonlijke en niet uit politieke beweegredenen heeft gehandeld. De dader werkte reeds zeven jaar in Zweden en was chauf feur by de Ethiopische ambassade. Als zodanig droeg hij een pistool by zich. Volgens de politie heeft de dader •erklaard instinctief te hebben ge- Li, zyn minnares, het hele verhaal van zyn ontrouw te horen. Hans en Li werken samen in een bedryf. dat boekomslagen en recla me-ontwerpen vervaardigt. Hans heeft nauwelijks waardering voor het werk van Li, ondanks dat zij een eerste prys wint. Hy weet haar los te maken van Rolf, een man die ver loofd is en later trouwt. Hans en LI houden van elkaar, maar him liefde wordt steeds dra matischer, omdat Hans een zwak ka rakter biykt te hebben. Hy durft niet te breken met zyn vrouw, van wie hy niet houdt en die hem niets meer te zeggen heeft. Wanneer de vrouw van Hans een baby verwacht, betekent dit een ge weldige schok voor Li, maar niet de oplossing van deze. uitzichtloze ver houding. „De leeuw van Syracuse" LIDO - Wy hebben nooit gewe ten dat geniale wiskundige Archime des een dramatisch liefdeleven heeft gekend, en ook niet, dat hy koning van Syracuse is geweest. De Ita liaanse film „De leeuw van Syracu se" maakt ©ns dit duidelijk. Het is in elk geval een aardige film met een onderhoudend verhaal geworden. In het begin verbrandt Archime des met behülp van de zon en een spiegelconstructie de kleren van de mooie danseres Diana, terwyl zy aan het baden is. Zij worden verliefd op elkaar, maar krygen elkaar pas na dat er 3 kilometer celluloid, onder regie van Pietro Francisci vervaar-, digd, door de projectoren is gesnord. Het verhaal maakt verder melding van een ontvoering van Diana naar Rome, geheugenverlies, huwelyk met consul, buitenechtelyk kind. De vrouw van Archimedes veron gelukt Hy zelf wordt koning en wordt als zodanig geconfronteerd met de zoon, die Diana hem in Ro me heeft geschonken. Maar de knaap heeft gespioneerd voor de Romeinen. Er ontstaat een zeeslag. De schepen worden eerst met behulp van spie gels verbrand, maar door veiTaad winnen de Romeinen toch. De con sul heeft echter het leven gelaten. Diana is inmiddels ook op Syra cuse aangekomen. Zy en Archimedes kunnen nu een nieuw leven begin nen. Het is alleen jammer, dat zy beiden dan zoveel jaren ouder zyn geworden. foto cine N.v.d. HORST doezastraat 22-24 LEIOEN tel. 20719-24702 NuhïHanTY b.g.g. 23098^- I „De nylonstrop" Aantrekkelijke thriller LUXOR Een strop van zeer sterk dun nylon is het venynige wa pen waarmee een duivelse geldwolf zyn slachtoffers vanigt, levenloos wel te verstaan. Dit geschiedt by voor keur in de zwoele entourage van een dure nachtclub, waar een exotische striptease-danseres avond aan avond haar kunstvormen demonstreert. Maar juist als de danseres aan de climax van haar vertoning komt. gaat het licht uit. En telkens als die schynwer- pers na enkele seconden weer aan flitsen, is de strop gelegd. Er is iemand vermoord en van zyn geld ontlast. Een inspecteur van de be roemde Scotland Yard ontmaskert ten lotte de krankzinnige strikken - legger, die met zyn eigen wapen de „das" om wordt gedaan. Maar voor het zover is, maken de toeschouwers nog heel wat griezeligheden mee in een soort spookkasteel. Gruwelen kan men tydens een achtervolging van de filmhelden in catacomben, waar de I dolf Zehetgruber is, voor wie bijna dood heerst temidden vaCn gemummi-1 anderhalf uur zyn adem wil inhou- fioeerae lichamen. den, een aantrekkelyke thriller, rijk ,X>e nylonstrop" van regisseur Ru- gevuld met spanning. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiKTnnninTiiniinninmnifnifiinmuiiHiti Prolongatie TRIANON Men kan maar niet genoeg krijgen van de ondeugende Irma la douce, zoals zy door Billy Wilder in felle kleuren op een zeer breed doek is gezet. Haar verbiyf in het theater aan de Breestraat is ten minste alweer met een week ver lengd. Muis op de maan Heerlijke persiflage CAMERA Wie indertyd de film „De muis die brulde' 'heeft bewon derd. kan nu een, overigens geheel op zichzelf staand, voortreffeiyk ver lengstuk je gaan zien onder de titel ..De muis op de maan". „De muis" is de aanduiding voor het kleinste staatje op aarde, dat de zorgen opwekt van de grote naties door zyn vreemde escapades. In het hertogdom Grand Fenwick zyn slechts vier personen, die iets te zeg gen hebben: de hertogin, de leider van de oppositie, een wat schimmige professor en vooral de gewiekste mi nister-president. De laatste komt drastisch in het geweer als het her- togdommetje bedreigd wordt door een economische ramp. De minister-president besluit Ame rika een half miljoen te vragen voor „ruimte-onderzoek"' („Als je het daarvoor vraagt, krijg je het wel"). Hy ontvangt een miljoen, want min der wil de Amerikaanse minister niet weggeven. De premier denkt er overi gens niet aan het miljoen voor ruim te-onderzoek te gébruiken. Hy wil ermee het sanitair verbeteren, ver zot als hij is op het urenlang liggen in zyn bad. Het verbetei'de sanitair zou toeristen naar Grand Fenwick trekken. Nog voor het Amerikaanse miljoen is gearriveerd, leveren de on gerust geworden Russen een enorme raket af eveneens ter ondersteuning van Grand Fenwicks ruimte-onder zoek. waarin overigens niemanc*. ge looft. Van de raket nu wil de premier één grote boiler maken. Als de prof dan een vloeistof uit vindt, waarmee hy de raket naar de maan kan laten zweven, geiaken de geheime diensten van Amerika, Rus land en Engeland in een grote paniek. Ook de premier is er niet gelukkig mee. De gehele film is een verrukke lijke persiflage op de diplomatie, de spionage en de ruimtevaart. Prairieratten Pief-paf-poef REX Tegen het einde van de Amerikaanse burgeroorlog hadden de Zuideiyken niet alleen gebrek aan geld en voorraden, maar ook aan manschappen. Zy gingen er tenslot te toe over, misdadigers te begenadi gen die dan speciale opdrachten kre gen. In „Prairiex-atten" (Five guns west) zyn het vijf moordenaars die worden vrygelaten om een postkoets te overvallen waarin zich een verra der bevindt en30.000 dollar aan goud. Als er dan ook nog een mooi meisje op de proppen komt, zyn er voldoende redenen om de re volvers te trekken. Vanaf maandag draait in Rex „Blonde meisjes voor Havanna", een film die voorlichting pretendeert te geven, doch alleen sensatie biedt. Officiële publikatie VERORDENING OP DE WINKELSLUITING 1953IL kennis, dat op de secretarie dier ge meente kamer 125. ter lezing voor een leder, gedurende drie maanden. Is ne- dergelegd de Verordening houdende wijziging van de verordening van 26 april 1955 op de Winkelsluiting 1953II (Gemeenteblad no. 27). welke ls goedgekeurd bij Koninkhjk besluit ordening op de Winkelsluitingswet 1953 II vervatte ontheffingen van het sluitingsuur voor winkels, waar uit sluitend of Ln hoofdzaak kokswaren plegen te worden verkocht, ingetrok ken, daar ln deze materie thans wordt door een Algemene Maatregel Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de Obrechtstraat met Ingang van belde richtingen.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 3