Debat over belastingen in onontwarbare knoop Perfecte documentaire over Pandith Neroe Driemaal klonk het „onaanvaardbaar" Amsterdamse politie voor de vierde maal slaags met nozems LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 5 JUNI 1964 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Cor van Rijn geloofwaardig in 'ti lichtvoetige thriller Béla Bartók moest gisteravond plaatsmaken voor een documen taire van Engelse oorsprong over Pandith Nehroe. Een voortreffelijk werkstuk, dat de haastig in elkaar getimmerde necrologieën die we al te zien kregen, ver achter zich liet. We kre gen niet alleen het recente .voor de hand liggende beeldmateriaal te zien. maar ook en vooral de beelden uit de tijd dat Nehroe nog, met Ghandi naast en „boven" zich, zijn strijd voerde tegen het Britse kolonialisme. In totaal 14 jaar bracht deze grote, wijze leider in de gevangenis door als staatsgevaarlijk individu, een aantal om wel even over na te denken! Als iemand verre reizen doet dan kan hij veel verhalen. Jef Last heeft vele verre reizen gemaakt, hy is een smakelijk verteller, maar zoals hij, om er „televisie" van te maken, i schipperspetje opzet gelopen tijd. We zagen de Amerikaanse Neder lander Lucas Hoving een ontluiste rend ballet dansen, werden gewaar dat, blijkens de beelden van de 8- jarige opleiding, de „Opera van Pe king" een ander soort opera is dan DOUANE OP PONY-VANGST (Van onze Roermondse correspondent) tanen is, hebben de smokkelaars een nieuw winstgevend artikel ontdekt: pony's. Deze blijken in Duitsland niet alleen schaars te zijn, maar ook kostbaar. Zij doen op de Duitse markt het dubbele van de prijs die in Ne derland gangbaar is. De douane kreeg lucht van de pony-smokkel toen zy op een grensweg bij Gei- lenkirchen een veewagen zag staan. Na een uurtje posten bleek waarom de wagen daar stond. Vier pony's kwamen aan de lijn van de smokke laars de grens overdraven. Een korte jacht van de douane maakte een eind aan de illusies van de smok kelaars. Zij wisten zelf te ontkomen, maar hadden opnieuw pech, toen zij het dezelfde nacht nog eens met drie ponys' probeerden. Ook die liepen in de grijprage handen van de douane. by voorbeeld de Ned. Opera, en kon den het knutselwerk bewonderen van een tweetal bouwers van kermis-mi- niaturen. Onachtzaam was het, bij het tonen van enkele staaltjes heden daagse studentencabaret niet de na men van de opvoerenden of caba rets op het scherm te projecteren (wie was dat ene meisje dat dat aardige liedje zong?), en tenslotte had er, in het overigens aardig ge monteerde onderdeel dat aan de Beatles was gewyd, wel eens bij ge zegd mogen worden dat de tekenin gen, die van Nederlandse oorsprong waren en vaak verrasten door origi naliteit, te danken waren aan een Vara-Beatle-tekenwedstrijd. „Achter het nieuws" had een uit- rige reportage over de strijd in Zuid- Vietnam en verraste met een debat tussen Anton Verhoof van de studen tenvakbeweging en Gert van Ma nen van de Ned. Studentenraad. Het gevecht ging over drie ron den. Beiden kregen eerst de gele genheid ieder 2% minuut te spreken, daarna ieder 1V2 minuut en tenslot te ieder nog even een halve minuut. Aan die tijden werd streng de hand gehouden. BBC bekijkt NRU Een delegatie van de B.B.C. brengt maandag tot en met woensdag een bezoek aan de Nederlandse Radio Unie. Naast een bezoek aan radio- en televisiestudio's willen de Engelsen vooral ook het bandopnamesysteem bekijken, zoals dit voor Nederland door de technische dienst van de N.R.U. is ontwikkeld. De belangrijk ste besparingen in tijd en geld die door dit systeem worden bereikt heb ben grote belangstelling van de BBC. Prijsuitreiking luisterspelwedstrijd De voorzitter van het bestuur van de Nederlandse Radio Unie, mr. A. B. Roosjen, zal zaterdagmorgen 13 juni in de N.C.R.V.-studio de prijzen uit reiken voor de luisterspelwedstrijd die werd georganiseerd in samenwer king tussen de Belgische radio VN-missie naar Cambodja De Veiligheidsraad heeft gisteren de behandeling van de door Cam- televisie en de N.R.U." Ofschoon er 117 bodja tegen de Verenigde Staten en inzendingen waren, kon de jury geen Zuid-Vietnam ingediende klacht eerste prijs toekennen. De tweede prijs viel ten deel aan mevr. Liane Bruylants uit Antwerpen voor het luisterspel „De vreemde aanbidding". De heer A. A. Sparreboom uit Den Haag ontvangt met zyn spel „Zielen op drift" de derde prijs. DEN HAAG ROTTERDAM AMSTERDAM EINDHOVEN gens agressie voortgezet eind der vergadering met algemene stemmen een ontwerp-resolutie, in gediend door Marokko en Ivoorkust, aangenomen, waarin o.m. wordt be sloten drie VN-waarnemers naar het grensgebied van Cambodja en Zuid- vietnam te zenden. Bij de stemming over de afzonder lijke paragrafen dezer resolutie, waarom de Russische afgevaardigde had gevraagd, onthield de Sowjet- Unie zich van stemming over de pa ragraaf betreffende deze VN-missie. Wel gaf zij haar stem aan de gehele resolutie. Ook de Tsjechoslowaakse vertegenwoordiger onthield zich wat betreft de missie van het uitbrengen van zijn stem. Het televisie-spel „Raspoetin was een aardige oude man", van Leon Griffiths, bleek een geslaagd voor beeld van de lichtvoetige thriller. Cor van Rijn maakte van de moor denaar die niet geloofd wil worden, een heel geloofwaardige figuur, iets geloofwaardige zelfs dan de grim mige moordenaars die hij gewoon lijk krygt te spelen. Peter Aryans, Jan Teulings, Jan Lanting, en Het ty Berger speelden op even onge kunstelde als overtuigende manier de overige rollen en Eimert Kruidhof, de regisseur, had ertoe bijgedragen dat alle acteurs in dezelfde „onder toon" speelden. Nico Scheepmaker. Tweede Kamer eist véél meer dan de regering kan toestaan (Van onze parlementaire redacteur) De parlementaire behandeling van de regeringsvoorstellen voor loon' en inkomstenbelasting dreigt op een onontwarbare finan- ciële knoop uit te lopen. De veranderingen die de Tweede Kamer in de wetsontwerpen wil aanbrengen vergen een bedrag, dat bijna driemaal zo groot is als de som die de regering hiervoor op tafel wil leggen. Een harde confrontatie tussen parlement en dê regering lijkt voorlopig onvermijdelijk. Zelfs als de Kamer volgende week een flink stuk van. haar verlangens laat schieten zal de financiële speelruimte, die de rege- VI rin9 toar heeft toegewezen, nog veel te klein zijn. Slechts vérgaande minister Witteveen of een sterke matiging van de Kamer ten dan nog een ernstige botsing met mogelijke politieke gevolgen 'komen. Wapensmokkelaars krijgen boete Acht personen, onder wie de Cu baanse vluchtelingenïeider Manuel Ray, zyn gisteren door een recht bank in Nassau, op de Bahama-ei- landen, tot een boete van ieder vijf tig gulden veroordeeld wegens het zonder vergunning invoeren pens in deze Britse kolonie. Alle be- klaagden, onder wie twee Amerikaan- "ü00nd~zal haar verjaardag Vnneke Grönloh gaat trouwen Naar verwacht wordt zal An neke Grönloh zondag op haar 22ste verjaardag haar voorgeno men huwelijk met Wim Jaap van der Laan bekendmaken. Neder lands populairste zangeres is in alle stilte verloofd met de 24-ja- rige presentator van een platen- programma van radio Veronica op de avond na het Eurovisie songfestival in Kopenhagen. Anneke Grönloh, die lange tijd in Brabant Einhovenheeft ge- Ray en twee andere Cubanen wer den op het eilandje Anquilla Cay aangehouden, terwijl een Brits ma- tinevaartuig in samenwerking met een vliegtuig van de Amerikaanse kustwacht op zee een sloep aanhield waarin zich de andere vijf bevon den. De Verenigde Staten zouden vol gens berichten uit Londen Groot Biittannië om inlichtingen over de tanhouding door het marinevaartuig hebben verzocht. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde dat het vliegtuig van de kustwacht maandag op patrouille was toen het een Brits marinevaar tuig waarnam dat de motorsloep ach tervolgde. Op verzoek van de Brit bracht de bemanning van het vlieg tuig de opvarenden van de sloep Oe Thant niet naar Angola VN-secretaris-generaal Oe Thant heeft een uitnodiging van de Portu gese regering om Angola en Mozam bique te bezoeken afgewezen. In zijn antwoord aan Portugal zegt hy dat een dergelijk bezoek in de huidige omstandigheden „geen nuttig doel dient". De Portugese uitnodiging was be doeld om Oe Thant zelf te laten oordelen over de toestand in Angola en Mozambique, die volgens Afri kaanse staten een bedreiging voor de vrede en veiligheid vormt. Men gelooft dat Oe Thant er niet van beschuldigd wil worden dat hy partij kiest in het geschil tussen Por tugal en de Afrikaanse staten. Nenntwich in Somalië? Naar van welingelichte zijde in Addis Abeba verluidt, is de voorma lige Duitse SS-officier Zech-Nennt- wich eind vorige week in de Ethio pische hoofdstad geweest, op door reis per vliegtuig van Cairo naar Nairobi, de hoofdstad van Kenia. In Addis Abeba acht men het waar schijnlijk dat de oud-SS-er, die in West-Duitsland nog vier jaar wegens oorlogsmisdaden moet uitzitten, is doorgereisd naar Mogadiscio, de hoofdstad van Somalië, omdat hy daar veiliger zou zijn dan in Ethio pië of Kenia. schijnlijk buiten haar huidige woonplaats Amsterdam vieren. Wim Jaap van der Laan woont in Bloemendaal en heeft een functie bij de platenmaatschappij Artone. Gisteren is het totaal van de wen sen al opgelopen tot een bedrag van honderd miljoen gulden. Volgens mi nister Witteveen is de financiële speelruimte ongeveer vyftig miljoen gulden plus enkele tientallen mil joenen, die als een financiële mee valler te voorschyn zyn komen rol len uit een hernieuwde berekening van de kosten die de regering zelf al aan de ontwerpen denkt te besteden. Het verschil is dus nu al zeer groot. Maar de Kamer heeft nog een lan ge reeks wensen in petto die volgen de week op tafel zullen komen en het totaal tot ongeveer 235 miljoen zullen opvoeren. Dankzij een slim besluit, ingegeven door de staatssecretaris van finan cien dr. Van den Berge, is de finan ciële knoop gisteren nog niet ont staan. Men besloot namely k alle wensen op een hoop te gooien en dan volgende week in de eindfase van de behandeling een keus te doen. Maar de toelichtingen, die de indie ners van de voorstellen gisteren lie ten horen, wezen er niet op dat het volgende week makkelyk tot een keus zal komen. Daarom is het oppotten van de wensen eigenlijk niets an ders dan uitstel van pijniyke be- 'n Hond heeft ook 'n bloeddruk! Ja zeker! 'n Bloeddruk en spie ren, een maag en darmen en natuurlijk een stoelgang. Zin tuigen en nieren en een zenuw stelsel. En een groot hondehart, dat alleen maar klopt voor zyn baas. Voor een gezonde, levenslustige hond zijn twee dingen be langrijk: lichaamsbewe ging en goede voeding. Geef uw hond voldoende beweging. Laat hem re gelmatig eens hollen en art, maa laat hem stoeien en doldoen. Daar knapt hy van op! En geef hem goed voedsel, geen etens resten of velletjes-lekkerqen, Flora mopjes: zoutloos voedsel waar hy wat aan heeft: vlees, tarwe, lever, mineralen, vita minen en eiwitten. Als u hem voldoende lichaams beweging én FLORA MOPJES geeft, dan leeft hy by u in het honden- paradijs! FLORA HONDENBROÖDFABRIEK - POSTBUS 20 - DORDRECHT MET EEN ENKEL WOORD de Voorproefje horen als een voorproefje van de komende moeilijkheden te be schouwen. Zowel by een socialistisch amendement over het belastingvry maken van de bystandsuitkeringen, als by een liberaal voorstel inzake het onbelast maken van studiebeur zen sprak de staatssecretaris dit machtswoord uit. Tweemaal waren htt de liberalen, die daarvoor weken en hun steun aan het socialistische amendement introkken, respective ly k hun eigen amendement lieten vallen, de derde maal waren het de katholieken, die de protefeuille van de staatssecretaris redden. Dr. Lucas liet zyn amendement ter op heffing van de progressieve belasting op ïyfrenten met kapitaalsuitkerin belasting aanvaard, maar gisteren ried de staatssecretaris de Kamer dit voorstel ten aanzien van de inkomsten nog aan te houden. Het amendement voor dubbele kinder aftrek voor kinderen tussen 16 en 27 jaar, die by him ouders het huis houden doen, nam de bewindsman venals by de behandeling van de ermogensbelasting, zonder meer iver. Over de meeste andere voor stellen had de staatssecretaris ove rigens niet veel goeds te zeggen, al liet hy nu die sensationele ope ning het „onaanvaardbaar" niet meer horen. Zyn definitieve houding zal volgende week wel duideiyk wor den als de Kamer met haar herzien verlanglystje te voorschyn komt. RADIO EN TV VANAVOND De KRO-televisie brengt om 8.45 uur een documentair amusements programma over Liverpool onder titel ..Beat City" op het scherm. Uit Liver pool komen o.a. de Beatles en Gerry and The Pacemakers. Om 9.20 kan men kyken naar „D-Day plus 20 jaar", een televisiedocumentaire, vervaardigd door de CBS. Generaal Dwight Eisenhouwer bezoekt sa met de oud-oorlogscorrespondent Walter Cronkite plaatsen in Enge land en Fraiikryk, die een rol speel den by de geallieerde landing in Normandië. Voor de VARA-microfoon speelt om 9.05 uur het Promenade-Orkest onder leiding van Gysbert Nieuw- land. Om 9.35 wordt het tweede deel van „Signalementen van het andere ik" herhaald. De KRO brengt om 8.20 uur een klankbeeld over het dronken land van Saeftinge voor de microfoon. Om 10.40 uur is kamermuziek van Francis Poulenc te beluisteren. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc strijdlied. 7 23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpag.). 7.55 Ope ratie Onbereikbaar. 8.00 Nws., post- dulvenber. en soc. strydlled. 8.18 I Tam. 9.00 10 Lichte VPRO: 9.40 Met het oog op de jybel. lezing. 9.55 De school ■«I gen, lezing. VARA: 10.00 weekoverz. 10.15 Z.O. 135, gevar. progr. (Om 11.00 Nws.). 12 30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: Post- duivenber. 12.33 Sportnws. 13.00 Nws. (Van Amsterdamse redactie) Tientallen politieagenten hebben gisteren voor de vierde achtereenvol gende avond in de Amsterdamse tuinstad Slotermeer enkele honder den nozems met harde hand uiteen gejaagd. De charges, die van half acht tot half elf duurden worden uitgevoerd door geüniformeerde agenten, politiemannen in burger leden van de hondenbrigade en ge motoriseerde politie. Het optreden van de politie was harder dan in lange iyd in Amsterdam is voorgekomen. Er werd niet alleen geslagen met de ergste raddraaiers overvalwagens naar een politiebu reau gebracht. Er werden zes brom fietsen in beslag genomen. gen met bekwame spöed vallen toen j m£"L d **0™™ dr, van den Berge met heengaan ^.t«n tw%groepen oreigde. Na deze sensationele ouverture heeft de Kamer zich gistermiddag opvallend koest gehouden. Een ingewikkeld complex voorstellen ter verruiming van de regeling voor af trekbare kosten werd op advies van de Anti-revolutionair Kieft naar de financiële commissie verwezen die er een minder kostbaar compromis van zal proberen te maken. Geldverslin dende voorstelling voor verruiming van de aftrek van ziektekosten, voor ouderdoms aftrek voor weduwen en weduwnaars, voor aftrek van giften en voor bejaardenaftrek voor vrij gezellen werden op het lijstje van belangrijke wensen geplaatst dat in de eindfase van de behandeling aan de orde moet komen. Dezelfde weg gingen ook twee voorstellen voor ver ruiming van de aftrek voor de wer kende gehuwde vrouw evenals een voorstel voor dubbelle kinderaftrek 'voor uithuizige kinderen. Dit laatste voorstel werd eerder deze week by de behandeling van de vermogens- BINNENLAND Vliegfeest op Eelde Op 13 Juni wordt op het vliegveld Eelde een ln- tenationaal vliegfeest gehouden. Het ls de bedoeling er een spectaculaire luchtvaartshow van te maken, dle te vergelijken is met de bekende ILSY- shows. Het wordt gehouden in het kader van de viering van het 350-Jarig bestaan van de Rijksuniversiteit in Groningen. Ziekenhuistarieven De minister van Socialen Zaken en Volksgezond heid heeft in overleg met zijn ambt genoot van Economische Zaken bij de Tweede Kamer een wetsontwerp inge diend tot wijziging van de wet-zieken- hulstarleven. Met deze wijziging wordt tegemoetgekomen aan de in de Kamer levende verlangens om de maatschap pelijke organisaties duidelijker mede zeggenschap te geven op de vaststel ling van de ziekenhuistarieven. Poging tot doodslag De rechtbank in Den Haag heeft een 23-jarig meisje uit Den Haag wegens poging tot dood slag op haar broertje veroordeeld tot vijf maanden gevangenis:-iraf met af trek van vyf maanden voorarrest en had met haar moeder, op i in de ouders getracht sra de veronderstelling 1 was, verliet ze de woning, kind was alleen bewusteloos a herstelde spoedig. BUITENLAND In Spanje Een banden- ij de Noordspaanse stad San Met de toezegging vele miljarden a gebruik stellen, die lichtjaren verwijderde llosignalen zal kunnen opsporen. De telescoop zal worden be diend door een elektronisch brein de basis Edwards in Californië 2095 km S gesloten circuit overgenomen van de Francalse Jacqueline Auriol, die vorig jaar Juni 2017 km per uur behaalde. Vissers omgekomen Voor de kust van het Japanse eiland Hokkaido heeft men in een rubberboot de ïyken van dertien Japanse vissers gevonden. Het waren opvarenden van een vergane treiler. Vier bemanningsleden van dat schip worden nog vermist. Kostbare redding Myndirecteur Rudolf Steln heeft meegedeeld, dat de redding van de veertien in Lengede ingesloten mijnwerkers vorig jaar ok tober bijna 6.5 miljoen mark heeft ge- Mongoolse regering BB doet beroep op Fransen: lielp Josephine Baker (Van onze correspondent in Parijs) Brigitte Bardot heeft gisteravond voor de televisie een oproep tot alle Fransen gericht om de twee miljoen franken, (anderhalf miljoen gulden) byeen te brengen, die haar kunst zuster Josephine Baker tekortkomt. B.B. verzekerde dat niemand haar had verzocht deze alarmbel te lui den, dat zy nooit de eer heeft gehad Josephine, die gisteren juist haar 58- ste verjaardag vierde, persoonlyk te ontmoeten. Maar de elf kinderen, die Josephine uit alle delen van de we reld heeft geadopteerd, moeten, zo vond zy, in hun tegenwoordige ver plaats, het kasteel Milandes, blijven. Intussen leggen de schuldeisers Jo sephine Baker in Milandes het vuur steeds dichter aan de schenen. Ze heeft het comité van schuldeisers kunnen bewyzen dat ze de afgelo pen drie maanden in Amerika onge veer 2% ton aan gages had verdiend. En ook voor de komende maanden heef» Josephine Baker haar agenda met vette engagementen volgeboekt Er zyn echter, als gezegd twee mil joen franken nodig om alle lopende met een Westside Story-complex el kaar in tuinstad Slotermeer by hotel Slotania ontmoetten om een vete uit te vechten, die was ontstaan, nadat een jongen een nozem van de an dere groep diens vriendinnetje af handig had gemaakt. Kort na het uitbreken van het gevecht wist de politie er doeltreffend hoewel niet hardhandig een einde aan te ma ken. Dinsdagavond trokken andere jon gelui, meest nieuwsgierigen, naar de ze plaatsen. Toen er baldadigheden dreigden te ontstaan, joeg de politie hen uiteen. Woensdagavond liet het zich al ernstiger aanzien. Honderden jon gens en meisjes, kennelijk afkomstig Wallace wil eigen partij i de zuide- Gouverneur Wallace lyke Amerikaanse staat Alabama wil een afzonderiyke Democratische party vormen en beschouwt zichzelf als een „serieuze kandidaat" voor het presidentschap van de Verenigde Staten. Wallace, die een fel tegen stander is van gelyke rechten voor de negers, meent dat het land in feite slechts één party kent, omdat volgens hem de politiek van de Re publikeinse zowel als van de Demo cratische party één pot nat is. zyn, echter wel onder het Democra tische embleem", aldus Wallace, die gisteren in de nationale persclub in Washington het woord voerde. laan in Slotermeer om „te zien of er wat zou gebeuren". Al gauw verviel tot baldadilield: hangen aan de winkels, trap- de markiezen soenen ryden. Een nieuw verschyn- sel was daarby de komst van no zems, die hun bromfiets hebben in geruild voor een oude auto. Een nieuwe rage onder de jeugdige Am sterdammers. De politie greep ten slotte krachtdadig in, arresteerde een aantal knapen en joeg de menigte onder andere met politiehonden uit- „Kijken" Wanneer B.B.'s appèl geen onmid- deliyk effect zou sorteren, zullen vol gende week dinsdag alle meubelen en andere bezittingen by opbod wor den verkocht. En in dat geval zal begin volgende maand ook het kas teel zelf onder de hamer komen Niettemin zal Josephine haar kin deren nooit in de steek laten. „Moch- ter we hier worden verdreven", zo heeft ze gisteren in Milandes aan gekondigd „dan vertrekken we met i ingedeeld niet te zullen duiden dat ors twaalven naar Parijs om ons I zy deelnemen aan nozemrelletjes, in de flat te installeren die ik geluk- Daarby is gedreigd met verwydering kig altyd achter de hand houd." I van de school voor enkele dagen. litiechef in de tuinsteden, hooft, specteur P. H. Verhoeff al had ver wacht: er verschenen niet alleen ruim 300 nozems in Slotermeer, maar ook nog honderden nieuwsgierige Amsterdammers, die de mooie zomer avond gebruikten om „nozempje te kyken". De belangstelling was zo groot, dat zich op de kilometerslan ge Burgemeester de Vlugtlaan lange files auto's vormden, die tenslotte voikomen vastliepen. De politie zag zich genoodzaakt de laan voor alle rij verkeer af te sluiten. Daarna werd begonnen met de straat van de on- hebbelyke jeugd te zuiveren. Hoe wel de meeste agenten in burger wa ren, viel het niet moeilyk burger van politieman te onderscheiden. De rechercheurs kregen het zo warm, dat zy de jasjes uitgooiden en in hemdsmouwen de treiterende en pro vocerende nozems te lyf gingen. Al spoedig moest de gummistok eraan te pas komen en daarna werden de politiehonden in de strijd geworpen. Het meeste ontzag bleken de nozems echter te hebben voor de motoren met zyspan van waaruit de horde met bullepezen werd verjaagd. Niet alleen de jongeluid liepen klappen op, ook menige nieuwgierige onder vond, dat het „nozempje kyken" ri sico's meebrengt. Niet in de krant De korpsleiding van de hoofdstede lijke politie heeft gistermiddag een aantal Amsterdamse journalisten op een bespreking genodigd, waar drin gend werd verzocht in de Amster damse dagbladen berichten over de nozemrelletjes niet meer op te ne men. Dit ter voorkoming van het toe stromen van nieuwgierigen naar de plaatsen waar zich veel nozems op houden. „Als deze baldadigheid aanhoudt, zullen wy steeds krachtiger maatre- regelen moeten nemen, en dan ge beurt er onherroepeiyk een ongeluk", aldus de politie, die voorts zei by de charges geen onderscheid te kun nen maken tussen nozems, zoge naamde onschuldige passanten of persvertegenwoordigers. Op de vraag, waarom by het verjagen van de jongelui geen gebruik wordt gemaakt van een waterkanon, werd gezegd dat „een waterkanon soms nog ge- vaarlyker uit werking kan hebben dan een pistool". De Amsterdamse politie zal strenger optreden tegen de bromnozems en ook maatregelen nemen tegen het bravoerryden in mde auto's. De voertuigen zullen "ventueel in beslag worden genomen. Enkele hoofden van lagere, mid- lelbare en ambachtsscholen in Am sterdam hebben hun leerlingen me- 15.20 Klass. gram. In de pauze: pu 16.00-16.20 Boekenwijsheid. 17.30 LicJ VARA: 18.00 Nws. en comm. 181 Dansmuziek. 18.45 Elektronisch org» lichte muz. 19.00 V. d. Jeugd. 2o| Nws. 20.05 Lichte gram. 21.00 Opera» Onbereikbaar. 21.05 Soc. comm. 21J Onbewoondgram. J-" met zangsoliste. 22.30 Nws. lans: hoofd- en bijzaken uit ae ai 22.55 Licht orkest. 23.25 Lichte grai 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengety 7.15 Klass. gram. 7.45 Gewijde muzij 7.55 De Kerk zyt gy. lezing. 8.00 NiJ 8.15 Djinn: gevar. progr. 12.00 Angelu 12.04 Kath. nws. 12.10 Liedjes over fa verre Westen. 12.30 Meded. t.b.v. lam en tuinb. 12.33 Licht instr. ens. 12j Regerlngsuitz.De buitenlandse" arbt Rijksarbeidsbureau in Den Haag. 13.) Nws. 13.15 Marktber. 13.18 Muslcerej de dilettanten: Mannenkoor. 13.» Franse les 14.00 V. d. jeugd. 15.00 Kt rakteristiek, progr. van weinig woord* en veel muziek. 15.30 Lichte ork.wd ken. 16.00 Voor Jonge mensen. 16. Syncope, muz. van gisteren, vandal en morgen. 16.40 De Springplank. 174 Lichte gram. 17.30 Boekbespr. 17,| Licht instr. octet. C' 19.10 Act. 19.22 Sportpèrlficod 19.30 Metropole-ork. en solisten: Gall concert t.g.v. het 40-Jaxig bestaan va het Nijmeegs Studenten Corps. 20J Raaien maar, muz. wedstrijd. 21.30 VI ork.: moderne muz. 23.55-24.00 Nws.] TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 15.00 Kijk die Rijk, amu«[ progr. 15.50 Ontmoeting met het vei TV-fil NTS: renbos 80 Jaar. NTS: 21.00 Soirée variété, a Verdedlgei Journaal. Experimentele uitzendingen op tweede net (kanaal 27). NTS: 20.15-22.00 Stadt, gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 ri 12.00 Kron. v, d. automobiliste? 12.30 Interviews. 12.55 Weerber. 13.0 Nws. 13.10 Hersengym. 13.40 Gevtu muz. en interview. 14.10 Hoorspel. 15.H Hoogtepunten uit de programma's va de afgelopen week. 16.00 Amus.prod 16.30 Concert. 17.55 Weerbericht ÏKO Nws. 18.10 Reg. nws. 18.16 BerichtS voor het verkeer. 18.17 Sportparad» 18.45 Pari.overz. 22.00 Nws. 22.10 Boek! bespr. 22.40 Gewijde muz. 22.59 Ween ber. 23.00 Nws. 23 02-23.45 Kamermu* l_Engeland, BBC Light Programme, 12.00 Lichte 'gram. 12.32 Gevar. mui 13.45 Gevar. progr. 14.15 Lichte" mui 17.00 Autoraces. 17.10 Roundabout 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. en. Jour naai. 19.24 Klankb. 19.31 Lichte ork muz. met piano. 20.30 Nws. 20.40 Auto races. 20.50 Herinneringen en muz. ui het verleden. 21.30 Ouderwetse dans uz. 22.31 Uitsl. races en voetbal ltsl. 22.35 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m 2.15 Gevar. mu 18.55 1 Gevar. muziek Koorzang, 19.CH 11.30 Nws, 22.21 ---Dansmuz. 24.01 Nws. 0.10 Dansmuz. 2.00 Weerber. ei 12.00 Gram. 12.30 Nws. 13.37 i Nwe gram J. 12.55 gebruik. 14.00 Nws.T4.03 Tlpl voor automobilisten. 14.30 V. d. Jeugd 14.50 Radloweek. 14.55 Lichte muziek 15.00 Nws 15.03 Hoorspel. 17.00 Nwi wIchtfo 1725 Engelse lei 18.00 Nws. 18.03 V. d. sold. 18.28 Paar. desportber. 18 30 Orgelspel. 19.00 Nw. en comm. uit Amerika. 19.40 Llchti muz. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 Weena 5M £2 00 Nws- 22 15 Concert 22.4< Dansmuz. 23.00 Nws. 23.00 Nwi 23.05 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.18 Gevar. muz. en act 15 03 Gevar. muz. 16.03 Bel Canto pro eramma. 17.00 Nws. 18.03 V. d. sold 19.08 Gevar. muz. 20.30 Chansons 22.0( Wereldnws. 22.15 Jazzmuz 22 55 Nw» 23.00 Lichte muz. 23.55 Nws MELKA weekenders open weave polo-pulls A KLAAfSiSENS WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) bew. Amsterdam Den Helder licht be- Ypenburg half bew. Vllsslngen half bew Eelde licht bew De Bilt zwaar oew rwente licht bew Eindhoven zwaar bew. Z.-Llmburg zwaar bew. Helsinki licht bew Stockholm motregen Kopenrmgei. onbewolkt Aberdeen regen Brussel halfDbew Luxemburg licht bew. SSL» Sgg Grenoble regenbul Nice zwaar bew. Berlijn viunchen «SUrlcb Genéve uocarno Venen •insbrucie Belgrado Madrid Mallorca onbewolkt half bew onbewolkt licht bew regenbul onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt jeh. bew. half bew.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2