IN SEOEL STAAT VAN BELEG Belgisch hoogleraar prijst Nederland DINSDAG UITSPRAAK IN HET PROCES LONGPRE Levenslang voor twee kindermoordenaars Sjeik met zijn gevolg kampeertinDenHaag LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 4 JUNI 1964 Zuid-Korea militair bewind De Zuidkoreaanse president Park heeft gisteravond voor de hoofdstad Seoel de staat van beleg afgekondigd nadat eerder 5p de dag 10.000 studenten had- Jen betoogd voor het aftreden iran de president, zoals zij de laatste tijd al meer hadden ge- Jaan. Bij gevechten met de po litie werden 850 politiemannen gewond, van wie 72 zwaar. Ne- jjen politiebureaus werden ge plunderd, alsmede 28 voertuigen Iran de overheid. Bijna 200 per- jonen zijn gearresteerd. De studenten eisen het aftreden ran de president omdat deze de po- Itiek van de voorzitter van de re- reringspartü, Kim Tsjong-pil, steunt. |)eze laatste wenst hervatting van |e diplomatieke betrekkingen tussen japan en Zuid-Korea, waartegen de itudenten fel gekant zijn. Ongeveer iOO studenten zijn nog in honger- itaking uit protest tegen de rege- Ingspolitiek. Généraal Min-Kisjik, stafchef van iet leger, is belast met het toezicht )p de naleving van de bepalingen ran de staat van beleg. Elke open- iare of particuliere bijeenkomst is erboden. Er is perscensuur inge- |oerd en alle scholen, ook de univer- iteiten, zijn gesloten. Iedere arbei- |er, employé of ambtenaar moet op jjn post blijven. Overtreders zullen londer vorm van proces worden ge- rangen gezet. De politieke activiteit h het werk van de Nationale Ver- (adering zullen gewoon doorgaan. Onmiddellijk na de afkondiging ■an de staat van beleg maakten pa- achutisten een einde temonstratie van 1.500 studenten (oor het congresgebouw. Uit drie andere steder i'aedjon en Tsjongdjoe «geregeldheden op kleine schaal pmeld. Politieke waarnemers in Seoe! laarden, dat de tonelen van wi ag overeen kwamen met die vier jaar geleden, toen de studenten in opstand kwamen en het regime van president Syngman Rhee omver wierpen. Dringend nodig Dit Jaar is in Den Haag voo onge veer 48 miljoen gulden binnengeko men aan aanvragen voor sportaccom modaties. Slechts voor achtmiljoen gulden kan daarvan worden uitge voerd, Zo zei op het gisteren in Rhe- den gehouden congres van die lande lijke contactraad voor gemenetelijke bemoeiingen met de lichamelijke op voeding en de sport, de waarnemend voorzitter, die heer E. Kupers jr. Dringend nodig zijn, zo voegde hij eraan toe, ongeveer 3.000 gymnastiek lokalen, 1.600 sporthelden, ongeveer 120 zwembaden en eenzelfde aantal sporthallen. Bezoek Esj kol aan VS succes iDe Israëlische vice-premier Abba ban heeft gisteren in het parie tent verklaard, dat het bezoek van temier Esjkol aan de Verenigde [(aten een volkomen succes is. i Volgens andere Israëlische kringen leeft dit bezoek o.m. als resultaat, kt vorm zal kunnen worden gege- jen aan het plan tot het bouwen £n een kernreactor van de ontzil- jng van zeewater, een plan van jog groter belang van de bouw van Ie Assoendam, omdat het voor tal- fike andere landen die eveneens jebrek aan water hebben, by wel- üaeen nieuwe perspectieven zou ope- 'itte Huis de Arabische landen de ;ertuiging hebben bijgebracht, dat Verenigde Staten meer dan ooit astbesloten zijn zich tegen elke „Adventurer" naar lust bij Noordwijk Een Belgische hoogleraar, die in Nederland sociologie doceert, prof. dr. E. J. Lee mans van de Nijmeegse Uni versiteit, heeft gisteren in Rotterdam warme hulde be tuigd aan het systeem van de Nederlandse sociale politiek, dat volgens hem nauw sa menhangt met een aantal goede eigenschappen van de Nederlander. Prof. Leemans, die sprak op het 18de economische Be- neluxcongres, prees de gecen traliseerde en wetenschappe lijke benadering van de so ciale politiek in ons land, die naar hij zei gunstig afsteekt bij de Belgische praktijk, waar politieke overwegingen een hoofdrol spelen. Het Ne derlandse sociale beleid heeft daardoor zo'n enorme vlucht kunnen nemen, zo meende hij. Prof. Leemans merkte op, dat het Nederlandse systeem een groot gevoel voor disci pline en saamhorigheid eiste, dat de Belgen helaas niet op brachten. De Belgische hoogleraar roemde in dit verband ook het Nederlandse ambtena renkorps. In België is het ambtelijk apparaat in hoge mate „verpolitiseerd" en het haalt niet bij het Nederland se, zo meende hij. Prof. Leemans uitte deze meningen bij een bespreking van een vorig jaar gehouden opinie-onderzoek, waarbij ge bleken is, dat Nederlanders en Belgen een minder hoge dunk van elkaar hebben dan men van goede Benelux-bu- ren zou verwachten. Hij hechtte echter niet al te veel waarde aan de negatieve ste reotiepen, die men blijkens dit onderzoek over en weer hanteerde. Wel vroeg hij aandacht voor het feit, dat de economische integratie in Benelux en EEG gevolgd zal moeten worden door sociale integratie. Daarbij zou men op grote verschillen stuiten, die worstelen in verschil in volksaard, zoals die met na me blijken te bestaan als men de manier, waarop in Nederland en in België so ciale politiek wordt gemaakt, met elkaar vergelijkt. Heinz Brandt: „verdoofd en ontvoerd" De 54-jarige redacteur van het Westduitse vakbondstij dschrift „Me- tall", Heinz Brandt, die 23 mei uit een tuchthuis in Oost-Duitsland is ontslagen, heeft op een persconferen tie in Frankfort verteld, dat op 16 juni 1961 in West-Berlijn ontvoerd te zijn, nadat hij een glas whisky had gedronken waarin zich een verdovend middel bevond. Hfj kwam in Oost- BerlUn weer bij. Begin 1962 werd hij door het Oostduitse hooggerechtshof tot dertien jaar tuchthuisstraf ver oordeeld wegens spionage. Reeds direct na zyn ontvoering had men hem voorgesteld in Oost-Duits- land te blijven en zijn gezin te laten overkomen. Brandt zei van mening te zijn, dat hij zijn vrijlating zeer waarschijnlijk te danken heeft aan de weerslag die zijn ontvoering en veroordeling in de hele wereld hadden gehad. Brandt heeft na zijn terugkeer in het bijzon der de Britse wijsgeer Lord Bert rand Russel dank gezegd, die een Oost duitse onderscheiding in verband met de veroordeling van Brandt heeft te ruggegeven. Brandt is communist geweest en heeft onder het nazi-bewind Jaren lang in een concentratiekamp door gebracht. In 1958 verliet hij Oost- Duitsland, ging naar West-Duitsland en brak met het communisme. Chauffeur al te nauwkeurig Nu meer dan 100 getuigen in het proces-Longpré voor het hof van as- sizen in Namen zyn gehoord wordt verwacht, dat de jury volgende week dinsdag het oordeel zal vellen over de 34-jarige Marie-José Longpré, die wordt beschuldigd van moord met voorbedachte rade op haar zoontje Pierre van 17 maanden. Vandaag en -morgen zouden nog enkele tiental- Vanaf 1 september RIJBEWIJZEN IN BELGIE (Van onze correspondent in Brussel) Met ingang van 1 september zullen de Belgische autoreders, die sedert mensenheugenis het zonder hebben kunnen stellen, eindelijk in het bezit moeten zfjn van een rijbewijs. In feite heeft dat met een bewijs van rijvaardigheid weinig of niets te ma ken. Iedere meerderjarige wie het be sturen van het motorrijtuig niet bij gerechtelijk vonnis is verboden kan het krijgen wanneer hjj het aan vraagt. Hij of zij moet daarbij al leen verklaren, dat men fysiek en geestelijk in staat is een auto te be sturen. Er komen twee soorten rijbewijzen, een voor de chauffeurs van perso nenauto's en een voor die van vrachtwagens. Men schat dat er on geveer drie miljoen van de eertge- noemde categorie zullen worden uit gereikt en 200.000 van de tweede. Minderjarigen en zij die geen auto mogen besturen zullen eerst een examen moeten afleggen. Ook de vrachtautochauffeurs, met uitzonde ring van hen die kunnen aantonen reeds thans bekend te zijn met het rijden van een vrachauto. Men weet niet hoe het systeem van het uitreiken der rijbewijzen zal wor den en of zij al of niet een foto van de chauffeur zullen bevatten. Ge zien het aantal van 3,5 miljoen schat men dat er zeker drie of vier jaar gemoeid zullen zijn aleer in de grote steden iedereen zijn rijbewijs zal hebben. |e „Global Adventurer" is onderweg Bar de plaats even buiten de drie- [ülszone in de Noordzee tegenover Dordwijk, waar het REM-eiland al worden opgebouwd. Het werk- hip heeft de „poten" en het on- ferste platform aan boord. Het pvenste platform ligt nog op de van Verolme op Rozenburg, het na de val van de kraan moest voor reparatie. Of vandaag kan worden begon- en met het plaatsen van het draag- iuk van het REM-eiland is nog ubieus. Het weer kan het werk erhinderen. Als men ter plaatse is Aan de Leidse Universiteit is ge- angekomen, zal worden overwogen promoveerd de heer N. van Egmond I met het werk kan worden be- j te Haarlem, op 'n proefschrift „Con- onnen. Als er te veel wind staat, sequent Christendom"; leven en al de „Global Adventurer" naar werk van mr. J. J. L. van der Brug- et Botlekgebied opstomen om beter ghen. Promotor was prof. dr. J. N. 'eer af te wachten. 1 Bakhuizen van den Brink. Promotie Frans echtpaar mishandelde meisje (Van onze Haagse correspondent) Sjeik Soeleiman Daher is in Den Haag. Met zes vrouwen, een stoet kinderen .een neef en een broer bivakkeert hij in wat arrhzalige oude Franse legertenten op het kampeerterrein ..Ockenburg" Samengepropt in een tweedehands bestelauto arriveerde het ge zelschap (twintig personen) gisteren uit Hoek van Holland ir Den Haag. De aanhanger was volgestouwd met tentzeilen, em mers, potten en pannen. exotische .gesluierde schoonheden, maar ietwat morsige vroi slecht passende confectie. Beeld schoon zijn echter de kindertjes, die wat verlegen om de ouderen heenzwermden. Heerser Slechts één keer had de sjeik iets van een heerser. Zjjn donkere ogen fonkelden onder de witte inqaf (hoofddeksel) en gebiedend hief hjj de arm op toen een vermetele foto graaf vereeuwigde hoe zjjn vrou wen op de bodem van de bestel wagen plaats namen. De bruine boernoes over het slobberig col bertkostuum wapperde, toen de sjeik met snelle stap naderbij kwam en het flitsapparaat van het toestel sloeg. In rad Arabisch be klaagde hU zich over de Westerse onbeschaamdheden. Meer begrip voor de Oosterse con venties toonde Ockenburgs kamp beheerder J. P. van Bijland, die met zijn ambtenaren in de hal van de moskee aan de Oostduinlaan gelaten wachtte tot de sjeik zijn maalyd had beëindigd. Met de di recteur van „Ockenburg" op de scooter voorop, ging het stapvoets naar het kampeerterrein, waar kampbewakers dienst deden als haremwachters en de fototoestel len van de persfotografen vorder den.. Om de toiletgebouwen was prikkeldraad gespannen. Toerist maaltijd van rijst, ker- (Van onze correspondent in Parijs) Een echtpaar (hij 52 en zij 53) lat schuldig is bevonden aan de pvelddadige dood van een 3- irig meisje, Odile, dat hun door ie Franse armenzorg was toe- 'ertrouwd. is gisteren door de ikenrechtbank van het departe ment van de Seine et Oise tot le- fenslange gevangenisstraf ver- •ordeeld. De procureur der re- iubliek had de doodstraf geëist. Alle advocaten tot wie de twee be- cnuidigdeH zich om bijstand hadden ericht, hadden een week tevoren pWeigerd hun verdediging op zich te «men. Ze werden tijdens het proces &n ook verdedigd door juristen die °°r de president van de rechtbank fcren aangewezen. Het vonnis heeft in de Franse pers ltussen opnieuw de vraag actueel «naakt naar de zin die de dood- «af nog kan worden toegekend. Er 1 tijdens de verhoren praktisch geen nkel element naar voren gekomen at als verzachtende omstandigheid on worden beschouwd voor de eestachtige behandeling die het leisje van het tweetal had onder vonden, dat de Franse armenzorg met haar „opvoeding" had belast. De conclusie die dan nu ook op nieuw algemeen getrokken wordt, is, dat men de doodstraf beter uit het Franse wetboek kan schrappen, wan neer zelfs deze misdaad nog niet voor die bestraffing in aanmerking kan komen. Een andere slotsom die vele waar nemers voor hun rekening nemen, luidt echter ook nog, dat de Franse armenzorg wel lichtzinnig te werk gaat bij de keuze van „pleegouders" en bij de controle op de behandeling van vondelingen en andere ongeluk kige kinderen, van wie de staat de verantwoordelijkheid heeft aan vaard. Het meisje werd door haar pleeg ouders tegen een vergoeding van ongeveer honderdtwintig gulden per maand „verzorgd". Het kind was ver scheidene malen met de armpjes op de rug in de kelder opgesloten, waar zy op aardappelzakken moest slapen De pleegouders dwongen het meisje rechtop te lopen door haar handen aan haar haar vast te binden. De vrouw sloeg het kind met een schoenspanner terwijl de man het vasthield. Zy verklaarde dat het kind ongehoorzaam was. De man gaf toe dat hij als een slappeling had ge handeld door de vrouw haar gang te laten gaan. Het kind overleed in 1961 aan longontsteking en bloedver giftiging. Tijdens rysaus, kip, vis, sla, tomaat kele aardappelen, samen met veel witte brood, aangeboden door de als altijd zeer voorkomende en uiterst vriendelijke imam Q. U. Ha- fiz vertelde de sjeik in de ont vangstzaal van de moskee, dat hij denkt drie of vier dagen in Den Haag te blijven. Hij is hier als toerist na in Engeland zaken te hebben gedaan. Door Nederland, Duitsland, Oosten rijk, Joego-Slavië en Turkije denkt hij terug te gaan naar zijn grond- Engelsen brengen bij Cuba boot op Het Britse ministerie van Defen sie in Londen heeft gisteren bekend gemaakt dat de Britse torpedoboot- jager „Decoy" op 75 km ten noor den van Cuba een boot met wapens en munitie heeft aangehouden. Men had waargenomen dat de boot het eilandje Asguilla Cay, Brits gebied, met hoge snelheid verliet. Na een jacht van 19 km werd de boot aan gehouden en werden de vijf man- boord gearresteerd. Wapens, De kapitein van het Britse ma rinevaartuig liet een deel van zijn bemanning naar het eilandje varen, waar nog drie personen werden ge arresteerd. De gevangenen, de boot en de in beslag genomen goederen werden daarna naar Nassau overge bracht, aldus de ministeriële be kendmaking. gebied, waar een kudde schapen, zes koeien en negen kamelen op zijn terugkeer wachten. Advertentie voor koud vier dubbeltjes per echte liter (en nog elke dag thuisbezorgd ook) len getuigen in de kleine rechtszaal verschijnen, waar de beklaagde de afgelopen twee weken heeft volge houden, dat de baby op Goede Vrij dag 1963 uit zijn wandelwagentje voor een winkel in haar woonplaats Auvelais werd ontvoerd. Waren tot dusverre de getuigen verklaring vooral bedoeld om vast te stellen, waar mevr. Longpré zich op de 12de april 1963, de dag waarop dè kleine Pierre verdween, van mi nuut tot minuut, bevond, gisteren werd een lange rij personen onder vraagd, die slechts een leeg wandel wagentje voor de winkel hadden zien staan. Zij dienden ter staving van de stelling van de openbare aan klager, dat mevr. Longpré niet zoals zij zegt met haar zoontje r.aar de winkel was gegaan, maar dat het wagentje leeg was toen zij ujt haar woning vertrok. De verdediging liet zich daarbij niet onbetuigd en bij een van de getuigen had zij daarbij een succes, dat kennelijk indruk op de jury maakte. Een vrachtwagenchauffeur, die op dc 12de april twee keer de winkel voorbij is gereden, is zeer positief in zijn verklaringen, dat het wagentje leeg voor de winkel stond. Bij het vooronderzoek liet men hem weer door de straat rijden, maar legde een pop in het wagentje. Hij merk te het onmiddellijk. Gevraagd om het wagentje weer precies zo neer te zetten als het op de fatale dag stond, zette hij de kap wat lager en haalde een dekje weg. Tegenover de politie kan hij het wagentje precies beschrijven zonder het te hebben te ruggezien na de 12de april. Dit alles liet gisteren niet na indruk te ma ken. Toen kwam het kruisverhoor. Verdediging: „Hebt u niet dezelfde avond met uw vrouw over het wa gentje gesproken, voordat u wist dat er een kind was ontvoerd?" Getuige: „ja, ik weet niet waar- President: „Dit komt niet in het dossier voor". Verdediging: „Dat is in de pers verschenen. Journalisten hadden hem ondervraagd. Wat overigens be langrijk is, is dat hij het hier be vestigt. Voor mij zegt dat genoeg?. Kennelyk tevreden ging de verde diger zitten. De Juryleden keken el kaar aan: de verklaringen van de getuige, uiterst nauwgezet, hadden overtuigend genoeg geklonken, wel licht tè overtuigend. Want waarom zou hij met zijn vrouw over een wandelwagentje hebben gesproken voordat hij kon weten, dat het een beslissende rol zou spelen in een kin derdrama? De enige getuige décharge die deze dag voor de rechtbank ver scheen was mevr. Lorand. Zy zei: „Ja, ik zag een kind in de wagen". Zij bleef by haar eerder afgelegde verklaringen dat in het wagentje, toen het voor de winkel stond, een kind lag te slapen. Toen de officier opmerkte dat mevr. Lorand bij on dervraging door de politie niet kon zeggen welke kleur het kinderwagen tje had, vroeg de rechter haar of zy zeker was van haar verklaring. De getuige brak in tranen uit doch ant woordde bevestigend. De ramp is afgewend: de Beatles komen toch naar Blok ker. hoewel de drummer Ringo Starr in een ziekenhuis is opge nomen. Voor het eerst zal het langharige viertal nu met een in valler optreden. Het kwartet zo als het in Blokker te pien zal zijn Van links naar rechts: Paul Mc Cartney. John Lennan. invaller Jimmy Nicholl en George Har rison. Rotary-reünie in de RAI Rotary-Nederland zal zaterdag on geveer zeshonderd gasten uit Frank rijk, België. Engeland en Duitsland in de RAI te Amsterdam ontvangen. Samen met de ongeveer 400 gasthe ren zal in de ochtend in Amsterdam een massale rondvaart worden ge maakt. Na een gemeenschappelijke lunch in de RAI volgt een middag programma met onder meer: kleder drachtenshow (in samenwerking met het openluchtmuseum, Arnhem) en demonstraties klompen maken, zilver smeden, glasblazen, bloemen schik ken, potten bakken, vendelzwaaien eru volksdansen. Rykswaterstaat en de Luchthaven Schiphol zullen aan de hand van grote maquettes voorlichting geven over Deltawerken en de nieuwbouw Schiphol 'Amsterdam International Airport). Na het diner zal het ge zelschap een uitvoering van het Con certgebouworkest in het Concertge bouw by wonen. Deze manifestatie van Rotary-Nederland is een uiting van een van de voornaamste doel stellingen van Rotary: „het bevor deren van internationaal begrip, ver- zaken en beroeps- Succesjes voor Zoons en Rovensbergen Frans Zoons en Arie Ravensber- gen, twee vaste deelnemers populaires, die een maal per week op de Wassenaarse wielerbaan „Duin horst" worden gehouden, krygen het moeilijke „baanvak" langzaam zeker onder de knie. Arie Ravensbergen boekte by de nieuwelingen een derde premiewedstrijd, terwyi Frans Zoons its in de legde. De belangrijkste uitslagen zyn: Ama teursA f valwedstryd Cris Kipping (Den Haag)2. Wim Paul (Den Haag); 3. Rinus Paul Den Haag)4. Edward Kroon (Den Haag). Klassementwedstryd: 1. Rinus Paul (Den Haag) 15 punten; 2. -ard Kroon (Den Haag 10 pnt; 3. Piet Hazelhorst (Den Haag) Frans Zoons (Voorschoten beide 5 pnt. NieuwelingenSprintwedstrijden 1. Ferry Tuynman (Den Haag); 2. Aat Duyndam (Honselerdyk). Premiewedstryd: 1. Leo Duyndam (Honselerdyk)2. Koos Trompert Den Haag); 3. Arie Ravensbergen (Voorschoten). PAARDESPORT. Derby te Epsom (Van onze correspondent) De jaariykse klassieke Derby in Epsom, genoemd naar de oprichter Lord Derby, is door de Ierse favo riet Santa Claus op dramatische wyze gewonnen. Santa Claus bevond zich tot de laatste halve minuut in de achterhoede, maar kwam plotse ling uit een goede positie in de bocht tot op de tweede plaats achter de leider, Indiana, om in de laatste adembenemende ogenblikken met een lengte te winnen. Na twaalf mislukte pogingen was het de eerste derby-zege voor de populaire 50-j. Australische kam pioen-jockey Scobie Breasley, die al grootvader is. Achter Indiana, welke als tweede eindigde, kwamen Dilet tante 2 en Anselmo. Santa Claus is het gezameniyke eigendom van de Ier J. Ismay en de moeder van de trainer. Zij ontvingen 72.000 pond f720.000). De Jockey kreeg 10.000 pond (f 100.000). Alles belastingvrij! Heel Engeland, arm en rijk. gokt op de Derby. Er werd voor een re cordbedrag van 5 miljoen pond f50 miljoen) gewed. De koninkiy- ke familie en haar gast. president Abboud van de Soedan, woonden de by. Rende van Italië Renners namen er hun gemak van daan. Het geaccidenteerde p van Santé Margaritha Ligure naar Alexandrie (204 kilometer) leverde de coureurs over het algemeen wei nig moeilykheden op, zodat de de hand geblesseerde leider in het algemeen klassement, de Fransman Jacques Anquetil, geen moeite had zijn positie te consolideren. De uitslag van de etappe luidt 1. Mealli 6.14.12; 2. Bitossi (It.) z.t.; 3. Boucquet (Belg.) riviera (It.) 6.14.14. Vervolgens het peloton in dezelfde tyd. Het algemeen klassement luidt nu 1. Anquetil (Fr.) 91.44.21; 2. Fon- tona (It.) op 33 sec.; 3. Zilioli (It.) op 1.22; 4. De Rosso (It.) op 1.31; 5. Mugnaini (It.) op 2.08: 31. Ab Geldermans (Ned.) 92.16.09; 39. Cees Lute (Ned.) 92.37.03. TENNIS Betty Stöve in Havent in de vierde ronde Van de twee Rotterdamse tennis speelsters Betty Stöve en Elly Krocke, die deelnemen aan een grasbaantoer nooi in de Zuidengelse plaats Havent, bereikte eerstgenoemde gisteren de vierde ronde, zy versloeg in de derde ronde de Britse Sally Milner met 60, 62. Elly Krocke verloor in deze ronde met 4—6, 6—4, 5—7 van de Australische Fay Toyne. Trudy Groenman en An ja Lepou- tre wormen hun partyen voor de eer ste ronde van het tennistoernooi in Manchester. Trudy Groenman zege vierde met 63, 61 over de Britse Muncaster en Anja Lepoutre schakelde mej. D. Hinchcliffe (GB) uit met 62, 62. Ook de Nederlandse heren hadden nn goede start. Tom Okker versloeg in de eerste ronde de Engelsman Gra_ met 62, 62 en Jan Hajer klop te diens landgenoot Clowes met 64. 1—4. In de tweede ronde waren de Ne derlanders heel wat minder succesvol. De Zuidafrikaanse speler Fred Mc- millan schakelde Hajer uit met 63, 61. Trudy Groenman verloor voorts met 63. 62 van de Amerikaanse Nancy Ritchie en Anja Lepoutre Dauphine Liberé Lebaube van eerste plaats verdrongen De uitslag van de zevende rit luidtt 1. Monty (Belg) 6.31.39; 2. Wnlfs- hohl (W.-Dld) 6.31.40; 3 Martin p.) 6.31.41; 4. Perez Frances (Sp.) i .19 5. een groepje met om. Manzamque, Uriona, Bahamontes (allen Sp.) en Poulidor (Fr.) allen z.t.; 18. Den Hartog 6.38.36; 49. Harings (Ned.) 6.45.48; 51. Enthoven (Ned.) z.t.; 66. Stolker (Ned.) 6.55.38. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1 Uriona (Sp.) 32.42.09; 2. Wolfs- hohl (Did) 32.44.03; 3. Poulidor (Fr.) 32.44.07; 4. Martin (Sp.) 32.45.26; 22. Arie den Hartog 32.53.51; 59. Entho ven 33.21.16: 63. Stolker 33.26.43 74. Harings 33.41.56. Ronde van Oostenrijk Dolman wint vijfde etappe De Nederlander Evert Dolman heeft gisteren de vijfde etappe van de Ron de van Oostenrijk gewonnen. Dolman legde de 127 km van Bad Aussee naar Zeil af in 3 uur 17 min 3 sec. De Luxemburger Edy Schutz werd tweede de Belg Roger Desmet derde. In het algemene klassement deelt Dolman met de Oostenryker Frisch de derde plaats. Tydens deze vyfde etappe raakte Van der Vleuten zyn derde plaats in de algemene rang schikking kwyt. De Nederlander kwam ten val toen een onvoorzichtige toeschouwer vlak voor hem de weg overstak. Van der Vleuten liep pyn- lyke schaafwonden op en verspeelde veel tiid doordat zyn fiets beschadigd werd. Nederland heeft de leiding in het ploegen klassement van Luxemburg overgenomen. Met 55.32.00 staat Ne derland thans eerste. De Luxemburg- ploeg bezet met 55.35.01 de tweede plaats De uitslag van de vyfde etappe luidt: 1. Dolman (Nederland) 3.17.03; 2. Schütz (Luxemburg 3.17.33; 3. Desmet (Belg) 3.18.50; 4. Ruppaner (Oost) 3.19.02; 5. Geeraerts (Belg) 3.19.18; 6. Lute (Nederland.) 3.19.20; 18. ex aequo o.m. De Jong (Ned) 3.26.36. 38. x aequo o.m. Van der Vleuten (Ned) 38 53. De algemene rangschikking is: De bekendste figuur van de derby Prins" Monolulu, de als een indi- moest met 64. 6—1 haar meerdere aan van kleurige pluimen op het I erkennen in de Britse Carole Cald- Schleck (Lux) 18.f3.29: 2 "Schüte hoofd voorziene. 82-jarige tipgever, well. (Lux. 18 15 05; 3 Dolman (Ned) en die by geen enkele belangrykc paar- Tom Okker was d<? enige, die zich Frisch (Oost) 18.17.59; 5 Muller denrace ontbreekt, viel flauw en gisteren in de enkelspelen wist. te (Oost) 18.18.10; 10 Lute 18,25 11- 16 1 moest naar een ziekenhuis worden handhaven. Hy versloeg in de derde j De Jong 18.29-58; 19. Van der Vleuten gebracht. I ronde de Brit Dabbs met 6—2, 6—1. 118.36.52.

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 11