RIPOLIN Mager T.V.-avondje... PIERROT ROUW EROSIE Weer een Engelse piratenradio op zee MORGEN NIEUWE DIENSTREGELING r EXAMEN-TIJD NV SLAVENBURG'S BANK LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 MEI 1964 M" fit premier Nehroe is een man heengegaan, die op menig ge bied grote verdiensten heeft gehad en in India als de vader des vaderlands werd beschouwd. Een heidssymbolen van zijn formaat kunnen in bepaalde omstandigheden gewenst en zelfs onontbeerlijk zijn, al zullen de nadelen na korter of langer tijd gaan overwegen. Het klinkt onvriendelijk deze toevoeging- na-de-komma zo kort na zijn over lijden ook op Nehroe toepasselijk te verklaren, maar het is voor een juis te inventarisering van India's hui dige toestand beter de waarheid niet te verrwijgen. Alle dingen hebben hun bestemde tijd. Er is een tijd voor persoonsverheerlijking èn een tijd voor politieke kritiek. Er is een tijd voor symbolen en een tijd voor harde realiteit. Welnu, zoals wij vier maanden geleden te dezer plaatse schreven: van India's grote leider ging de laatste tijd geen stuwende kracht meer uit. Nehroe was nog een symbool voor de idealen, die ontelba- ren bezielden na de bevrijding van „het Britse juk". Maar het juk van baatzucht en onvermogen van de eigen landgenoten woog nog heel wat zwaarder dan dat van het „ka pitalistische imperialisme". Daardoor begon het land weg te zakken in een moeras van armoede, analfabetisme, sociale onrechtvaardigheid, hongers nood, ziekte en corruptie. Helaas, Nehroe was, lichamelijk geknakt na een leven van mateloze zelfopoffe ring, niet langer tegen deze inner lijke verzwakking opgewassen, ook al waren er daarnaast ongetwijfeld te kenen van vooruitgang. Men kan zeggen, dat de premier zijn roem nog net niet heeft overleefd. De binnen landse politiek draait nog op de steun van het buitenland en op het terrein van de buitenlandse politiek eet het neutrale India genadebrood van de vrije wereld. Het een noch het ander zou dit geweldige land met zijn kolossale problemen ernstig aangerekend kunnen worden, mits de leiding in zó sterke handen had berust, dat er op zijn minst hoop op een krachtige „sprong voorwaarts' zou hebben bestaan. Maar vooral de inval der Chinezen heeft India zwaar geschokt, niet alleen materieel maar ook moreel. En datzelfde gold voor Nehroe zelf. Hij is heengegaan op een ogenblik dat zijn naam nog met eerbied werd uitgesproken. Dat India nu zonder leiding zou zijn, is natuurlijk onzin, al heeft de premier er heel weinig aan gedaan om zijn opvolging te regelen. De nieuwe lei ders zijn er, alleen zullen zij nog wat moeten groeien in hun al te wij de mantels. Zeker is ook, dat zij het anders zullen doen dan hun grote voorganger. Ook dit is geen onover komelijk bezwaar. Nehroe is geval len, anderen zullen zijn taak over nemen, op hun Wijze en naar de eisen van hun tijd. India rouwt, maar moge het snel beseffen, dat het Gandhi's leerling niet beter kan eren dan door harde arbeid, modern-za kelijke „bedrijfsleiding" en een geest van algehele vernieuwing. Gebruind door .de Egyptische zon is premier Chroesjtsjow in Moskou teruggekeerd, maar het is twijfelachtig of zijn politieke constitutie even gezond is als zijn lichamelijke. Het staat namelijk wel vast, dat de Russische leider zich hevig geërgerd ïieeft aan de Arabi sche zelfverheerlijking, 1 vooral Nassers tweede gast, Iraks premier Aref, zich te buiten ging. Die wrevel heeft Chroesjtsjow niet onder stoelen en banken gestoken. Hij geerde erop met een toespraak, waar in hij wees op het cement van de volkeren van de Sowjet-Unie: „Ar beiders, verenigt u". Dat is, zo zei hij ongeveer, een oproep van heel wat ruimere strekking dan wat ik hier te horen krijg. Want hier is het keer op keer: „Arabieren, verenigt u!" En dat is een aansporing, die geen hout snijdt, omdat de Arabi sche feodale en kapitalistische he ren geen broeders van de Arabische arbeiders zijn. Het is duidelijk, wat Chroesjtsjow bedoelde: hij voelde de tegenstelling tussen het communis tische internationalisme en het Ara bische nationalisme sterk aan en koos krachtig stelling. Het schijnt gastheer Nasser daarna heel wat moeite te hebben gekost zijn beide gasten, Aref en Chroesjtsjow, al thans zover tot elkaar te brengen, dat zij bereid waren elkander te ver dragen. En dat was al heel wat, want de Russische premier was al lerminst vergeten, dat het Iraakse communisme de laatste tijd harde klappen te verduren heeft gekregen. Al bij al was het toch wel een pijn lijke situatie. En alsof deze doorkrui sing van zijn propagandistische op zet in Egypte al niet erg genoeg was, heeft Chroesjtsjow ook elders te wor stelen met nationalistische stromin gen, namelijk in de satellietlanden. Daar kan men zelfs spreken van een soort nationalistische „erosie", een uitslijtingsproces, waartegen zelfs het communistische graniet niet bestand blijkt. Een Roemeense handelsdele gatie vertoeft gedurende enkele we ken in Washington om nauwere con tacten te leggen, niet alleen op eco nomisch, maar ook op cultureel en politiek gebied. In de stijl van de Joegoslaven keren de Roemenen zich, eigenlijk al sinds 1960, tegen de Russische dwang-economie. Ook Warschau en Boedapest hebben zich de laatste Jaren wat losser gemaakt L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Van „Lord Sutch" (22 jaar) RIPOLIN Snelverf voor binnen en buiten Met 3 Extra's: Extra glans, Extra dek kracht, Extra duurzaamheid! met (Van onze Londense correspondent) De piratenzenders op de Noordzee beginnen elkaar te verdringen. Inclu sief Veronica zijn er thans vier. De jongste recruut is een zendertje van de 22-jarige jongeman, die zich „Lord Sutch" noemt. En die al eerder de aandacht op zich vestigde als luid ruchtige verkiezingskandidaat. Hij heeft donderdag een overwin ning behaald op het Britse leger, dat hem wilde verwijderen van het fort buiten de kust van Kent, waar hij met zijn uitzendingen is begonnen. Met een vissersboot waren militai ren naar het fort, dat in de tweede wereldoorlog werd gebruikt maar sindsdien verlaten is, gevaren om Sutch'ervan te overtuigen dat hij zich op verboden terrein bevond. Maar hij liet zich niet van zijn stuk brengen. Welkomstgroet Hoge geldboeten voor hazardspelers (Van onze Haarlemse correspondent) Het gerechtshof in Amsterdam heeft twee aannemers uit Santpoort veroordeeld tot respectievelijk f 1500 en f 1000 boete wegens het gelegen heid geven tot hazard-spel. Een Haarlems echtpaar werd veroordeeld tot f 250 wegens medeplichtigheid. Haarlemse rechtbank had de ver ten vrijgesproken, omdat zij niet bewezen achtte, dat het roulettespel in het openbaar werd bedreven. De aannemers hadden de roulette laten draaien in Santpoort, later werd het adres verplaatst naar de woning van een echtpaar in Haar lem, waar de recherche in mei 1963 een inval deed en tien spelers aan trof. Bij de behandeling voor het hof kwam aan het licht, dat sommige deelnemers sommen van f 200 op één avond verspeelden. niet aan!" en riep de bezoekers toe: „Jullie komen er niet in". Intussen vond het departement van Defensie uit, dat het machteloos stond tegen over Sutch, omdat het fort zich voor lopig buiten de territoriale wateren bevindt, namelijk totdat het parle ment een voorstel tot uitbreiding van de grenzen daarvan van drie tot zes mijl heeft goedgekeurd. Aangezien men constateerde dat het fort onbe schadigd was en de navigatielichten in orde waren, droop het Engelse le ger af. Dit is na Caroline en Atlanta de derde Engelse piratenzender die zich 20 meter boven het Noordzee-opper vlak bevindt. Radio Sutch zou dezer dagen met haar uitzendingen op de 200 meter band beginnen. Midden juni top over Maleisië Salvador Lopez, de Philippijnse „vredesstichter" in de crisis oin Maleisië, heeft gisteravond na een gesprek met president Soekarno mee gedeeld. dat omstreeks midden juni in Tokio een topconferentie over Maleisië zal worden gehouden. De Philippijnen, Indonesië en Maleisië zullen Thailand officieel en elk af zonderlijk verzoeken, de terugtrek king van Indonesische guerrillastrij ders van Maleisisch grondgebied te controleren, zo zei hij. Dit zou de in leiding vormen tot ministeriële be sprekingen, die gevolgd zouden wor den door de topconferentie. Brand in Blijdorp (Van onze Rotterdamse correspondent) Kort na middernacht heeft een felle brand de hooi- en stro-opslag plaats van diergaarde Blijdorp in Rotterdam verwoest. Het vuur laaide zo op, dat het op grote afstand zicht baar was. Dankzij het feit, dat de brandweer zeer gauw aanwezig was en er bijna geen wind stond, kon een catastrofe worden voorkomen. Met de bijna 900 vierkante meter grote opslagplaats een gegalvaniseerde ijzeren overkapping die op palen steunt) gingen de voorraden hooi en stro alsmede wagentjes en transport- kooien verloren. Over de oorzaak kon nog niets worden gezegd. Uitbreiding van routen RADIO EN TV ANAVOND Gilbert Bécaud, die gisteren in ons land aankwam, zingt om 8.20 uur in een directe uitzending enkele nieu we chansons, onder meer „Meriette", „Plein soleil" en „Mourir a Capri". Zijn drummer heeft hier een drum stel moeten lenen, omdat gister nacht in Parijs zijn instrumenten uit zijn auto werden gestolen. (N.T. S.). Simon van Collem presenteert om 8.55 uur een programma rond de Engelse actrice Margaret Ruther- ford (V.P.R.O.). De N.T.S. brengt om 9.35 uur „The Jackie Gleason Show, een muzikale comedie, op het scherm. Voor de V.A.RJV.-radio speelt om 9.20 uur Malando met zijn tango- rumba-orkest. „Vergeten grondsla gen" heet dit keer de zwerftocht van Jan C. Hubert en Dick Dreux „langs vergeten wegen". Sonja Oos terman verzorgt om 10.15 uur „Mu zikale commentaartjes". De K.R.O. brengt om 8.30 uur wekelijkse amusementsprogramma „Rieleksen" voor de microfoon, ten Brink verzorgt om 9.30 „Buurmans krant". Jan de Cler gisseert weer „Bric a brac" (9.50 uur) en Henk in 't Veld bespreekt klassieke grammofoonplaten (11.10 uur). De nieuwe dienstregeling van de Noord-Zuidhollandse Vervoer Maat schappij, zal morgen in werking treden. Naast de reeds bestaande lijnen, - waarvan er enkele enigszins zijn verlegd, is een communicatiesysteem in het leven geroepen, dat de Leiden-noord en zuid en Leiderdorp met het een- Couve de Murville in Spanje De Franse minister van Buiten landse Zaken, Maurice Couve de Murville. is in Madrid aangekomen besprekingen met zijn Spaanse ambtgenoot Fernando Castiella. Dit het eerste bezoek van een Franse minister van Buitenlandse Zaken Spanje sinds het einde van de burgeroorlog. De betrekkingen tussen beide landen zijn nu beter dan ze an jaren geweest zijn. De minis ters zullen naar verwachting de be- trekkingen tussen Spanje en de EEG bespreken, benevens het door Frank- aan de Spaanse industrie ver leende krediet van ongeveer 550 mil joen gulden en de voorgestelde gas- pijpleiding tussen Algerije enerzijds en Spanje en Frankrijk anderzijds. Voor minster Couve de Murville staat ook een ontmoeting met gene raal Franco op het programma. Advertentie Angst - Zweet Tranen Maar daarnaast ook blijdschap en voldoening, dat zijn de gevoelens in de Kalmeer Uw kinderen en be loof hen bij een goede prestatie een mooi en goed HORLOGE. Het zijn niet altijd de besten, die in het leven slagen, maar wel de doorzetters - de blokkers. Daarom beloning naar prestatie. JUWELIER - HORLOGER de banden met Moskou, al is de veelbelovende houding van Polens Gomoelka enigszins tegengeval len, waartegenover staat, dat die van Hongarije's Kadar juist is meegeval len. Maar de Roemenen spannen toch de kroon, niet alleen door hun overleg in Washington, maar al eer der door hun kritische houding ten opzichte van het geschil Moskou-Pe- king. Zij hebben ter zake immers neutraal standpunt ingenomen. Ook in de satellietlanden blijkt na tionalisme dus een struikelblok voor de Russen te zijn. Tegen deze ach tergrond gezien kan men zich in denken, dat Chroesjtsjow zijn ont stemming over het Arabische natio nalisme wel eens wilde luchten, al lij wel hebben begrepen, dat hij moeilijk in het Midden-Oosten kan hekelen wat hy in Oost-Europa moet aanvaarden Daar wij hierop reeds eerder uit voerig zijn ingegaan, geven wij nu slechts een overzicht van de halte plaatsen, welke in liet traject zijn opgenomen. In aanwezigheid van enkele geno digden, onder wie zich o.m. bevon den wethouder ir. J. J. G. van Hoek, gemeenteraadsleden, politiefunctiona. rissen, de directeur van de NZH, de heer N. Hortensius. de chef vervoer de heer T. van Randwijk en de rayonchef Leiden, de heer C. Jonge- jan, vend gisteren langs de nieuwe routen een oriënteringsrit plaats. Lijn 3. die Leiden-noord met de Houtlaan gaat verbinden, heeft als vertrekpunt het Station 'en telt de volgende halteplaatsen: Stationsweg. Rijnsburgersingel, Maresingel, Ko ningstraat. Anna van Saksenstraat, Bernhardkade, Willem de Zwijger laan, Van Riebeeckhof. Atjestraat, Driftstraat, Javastraat, Medusastraat" Zijlsingel, Hoge Rijndijk, Burggrave. laan, De Laat de Kanterstraat. Burg- gravenlaan, De Sitterlaan. Lammen- scha.nsweg, Koninginnelaan, Heren straat, Zceterwoudseweg, Vijf Mei plein Verdistraat, Debussystraat, Sweelinckstraat, Corn. Schuytlaan, Teldcrskade, Boshuizerkade. Ter Haar kade, Haagweg, Noordeinde, Nieuwe Beestenmarkt, Stationsweg, Stationsplein, Rijnsburgerweg, Ma- riënpoelstraat. Houtlaan. Het eindpunt aan de Houtlaan is vlak voor het nieuwe Diaconessenhuis gelegen. Lijn 4. die het traject in omge keerde richting zal afleggen, vertrekt vanaf de Houtlaan. De halteplaatsen van deze busdienst zijn tegenover die van lijn 3 gelegen. In deze route bij de halteplaats Burggravenlaan is het eindpunt ge legen van lijn 40, v/elke via Rooden- burgerstraat. Hoge Rijndijk, Station. Leidsebuurt, de dienst op Rijnsburg onderhoudt. Voor hen, die snel in het centrum willen zijn, bestaat de mogelijkheid via halte Lammenschansweg over te stappen op lijn 46 uit Den Haag. Lijn 42 uit Noordwijk gaat nu doorrijden tot aan de Burggraven- laan. De stadsroute van deze lijn loopt langs Stationsweg, Prinsesse- kade. Noordeinde, Witte Singel, Jan van Houtkade, Geregracht, Hoge Rijndijk, Burggravenlaan v.v. Lijn 5, die de dienst op Leiderdorp onderhoudt en van de Morslaan ver trekt. doet de volgende halteplaatsen Beestenmarkt. Lange Mare, Haven- plein, Herensingel, Javastraat, Suma- trastraat, M.P. Splinterlaan, Van der Valk Bouwmanweg, Acacialaan, Eri calaan, Mauritssingel, Frederik Hen driklaan. De route, die vanaf de Frederik Hendriklaan in Leiderdorp terug naar de Morslaan wordt gevolgd is op één uitzondering na hetzelfde. Na de Javastraat verloopt het tra ject via de Kooilaan naar het Ha venplein. Lijn 2, welke met lijn 1 de dien sten in de richting Leiderdorp on derhield, heeft hierdoor een andere bestemming gekregen. M In combinatie met lijn 1 wordt vanaf Oegstgeest en terug wel de be- VOOR ZONDAG 31 MEI Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nws, sportmed. en duivenber. 8.18 Weer of geen gevar. progra. In dit progr.Operatie maar daar buigt lijn 2 af in de riclu ting zuidwest. De halteplaatsen vanaf de Kore- vaarstraat zijn: Jan van Houtkade, Herenstraat. Zoeterwoudseweg, Vijf Meiplein, Ver distraat, Cesar Franckstraat. De route hetzelfde. Lijn 1 behoudt dus de normale diemstgeregeling OegstgeestLeiden (centrum)Leiderdorp en ornge- 9.40 wielerwedstrijd Dordeaux-Parljs. 9.45 Geestelijk leven, toespr. IKOR: 10.00 l omgekeerde richting is Nieuwe uitgaven der Jiddische vertelkunst, Loggem en O. Sterman. 3e druk. Verbinding van rijkswegen bij Bodegraven Het ligt in de bedoeling binnenkort de laatste afwerking ter hand te ne men van de nieuwe verbinding van Rijksweg 11 (Leiden-Alphen aan den Rijn-Utrecht) met rijksweg 12 nabij Bodegraven. Dit zegt de minister van Verkeer en Waterstaat in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Ka merlid de heer Kolfschoten (KVP). Met de voltooiing van de verbinding, zo deelt de bewindsman mee, is naar raming nog 'n bedrag van f 1.600.000 gemoeid, hetgeen ongeveer eenderde is van het aan de werken reeds be stede bedrag. De afwerking kon niet eerder ter hand genomen worden, omdat de in 1961 gereedgekomen grondwerken als gevolg van de bijzonder slechte grondslag ter plaatse de eerste jaren na de aanleg aan niet onbelangrijke zettingen onderhevig bleken te zijn, aldus de minister. door J. Somerwil. 2e drk. Meesters der Russische vertelkunst, door A. G. Schot. 4e druk. Meulenhoff- pockets. Uitg.: Meulenhoff, Amsterdam. Kinderen in de Bijbel, door Anne de Sylvia In de storm, door R. Philippe. De valse munters van het derde rijk, loor J. Gant. Bob Morane en de draak van Fen- tmie, door H. Vernes. de tjjger der lagunen, door H. Vernes n piloot Southi W. Bruna i pockets. Uitg.: A. Utrecht. Ik spreek Italiaans, Ik spreek Spaans, Ik spreek Engels. Spaar Uw zenuwen Bl(|f Jong door Yog; Ken l 300 ver Koude Serie Maraboe-Flash. Redacteur Neder landse uitgaven: G. W. H. Tiebosch Uitg. A. W. Bruna en Zoon, Utrecht. door N. Fare- viiand. dooi Het beeld se literatuur. Spiegeltje rondreis, door Annie M. G. Schmidt, met tekeningen van Fiep Westendorp. Uitg.: De Arbeiderspers, MET EEN ENKEL WOORD gang verschaft. i valse sleutel t Een mager vrijdagavondje van de VARA. Grootste te verteren brok was dr. Kildare, de Amerikaanse filmserie met de duizend kuiltjes in de wangen, en een van de betrekkelijke miskopen van dit seizoen. De VARA heeft het trouwens al ingezien en dr. Kil dare voor het komende seizoen laten vallen. Evenmin een succes was ,,Beet", een programma met flitsen uit de zondagochtendbij eenkomsten van de visclub van 100 in- en uitgeleid door Pier (Tania), die blijkbaar als lokaas moest dienen. Het is te hopen dat de kwaliteit van de te vangen vis beter zal zijn dan van dit programma. Typerend was dat een kwartet mannen dat trachtte de Beatles te parodiëren, een bord meetorste waarop met grote letters ,.Wij zijn de bietels" stond, om hun bedoelingen kenbaar te maken. Bleven over „Achter het nieuws" „Meneer de voorzitter", die het gezicht van de avond nog een beetje wisten te redden. Wel aardig was in „Achter het nieuws" een reportage over de beide geruchtmakende jeugd- groeperingen in Engeland, de „mods" ie „rockers". Nog aardiger zou het geweest zijn, als we iets meer de „mods" hadden gezien en gehoord, en ook iets meer van de relletjes die onlangs tussen „mods" „rockers" hebben plaatsgevonden. Iets soortgelijks, maar dan rustiger is het conflict tussen de zaterdag- maandag sluiters in het winkelbe drijf. De „zaters" en „maands", zoals zij elkaar noemen. De verschillende standpunten kwamen allemaal aan bod. „Meneer de voorzitter" was op de keper beschouwd misschien nog het beste programma, hoe rustig het overigens in elkaar zat. De heren Scheps en Beernink gaven hun mening over de lintjesregen (beiden vonden dat het aantal onderschei dingen omlaag moest en het verschil in klasse zou moeten verdwijnen), en de Indonesische zaakgelastigde de heer Sjarif, beantwoordde enkele vragen over het socialisme zoals dat in Indonesië wordt beleefd. Anders dan bij ons in ieder geval. De gelukkige bezittere van een tweede net konden ondertussen kij ken naar een opname van de Spaan se televisie, te weten de komedie „Lawaai". Ik heb er, tijdens het journaal op net 1, twintig minuten van gezien. En ik ben een beetje geschrokken. Het stuk was zo schools fantasieloos en statisch geregisseerd, er werd door de meesten zo onbehol pen gespeeld, dat ik mij maar weer eens gelukkig prees in Nederland te wonen. Overigens vragen wij ons af, of het eerste en tweede net nu ook al twee zuilen zijn geworden die elkaar het licht in ogen nauwelijks gunnen. Die geregelde mededelingen op net 1 na afloop van het program ma, vermelden steeds trouwhartig dat er de volgende dag een programma op het tweede net komt, maar wat er dan precies komt wordt er nooit bijgezegd. Terwijl op het eerste net enthousiast vooruit wordt gelopen op nog komende programma's, wordt ons deze eenvoudige informatie over het tweede net iedere keer weer ont houden. Waarom eigenlijk' NICO SCHEEPMAKER. 24 april afscheid heeft genomen als men, per 1 mei ontslag als lid van de raad verzocht en verkregen. Twee Jongens verdronken Bij Kol- lumerzwaag zijn gistermiddag om streeks vijf uur twee Jongens, de ne genjarige Johannes Schippers en de tienjarige Lleuwe Feenstra, verdronken toen zij wilden gaan zwemmen in het Spoorgat, dat Indertijd ls ontstaan bij de zv.ndafgraving ten behoeve van de aanleg van de spoorbaan. De belde Jongens sprongen ln het water maar kwamen niet meer boven, waarop an dere kinderen alarm sloegen Politie en enkele artsen begaven zich te water en enige t(Jd de beide Jongens De levensgeesten geweken. i echter al BUITENLAND plaats Jlquilpan omsloeg, verloren don. derdag negentien personen het leven en werden dertig passagiers gewond. Spionage In Warschau ls gisteren de Poolse Hildegarde Atfyka veroor deeld tot acht Jaar gevangenisstraf wegens spionage voor West-Dultsland. Chinees vraagt asiel Een 24-ja- rige communistlsch-Chinese diplomaat, Toeng SJlh-tlng, heeft dinsdag politiek asiel verzocht bij de Amerikaanse am bassade ln Oesoemboera (Boeroendl), zo ls gisteravond ln Washington ver nomen. Toeng was de dag tevoren ln Oesoemboera aangekomen. De Ameri kaanse zaakgelastigde doet het nodige ter Inwilliging van het verzoek van de Chinees. Geveilde percelen te Leiden geveild het herenhuis met tuin en achtergelegen terrein aan de Haagweg 186 te Leiden; gemijnd op f. 94.001, door de heer v. d. Pouw Kraan q.q. uit het hedendaags doen en denken. AVRO: 12.30 Licht, orkest ei 11ste (ong. 12.30 mogelijke tingen van wedstrijden). 13 0 daarna event, duivenber. 13.07 De 1 afgelas- dat alle konten opgaat. 14.15 koorfestival 1964 (II). 14.50 Boekbe spreking. 15.00 Radio kamerorkest en solisten: mod. muz. 15.55 Licht en semble, vocaal en zangsolisten. 16.15 kwartet. 16.30 Sportrevue. sportjournaal. 18.30 Licht sextet: amus. muz. 19.00 Bij nader I zien, journalistenforum. progr. 21.20 Klassieke f 4.00 Nws. IKOR: 8.00 Nws. 8.15 Goede morgen een progr. voor mensen die vroeg zijn uitgeslapen. 8.45 Muz. voor de zondag. 9.00 Protestantse vroegdienst. 9.45 Nws en waterst. KRO: 10.00 Inleiding Hoogmis 10.05 Pontificale Hoogmis. 11.15 Klas. gram. muz. 11.30 Fragmen ten uit het ii 12.05 Act. publikaties wereld 12.1' toelichting^ wereld 12.15 Belcanto 11.50 Buite z.repertoire. mod. werken. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Lichte gram. muz., sportreportages en -uitslagen. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Geref. kerkdienst NCRV: 18 00 Negro Spirituals. 18 10 Oude hulsorgelmüz. 18.30 Bij water, brood en wijn, lit. spel. 19.00 Vocaal ensemble met orgelbeg.: Geestelijke liederen. 19.15 Het werk van de Hei lige Geest., lezing. 1130 Geestelllke liederen. 20.00 Nws. 22.08 Meditatie. KRO: 20.15 Zangkoren en licht lnstr. ensemble. 20.45 De commissaris van het verkeer, luisterspel. 21.45 Mod. '22.30 Nws. 23.40 Avondgebed. 22.50 Veertig laar Kath. Universiteit, lezing 23 10 Lichte muz. 23 30 Romantische pianomuz. 23.5524.00 Nws. RADIO BLOEMENDAAL ZONDAG 31 MEI 9.30 uur Ds. G. Toornvliet. 11 uur Dr. O. Jager te Haarlem uitzen ding dienst voor belangstellenden, ge houden op zondag 24 mei 1964. 3.15 uur Klnderdienst. 4 uur Ds. P. N. Kruyswijk. TELEVISIEPROGRAMMA'S >R: 17.00—18.01 19.30 Weekjou naai. 20.00 Sport Experimentele uitzendingen op het tweede net (Kanaal 27): MTS: 16.45 17.30 Eurovisie: Internationale vliegdemonstraties te Cannes. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Klankbeeld over het plat teland. 13.40 Praatje. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 Klassieke muz. 16.15 Hoorspel. 17.15 Lichte orkest- muz. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nws en journaal. 18.45 Amus. muz. 19 30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsdienstig progr. 20.25 Liefdadigheidsoproep. 20.30 Hoorspel 21.00 Verzoekprogr. 22.00 Nws. 22.10 Klankbeeld. 22 50 Epiloog. 22.59 Weerbericht. 23.00 Nws. 23.02 23.45 Kamermuziek. Engeland, BBC Light programme, 1500 en 247 m. 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Amus. progr. 14.00 Showprogr. 14.30 Hoorspel. 15.00 Filmkroniek. 16.00 Top niswedstrild. 18 00 Lichte Liedjes. 19.00 19.30 Nws. 20 30 Godsdienstige 0 Dansmuz. 22.00 23.50 Avondgebeden Klassieke muz. 19.00 Nws. 19.30 Amus. muziek. 21.30 Nws 22.10 Hoorspel. 22 45 Lichte 12.00 Weerbericht muziek. 23.5224.00 Brussel, 324 12.12 orkestmuz. 15.15 Hoorspel, 20.00 ).09 Gevar. mu- ek. 23.15 Lichte 13.00 Nws en weerbericht. 13.20 Vooi de soldaten. 14.00 Nws. 14.05 Opera, en Bel Cantoconcert. 15.30 Sportult zending met reportages en berichten 18.30 23.55—24.00 Nws. muziek. 13.0 KORT RAPENBURG 20 - TELEFOON 26405 BOUWKREDIETEN EN HYPOTHEEKBEMIDDELING. 12.18 Gevai 3.59 Weerberl i W? r" i Wereld 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nwi, VOOR MAANDAG 1 JUNI 9.00 Ochtendgyn oentemar 9.35 Wat< wijdln Nws. li.uz voor Dansorkest met zangsolisten. 12.30 Land- en tuinbouwme Voor ons platteland. 12.40 Jazzband, 13.30 Boekbespreking. 16.45 Lichte gram. Nws. 18.15 Event, act. 18.: 10 Ja- e. 22.30 2.40 Actualiteiten. 23.00 Mod nuarl 1963). 21.35 Muziekrevu NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening 7.20 Pianospel met ritmische begelei ding. 7.35 Sportuitslagen van zater- vt. 8.0C iwljde de zieken. Voor de hulsvrouw. 10.10 Klassiek! gram. muz. 10.20 Rondom het woord: theologische etherleergang. II Lichte gram. muz. 12.00 Lichte kest muz. en zangsoliste. 12.25 Vo« boer en tuinder. 12.30 Med. f land- en tuinbouw. 12.33 lnstr. semble: muziek uit de twintiger jaren semble. 13.45 Schoolrad 14.55 Italiaanse melodieën. 15.10 Bijbeloverdenking, saxofoonkwartet. 16.50 Klassieke pia nomuziek. 17.00 Voor de kleuters 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Licht! gram. muz. 17.50 Regeringsuit-z.Cv turele ontmoetingen ln Suriname i de Ned. Antillen door Rudl Bedacht 18.00 Kerkorgelconcert. 18.20 Ultzen ding van de KVP: Kaarten op tafel Een uitzending i die de aandac... Amus. muz. 18.50 Openbaar Kunst bezit. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.K Licht instr. kwartet. 19.30 Radio krant. 19.50 Meteoren: Muzikal hoogtepunten uit de steravondpro MAö^ichte orkestmuzT 20^30 Tot zien Lichte orkestmuz. 23.40 Het Evangell ln Esperanto. 23.5524.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMi (Over de 4e lUn van 18 tot 20 IWolfgang Amadeus Mozart Symphonie i Allegro splr: Concertgebouw K: Orkest or pla kest nr. 17 in G gr. t. KV 453. All! gro. Andante. Allegretto. Camera! Academica Salzburger Mc zarteum. Solist en dirigent II. Joseph Haydn. .Die Jahreszeite: draai, Rlas Symphonie Orkest, lijn, Dirigent: Ferenc Fricsay. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 De uitvinder, film. 19 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journal, en weerbericht. 20.00 Zendtijd t>: partijen: uitzending van de CHI KRO: 20.30 Brandpunt. 20.40 VI' Zapata, speelfilm. NTS: 22.30—221 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Nws. 13.10 Gevar. taar. 13.40 Voordr radio. 15.00 Hoon., reportage. 16.45 Voor oudere luis» raars. 17.25 Gevar. muz. 17.55 Wee: bericht. 18 00 Nws. 18.10 Reg. commentaar. 18.32 Beursberlchtei 18.35 Schotse dansmuz. 19.00 Plano spel. 19.30 Amus. muz. 20.30 Spe 12.00 Populaire gram. Gevar programma. 18.33 SportovK zicht. 18.45 Hoorspel. 19 00 Nws lournaal. 19.25 Sportberichten. II HoorsDel 20.00 Hoorspel. 20 30 1 en act. 20.40 Amus. muz. 21.30 Amw nrogramma. 22.00 Lichte muz Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 12 00 Nws en Voor de landbouwer 12.15 Amus. muz. 13.00 Nws, Amus. muz. 16.00 Nws. 16.05 Soaani FranKr(jk 3. 280 en 235 r 12.00 Weense muz. 12.30 Lichte en klassieke muz. 16 eram. muz. 19.58 Weerberlcl 20.52 Klassieke en mod. i 23.20 Hedendaagse Griekse muz. 15.45 Lichte muz. 16.00 SJ 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor! zieken. 17.00 Nws en weerbericht. Ij Voor de kinderen. 17.40 Planck 17.45 Franse les. 1800 Nws. 18.03f I de soldaten. 18.28 Paardesportb$" ten 18.30 Lichte orkestmuz. Nws. weerbericht en radioki^**- 19.40 Operamuz. 20.00 MissleW*" beeld. 20.15 Klassieke en moderne W' 21.05 Progr. over Vla»»»' 21.50 Lichte 22.15 Volkszangen- kunsten 22.50 Gevar. 11.03 Belgische muz. 12.03 Gevs muz. en actualiteiten. 14.03 Ge«- muzikaal progr. 16.08 Klassieke kestmuz. 17.00 J4w 18.03 Voor r. muz. IS 19.30

Leidsch Dagblad | 1964 | | pagina 2